Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

16 років 9 місяців 18 днів

Автор Тема: Проблеми освіти у нашому місті і не тільки  (Прочитано 118295 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

romashkin

  • Admin
  • *
  • Карма +731/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 8367
  • Останні відвідини:
    Вчора в 16:20:03

    Звідки: пр. Л.Українки
Проблеми освіти у нашому місті і не тільки
« Прочитано #140 : 08 Липня 2010, 15:30:55 »

держава насамперед повинна дбати про навчання спеціалістів для власних потреб. 
хто не бачить перспективи своїм дітям у цій державі може зразу пробувати вчити дітей закордоном...
А то дуже гарно виходить  - вчимо за гроші платників податків спеціалістів для когось?  :
Записаний
Дилетанту складні речі здаються дуже простими, і тільки професіонал розуміє наскільки складна найпростіша річ.)

vover

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +200/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4880
  • Останні відвідини:
    12 Квітня 2024, 16:37:06

    Звідки: Українська
Проблеми освіти у нашому місті і не тільки
« Прочитано #141 : 08 Липня 2010, 15:39:13 »

Цитувати (вибране)
держава насамперед повинна дбати про навчання спеціалістів для власних потреб
Спеціалісти це одне, це вища і неповна вища, і училища з технікумами. А ми зараз говоримо про середню освіту. А це грамотність нації. 12 років це все таки напевно був перебор. Я взагалі незнаю наприклад навіщо дітей в школі на математиці вчать всяких там функцій, матриць і т.д. Якщо вони знадобляться тільки якимось програмістам і ученим і т.д. І так практично по кожному предмету. Це все можна було б просто перенести вже у виші, і там студентам яким це справді потрібно, морочити голову
Записаний

Ігор_О

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +282/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1943
  • Останні відвідини:
    06 Жовтня 2016, 16:39:01

Проблеми освіти у нашому місті і не тільки
« Прочитано #142 : 08 Липня 2010, 16:53:08 »

Я взагалі незнаю наприклад навіщо дітей в школі на математиці вчать всяких там функцій, матриць і т.д. Якщо вони знадобляться тільки якимось програмістам і ученим і т.д.
+100
Я в школі знав математику на відмінно, як і фізику. Більше того, продовжив вчити математику далі... Але в "звичайному" житті мені так і не не довелося скористатися знанням інтегрального числення чи хоча би взяти похідну. Питання - нащо було мені забивати цим голову?
Записаний

Alexander

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +670/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 3342
  • Останні відвідини:
    24 Травня 2023, 20:00:52

    Звідки: kalush
Проблеми освіти у нашому місті і не тільки
« Прочитано #143 : 08 Липня 2010, 17:00:54 »

Я в школі знав математику на відмінно, як і фізику. Більше того, продовжив вчити математику далі... Але в "звичайному" житті мені так і не не довелося скористатися знанням інтегрального числення чи хоча би взяти похідну. Питання - нащо було мені забивати цим голову?
Ігор,нічо нікуда не дівається,може якрас твоє мислення і є наслідком математичних знань :)
Записаний
поверь малыш, не в пирогах счастье..

Ігор_О

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +282/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1943
  • Останні відвідини:
    06 Жовтня 2016, 16:39:01

Проблеми освіти у нашому місті і не тільки
« Прочитано #144 : 08 Липня 2010, 17:06:14 »

Ігор,нічо нікуда не дівається,може якрас твоє мислення і є наслідком математичних знань
 :) Але в цьому "винен" університет і спеціальність "прикладна математика", яку я закінчував. До того ж, інтеграли в школі вчили всі, а математичне мислення дісталось одиницям...  :)
Записаний

Люся

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +408/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 1149
  • Останні відвідини:
    01 Березня 2019, 15:47:14

    Звідки: Хотінь
Проблеми освіти у нашому місті і не тільки
« Прочитано #145 : 08 Липня 2010, 17:10:38 »

держава насамперед повинна дбати про навчання спеціалістів для власних потреб.  
хто не бачить перспективи своїм дітям у цій державі може зразу пробувати вчити дітей закордоном...
 Я таки дійсно забато написала. Треба було меншими порціями. Мене не зрозуміли. Я не "нагострила лижі" своїй дитині за кордон. Я ХОЧУ, ЩОБ НАШІ ДІТИ МАЛИ ТАКИЙ ДИПЛОМ, ЯКИЙ МОЖЕ СКЛАДАТИ КОНКУРЕНЦІЮ. ТОДІ У НИХ БУДЕ ВИБІР. І ТОДІ НАШІ РОБОТОДАВЦІ НЕ ЗМОЖУТЬ БІЛЬШЕ ПЛАТИТИ СПЕЦІАЛІСТУ 1500 грн, бо будуть боятися, що він не буде працювати за такі гроші . Зараз він працює, бо у нього нема вибору. Інші держави ж не бояться приводити свою систему освіти до міжнародних стандартів. Все одно, хто хоче за кордон, - той піде з будь - яким дипломом, чи без, але більшість прагне бути там, де вони народилися. Тому не треба переживати, що як наша освіта буде відповідати стандартам, то всі повтікають. Просто система цінностей зміниться. Просто інженеру більше не будуть платити менше, ніж простому робутникові.
Але в "звичайному" житті мені так і не не довелося скористатися знанням інтегрального числення чи хоча би взяти похідну. Питання - нащо було мені забивати цим голову?
Може, для того, щоб розвинути ваші можливості до аналітичного, логічного мислення, просто розширити Ваш кругозір, що дозволило Вам стати тим, ким Ви є.
Ми ж також не користуємося в житті сценами з "Війни і Миру", не декламуємо на кожному кроці "Каменярі", але нащось того вчать у школі.... А ще вчать граматики української мови. Багато хто і цим не користується... І живе непогано...
Якщо цього не треба, то 3 класів цілком достатньо...  
Відповідь від: 08 Липня 2010, 17:08:05
Бачу тут поперед мене вже про мислення говорили...

Так, одиницям. Але ж Вам згодилося. А як було Вас вичислити в школі, згодиться Вам це матиматичне мислення, чи ні. Де б Ви були, як би Вам так,як тут закликають, лише практичні навички лічби дали в школі?
Записаний
"Готовность индивидуума в любой момент превратиться в вооруженную оппозицию определяет степень его социальной полноценности. Чего можно ожидать от нации, когда в мужчинах воспитывают комплекс вины за естественное желание потрогать парабеллум? Ничего, кроме покорности тупого стада." Г.Водичка

Ігор_О

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +282/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1943
  • Останні відвідини:
    06 Жовтня 2016, 16:39:01

Проблеми освіти у нашому місті і не тільки
« Прочитано #146 : 08 Липня 2010, 17:16:19 »

Я ХОЧУ, ЩОБ НАШІ ДІТИ МАЛИ ТАКИЙ ДИПЛОМ, ЯКИЙ МОЖЕ СКЛАДАТИ КОНКУРЕНЦІЮ. ТОДІ У НИХ БУДЕ ВИБІР. І ТОДІ НАШІ РОБОТОДАВЦІ НЕ ЗМОЖУТЬ БІЛЬШЕ ПЛАТИТИ СПЕЦІАЛІСТУ 1500 грн
А я хочу, що мої діти мали знання, а не диплом. Тоді у них справді буде вибір. І в Україні, і за кордоном... А зарплата, повірте, зараз в Україні залежить далеко не від диплому і кількості років, проведених за партою.

Може, для того, щоб розвинути ваші можливості до аналітичного, логічного мислення, просто розширити Ваш кругозір, що дозволило Вам стати тим, ким Ви є.
Похідна і первісна кругозір не розширюють...

Ми ж також не користуємося в житті сценами з "Війни і Миру", не декламуємо на кожному кроці "Каменярі", але нащось того вчать у школі....
Справді, "нащось"...

А ще вчать граматики української мови. Багато хто і цим не користується... І живе непогано...
І навіть дуже непогано.

Якщо цього не треба, то 3 класів цілком достатньо...
Один мій колега так оцінив навчання в канадській хайскул: щоб знали номер автобуса, як доїхати з роботи і на роботу. Все решта - вчать у коледжі і за гроші.
Записаний

vover

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +200/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4880
  • Останні відвідини:
    12 Квітня 2024, 16:37:06

    Звідки: Українська
Проблеми освіти у нашому місті і не тільки
« Прочитано #147 : 08 Липня 2010, 17:23:02 »

Цитувати (вибране)
як було Вас вичислити в школі, згодиться Вам це матиматичне мислення, чи ні.
Ну яке мислення, можна визначити ну значно раніше. Воно в людини від народження, і закладено в генах. Для цього дитині після 4 класу думаю досить пройти декілька тестів
Записаний

Ігор_О

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +282/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1943
  • Останні відвідини:
    06 Жовтня 2016, 16:39:01

Проблеми освіти у нашому місті і не тільки
« Прочитано #148 : 08 Липня 2010, 17:41:46 »

Де б Ви були, як би Вам так,як тут закликають, лише практичні навички лічби дали в школі?
Цей нахил, я думаю, виявився б якось інакше. Наприклад, десь з 5-го класу я почав цікавитись радіоелектронікою - почав складати простенькі радейка і майструвати "світломузики". А ще читав багато, ходив навіть на літературний гурток (російської літератури, доречі  :=) ) Є можливість "добрати" щось додатково поза школою, було б бажання... А грузити всіх підряд бо "може знадобиться" - я не бачу великого сенсу. Так, треба давати якісь знання з і з математики, і з фізики, і з хімії, і літератури... Але ж в розумних межах! Знання таких речей, як функція, рівняння, графік функції, атом-молекула, протон-нейтрон-електрон, закони Ньютона, "лупайте сю скалу!" і ін. - речі потрібні, і для кругозору, і для життя... Але інтеграл-похідна-первісна-валентність-"страждання Катерини" - ну нащо цього?! Люся, Ви пам'ятаєте чому дорівню добуток синуса "альфа" на косинус "бета"? Не пам'ятаєте? А знали ж колись...  І як Ви без цього живете?... :=)
(дорівнює половині суми синусів суми і різниці кутів "альфа" і "бета")
Записаний

vover

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +200/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4880
  • Останні відвідини:
    12 Квітня 2024, 16:37:06

    Звідки: Українська
Проблеми освіти у нашому місті і не тільки
« Прочитано #149 : 08 Липня 2010, 17:59:20 »

Нам в універі казали " не той мудрий, хто знає книжку на пам'ять, а той хто знає що і де в ній знайти, і як це використати"
Записаний

May

  • Старожил
  • ****
  • Карма +68/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 306
  • Останні відвідини:
    30 Вересня 2016, 00:15:37

    Звідки: Калуш
Проблеми освіти у нашому місті і не тільки
« Прочитано #150 : 08 Липня 2010, 18:05:51 »

Нам в універі казали " не той мудрий, хто знає книжку на пам'ять, а той хто знає що і де в ній знайти, і як це використати"

Существует множество интерпретаций этой восточной мудрости - суть одна.

Не тот мудр - кто все знает, все знать невозможно, а тот мудр - кто знает где искать нужные знания.

 :bouquet:
Записаний

Alexander

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +670/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 3342
  • Останні відвідини:
    24 Травня 2023, 20:00:52

    Звідки: kalush
Проблеми освіти у нашому місті і не тільки
« Прочитано #151 : 08 Липня 2010, 18:17:27 »

Ученый человек — сосуд , мудрец — источник. :)
Записаний
поверь малыш, не в пирогах счастье..

Сонечко+

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +801/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3805
  • Сонячного життя вам, сповненого чудес і сюрпризів!
  • Останні відвідини:
    09 Вересня 2023, 17:33:39

    Звідки: з маминого животика
Проблеми освіти у нашому місті і не тільки
« Прочитано #152 : 08 Липня 2010, 18:47:53 »

а тот мудр - кто знает где искать
знає де шукати і як взяти, то їсть скористатися ним. Нам також деякі викладачі дозволяли списувати. Бо казали, що неуку формула не допоможе, бо не знатиме, що з нею робити далі. Тому
і як це використати"
важливий момент.
А ще важливо, щоб були створені такі умови, щоб спеціалістам ХОТІЛОСЬ і МОГЛОСЬ використовувати набуті знання саме там де вони хочуть, а не шукати інше примінення своєму диплому і умінню. Чи перетворювати їх на хоббі. На жаль не всі мудрі щей пробивні. Деколи зайва скромність чи зневіра зупиняє їх. Тому, краще було б вивчати у шкільних навчальних закладах  практичну психологію ніж вищу математику.
« Останнє редагування: 08 Липня 2010, 19:03:02 від сонечко я »
Записаний

May

  • Старожил
  • ****
  • Карма +68/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 306
  • Останні відвідини:
    30 Вересня 2016, 00:15:37

    Звідки: Калуш
Проблеми освіти у нашому місті і не тільки
« Прочитано #153 : 08 Липня 2010, 19:10:00 »

Возможно, мне с преподавателями повезло.

Подход был правильный. Например, если задавали выучить стих - три балла ставили за сам текст, + один балл, если понимал суть стиха, мог ответить на сопутствующие вопросы, + один балл - за выразительность, способность продекламировать. Если в тексте стиха получались заминки (ну не запомнились все эти витиеватые обозначения), педагог разрешал и подглядывать, если это не мешало выполнению двух последних условий. :) Ведь главное - это сухой остаток стиха в виде правильного отношения к событиям, чувством, воспетым в нем.

Информация же бывает основная и  вспомогательная. Ни одна не может существовать без другой поскольку не дает полной картины. Нужно научиться разделять их, компонировать, чтоб делать надлежащие выводы в конкретных ситуациях..

Вот, как-то так...


Записаний

Лалія

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +964/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3210
  • sol ∞
  • Останні відвідини:
    22 Квітня 2016, 19:30:58

    Звідки: Калуш
Проблеми освіти у нашому місті і не тільки
« Прочитано #154 : 08 Липня 2010, 19:11:49 »

Дайте ссилку де прочитати про те, щоб йти в школу з 5-років  :o
Записаний

romashkin

  • Admin
  • *
  • Карма +731/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 8367
  • Останні відвідини:
    Вчора в 16:20:03

    Звідки: пр. Л.Українки
Проблеми освіти у нашому місті і не тільки
« Прочитано #155 : 08 Липня 2010, 19:23:50 »

Записаний
Дилетанту складні речі здаються дуже простими, і тільки професіонал розуміє наскільки складна найпростіша річ.)

Лалія

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +964/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3210
  • sol ∞
  • Останні відвідини:
    22 Квітня 2016, 19:30:58

    Звідки: Калуш
Проблеми освіти у нашому місті і не тільки
« Прочитано #156 : 08 Липня 2010, 19:27:45 »

"Віднині навчання у загальній середній школі триватиме не 12, а 11 років. За таке рішення проголосували 248 депутатів Верховної Ради.

Окрім скасування 12-річної системи загальної освіти, Верховна Рада запровадила обов’язкову дошкільну освіту для дітей старшого дошкільного віку. Тобто, з 5 років діти повинні відвідувати дитсадок.

Однак партія «За Україну!» вимагає від Президента України Віктора Януковича накласти вето на закон № 6518, який запроваджує примусову дошкільну освіту. «Адже відповідно до Конституції, дошкільна освіта дітей, як і в кожній демократичній країні, є правом, а не обов’язком батьків»" (с)

Коментар цікавий до статті  :=)
Цитувати (вибране)
Це все повна фігня! Починати підготовку до школи потрібно з пологових будинків! Чого там дитина лежить, ніц не робить і щось там собі смокче. Хай вчиться, хочаб іноземну мову вивчає! Тоді вже у програму 1-го класу можна буде ввести філософію, квантову фізику і основи попередження небажаної вагітності. Будемо мати країну вундеркіндів і проффесорів!

Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30260
  • Останні відвідини:
    Вчора в 13:37:03

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Проблеми освіти у нашому місті і не тільки
« Прочитано #157 : 08 Липня 2010, 19:47:53 »

Абсурдно це все з тими змінами.
інтеграли в школі вчили всі, а математичне мислення дісталось одиницям...  Посмішка
Абсолютна правда!
Правда теж те, що Вовер написав, що ми з тим якщо не народжуємося, то принаймні до класу 4-го воно вже сформоване.

Ще праві ті, хто хвалять совкову освіту. Вчити тупо ЗАСТАВЛЯЛИ і діти вчилися, за виключенням тих, хто дійсно не тягнув, на тих забивали (не вимагали так багато) і ставили "3". Зате ті хто тягнув знали після школи аж забагато (по нинішніх мірках).
Я стикнувся з дивним фактом, відсотків 70 дітей, що закінчують 11 чи 12 клас вміють брати інтеграли, доводити складні теореми і т.п. але не можуть впевнено показати пальцем де у них печінка. Більшість зазубрюють історію, географію, літературу та інше, а потім у житті не здатні у потрібний момент знайти відповідь на елементарні питання пов'язані з тими дисциплінами. Нащо було вчити те, що непотрібне?
 
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Люся

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +408/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 1149
  • Останні відвідини:
    01 Березня 2019, 15:47:14

    Звідки: Хотінь
Проблеми освіти у нашому місті і не тільки
« Прочитано #158 : 08 Липня 2010, 20:54:42 »

Нащо було вчити те, що непотрібне?
А багато у нас дописувачів навіть на форумі пишуть грамотно? В принципі невміння грамотно писати жити не заважає... 3  класів досить. Хтось хоче знання, але тільки практичні, тоді інженеру - механіку треба кликати електрика, чи сантехніка (ми колись сміялися з анекдотів про американців на цю тему), хтось хоче диплома (в принципі диплом мав би віджображати знання, дипломи без знань у нас в переході метро можна купити). Значить висновок - краще вчитися 3 класи - решту кожен сам собі - кому що до вподоби. Тільки я колись читала таке фантастичне оповідання - де простим людям забороняли вчитися читати. По телевізору показувати тільки розважальні програми. Але читати було заборонено. Читати дозводялося тільки касті обраних. Дуже цікаве оповідання. Мене особисто наштовхнуло на роздуми...
Так, я не юрист, але я чомусь думаю, що мені не завадили лекції з основ конституційного права, з основ економіки... навіть політологія, уявіть собі. Я вважаю, що я з цього навчилася самоповаги до себе, як до громадянина. Так, я не памятаю як розвязати рівняння з пятикутними елементами з органічної хімії. І можливо мені цього не треба було. Справді, можливо мені варто було обмежитися тим, що кислота - це небезпечно і т. д. Але для цього є спеціалізація у старшій школі. Для цього мала бути реФОРМа освіти.
Знання за плечима не носити. Чим більше людина знає,тим краще. Може, як би не мої знання з іноземної мови- сиділа б я зараз на півставки в школі вчителем історії. Але я заробляю більше, тому, що колись мене навчили і мови також.  Мої зняння дали можливість мені ВИБИРАТИ де мені працювати і за яку зарплату. Це я вважаю головним.
Записаний
"Готовность индивидуума в любой момент превратиться в вооруженную оппозицию определяет степень его социальной полноценности. Чего можно ожидать от нации, когда в мужчинах воспитывают комплекс вины за естественное желание потрогать парабеллум? Ничего, кроме покорности тупого стада." Г.Водичка

vover

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +200/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4880
  • Останні відвідини:
    12 Квітня 2024, 16:37:06

    Звідки: Українська
Проблеми освіти у нашому місті і не тільки
« Прочитано #159 : 08 Липня 2010, 21:14:30 »

Люся, не впадай в крайнощі)) Навіть моя дівчина, яка викладає англійську, каже програма так складена, що за нею діти англійської не научаться, тільки мозги запудрять
Записаний