Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

16 років 8 місяців 28 днів

Автор Тема: Проблеми освіти у нашому місті і не тільки  (Прочитано 117169 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

romashkin

  • Admin
  • *
  • Карма +731/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 8367
  • Останні відвідини:
    25 Березня 2024, 10:48:00

    Звідки: пр. Л.Українки
Проблеми освіти у нашому місті і не тільки
« Прочитано #200 : 08 Грудня 2010, 19:55:21 »

приколи нашої шкільної освіти.
прийшли холода, відповідно в місті невеликі спалахи "грипу". цікаво, як бореться з грипом наша шкільна освіта. Правильно - закриває школи на замок, щоб не розповсюджувати заразу. можна зрозуміти благородні наміри освітян, якщо б не одно але....
Розкажу про десяту школу, де гризе граніт науки моя дитина. Сьогодні, забираючи дитину з "продовженого дня", довідався цікаву новину. Школу на тиждень закривають, але як закривають?!!! Діти сидять вдома, а вчителі продовжуватимуть ходити на роботу!!!
Дітей заздалегідь "нагрузили" матеріалом - вивчити на тижневу програму. Пояснили, що ніхто відробляти не збирається, оскільки вчителі ходитимуть на роботу і відповідно потім ніхто за додатковий час не заплатить.
От виникає питання, для чого вчителі тиждень мають ходити на роботу? І в чому полягатиме їхня робота?
Записаний
Дилетанту складні речі здаються дуже простими, і тільки професіонал розуміє наскільки складна найпростіша річ.)

Лалія

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +964/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3210
  • sol ∞
  • Останні відвідини:
    22 Квітня 2016, 19:30:58

    Звідки: Калуш
Проблеми освіти у нашому місті і не тільки
« Прочитано #201 : 08 Грудня 2010, 20:17:06 »

От виникає питання, для чого вчителі тиждень мають ходити на роботу? І в чому полягатиме їхня робота?
Є таке в вчительській практиці. Якщо чесно сама довго допитувалась  нащо ходити коли дітей нема(і під час канікулів вчителям треба ходити на роботу, хоч зарплата йде від кількості годин-уроків).
Думаю ці години йдуть, як підготовка до уроків, та ведення документації.
Записаний

Забута мелодія

  • Постійний користувач
  • ***
  • Карма +62/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 228
  • не забувай
  • Останні відвідини:
    03 Лютого 2014, 15:11:16

    Звідки: z
Проблеми освіти у нашому місті і не тільки
« Прочитано #202 : 08 Грудня 2010, 20:25:54 »

Питання до батьків школяриків. Недавно почула розмову школярки з мамою:
- мамо, я не зрозуміла матеріал. Але спитати нема коли. Бо нам сьогодні начитали матеріал, а завтра уже самостійна робота...
То зараз на засвоєння матеріалу виділено всього лише 1 день? Ні закріплення, ні  практичного розв"язування немає? То що тепер за галоп по Європах? Ми колись навчались 10 років і встигали "обсосати" матеріал до контрольних робіт.Це і справді зараз так швидко вчать чи та дівчинка казала не зовсім правду?

Так, мені також казали, що вчителі цей час використовують на підготовку навчальних матеріалів і класів...Але вивчати самостійно без пояснень вчителя предмети то маразм. Не кожен учень здатний до самостійної роботи. Є такі, що сприймають на слух і потребують постійних уточнень, щоб не завчити неправильно.
Раз не платять за додаткові заняття, то і справді - вчителі повинні "відбувати карантин" разом з учнями.
Записаний

Мілана

  • Старожил
  • ****
  • Карма +146/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 455
  • Останні відвідини:
    06 Грудня 2022, 10:49:20

    Звідки: Стуса
Проблеми освіти у нашому місті і не тільки
« Прочитано #203 : 08 Грудня 2010, 20:52:17 »

Діти сидять вдома, а вчителі продовжуватимуть ходити на роботу!!!
Так влітку те саме. У вчителів відпустка - 45 днів, а канікули майже 90. Весь час вчителі повинні ходити в школу і відсиджувати кількість годин, що відповідає їх "урочній" нормі. Вважається, що в цей час вчителі підвищують свою кваліфікацію, пишуть сценарії відкритих уроків, працюють в бібліотеці.
Минулорічний карантин дав змогу нашій вчительці знайти і опрацювати декілька корисних сайтів, де багато додаткової інформації. Вона і мені їх порадила для підготовки до конкурсу Яцика.
Це і справді зараз так швидко вчать чи та дівчинка казала не зовсім правду?
Я зробила висновок, що тепер програма більш насичена, але мудрий вчитель так сплановує навчальний план, що перед серйозними контрольними один урок виділяє для повторення матеріалу. А самостійні часто використовуються для виявлення прогалин у знаннях учнів, щоб їх можна було усунути до контрольних.
Не кожен учень здатний до самостійної роботи.
Ще коли я вчилась, то наша вчителька батькам прямо говорила, що програма і робота на уроці розрахована на "середніх" учнів, а слабшим і сильнішим варто ходити до репетиторів. Думаю, з того часу нічого не змінилось.
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:13:43

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Проблеми освіти у нашому місті і не тільки
« Прочитано #204 : 08 Грудня 2010, 21:20:14 »

слабшим і сильнішим варто ходити до репетиторів
То типу 80% можуть до школи не ходити  :=)
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Мілана

  • Старожил
  • ****
  • Карма +146/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 455
  • Останні відвідини:
    06 Грудня 2022, 10:49:20

    Звідки: Стуса
Проблеми освіти у нашому місті і не тільки
« Прочитано #205 : 08 Грудня 2010, 21:23:00 »

То типу 80% можуть до школи не ходити
Не так все запущено! :=)
Для досягнення максимального результату потрібно ЩЕ ходити до репетитора (крім школи). ;)
Записаний

Лалія

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +964/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3210
  • sol ∞
  • Останні відвідини:
    22 Квітня 2016, 19:30:58

    Звідки: Калуш
Проблеми освіти у нашому місті і не тільки
« Прочитано #206 : 08 Грудня 2010, 21:34:14 »

Так складена програма, що година теоретична і година практична (я за 10-11 клас пишу). Але тієї години так мало, можна сказати це ніщо.  :( Переважно виходить поки теорія, поки опитування, на практичну частину залишається мало часу. А програма насичена, купу тем, які а мою думку могли б не вивчатись Краще б більше часу на меншу кількість тем, але щоб вивчити досконало.  :unknow
Відповідь від: 08 Грудня 2010, 21:27:29
Для досягнення максимального результату потрібно ЩЕ ходити до репетитора (крім школи).
Не вважаю це правильним, хоч бачу таку практику в багатьох випадках.Розумію коли це 11клас і репетиторство з предметів, які будуть при всупі у ВУЗ. Але коли діти 2-3класу ходять до репетитора, то це така безплатна освіта як і медицина.  :=) Самі ж вчителі якомога більше розкручують цю тему.
Відповідь від: 08 Грудня 2010, 21:31:43
То типу 80% можуть до школи не ходити  Крейзі
До того й ведеться мабуть.  :unknow Репетиторство  не дешева річ.  ;)
Записаний

beauty

  • Постійний користувач
  • ***
  • Карма +87/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 243
  • Останні відвідини:
    22 Квітня 2021, 21:27:23

    Звідки: Калуш
Проблеми освіти у нашому місті і не тільки
« Прочитано #207 : 08 Грудня 2010, 23:40:43 »

А програма насичена, купу тем, які а мою думку могли б не вивчатись Краще б більше часу на меншу кількість тем, але щоб вивчити досконало.
Це точно. А ще б це враховували при вступі у ВНЗ. А то в нас виходить так, що поступив абітурієнт так-сяк, прийшов на перший курс, а там така програма, що ого-го, а йому й кажуть, що той пробіл у знаннях від школи до ВНЗ самому треба заповнювати, бо у ВНЗ цього пояснювати не зобов"язані, це мали ще в школі вивчити. А в школі то, вчили, але так "біг пес через овес", бо то був карантин, чи ще якісь причини, а матеріал то треба вичитати. Я з таким стикаюсь кожного року, коли приходить перший курс. Ну, ж не всім у ліцеях і гімназіях вчитись. А в мене, як у викладача вже своя програма, в якій не передбачені теми за 9-11 клас і отаке виходить. Тому, цілком погоджуюсь з Лалією, краще менше, але ефективніше, з засвоєнням матеріалу, практичним опрацюванням, повторенням, причому, як у школі так і у ВНЗ. Бо, хоч студент і вважається вже самостійною особистістю, але по своєму досвіду знаю, що їх теж потрібно заставляти вчитись (особливо на перших курсах) і домашнє перевіряти і 2 ставити, бо, якщо цього не робити, більшість і вчитись не буде, якщо буде знати, що в того викладача, чи вчителя можна схалявити, мовляв, ітак не перевіряє. І не потрібно тестів таких складних при вступі, що шкільній програмі мало відповідають, ну, хіба, тій, що на папері (в міністерстві). Тоді б і прогалини такої між школою і ВНЗ не було. Нехай було б і менше матеріалу, але він би запам"ятовувався, а в процесі роботи по своїй спеціальності ми всі вдосконалюємся, завжди дізнаємось і вчимо щось нове.
Ну, це, приблизно, мій погляд на освіту :dopovid
Записаний
If one doesn't have what one loves one must love what one has

romashkin

  • Admin
  • *
  • Карма +731/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 8367
  • Останні відвідини:
    25 Березня 2024, 10:48:00

    Звідки: пр. Л.Українки
Проблеми освіти у нашому місті і не тільки
« Прочитано #208 : 09 Грудня 2010, 06:53:27 »

Вважається, що в цей час вчителі підвищують свою кваліфікацію, пишуть сценарії відкритих уроків, працюють в бібліотеці.
вважається - влучно сказано. ;)
для підготовки є час, під час канікул та позаурочний.
Вийшло, що школа для вчителів а не для дітей. Діти вдома мають вивчити те, що повинні отримати на уроках. Я б теж не проти, щоб позапланово моя робота за мене робилась, а я отримував зарплату і в цей час піднімав свій освітній рівень.  :=)
От підготуються вчителі ґрунтовно, а потім як віддадуть знання, набуті в період карантину, оптом .... .  якщо б ще й за оптовими цінами.... :=)
Записаний
Дилетанту складні речі здаються дуже простими, і тільки професіонал розуміє наскільки складна найпростіша річ.)

Мілана

  • Старожил
  • ****
  • Карма +146/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 455
  • Останні відвідини:
    06 Грудня 2022, 10:49:20

    Звідки: Стуса
Проблеми освіти у нашому місті і не тільки
« Прочитано #209 : 09 Грудня 2010, 22:40:37 »

А програма насичена, купу тем, які а мою думку могли б не вивчатись
У мене склалось враження, що міністерство ставить перед собою мету заповнити чимось певну кількість годин. От і заповнюють...
Часто зустрічається у початкових класах, що одна і та сама тема вивчається в межах різних предметів. Це забирає купу навчального часу і є малоефективним. якщо вже є необхідність включати тему в навчальні плани різних предметів, то треба синхронізувати її вивчення по часу і тоді була б можливість зменшити кількість годин відведених під такі теми і розгрузити програму.
Розумію коли це 11клас
Але коли діти 2-3класу ходять до репетитора
Я поки що справляюсь без репетиторства, але буває, що при виконанні домашніх завдань звертаюсь  по допомогу до нашої бабусі - колишньої вчительки. Іноді доводиться лазити по інтернету. Я колись на одному форумі виставила завдання з самостійної роботи з математики (3 клас), то люди з вищими освітами розв"язували протягом години. Моя мала в класі його зробила сама.
 Останню домашню роботу з української мови ми з малою робили 1,5 години. Це вона зробила сама, а я з нею сперечалась, шукала правила, радилась з іншими мамами. Виявилось, що трохи помилилась мала, трохи - я і трохи вчителька. Тому я не дивуюсь тим батькам, які спрощують собі життя і відправляють дітей до репетиторів. І цілком розумію батьків, які наймають репетиторів з іноземної мови, якщо самі вчили іншу мову.
Записаний

Лалія

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +964/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3210
  • sol ∞
  • Останні відвідини:
    22 Квітня 2016, 19:30:58

    Звідки: Калуш
Проблеми освіти у нашому місті і не тільки
« Прочитано #210 : 09 Грудня 2010, 22:45:32 »

Не лякайте мене так. Нам цього року в перший клас.  :=)
Записаний

Мілана

  • Старожил
  • ****
  • Карма +146/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 455
  • Останні відвідини:
    06 Грудня 2022, 10:49:20

    Звідки: Стуса
Проблеми освіти у нашому місті і не тільки
« Прочитано #211 : 09 Грудня 2010, 22:47:54 »

Не лякайте мене так. Нам цього року в перший клас.
Тут ще залежить від того, до якої школи та якого вчителя підете.
Записаний

Лалія

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +964/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3210
  • sol ∞
  • Останні відвідини:
    22 Квітня 2016, 19:30:58

    Звідки: Калуш
Проблеми освіти у нашому місті і не тільки
« Прочитано #212 : 09 Грудня 2010, 22:50:32 »

Йдем в 11школу. Вчитель Драгомирецька. (На жаль, ім"я  не пам"ятаю).
Записаний

Мілана

  • Старожил
  • ****
  • Карма +146/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 455
  • Останні відвідини:
    06 Грудня 2022, 10:49:20

    Звідки: Стуса
Проблеми освіти у нашому місті і не тільки
« Прочитано #213 : 09 Грудня 2010, 22:55:39 »

Йдем в 11школу. Вчитель Драгомирецька
У мене сусідка закінчує 4 клас 11 школи. Можу спитати конкретніше. Єдине, що чула від різних людей, викладання англійської там слабеньке.
Записаний

Лалія

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +964/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3210
  • sol ∞
  • Останні відвідини:
    22 Квітня 2016, 19:30:58

    Звідки: Калуш
Проблеми освіти у нашому місті і не тільки
« Прочитано #214 : 09 Грудня 2010, 23:02:56 »

Дякую.  :bouquet:
В нас  в школі була сильна англійська, та й знала я її наче добре. Ще університет, а там  навіть був предмет - хімія англійською.  :=)
А забулось  ;)
Записаний

Люся

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +408/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 1149
  • Останні відвідини:
    01 Березня 2019, 15:47:14

    Звідки: Хотінь
Проблеми освіти у нашому місті і не тільки
« Прочитано #215 : 09 Грудня 2010, 23:20:12 »

викладання англійської там слабеньке.
А Ігор_О колись навпаки сказав мені, що його син вступив (до речі, на відділення де навчання іде на англ мові) тільки зі знаннями, здобутими в школі. я спеціально перепитувала, чи ходив він до репетитора.
А взагалі - діти повинні вчитися самі. І для мами не повинно бути трагедією невисока оцінка. Часто наші мами вчать з дитиною домашні завдання. Але цього робити не завжди треба. Треба тільки контролювати і перевіряти правильність. А те, що вони, як вони думають, ДОПОМАГАЮТЬ, то цим вони тільки провокують, що дитина не може навчитися вчитися САМОСТІЙНО. Шлях до знань повинен бути крізь терни. А коли мама рлзчистить дорогу, все розжує і тільки вкладе до рота - то це не знання. Це навіть і в дорослому житті не є підмогою. Така людина не може приймати самостійних рішень без додаткових консультацій і т.д. Ну чому ви так хїочете, щоб Ваші діти обовязково були відмінниками по всіх предметах. Ну чому обовязково треба їй знати ВСЕ?. Чому вона не може мати улюбленого предмета, по якому вона самостійно шукає навіть додаткові знання і предметів, по яких достатньо мати середні знання? Ви хочете реалізувати в дітях свої нереалізовані фантазії (не отриману медаль... і тд.д),
Скажу за себе. Мій син вчиться в гімназії. Він не є відмінником Але деякі предмети йому вдаються краще, до деяких він ставиться крізь пальці. У нього є основне - Усвідомлення того ЩО йому треба і для чого це. А це головне. Я точно знаю, що він буде доброю людиною, що він матиме самодисципліну, що він підприємливий, що він уміє прийняти складне рішення в складній ситуації, що він врешті-решт зуміє "викрутитися" в скрутній ситуації, що він точно знає яка освіта йому потрібна і для чого. Це результат того, що я від початку даю йому можливість самостійно вчитися. Я тільки намагаюся непомітно цей процес контролювати і підштовхувати. Ну дайте собі врешті решт спокій з вчителями, "упередженим" оцінюванням, репетиторством від першого класу і т.д. Дитину треба навчити ВЧИТИСЯ, бо ця наука потрібна все життя. І тоді вона знатиме все, що їй буде необхідно. Зробіть так, що в процесі навчання Вашої дитини. головною в ньому була Ваша дитина, а не Ви. Не ви повинні вирішувати за неї як, в якому порядку, коли треба вчити уроки, і т. д. Невисокі оцінки повинні бути не трагедією і приводом для розборок з учителем, а приводом зробити висновки - де і що було зроблено не так, що треба допрацювати, а, можливо, і не дуже треба... Треба бути порадником своїй дитині, а не "муштратором" і "ведучим".
Записаний
"Готовность индивидуума в любой момент превратиться в вооруженную оппозицию определяет степень его социальной полноценности. Чего можно ожидать от нации, когда в мужчинах воспитывают комплекс вины за естественное желание потрогать парабеллум? Ничего, кроме покорности тупого стада." Г.Водичка

beauty

  • Постійний користувач
  • ***
  • Карма +87/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 243
  • Останні відвідини:
    22 Квітня 2021, 21:27:23

    Звідки: Калуш
Проблеми освіти у нашому місті і не тільки
« Прочитано #216 : 09 Грудня 2010, 23:39:54 »

Не ви повинні вирішувати за неї як, в якому порядку, коли треба вчити уроки, і т. д.
Ну, в старших класах, може й так, а в першому все-таки треба дитині допомогти розприділити правильно час.
В мене в сусідки малий пішов цього року в перший клас в 10 школу. То вона спершу така була розчарована, бо деякі діти в першому класі вже знають і пишуть всі букви, читають і вміють додавати, віднімати на рівні простих двозначних чисел, а її син і ще більшість в класі, на фоні цих розумних дітей виглядають дуже посередньо. То сусідка якийсь період на роботу не ходила, з малим займалась (хоч він знав букви і рахував до 10 до першого класу). А ще знаю, що в кінці першого семестру в них вже мав бути з письма диктант. Якось запитаю, як її син той диктант написав. Тепер, ніби все добре, проблем нема.
Записаний
If one doesn't have what one loves one must love what one has

Мілана

  • Старожил
  • ****
  • Карма +146/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 455
  • Останні відвідини:
    06 Грудня 2022, 10:49:20

    Звідки: Стуса
Проблеми освіти у нашому місті і не тільки
« Прочитано #217 : 10 Грудня 2010, 00:08:09 »

Ну чому ви так хїочете, щоб Ваші діти обовязково були відмінниками по всіх предметах. Ну чому обовязково треба їй знати ВСЕ?.
Люся, не знаю до кого це звертання, бо ніхто тут поки що не виявляв бажання зробити з дитини цілковитого відмінника. Для мене, як для мами, стоїть завдання зробити все, щоб дитина мала бажання ходити до школи (це завдання №1).  Бо все, що вона робить з бажанням, вона робить відмінно. Тому я не ведуча, а, швидше, відома, бо "ведусь" на усілякі її захцянки, які підсилюють бажання вчитись і сприяють всебічному розвитку.
для мами не повинно бути трагедією невисока оцінка
треба
зробити висновки - де і що було зроблено не так, що треба допрацювати
Абсолютно згідна.
Ну дайте собі врешті решт спокій з вчителями, "упередженим" оцінюванням, репетиторством від першого класу і т.д
Я писала не про те, що репетиторство необхідне, а про те, що з розумінням поставилась до такого явища, коли сама стикнулась з тим, що інколи ні я, ні наша бабуся (вчителька з 35-річним стажем) не можемо пояснити дитині в початковій школі як зробити домашнє завдання. І це не проблема дитини чи моя. Це проблема організації освіти.

Відповідь від: 09 Грудня 2010, 23:59:24
Не ви повинні вирішувати за неї як, в якому порядку, коли треба вчити уроки,
Я ставлю необхідну умову, щоб уроки були зроблені до того як я прийду з роботи (20-00). Інакше я не встигну перевірити. Якщо дозволити моїй дитині займатись тільки улюбленим предметом, то крім читання книжок більше ніякі уроки її обходити не будуть. Можливо, Ваша дитина більш свідома. ;)
Записаний

Сонечко+

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +801/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3805
  • Сонячного життя вам, сповненого чудес і сюрпризів!
  • Останні відвідини:
    09 Вересня 2023, 17:33:39

    Звідки: з маминого животика
Проблеми освіти у нашому місті і не тільки
« Прочитано #218 : 10 Грудня 2010, 00:28:52 »

Йдем в 11школу. Вчитель Драгомирецька. (На жаль, ім"я  не пам"ятаю).
Вчителька СШ3 постійно наголошує на батьківських зборах, що шкодує про те, що Алла не вчитиметься в їхній школі. І розповідає, що в 11 школі дуже агресивна обстановка. І відчутний поділ на дітей впливових батьків і простих.
А ти сама обирала вчителя чи вчитель приходила до вас додому?
Записаний

Лалія

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +964/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3210
  • sol ∞
  • Останні відвідини:
    22 Квітня 2016, 19:30:58

    Звідки: Калуш
Проблеми освіти у нашому місті і не тільки
« Прочитано #219 : 10 Грудня 2010, 00:44:24 »

 :bouquet:
Ми в основному вибирали школу - де безпечніша дорога.  :-[  :unknow Дуже небезпечний рух по центральній дорозі, а до 11 невелика дорога, ще й чоловікові по-дорозі на роботу. А що до поділу, то кожен клас індивідуальний, може нас це мине.  :)
Вчителя нам порадили знайомі.  :)
Записаний