Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

16 років 8 місяців 27 днів

Автор Тема: Проблеми освіти у нашому місті і не тільки  (Прочитано 117132 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

romashkin

  • Admin
  • *
  • Карма +731/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 8367
  • Останні відвідини:
    25 Березня 2024, 10:48:00

    Звідки: пр. Л.Українки
Проблеми освіти у нашому місті і не тільки
« Прочитано #180 : 13 Жовтня 2010, 22:14:39 »

Гімн так  :(
теж вчив. то ще треба дитині пояснити половину незрозумілих слів.
але нам не треба було "на завтра". просто просили вивчити, щоб на урочистостях діти могли підтримати.
Відповідь від: 13 Жовтня 2010, 22:11:49
Я вас прошу, Роман, чого ви дивуєтесь ?
ну по перше мене здивувало, що не потрібно домашніх завдань. з тією програмою і вимогами без завдань дитина просто не встигне засвоїти матеріал тільки на уроках.
наші закони створюють для того, щоб їх не дотримуватись.
Записаний
Дилетанту складні речі здаються дуже простими, і тільки професіонал розуміє наскільки складна найпростіша річ.)

sala-svetlana

  • Постійний користувач
  • ***
  • Карма +48/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 247
  • Останні відвідини:
    03 Листопада 2020, 14:40:11

    Звідки: Євшана
Проблеми освіти у нашому місті і не тільки
« Прочитано #181 : 14 Жовтня 2010, 10:02:51 »

Дітям дають такі нагрузки - до прикладу в 2 класі діти вже вчать і мають знати правила з укр.мови і математики!?Недавно був випадок в школі,вчителька лишила клас після уроків вчити правила,бо ніхто не вивчив,поставила всім двійки.Це ж лише 7 років?І  що ви думаєте -всеодно не вивчили діти те правило,важке воно для розуміння навіть для дорослих.А та вчителька -завуч молодших класів.Їй по барабану діти,розуміють не розуміють,можуть-не-можуть,в неї є програма. 
Записаний

bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City
Проблеми освіти у нашому місті і не тільки
« Прочитано #182 : 14 Жовтня 2010, 10:22:29 »

не розумію в чому проблема. вчителька може хотіти що хоче. якщо батьки вважають що дитині ще не конче знати те правило. то хай вчителька вчить собі скільки хоче ,але змусити дитину робити те що вона собі забажала не можна. ну поставить двійку і що ? вивчити правило це не допоможе. Головне не відбити у дитини бажання вчитись.
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

Лалія

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +964/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3210
  • sol ∞
  • Останні відвідини:
    22 Квітня 2016, 19:30:58

    Звідки: Калуш
Проблеми освіти у нашому місті і не тільки
« Прочитано #183 : 14 Жовтня 2010, 11:23:00 »

не розумію в чому проблема.
Ну підете в школу, тоді зрозумієш  ;)

Тепер до першого класу треба вміти читати, рахувати і писати. Бо в вересні першокласники вже розв"язують приклади.  :hot

Записаний

bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City
Проблеми освіти у нашому місті і не тільки
« Прочитано #184 : 14 Жовтня 2010, 11:52:11 »

Тепер до першого класу треба вміти читати, рахувати і писати. Бо в вересні першокласники вже розв"язують приклади.
та це і я вмів коли йшов до школи. Але мою дитину насильно не будуть вчити.
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

Лалія

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +964/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3210
  • sol ∞
  • Останні відвідини:
    22 Квітня 2016, 19:30:58

    Звідки: Калуш
Проблеми освіти у нашому місті і не тільки
« Прочитано #185 : 14 Жовтня 2010, 12:55:44 »

Домашнє завдання в школі не будете виконувати?

Чи мова про те, щоб наперед не вчити. 



Що до школи. В 3-ій школі відкрився клас для п"ятирічок. Навчання три години з 13год до 16год.
Ми туди ходимо кожен день. Домашні завдання не задають.
Записаний

bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City
Проблеми освіти у нашому місті і не тільки
« Прочитано #186 : 14 Жовтня 2010, 20:28:58 »

Домашнє завдання в школі не будете виконувати?

Чи мова про те, щоб наперед не вчити.
Мова про те що якщо будуть давати тупі завдання як наприклад однокласнику вивчити гімн на завтра, то я свою дитину ні заставляти ні наказувати не буду.
Що до школи. В 3-ій школі відкрився клас для п"ятирічок. Навчання три години з 13год до 16год.
Ми туди ходимо кожен день. Домашні завдання не задають.
це правильно. і цікаво.
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

Мілана

  • Старожил
  • ****
  • Карма +146/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 455
  • Останні відвідини:
    06 Грудня 2022, 10:49:20

    Звідки: Стуса
Проблеми освіти у нашому місті і не тільки
« Прочитано #187 : 15 Жовтня 2010, 23:35:16 »

Тепер до першого класу треба вміти читати, рахувати і писати. Бо в вересні першокласники вже розв"язують приклади.
У мене був шок, коли я відкрила перший раз підручник з англійської. Перший урок, завдання 3: полічіть англійською до 10 і назад.
Я полічила. Але як це мала виконати дитина, яка перший раз підручник відкрила?!  :o Добре, що моя мала трохи англійську вже знала. А половину її однокласників батьки зразу відправили до репетиторів.
Записаний

Сонечко+

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +801/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3805
  • Сонячного життя вам, сповненого чудес і сюрпризів!
  • Останні відвідини:
    09 Вересня 2023, 17:33:39

    Звідки: з маминого животика
Проблеми освіти у нашому місті і не тільки
« Прочитано #188 : 16 Жовтня 2010, 00:37:20 »

Я щось не розумію. Навіщо такі шкільні програми і сама школа, якщо потрібно додатково наймати репетиторів?!! І це в початкових класах! Першачкам навпаки потрібно все розжовувати і пояснювати поступово, щоб наробити основу знань. А не пробігати матеріал для тупого заучування.
Записаний

Мілана

  • Старожил
  • ****
  • Карма +146/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 455
  • Останні відвідини:
    06 Грудня 2022, 10:49:20

    Звідки: Стуса
Проблеми освіти у нашому місті і не тільки
« Прочитано #189 : 16 Жовтня 2010, 02:09:48 »

Навіщо такі шкільні програми і сама школа, якщо потрібно додатково наймати репетиторів?!!
В даному випадку проблема була в тому, що вчителька вибрала програму за підручником Плахотника (за ним вчать у 2 школі). Але ця програма розрахована на дітей, що мають мінімальний багаж знань з англійської мови. При тому, що наші знання (і малої і мої) були не на мінімальному рівні, ми перші три місяці просиджували над англійською по 1,5 - 2 години. Але потім все внормувалось і тепер я до англійської практично не дивлюсь. Сам підручник мені дуже сподобався. Там оптимально викладений матеріал. Так, що будь-який учень, якщо йде за цією програмою, може засвоїти максимальний об"єм інформації при середніх витратах часу. Дітей віддавали до репетитора батьки, які англійської не вчили і не могли допомогти дітям на початку.
 Цей рік нам повідомили, що підручники цього автора не знайшли підтримки міністерства освіти і видали інші. Ці нові набагато складніші і вимагають вже від учителя гарної підготовки і багато роботи на уроці.
Відповідь від: 16 Жовтня 2010, 01:23:35
З свого досвіду можу сказати, що перший клас набагато легше дається, якщо дитина вже непогано читає, рахує, пише. Ми, правда, літери не писали, але всілякі палички, гачечки - дуже старанно. І коли у школі почали писати літери, то у малої виходило з першого разу все дуже гарно.
 Великий плюс завчасного навчання у тому, що з дитиною можна навчатись, коли ВОНА має бажання. А коли щось не виходить і дитина дратується, то можна припинита на день-два (тиждень) поки бажання не з"явиться. У школі так вже не виходить, бо є домашнє завдання і треба його зробити.
Записаний

Лалія

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +964/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3210
  • sol ∞
  • Останні відвідини:
    22 Квітня 2016, 19:30:58

    Звідки: Калуш
Проблеми освіти у нашому місті і не тільки
« Прочитано #190 : 16 Жовтня 2010, 11:42:23 »

Великий плюс завчасного навчання у тому, що з дитиною можна навчатись, коли ВОНА має бажання. А коли щось не виходить і дитина дратується, то можна припинита на день-два (тиждень) поки бажання не з"явиться. У школі так вже не виходить, бо є домашнє завдання і треба його зробити.

Підтримую.

Ми почали ходити в школу з 4,5років. Привикали до школи разом, не знаю кому було важчий процес виконання домашнього завдання - дитині чи нам.  :=) Рік ми адаптовувались до процесу, проте цього року вже все налагодилось. Думаю в "справжній школі" завдяки цьому буде набагато легше.

Тому радила б водити дитину в такі дошкільні заклади, звичайно при бажанні самої дитини.  :)
Записаний

Сонечко+

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +801/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3805
  • Сонячного життя вам, сповненого чудес і сюрпризів!
  • Останні відвідини:
    09 Вересня 2023, 17:33:39

    Звідки: з маминого животика
Проблеми освіти у нашому місті і не тільки
« Прочитано #191 : 16 Жовтня 2010, 14:05:15 »

Великий плюс завчасного навчання у тому, що з дитиною можна навчатись, коли ВОНА має бажання. А коли щось не виходить і дитина дратується, то можна припинита на день-два (тиждень) поки бажання не з"явиться.
Так я також з цим згідна і підтримую. Але чи не привикне дитина до того, що, як не хочеш, то до школи можна і не йти? По пораді Лалії (величезне їй за це спасиБі) ми також ходили у кімнату школяра. Нам там дуже сподобалось, єдине, що довго ходити платно ми не змогли. А вчителі там дійсно такі, що прививають любов до навчання, а не зупиняють навантаженнями. У них навіть була змога знаходити підхід і програму під кожного малюка окремо. Бо, нам, як новачкам, давали легші завдання.
У мене зі школою пов"язані 2 страхи. Перший, що малій буде легко і вона далі (у 2-3 класі) розслабиться і не так старатиметься. І найбільші переживання, що станеться навпаки. У доці такий характер, що як щось не получається - вона кидає те заняття чи гру. А як її примусити чи показати те, що получається не дуже гарно - то і взагалі можа викликати довгу відразу.
У мене так було у перших 3 класах. І тільки, коли у нас змінились вчителі до багатьох предметів з"явилась цікавість.   
Записаний

Мілана

  • Старожил
  • ****
  • Карма +146/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 455
  • Останні відвідини:
    06 Грудня 2022, 10:49:20

    Звідки: Стуса
Проблеми освіти у нашому місті і не тільки
« Прочитано #192 : 17 Жовтня 2010, 10:25:41 »

ми також ходили у кімнату школяра.
І ми ходили. Дуже корисно.
Перший, що малій буде легко і вона далі (у 2-3 класі) розслабиться і не так старатиметься.
 У нас відбулось трохи інакше. Десь в кінці першого півріччя вчителька сказала, що моя дитина почала проявляти цікавість до навчання, бо клас дійшов до тем, які мала ще не знала. Далі, у 2-3 класі багато нового матеріалу і "розслабитись" не вийде. Дуже важливо, щоб клас був сильний і були діти, які "створять конкуренцію" за "звання кращого учня класу". Я найбільше боялась фраз на зразок: "Навіщо мені читати, якщо я і так найкраще читаю в класі?". І хоча моя дитина показово спокійно ставиться до оцінок, проте вона дуже зреагувала, коли хтось кращу оцінку отримав. І вони в класі часто підраховують кількість "12".
Записаний

Сонечко+

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +801/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3805
  • Сонячного життя вам, сповненого чудес і сюрпризів!
  • Останні відвідини:
    09 Вересня 2023, 17:33:39

    Звідки: з маминого животика
Проблеми освіти у нашому місті і не тільки
« Прочитано #193 : 02 Листопада 2010, 21:52:42 »

Тепер до першого класу треба вміти читати, рахувати і писати.
Тоді дивно чому у нульовому класі (для 5річок) не мають права не те, що вчити читати, а навіть букв не навчають. НЕ МАЮТЬ ПРАВА. Бо програма дитсадка. А у садочках такого не навчають - лише звуки. І рахувати лише до 10. І писати не мають права вчити, бо не передбачено програмою.
Ось такі протиріччя. Виходить - що як раз не треба вміти читати і писати  :unknow.
А ще у теперішніх школах в туалетах немає унітазів (замість них - дири), умивальників ні одного! (оце чудова санітарія для школярів!) і туалетний папір також турбота самих школярів. Суджу по дівчачому туалету в третій школі.
« Останнє редагування: 02 Листопада 2010, 21:58:52 від сонечко я »
Записаний

Мілана

  • Старожил
  • ****
  • Карма +146/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 455
  • Останні відвідини:
    06 Грудня 2022, 10:49:20

    Звідки: Стуса
Проблеми освіти у нашому місті і не тільки
« Прочитано #194 : 02 Листопада 2010, 22:03:40 »

А ще у теперішніх школах в туалетах немає унітазів (замість них - дири), умивальників ні одного!
Не все так погано! Принаймні у 7 школі справи набагато кращі. :dopovid
Виходить - що як раз не треба вміти читати і писати
Навіть деякі вчителі так кажуть. Але в школі у малої букви як такі не вивчали. І не вчили читати по складам. І на математиці діти повинні читати умови задач самостійно. Як дитина може розв"язати задачу, якщо не може її прочитати?
Записаний

Сонечко+

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +801/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3805
  • Сонячного життя вам, сповненого чудес і сюрпризів!
  • Останні відвідини:
    09 Вересня 2023, 17:33:39

    Звідки: з маминого животика
Проблеми освіти у нашому місті і не тільки
« Прочитано #195 : 02 Листопада 2010, 22:11:27 »

То чому ж вчителі дошкшкільнят "Не мають права їх цьому вчити"? Якщо батьки і самі діти не проти? Чому не дозволено ненавязливо діток цього вчити? Всі ж лише за?
Записаний

Мілана

  • Старожил
  • ****
  • Карма +146/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 455
  • Останні відвідини:
    06 Грудня 2022, 10:49:20

    Звідки: Стуса
Проблеми освіти у нашому місті і не тільки
« Прочитано #196 : 02 Листопада 2010, 22:27:51 »

То чому ж вчителі дошкшкільнят "Не мають права їх цьому вчити"?
Не можу сказати точно, що роблять у підготовчій групі, бо ми ще у середній, але вихователь казала, що будуть вчити звуки (глухі, дзвінкі, тверді, м"які, шиплячі) разом з буквами.
Чому не дозволено ненавязливо діток цього вчити?
У нас країна маразму. Дошкільна програма з шкільною не стикується. Як можна при поступленні в школу перевіряти рівень знання іноземної мови? Це навіть не читання рідною мовою. Вихід один - якщо Вам не все одно як буде вчитись дитина, то сідайте і займайтесь з нею у ненав"язливій формі. :hot
Записаний

Лалія

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +964/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3210
  • sol ∞
  • Останні відвідини:
    22 Квітня 2016, 19:30:58

    Звідки: Калуш
Проблеми освіти у нашому місті і не тільки
« Прочитано #197 : 02 Листопада 2010, 22:58:20 »

А ще у теперішніх школах в туалетах немає унітазів (замість них - дири), умивальників ні одного! (оце чудова санітарія для школярів!) і туалетний папір також турбота самих школярів.
Моя донечка боїться тих туалетів.  :( А умивальників не було коли я вчилась, так нема і тепер. Санепідемстанція мабуть таким не цікавиться. А ще маленькі душні кабінети.  :unknow
Записаний

Забута мелодія

  • Постійний користувач
  • ***
  • Карма +62/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 228
  • не забувай
  • Останні відвідини:
    03 Лютого 2014, 15:11:16

    Звідки: z
Проблеми освіти у нашому місті і не тільки
« Прочитано #198 : 23 Листопада 2010, 15:35:23 »

Тому, що кабінети для молодших класів розраховані на - адцять чоловік, а набирається двадцять з чимось. 10 чоловік - уже повноцінний клас. Якщо дітей набирається більше 18-19, клас повинен розділятися на 2. Чи то зараз немає уже таких норм? (а для проектантів шкіл були)
Відповідь від: 23 Листопада 2010, 15:33:50
А за відсутність умивальників і при чому з милом хіба санстанція не наказує? Чому?
Записаний

sala-svetlana

  • Постійний користувач
  • ***
  • Карма +48/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 247
  • Останні відвідини:
    03 Листопада 2020, 14:40:11

    Звідки: Євшана
Проблеми освіти у нашому місті і не тільки
« Прочитано #199 : 23 Листопада 2010, 18:00:25 »

Щоб клас ділився на 2 групи треба щоб було як мінімум 28 дітей,і це ще як захоче керівництво школи.У ЗОШ №2 таке є у молодших класах для укр.мови,читання,англійська- ділиться на 3 групи.
Записаний