Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

16 років 9 місяців 19 днів

Автор Тема: Легенди і притчі на різні теми  (Прочитано 133608 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Azazello

  • Постійний користувач
  • ***
  • Карма +32/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 123
  • Останні відвідини:
    01 Квітня 2014, 22:28:02

    Звідки: Kalush siti
Легенди і притчі на різні теми
« Прочитано #60 : 18 Квітня 2010, 23:47:07 »

     …Жила в одному селі сім’я: батько, мати і двоє діточок - дівчинка і хлопчик. Жили дружно, у злагоді, не ледарювали - то й усе велося в господарстві. Аж якось тяжко занедужав хлопчик. Не відходять від його ліжка рідні, ладні небо йому прихилити, а зарадити біді не в силі. Нелегко батькові дивитися на муки своєї дитини. Вийшов він надвір, ходить по садку. Аж раптом побачив дивну білу постать і впізнав у ній Смерть. Вона прийшла, щоб забрати його сина.
      Почав чоловік просити: “Не бери мого сина! Візьми краще мене! За моїми плечима немало літ, а його життя тільки починається”. Погодилася Смерть і простягнула до нього кістляві руки. Та враз відчув чоловік, як б’ється його серце, як біжить по жилах гаряча кров… А смерть уже й квапить…
“Я ще не готовий”, - буркнув чоловік і зник у хаті. Та не посмів синові в очі глянути; сів край столу і скрушно схилив голову.
      Вийшла надвір сестричка. Побачила, що в саду хтось стоїть, чекає. Підійшла ближче, а Смерть і каже: “Не бійся мене! Я прийшла по твого братика”. І дівчинка теж попросила взяти її замість недужого братика. Та коли Смерть простягнула свої довгі руки, дівчинці здалося, що зорі на небі ніколи не світили так ясно, а потічок не співав так весело… І подумала вона: “Моє життя ще тільки починається. А братик ще малий, знає мало і йому не так шкода помирати…” І дівчинка втекла до хати.
      А над ранок на двір вийшла мати. Не бачила вона нічого, бо очі їй заливали сльози. Та Смерть сама озвалася: “Я прийшла забрати твого сина”. Ні хвильки не вагалася мати: “Забери мене. Дозволь тільки з сином попрощатися”. Мати повернулася в хату, і довго-довго дивилася на сина. Та подумала, що її кровинка буде жити, і так легко стало їй на серці…
      Вийшла надвір - а довкола нікого не видно, тільки по дворі хтось дибає геть. “Зачекай!” - гукнула мати. Але Смерть навіть не оглянулася, зрозуміла, що проти материнської любові навіть вона безсила. Мати знову забігла в хату. Бачить: син її, усміхнений, здоровий, простягає до неї руки…
Відповідь від: 18 Квітня 2010, 23:36:50
      Кажуть, що одного разу в одному місці на землі зібрались разом усі людські почуття і якості.
Коли НУДЬГА вже втретє позіхнула, БОЖЕВІЛЛЯ запропонувало: "А давайте зіграємо в хованки!"
ІНТРИГА нахмурила брови: "Хованки? А що це за гра така?" і БОЖЕВІЛЛЯ пояснило, що одне з них, наприклад воно, розпочинає: закриває очі і рахує до мільйона, а в цей час інші ховаються. Той, кого знайдуть останнім, шукатиме наступного разу і т.д. ЕНТУЗІАЗМ затанцював з ЕЙФОРІЄЮ, РАДІСТЬ так скакала, що вмовила СУМНІВ, а ось АПАТІЯ, яку ніколи ніщо не цікавило, відмовилась брати участь у грі. ПРАВДА не захотіла ховатись, бо її в кінці кінців завжди знаходять, ГОРДІСТЬ сказала, що це дурна гра (її крім себе ніщо більше не цікавило), БОЯГУЗТВО дуже не хотіло ризикувати.
     -Раз, два, три, - почало БОЖЕВІЛЛЯ. Першою сховалась ЛІНЬ, вона залізла за найближчий камінь на дорозі, ВІРА піднялась на небо, а ЗАЗДРІСТЬ сховалась в тіні ТРІУМФУ, який власними силами зміг вилізти на верхівку найвищого дерева. БЛАГОРОДНІСТЬ дуже довго не могла сховатись так як кожне місце могло виявитись ідеальним для її друзів: "Кришталево чисте озеро? Для КРАСИ. Дупло дерева? Так це для СТРАХУ. Крильце метелика? Для ШАЛЕНСТВА. Подих вітру? Це ж для СВОБОДИ!" Отже, вона замаскувалась в промінчику сонця. ЕГОЇЗМ знайшов для себе тепле і затишне місце, БРЕХНЯ сховалась на дні океану (а насправді вона заховалась у веселці), а ПРИСТРАСТЬ і БАЖАННЯ причаїлись в горловині вулкану. ЗАБУДЬКУВАТІСТЬ навіть не пам*ятала, де вона заховалась, але це і не важливо.
       Коли БОЖЕВІЛЛЯ дорахувало до 999999, КОХАННЯ все ще шукало, де б заховатись, але всі місця вже були зайняті. Але раптом воно побачило кущик троянд і вирішило заховатись серед його квітів.
      -Мільйон,- сказало БОЖЕВІЛЛЯ і почало пошуки.
       Першою ж воно звичайно знайшло ЛІНЬ. Потім почула як ВІРА сперечається з Богом, а про ПРИСТРАСТЬ і БАЖАННЯ воно взнало по тому, як дрижить вулкан, потім БОЖЕВІЛЛЯ побачило ЗАЗДРІСТЬ і здогадалось де ховається ТРІУМФ. ЕГОЇЗМ навіть не треба було шукати, тому що місцем, де він заховався був вулик бджіл, що вирішили вигнати звідти непрошеного гостя. В пошуках БОЖЕВІЛЛЯ підійшло напитись до потічка і побачило КРАСУ. СУМНІВ воно побачило біля плоту (він вирішував з якого ж боку йому заховатись).
      І ось всі були знайдені: ТАЛАНТ - в свіжі і соковитій траві, ЖУРБА - в темні печері, БРЕХНЯ - в веселці (якщо чесно, то вона ховалась на дні океану). Ось тільки КОХАННЯ не могли знайти. БОЖЕВІЛЛЯ шукало за кожним деревом, в кожному потічку, на верхівці кожної гори, і нарешті воно вирішило подивитись в рожевих кущах, і коли розсунуло гілля почуло крик. Гострі шипи троянд поранили КОХАННЮ очі. БОЖЕВІЛЛЯ не знало, що робити, почало вибачатись, плакало, просило вибачення і щоб спокутувати свою вину пообіцяло стати провідником КОХАННЯ. І ось з тих пір, коли вперше на землі грали в хованки... КОХАННЯ сліпе і БОЖЕВІЛЛЯ водить його за руку...
Записаний
Я - Ангел. Только крылья - в стирке, нимб - на подзарядке, а рожки и хвост - это у меня наследственное.

Azazello

  • Постійний користувач
  • ***
  • Карма +32/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 123
  • Останні відвідини:
    01 Квітня 2014, 22:28:02

    Звідки: Kalush siti
Легенди і притчі на різні теми
« Прочитано #61 : 24 Квітня 2010, 21:13:35 »

                                         Щастя і Кохання

    - Куди йде кохання? - запитало маленьке Щастя у свого батька.
    - Воно вмирає, - відповів батько. Люди, синку, не бережуть те, що мають. Просто не уміють кохати!
    Маленьке Щастя задумалося: "Ось виросту великим і стану допомагати людям!"
    Йшли роки. Щастя підросло і стало великим. Воно пам'ятало про свою обіцянку і щодуху прагнуло допомагати людям, але люди його не чули. І поступово Щастя з великого стало перетворюватися на маленьке і чахле. Дуже воно злякалося, якби зовсім не зникнути, і відправилося в далеку дорогу, аби знайти ліки від своєї недуги.
    Довго чи коротко йшло Щастя, не зустрічаючи нікого на своїй дорозі, лише стало йому зовсім погано. І зупинилося воно відпочити. Вибрало розлоге дерево і прилягло. Лише задрімало, як почуло кроки, що наближаються.
    Розплющило очі і бачить: йде по лісу старець весь в лахмітті, босий і з палицею. Кинулося Щастя до нього:
    - Сідайте. Ви, мабуть, втомилися. Вам потрібно відпочити і підкріпитися.
    У старого підкосилися ноги, і він буквально звалився на траву. Трохи відпочивши, мандрівник повідав Щастю свою історію:
    - Образливо, коли тебе вважають таким старим, а я  ще молодий, і зовуть мене Кохання!
    - Так це ви Кохання?! - здивувалося Щастя. Але мені говорили, що Кохання це найпрекрасніше з того, що є на світі!
     Кохання уважно поглянуло на нього і запитало:
    - А тебе як звуть?
    - Щастя.
    - От як? Мені теж говорили, що Щастя має бути прекрасним. І з цими словами воно  дістало зі свого лахміття дзеркало.
      Щастя, поглянувши на своє віддзеркалення, голосно заплакало. Кохання  підсіло до нього і ніжно обійняло рукою.
    - Що ж з нами зробили ці злі люди і доля? - схлипувало Щастя.
    - Нічого, - говорило Кохання, - Якщо ми будемо разом і станемо піклуватися одне про одного, то швидко станемо молодими і прекрасними.
    І ось під тим розлогим деревом Кохання  і Щастя уклали свій союз ніколи не розлучатися. З тих пір, якщо з чийогось життя йде  Кохання, разом з ним йде  і Щастя, порізно їх не буває. А люди до цих пір зрозуміти цього не можуть.


                                        Що таке Любов?

    Учень звернувся до вчителя з питанням:
    — Що таке любов?
    — Уяви собі воду. Морська стихія може бути тихою, мов дзеркало, що пестить око, відображає сонячне проміння, народжуючи грайливі відблиски. Може бути і бурхливою смертю, що топить кораблі, змиваючи з лиця землі маленькі села і великі міста. Може впасти з небес і відродити пустелю, а може згубити все живе на багато миль навколо жорстоким потопом. Може виявитися тією краплею вологи, здатною зберегти життя в пустелі, а може виявитися останньою краплею терпіння.
    Все це і є любов.


                                                 У крамниці у Бога

     ... Одного разу жінці приснився сон, що за прилавком крамниці стояв Господь Бог.
     - Господи! Це Ти? - вигукнула вона з радістю.
     - Так, це Я, - відповів Бог.
     - А що у Тебе можна купити? - запитала жінка.
     - У мене можна купити все, - пролунала відповідь.
     - У такому разі дай мені, будь-ласка, здоров'я, щастя, любові, успіху і багато грошей.
     Бог доброзичливо посміхнувся і пішов у підсобне приміщення за замовленим товаром. Через деякий час він повернувся з маленькою паперовою коробочкою.
     - І це все?! - вигукнула здивована і розчарована жінка.
     - Так, це все, - відповів Бог. - Хіба ти не знала, що в моєму магазині продається тільки насіння?
А решту треба виростити.
Записаний
Я - Ангел. Только крылья - в стирке, нимб - на подзарядке, а рожки и хвост - это у меня наследственное.

Azazello

  • Постійний користувач
  • ***
  • Карма +32/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 123
  • Останні відвідини:
    01 Квітня 2014, 22:28:02

    Звідки: Kalush siti
Легенди і притчі на різні теми
« Прочитано #62 : 24 Квітня 2010, 23:51:31 »

                                            Зла любов

     Це був дивний день, здавалося, що все довкола перемішалося. Навкруги було темно, та все ж де-не-де виднівся шматочок живого ... Саме в цей день їм судилося зустрітися ...
     Вони зустрілися поглядом, настільки різні, як плюс і мінус, як чорне і біле - це були Ангел і Дияволиця ...
     Ангел, втілення всього святого: його світлий погляд, білі, мов сніг, крила. І Дияволиця: втілення злоби й ненависті, які завжди виражаються не тільки в жорстоких очах, але і у вчинках. Коли Ангел подивився в яскраво-червоні, мов кров, диявольські очі, то на здивування,  побачив там, не зло і ненависть, а втому і благання про пощаду та допомогу.
     Покохавши, вони завжди були разом, допомагаючи одне одному. Ангел оберігав її вночі, коли Дияволиці було несила, вона хотіла летіти і сіяти зло. Він замикав її в темній кімнаті. Йому було шкода її, та іншого виходу не було. А Дияволиця захищала йоговід злих сил. Так і жили вони на цьому світі ...
    Закохані хотіли бути разом, але Всевишні влади двох світів забороняли їм, говорячи, що Ангел і Диявол не можуть бути разом. Та вони  вирішили довести всім, що це можливо.
    Одного прекрасного сонячного дня, Ангел і Дияволиця, як завжди, летіли по небу, і саме цього дня було вирішено забрати у них найпрекрасніше і найважливіше: це життя і любов ... Бог вирвав від Ангела крила і той став падати, а Люцифер напустив злих духів, що б ті тримали Дияволицю і не давали їй полетіти за Ангелом ...
     Його прекрасне тіло впало на гострі скелі, і полилася найчистіша в світі кров... Тільки після цього Дияволицю відпустили, і вона кинулася до нього. Сівши на землю, поряд з його тілом, вона гірко заплакали і вперше з її очей потекли сльози, сльози чисті, як кришталь ...
    - Я так кохаю тебе ... Я не зможу без тебе ... Я хочу померти разом з тобою, - і додала, - ми зустрінемося там, в іншому світі.
    Зібравши свої останні сили, Ангел прошепотів:
    - Ми не зустрінемося там, ти Дияволиця, а значить, ти не зможеш потрапити в Рай ...
    Видавши останній подих, він помер.
    І тут Дияволиця закричала, що є сили:
    - Господи, дай мені померти, дай випробувати на собі все те зло, що я заподіяла, щоб очистити себе і бути з ним там, де ми будемо разом завжди! Дай відчути страх, біль, горе ...
    Бог змилосердився і на її тілі з'явилися невиліковні рани, душа була розірвана на шматки, вона відчула такий біль, наче тисячі кинжалів вп'ялися в її тіло. Вона вмирала повільною і болісною смертю. Останній раз прошепотіла заповітні слова:
     - Я люблю тебе  і ми будемо разом ... 
     Так з'явилися дві душі, які прагнуть зустрічі, але зустрітися їм не судилося...


                                           Щось і Почуття

     Одного разу в душу, де жило Щось, зайшло Почуття. Це було давно. Почуття Щось сподобалося. Щось дуже дорожило Почуттям, боялося його втратити. Навіть двері на ключ закривати почало. Вони подовгу бродили закутками душі, розмовляли ні про що, мріяли. Вечорами вони разом розводили багаття, щоб зігріти душу. Щось звикло до Почуття і йому здавалося, що Почуття залишиться з ним назавжди. Почуття, власне, так і обіцяло. Воно було таке романтичне.             
     Але одного разу Почуття пропало. Щось шукало його скрізь. Довго шукало. Але потім в одному з куточків душі знайшло прорубану сокирою дірку. Почуття просто втекло, залишивши величезну діру. Щось у всьому звинувачувало себе. Щось занадто вірило Почуттю, щоб ображатися. На згадку про Почуття залишилася одна діра в душі. Вона не зашпаровувалися нічим. І ночами через неї залітав Холодний і Злий Вітер. Тоді душа стискалася і леденіла. Потім в душу намагалися заглянути ще інші почуття. Але Щось їх не пускало, кожного разу виганяючи віником через дірку. Мало помалу інші Почуття  зовсім перестали заходити. Але одного разу в душу постукало зовсім дивне Почуття. Спочатку Щось не відкривало. Почуття не полізло в дірку, як це робили попередні, а залишилося сидіти біля дверей. Весь вечір Щось бродило душею. Вночі вляглося спати,  про всяк випадок, поклавши віник поряд з ліжком. Проганяти нікого не довелося. На ранок, заглянувши у замкову шпарину, Щось переконалося, що Дивне Почуття, як і раніше, сидить біля дверей. Щось почало нервувати, розуміючи, що не можна прогнати того, хто ще не зайшов.
     Минув ще день. Сум'яттю Щось не було меж. Воно зрозуміло, що до смерті хоче пустити Дивне Почуття. І до смерті боїться це зробити. Щось було страшно. Воно боялося, що Дивне Почуття втече, як і перше. Тоді в душі з'явиться друга діра. І буде протяг. Так минали дні. Щось звикло до Дивного Почуття біля Дверей. І одного разу впустило таки Дивне Почуття. Увечері вони розпалили багаття і вперше за стільки років відігріли душу по-справжньому.
     - Ти підеш? - не витримавши, запитало Щось.
     - Ні, - відповіло Дивне Почуття, - я не піду. Але за умови, що ти не будеш мене утримувати та не будеш замикати двері на замок.
     - Я не буду замикати двері, - погодилося Щось, - але ж ти можеш втекти через стару дірку.
     І  Щось розповіло Дивному Почуттю свою історію.
     - Я не бігаю через старі дірки, - посміхнулося Дивне Почуття, - я інше почуття.
     Щось йому не повірило. Але запросило на прогулянку по душі.
     - А де твоя стара діра? - поцікавилося Дивне Почуття.
     - Ну от, - гірко посміхнулось Щось.
     І показало місце, де розташовувалася дірка. Але дірки на місці не було. Щось чуло як лається злий холодний вітер із зовнішнього боку душі. Щось дивилося на Дивне Почуття, посміхнулося і сказало тільки, що не буде замикати двері НІКОЛИ ...
Записаний
Я - Ангел. Только крылья - в стирке, нимб - на подзарядке, а рожки и хвост - это у меня наследственное.

Ne-TA

  • Старожил
  • ****
  • Карма +218/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 359
  • Життя-не ті дні,що пройшли,а ті,що запам'ятались
  • Останні відвідини:
    24 Грудня 2012, 18:18:30

    Звідки: Лесі Українки
Легенди і притчі на різні теми
« Прочитано #63 : 25 Квітня 2010, 14:12:19 »

                                         Закохані
              Колись давно жили два закоханих серця. То було два чистих, чудових серця, що зустрілися ще в дитинстві. Їх носіїв звали Марічка та Петро… Коли вони були ще зовсім малі, він врятував їй життя – вона мало не потонула у стрімкій та скаженій гірській річці. З тих пір і починається ця історія…
Йшли роки, діти перетворилися на прекрасних юнака та дівчину. І однієї весни з новою силою спалахнуло їхнє кохання. Теплими ночами вони тікали на пахучі луки, ніжилися о соковитій траві, милувалися зорями. Там їхні вуста вперше вимовили слова любові та подарували перший ніжний цілунок… Вона заплітала квіти у його волосся, а він шепотів, що немає очей чарівніших. ніж у його коханої, не існують вуста миліші, ніж у неї, немає в світі іншої такої рідної та близької, такої шалено коханої. А місяць та ясні зорі були йому свідками…
             Проте жодне щастя не може бути вічним. І на їхньому небосхилі почали з'являтися хмари. Стала Марічка красунею, яких світ не бачив. І захтів одружитися з нею Вадько Лихвар, зла та підступна людина, яка нічого не цуралася, аби лише задовольнити свої забаганки. Так сталося і цього разу, коли Марічків батько мало не вилами вигнав з хати його сватів. Зв'язався Вадько з силою нечистою, пішов до знайомої відьмарки до хащі лісної. Забажав він вбити суперника підступом…
               Заманив він Петра на вершину гори, що зараз Петровою і зветься, сказавши, що у небезпеці його Марічка. Коли вони дійшли Вадько вилив на закоханого зілля, що його зготувала відьмарка…
              Грім прокотився горами, що аж у вухах загуло. Прибігли хмари, замерехкотіла блискавка у своєму скаженому танці… а парубок стояв, наче вкопаний, ніби не помічаючи, що сніг, який зненацька влітку став ховати під собою все навкруги, за декілька хвилин вкриє і його… Так лише здавалося. Хлопець все бачив, проте не міг ворухнутися…
           Наступного дня тільки й балачок було, що про грозу та про зникнення молодого Петра. Все селище гуло, наче вулик зі стурбованими бджолами. Декілька разів збиралися люди шукати Петра, проте все марно…
           А Марічка з горя виплакала собі всі очі, а одного дня теж щезла…
          З тих пір існує повір'я, що душа Петра ще й досі жива, проте зачаклований сніг не пускає її на волю і коли він розтане, закохані знов будуть разом на небесах. А ще кажуть, що Марічка перетворилася на хмару. Вона літає світом у пошуках свого коханого, але так і не може його знайти. Так, облетівши цілий світ навкруги, вона повертається до цієї гори та плаче з відчаю… Дощ – то її сльози, грім – то її зітхання, вітер – то її подих…
- Спробуй краплини на смак.........Вони солені…
_______________________________________________________________

У лікарні в одній палаті лежали два важко хворих . Один лежав біля
вікна, а ліжко іншого розташовувалася біля дверей.
— Що там видно у вікні? — якось запитав той, що лежав біля дверей.
— О! — пожвавився перший. — Я бачу небо, хмари, що нагадують звіряток, озеро
і ліс вдалині.
Щодня лежачий біля вікна розповідав своєму сусідові про те, що відбувається
за вікном. Він бачив човен, рибаків з величезним уловом, дітей тих,
що грають на бережку, юних коханців, що тримаються за руки і не зводять один з одного
сяючих очей.
Тоді як він спостерігав всі ці дивовижні події за вікном, його
сусіда мучила глуха злість. «Це несправедливо, — думав він. — За які
такі заслуги його уклали біля вікна, а не мене, і я можу споглядати тільки
двері з фарбою, що облупилася, тоді як він милується виглядом з вікна».
Одного разу, лежачий біля вікна сильно закашлявся і став задихатися.
Через деякий час, перший затихнув і витягнувся на своєму ліжку.
Коли його понесли, сусід попросив медсестру, щоб його переклали до вікна.
Медсестра виконала прохання хворого, перестилала його ліжко, допомогла йому
перелягти на протилежне ліжко, і, переконавшись, що хворому зручно
попрямувала до дверей. Раптом її зупинив здивований вигук хворого:
— Як же так! Це вікно виходить на глуху сіру стіну! Але той, хто помер
розповідав мені, що бачив ліс, озеро, хмари, людей. Як же він міг
все це бачити з цього вікна?
Медсестра сумно посміхнулася:
— Він взагалі не міг нічого бачити; ваш покійний сусід був сліпим.
— Але навіщо ж він?..
— Він, мабуть, просто хотів вас  підбадьорити......


« Останнє редагування: 25 Квітня 2010, 14:25:00 від Ne-TA »
Записаний
Не статками багатими, а в сльозах каяття,
Ми все частіше втратами вимірюєм життя.
       

Azazello

  • Постійний користувач
  • ***
  • Карма +32/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 123
  • Останні відвідини:
    01 Квітня 2014, 22:28:02

    Звідки: Kalush siti
Легенди і притчі на різні теми
« Прочитано #64 : 03 Травня 2010, 17:40:35 »

             Притча

 вам цікаву притчу розповім.
Її переказав мені один знайомий.
Він стверджував, що людству факт відомий,
Коли сам Бог судив усіх – один.
Ти вкрав, обмовив чи убив кого,
А може, душу заздрощі здолали,
Враз янголи спускались на вікно,
Іти на божий суд тебе гукали.
У ті далекі і незвідані часи,
Побіля гір високих, аж до неба,
Жив чоловік звичайної краси,
З душею чистою, як вранці скибка хліба.
Він не грішив та інших научав,
Як чесно і відкрито в світі жити.
Та якось, чи то сам, чи біс його штовхав,
Взяв у сусіда глечик повний жита.
Той глек забули біля тину вже давно.
І жито в ньому стало проростати …
Та божі янголи спустились на вікно
І почали на суд його гукати.
А там під небом, в храмі правосуддя,
Стояла черга злодіїв і вбивць.
“Та це ж несправедливість і безглуздя,
Карать мене із-за таких дрібниць.
Чи то у господа роботи більш немає,
Чи я не заслужив прощення за весь вік!
Та я і так себе картаю і караю,”–
Сказав і розридався чоловік.
А Бог почув, і дав людині вибір
Чи справедливу кару понести,
Чи бути прощеним сьогодні… Та віднині
На суд його не будуть вже вести.
А він, Бог, сам призначить покарання,
Коли для цього прийде, прийде його час
І вже не буде зайвого чекання
У залі правосуддя, кожний раз.
І чоловічок той, дивно, але згоду дав,
І тим обрік людину на страждання,
Німа безкарність і уявні покарання,
Ведуть до злочинів, яких ти й не чекав.
Безкарність! Ха! Це незнання примара:
За кожне зло нас жде сувора кара!
І те, що не вернулось нам крізь муки,
Пізнають наші діти і онуки!
                                       
Записаний
Я - Ангел. Только крылья - в стирке, нимб - на подзарядке, а рожки и хвост - это у меня наследственное.

Ne-TA

  • Старожил
  • ****
  • Карма +218/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 359
  • Життя-не ті дні,що пройшли,а ті,що запам'ятались
  • Останні відвідини:
    24 Грудня 2012, 18:18:30

    Звідки: Лесі Українки
Легенди і притчі на різні теми
« Прочитано #65 : 03 Травня 2010, 22:57:33 »

..........А він, Бог, сам призначить покарання,
Коли для цього прийде, прийде його час
І вже не буде зайвого чекання
У залі правосуддя, кожний раз...........
   :bouquet:


Записаний
Не статками багатими, а в сльозах каяття,
Ми все частіше втратами вимірюєм життя.
       

Azazello

  • Постійний користувач
  • ***
  • Карма +32/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 123
  • Останні відвідини:
    01 Квітня 2014, 22:28:02

    Звідки: Kalush siti
Легенди і притчі на різні теми
« Прочитано #66 : 04 Травня 2010, 20:09:41 »

                                             Легенда про святого Брендана

     У стародавні часи на березі великого моря стояв монастир Клуан Ферт. Жили в цьому монастирі монахи – веселі, добрі і віддані своїй справі люди. З ранку до пізнього вечора вони молилися у невеличких кам’яних каплицях, переписували старовинні книги для бібліотек, доглядали за худобою та бджолами, возилися на городі та садочку, а також частенько ходили навколишніми селами, розповідаючи людям про Бога, про Сина Божого Ісуса Христа, про Пречисту Божу Матір та святих людей, які своїм життям показали приклад іншим, як жити почесним та побожним життям.
     Настоятеля, який керував цим монастирем, звали Брендан. Багато років прожив він на землі, багато чого бачив, але зберіг у серці своєму любов до Бога та до людей. Для монастирської братії Клуан Ферта він став  другим батьком, який завжди міг дати мудру пораду, втішити у горі або застерегти від гріха. Знали й любили його і люди в тій країні, яка звалася Ірландією, і розташована вона була на великому острові, що лежав на самому краю землі.
     У західні береги Ірландії били потужні хвилі Великого Моря, і ніхто не знав, чи є у цього моря край, а якщо є, то що на цьому краю знаходиться. У старовинних казках розповідали про чарівну країну за океаном, де живуть феї-чарівниці, а на березі замість піску лежать діаманти та смарагди. Неможливо для простої людини, казали легенди, подолати безкраю водну пустелю, перемогти бурі та шторми, оминути підводні скелі та врятуватись від морських чудовиськ, але найсміливіші герої пускалися у мандри, щоб нарешті досягнути омріяного краю, де зустрічали його прекрасні чарівниці. І залишались ці герої навіки у тих краях, бо не хотіли вже повертатись додому.
     Старий Брендан любив казки. Молодим монахам, які зневажали старовинні оповідання, він завжди казав: «Жодна легенда не виростає на порожньому місці. Де стоїть величезний дуб, раніш пробивалося до сонця малесеньке деревце, а ще раніше впав жолудь у землю. Так і з стародавніми казками – у кожної з них був якийсь початок. Та кожна з них може нас чомусь навчити». То і таке бувало, що переписували монахи у бібліотеках монастиря не тільки Біблію або проповіді стародавніх вчителів церкви, але й бувальщини про героїв, які відважно билися з ворогами Вітчизни або пускалися у мандри Великим Морем. Казав їм Брендан: «Життя кожного з нас – це і битва, і подорож. Битва – зі злом, з гріхом в серці. Подорож – стежками життя».
     Ввечері, у хвилини заходу сонця, або вже в сутінках, часто піднімався він на велику монастирську вежу та дивився на захід – там де море зливалося з небом у вирі, а останні промені запалювали вечірні хмари неземним полум’ям. І повставала перед ним у загадковому видінні казкова країна, така далека й така несхожа на його рідний острів. І охоплювала серце старого монаха дивовижна мрія – самому кинутися у мандри, відправитися у подорож на захід, щоб дістатися казкового краю, доторкнутися до незбагненної мрії.
     Сміявся тоді він сам над собою, бо ж вірив, що лише рай на небі може бути мрією для монаха, і що фей та чарівниць ні на землі, ані на небі не буває – лише Божі янголи, херувими та серафими, про котрих написано у Святому Письмі. І ще знав він, що не буває діамантових островів, та й пісок з галькою блищить на сонці не гірше за смарагди. І не буває місця вічного щастя на землі – лише рай та Едемський сад, де колись Адам насолоджувався безгрішним життям. Та рік проходив, і новий заступав його місце, але не залишала старого монаха давня мрія. Глузували з нього друзі, кепкував він сам з себе – невже вирішив старий проміняти рай Божий на казковий острів з феями та діамантами? Проте навіть уві сні бачив він безкраї морські простори та маленький човен, а в човні тім – себе…
     Та ось, не стерпіло серце доброго Брендана, і зібрав друзів своїх та й сказав їм:
     - Втомився я від мрій, яких не можу збагнути. Просить серце моє не стримувати себе і пуститись у подорож на захід у пошуках казкової країни. Може, це є рай небесний, отже – втрачений для людей Едемський сад. Хоч вірте мені, хоч глузуйте далі, але не відмовлюсь я від того, що задумав, і не матиму спокою, поки не досягну чарівної країни, про яку стільки читав та чув.
     І відповіли йому друзі:
     - Може правий ти, може й ні. Але ми не залишимо тебе на цьому небезпечному шляху. Вірні друзі завжди стануть у пригоді, і тому відправляємося ми з тобою.
     Зробили вони човен з бичачих шкур – як завжди робили кораблі в Ірландії. Човен був легкий, і спритно летів навіть при легкому вітерці, але міг витримати навіть сильний шторм. Поставили на човні дві щогли та підняли білі вітрила, на яких намальовані були хрести – такі, які зазвичай ставили в Ірландії. І відправились Брендан з друзями у подорож до далекої невідомої країни.
     Довгим та нелегким був їхній шлях. Пливли вони безкрайнім морем, визначаючи напрямок по сонцю та зірках, і не раз та не два прокидалось в їхніх серцях бажання повернутись додому, до рідного монастиря. Але щовечора, коли сонце заходило за обрій далеко на заході, і під останніми проміннями дня спалахували вечірні хмари неземним полум’ям, бачилася монахам незбагненна казкова країна. Вона була ще далеко, дуже далеко, але трошки ближче, ніж учора та позавчора. І лягали друзі спати, знаючи, що завтра вона буде ще ближче. І хоч сотні сотень морських миль віддаляють їх від мрії Брендана, але це вже на кілька миль менше ніж учора, але завтра цих миль буде ще менше. Не на багато, але все ж таки менше.
     Так минуло багато днів, багато тижнів, багато місяців. Монахи пили дощову воду та ловили рибу з моря, боролися зі штормами, а в штиль сідали за весла. Коли корабель кидало на скелі, монахи зашивали борти міцними бичачими жилами. Коли дощів не було, вони потрошку звикали до морської води. Коли зустрічалися їм морські хижаки, вони стріляли в них з потужного довгого луку. На кораблі святкували вони і Великдень, П’ятидесятницю, і Різдво. Щонеділі Брендан на кормі човна служив Божу Службу, тримаючи чашу з причастям у правиці, а корабельне стерно у лівиці. А одного разу величезне морське чудовисько – кит – піднялося з глибин просто під кораблем монахів і везло їх кілька днів – як кінь несе вершника. І багато різних див бачили друзі на своєму шляху.
     Але жодне з цих див не могло зрівнятись з дивовижною картиною, яка з"явилася перед їхніми очима після довгих місяців подорожі. Піщана коса, розділена широкою протокою, виглядала з моря, і хвилі билися об неї, але не могли затопити. А з протилежного боку вода була тихою і спокійною, і стояв там туман, але не такий, який можна було побачити в Ірландії або будь-де на землі. Туман той немов світився зсередини м’яким світлом – наче зірки у сутінках. А на дні можна було побачити, як сяють крізь воду незвичні камені, чимось схожі на діаманти та смарагди.
     І промовив тоді до друзів Брендан:
     - Друзі мої, вірні товариші, соратники серця. Скільки труднощів подолали ми разом, скільки солі висохло у нас на чолі, скільки морських миль пройшли. І ось, нарешті перед нами лежить омріяна країна, про яку розповідають старовинні легенди. То ж перехрестимось і помолимося, щоб не залишило нас Боже благословення, яке оберігало нас у наших мандрах. Бо ступаємо ми на казкову землю, і невідомо, чи дозволено нам, хто носить хрест на грудях та в серці, бути тут, де живуть казкові істоти, про яких не сказано ані у Святому Письмі, ані у святих отців.
     Серце його було сповнене радощі та смутку, сумнівів та віри. Нарешті потрапив він до легендарного чарівного краю, і вже стоїть на порозі, переступивши який, назад вже не повернешся.
     І висадились вони з друзями на косу, і тоді промовили друзі до Брендана:
     - Цей шлях пройшли ми разом. Як Бог дасть, разом і повернемося. Але не можемо піти з тобою далі. Бо кажеш ти, що це країна мрій – а кожен має сам пережити та втілити у життя свою мрію. Весь шлях пройшли ми з тобою, але цей крок до своєї мрії мусиш зробити сам – хоч і з нашими молитвами.
     Подякував Брендан друзям за всю допомогу, простився з ними, ступив сам на корабель, та пропливши протокою, зник у тумані. Вітру на тому боці майже не було, проте вода немов сама несла його вперед. Пропливши крізь стіну туману, побачив він перед собою пологий берег, усіяний діамантами та смарагдами, а за ним починався ліс, де кожний листок на дереві сяяв неземним світлом. За лісом була гора, на якій височів замок. Потужні мури та башти його були складені з золота, а кожна з дванадцяти брам була з цілої перлини. І звідусіль доносилася музика. Мелодію він впізнав одразу – це був його улюблений гімн, який вони так часто співали у монастирі Клуан Ферт.
     Стояв так наш монах, немов зачарований, доки не вийшла назустріч йому жінка неземної краси – мабуть, одна з тих казкових чарівниць (а може, янголів) – і промовила до нього:
     - Не дивуйся, святий старче Брендане! Земля, куди ти потрапив – це та сама земля зі стародавніх легенд, земля, обіцяна Богом святим Його, земля, до якої линуть усі мрії та марення. Чому ж дивуватись, що твої мрії привели тебе сюди? Вірно сказано, що хто раз ступив на землю цю, ніколи не захоче повернутись назад. Проте подорож твого життя та служіння на землі ще не закінчився, і тому не можеш ти залишитись тут. Чекає на тебе повернення додому, довгі труди на ірландській землі, у твоєму рідному Клуан Ферті, який буде місцем твоєї смерті та воскресіння. Але пам’ятай, що прийде час, коли Бог наш забере тебе у цю небесну країну. Зберігай мрію в серці своєму, пронеси її через життя та забери з собою у домовину – і приведе вона тебе до радості та до раю небесного, до Бога, якому ти вірно служив усе життя та ще послужиш…
     Коли повернувся Брендан до друзів, очі його палали від неземної радості та спокою, а все тіло немов світилося тим казковим світлом.
     Шлях додому виявився значно коротшим – бо це був шлях додому. Розповів Брендан друзям та монахам у монастирі про свої пригоди та про чарівну країну, де Бог чекає на своїх вірних дітей. І натхнені розповідями свого старого наставника, хотіли монахи пуститися у далеку подорож, і просили Брендана показати їм шлях. Проте Брендан відповів їм:
     - У кожного з нас своя мрія, і кожен має сам знайти шлях до своєї мрії, збагнути свою казку, досягти своєї мети. Нехай ваша мрія веде вас, і ваш корабель знайде свій шлях.
     Пускалися монахи у далекі подорожі, щоб знайти свою мрію. Проте лише Брендан досяг тоді тієї казкової країни, і ніхто після нього – бо шлях у кожного свій, і мрія у кожного своя, і кожен власною дорогою іде у пошуках відповіді, у пошуках мрії, у спробі втілити в життя власну казку, стати героєм своєї легенди. Тому кораблі інших монахів приставали до інших берегів – не казкових, а звичайних, де жили звичайні люди. І тоді ставали монахи духовними пастирями для тих людей, і так  несли вони  добру звістку про Бога, про Сина Його, про Пречисту Божу Матір та святих людей, які життям своїм дали нам приклад почесного та побожного життя. Несли вони добру звістку у багатьох землях – від рідної Ірландії, що лежить далеко на краю землі, аж до самого Києва. І на кожного з цих мандрівників чекала власна дорога, власна казка, власний шлях до тієї землі, куди линуть усі мрії…
     А Брендан (тепер вже його прозвали Брендан-мореплавець) довго жив у своєму монастирі, а по смерті об’явили його святим, бо життям своїм, любов’ю до Бога та людей подав він приклад життя почесного та побожного. І ще довго складали казки та легенди про його чудове служіння та дивовижну подорож вслід за мрією до казкових земель, де зберігається місце для кожного з нас.
                               

Записаний
Я - Ангел. Только крылья - в стирке, нимб - на подзарядке, а рожки и хвост - это у меня наследственное.

Ne-TA

  • Старожил
  • ****
  • Карма +218/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 359
  • Життя-не ті дні,що пройшли,а ті,що запам'ятались
  • Останні відвідини:
    24 Грудня 2012, 18:18:30

    Звідки: Лесі Українки
Легенди і притчі на різні теми
« Прочитано #67 : 04 Травня 2010, 22:02:58 »

подорож вслід за мрією до казкових земель, де зберігається місце для кожного з нас.

Гарно!!! Але це так і є.  "зберігається місце для кожного з нас"     :bouquet:   




Учень роздумував про життєві перепони:

— Людина народжується немічною, але потім вчиться ходити, читати, писати. Коли їйхолодно, вона будує собі житло і шиє одяг. Гнаннна голодом, вона шукає і здобуває собі їду, створюючи запаси на несприятливий період. Створюючи щось, вона вимушена захищати все це від свого ворога-сусіда. Закохуючись, вона добивається прихильності до себе предмету свого зітхання. Вчившись, вона розширює свої горизонти пізнання, але умножає скорботу, починаючи все більше розуміти недосконалість і скороминуще того, до чого прагнув і чому віддав так багато сил. Деякі говорять про буття, як про єдність і боротьбу протилежностей. Сократ говорив про досягнення істини шляхом протівоборства думок. Кант стверджував, що, прагнучи до цілісного і абсолютного знання, людина неминуче заплутується в суперечностях.
    Скажи, вчитель, життя — це боротьба?
— Боротьба — це бунт, бунт — це ненависть, ненависть — це руйнування. Людина повинна не боротися для того, щоб перемогти, взяти верх і підпорядкувати. Вона повиненна шукати гармонію між протилежностями, не зіштовхувати їх лобами в непримиренній ворожнечі один до одного, а гармонізувати їх, розвиваючи кожне з них. Боротьба — це різке зіставлення себе, своїх ідеалів по відношенню до навколишнього світу. Боротьба — це агресія, яка обертається у відповідь агресією і ненавистю. Боротьба — це напад в розрахунку подавити супротивника, а не прагнення встановити з ним безконфліктні і гармонійні відносини, направлені на обопільний і взаємовигідний розвиток. Людина, що не вирвалася за рамки відчуттів і психології тварини, на агресію проти себе відповідає страхом і втечею. Людина, що подолала цю грань, але що діє в рамках примітивного егоцентризму, гордині і неприборканої зарозумілості, на агресію проти себе відповідає страхом, ненавистю і у відповідь агресією, часто ще огиднішою, ніж агресія нападаючого. Але, виграючи тактично, людина беззастережно програє стратегічно. Перемога, що здається, обертається з часом безумовною поразкою, бо вражаючим чинником тут служить не агресія супротивника, а тільки власна ненависть. Та ж людина, яка подолала свою тваринну природу і вирвалася за рамки плоті і плотської філософії «око за око, зуб за зуб», на агресію проти себе навряд чи відповість агресією. Захищати себе без у відповідь агресії і ненависті, відплачуючи добром за зло і любов'ю за ненависть, може лише довершена людина. Вона може програти тактично, проте стратегічний виграш тут безперечний, бо чинником, що творить, тут служить власна любов.

Поки людина, що рахує себе духовною особою, боротиметься з матеріальним світом і всім, що йому супроводить, як породженнями зла і тьми, або матеріаліст — проти духу, як проявом темного мракобісся, переможуть лише зло, тьма і темне мракобісся. Людина ж знову програє, бо виграш його не в боротьбі або протистоянню в нім двох починань, а лише в їх гармонійній співпраці, бо дух — це зміст матерії, а матерія — форма прояву духу. Гармонія між матерією і духом — це вдих і видих, розширення і стиснення серця, чоловіче і жіноче разом, що спільно дають життя, а порізно ведучі лише до смерті.

Записаний
Не статками багатими, а в сльозах каяття,
Ми все частіше втратами вимірюєм життя.
       

Ne-TA

  • Старожил
  • ****
  • Карма +218/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 359
  • Життя-не ті дні,що пройшли,а ті,що запам'ятались
  • Останні відвідини:
    24 Грудня 2012, 18:18:30

    Звідки: Лесі Українки
Легенди і притчі на різні теми
« Прочитано #68 : 10 Травня 2010, 01:40:04 »


                           Нічого такого, що було б неправдою

Одного разу сліпа людина сиділа на сходинках однієї будівлі з капелюхом біля його ніг і табличкою з написом: «Я сліпий, будь ласка, допоможіть».

Одна людина проходила мимо і зупинилася. Він побачив інваліда, у якого було всього лише декілька монет в його капелюсі. Він кинув йому пару монет і без його дозволу написав нові слова на табличці. Він залишив її сліпій людині і пішов.

До кінця дня він повернувся і побачив, що капелюх повний монет. Сліпою дізнався його по кроках і запитав, чи не він був та людина, що переписав табличку. Сліпий також хотів дізнатися, що саме він написав. Той відповів:

— Нічого такого, що було б неправдою. Я просто написав її трішки по-іншому.

Він посміхнувся і пішов.

Новий напис на табличці був така: «Зараз весна, але я не можу її побачити».
Записаний
Не статками багатими, а в сльозах каяття,
Ми все частіше втратами вимірюєм життя.
       

N@Z@R

  • Старожил
  • ****
  • Карма +113/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 341
  • Останні відвідини:
    14 Травня 2022, 22:15:14

    Звідки: Калуш
Легенди і притчі на різні теми
« Прочитано #69 : 22 Травня 2010, 09:51:17 »

Легенда стверджує, що пасхальним ранком 8 квітня 1665 нечиста сила вирішила зрівняти Рогатин з землею - але треті півні перешкодили злим задумам, гора впала недалеко від міста де й височить до сьогоднішнього дня.
А також жителі навколишніх сіл стверджують що на цій горі знаходяться усі лікарські рослини, які є на території усієї України... :)
Записаний

Рибка

  • Модератор
  • *
  • Карма +962/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 2922
  • Останні відвідини:
    11 Липня 2020, 23:31:29

    Звідки: Калуш
Легенди і притчі на різні теми
« Прочитано #70 : 23 Травня 2010, 23:05:20 »

ого, модно. То її видно по дорозі зі Львова з правого боку?
Записаний
І все буде добре, для кожного з нас.  І все буде добре, настане наш час.

N@Z@R

  • Старожил
  • ****
  • Карма +113/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 341
  • Останні відвідини:
    14 Травня 2022, 22:15:14

    Звідки: Калуш
Легенди і притчі на різні теми
« Прочитано #71 : 23 Травня 2010, 23:07:44 »

То її видно по дорозі зі Львова з правого боку?
Видно її як їхати через Рогатин на Тернопіль... З правого боку...
Записаний

Azazello

  • Постійний користувач
  • ***
  • Карма +32/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 123
  • Останні відвідини:
    01 Квітня 2014, 22:28:02

    Звідки: Kalush siti
Легенди і притчі на різні теми
« Прочитано #72 : 02 Червня 2010, 16:33:07 »

                                                         ЛЕГЕНДА ПРО ЛІЛЕЇ
 
     Це було тоді, коли Пилатові воїни вели невинного Ісуса на Голготу. Поруч Нього ішла Його страдальна Мати. Її материнське серце корчилося від болю, коли дивилась на страшні муки свого Сина. Гірко плакала, а перли сріблистих сліз скочувалися по святому обличчю і спадали на дорогу.
     Час минав, минула година розп'яття - смерті Спасителя. Прийшли вірні апостоли і поклали Христове тіло у гріб.
     Не відступала від свого улюбленого Сина Пречиста Мати. Довго стояла Вона на колінах перед гробом і в гарячих сльозах молилася до Всевишнього.
     І сталося чудо. На другий день розквітли білі квіти, де впали сльози Богоматері, а третього дня воскреслий Христос обдарував їх найкращим запахом серед усіх квітів.
     Відтоді ці білі лілеї стали символом невинності. І досі їх ставлять біля Божого гробу у Страсний тиждень по всіх Церквах.
               
                                                  НЕСПОДІВАНКА У ПУСТЕЛІ

     Якийсь чоловік заблукав у пустелі й вже два дні бродив, ледве ступаючи по розпеченому піску. Останні сили покидали його. Несподівано він побачив перед собою продавця краваток. Продавець нічого не мав, окрім краваток, і хотів продати йому одну.
     Але той чоловік, пересохлим від спраги язиком, ледве прошепотів, що продавець дурний: чи ж продається краватку тому, хто вмирає зі спраги і голоду? Продавець похитав головою і пішов собі далі.
Під вечір, коли спраглий і голодний подорожній із зусиллям підніс голову, то отетерів: він зайшов на подвір’я розкішного ресторану. Величава будівля посеред пустелі! Це додало йому сили дійти до дверей. Чоловік упав на землю і застогнав:
     — Пити... будь ласка, пити...
     — Перепрошую, пане, — відповів чемно швейцар, — сюди не можна входити без краватки.
     На світі є люди, які переходять через пустелю цього світу з неймовірною спрагою всіляких вигод, втіх, насолод. Вони вважають дурними тих, що проповідують Євангеліє, науку, здавалося б, таку безглузду в їхній пустелі.
     Але коли схочуть увійти до “Божого ресторану”, тоді почують: “Вибачте, пане, сюди неможливо увійти без переміненого серця”.

                                            ГОСПОДЬ ЗАГАДКОВО ПОСМІХНУВСЯ

     Одного рaзу, один чоловік почав молитиcя:
     - Господи, прошу: зроби мене знаряддям миру. Я хочу, щоб був мир і cпокій у cвіті; хочу, щоб пaнувaлa любов; хочу тебе наслідувати, бути як ти!
     Дивним було те, що Господь, коли виcлухaв цю молитву, дуже зaгaдково поcміхнувcя, a чоловік вийшов з хрaму. Тут зaзвонив мобільний телефон. Це була його дружинa, вона запізнювалась на визнaчену годину. Чоловік cпішив на дуже важливу зустріч і тут, ще требa чекaти його дружину.
     Він почав cвaритиcя на неї, вирaз його обличя був гнівливий. Ще й тут, хтось по дорозі його випадково штовхнув. І знову лайка, згaдуючи всіх і вcе. Чоловік cвaривcя, a Господь знову поcміхнувcя.
     Тепер його уcмішкa була вже зрозумілою. Tак, люди cпочaтку проcять і обіцяють, a через деякий час роблять зовcім протилежне.
     Коли хочеш боротись зa мир у cвіті, cпочaтку навчись зaкривaти тихо двері. Коли хочеш, щоб була любов і повaгa серед людей, почни з себе. Можливо ти cтaнеш камінцем, кинутим у тиху воду і cколихнеш cерця людей cвоєю поведінкою, своїм життям.
     Передбачаю: коли ти згaдaєш свої молитви, ти також зaхочеш загадково поcміхнутиcя.
               
                                                      УСІ, ХТОСЬ, КОЖЕН, НІХТО

     Це розповідь про чотирьох осіб, які називалися УСІ, ХТОСЬ, КОЖЕН і НІХТО.
     Треба було виконати якесь дуже важливе завдання і Усі були впевнені, що саме Хтось це зробить. Кожний міг це зробити, але Ніхто не зробив.
     Хтось розгнівався, тому що це було завдання Кожного. Усі вважали, що саме Кожен може виконати це, та Ніхто не зрозумів, що саме Усі цього не зроблять.
     Закінчилося тим, що саме Усі звинувачували лише Когось, бо Ніхто не виконав того, що Кожний міг зробити САМ.
     Отож, дбаймо всі РАЗОМ, щоб таких історій не складали про нас...
               
                                                               ТРИ СИТА

     Якось прийшов до Сократа молодий чоловік, який був дуже схвильований.
     - Гей Сократе, ти чув, що витворив твій друг? Я повинен тобі це розповісти.
     - Зачекай-но, - перебив його мудрець, - чи те, що ти хочеш мені сказати, ти пересіяв через три сита?
     - Три сита? – запитав той здивовано.
     - Так. Давай подивимось, чи те, що ти хочеш мені сказати пройде через три сита.
     Перше сито – це правда. Чи ти впевнений, що те, що ти хочеш мені розповісти є правдою?
     - Ні, я чув про це від інших.
     - Так, так! Але, напевно, ти пересіяв це через друге сито – добро. Чи те, що ти хочеш розповісти мені про мого друга є добрим?
     - Ні, ні, навпаки, - вагаючись сказав той, - воно погане.
     - Ну тоді давай візьмемо третє сито – необхідність. Чи так вже й необхідно мені знати про те, що ти хочеш розповісти?
     - Та ні, аж такої необхідності нема…
     - Отже, - усміхнувся мудрець, - якщо те, про що ти хочеш мені розповісти не є необхідним, не є добрим і ти не впевнений, що це дійсно правда, то забудь про це і не обтяжуй ні себе, ні мене.
               
                                                         РАХУНОК ЗА ПРАЦЮ

     Якось під вечір, коли мама поралася на кухні, до неї підійшов одинадцятилітній син з аркушем паперу в руках.
     Прибравши вигляду офіційної особи, хлопчик подав списаний лист мамі. Витерши руки до фартушка, мама почала читати:
     РАХУНОК ЗА МОЮ ПРАЦЮ:
За замітання подвір'я - 5 грн.
За порядок у моїй кімнаті -10 грн.
За купівлю молока - 1 грн.
Догляд за сестричкою (три полудні) -15 грн.
За дворазове отримання найвищої оцінки- 10 грн.
За винесення сміття щовечора - 7 грн.
Разом - 48 грн.
     Закінчивши читати, мама лагідно глянула на сина, її вираз заполонили спогади. Вона взяла ручку і на зворотньому боці аркуша написала:
За те, що носила тебе у своєму лоні 9 місяців — 0 грн.
За всі ночі, які провела коло твого ліжечка, коли ти був хворий - 0 грн.
За ті всі хвилини, коли заспокоювала і втішала тебе, аби не сумував - 0 грн.
За всі сльози, що витирала з твоїх очей - 0 грн.
За все, чого тебе вчила кожного дня - 0 грн.
За всі сніданки, обіди, підвечірки і вечері та канапки до школи - 0 грн.
За життя, котре присвячую тобі кожного дня - 0 грн.
Разом - 0 грн.
     Закінчивши писати, мама, ніжно посміхаючись, подала листок синові.
     Хлопчик уважно прочитав написане, і дві великі сльози покотилися по його щоках. Він перегорнув листок і на своєму рахунку написав: "Заплачено", потім обхопив маму за шию і притулився, ховаючи обличчя.
     Коли в особистих і родинних стосунках починають з'являтися розрахунки, все закінчується недобре.   
     Любов — безрозрахункова, інакше її не існує.
               
                                                    ОКРАЄЦЬ ІСУСА ХРИСТА

     Коли Ісус Христос ходив з апостолами по світу, його зустрів жебрак, котрий просив у Нього милостині. Спаситель велів Петрові дати йому окраєць хліба. Ледве бідняк зробив кілька кроків, як Господь покликав його і спитав:
     -Скажи мені, що зробиш із цим хлібом?
     -Учителю, - відповів жебрак,- з'їм половину сьогодні, а половину-завтра.
     Ісус Христос наказав Петрові відібрати хліб у прохача, який звісно, залишився здивованим і незадоволеним таким вчинком. Невдовзі зустріли іншого жебрака, що теж просив милостиню і теж отримав окраєць хліба. Спаситель знову запитав, що зробить він із цим Божим даром, а бідняк сказав:
     -Учителю,з'їм його зараз.
     -А що буде завтра?
     -Про завтра потурбується Бог.
     Ісус Христос поблагословив його і додав:
    -Бог завжди буде турбуватись про тебе і про всіх, котрі уповають на нього.
               
                                                    ВЛАСНІ ТРІЩИНИ

     Один чоловік найнявся водоносом до багатого пана. Він кожного дня на коромислі приносив два великі горщики води. Але один з горщиків мав тріщину. В той час як іншому нічого не бракувало і він до кінця подорожі був наповнений водою, тріснутий приходив заповнений лише на половину.
     Так продовжувалося протягом двох років. Кожного дня водонос приносив тільки півтора горщика води до панського дому. Очевидно, повний горщик пишався своїми досягненнями. А бідний тріснутий горщик страждав від своєї недосконалості. Він міг виконувати тільки наполовину ту справу, для якої був створений.
     Після двох років, котрі видалися йому втраченими намарно, він біля струмка промовив до водоноса:
- Я відчуваю сором і хотів би перед тобою відкритися.
- Чому? – запитав водонос – Чим ти засоромлений?
- Тим, що протягом двох останніх років я приносив тільки половину води, бо на шляху до панського дому через тріщину в моєму боці вона виливається. Це через мене ти повинен більше трудитися і не отримувати належної платні за свою працю.
     Водонос, співчуваючи старому тріснутому горщику, відповів:
- Сьогодні, коли ми будемо вертатись, зверни увагу на ті гарні квіти, що на шляху.
     І справді, коли вони простували шляхом, старий тріснутий горщик зауважив на дорозі гарні польові квіти і це його трохи розвеселило. Але в кінці він знову впав у відчай, бо був наполовину порожній, і попросив прощення у водоноса. А водонос сказав до горщика:
- Чи ти зауважив, що квіти були лише по одній стороні дороги? Це тому, що знав я про твою тріщину і скористався з неї. Я посіяв насіння квітів по твоїй стороні, і кожного дня, коли ми верталися від струмка, ти поливав їх водою. Два роки я збирав ці квіти і прикрашав ними стіл мого пана. І якби ти не був таким, яким є, не мав би він такої краси у своєму домі.
     Кожен з нас має свої власні тріщини. Всі ми є надтріснутими горщиками. Але Господь, якщо ми Йому це дозволимо, зможе використати наші тріщини для прикраси Свого дому. В Божому задумі не марнується нічого. Якщо ми хочемо бути однією парафією і служити одні одним, згідно з Божим покликанням, Він промовляє до нас: “Не бійтеся своїх тріщин. Визнайте їх і дозвольте Мені використати їх для прикраси Царства. Сміливо йдіть вперед, знаючи, що в вашій слабості проявляється Моя сила!”
               
                                                   ЦАРСЬКИЙ БЛАЗЕНЬ

     У царя був блазень, який щодня розвеселяв його жартами і сміховинками.
     Одного дня цар поручив блазневі свій скипетр:
    — Тримай його доти, доки не знайдеш дурнішого від себе. Тоді можеш подарувати йому цей скипетр.
Через кілька років цар важко захворів. Відчуваючи, що невдовзі помре, покликав блазня, котрого таки любив, і сказав йому:
    — Пускаюся в далеку дорогу...
    — Коли повернеш? Може, через місяць? — спитав блазень.
    — Ні, — відповів цар. — Вже ніколи.
    — А як ти приготувався до цього походу? — питав далі блазень.
    — Ніяк! — сумно відповів цар.
    — Ти відходиш навіки, — задумливо прошепотів блазень, — і зовсім не приготувався. На, бери свій скипетр — я знайшов дурнішого за себе.
     Багато є таких, що не готується до “далекої дороги”. Тому та хвилина приходить з болючою тривогою. “Чувайте, отже, не знаєте бо ні дня, ні години” (Мт. 25, 13). А ти готуєшся?               
                                                  

Записаний
Я - Ангел. Только крылья - в стирке, нимб - на подзарядке, а рожки и хвост - это у меня наследственное.

Сонечко+

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +801/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3805
  • Сонячного життя вам, сповненого чудес і сюрпризів!
  • Останні відвідини:
    09 Вересня 2023, 17:33:39

    Звідки: з маминого животика
Легенди і притчі на різні теми
« Прочитано #73 : 11 Липня 2010, 23:58:07 »

Жили-були голуб і голубка, і любили вони один одного. Відпустив одного дня голуб свою голубку на три дні в гості до батьків. На зворотній дорозі її застала буря, і мотала, і била голубку, і поранила їй крильця. На покалічених крильцях вона абияк долетіла додому із запізненням. А голуб чекав, чекав її, приревнував, розлютився і слова не дав сказати, закльовував. Великий філософ Спіноза сказав: «Не поспшай засуджувати, поспішай зрозуміти».
Записаний

taller

  • Новачoк
  • Карма +5/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 23
  • Останні відвідини:
    13 Квітня 2015, 21:58:10

    Звідки: himikiv
Легенди і притчі на різні теми
« Прочитано #74 : 19 Серпня 2010, 09:41:38 »

Записаний
"Усе, що існує, бере початок від СВІТЛА,
і СВІТЛО бере початок від УСЬОГО".

Сонечко+

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +801/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3805
  • Сонячного життя вам, сповненого чудес і сюрпризів!
  • Останні відвідини:
    09 Вересня 2023, 17:33:39

    Звідки: з маминого животика
Легенди і притчі на різні теми
« Прочитано #75 : 17 Жовтня 2010, 22:55:04 »

 У чому різниця?
Дві молодих людини дізналися про Великого Мудреця, що живе в їх місцевості. Вони знайшли його і просилися в Учні. Мудрець погодився. Тоді вони запитали Його:
- А чим Ти займався До того, як Став Просвященним?
- Носив воду Своєму Хазяїну - відповів Мудрець.
- А чим Ти займаєшся Після того, як Став Просвященним?
- Ношу воду Своєму Хазяїну - відповів Мудрець.
- А в чому ж різниця? - запитали новоявлені учні.
- А в тому, що раніше я носив воду Своєму Хазяїну з нерозумінням, засудженням, невдоволенням, роздратуванням, неприязню, а тепер я Це Роблю з ЛЮБОВЬЮ,- відповів
Мудрець.
( це я під впливом виставленої Реалом інструкції по встановленню програми "Любов")
(притча не моя - знайшла в інтернеті)
Відповідь від: 17 Жовтня 2010, 22:52:05
Истинная любовь
Однажды, когда Будда  со своими учениками отдыхал в  тенистой прохладе деревьев, одна куртизанка подошла к нему. Как только она увидела Божественное лицо,
сияющее небесной красотой, она влюбилась в него и, в экстазе, с распростёртыми объятиями, громко воскликнула: 
— О, прекрасный, сияющий, я люблю тебя! 
Ученики, давшие обет безбрачия, были очень удивлены, услышав, что Будда сказал куртизанке: 
— Я тоже люблю тебя, но, любимая моя, прошу, не притрагивайся ко мне сейчас. 
Куртизанка спросила: 
— Вы называете меня любимой, и я люблю вас, почему же вы запрещаете мне прикасаться к вам? 
Великий Мастер ответил: 
— Любимая, я повторяю, что сейчас не время, я приду к тебе позже. Я хочу проверить свою любовь! 
Ученики подумали: «Неужели Учитель влюбился в куртизанку?» 
Несколько лет спустя, когда Будда медитировал со своими учениками, он внезапно воскликнул: 
— Мне нужно идти, любимая женщина зовёт меня, теперь я действительно ей нужен. 
Ученики побежали за Буддой, который, как им показалось, был влюблён в куртизанку и бежал, чтобы встретиться с ней. Все вместе они прибыли к тому дереву,
где встретили куртизанку несколько лет назад. Она была там. Её некогда прекрасное тело было покрыто язвами. Ученики остановились в растерянности, а Будда
взял её измождённое тело на руки и понёс в больницу, говоря ей: 
— Любимая, вот я пришёл, чтобы проверить свою любовь к тебе и исполнить своё обещание. Я долго ждал возможности проявить свою подлинную любовь к тебе,
ибо я люблю тебя, когда всякий другой прекратил любить тебя, я обнимаю тебя, когда все твои друзья не желают прикасаться к тебе. 
После излечения куртизанка примкнула к ученикам Будды. 

Записаний

Сонечко+

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +801/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3805
  • Сонячного життя вам, сповненого чудес і сюрпризів!
  • Останні відвідини:
    09 Вересня 2023, 17:33:39

    Звідки: з маминого животика
Легенди і притчі на різні теми
« Прочитано #76 : 09 Листопада 2010, 01:11:25 »

- ты кто?
- Ангел.
- Как ты сюда вошел?
- Не как, а зачем. Я Ангел смерти. Я пришел за тобой.
- Что, уже? Так рано? Почему???
- Глупый вопрос. Просто пришло твое время и все.
- Но я не хочу!!! Я еще так много не сделал!
- Что именно? - спросил Ангел, присаживаясь на стул.
- Меня должны были повысить после Нового года! Я хотел купить квартиру, новую машину, Я хотел съездить в Индию! У меня было столько планов!!!
- Ерунда. Все твои материальные мечты имеют силу только в твоем материальном мире. Когда твоя душа покинет тело, ты забудешь о них навсегда.
- Но я не хочу умирать так рано!!! Может, ты зайдешь позже, а? Может, можно как-то договориться с тем, кто там, на небе? Я... я курить перестану! Клянусь!
- Не пытайся со мной торговаться, Человек! - сурово посмотрел на него Ангел.
- Ну, пожалуйста!!!!!! Я боюсь! Я не хочу!
- Вы никогда не хотите и всегда боитесь. Но неужели ты не понимаешь, что рано или поздно это все равно придется сделать? Даже если я приду к тебе через сто лет, ты все равно никогда не будешь готов!
- Но что со мной будет? Я же грешил!
- А ты думаешь, что меня это касается? Это же твое право. Свобода воли. Раньше надо было думать!
- Я собирался... Но я же не знал, что умру так рано!
- Ха-ха! Какие же вы, люди, забавные! - Ангел снял плащ и расправил крылья.
- Пошли!
- Нет! Я никуда не пойду! Я, Я даже не успел завести семью! У меня еще нет детей!!!
- Правильно! Потому что ты даже свою вторую половину не нашел!
- Я не успел!
- Ты не пытался! - презрительно сказал Ангел.
- Мне Бог не послал.
- Ты не просил его об этом! - сверкнул глазами Ангел.
- А разве нужно было просить? Я не знал!
- Хватит паясничать! Позавчера ты просил у Бога остановить время, чтобы успеть на совещание! Неужели совещание важнее твоей судьбы?
- Ты прав, я дурак! Но ведь я еще могу исправиться! Я не могу умереть вот так, не успев даже жениться, родить детей!
- Как резко поменялись твои приоритеты! Сначала была машина, Индия, а теперь семья, дети, - усмехнулся Ангел.
- Но ты ведь согласен, что это главное?
- Да, согласен. Но вдруг ты так и не найдешь свою половину? Что тогда?
- Найду! Я уверен! Я буду искать!
- А я сомневаюсь! Ты не видишь дальше собственного носа! Вся твоя жизнь пройдет в бесплодных поисках. Ты будешь шляться по девкам, пытаясь найти свою половину там, где ее быть не может! В конце концов, ты разочаруешься в жизни, сопьешься, от тебя отвернуться друзья, ты заработаешь себе болезнь, и будешь проклинать день, когда родился.
- Боже мой!!!
- Прекрати упоминать его имя вслух! - топнул ногой Ангел.
- Прости, Но что же мне делать?
- Когда человек заблудился, он возвращается назад, к тому месту, откуда пошел не в том направлении, чтобы найти верный путь - сказал Ангел, наблюдая за хороводом снежинок за окном.
- Верно! Я так и сделаю! Я понял!!!
- Неужели?
- Да, Я вернусь туда, где был счастлив! Знаешь, а ведь я любил когда-то. Ее звали ............ Мы познакомились в институте! У нее были такие красивые темные волосы и глаза полные нежности, силы и мудрости. За ней столько парней бегало! Но она меня выбрала. Говорила, что влюбилась с первого взгляда. Мы часто уходили с лекций в парк, кафе, библиотеку и целовались часами и нам больше никто не был нужен! А когда я как-то сломал руку,она ухаживала за мной. Это было незабываемо! Когда у меня были проблемы, я всегда знал что могу рассчитывать только на нее, пусть даже просто ей обо всем рассказав--мне становилось уже легче! Потом между нами все изменилось, или просто в тот самый момент нам не хватило смелости взяться за руки и противостоять всем и всему, а вместо этого мы расстались навсегда! Так глупо расстались, по-детски. А ведь я до сих пор помню, как пообещал любить ее всегда, и ведь самое что грустное - я по-прежнему ее люблю! Мы часто перезванивались поначалу, а потом как-то все закрутилось. У меня тут своя жизнь, у нее своя! Интересно, как у нее дела?
Наверное, вышла замуж давно или встретила человека, который ее обожает, оценил ее и все то что она готова делать для любимого человека. Она же красавица такая! Знаешь, я хотел бы позвонить ей. Просто поздороваться, узнать как дела, поздравить с наступающим! Я позвоню ей, сейчас, ладно? Но в комнате уже никого не было...
Мораль. Морали нет. Просто хотелось напомнить, что наша жизнь слишком коротка. Мы не должны позволять ей утекать сквозь пальцы, и уделять хотя бы крохотную её толику тем, кто действительно нас любит, самым близким нашим людям. Если нас завтра не станет, наша компания очень быстро заменит нас кем-то другим. И только для семьи и друзей это будет действительно большая потеря, о которой они будут помнить всю свою жизнь. Подумай об этом.
Записаний

Сонечко+

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +801/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3805
  • Сонячного життя вам, сповненого чудес і сюрпризів!
  • Останні відвідини:
    09 Вересня 2023, 17:33:39

    Звідки: з маминого животика
Легенди і притчі на різні теми
« Прочитано #77 : 10 Листопада 2010, 21:40:47 »

Речі не такі, якими здаються. Ми ніколи не знаємо все. І навіть якщо маєш віру, тобі треба ще вселити довіру, що все, що приходить, є в твою користь. А це зрозумієш з часом.
Ось іще в цю тему:
 У одного африканського короля був близький друг, з яким він разом виріс.
 Цей друг, розглядаючи будь-яку ситуацію, яка коли-небудь траплялася в його житті, будь вона позитивна або негативна, мав звичку говорити : "Це добре"!
 Одного разу король знаходився на полюванні. Друг, бувало, готував і заряджав рушниці для короля. Очевидно, він зробив щось неправильно, готуючи одну з рушниць. Коли король узяв у свого друга рушницю і вистрілив з неї, у нього відірвало великий палець руки. Досліджуючи ситуацію, друг як завжди прорік: "Це добре"!
 На це король відповів: "Ні, це не добре!", - і наказав відправити свого друга до в'язниці.
 Пройшло близько року, король полював в районі, в якому він міг, на його думку, знаходитися абсолютно безпечно. Але канібали узяли його в полон і привели у своє село разом з усіма іншими. Вони зв'язали йому руки, нанесли купу дрів, встановили стовп і прив'язали короля до стовпа. Коли вони підійшли ближче, щоб розвести вогонь, вони помітили, що у короля бракує великого пальця на руці. Із-за свого забобону вони ніколи не їли того, хто мав фізичну ваду. Розв'язавши короля, вони його відпустили.
 Повернувшись додому, він згадав той випадок, коли він позбувся пальця, і відчув розкаяння совісті за своє поводження з другом. Він відразу ж пішов у в'язницю, щоб поговорити з ним.
 - Ти був правий, - сказав він, - це було добре, що я залишився без пальця.
 І він розповів усе, що тільки що з ним сталося.
 - Я дуже жалію, що посадив тебе у в'язницю, це було з мого боку погано.
 - Ні, - сказав його друг, - це добре!
 - Що ти говориш? Хіба це добре, що я посадив свого друга на цілий рік у в'язницю?
 - Якби я не був у в'язниці, то був би там разом з тобою,- відповів друг.
 
Записаний

newroman

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +132/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1079
  • Останні відвідини:
    01 Квітня 2016, 19:51:36

Легенди і притчі на різні теми
« Прочитано #78 : 10 Листопада 2010, 21:54:29 »

Цитувати (вибране)
Із-за свого забобону вони ніколи не їли того, хто мав фізичну ваду. Розв'язавши короля, вони його відпустили.
Якби я не був у в'язниці, то був би там разом з тобою,- відповів друг.
Божий промисел.
Усе, що тільки з нами не трапляється, усе для нашого добра і спасіння.
Гарна історія.
Записаний

chuck

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +249/-9
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1382
  • Мачете не sms-ить...
  • Останні відвідини:
    21 Грудня 2018, 21:54:27

    Звідки: Тут не дуже далеко =)
Легенди і притчі на різні теми
« Прочитано #79 : 10 Листопада 2010, 22:05:55 »

Усе, що тільки з нами не трапляється, усе для нашого добра і спасіння.
Треба тільки це зрозуміти та вчасно скористатися.
Записаний
Живя, будь жив, будь совершенно жив. И делай все, что хочешь. Всё будет хорошо. Учитель
Не спрашивай, по ком звонит колокол: он звонит по Тебе. Эрнест Хемингуэй
Есть только миг, между прошлым и будущим — именно он — называется «жизнь»! © Леонид Дербенёв