Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

16 років 8 місяців 27 днів

Автор Тема: Калуське пиво. Клуб любителів пива  (Прочитано 135476 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Alexander

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +670/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 3342
  • Останні відвідини:
    24 Травня 2023, 20:00:52

    Звідки: kalush
Клуб любителів пива
« Прочитано #140 : 31 Грудня 2010, 17:57:45 »

Юра, як ти міг ?   Обовязково попробуй. Дуже добре.
Юр, навідь не пробуй :=), добавили якусь хімічну гадость і вже новий сорт
привіт Олек зі Станиславова :)
Записаний
поверь малыш, не в пирогах счастье..

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 16:39:25

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Клуб любителів пива
« Прочитано #141 : 31 Грудня 2010, 18:07:05 »

Я звісно не суперспец у пиві, і повірте щиро не хочу нікого образити, але  коли останній раз скуштував Калуського "пива" то на довго собі відбив охоту його пробувати.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Alexander

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +670/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 3342
  • Останні відвідини:
    24 Травня 2023, 20:00:52

    Звідки: kalush
Клуб любителів пива
« Прочитано #142 : 31 Грудня 2010, 18:09:57 »

мда.... пронос силою волі точно не зупиниш :)
Записаний
поверь малыш, не в пирогах счастье..

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 16:39:25

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Клуб любителів пива
« Прочитано #143 : 31 Грудня 2010, 18:20:06 »

 :=)
Розумію, що ти жартуєш, але якщо серйозно то не було аж таких наслідків, просто смак поганий і все.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Alexander

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +670/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 3342
  • Останні відвідини:
    24 Травня 2023, 20:00:52

    Звідки: kalush
Клуб любителів пива
« Прочитано #144 : 31 Грудня 2010, 18:30:19 »

в мене гірше :drink
Записаний
поверь малыш, не в пирогах счастье..

BanderiveC

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +351/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1542
  • Останні відвідини:
    26 Грудня 2023, 13:22:28

Клуб любителів пива
« Прочитано #145 : 31 Грудня 2010, 19:29:01 »

Юр, навідь не пробуй , добавили якусь хімічну гадость і вже новий сорт
Якраз в Калуському пиві тих хімічних гадостей значно менше чим у інших марках.

Не знаю чим воно вам так не сподобалось.
Записаний
Experientia est optima magistra...
  

Alexander

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +670/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 3342
  • Останні відвідини:
    24 Травня 2023, 20:00:52

    Звідки: kalush
Клуб любителів пива
« Прочитано #146 : 31 Грудня 2010, 19:45:13 »

Не знаю чим воно вам так не сподобалось
сучасне пиво взагалі дрянь, я вже то писав в соответствующей гілці :)
Відповідь від: 31 Грудня 2010, 19:39:55
всім новеньким пацанам - класний стриптиз
http://trinixy.ru/40195-udivitelnyjj_striptiz.html
а девченкам - класних пацанів :) :) :) :=) :unknow :P :D :o :offense ;) :frend :frend :D :D :P
Записаний
поверь малыш, не в пирогах счастье..

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 16:39:25

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Клуб любителів пива
« Прочитано #147 : 31 Грудня 2010, 19:55:52 »

ІЗВЄРГ !!!! :=) :=) :=) :=)
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Alexander

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +670/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 3342
  • Останні відвідини:
    24 Травня 2023, 20:00:52

    Звідки: kalush
Клуб любителів пива
« Прочитано #148 : 31 Грудня 2010, 19:58:11 »

я більше не буду :-[
Записаний
поверь малыш, не в пирогах счастье..

OlekStanislawow

  • Новачoк
  • Карма +0/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 8
  • Останні відвідини:
    03 Червня 2011, 23:57:41

    Звідки: Stanislawow
Клуб любителів пива
« Прочитано #149 : 31 Грудня 2010, 22:00:39 »

мда.... пронос силою волі точно не зупиниш
більше того,навіть чхнути страшно))))
Записаний

newroman

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +132/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1079
  • Останні відвідини:
    01 Квітня 2016, 19:51:36

Клуб любителів пива
« Прочитано #150 : 31 Грудня 2010, 22:21:03 »

Не розумію антипатію до Калуського пива. Хоча донедавна і в мене вона була. Та віднедавна попробував пару разів і сподобалось. Нормальне Калуське Лагер.
Та особливо сподобалось Калуське Експортове пиво: До Львова, До Кракова, До московії. Гарне пиво, і своє головне Калуське.  :)
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 16:39:25

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Клуб любителів пива
« Прочитано #151 : 31 Грудня 2010, 22:37:09 »

Обіцяю попробувати!
Відповідь від: 31 Грудня 2010, 22:35:46
Знайомимося з Калуським пивом  :=)  :drink
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Мілана

  • Старожил
  • ****
  • Карма +146/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 455
  • Останні відвідини:
    06 Грудня 2022, 10:49:20

    Звідки: Стуса
Клуб любителів пива
« Прочитано #152 : 31 Грудня 2010, 23:22:11 »

Юр, навідь не пробуй , добавили якусь хімічну гадость і вже новий сорт
Усіляка хімічна гадость для пива - це дуже дороге задоволення для Калуського пивзаводу. Тому можна пити не побоючись хімічного отруєння. Інше питання, що все нове - це давно забуте старе. Судячи зі складу, вказаному на етикетці, "Експортове" - поосто ребрендінг давнього сорту пива.
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 16:39:25

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Клуб любителів пива
« Прочитано #153 : 01 Січня 2011, 00:00:50 »

Судячи зі складу, вказаному на етикетці, "Експортове" - поосто ребрендінг давнього сорту пива
Воно ребрендінг судячи з назви а не зі складу  ;)
Відповідь від: 31 Грудня 2010, 23:57:06
То не так давно було і ще багато хто пам'ятає смак нормального Калуського пива.
Зараз пробують відновити той справжній смак. Стараються, але ані людей які знали секрети технології, ані сладників ані того обладнання вже нема.
(ми не в темі про пиво, друзі ;) )
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Мілана

  • Старожил
  • ****
  • Карма +146/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 455
  • Останні відвідини:
    06 Грудня 2022, 10:49:20

    Звідки: Стуса
Клуб любителів пива
« Прочитано #154 : 01 Січня 2011, 22:31:06 »

Не можу промовчати, коли справа стосується пива, але роблю це в темі.
Судячи зі складу, вказаному на етикетці, "Експортове" - поосто ребрендінг давнього сорту пива
Воно ребрендінг судячи з назви а не зі складу 

Відповідь від: 31 Грудня 2010, 23:57:06

Ні, саме зі складу пива, бо, судячи з усього, "Експортове" - нова назва пива, відомого  з радянських часів як "Ризьке", а в новітній історії Калуського пивзаводу - як "Янтарне". А з давнім "Експортовим", думаю, крім назви - нічого спільного.
То не так давно було і ще багато хто пам'ятає смак нормального Калуського пива.
Зараз пробують відновити той справжній смак. Стараються, але ані людей які знали секрети технології, ані сладників ані того обладнання вже нема.

Не хочу ображати тих, хто ще пам"ятає смак нормального Калуського пива. Бо я його не пам"ятаю. Але довіряю думці колишнього головного технолога пивзаводу Єфросинії Єфимівни, з якою мала можливість тісно співпрацювати. Вона визнавала, що колись не було таких вимог до пива, які існують зараз. Вона визнавала, що сучасне калуське пиво за більшістю показників краще, ніж було "її" пиво, а то "нормальне" зараз би просто не "вписалося" в  ДСТУ. На думку Єфимівни, просто інші пива тоді були значно гіршими. Вона розказувала, що на всеукраїнських дегустаціях Миколаївське пиво всі впізнавали за солоними присмаком і жартома називали "пивом з таранькою". На фоні такого пива наше було дійсно чудовим.
 Слава калуського пива розтанула після того, як побудувались нові заводи-гіганти. Там дійсно створювали пиво вищої якості. Тому зараз ми п"ємо пиво або нових пивзаводів, або дуже модернізованих. Інші просто загинули.
Тому ніхто не намагається відновити смак "того" пива. Намагаються підтягнути якість пива старого заводу до пива з потужних нових заводів. На мою думку, без модернізації це не можливо. Поки що "модернізували" пляшку і етикетку.
 
Записаний

BanderiveC

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +351/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1542
  • Останні відвідини:
    26 Грудня 2023, 13:22:28

Клуб любителів пива
« Прочитано #155 : 01 Січня 2011, 22:49:18 »

Я так бачу ви "наближені" до Калуського пивзаводу і знаєте стан речей там, та й, як я зрозумів, є спеціалістом харчової галузі. Тому в мене є таке питання: чи справді в Калуському пиві є менше консервантів чим в аналогах, бо термін зберігання в ньому 60 діб, тоді як в інших 90 діб (хоча впринципі це ніби є логічним).
І ше одне питання, шоб розвіяти усі ці розмови про "понос" після випитого Калуського пива: чи належні на сьогоднішньому Калуському пивзаводі умови для нормального виготовлення пива і чи за якістю сировини воно є нормальним ?

Я шось колись чув про нове керівництво, про оновлення лінії, але то все на рівні чуток. Може, ви шось про це більше знаєте.
Записаний
Experientia est optima magistra...
  

Мілана

  • Старожил
  • ****
  • Карма +146/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 455
  • Останні відвідини:
    06 Грудня 2022, 10:49:20

    Звідки: Стуса
Клуб любителів пива
« Прочитано #156 : 01 Січня 2011, 23:51:50 »

Я так бачу ви "наближені" до Калуського пивзаводу і знаєте стан речей там, та й, як я зрозумів, є спеціалістом харчової галузі
Я працювала на пивзаводі, але вже 5 років там не працюю і справами заводу не цікавлюсь. Звичайно, там залишилось багато друзів і знайомих. Тому деякі новини до мене доходять.
чи справді в Калуському пиві є менше консервантів чим в аналогах
Справді менше. Але я би ставила питання не так. В пивоварінні в якості консерванта використовують аскорбінову кислоту (Віт С), тому цей консервант навряд чи зашкодить. Всілякі хімічні речовини можуть додаватися на різних етапах виробництва. (Не бачу змісту тут розписувати які і для чого.) От вони вже не такі невинні. Але я вже не раз тут писала, що калуський пивзавод занадто бідний для таких домішок. Тим більше, що вони додаються не для покращення якості, а з економічних причин.
 Калуське пиво дуже рідко витримує 90 діб (на мою думку, причини теж економічні), тому пишуть 60 діб. Але отруїтись ним неможливо.
 
Чи належні на сьогоднішньому Калуському пивзаводі умови для нормального виготовлення пива і чи за якістю сировини воно є нормальним ?
Все є нормальним. Але виготовлення найкращого пива є занадто дорогим. На мою думку, калуське пиво шукає компромісу між ціною і якістю. Тобто, реально може бути кращим. Про оновлення і нові лінії я чула всі роки роботи на заводі. Може колись це відбудеться?..
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 16:39:25

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Клуб любителів пива
« Прочитано #157 : 02 Січня 2011, 00:18:23 »

Слава калуського пива розтанула після того, як побудувались нові заводи-гіганти
Якось то взагалі не так як я пам'ятаю.
Так, справді ані техпроцес ані відповідно смак того "нормального" пива не був таким як є зараз у масових виробників, але...
По перше, смак тоді був дійсно "живим" і "справжнім", а зараз у тій марній спробі підігнати під "норму" виходить просто ні те ні се.
По друге слава пива не розтанула по нинішній день, слава "того" пива. А те, що в добу лихих 90-х розвалився не лише союз а і багато чого в союзі якраз і привело до того, про що я писав раніше. Під маркою модернізації продавалося "старе" обладняння і на його місце ставили старе обладнання з "стандартних заводів". Так як то робилося не в комплексі, а частинами то і пиво вийшло ні таке ні сяке.
Людям не виплачували зарплату, зруйнувалися старі схеми постачання якісної сировини і не налагодилися нові, спеціалісти розраховувалися, гнали кількість незважаючи на якість. Добре пам'ятаю 1996 рік коли вперше спробував "Чернігівське" за 1,25 грн. Так, то вже було інакше "нове" пиво, але не воно витіснило з ринку Калуське, а ніяка якість Калуського, яке на той час вже років 5-6 було просто ніяке.

Шкодувати про втрачене тепер вже немає жодного сенсу. Як не таким то іншим шляхом а Калуське пиво все одно було приречене на підминання гігантами.
Мав нагоду жити місяць у Німеччині за 30 метрів від маленького заводику компанії Deil (ось навіть їх сайт знайшов http://www.brauerei-deil.de/) якщо придивитеся до фото і порівняєте з моїми фото з альбому то побачите знайомі будинки  ;).
Так от той завод стоїть як музей. Іноді, дуже рідко його запускають аби зварити невелику партію пива. Всі місцеві кажуть, що пиво то було унікальне, з неповторним смаком, звісно зовсім відмінне від "стандартного" але тягатися з гігантами економічно було невигідно і компанія здається навіть збанкрутувала, хоча власники все ще роблять "гарну міну при поганій грі".

Відповідь від: 02 Січня 2011, 00:03:22
Купив до речі сьогодні пляшку Калуського "Lager". Завтра спробую, опишу.
« Останнє редагування: 02 Січня 2011, 00:23:31 від yurko »
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Мілана

  • Старожил
  • ****
  • Карма +146/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 455
  • Останні відвідини:
    06 Грудня 2022, 10:49:20

    Звідки: Стуса
Клуб любителів пива
« Прочитано #158 : 02 Січня 2011, 00:28:02 »

Під маркою модернізації продавалося "старе" обладняння і на його місце ставили старе обладнання з "стандартних заводів". Так як то робилося не в комплексі, а частинами то і пиво вийшло ні таке ні сяке.
Людям не виплачували зарплату, зруйнувалися старі схеми постачання якісної сировини і не налагодилися нові, спеціалісти розраховувалися, гнали кількість незважаючи на якість
По відношенню до калуського пивзаводу це не відповідає дійсності. Крім останньої стадії (фільтрації і розливу) пиво виробляють на старому "рідному" обладнанні. Спеціалісти там працюють від диплому і до пенсії (і на пенсії також). Дуже багато працівників  працюють там ще з радянських часів не зважаючи на невиплату зарплати (по сьогоднішній день). Про схеми постачання якісної сировини краще промовчу.
 Не маю на меті когось у чомусь переконувати, але згадки про чудове калуське пиво сприймаю як байку про те, що колись"сонце світило яскравіше, трава була зеленіша..."
Відповідь від: 02 Січня 2011, 00:22:34
По перше, смак тоді був дійсно "живим" і "справжнім"
Термін зберігання того "живого" пива реально був 3-4 доби при нормі - 7 діб (старий ГОСТ).  Більша стійкість була не потрібна, бо за 1-2 дні все продавалось. Для подовження терміну зберігання покращують фільтрацію, чим погіршується смак. Особливо це характерно для пастерізованого пива.
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 16:39:25

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Клуб любителів пива
« Прочитано #159 : 02 Січня 2011, 00:35:04 »

сонце світило яскравіше, трава була зеленіша...
цілком ймовірно що у якійсь мірі воно так і є, але хоч ми з Вами практично однолітки я ще добре памятаю запах і смак тодішнього радянського Калуського. Пробки з прокладкою з корка, етикетки Жигулівського (навіть десь маю її "живу"). Памятаю як у магазині старалися купити пиво у темній пляшці, як на сята варили "спеціальні" святкові сорти. Може то пиво було не таке якісне і не вписується у теперішні гости, але воно було добре.
Звісно то лише моя скромна думка. Я не спеціаліст, не експерт і не професійний дегустатор.
Відповідь від: 02 Січня 2011, 00:31:23
Нема "живої" етикетки  :-[ , то просто у пам'яті так яскраво збереглося...
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.