Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

16 років 8 місяців 27 днів

Автор Тема: Про віру  (Прочитано 578755 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:26:16

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Про віру
« Прочитано #260 : 11 Січня 2011, 11:49:27 »

Дуже гарна стаття нашої форумчанки у "мєрскому вєстрніку" :)

Приховано: Показати
Роздуми у Різдвяну ніч

Перший гріх породив страх самотності. Людина зрозуміла, що втратила. Коли покидала рай, журилась: «Що ж тепер буде без Бога? Як буду жити без Божої присутності?»

І Бог у вигляді ніжного вітерця обвіяв перших людей і залишив у серцях їхніх слова любові: «Я Бог твій і завжди буду з тобою. Дивись на природу і відчуєш мою присутність! Все це сотворене мною. Вдихай повітря, споживай дари землі, насолоджуйся красою, використовуй все для життя. Це все для твого щастя».
У хвилинах страждань і журби людина запитувала: «Де Ти є, Боже?»
Бог відповідав: «Я є біля тебе, Я є з тобою. Слухай мій голос». Бог говорив. Лише окремі люди почули Його слова. Їх назвали пророками. Вони говорили Божі мудрості і ті, хто їх слухав, змінив життя.
«Де Ти, Боже?» – далі продовжувала волати людина, дивлячись у недосяжне небо.
«Я з Тобою», – відповідав Бог.
Але цього разу більше нічого не сказав. Він просто прийшов. Прийшов непомітно, без ­пишноти та слави. Незбагненно ввій­шов у плин вічного часу. Немічним немовлям народився Всемогутній. Упокорився Володар Неба, набув образу раба, щоб людині, опанованій гріхами, повернути райську свободу. При­йшов Пастир, щоб знайти загублену овечку, взяти її на плечі та понести до втраченого Раю. І коли Небеса гучно воздавали хвалу Цареві царів, світ мовчав. Людство, окрім кількох пастухів, не почуло цієї пісні прославлення, не приєдналося до чудового ангельського співу, що звіщав: «Слава у вишніх Богу і на землі мир, в людях благовоління!» (Лк. 2:14). Ніхто не прийняв Младенця Ісуса у свій дім, усі вважали Його чужим. Тієї першої ночі Христос приєднався до відкинутих та небажаних у суспільстві. Приєднався до тих багатьох, котрими суспільство гордує.
Самотність – страшне слово. Самотність, котра розбиває серця стількох людей, стала долею Пречистої Діви, Йосифа Обручника і новонародженого Христа. Він був чужим, ніким не бажаним, залишеним і відкинутим. Так почав Свій земний шлях Господь, і на цій дорозі Він приєднався до всіх, хто так живе і в наш час. До всіх, хто чужий серед своїх братів та сестер, усіх принижених та переможених людською підлістю та злобою.
Ось таким явився перед нами Бог, тому що Він захотів стати одним із нас у приниженні та недолі. І Він не посоромився стати таким, як всі. Він поріднився із нами через Свою любов, через Своє розуміння, через Своє прощення та милосердя. Поріднився із тими, кого інші від себе відштовхували. Він прийшов для того, щоб людина, яка втратила самоповагу, не могла подумати, що Бог втратив повагу до неї, що Бог не бачить у ній достойного Своєї любові. Христос став Людиною для того, щоб ми всі, навіть ті, що втратили будь-яку віру, знали: Бог вірить у нас. І навіть тоді, коли ми зневірились один в одному і в самих собі, Господь не боїться стати одним із нас. Бог вірить і просить довіритись Йому. Він стає знедоленою, безпомічною Людиною, вказуючи нам, що лише смирення, любов і милосердя можуть привести до Нього.
Рік, що минув, був нелегким і багатим на спокуси. Негаразди у державі, економічна криза, цинічна політична боротьба, потік брудної інформації у ЗМІ багатьох із нас наштовхнули на роздуми, а когось і на хибні вчинки. Ворог роду людського не спить і при кожному зручному випадку підбурює на гріх. Чвари та розчарування, самотність та озлобленість панують у душах.
Але настає мить, коли в серце кожного християнина проникає м’яке і тепле світло свята Різдва Господа нашого Ісуса Христа. І стають безглуздими роздуми про земне, про тлінне. Розум просвітлюється і ми знову починаємо бачити сенс життя – життя у Христі. Єдине, чого від нас треба, це просто повернутися до Нього лицем і сказати: «Прости, Господи, та прийми».
Озирнімося навколо, вди­­ві­мося в обличчя людей, що оточують нас, і впізнаймо в них образ Бога, якого сьогодні благоговійно вшановуємо, і приймімо кожного у житті так, як би ми при­йняли сьогодні Христа, коли б Він явився перед нами безпомічним, приниженим, гнаним Дитям.
Пригадується така історія: двоє християн глибокої віри вперто сперечались про те, коли народився Ісус. Один ­доводив, що 25 грудня, а інший – що 7 січня. Були докази і цитування, були навіть  ­погрози Божої справедливості... ­Було все.
У той же час хтось гучно співав коляду в сімейному колі, у церкві правилось, і, можливо, менш побожна душа тихо молилась, щоб Господь прийшов на землю і приніс спасіння своїм народженням.
Колись у давнину, в одну особливу ніч, люди теж сперечались: чи народився Спаситель чи ні? Хтось комусь доводив і цитував Святе Писання, а дехто накликав погрози за богохульство… Було все.
У той же час у Вифлеємі народилось Дитя. Нічого нікому не доводило, ні з ким не сперечалось. Просто народилось і принесло радість… Всім було весело і мирно. Хтось співав, хтось дари приносив, а дехто дякував за тихий прихід, що ніс із собою гучний доказ Божої любові.
Чому так є? Не знаю... Але знаю одне, що історія ця постійно повторюється у світі із кожним з нас, і кожен має свій час на цю історію.
Христос народжується у серці кожної людини. Можливо саме тому Він не захотів, щоб збереглася дата Його народження на землі? Можливо саме тому кожен з нас наголошує: Христос рождається! – тобто зі мною зараз стається містична подія: Бог народжується у моєму серці!
Так, народжується… і пробачте, що цього разу не буду шукати цитат, доказів і ще чогось…
У події Різдва Христового, на мою думку, проглядається три головні аспекти.
Перший з них – істо­ричний. Господь прийшов на землю у визначений час, народився у конкретному географічному місці нашої планети. І допоки житимуть люди, вони не перестануть розмірковувати над цією священною подією, про місце, яке освятив Господь своїм народженням, про історичні умови, в яких воно звершилось.
Другим є аспект пророцький: в убогому вертепі міститься момент присутності Христа серед людства – прелюдія і обіцянка Його нового приходу після закінчення історичного життя людей на землі.
Таким чином, Різдво Хри­с­тове – це не лише за­кінчення багатьох  торжественних обітниць і пророцтв, це звернення до майбутнього, другого пришестя, яке вирішить нашу долю, це й удостовірення в ньому.
І третій аспект Різдва Христового – це постійна присутність у світі, в житті, в людській історії і в наших долях Господа нашого Ісуса Христа. Господь воістину зі всіма нами у всі часи.
Той, хто народився на землі у Різдвяну ніч, відкрив людям шлях до вічної радості. Він зруйнував стіну, створену гріхом людини між нею і Богом. Він показав у Своєму лиці Небесного Отця, який розкрив людям свої обійми. Він говорив людям, що життя земне – це сходинка до життя, яке не має кінця. Він вказав шлях, який веде в країну вічного життя; залишив заповідь про те, що основний закон життя ­людства, без якого не можуть і не повинні жити люди на землі – любов до Бога і любов один до одного, як до самого себе. А світло Вифлеємської зірки і досі сяє для кожного з нас на цьому шляху.
Дивним був Його прихід, повний ризику і небезпеки, таємничості і тривоги. Лише від кількох людей землі Він отримав достойну пошану. Вони  теж запитували: «Де Ти, Боже?», але це запитання відрізнялося бажанням справді знайти Його. І це їм вдалося.
Тож нехай у ці дні в наших душах Господь знайде Собі вертеп і ясла, тому що тільки Він для нас є шляхом, істиною  і життям, тільки в Ньому наш мир, радість і блаженство. Нехай благословення Бога Отця, любов Новонародженого Сина Божого Ісуса Христа та благодать Святого Духа  перебувають з усіма нами по всі дні.
Христос народився! Славімо Його!
Світлана ЯКИМЕНКОhttp://zahidonline.com/news/article/rozdumi_u_rzdvyanu_nch/


Браво Світлано!
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


chuck

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +249/-9
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1382
  • Мачете не sms-ить...
  • Останні відвідини:
    21 Грудня 2018, 21:54:27

    Звідки: Тут не дуже далеко =)
Про віру
« Прочитано #261 : 11 Січня 2011, 19:13:09 »

Корисна стаття.
Дякую.
Записаний
Живя, будь жив, будь совершенно жив. И делай все, что хочешь. Всё будет хорошо. Учитель
Не спрашивай, по ком звонит колокол: он звонит по Тебе. Эрнест Хемингуэй
Есть только миг, между прошлым и будущим — именно он — называется «жизнь»! © Леонид Дербенёв

cgr

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +168/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 671
  • старый больной человек.
  • Останні відвідини:
    22 Лютого 2011, 18:24:00

Про віру
« Прочитано #262 : 11 Січня 2011, 19:19:12 »

у мене питання до знаючих людей - чим матеріалізм відрізняється від ідеалізму?
підкажіть, будь-ласка  :unknow
Записаний
влада проти корупції все одно що бджоли проти меду. (с) Гололобов

Alexander

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +670/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 3342
  • Останні відвідини:
    24 Травня 2023, 20:00:52

    Звідки: kalush
Про віру
« Прочитано #263 : 11 Січня 2011, 19:51:47 »

в двух словах :)
тим що відрізняє живий організм від щойно померлого :(
Записаний
поверь малыш, не в пирогах счастье..

cgr

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +168/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 671
  • старый больной человек.
  • Останні відвідини:
    22 Лютого 2011, 18:24:00

Про віру
« Прочитано #264 : 11 Січня 2011, 21:02:35 »

сідайте, два.
хто ще хоче спробувати?
Відповідь від: 11 Січня 2011, 20:57:34
чак, здаэться, піднімав руку? ні?
Записаний
влада проти корупції все одно що бджоли проти меду. (с) Гололобов

Alexander

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +670/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 3342
  • Останні відвідини:
    24 Травня 2023, 20:00:52

    Звідки: kalush
Про віру
« Прочитано #265 : 11 Січня 2011, 21:04:41 »

сідайте, два
а шо відразу два :) обоснуй
може ти не поняв ;)
Відповідь від: 11 Січня 2011, 21:03:55
я так по хлопськи сказав :)
Записаний
поверь малыш, не в пирогах счастье..

cgr

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +168/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 671
  • старый больной человек.
  • Останні відвідини:
    22 Лютого 2011, 18:24:00

Про віру
« Прочитано #266 : 11 Січня 2011, 21:10:47 »

а шо відразу два Посмішка обоснуй

що за віраженія, Олександр?
я хочу поговорити з Вашими батьками! давайте щоденник, додаткове два за поведінку!
Записаний
влада проти корупції все одно що бджоли проти меду. (с) Гололобов

Alexander

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +670/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 3342
  • Останні відвідини:
    24 Травня 2023, 20:00:52

    Звідки: kalush
Про віру
« Прочитано #267 : 11 Січня 2011, 21:26:01 »

я хочу поговорити з Вашими батьками! давайте щоденник, додаткове два за поведінку!
от шалун :)
а взагалі по питанню, тиж в курсі шо конкретну відповідь ніхто не дасть.
вот чим відрізняются мухи від котлет :=)
правильно мислиш, мухи окремо, котлєти окремо.
мухи можуть з їсти котлети, а потім з них можна ті котлєти наліпити.
тож філософія, вчись студєнт :P
Записаний
поверь малыш, не в пирогах счастье..

cgr

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +168/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 671
  • старый больной человек.
  • Останні відвідини:
    22 Лютого 2011, 18:24:00

Про віру
« Прочитано #268 : 11 Січня 2011, 21:38:22 »

а взагалі по питанню, тиж в курсі шо конкретну відповідь ніхто не дасть.

та взагалі то всі дають конкретну відповідь)
тільки хто не знає матчасть дає не правильну, а саме - ідеалізм це віра в бога, матеріалізм заперечення бога ну і в тому сенсі.
хто знає матчасть - дає правильно відповідь)
ну от і хочеться подивитись чи з тутешніх корифеїв хтось знає матчасть)

хто визначає яка відповідь правильна а яка ні? ну звісно ж не я))) я взагалі цікавлюсь іншими речами (тими які головні)))
це визначають дохтора та професора філософії))) 
філософія, як це не дивно, не якесь абстрактне поняття, а наука ( хоч і псевдо) з своїми визначеннями, термінами і т.п.
ідеалізм, матеріалзім - її терміни, абсолютно конкретні і відповідь на питання різниці матеріалізму і ідеалізму, як не дивно, абсолютно конкретна.
Записаний
влада проти корупції все одно що бджоли проти меду. (с) Гололобов

Tandylight

  • Глобальний модератор
  • *
  • Карма +1051/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3130
  • Останні відвідини:
    08 Травня 2019, 21:01:31

    Звідки: Київ
Про віру
« Прочитано #269 : 11 Січня 2011, 21:45:35 »

я взагалі цікавлюсь іншими речами (тими які головні)))
Що кому? А курці - просо :)
Записаний

cgr

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +168/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 671
  • старый больной человек.
  • Останні відвідини:
    22 Лютого 2011, 18:24:00

Про віру
« Прочитано #270 : 11 Січня 2011, 21:51:23 »

Tandylight
Що кому? А курці - просо

не знаю, що Ви маєте на увазі, та скажу, що головне для мене - сім'я, діти (ті що наше майбутнє), Україна звісно та її герої, ну і галстук з костюмом від дольче і гаванни - як же без них?  :)
Відповідь від: 11 Січня 2011, 21:49:39
а також вибори в міську раду і не пропустити Х-фактор!!! Х-факто, я б навіть сказав, найголовніше!
Записаний
влада проти корупції все одно що бджоли проти меду. (с) Гололобов

Tandylight

  • Глобальний модератор
  • *
  • Карма +1051/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3130
  • Останні відвідини:
    08 Травня 2019, 21:01:31

    Звідки: Київ
Про віру
« Прочитано #271 : 11 Січня 2011, 22:02:47 »

Х-фактор!!! Х-факто, я б навіть сказав, найголовніше!
Намйок пойняв :)ок...далі мовчу...
Записаний

Alexander

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +670/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 3342
  • Останні відвідини:
    24 Травня 2023, 20:00:52

    Звідки: kalush
Про віру
« Прочитано #272 : 11 Січня 2011, 22:07:00 »

а саме - ідеалізм це віра в бога, матеріалізм заперечення бога ну і в тому сенсі.
це парадігма, :)
система форм, уявлень та цінностей одного поняття, які відображають його видозміну, історичний шлях, заради досягнення ідеального поняття.

Відповідь від: 11 Січня 2011, 22:05:09
і я про Х-фактор мовчу, може cgr на конкурсі завалився :=)
Записаний
поверь малыш, не в пирогах счастье..

cgr

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +168/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 671
  • старый больной человек.
  • Останні відвідини:
    22 Лютого 2011, 18:24:00

Про віру
« Прочитано #273 : 11 Січня 2011, 22:19:38 »

Цитувати (вибране)
і я про Х-фактор мовчу, може cgr на конкурсі завалився

раз мовчите про хфактор, то я промовчу про парадігму )))

Записаний
влада проти корупції все одно що бджоли проти меду. (с) Гололобов

Tandylight

  • Глобальний модератор
  • *
  • Карма +1051/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3130
  • Останні відвідини:
    08 Травня 2019, 21:01:31

    Звідки: Київ
Про віру
« Прочитано #274 : 11 Січня 2011, 22:27:01 »

і я про Х-фактор мовчу, може cgr на конкурсі завалився Крейзі
Бачила там одного з Івано-Франківської області, але ж ми тут усі анонімно...Хоча той не працював сидів дома...тому це певне не cgr  ;)
http://forum.kalush.info/index.php/topic,49.msg85550.html#msg85550
Записаний

cgr

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +168/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 671
  • старый больной человек.
  • Останні відвідини:
    22 Лютого 2011, 18:24:00

Про віру
« Прочитано #275 : 11 Січня 2011, 22:29:18 »

та ні, це я)))

ррррррррррррреееееееееехххууууууууу
я вас не чую!
Записаний
влада проти корупції все одно що бджоли проти меду. (с) Гололобов

Alexander

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +670/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 3342
  • Останні відвідини:
    24 Травня 2023, 20:00:52

    Звідки: kalush
Про віру
« Прочитано #276 : 11 Січня 2011, 22:32:21 »

а згадав :D
смерека, - розкажи мені смерекаа...
Записаний
поверь малыш, не в пирогах счастье..

DJ Kardan

  • Старожил
  • ****
  • Карма +113/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 327
  • Accipe Dee pro medicamento!
  • Останні відвідини:
    02 Липня 2016, 10:32:21

    Звідки: Dzvonars'ka street
Про віру
« Прочитано #277 : 11 Січня 2011, 22:52:16 »

у мене питання до знаючих людей - чим матеріалізм відрізняється від ідеалізму?[/quo
Як памятається з першого курсу універу, матеріалізм чи ідеалізм як напрями філософії є способами відповіді на першу частину Основного питання філософії: "що первинне а що вторинне".
Відповідно ідеалізм стверджує, що первинним (а не просто першим в часі), тобто причинним є ідея, дух, а вторинним, тобто наслідковим є матерія в своїх формах (речовина та поля).
Є також і напрями дуалізму, котрі катастрофічно всіх заплутують, стверджуючи що те є одне й те саме і взаємоперехідне і тд

cgr

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +168/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 671
  • старый больной человек.
  • Останні відвідини:
    22 Лютого 2011, 18:24:00

Про віру
« Прочитано #278 : 11 Січня 2011, 22:56:44 »

ось, правильна відповідь не забарилась!
давайте зачотку)
який універ, якщо не секрет?
Записаний
влада проти корупції все одно що бджоли проти меду. (с) Гололобов

DJ Kardan

  • Старожил
  • ****
  • Карма +113/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 327
  • Accipe Dee pro medicamento!
  • Останні відвідини:
    02 Липня 2016, 10:32:21

    Звідки: Dzvonars'ka street
Про віру
« Прочитано #279 : 11 Січня 2011, 22:58:35 »

Прикарптський національний університет імені В. Стефаника, 2003 рік випуску.  :good