Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

16 років 8 місяців 27 днів

Автор Тема: Калуські письменники,поети,художники  (Прочитано 28009 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

РЕАЛ

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +242/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 644
  • Останні відвідини:
    31 Січня 2015, 20:22:03


Хто знає відомого в наш час калуського письменника,критика,редактора,інженера,авангардиста Ю.І.  ???  В Польщі теж,виявляється , його читають і захоплюються....
Записаний

jorgan

  • Постійний користувач
  • ***
  • Карма +24/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 103
  • Останні відвідини:
    24 Лютого 2016, 14:55:47

    Звідки: калуш
Калуські письменники,поети,художники
« Прочитано #1 : 25 Грудня 2009, 22:07:42 »

vj;
Хто знає відомого в наш час калуського письменника,критика,редактора,інженера,авангардиста Ю.І.  ???  В Польщі теж,виявляється , його читають і захоплюються....
t crf;bnt [nj [jnm ,eltv pyfnb
Хто знає відомого в наш час калуського письменника,критика,редактора,інженера,авангардиста Ю.І.  ???  В Польщі теж,виявляється , його читають і захоплюються....
може скажите хто то хоть будемо знати своїх :o

Tandylight

  • Глобальний модератор
  • *
  • Карма +1051/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3130
  • Останні відвідини:
    08 Травня 2019, 21:01:31

    Звідки: Київ
Калуські письменники,поети,художники
« Прочитано #2 : 25 Грудня 2009, 22:29:48 »

jorgan, Ростислав здав його ім'я, то Юрко Іздрик :)
Записаний

jorgan

  • Постійний користувач
  • ***
  • Карма +24/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 103
  • Останні відвідини:
    24 Лютого 2016, 14:55:47

    Звідки: калуш
Калуські письменники,поети,художники
« Прочитано #3 : 25 Грудня 2009, 22:35:00 »

jorgan, Ростислав здав його ім'я, то Юрко Іздрик :)
я замітив в чаті а що він має почитати тільки не про політику

РЕАЛ

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +242/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 644
  • Останні відвідини:
    31 Січня 2015, 20:22:03

Калуські письменники,поети,художники
« Прочитано #4 : 25 Грудня 2009, 22:50:25 »

Яка політика? Аполітизований творець! Журнал "Четвер". Загугли. Юрко - редактор.
Відповідь від: 25 Грудня 2009, 22:44:46
В свій час отримував від Польщі фінанси для творчості.,Софія Андрухович - теж. Це ж треба - сусіди-поляки турбуються про нашу культуру більше,ніж наші....
Записаний

Tandylight

  • Глобальний модератор
  • *
  • Карма +1051/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3130
  • Останні відвідини:
    08 Травня 2019, 21:01:31

    Звідки: Київ
Калуські письменники,поети,художники
« Прочитано #5 : 25 Грудня 2009, 23:35:28 »

а цього року здається Сергій Жадан отримав від них грант
Записаний

РЕАЛ

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +242/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 644
  • Останні відвідини:
    31 Січня 2015, 20:22:03

Калуські письменники,поети,художники
« Прочитано #6 : 25 Грудня 2009, 23:51:31 »

А як Вам Ірена Карпа? Теж землячка з гуцульським темпераментом
Записаний

Tandylight

  • Глобальний модератор
  • *
  • Карма +1051/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3130
  • Останні відвідини:
    08 Травня 2019, 21:01:31

    Звідки: Київ
Калуські письменники,поети,художники
« Прочитано #7 : 25 Грудня 2009, 23:56:36 »

Юрій Іздрик: «Запам’ятай: ти нікому нічого не винен. Ти тут для радості. Для радості»

Здається, не помилюся, коли скажу, що в сучасній літературі мало бути просто письменником, – у цьому випадку про твої твори можуть просто не дізнатися, навіть якщо вони припадають пилом на полицях книгарень. Можлива і зворотна ситуація, коли ім’я автора широко відоме, його творів майже ніхто не читав, але це абсолютно не заважає йому бути культовою фігурою літпроцесу. Наразі йдеться про Юрія Іздрика – письменника, поета, музиканта, художника, культуролога й редактора, збочення, алкоголіка, злобного песиміста і тощо, тощо… Ні багато ні мало, а двадцять років тому працівник науково дослідного інституту міста Калуша Юрко Іздрик вирішив зробити робити свій власний літературний журнал і в такий спосіб, зазначає Тарас Прохасько, здійснив непомітну культурну революцію: «…У культурному просторі з’явилося відображення естетичних уподобань нових авторів, які були несумісними не тільки з радянською системою, а із системою взагалі, для яких писання по-українськи було просто органічною присутністю у контексті світової літератури».

Приховано: Показати
Пізніше до журналу Іздрика приєдналися Володимир Єшкілєв, Юрій Андрухович, котрий став співредактором, та інші. Друкуватися на шпальтах «часопису текстів і візій» почали молоді таланти (Дереш, Карпа, etc) – власне, «Четвер» прийнято вважати тією «шинеллю», з якої вийшла сучукр література. І до сьогодні журнал з’являється з відносною регулярністю, що, здається, є рекордом серед друкованих видань.

Поза редакторською та іншою мистецькою діяльністю, Іздрик подарував читачеві декілька книжок: романи «Острів Крк» (1994), «Воццек» (1996, 1997), «Подвійний Леон» (2000) і «АМтм» (2004), збірку есеїв «Флешка» (2007, 2009). Найвідомішим, вочевидь, став роман «Воццек» завдяки широко цитованому «трактату» про мудаків, що закінчується промовистою фразою: «…Проблема винищення мудаків не є вже такою складною. Власне кажучи, вона є есхатологічною проблемою, адже мудаки – практично всі».

Перші три твори, як можна довідатися з Інтернету, цього року були перевидані в одній збірці харківським «Клубом сімейного дозвілля», однак у книгарнях міста цієї книги немає… Тому добре, що невидима сила спонукала Іздрика викласти свою нову книгу «Таке» безпосередньо в мережу, ще й до того ж «безвозмездно, то есть даром» (с) – для вільного доступу всіх бажаючих.

Текст книги «Таке» засвідчує творчу невгамовність Іздрика, хоча багато хто вважає, ніби кращі дні письменника залишилися в дев’яностих, а сам він іще 2005-го зізнавався, що «дорослий чоловік, який роками бавиться в літературного ентузіаста, рано чи пізно починає виглядати кумедно, щоб не сказати – жалюгідно. Все що я міг зробити для цієї культури і для цього народу (вибачте патетику), сподіваюся, зробив».

Знову ж таки, за особистим свідченням автора, його дотеперішні книги були «радше актом психотерапії», коли написане починало здійснюватися за законами «дешевої містики», а постмодерністична гра ставала похмурою дійсністю. Однак за останні роки Іздрик подолав свій страх, зацікавившись більше композицією й сюжетом, аніж можливістю сублімувати в текст власні фобії. Мало того – письменник нібито здав позиції циніка й песиміста, даючи дорогу чутливому інтелектуалу-скептику з добрим серцем: «Так, у віці 25-35 років у мене відбувалася внутрішня боротьба зі самим собою, я ненавидів усіх і все. І дивно, що з того «ненавидження» виходила добротна література. Зараз розумію, що життя – то велика халява і жити треба в задоволення. Зрозумійте: усе, що нам втирають про те, буцім ми комусь щось винні – дурня».

Власне, ця думка виражає основний пафос книги «Таке», де поряд зі звичною грою в натяки, ремінісценції і цитати Іздрик з подвоєною енергією вдається до декларування власної богословської системи: «Карочє: зав’язуй жмотитись, кінчай шмонатися, перетирати, скільки бонусів зашамотав. Ні хєра не зашамотав. Зеро пунктів, як на файлообміннику. Віддай що небудь, найкраще – все. Не встидайся своєї зашмарканої душі. То фігня, шо вона убога. Бог любить її так само, як і решту. Я тобі скажу більше: я теж люблю її так само, як решту. Як і свою власну. Запам’ятай: ти нікому нічого не винен. Ти тут для радості. Для радості». І так майже в усіх оповіданнях.

Навряд чи ви зможете прочитати цю книжку на одному диханні, але для дозованого читання вона цілком надається. Тут є й цілком фантастичний сконструйований автором світ, котрий, проте, виступає проекцією нашого реального світу – тільки потворність більш загострена. Позиціонування людини в цьому світі можна ототожнити з поведінкою пияка із оповідання «Щоденна вежа»: «Майструючи вежу з пляшок,
пияк просто вибудовував власну рівновагу. По суті, це те, чим кожен з нас займається щодня».

Кожен з нас влаштовує своє власне персональне пекло у світі, котрий Господь створив раєм, хоча «жодних інших обов’язків, окрім як тішитися і принагідно славити Творця», у людини немає. Славлення Творця, молитва – це не просто вислів, але «по суті, єдиний доступний нам спосіб існування», говорить автор, розгортаючи свої теологічні рефлексії на часом досить непривабливих життєвих прикладах.

У принципі, ми вже звикли вважати марґіналів і лузерів Божими обранцями, а пияків і наркоманів наступниками царства Божого (богослов’я від Жадана править про те саме). Складніше… з мудаками. З обивателями. Гвинтиками системи. Менеджерами середньої ланки. Естрадним бомондом. Політикумом. Тощо. Досить багатолюдна компанія – а проте мало хто з інтелектуалів схильний вбачати гідність і «людськість» у цих верствах. Давно вже добрим тоном стали далеко не добрі кпини на їх адресу, і ось у Іздрика ми бачимо черговий бароковий каталог – на цей раз «тяжолих» членів суспільства (перегук із Прохаськовими «Непростими» і відгомін трактату про мудаків): «Дискутувати з тяжолими безсенсовно: чують і бачать вони лише самих себе, а дискутують лише з гіпсокартоном, який має схожий темперамент». І вже нібито не всіх любить Бог, бо ж частина людства автоматично записується в безнадійні: «Якщо наш Бог – начальник житлово-експлуатаційної контори, то світ наш – законно-мірно засцяний під’їзд, а релігій у нас усього дві: «Свєта – нєт» і «Тьома – лох». І вдупубачення».

Як бачимо, новий, «добрий» Іздрик, котрий у власних растаманських медитаціях називає себе «пастирем ягнят і тьолок, і телиць тяжолих», не втрачає старої в’їдливості. Усі його характеристики, безумовно, дотепні, але ж є сильна підозра, що, оскільки мудаки – всі, то тяжолим є й кожен із нас… Прикро? Нічого, це давно перевірений прийом старозаповітніх пророків – загрузити кожного переліком масових гріхів і… навернути його на істиний шлях. Та й таке :).


Оригінал цього знаходиться тут: http://ukr.mediaport.ua/analytics/19849
Записаний

РЕАЛ

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +242/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 644
  • Останні відвідини:
    31 Січня 2015, 20:22:03

Калуські письменники,поети,художники
« Прочитано #8 : 28 Грудня 2009, 11:27:37 »

 :)  Юрко Іздрик - це не легке чтиво ( не бульварне). На мою думку його твори моментами заставляють задуматись, моментами потрібно вловити суть,зміст . Кожний щось зможе вибрати з творів для себе. 
КАЛУШАНИ! Якщо не прочитаєте все з його творінь,то,принаймні , ознайомитесь з неформ.літературою.
Записаний

KATRIN

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +353/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 932
  • Працюю...
  • Останні відвідини:
    10 Квітня 2017, 19:45:33

    Звідки: Калуш
Калуські письменники,поети,художники
« Прочитано #9 : 28 Грудня 2009, 15:00:08 »

А як Вам Ірена Карпа? Теж землячка з гуцульським темпераментом

  :=) Ви би знали,які відгуки про неї там,у рідному місті Яремче! :=) :o Я читала її "Добло і зло",і скажу прямо-це  :censore.Навіщо писати прізвища героїв книги ? Я б таке не залишила... :unknow
Записаний
Я - вітер шалений і вільний, з душею самотньої пташки...Нестримний і часом всесильний- із подихом болю і ласки...Я - сонце чарівне і ніжне.З промінням сумним, та прекрасним.Я - сонце, нехай може грішне.Та вічно п'янке і незгасне...

РЕАЛ

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +242/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 644
  • Останні відвідини:
    31 Січня 2015, 20:22:03

Калуські письменники,поети,художники
« Прочитано #10 : 28 Грудня 2009, 15:32:33 »

Різнобоко розвинута І.Карпа. Ї гурт "ФАКтично самі". Тексти деяких пісень - просто ШОК. Наприклад - "я к-чила....полижи мені к-тор..." Непогана пісенька,має право на існування.... Мені подобається....
Іздр. Юрко-критик колись говорив ,що її сестричка  Гапочка Карпа має більше таланту в написанні творінь.
Записаний

РЕАЛ

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +242/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 644
  • Останні відвідини:
    31 Січня 2015, 20:22:03

Калуські письменники,поети,художники
« Прочитано #11 : 30 Грудня 2009, 19:41:38 »

Дещо від Іздрика Ю.

Записаний

РЕАЛ

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +242/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 644
  • Останні відвідини:
    31 Січня 2015, 20:22:03

Калуські письменники,поети,художники
« Прочитано #12 : 04 Січня 2010, 20:18:10 »

Побажання  від Іздрика Ю.

сидить чувак дме пак за паком фігачить
нічого не чує нічого не бачить
ревнує нервує тихо фігіє
нічого не знає нічого не вміє
нічого не може нікуди не збочить
нікого не знає і знати не хоче
фігіє хуїє хірячить малюнки
пописує вірші почіхує думку
шепоче « :censore  дам кому» ліпить молитву
ховає мотузки розшукує бритву
(голитись) гламур проглядає рекламу
згадає про маму — задзвонить до мами
згадає про Бога — задзвонить Богусі
намутить міксів в богословському дусі
задує Богусі загрузить засадить
збере урожай в Богуславному саді
пилком і нектаром тут яблуні родять
як амбру у винах провину розводять...

карочє — чувак відвисає по повній
чого і вам, як то кажуть, бажаємо.
« Останнє редагування: 04 Січня 2010, 20:44:20 від yurko »
Записаний

Софія

  • Постійний користувач
  • ***
  • Карма +13/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 133
  • Останні відвідини:
    24 Липня 2016, 12:45:16

    Звідки: вул. Пушкіна
Калуські письменники,поети,художники
« Прочитано #13 : 04 Січня 2010, 20:40:33 »

Пораджу Марію Матіос,вон хоч не калушанка,але теж з наших країв,гуцулка.Цікаво пише,історіїї багато,аж до цісарських часів.
Записаний

РЕАЛ

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +242/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 644
  • Останні відвідини:
    31 Січня 2015, 20:22:03

Калуські письменники,поети,художники
« Прочитано #14 : 09 Січня 2010, 16:46:29 »

Її поезія затяжка для мене.... - можливо я залегкий для неї....    :bouquet: :)
Записаний

РЕАЛ

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +242/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 644
  • Останні відвідини:
    31 Січня 2015, 20:22:03

Калуські письменники,поети,художники
« Прочитано #15 : 11 Січня 2010, 17:38:24 »

17 січня. 18.00.

Львів. «Квартира, 35» (вул. Вірменська, 35)

МО «Дзига» та часопис «Четвер»,

Юрко Іздрик, Грицько Семенчук, if-ro в асоціації з Electrostatic Death

презентують в рамках проекту «Black&Wight»

арт-корпоратив «DRUMТИАТР»

В програмі: коротенька лекція по кармінній рівновазі,  масовий екзорцизм, як альтернатива виборчому процесу, танці-співанки, демонстрація внутрішнього джихаду, жорсткий соціальний реп, творення тексту он-лайн, вібрації мозку, ремікси на колядки і щедрівки, розповіді про час і топос, виступи друзів проекту. 

Відомості про проект і його учасників:

Проект  «Black&Wight» – мультимедійна мистецька програма, зосереджена довкола випуску наступного, 32-го, числа журналу «Четвер».  Проект заснований Юрком Іздриком, Грицьком Семенчуком і if-ro.

Юрко Іздрик - прозаїк, поет, культуролог, художник, музикант, автор концептуального журнального проекту «Четвер». Живе і працює у Калуші. Автор повісті «Острів Крк» (1994), поетичної збірки «Станіслав і 11 його визволителів» (1996), романів «Воццек» (1996, 1997), «Подвійний Леон» (2000) і «АМтм» (2004), збірки есеїв "Флешка" (2007), збірки оповідань «ТАКЕ»  (2009), низки повістей, оповідань, статей з культурології та літературознавства. Іздрик — один із креаторів станіславського феномену. Лауреат премії «Книга року Бі-Бі-Сі» (2009)

Грицько Семенчук – поет, публіцист, кординатор Львівського міжнародного літературного фестивалю в рамках Форуму Видавців (2009, 2010). Автор збірки віршів «Тріп» (2010), літературний кординатор часопису «Просто Неба», ідеолог і організатор низки всеукраїнських культурних проектів і ініціатив. Тексти друкувалися у різноманітних часописах і інтернет-виданнях. Окремі вірші перекладені німецькою, російською, білоруською і французькою мовами. Живе і працює у Львові.

If-ro – в миру Ростислав Шпук, фотомитець, візуалізатор. Автор низки фото сесій «Без Ознак Мистецького життя» за участі Юрка Іздрика, Тараса Прохаська, Софії Андрухович, Володимира Єшкілєва, Юрія Андруховича та ін. Учасник і автор багатьох виставок і експозицій в Україні та за її межами. Живе і працює в Івано-Франкіську.

Elecrtostatic Death – тернопільський електронний дует. У 2004 році гурту заснували DJ Zavgosp і Роман Стець. Роботи виходили на лейблах Porceliana records, Muscut, Pincet, RusZud, live reports. У 2008 хлопці заснували нетлейбл Pincet. Творчість колективу можна окреслити такими тегами: experimental, industrial, post-dub, techno.  Проект засвітився на фестивалях Деталі Звуку,  KVITNU, Mus.Cut.Fest,  Фортміссія.





Відповідь від: 11 Січня 2010, 17:37:24
:=) БАЖАЮЧІ ПОЇХАТИ ЗГОЛОШУЙТЕСЬ !    :=)
Записаний

genya

  • Новачoк
  • Карма +10/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 19
  • Останні відвідини:
    20 Травня 2011, 01:55:04

    Звідки: калуш
Калуські письменники,поети,художники
« Прочитано #16 : 11 Січня 2010, 18:49:24 »

Про Калуських художників, ще років шість тому була видана брошура - де були біографічні дані, фото художників та світлини їх робіт. Пам"ятаю до цього видання була причетна Лілія Шпакович, тодішній директор виставкової зали.
Та брошура справді не оминула жодного з наших місцевих митців образотворчого.
Записаний

РЕАЛ

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +242/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 644
  • Останні відвідини:
    31 Січня 2015, 20:22:03

« Останнє редагування: 13 Лютого 2010, 22:49:37 від yurko »
Записаний

РЕАЛ

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +242/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 644
  • Останні відвідини:
    31 Січня 2015, 20:22:03

Калуські письменники,поети,художники
« Прочитано #18 : 26 Лютого 2010, 23:00:38 »

ІЗДРИК  кермує....

 "...а якщо тобі замало Моєї ніжності —
forget about
і якщо брак Мого тіла —
то з'їж його
разом зі своїм айсік'ю
а якщо сумніваєшся у вірності —
викресли Мене зі свого плейлиста
Я бережу вірність майже десяткові людей
і думки про тебе такі ж регулярні
як випорожнення та інші біоритми
тож Я завжди до твоїх послуг
завжди Твій
завше курва в тобі
а коли тобі нічим наповнити когось
або коли нема куди себе спорожнити
ну то зроби щось
поворуши мозком
чи бодай дупою
лем піди вмийся блядь
і forget about
forget about
просто піди й умийся..."
Відповідь від: 26 Лютого 2010, 22:54:57
і ще одне кермування від Іздрика Ю.   


    П Р И Т У Л Я Й С Я!

"...«До дверей не притулятися,» — тулить-радить радiоголос,
нiби вiд цих дверей нiчого притульнiшого в свiтi нема.

A я хитаюсь,
я хвилююсь,
я прихиляюся до всього, що притулок обiцяє,
навiть якщо воно хирляве,
тонше за волос,
i сипеться з нього зима.

Бо а i як ти дуб або стiл, одне слово, — дубовий тейбл,
до тебе завжди можна прихилитися бодай чолом
(узявши голову у руки, подивувавшись апостолу й те де).
I буде збережено модус i стиль,
слова перетворяться в лейбл,
i апостол пройде переснiженим полем
перейде, обiйде, вiдiйде у формат PSD.

i якщо вже кохатись, то притулятись,
i якщо вже кататись, то тiльки в метро,
i якщо ховатися, то лиш у сітях ситуацiй.
А як і стрибати — то в вiкна,
           виходити — в дверi,
           злiтати — на трон.

«Не тулiться», — гне своє радiогага.
А я не гнуся. Я пруся. I пруся за двох.
Тут немає зупинки, Тут шара i шняга.
Chill out. Get out. Fuck off...."
Записаний

Сонечко+

  • Модератор
  • *
  • Карма +801/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3805
  • Сонячного життя вам, сповненого чудес і сюрпризів!
  • Останні відвідини:
    09 Вересня 2023, 17:33:39

    Звідки: з маминого животика
Калуські письменники,поети,художники
« Прочитано #19 : 28 Лютого 2010, 20:33:50 »

Я років на 10 -16 "випала" із літературного життя регіону. Але мені колись дуже подобалась творчість Романа Перегінця і вірші і проза. Може він є серед форумців? Думаю, за цей час у нього уже не одна книга вийшла? Хто знає?
Записаний