Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

16 років 8 місяців 27 днів

Автор Тема: Проблеми освіти у нашому місті і не тільки  (Прочитано 117146 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Мілана

  • Старожил
  • ****
  • Карма +146/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 455
  • Останні відвідини:
    06 Грудня 2022, 10:49:20

    Звідки: Стуса
Проблеми освіти у нашому місті і не тільки
« Прочитано #160 : 08 Липня 2010, 21:15:36 »

Нам в універі казали " не той мудрий, хто знає книжку на пам'ять, а той хто знає що і де в ній знайти, і як це використати"
І нам приблизно те саме казали в "Львівській політехніці". Абсолютно правильний підхід. В Києві в інституті вже зовсім інший підхід був.
Люся писала, що підручники інші і програма інша. Ще гірші, ніж були. Розумію, що готують дітей до тестової системи, але запитання тесту для 3 класу на кшалт "роки народження Грицька Бойка" або  "хто написав оповідання "Гвинтик"" вважаю зовсім недоцільними і шкідливими для процесу навчання. При радянській системі освіти діти зобовязані були вчитись і це не обговорювалось. Тепер діти інші. Їх не заставиш вчитись. Їх треба зацікавлювати, мотивувати. Я свою дитину заохочую до участі в конкурсах і під цим приводом трохи займаємось додатково, бо знаходжу в інтернеті цікаві нестандартні завдання, купую розвивальні компютерні ігри . Моя дитина добре вчиться, але розумію, що цих "заморочок" надовго не вистачить. Та й часу і сил вони забирають...
Я ХОЧУ, ЩОБ НАШІ ДІТИ МАЛИ ТАКИЙ ДИПЛОМ, ЯКИЙ МОЖЕ СКЛАДАТИ КОНКУРЕНЦІЮ. ТОДІ У НИХ БУДЕ ВИБІР. І ТОДІ НАШІ РОБОТОДАВЦІ НЕ ЗМОЖУТЬ БІЛЬШЕ ПЛАТИТИ СПЕЦІАЛІСТУ 1500 грн, бо будуть боятися, що він не буде працювати за такі гроші . Зараз він працює, бо у нього нема вибору.
Я бачу проблему в нашій психології, а не в дипломі. Тут десь була тема про втрачені можливості. Особисто я можу нарахувати декілька випадків з свого життя, коли я просто побоялась змін, не пішла на мінімальний ризик, щоб щось змінити. Починаючи з того, як побоялась вступати на економічний, хоча мріяла бути підприємцем і мати своє виробництво, як відмовилась від аспірантури в Києві, бо побоялась все життя провести в аспірантському гуртожитку. І скільки років відбувала каторгу "на державній роботі" тут в Калуші, тому що боялась щось змінити в своєму житті. Зараз мені смішно про це згадувати, але плакати хочу, коли говорю з своїми колишніми співробітницями, які далі там працюють, бо навіть мій приклад не мотивує їх щось змінити.  
Абсолютно згідна з Лалією, що мудра дитина і без болонської системи може дуже багато досягнути, а немудрій і диплом європейського зразка не допоможе.
Записаний

vover

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +200/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4880
  • Останні відвідини:
    26 Березня 2024, 15:07:23

    Звідки: Українська
Проблеми освіти у нашому місті і не тільки
« Прочитано #161 : 08 Липня 2010, 21:27:39 »

А ще була така програма на Новому каналі, як називалась вроді "Хто розумніший за 5-ти класника" Так там були такі питання, що я був у шоці))))
Записаний

Ігор_О

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +282/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1943
  • Останні відвідини:
    06 Жовтня 2016, 16:39:01

Проблеми освіти у нашому місті і не тільки
« Прочитано #162 : 09 Липня 2010, 00:44:22 »

В продовження теми....
Всі знають де працює моя дружина :) Так от, вже більше року у них запущено в дію т.зв. Державний Реєстр Актів Цивільного Стану. І крім звичної щоденної роботи всі працівники в поті чола працюють над "стахановською нормою" спущеною з Мінюсту - за 4 роки занести всі архіви за 40 останніх років. От сидять вони після роботи і набирають на компах акти старі...
Нещодавно вона прийшла і розказує вдома: заносимо народження дітей за 70-80-ті роки, у відомостях про освіту і місце праці батьків - в основному "Хлорвініл" у батька і ВРП у матері, і лише одиниці - з вищою освітою! В основному - середня-спеціальна. Я кажу: а й справді, у моєму 10-Б класі закінчували школу 35 чоловік, у ВУЗи пішло не більше 10-ти... На весь випуск школи було 3 медалісти, а школа була серед кращих... А тепер навпаки, одиниці не йдуть у ВУЗи! І сидять потім економісти з вищими освітами касирами в банках...
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 17:13:43

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Проблеми освіти у нашому місті і не тільки
« Прочитано #163 : 09 Липня 2010, 08:24:17 »

сидять потім економісти з вищими освітами касирами в банках...
у кращому випадку...
і не знають з котрого боку у них печінка доки після п'янки не почне тиснути  :=)
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Люся

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +408/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 1149
  • Останні відвідини:
    01 Березня 2019, 15:47:14

    Звідки: Хотінь
Проблеми освіти у нашому місті і не тільки
« Прочитано #164 : 09 Липня 2010, 14:19:36 »

А тепер навпаки, одиниці не йдуть у ВУЗи! І сидять потім економісти з вищими освітами касирами в банках...
А я про що?  :) Про те, що наша вища освіта ЗНІВЕЛЬОВАНА її легкою доступністю. Не може бути така кількість "спеціалістів" тим більше в 21-22 роки! Це неприродно!Навіть в 10 клас мали б брати тільки з певною успішністю. А ЗНО мало зробити освіту доступною тільки тим, хто заслуговує. А у нас як завжди вийшло. Спочатку применшили роль ЗНО, при чому, в кінці навчального року, потім відмінили взагалі, хоч і невеликі, але все ж якісь, досягнення реформи, яка тривала 9 років! Тепер чекаємо, що ще зроблять... А тим часом діти ростуть, і що чекає тих, хто сьогодні вже школяр, ніхто не знає... Одне ясно - моєму синові закінчувати щколу через 3 роки. Хоч як мені не хотілося, але бачу, що треба готуватися на навчання на якусь "заграницю", бо тут діла не буде, принаймні ми не дочекаємось. Але я хоч маю в запасі 3 роки, а діти, які на другий рік закінчують школу?....
Відповідь від: 09 Липня 2010, 14:01:24
Абсолютно згідна з Лалією, що мудра дитина і без болонської системи може дуже багато досягнути, а немудрій і диплом європейського зразка не допоможе.
кортотше, як завжди - кожен сам за себе... держава сама по собі, ми самі по собі.... а вимагати від держави виконувати свої функці - забезпечувати нам якісну освіту, медицину, охорону порядку, і т.д. ми вимагати не будемо, бо то і так безперспективно, мудрий сам за себе подбає, а дурному і то не поможе....
Побудова громадянського суспільства, розвиток громадянської свідомості нам поки що не світить. Наша свідомість поки що рабська .... КОЖЕН САМ ЗА СЕБЕ....
   Р.S. Цікаво, як немудра дитина мала б отримати диплом європейського зразка? Дипломи у нас продаються, в Україні, а які українськи ВУЗи дипломи "європейського зразка" видають? Якщо за кордоном, то там, щоб отримати диплом - треба таку дрібницю, як вчитися... І якщо, довчився, що диплом все таки видали, то вже за визначенням дитина не може бути "немудрою"...

...... сіра піраміда в дії......  :=) :=)

Відповідь від: 09 Липня 2010, 14:11:02
Ідемо далі...
http://www.zaxid.net/newsua/2010/7/9/134815/

Хто зі мною закладеться, що це не кінець? :=)
Ми так точно до церковно-приходської школи 5 класів дійдемо. Тобто держава нам буде гарантувати тільки навчання читати і писати. Далі - кожен сам собі - як зможе, і за що зможе....
Очевидно, для того, щоб почати реформу освіти - спочатку вирішили її знищити...

Чекаємо далі....
Записаний
"Готовность индивидуума в любой момент превратиться в вооруженную оппозицию определяет степень его социальной полноценности. Чего можно ожидать от нации, когда в мужчинах воспитывают комплекс вины за естественное желание потрогать парабеллум? Ничего, кроме покорности тупого стада." Г.Водичка

Alexander

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +670/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 3342
  • Останні відвідини:
    24 Травня 2023, 20:00:52

    Звідки: kalush
Проблеми освіти у нашому місті і не тільки
« Прочитано #165 : 09 Липня 2010, 14:23:50 »

Про те, що наша вища освіта ЗНІВЕЛЬОВАНА її легкою доступністю.
не все так запущено,Люся :)
е простий природній відбір,
життя саме все роставить на свої місця. :)
Записаний
поверь малыш, не в пирогах счастье..

Люся

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +408/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 1149
  • Останні відвідини:
    01 Березня 2019, 15:47:14

    Звідки: Хотінь
Проблеми освіти у нашому місті і не тільки
« Прочитано #166 : 09 Липня 2010, 14:44:43 »

 А я про це і не переймаюся... Я, власне, переймаюся своєю дитиною... Він у мене один. Як я бачу, що держава не дбає за якість його освіти, то мій ОБОВЯЗОК подбати.. Не скажу, що сильно рву на собі волосся, дивлячись, як інші батьки роками сидять в Іспанії, думаючи, що забезпечують своїм дітям майбутнє тим, що вчать їх у ВУЗах. Вони ж, бідні, думають, що діти будуть жити краще. А діти з тими "діпломами" юристів, економістів і менеджерів касирами в супермаркетах сидять. Або без роботи... А батьки і далі працюють в Іспаніі, тепер, щоб знайти роботу...  Мене так, трошки душа за це поболює, бо знаю, що це обовязок держави - дбати про якість освіти... Держава наразі освіту віддала на "відкуп" (був такий історичний термі, коли певну територію, чи певну галузь комусь віддавали чи за певну плату, чи за службу). А ті, хто це отримав на "кормлєніє"- просто витискають з цього "бабки". 
А тим часом росте покоління нещасних, розчарованих людей.... Бо, як би було всім зрозуміло, що розум не купиш, як диплом, то багато хто не плекав би марних іллюзій, спокійно отримував би робітничу спеціальність, працював би собі радів би життю. Але ж ні - нащо робітнича спеціальність, якщо батько поїде в Іспанію і заробить на диплом "менеджера". А ще перед тим у школі  всі казали - вчитися все одно не треба, і так за гроші диплом буде... От і маємо - недовченого "менеджера" з нереалізованими амбіціями... Така людина за визначенням може бути щаслива? Звідси  маємо молодих алкоголіків, наркоманів і т.д.   А починалося все - з поганої якості освіти... 
 Але я не переймаюся... У мене своїх клопотів вистачає... Фігня, що увечері на вулицю не вийдеш, бо один з тих безробітних менеджерів наколовся і мене грохнути може, але все ж ... нема чим перейматися...... Все ок!

 ( Упереджую звинувачення в перебільшенні.... А що, хіба нема логічого звязку? ) ;)
Записаний
"Готовность индивидуума в любой момент превратиться в вооруженную оппозицию определяет степень его социальной полноценности. Чего можно ожидать от нации, когда в мужчинах воспитывают комплекс вины за естественное желание потрогать парабеллум? Ничего, кроме покорности тупого стада." Г.Водичка

Лалія

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +964/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3210
  • sol ∞
  • Останні відвідини:
    22 Квітня 2016, 19:30:58

    Звідки: Калуш
Проблеми освіти у нашому місті і не тільки
« Прочитано #167 : 09 Липня 2010, 15:24:57 »

як завжди - кожен сам за себе...
А готуватись на навчання  та роботу за границю - бо "тільки там, світ в віконці", це дуже за державу  :=)

Відповідь від: 09 Липня 2010, 15:08:00
Якщо за кордоном, то там, щоб отримати диплом - треба таку дрібницю, як вчитися...
У нас теж треба вчитися, принаймі в мене такий досвід  :P  ;)

Якась істерія  :unknow, вчаться діти, закінчують університети, йдуть працювати.  Так мала заробітна плата в держ установах, але ж ми й країна ще молода. Не все зразу.  :)

Ні, ліпше нехай всі виїдуть, ото буде добре для країни.  :=)

Наші студенти тепер дуже молодці. Мала можливість навчатись і працювати з теперішніми студентами. Вони вчаться і в університеті, і зразу на спеціалізованих курсах, щоб вже краще володіти професією. Деякі підробляють.  :good
Настільки свідомі діти, що дуже приємно було з ними співпрацювати. Вони знають чого хочуть від життя, і знають, що потрібно з студентської лави готуватись до дорослого життя.

З таким майбутнім мені спокійно за нашу країну, і щось я не чула від них бажання виїхати за кордон. 

Завжди є дві сторони медалі, чи за кордоном так солодко, що наркоманів немає? І серед студентів вузів там теж вони думаю є.  :unknow

Думаю дали б спокій освіті, хоч кілька років без реформ, було б значно краще ніж оті постійні зміни навчальних планів і т.д., що з ними не можуть дати собі раду ні діти, ні вчителі.
 :)

P.S. Їхали навчатись за кордон повсякчас, їхатимуть і тепер, навіщо для цього перетасовувати освітній план.  :unknow




Записаний

Alexander

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +670/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 3342
  • Останні відвідини:
    24 Травня 2023, 20:00:52

    Звідки: kalush
Проблеми освіти у нашому місті і не тільки
« Прочитано #168 : 09 Липня 2010, 16:47:22 »

Держава наразі освіту віддала на "відкуп"
в всьму світі приватники дають кращу освіту,ніж держава
ми ще досить молоді і зелені щоб хизуватися освітою,
і чим скоріще ми ввійдемо в европейськи інстітуції,
і на всі 100 підтримуємо болонську хартію,тим краще.
процес йде,треба час і віру в майбутне.
А той горе-менеджер,якому купили діплом,
з горем і залишиться,
тому що крім діплома треба ще ціль,
а як йому діплом на голову впав,то як він може це собі сформувати в голові :)
Записаний
поверь малыш, не в пирогах счастье..

Сонечко+

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +801/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3805
  • Сонячного життя вам, сповненого чудес і сюрпризів!
  • Останні відвідини:
    09 Вересня 2023, 17:33:39

    Звідки: з маминого животика
Проблеми освіти у нашому місті і не тільки
« Прочитано #169 : 20 Липня 2010, 04:02:11 »

У неділю почула фразу від Комаровського про те, що наша влада робить все, щоб нація була розумна, але хвора. Бо дитина не готова до шкільних навантажень ні у 5, ні у 6 років. В цей період ростуть не тільки зуби, але і весь організм ще достатньо інтенсивно змінюється, зокрема і мозок. А якщо йти у школу, то там мають бути лише такі предмети, як фізкультура, музика і постанова мови. І ніяких домашніх завдань. Педіатри вважають, що ранні навантаження впливають не лише на психологічне здоров"я, але і на фізичне. В цей час ще звичайні соплі можуть призводити до бронхітів і запалень. Звичайно, мала дитина має, як то кажуть, в садику перехворіти дитячими хворобами. Але, наприклад, 1-2 тиждня пропущених у садику не співставити із цим же часом пропущеним у школі.
Записаний

Люся

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +408/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 1149
  • Останні відвідини:
    01 Березня 2019, 15:47:14

    Звідки: Хотінь
Проблеми освіти у нашому місті і не тільки
« Прочитано #170 : 20 Липня 2010, 14:38:23 »

мала дитина має, як то кажуть, в садику перехворіти дитячими хворобами
А знаєте, моя дитина в садочок не ходила і жодною дитячою хворобою не хворів. І, Ви знаєте, я щось із цього питання не переймаюся. Не думаю, що так вже обовязково перехворіти дитячими хворобами. Я он тако живу, хоч і не всіма хворобами хворіла... ;)
А, якщо серйозно, то Вам скажуть зараз, як і мені, що страшніше не те, що дитина швидко сяде за парту не встигнувши вийти з памперсів, а страшніше те, що за один "зайвий" рік у школі діти переженяться і породять дітей.  :=) А тих в свою чергу за парту вже посадять в пелюшках. Країні потрібні робітники, і нема часу їх довго вчити в школі. Дайош вищу освіту у 15 років!
(Птання здоров"я нації на даному етапі не стоїть.... Чомусь....)

PS Не переживайте за обов"язкове дошкільне навчання - це поки що декларація. У нас так вміють - старе розвалити, а тоді думати де і як будувати нове. Садочків не вистачає, тому, побачите, буде "альтернативне дошківльне навчання" дома. От і все.
Записаний
"Готовность индивидуума в любой момент превратиться в вооруженную оппозицию определяет степень его социальной полноценности. Чего можно ожидать от нации, когда в мужчинах воспитывают комплекс вины за естественное желание потрогать парабеллум? Ничего, кроме покорности тупого стада." Г.Водичка

Забута мелодія

  • Постійний користувач
  • ***
  • Карма +62/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 228
  • не забувай
  • Останні відвідини:
    03 Лютого 2014, 15:11:16

    Звідки: z
Проблеми освіти у нашому місті і не тільки
« Прочитано #171 : 20 Липня 2010, 19:13:25 »

Вибачте, але переженяться залежить не від віку, а від виховання. В наш час, в основному, женились-виходили заміж десь на 3 курсі. Раніше майже ніхто не поспішав. А більш свідомі чекали, коли уже влаштуються на роботу і створять для сім"ї якусь основу. а ЗАРАЗ МИ ТАК ВИХОВУЄМО - ТИ ЖЕНИСЬ, А МИ ПРОГОДУЄМО.Допомагати звісно потрібно. Але, допомагати, а не тягти на шиї. Треба вчити свідомо відповідати за свої поступки і тоді термін навчання не буде відігравати важливої ролі.
Записаний

ABCDEF

  • Новачoк
  • Карма +1/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 22
  • Останні відвідини:
    27 Жовтня 2011, 02:36:58

    Звідки: Івано Франківськ
Проблеми освіти у нашому місті і не тільки
« Прочитано #172 : 26 Липня 2010, 23:25:38 »

Цікавить інше питання не менш актуальне. Коли я 10 років закінчував школу ,а це було в 2000 році то всі учні приходили до школи в нормальному вигляді та нормально одягнені. А тепер,що бачимо порозмальовуваний хлопців яких важко відрізнити від дівчат,а ще ці ЕМО які нічого доброго не несуть тільки згубний вплив на інших. Як все швидко помінялося?!!!
Записаний
Чесному народу -вільне життя !!!!   ХАБАРНИКАМ ТА ЇМ ПОДІБНИХ - ТЮРМИ !!!!

Сонечко+

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +801/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3805
  • Сонячного життя вам, сповненого чудес і сюрпризів!
  • Останні відвідини:
    09 Вересня 2023, 17:33:39

    Звідки: з маминого животика
Проблеми освіти у нашому місті і не тільки
« Прочитано #173 : 13 Серпня 2010, 02:50:39 »

Табачник як завжди у своєму репертуарі
http://unian.net/rus/news/news-390810.html
Записаний

Лалія

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +964/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3210
  • sol ∞
  • Останні відвідини:
    22 Квітня 2016, 19:30:58

    Звідки: Калуш
Проблеми освіти у нашому місті і не тільки
« Прочитано #174 : 20 Вересня 2010, 15:08:06 »

Про освіту. Мій вчитель:  Юрій Кравченко – тренер-викладач Вісбаденської академії Психотерапії та Українського Інституту Позитивної крос-кульутрної психотерапії.  :)
 <a href="https://www.youtube.com/watch?v=5Fr6wxGiuJc" target="_blank">https://www.youtube.com/watch?v=5Fr6wxGiuJc</a>
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 17:13:43

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Проблеми освіти у нашому місті і не тільки
« Прочитано #175 : 20 Вересня 2010, 15:27:09 »

Він озвучує програму ООН, але то важливі речі. Я такого ще не чув по ТВ
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Лалія

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +964/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3210
  • sol ∞
  • Останні відвідини:
    22 Квітня 2016, 19:30:58

    Звідки: Калуш
Проблеми освіти у нашому місті і не тільки
« Прочитано #176 : 20 Вересня 2010, 15:34:32 »

Він озвучує програму ООН
Так

Юрій Кравченко – тренер-викладач Вісбаденської академії Психотерапії та Українського Інституту Позитивної крос-кульутрної психотерапії. Має 10 років викладацького та тренерського досвіду. Голова комітету з питань освіти Молодіжних самітів ООН. Тренер-експерт проекту Світового банку “Якісна освіта та працевлаштування молоді”. Має близько 20 наукових публікацій з питань освіті, навчання та розвитку людини.Засновник Школи коучінгу.Психотерапевт. Представляв свої напрацювання в 7 країнах.
Записаний

Люся

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +408/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 1149
  • Останні відвідини:
    01 Березня 2019, 15:47:14

    Звідки: Хотінь
Проблеми освіти у нашому місті і не тільки
« Прочитано #177 : 20 Вересня 2010, 19:31:36 »

Мені стало цікаво. Спробую знайти що зможу. :)
ось що знайшла ))

Якщо Ти хочеш мати те, чого ніколи не мав,
Тоді роби те, чого ніколи не робив
Н. Пезешкіан, засновник методу
Позитивної крос-культурної психотерапії 
Записаний
"Готовность индивидуума в любой момент превратиться в вооруженную оппозицию определяет степень его социальной полноценности. Чего можно ожидать от нации, когда в мужчинах воспитывают комплекс вины за естественное желание потрогать парабеллум? Ничего, кроме покорности тупого стада." Г.Водичка

romashkin

  • Admin
  • *
  • Карма +731/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 8367
  • Останні відвідини:
    25 Березня 2024, 10:48:00

    Звідки: пр. Л.Українки
Проблеми освіти у нашому місті і не тільки
« Прочитано #178 : 13 Жовтня 2010, 21:25:26 »

я трохи про свої маленькі проблеми. :) як я і писав, пішли ми у перший клас. в загальному все нормально, привикаємо.
Сидимо вечорами по декілька годин за домашніми завданнями. :)
от і зацікавило мене,  які ж санітарні норми для учнів першачків.
Досить цікаво. Можливо ще хто захоче ознайомитись.
http://zakon.nau.ua/doc/?uid=1039.2651.0
дещо мене здивувало
Приховано: Показати

Цитувати (вибране)
.....
9.9. При визначенні доцільності, характеру, змісту та обсягу домашніх завдань слід враховувати індивідуальні особливості учнів та педагогічні вимоги. У 1-му класі домашні завдання не задаються. Обсяг домашніх завдань має бути таким, щоб витрати часу на їх виконання не перевищували у 2-му класі 45 хв.; у 3 класі - 1 години 10 хв.; 4 класі - 1 год. 30 хв.; у 5-6-му класах - 2,5 години; у 7-9 класах - 3 години; у 10-12 класах - 4 години. У 2-4 класах домашні завдання не рекомендується задавати на вихідні і святкові дні.
......
9.19. У групах продовженого дня прогулянка для школярів повинна бути не меншою ніж 1,5 години протягом дня.
Для першокласників, які відвідують групи продовженого дня, необхідно організувати щоденний 1,5-годинний денний відпочинок (сон).
Самопідготовку учнів слід розпочинати із 16 години. Тривалість самопідготовки визначається класом навчання відповідно до пункту 9.9.
......

[/cut]
Записаний
Дилетанту складні речі здаються дуже простими, і тільки професіонал розуміє наскільки складна найпростіша річ.)

BanderiveC

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +351/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1542
  • Останні відвідини:
    26 Грудня 2023, 13:22:28

Проблеми освіти у нашому місті і не тільки
« Прочитано #179 : 13 Жовтня 2010, 22:08:28 »

Я вас прошу, Роман, чого ви дивуєтесь ? Хіба в нас законів хтось дотримується ?
Племінник цього року тоже пішов в перший клас - в перший же день задали вивчити гімн на наступний день !  :o Малий сидів, плакав, але вивчив ! Як не як - а 3-и куплета для першокласника за один вечір то забагато !
А на рахунок групи - забираю його деколи зі школи, то там прогулянкою і не пахне ! Палець синій, бо весь час на групі заставляють писати.
Записаний
Experientia est optima magistra...