Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

16 років 9 місяців 17 днів

Голосування

Яке з друкованих видань Калуша, що мають свою сторінку в неті Ви вважаєте найцікавішим

Вікна
- 69 (59.5%)
Вісті Калущини
- 12 (10.3%)
Дзвони Підгір♥я
- 17 (14.7%)
Західний вісник
- 16 (13.8%)
Калуський нафтохімік
- 2 (1.7%)

Всього голосів: 115


Автор Тема: Газети Калуша (онлайн)  (Прочитано 418014 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

syddia

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +369/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2160
  • Останні відвідини:
    17 Вересня 2017, 21:38:01

Газети Калуша (онлайн)
« Прочитано #80 : 24 Березня 2010, 14:55:46 »

І я вчора ввечері бачив частинку того камеді-шою за участю депутатів райради і сільських голів. Зібралась купка повних профанів і з розумними виразами обличчя намагались одним заходом вирішити "глобальні" питання!!! :fool
На тому всьому фоні Насалик виглядав як розлючений лев, який вполював гідну добич, а навколо нього зграя шакалів і гієн, які і собі хочуть безпідставно відгризти кусок тушки.
Ну де таке можливо аби збіговисько непрофесіоналів бралось за вирішення серйозних питань, які вимагають як мінімум знання чинного законодавства і + спеціальних наукових знань. :unknow
Записаний

Legenda

  • Новачoк
  • Карма +1/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4
  • Останні відвідини:
    09 Квітня 2010, 08:42:15

    Звідки: Євшана
Газети Калуша (онлайн)
« Прочитано #81 : 25 Березня 2010, 15:16:55 »

Привіт всім!

Хотів би підняти тему, що стосується друкованого видання "Калуський нафтохімік", а зокрема його дивної позиції щодо міста а ще історії України.

Редакція.

Почну з звернання до читача від самої редакції - мовляв "дуже вам дякуєм, вас так багато і завдяки вам ми маємо змогу друкуватися у найкращій друкарні західної України, і нас все більше і більше, і т.д.. Стосовно вас багато, то тим хто працює на підприємстві добре відомо звідки береться оте "вас багато", доходить навіть до абсурду - якщо у сімі"ї двоє працюють на ТОВ "Карпатнафтохім", до в "добровільно-примусовому" ця сім"я отримує ДВА екземпляри ціїє газетки. Правда наші люди найшли хоч якесь розумне вирішення такої ситуації і  підписку на  другий чи навіть третій екземпляр оформляють на родичів що не мають відношення до "хімії", може так на серці тоді легше за свої марно витрачені кошти.
 Дивує також позиція що друкарня нова "найкраща" (звідки вони це взяли????) і від того якість видання покращилася, це напевно тільки вони бачать, бо якість як якість, нічого особливого, та навіть більше - те що в кольорі роздивлятися марно, одна мазанина.

Політика.
Стаття про те що Азаров ще у 2003 році хотів допомогти Калушу( правда чого не допоміг я так і не зрозумів) на фоні того що тільки тепер піднялося  і в деякій мірі вирішується питання екологічної безпеки міста показує як і куди ;) спішать залізти керівники підприємства разом з редакцією вкупі.

Історія.

Війна.

Вже декілька номерів підряд мусується тема про "велику перемогу" при чому у радянсько-примітивному стилі. Перечисляються люди з російськими прізвищами, які мовляв воювали воювали, а потім вирішили у Калуші залишитись, хоч батьківщина яких була ой як далеко.
Не думаю, що редактори та кореспонденти не здогадуються для чого вони залишились у нашому місті, як рівно і у інших містах західної України. Так само не думаю, що ті ж редактори не знають якою виявилася та перемога для західних Українців, зокрема ти ж мешканців Калуша, і скільки їх було вбито та закатовано у тюрмах після "перемоги"  і  скільки насильно  депортовано до чужих країв писаки з КНХ писати не спішать, та думаю і не будуть. Про те що, ТУТ, і  у нашому рідному Калуші також, ще не один рік йшла жорстока боротьба не на життя а на смерть за своє майбутнє зовсім інша війна, "шановні" кореспонденти вперто мовчать.

Без війни.

Цікаво було почитати, як  добре і гарно було жити у Калуші 70 років тому, 1940р, видавались перші паспорти, вперше святкувалося 8 березня, колгоспи від тіє радості здавали тоннами зерно, місцеві жителі вибирали людей до влади радянскої України, їздили агітбригади і т.д. Одним словом повна ідилія та щасливе життя рядяньскої калущини.

А ось що було насправді: - З Архіву Головного інформаційного бюро МВС України: „Станом на 25 січня 1940 року, на підставі складених заздалегідь списків із Західних областей України підлягали депортації 17 807 сімей, або 95 193 особи, котрі мешкали у 2054 населених пунктах регіону. Для перевезення такої кількості людей у глибинні райони СРСР завчасно було виділено на залізничних станціях 3537 вагонів, не пристосованих для перевезення людей».

P.S. Як і звідки такий підхід редакції до історії Калуша та й України в цілому мені ясний, та от чи розуміють це інші????
На даному етапі тішить тільки  одне, хоч як це не сумно та   сучасна молодь практично нічого не читає то ж цю газетку  до рук брати не буде. Краще не знати нічого ніж таку відверто брехливу історію.
Записаний

Tandylight

  • Глобальний модератор
  • *
  • Карма +1051/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3130
  • Останні відвідини:
    08 Травня 2019, 21:01:31

    Звідки: Київ
Газети Калуша (онлайн)
« Прочитано #82 : 25 Березня 2010, 15:53:35 »

P.S. Як і звідки такий підхід редакції до історії Калуша та й України в цілому мені ясний, та от чи розуміють це інші????
На даному етапі тішить тільки  одне, хоч як це не сумно та   сучасна молодь практично нічого не читає то ж цю газетку  до рук брати не буде. Краще не знати нічого ніж таку відверто брехливу історію.
Думаю, що молодь йде шляхом найменшого супротиву і читає газети які можна відкрити у онлайнверсії...Крім того потік інформації газет що виходять онлаян дає змогу цій самій молоді зрозуміти "що є що" чи "хто є хто" у нашій історії...
Шкода що не можна прочитати ті статті про які Ви говорите... Певне саме через те що вони друкуються у "найкращій" друкарні їх видавники не мають бажання втрачати гроші викладаючи свою точку зору у маси...Бо знають що інтернет штука демократична і вже навряд чи змовчить про свої враження щодо об'єктивності донесення інформації :)
Краще певне пихати "газет пачку" своїм працівникам...
Відповідь від: 25 Березня 2010, 15:30:44
Я так зрозуміла що виділені кошти вже виділені, розподілені і вам про це відомо щось.
Про це відомо ЯЯ як і іншим хто слідкує за цією темою...
Тут на форумі викладалось Розпорядження про виділення Калушу 398 млн.грн.
Статті в газетах, де Насалик пояснює куди підуть кошти..тобто в яких рпозмірах і на які потреби, а саме відповідно до програми під яку вони виділялись..
За тим щоб ці кошти йшли саме з цим цільовим призначенням, а саме відповідно до Розпорядження і до програми слідкує Рахункова палата України.
Зрозуміло що вони вже виділені і почали надходити в Калуш, тобто Вам привезли медичне обладнання на 17 млн і наскільки я зрозуміла зі статей мають ще надійти, діти вже поїхали в Артек, саме за кошти цієї прорами...
Наскільки я читала мають виділити чи вже навіть виділили своїм Рішенням міськради для переселення району Підгірки( якщо не помиляюсь)..
Тому навіть не будучи розпорядником коштів можна просто бути в курсі, якщо тим цікавитись тому не зрозумілий Ваш напад на ЯЯ щодо її зверхності і щодо її негативного відношення до людей які навіть не цікавляться питаннями які напряму стосують віреним їм територіям...
Записаний

Tork

  • Користувач
  • **
  • Карма +34/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 58
  • Останні відвідини:
    06 Грудня 2011, 09:50:59

    Звідки: Підгірки
Газети Калуша (онлайн)
« Прочитано #83 : 25 Березня 2010, 16:08:24 »

Про це відомо ЯЯ як і іншим хто слідкує за цією темою...
Тут на форумі викладалось Розпорядження про виділення Калушу 398 млн.грн.
Як мені відомо мова йшла не лише про Калуш а й про два села.
Ось я і питаю скільки на місто а скільки на села? Вам про це відомо?
А ще до вашого відома гроші ще так і не прийшли ні в місто, ні в район. Обладнання медичне поспішили привезти і тепер там шкандаль цілий за те хто буде платити. Міністерство здоров'я відмовляється. Путівки в Артек були придбані без участі міста напряму міністерством і виділені Калушу. І були б сільські діти облизалися а не море побачили якби якраз районна влада не поставила логічне питання що указ президента і закон про виділення коштів стосується не лише міста.
Відповідь від: 25 Березня 2010, 16:04:59
Тому навіть не будучи розпорядником коштів можна просто бути в курсі, якщо тим цікавитись тому не зрозумілий Ваш напад на ЯЯ щодо її зверхності і щодо її негативного відношення до людей які навіть не цікавляться питаннями які напряму стосують віреним їм територіям...
У даному разі розпорядником коштів не є ні місто ні села, щоб ви знали. Суми що були затверджені законом і розпорядженням стосувалися трьох адмінодиниць. Питання як їх між ними ділити є логічним і справедливим.
Записаний

Tandylight

  • Глобальний модератор
  • *
  • Карма +1051/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3130
  • Останні відвідини:
    08 Травня 2019, 21:01:31

    Звідки: Київ
Газети Калуша (онлайн)
« Прочитано #84 : 25 Березня 2010, 17:05:30 »

Ось я і питаю скільки на місто а скільки на села? Вам про це відомо?
Ні не відомо, але ЯЯ вела мову зовсім не про розподіл коштів...Між містом і районом то вже проблеми вашого співробітництва, як я зрозуміла Ви певне більше в курсі ніж ЯЯ
Дуже добре, що райрада підняла питаня про те кому скільки з вибитих коштів, але ж коментарі депутатів райради стосувались питань які не стосуються цього розпорядження, тобто шахт які не включені до зони, а саме, якщо я не помиляюсь "Голинь", бо розпорядження стосувалось шахти "Нова Голинь". Тому ЯЯ поставила резонне заптання чому товкдлася вода в ступі і до чого було то обговореня якщо Розпорядження має свої рамки за які вийти не може...
І вона якраз коментувала загальновідомі речі...
Щодо апаратури то так само як  міністерство освіти  напряму виділило путівки тобто знайшло саме такий спосіб на виконання цього розпорядження так само міністерством здоров'я були напряму замовлена апаратура, принаймі так писали Ваші газети, бо саме газетні статті ми тут обговорюємо чи може в данному випадку інше джерело масової інформації...
Тому я і не зрозуміла вашої нападки на ЯЯ і досі вважаю що воно було несправедливе...
Ви зараз просто перевели мову в інше русло як розподілені вже вилділені кошти у рамках програми, а ЯЯ кооментувала, чому депутати говорять про речі які взагалі не в рамках цього розпорядження, бо вважає і я теж думаю що вона права, такі обговореня рівні нулю..
Хоча б тому, що Розпорядження уряду про виділення коштів не стосуться тих територійі...
 
І були б сільські діти облизалися а не море побачили якби якраз районна влада не поставила логічне питання що указ президента і закон про виділення коштів стосується не лише міста.

Розпорядником коштів справді не є ані міська ані районна ради але замовником є Калуська міська рада, нижче цитата з Розпоряджекння:
Цитувати (вибране)

Взяти до відома, що замовником робіт із здійснення зазначених заходів є виконавчий комітет Калуської міської ради.
Саме розпорядження можна ще раз освіжити в пам'яті, якщо заглянути сюди:
Новини виключно міста Калуша


А ще, Ви вже мені вибачте але мені здалось що не ЯЯ зверхньо дає коментарі , бо вона не вживає виразів

А ще до вашого відома
якби якраз районна влада не поставила логічне питання
щоб ви знали.
Тому звісно що
Питання як їх між ними ділити є логічним і справедливим.

птання справді є логічним, але чому воно вмає ставитись до ЯЯ? Вона лише дала коментарі щодо некомпетентності деяких виступаючих...
Записаний

Tork

  • Користувач
  • **
  • Карма +34/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 58
  • Останні відвідини:
    06 Грудня 2011, 09:50:59

    Звідки: Підгірки
Газети Калуша (онлайн)
« Прочитано #85 : 25 Березня 2010, 17:23:14 »

Сюжет (звісно, що з початку розповісти немаю змоги - бо не бачила, та) - виступають такі собі N-ні дублі пана Довбенчука районного масштабу, що оповідають з трибуни як мають бути розпреділени кошти, які виділені Калушу (самі знаєте чого і для чого).
ЯЯ говорилаь якраз про розподіл коштів. До того ж вона говорить це з таким апломбом буцім якого гузна ті районники чіпаються до коштів що виділені Калушу. А насправді то вони виділені і на села. Може ЯЯ про те не знає? Я тому і спитала і зовсім ні на кого не нападала. Вам щось здалося.
Відповідь від: 25 Березня 2010, 17:19:39
До перегляду продовження мене мордувало питання - ЯК пояснити отим людяи, що будь які зміни у розприділені тих коштів є неможливими.
Ні шановна! ЯЯ не лише давала коментарі а і компетентно заявляла про неможливість змін у розподілі. Тому я і спитала у неї чи вона знає щось про те як вже розподілено. Раз вона компетентна в цьому. Спитала а не нападала.
Записаний

Tandylight

  • Глобальний модератор
  • *
  • Карма +1051/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3130
  • Останні відвідини:
    08 Травня 2019, 21:01:31

    Звідки: Київ
Газети Калуша (онлайн)
« Прочитано #86 : 25 Березня 2010, 17:31:26 »

Пвне здалось  :agree
ЬТоді Мир, дружба солдіарність
Але я зрозуміла її апломб просто по-іншому, що якого товкти воду в ступі з питаннями які не можуть бути вирішені  в рамках цього розпорядження...

P.S. До речі, я здається знайшла хто розпорядник коштів за цим Розпорядженням Кабміну, чомусь відразу не врубалась, то :
Цитувати (вибране)
Виділити Івано-Франківській облдержадміністрації 398 млн. гривень для здійснення заходів, пов'язаних з ліквідацією наслідків надзвичайної екологічної ситуації на території м. Калуша та сіл Кропивник і Сівка-Калуська Калуського району.

Тобто усі питання щодо розподілу коштів і в цьому випадку мали б бути не до мераі ЯЯ  ;) а до Голови ОДА  :unknow


Відповідь від: 25 Березня 2010, 17:25:05
Ні шановна! ЯЯ не лише давала коментарі а і компетентно заявляла про неможливість змін у розподілі.
Не виривайте слів з контексту вона говорила про ситуацію коли доповідачі говорили про те, що не знають меж шахти "Голінь" та таке інше, але для чого взагалі обговорювати то питання якщо у Указі Президента вказана шахта "Нова Голінь"
Цього вже ніяк не зміниш - вона має раццію...Для цього потрібен новий Указ Президента про оголошення територій над шахтою "Голінь" зоною екологічної катастрофи...З усією процедурою яку пройшли для затвердження територій над шахтою "Нова Голінь"
Навіщо говорити про межі шахти якщо про неї не йдеться в Указі Президента і відповідно в Розпорядженя на його виконання, а відповідно і про виділеннякоштів на лквідацію наслідків щодо територій над цією шахтою?
Записаний

Tork

  • Користувач
  • **
  • Карма +34/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 58
  • Останні відвідини:
    06 Грудня 2011, 09:50:59

    Звідки: Підгірки
Газети Калуша (онлайн)
« Прочитано #87 : 25 Березня 2010, 17:39:10 »

Не виривайте слів з контексту вона говорила про ситуацію коли доповідачі говорили про те, що не знають меж шахти "Голінь" та таке інше, але для чого взагалі обговорювати то питання якщо у Указі Президента вказана шахта "Нова Голінь"
Цього вже ніяк не зміниш - вона має раццію...Для цього потрібен новий Указ Президента про оголошення територій над шахтою "Голінь" зоною екологічної катастрофи...З усією процедурою яку пройшли для затвердження територій над шахтою "Нова Голінь"
Ви напевно розсмієтеся коли взнаєте що точних меж виробіток і відповідно відселення людей немає не лише у районі, а й у місті Калуші. Ба, навіть більше. Всі проекти лише зараз почнуть виготовляти і затверджувати. А зараз немає практично нічого з документів. Тому вести мову про те що вже все виділено, все затверджено і киш звідси всі хто хоче щось у нас відкусити якраз і є некомпетентно, на мою думку.
Записаний

Tandylight

  • Глобальний модератор
  • *
  • Карма +1051/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3130
  • Останні відвідини:
    08 Травня 2019, 21:01:31

    Звідки: Київ
Газети Калуша (онлайн)
« Прочитано #88 : 25 Березня 2010, 18:14:49 »

Ви напевно розсмієтеся коли взнаєте що точних меж виробіток і відповідно відселення людей немає не лише у районі, а й у місті Калуші.
Не розсміюсь, але  краще про це тсссссс :=) ;)
Саме про відсутність карт та розрахунків з піною коло рота кричав Голова підкомітету ВР який виступав перед ВР і кричав на все горло що затверджувтаи такий Указ не можна, але дякувати Богу перемога була за Вами...
Я з власного досвіду знаю, що насправді, усілякі тендери, чи участь у проектах і програмах дає можливість навести лад у справах, бо ми ж все таки слов'яни у нас поки Грім не гряне...
Але тим не менше вказано саме ці назви шахт і є шанс зробити марафєт ;)
Записаний

ЯЯ

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +522/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 1249
  • Останні відвідини:
    05 Лютого 2015, 01:57:43

    Звідки: Независимости
Газети Калуша (онлайн)
« Прочитано #89 : 26 Березня 2010, 08:04:11 »

Пані Tork, я для складання власної точки зору про ту чи іншу проблему я користаюся виключно загальновідомою інформацією. Якщо загальновідома інформація є хибною чи неточною - то, звісно, і мої висновки будуть помилковими. Тому, буду вдячна, якщо у Вас є якась інша інформація з цього приводу - то викладайте її, викладайте джерела своєї інформації - задля того, щоб такі як я мали змогу робити вірні восновки.
Ви напевно розсмієтеся коли взнаєте що точних меж виробіток і відповідно відселення людей немає не лише у районі, а й у місті Калуші. Ба, навіть більше. Всі проекти лише зараз почнуть виготовляти і затверджувати. А зараз немає практично нічого з документів. Тому вести мову про те що вже все виділено, все затверджено і киш звідси всі хто хоче щось у нас відкусити якраз і є не компетентно, на мою думку.
перш за все, пані Tork, я не є професійним юристом чи управлінцем, якщо Ви мали на увазі компетенцію цього плану. І якщо Ви вважаєте, що оцінку компетентності може давати виключно рівний спеціаліст, то погоджуся з Вами але лише в деякій мірі. Тому, як теоретично Ви праві – та практично – ні (то на мою некомпетентну думку :) ). Бо на голів сільрад чи депутатів райрад у вишах не вчать.

Як мені відомо:
наш район (Калуський район) є дотаційним – Калуш – ні
Калуському району були виділені кошти на вирішення питань екологічних загроз – Калушу – ні
Мені не відомо, щоб Калуською райрадою була створена комісія з екологічних питань чи щоб у Калуській райраді хтось займався екологічними питаннями, мені не відомо, щоб Калуська райрада мала якийсь напрацьований матеріал стосовно екологічного становища та екологічних загроз – у Калуші така комісія існувала і працювала, працювала як могла (бо не була жодним чином фінансована, наскільки мені те відомо) та має певні напрацювання.
Тепер питання, хто має мати документацію з визначенням точних меж виробіток в шахтах?
Райрада, котрій надавалося фінансування для вирішення екологічних проблем чи міськрада, котрій такого фінансування не виділялося?

Відповідь від: 26 Березня 2010, 00:52:09
Утро вечера мудренее

Ні шановна! ЯЯ не лише давала коментарі а і компетентно заявляла про неможливість змін у розподілі. Тому я і спитала у неї чи вона знає щось про те як вже розподілено. Раз вона компетентна в цьому. Спитала а не нападала.

я лише коментувала те, що чула з виступу на сесії райради від депутата ОДА, котрий казав про неможливість змін відповідно до діючого указу, а при намаганні впровадити ті зміни шляхом зміни указу - то є ризик залашитися взагалі ні з чим. І це було сказано ним тоном прохання.
Записаний

Tandylight

  • Глобальний модератор
  • *
  • Карма +1051/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3130
  • Останні відвідини:
    08 Травня 2019, 21:01:31

    Звідки: Київ
Газети Калуша (онлайн)
« Прочитано #90 : 26 Березня 2010, 19:34:28 »

Вибачте, трохи переб'ю спогади у цій темі, ще одним актуальним моментом, який безпосередньо відносить до газет...
Мені сподобалась стаття  у Вікнах за сьогодні Тетяни Кіндюх...Вона там піднімає питання виборів до місцевих рад і колізії, що існують з цього приводу...
Цитувати (вибране)
У2005 році відбулися зміни до Конституції України. Зокрема, тривалість повноважень місцевих рад визначили на п’ять років (раніше було на чотири. — Авт.). Водночас, у ту частину статті Конституції, де йдеться про міських, селищних та сільських голів, зміни не внесли: там залишили термін повноважень чотири роки.
Відповідно, виникла колізія: ради обрали на п’ять років, а голів — на чотири.
Я не буду тут повністю переносити статтю бо в принципі вікна онлайн не є конкурентом нашого форуму :)
Адже усі свої враження ми несемо додому ;) і тут обговорюємо ;)
Даю посилання:Тетяна Кіндюх.Вікна. Вибори будуть. Але коли?
Відповідь від: 26 Березня 2010, 17:04:17
У Дзвонах підгір♥я досить виважено описана та спільна зустріч про яку тут так багато вище дискутувалось

Калуська райрада хоче відкоригувати урядову Програму
Приховано: Показати

невідкладних робіт з ліквідації наслідків та заходів, пов’язаних із запобіганням транскордонному розповсюдженню надзвичайної ситуації техногенного та природного характеру в зоні надзвичайної ситуації на території міста Калуша та сіл Кропивник і Сівка-КалуськаЗ цього приводу було підготовлене відповідне Звернення до Президента, Прем’єр-міністра та голови ВР України і винесене для обговорення на 32-у сесію районної ради 23 березня 2010 року. У Зверненні зазначається, що «на жаль, «Програма…» була розроблена без залучення представників району і відповідних сільських рад. В результаті не було охоплено всіх помешкань, які знаходяться над шахтними виробітками в селі Кропивник, та інших проблем, які накопичились в сусідніх із Калушем селах. …Це призведе до того, що частина жителів c.Кропивника буде відселена, а частина (459 осіб) залишиться в зоні осідання і деформації земної поверхні, в зоні провальних воронок, а отже, в аварійно небезпечній зоні».У Зверненні також наголошу­є­ться на тому, що єдиний водоносний горизонт, а разом з тим і його засо­лення та забруднення, не може обме­житись адміністративною терито­рією міста Калуша та двох сіл Кропив­ник та Сівка-Калуська. Він  неодмінно поширюється і на територію суміж­них сіл, що межують з Калушем. Це також вимагає проведення диспан­серизації не тільки в Калуші і селах Кропивник і Сівка-Калуська, а обо­в’яз­ково і жителів сіл, що межують з цією територією. Підтвердженням цього є той факт, що полігон ток­сичних відходів свого часу був побу­дований на землях Мостищанської сільради, і сьогодні житлові будинки сіл Мостище, Верхня та Копанки Калуського району знаходяться на значно меншій віддалі від полігону, ніж житловий масив Калуша.Враховуючи наведені факти, рай­рада просить доручити відповідним міністерствам разом з Івано-Фран­ків­ською ОДА доопрацювати «Про­граму…» і внести відповідні зміни та доповнення, що дадуть можливість сповна охопити населення, яке опи­нилося в зоні забруднення і небез­пеки та уникнути негативних на­слідків.Під час  обговорення цього питан­ня слово було надано Калуському міському голові Ігореві Насалику. Він зазначив, що  «Програма…», про яку йде мова,  чітко окреслює зону над­звичайної ситуації. І якщо цю зо­ну намагатися розширити, то до­ве­деться пройти ще раз процедуру її затвердження. Тобто, через Раду на­ціональної безпеки і оборони, Указ Президента, затвердження у Вер­ховній Раді та в Кабінеті Міністрів. А це непроста справа. Це великий успіх, що ми досягли такого результату. Щодо питання відселення людей з небезпечних зон, то воно не було  основним. Якщо б ми не довели, що наша проблема не несе транскор­донної небезпеки, то ми б її мали ліквідовувати за рахунок місцевого та обласного бюджетів. Однак у нас все-таки знайшлися аргументи щодо того, що Домбровський кар’єр та по­лігон захоронення гексахлорбен­золу — це транскордонні проблеми. А район Підгірок був обраний для спорудження житла для відселених людей тому, що тільки та ділянка пройшла всі відповідні експертизи, зроблений і затверджений відпо­від­ний проект. І відселятися у майбутній житловий масив будуть усі люди, будинки яких знаходяться над шахтними виробітками.І.Насалик також поінформував районних депутатів про те, що місто відкрило благодійний рахунок та надіслало листи численним міжна­родним екологічним  та іншим орга­нізаціям, обласним адміністраціям з проханням допомогти розв’язати на­ші проблеми. Багато хто вже від­гукнувся на ці послання, і незабаром Калуш одержить від них фінансову допомогу не меншу, ніж передба­чена урядовою Програмою. Наслі­дувати цей приклад він порекомен­дував і районній владі. Крім того, І.Насалик вважає, що між містом і районом не повинно бути ніякої конфронтації. Місто і район повинні бути партнерами у розв’язанні спі­льних проблем. На підтвердження цього він повідомив, що містом  вже прийнято рішення про безкоштовне вивезення сміття з найближчих до Калуша сіл протягом року.На виступ І.Насалика схвально від­реагували районні депутати і на­віть удостоїли його аплодисмен­тів. Однак голова райради Василь Про­копів усе ж  рекомендував за прий­няття Звернення проголо­су­вати. Ар­гументував він свою пози­цію тим, що з резервного фонду Каб­міну на реалізацію «Програ­ми…» виділено 398 млн. грн. Решту 162 млн.грн. має бути закладено у Держбюджет 2010 року. Оскільки бюджет сьогодні ті­льки у роботі, то це Звернення може посприяти до­опрацюванню уря­до­вої «Про­грами…» і  збільшенню цієї суми. В.Прокопів особливо під­крес­лив, що Звернення підготовлене та­ким чином, щоб не нашкодити тій ве­ликій роботі, яку зробило місто.

Дуже скептично поставилася до цього документа голова фракції БЮТ у райраді Ольга Сікора. Вона вважає, що подібні Звернення не дають жодного результату. Щоб був якийсь ефект, потрібно зробити як міський голова І.Насалик: покласти Звер­нення у папку і «приробити йому но­ги», тобто особисто пройти усі не­обхідні інстанції і зуміти пере­конати усіх чиновників і високо­посадовців у своїй правоті. Проте депутати все-таки більшістю голосів, в тому числі і від фракції БЮТ, це Звернення прийняли.

Відповідь від: 26 Березня 2010, 19:28:41
А тут описано повністю, щодо путівок в Артек, як розприділялись, як виділялись і тому подібне але здається наш форум все рівно знає усе першим ;) :drink

Перша група калуських школярів уже в «Артеку»

Приховано: Показати

У середу зранку із Калуша поїхало 160 школярів на оздоровлення в «Артек». Це перша група учнів міста і сіл Кропивника та Сівки-Калуської, яка оздоровлюється за кошти, виділені з Держбюджету України згідно із законом про оголошення Калуша і цих двох прилеглих до нього сіл зоною надзвичайної екологічної ситуації.

Як повідомив «ДП» міський голова Ігор Насалик, на оздоровлення школярів виділено 31 млн. грн. Кількість путівок коригує Міністерство у справах сім’ї, молоді та спорту України. Єдине, що ми вже зробили, сказав він, то підготували звернення, щоб максимально виділяли їх для наших дітей.  Тепер Міністерство надало Калушу і двом селам 160 путівок в «Артек»: 140 дісталися калуським шко­лярам і по десять — з Кропивника й Сів­ки-Калуської. У першу групу по­тра­пила частина семикласників міських шкіл. За словами І. Насалика, порадив­шись з керівництвом управління освіти, прийшли до висновку, що 9 й 11 класи здають екзамени, у 8 та 10 — напружене навчання, тому вирішили в першу чергу оздоровити семикласників. Квоту роз­поділили пропорційно до кількості путівок — 17% від загальної кількості уч­н­ів 7 класів. Вийшло від 2 путівок на ЗОШ №8 до 24 — на ЗОШ №3: чим бі­ль­ше учнів у школі, тим більша кіль­кість залучена у першу групу відпо­чи­ваючих.

Організаційною роботою займалося управління освіти, відбором учнів —  школи. За словами в. о. за­ступника мі­ського голови з гуманітарних питань Галини Романко, відбір про­во­дився згідно з положенням про прийом дітей на оздоровлення в «Артек». Ска­жімо, дитина, яка хворіла вітрянкою, і ті, хто був із нею в контакті, не мають права їхати на відпочинок протягом 21 дня, тобто поки триває інкубаційний період. Саме з такою проблемою організатори зіткнулися у сьомих класах сьомої та десятої шкіл.

На відпочинок школярів супрово­джує 11 дорослих: вісім педагогічних працівників міста і міні-група медичних працівників — дві медсестри й один лі­кар. У дорогу групу відпочиваючих бла­гословив о. Ігор Пришляк, провести дітей на відпочинок прийшов і міський голова. Міська влада закупила всім учасникам групи зошити і ручки, адже в «Артеку» триватиме навчально-виховний процес, а також забезпечила дітей газованою водою.

Як наголосив І. Насалик, згідно з розпорядженням Кабміну, передбачено оздоровити всіх без винятку учнів від 6 до 16 років (7795 калуських школярів, 216 — з Кропивника, 165 — з Сівки-Калу­ської, 60 — зі спеціалізованої школи для слабочуючих №1 і 86 —  зі спеціалізова­ної школи для глухих №2). Так що хай не переживають батьки тих дітей, які не потрапили у першу групу: оздоровлення школярів триватиме до кінця цього року. Можливо, тим, хто буде відпочивати пізніше, і краще, бо тоді буде тепліше, вважає І. Насалик. Чесно кажучи, про­довжив він, ми думали, що будуть проблеми з формуванням цієї зміни, але жодної відмови від батьків не на­дійшло. Про те, що всі без винятку від­почиватимуть в «Артеку», І. Насалик не говорить, бо ж цей заклад не прийме понад 8 тисяч тільки калуських дітей. Хоча, зауважив він, все може бути — у цьому заїзді Калуш забрав квоту п’яти таких областей, як Київська: якщо на Житомирську й Київську області ви­ділили по 33 путівки в «Артек», то тільки на місто Калуш — 140. Розглядається та­кож, наголосив І. Насалик, питання про те, що діти, які знаходяться на диспан­серному обліку, можуть бути від­прав­лені на оздоровлення у спеціалізовані санаторії.
 

Дарія ОНИСЬКІВ
Записаний

ЯЯ

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +522/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 1249
  • Останні відвідини:
    05 Лютого 2015, 01:57:43

    Звідки: Независимости
Газети Калуша (онлайн)
« Прочитано #91 : 26 Березня 2010, 20:44:08 »

http://www.dzvony.if.ua/index.php?news=1332  :ganba
чому вони нічого не написали, що району протягом двох років виділяються кошти на вирішення саме екологічних проблем - це має досить велике значення для того, щоб розуміти, що район ті гроші просто "освоює", а жодних проблем, загроз чи навіть просто питань на шляху вирішення того клопоту не вирішує.

І як я зрозуміла з перегляду тієї райради по телебаченню - голови райради Василя Про­копіва на тій сесії у залі взагалі не було. Він їм (депутатам райради) лишив того звернення аби ті підписалися - і все.

Дзвонам підгір"я - у карму мінус за неточне і неповне висвітлення події.
« Останнє редагування: 26 Березня 2010, 20:53:20 від ЯЯ »
Записаний

Tork

  • Користувач
  • **
  • Карма +34/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 58
  • Останні відвідини:
    06 Грудня 2011, 09:50:59

    Звідки: Підгірки
Газети Калуша (онлайн)
« Прочитано #92 : 26 Березня 2010, 22:29:41 »

чому вони нічого не написали, що району протягом двох років виділяються кошти на вирішення саме екологічних проблем - це має досить велике значення для того, щоб розуміти, що район ті гроші просто "освоює", а жодних проблем, загроз чи навіть просто питань на шляху вирішення того клопоту не вирішує.
Пропоную вам поцікавитись скільки коштів виділялося за останні 4 роки для аналогічних проблем міста Калуша і хто і як їх "освоїв" і що вирішив. Нащо вам той район? Поцікавтеся містом. Доречі Калуш є таким же дотаційним як і район. Хтось зараз знову скаже що я перекручую факти чи випиваю ваші слова з контексту, але ви сказали якраз саме так і це є неправдою.
Записаний

Tandylight

  • Глобальний модератор
  • *
  • Карма +1051/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3130
  • Останні відвідини:
    08 Травня 2019, 21:01:31

    Звідки: Київ
Газети Калуша (онлайн)
« Прочитано #93 : 26 Березня 2010, 23:48:50 »

Дєвачкі нє сорьтєсь...
Якісь одні екзамени :unknow чесне слово :offense
З вашої перепалки розуміло одне - що одні, що другі( міськрада на райраду і навпаки) ображені один на одного :)
Йде боротьба авторитетів  ;)
А можете Торк пояснити з тими дотаціями? ;)
І то виглядає як спір між класом "а" і класом "Б" - Хто кращий? Вибачте якщо грубо :-[
Записаний

ЯЯ

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +522/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 1249
  • Останні відвідини:
    05 Лютого 2015, 01:57:43

    Звідки: Независимости
Газети Калуша (онлайн)
« Прочитано #94 : 26 Березня 2010, 23:59:03 »

Тенді, та який там спір між міською та районою радою.
Зара допишу свого поста
Записаний

Gorec

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +232/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 656
  • Трусость это чрезмерное раздумие.
  • Останні відвідини:
    02 Лютого 2014, 18:55:14

    Звідки: Урочише Кам'янка
Газети Калуша (онлайн)
« Прочитано #95 : 27 Березня 2010, 01:29:25 »

то що Ви пропонуєте мені зробити, щоб ї одержати, окрім, як запитати у Вас же?

ЯЯ, від щирого серця, для вашого розширення Вашого світогляду скидую для Вас (читати далі...) витяги з закону України "Про інформацію" У Вас дійсно велика потреба у пізнанні всебічної інформації, як кажуть, з перших рук. Пізнання закону Вам дасть надію черпати інформацію не на форумі, а безпосередньо в джерел витоків, формування інтересуючої Вас інформації. Зверніться, по  піднятих Вами проблемам, до голови нашого міста, з  посиланням у клопотанні  на законодавство  про  Ваше право на отримання інформації. Думаю, згідно закону України "Про звернення громадянан"  Ви отримаєте вичерпну відповідь, якою я надіюсь ви поділетесь з нами на форумі.  :drink
Приховано: Показати
Стаття 9. Право на інформацію

Всі громадяни України, юридичні особи і державні органи маютьправо на інформацію, що передбачає можливість вільного  одержання, використання, поширення та зберігання  відомостей,  необхідних  їм для реалізації ними  своїх  прав,  свобод  і  законних  інтересів,здійснення завдань і функцій.

Реалізація  права  на  інформацію  громадянами,    юридичними особами і державою не повинна  порушувати  громадські,  політичні,економічні, соціальні, духовні, екологічні та інші права,  свободиі законні інтереси інших громадян,  права  та  інтереси  юридичних осіб.

Кожному  громадянину  забезпечується  вільний    доступ    до інформації,  яка  стосується  його  особисто,    крім    випадків, передбачених законами України.

Стаття 10. Гарантії права на інформацію

Право на інформацію забезпечується:

обов'язком органів державної влади, а також органів місцевогоі регіонального самоврядування інформувати про свою діяльність  та прийняті рішення;

створенням  у  державних  органах  спеціальних  інформаційних служб або систем,  що  забезпечували  б  у  встановленому  порядку доступ до інформації;

вільним  доступом  суб'єктів  інформаційних    відносин    до статистичних  даних,  архівних,  бібліотечних  і  музейних фондів;

обмеження цього доступу зумовлюються лише специфікою цінностей  та особливими умовами їх схоронності, що визначаються законодавством;

створенням механізму здійснення права на інформацію;

здійсненням державного контролю за додержанням  законодавства про інформацію;

встановленням відповідальності за порушення законодавства про

інформацію.
     Стаття 21. Інформація державних органів та органів    місцевого і регіонального самоврядування

     Інформація  державних  органів  та  органів    місцевого    і   регіонального  самоврядування  -   це    офіційна    документована інформація,  яка  створюється  в  процесі   поточної    діяльності законодавчої, виконавчої та судової  влади,  органів  місцевого  і регіонального самоврядування.

     Основними  джерелами  цієї  інформації  є:  законодавчі  акти України, інші акти, що приймаються Верховною Радою та її органами,акти Президента України, підзаконні нормативні акти,  ненормативні  акти державних органів, акти  органів  місцевого  і  регіонального самоврядування.

     Інформація  державних  органів  та  органів    місцевого    і регіонального самоврядування доводиться до відома  заінтересованих осіб шляхом:

     опублікування  її  в  офіційних  друкованих   виданнях    або поширення інформаційними службами відповідних державних органів  і організацій;

     опублікування її в друкованих засобах масової інформації  або публічного  оголошення  через  аудіо-  та  аудіовізуальні   засоби масової інформації;

     безпосереднього доведення її до заінтересованих  осіб  (усно, письмово чи іншими способами);

Записаний
«Погано дуже, страх погано
В оцiй пустинi пропадать!
 А ще поганше на Украйнi
Дивитись, плакать i мовчать!»

Tandylight

  • Глобальний модератор
  • *
  • Карма +1051/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3130
  • Останні відвідини:
    08 Травня 2019, 21:01:31

    Звідки: Київ
Газети Калуша (онлайн)
« Прочитано #96 : 31 Березня 2010, 00:12:40 »

УВАГА!!!! УВАГА!!!!!

Цікава інформація... Я подумала що серед форумчан можуть знайтись охочі ;)
Знайшла інформацію ЯЯ але думаю вона буде цікава усім ;)

Приховано: Показати
Калуська міськрайонна газета "Західний Вісник" оголошує пошук журналістів і дописувачів - для віддаленої роботи.
Просимо надсилати свої роботи на конкурс на електронну адресу ra_nit#bigmir.net у вигляді прикріплених вордівських файлів - з поміткою у полі теми "На конкурс журналістів". ІНШІ ВАРІАНТИ РОЗГЛЯДАТИСЯ НЕ БУДУТЬ.
Всі роботи мають бути підписані повним ім’ям та прізвищем, після цього мають бути вказані вік (кількість повних років) і детальна поштова адреса проживання автора.
Об’єм - від 200 знаків і більше.
Для журналістів тематика - журналістські розслідування, скандали, репортажі, інформаційні публікації на цікаві місцеві події та теми.
А також - оповідання, повісті, вірші, казки, гуморески, дитячі оповідання та все що завгодно інше. Головне, щоб було ЦІКАВО.
Для дописувачів-дітей тематика - будь-які твори про дітей, школу, які вчать дружбі, взаємовиручці, повазі до старших, допомозі меншим, торжеству добра над злом, працелюбності над ледарством і т.д...
Кращі роботи будуть нагородженя преміями 500 грн., 750 грн. і 1000 грн.


Вакансія розміщена тут: http://www.work.ua/jobs/458943/

Ми тут пишемо критикуємо, а от реальний шанс спробувати щось змінити і спробувати свої сили нашим форумським аналітикам і не тільки  ;)
« Останнє редагування: 31 Березня 2010, 01:00:00 від Tandylight »
Записаний

РЕАЛ

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +242/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 644
  • Останні відвідини:
    31 Січня 2015, 20:22:03

Газети Калуша (онлайн)
« Прочитано #97 : 31 Березня 2010, 14:08:35 »

ЯЯ,Люся мають реальнї шанси !
Записаний

Tandylight

  • Глобальний модератор
  • *
  • Карма +1051/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3130
  • Останні відвідини:
    08 Травня 2019, 21:01:31

    Звідки: Київ
Газети Калуша (онлайн)
« Прочитано #98 : 31 Березня 2010, 14:43:46 »

Згідна абсолютно  ;) :bouquet:
Інше питання чи є у них бажання ;)  :bouquet:
А я б спробувала якби жила десь ближче :) А ще там є конкурс дитячиїх оповідань  і не тільки дитячих тут і yarana, і Катрін, і сонечко я могли б подати свої роботи...
Ціавезнооооо ;)
Записаний

KATRIN

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +353/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 932
  • Працюю...
  • Останні відвідини:
    10 Квітня 2017, 19:45:33

    Звідки: Калуш
Газети Калуша (онлайн)
« Прочитано #99 : 31 Березня 2010, 15:02:39 »

могли б подати свої роботи...

 Подумаю  :)
Записаний
Я - вітер шалений і вільний, з душею самотньої пташки...Нестримний і часом всесильний- із подихом болю і ласки...Я - сонце чарівне і ніжне.З промінням сумним, та прекрасним.Я - сонце, нехай може грішне.Та вічно п'янке і незгасне...