Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

16 років 9 місяців 24 дні

Автор Тема: Про віру  (Прочитано 582796 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

IxIXIxI

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +259/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 696
  • (с) David Bengtsson
  • Останні відвідини:
    02 Червня 2019, 14:35:41

Про віру
« Прочитано #220 : 01 Травня 2009, 19:40:41 »

Незнаю, можливо уже десь і висвітлювалось дане питання, але тут всього так багато, що одразу не перечитаєш.. Одним словом, давно цікавить, яка все ж принципова різниця між православними і греко-католицькими християнами? Завчасно спасибі за відповідь!
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30264
  • Останні відвідини:
    Вчора в 15:35:55

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Про віру
« Прочитано #221 : 01 Травня 2009, 21:06:46 »

є 3 відмінності.
1. Грекокатолики підпорядковуються папі.
2. Вірять у існування чистилища.
3. У Символі Віри (молитва Вірую) греко-католики говорять і відповідно у це вірять "...Що від Отця і Сина походить, що з Отцем і Сином рівнопоклоняємий..."

Міг ще щось забути  :-[
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


newroman

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +132/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1079
  • Останні відвідини:
    01 Квітня 2016, 19:51:36

Про віру
« Прочитано #222 : 02 Травня 2009, 10:03:11 »

В принципі, якщо б Греко-католицька церква не відійшла від тих вимог які вона виклала при укладенні унії з Римом, то зараз би між Православною і Гр.-католицькою Церквою не було б ніяких догматичних різнобіжностей. Мала бути тільки одна різниця. А саме, що під чась богослужіння мав поминатись не Патріарх Православний, а папа Римський і визнавалась його влада. От і все. Та з часом Гр.-кат. церква зланітизувалася і почала все більше відходити від православя до латинництва, тобто приймати догмати, обряди і т.д. І зараз маємо суміш, західної традиції та східної в Гр.-кат. церкві.
Філіокве, до речі, це вчення про сходження Св.Духа і від Сина, не прийняла і засуджувала унія з Римом.Т Також і вчення про чистилище значно пізніше почало прийматись, і так само догмат про непорочне народження Богородиці.
Записаний

Juli

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +101/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 556
  • "...эти всесветные возмутители пришли и сюда"
  • Останні відвідини:
    17 Червня 2011, 10:55:53

    Звідки: Івано-Франківськ
Про віру
« Прочитано #223 : 03 Травня 2009, 19:26:09 »

Справжня віра і смирення надихають людину йти за Богом, не боячись можливих наслідків. Така людина буде прагнути виконати Його волю, навіть якщо це призведе до загрози для життя.
Записаний

" Так как ты дорог в очах Моих, многоценен, и Я возлюбил тебя, то отдам [других] людей за тебя, и народы за душ

doktor-maks

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +426/-3
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2740
  • Останні відвідини:
    15 Квітня 2017, 11:04:31

    Звідки: Івано-Франківськ
Про віру
« Прочитано #224 : 08 Травня 2009, 17:38:58 »

І якщо ви Його ще не зустріли ви просто існуєте - але не живете....
я нікого не хотів образити своїми словами, але діло в тому що дані слова не я видумав, Це Слово Бога...
Це з якого Євангелія? Від Ніка?  ;)
Записаний
When doctors differ who is to decide?

Кітка_Проня

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +303/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 1027
  • Останні відвідини:
    20 Жовтня 2014, 15:37:10

    Звідки: Львів
Про віру
« Прочитано #225 : 08 Травня 2009, 17:40:35 »

 :D :D
Записаний


изюминку можно искать и в навозе, но что с ней потом делать?

Juli

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +101/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 556
  • "...эти всесветные возмутители пришли и сюда"
  • Останні відвідини:
    17 Червня 2011, 10:55:53

    Звідки: Івано-Франківськ
Про віру
« Прочитано #226 : 24 Червня 2009, 14:45:11 »

Віра в Бога завжди приносить плоди в життя людини. Ця віра добре помітна оточуючим, бо вона виражена в діях і вчинках людини. "Віра в душі", тобто визнання того, що Бог існує, це абстрактне знання. Це фактично віра, яка нічого не варта.

"Что пользы, братия мои, если кто говорит, что он имеет веру, а дел не имеет? может ли эта вера спасти его?"
(Иак.2:14)


Віра, яка не підкріплена ділами, нічого не змінює в житті людини. Така віра не спасає людину. Якщо ви вірите, що Христос є Господь, то прагніть Його святості, Його чистоти, Його відповідальності - станьте Його копією, живіть, наслідуючи Ісуса в усьому.
Записаний

" Так как ты дорог в очах Моих, многоценен, и Я возлюбил тебя, то отдам [других] людей за тебя, и народы за душ

doktor-maks

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +426/-3
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2740
  • Останні відвідини:
    15 Квітня 2017, 11:04:31

    Звідки: Івано-Франківськ
Про віру
« Прочитано #227 : 26 Жовтня 2009, 21:24:50 »

яка все ж принципова різниця між православними і греко-католицькими християнами? Завчасно спасибі за відповідь!
Отыскался след Тарасов. Сто двадцать тысяч козацкого войска показалось на границах Украйны. Это уже не была какая-нибудь малая часть или отряд, выступивший на добычу или на угон за татарами. Нет, поднялась вся нация, ибо переполнилось терпение народа, - поднялась отмстить за посмеянье прав своих, за позорное унижение своих нравов, за оскорбление веры предков и святого обычая, за посрамление церквей, за бесчинства чужеземных панов, за угнетенье, за унию, за позорное владычество жидовства на христианской земле - за все, что копило и сугубило с давних времен суровую ненависть козаков.
(Н.В.Гоголь. "Тарас Бульба")
Записаний
When doctors differ who is to decide?

newroman

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +132/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1079
  • Останні відвідини:
    01 Квітня 2016, 19:51:36

Про віру
« Прочитано #228 : 27 Жовтня 2009, 00:17:13 »

Цитувати (вибране)
яка все ж принципова різниця між православними і греко-католицькими християнами? Завчасно спасибі за відповідь!
Розумієш греко-католицьку церкву можна порівняти, до прикладу, з цукеркою.
Спочатку сама цукерка по суті була православною, тільки обгортка католицька. Та з часом вплив латинства дав про себе знати. І зараз ми маємо всередині католицтво тільки обгортка грецька, тобто православна. Тому і греко-католики. Обряд православний, а дух всередині все одно католицький як не крути, хоча і багато хто з гр.-кат. каже, що православний, але це не так.
« Останнє редагування: 27 Жовтня 2009, 00:24:05 від newroman »
Записаний

bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City
Про віру
« Прочитано #229 : 27 Жовтня 2009, 11:46:18 »

а ви знаєте що багато істориків вважають,якби не уніати то православної церкви на Україні могло б і не бути. Я особисто шлюб брав в греко-католицькій церкві а дитину хрестив в православній. І обряд чи дух не мав ніякого значення. Головне для мене порядність священника. Доречі я православний а дружина греко-католичка. Жодних проблем це не створює!
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

newroman

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +132/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1079
  • Останні відвідини:
    01 Квітня 2016, 19:51:36

Про віру
« Прочитано #230 : 27 Жовтня 2009, 22:15:46 »

Цитувати (вибране)
а ви знаєте що багато істориків вважають,якби не уніати то православної церкви на Україні могло б і не бути.
Знаю, то католицькі історики.
Цитувати (вибране)
І обряд чи дух не мав ніякого значення
Це тому, що ви невоцерковлені.
Цитувати (вибране)
Головне для мене порядність священника
Благодать священства одинакова на порядному і на найгрішнішому батюшці.
Цитувати (вибране)
Доречі я православний а дружина греко-католичка. Жодних проблем це не створює!
Це добре. Але ящо почнете глибше воцерковлюватися то тоді можуть почати проблеми.
« Останнє редагування: 27 Жовтня 2009, 23:01:25 від newroman »
Записаний

bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City
Про віру
« Прочитано #231 : 30 Жовтня 2009, 00:50:11 »

чесно кажучи не можу зрозуміти для чого! хіба не можна просто вірити? Ви доказуєте що ваша церква краща, а вірите в одне і те ж. Тільки доказуєте свою кращість. І повірте священник має значення. Так само, як має значення. Добра вчителька в школі.
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30264
  • Останні відвідини:
    Вчора в 15:35:55

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Про віру
« Прочитано #232 : 30 Жовтня 2009, 09:54:59 »

ящо почнете глибше воцерковлюватися то тоді можуть почати проблеми

 :-D :-D
Оце ти сам себе закопав!  :-D

Виходить, щоб жити щасливо - не ходи до церкви  :D
Відповідь від: 30 Жовтня 2009, 09:51:57
Свідки також так кажуть, що якщо чоловік не у їх організації, то сім'я неповна!
Значить що треба зробити? Правильно, якщо не можна долучити чоловіка - нафіг сімю!
А потім починаються апитання звідки релігійний розбрат і чого стільки православних течій.
Розберіться спершу у своїх питаннях, а вже тоді вцерковнюйте несвідомих уніатів.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


newroman

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +132/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1079
  • Останні відвідини:
    01 Квітня 2016, 19:51:36

Про віру
« Прочитано #233 : 30 Жовтня 2009, 12:58:02 »

Ви незрозуміли.
Я хотів сказати, що коли люди які хочуть жити спільно і утворити сімю, до цього були поверхневими християнами (типу того, коли не прийду до храму то все паску святять) то для них нема проблеми, що їхня інша половинка є з іншої конфесії або й релігії чи секти, бо це для нього не важливо так як він не є практикуючим християнином і тут немає проблем в якій церкві дітей хрестити чи шлюб брати все буде впорядку.
  Проблеми можуть початися коли вже пара прожила деякий час і склалися обставини, що заставили одного з сімї звернутися до Бога, покаятися, а це змінює людину, і людина починає входити в середовище Церкви читати літературу, цікавитися історією своєї релігії. Тут залежить від характеру іншої половинки. Якщо вона невоцерковлена і спокійна то їй і все рівно, що там доказує інша половинка і тягне за собою до своєї церкви чи зібрання. Напевно тут проблем не буде. Та якщо інша половинка має твердіший характер і хоча не є дуже віруючою, але впертою, що не буде іти в іншу церкву то тут можуть початися сварки на рел. грунті, тим білше якщо народилася дитина і її треба десь хрестити. Ситуаці ускладниться якщо і інша половинка почне воцерковлюватися. Хоча якщо жінка має смирення перед чоловіком, вона повинна піти за чоловіком, інакшого не дано. Тоді буде мир. Все усугубляєтся канонами і постановами тієї чи іншої церкви до яких вірюча людина прислухається і виконую, і які ставлять певні умови при шлюбі з людьми з іншої конфесії.
 
Я кажу що до вибору своєї половини треба підходити зважено, і не нехтувати віросповіданням свого партнера щоби потім уникнути непотрібних проблем.
 
Якщо сходяться люди які є воцерковленими то навряд чи вони будуть створювати сімї з людиною, що належить до іншої конфесії, знаючи які проблеми це викличе, ба навіть в період зустрічання, тим більше коли треба буде брати шлюб чи хрестити дітей. Повірте для такої людини це дуже важливо.

Повторюю, якщо люди невоцерковлені то виходить ззовні все гарно, мирно, толерантно. Та це тому, що люди є зовні, обрядово християнами чи вірючими інших релігій.
Відповідь від: 30 Жовтня 2009, 12:48:40
Цитувати (вибране)
чесно кажучи не можу зрозуміти для чого! хіба не можна просто вірити
Вибачте, але із цих слів я можу бачити, що ви є обрядовим і поверхневим християнино. Без бажання вас образити.
Записаний

bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City
Про віру
« Прочитано #234 : 30 Жовтня 2009, 14:11:28 »

та все нормально. Просто нерозумію для чого церква якщо люди вірять а церква тільки проблеми створює? Хіба католики і православні вірять в різні речі?
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

Кітка_Проня

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +303/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 1027
  • Останні відвідини:
    20 Жовтня 2014, 15:37:10

    Звідки: Львів
Про віру
« Прочитано #235 : 30 Жовтня 2009, 14:40:32 »

коли православний священик проганяє від себе людину, яка прийшла на сповідь до нього, тільки через те, що та католицької віри - то це, по-моєму, не нормально  :fool
але є й такі, як мають бути
навіщо така ворожість?

і ще я не розумію того, що ркц ставлять у один ряд з протестантами :fool
Записаний


изюминку можно искать и в навозе, но что с ней потом делать?

newroman

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +132/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1079
  • Останні відвідини:
    01 Квітня 2016, 19:51:36

Про віру
« Прочитано #236 : 30 Жовтня 2009, 18:29:05 »

Цитувати (вибране)
Просто нерозумію для чого церква.
Ну для цього вам необхідно знати катехизис. Я би міг вам дещо тут із нього викласти, та чи буде це для вас цікавим, і чи вплине на вашу думку ???
Цитувати (вибране)
люди вірять а церква тільки проблеми створює?

Чи спасе ця віра їх, бо і біси вірують, мало того вони точно знають і бачили Бога коли були ангелами. Та чи спасає їх ця віра. Зовсім ні.
Цитувати (вибране)
Хіба католики і православні вірять в різні речі?
Говорити з вами про це можна тільки тоді буде коли ви будете знати основу - Закон Божий чи катехизис, православний чи католицький. Та якщо коротко, то вірять вони в Єдиного Бога-Трійцю, але йдуть різними шляхами. В цьому винна сама людина внаслідок своєї гріховності. Головна різниця в догматах про Трійцю та шанування Богородиці, ну і багато чого іншого.
Цитувати (вибране)
коли православний священик проганяє від себе людину, яка прийшла на сповідь до нього, тільки через те, що та католицької віри - то це, по-моєму, не нормально 
але є й такі, як мають бути
навіщо така ворожість?
Священники є такі самі люди із своїми внутрішніми духовними переживаннями, характерами. Є розумні пастирі, які все роблять для спасіння грішної душі, а є занадто радикальні, ті які бачать перед собою тільки букву закону та власну гордість. По-різному буває і від цього ніхто незстрахований. Та за догматами Церкви які і повинні виконувати священники у православних та католиків немає євхаристійного єднання, тобто католик неможе причащатися в православному храмі і навпаки. А все через відмінність у догматах про Святу Трійцю.
Та зараз у нас достатньо храмів і католицьких і православних, так, що вибір є. Вибирайте !!! і йдіть до Бога. Не думайте, що він у вас у серці та як сектант.
Госпдодь сказав:"Я створю Церкву Мою". Про цю Церкву говорить Дух Святий через апостола Павла:"...Церква Бога Живого, стовп і утвердження істини".
« Останнє редагування: 30 Жовтня 2009, 18:48:29 від newroman »
Записаний

bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City
Про віру
« Прочитано #237 : 30 Жовтня 2009, 18:46:21 »

отже вірять в одне і те ж. Але свідомо розділяють людей?! Хіба це добре? Кожен вірить по свому. А з ваших слів виходить що кожна церква намагається заманити людину у свій табір. Бо людина може вірити не правильно?!
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

newroman

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +132/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1079
  • Останні відвідини:
    01 Квітня 2016, 19:51:36

Про віру
« Прочитано #238 : 30 Жовтня 2009, 18:58:24 »

Цитувати (вибране)
Але свідомо розділяють людей?!

Церква складається з людей - тіло Церкви. Люди внаслідок своєї гріховності засліплені гордістю та впливом диявола постійно воюють один з одним.
Цитувати (вибране)
А з ваших слів виходить що кожна церква намагається заманити людину у свій табір
Знаєте є проповідь, тобто місіонерство. А є прозелітизм, навязування своєї віри. Якщо почитаєте історію Церкви, зможете прослідкувати, які гілки Церкви Христової в основному займалися прозелітизмом, тобто заманювали до себе, як ви говорите.
Записаний

Кітка_Проня

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +303/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 1027
  • Останні відвідини:
    20 Жовтня 2014, 15:37:10

    Звідки: Львів
Про віру
« Прочитано #239 : 30 Жовтня 2009, 19:11:04 »

цікаво, що якщо католик присмерті, а, через певні обставини, висповідатись в кого немає, окрім якраз такого радикального православного пастиря..

 
Записаний


изюминку можно искать и в навозе, но что с ней потом делать?