Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

16 років 8 місяців 27 днів

Автор Тема: Християнські свята. Радіємо в Господі без горілки і пива  (Прочитано 105653 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

newroman

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +132/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1079
  • Останні відвідини:
    01 Квітня 2016, 19:51:36


Повчання святителя
Іоанна Золотустого

Мені доводилося чути, як деякі люди казали: „Якби не було вина, ми б не стали пияками!” О лукаві! Люди грішать, а ми зневажаємо дар Божий! Та хіба ж вино – причина цього зла? Ні, не вино, а непоміркованість тих, Які ним зловживають! Тому краще скажи: „О, якби не було пияцтва!” А якщо скажемо: краще б не було вина, - то можемо дійти й до таких висновків: краще б не було заліза, тому що існує людиновбивство; краще б не було ночі, адже ж є злодії; краще б не було світла, оскільки є наклепники. Таки  чином ти, врешті, захочеш все знищити. Але ти не поступай так, оскільки це – сатанинський дух. Не зневажай вино, але зневажай пияцтво. Коли п’яний протверезіє, опиши йому всю огидність його вигляду в сп’янінні. Скажи йому: вино дане нам для звеселяння, а не для того, щоб спотворювати себе; дане, щоб бути радісним, а не щоб ставати посміховищем; дане для зміцнення здоровя, а не для його розладу; для лікування тілесної немочі, а не для ослаблення духу. Бог винагородив тебе цим даром, то чому ж ти непоміркованістю своєю безчестиш себе? Прислухайся, що каже апостол Павло Тимофію: „ Надалі пий не лише саму воду, але вживай трохи вина, заради шлунка та частих твоїх недуг”(1Тим.5.23). Якщо святий, знесилений хворобами, не вживав вина, доки не звалів йому вчитель, то якого ж осуду заслуговуємо ми, коли здорові спиваємося? Вино дане для звеселяння, адже сказано: вино веселить серце людини, а ви й цю його добру властивість зневажили. Бо що ж це за радість – бути не в собі, страждати від численний хворіб, бачити все хитким, у мороці, немовби перебуваючи в гарячці?
         Тож молю вас не заражайтеся цією хворобою, а тих, яких вона вже вразила, вирятовуйте з лиха, аби не було між вами людей, що гірші від тварі безсловесної. Адже тварини не шукають нічого окрім того, що їм необхідно; ці ж стають нижчими за них, переступаючи границі поміркованості. Усі тварини – чи їдять, чи п’ють – знають свою межу й не переступлять її, хоч би й примушувано їх. Тож, непомірковані гірші від безсловесних. І не лише в той день, коли мучаться всі  сп’яніння, але й опісля. Подібно, як і після того, коли спаде гарячка, зберігаються сліди її згубного впливу, так і в тебе, коли минеться сп’яніння, у душі й тіл  бушує буря. Бідне тіло лежить розслаблене, як корабель, розбитий стихією; а ще нещадніша душа пияка, бо навіть у розбитому тілі здіймає бурю й розпалює хіть. Як після втихомирення бурі залишаються сліди її руйнівної дії, так і тут спостерігаємо жахливу руїну. Як там змивається за борт дорогий вантаж, так і тут усе найцінніше викидається. Чи хтось розвивав у собі цнотливість, чи сором’язливість, покірність або шанобливість – усе це  пияцтво топить у морі безчестя. А згубних плодів пияцтва в майбутньому житті взагалі ні з чим не можна зрівняти. Ніколи не бачити п’яниці Царства Небесного.
„ Не обманюйте себе! – каже апостол Павло, - ...ані злодії, ані зажерливі, ані п’яниці, ані грабіжники – Царства Божого не успадкують” ( 1Кор.6.9-10). Та про що я взагалі говорю – Царства Небесного! П’яний не бачить навіть оточуючих предметів, оскільки пияцтво перетворює наші дні на ночі, світло – на пітьму; п’яний не бачить навіть того, що в нього під ногами. І не лише це зло зароджується з пияцтва, але й пізніше пияки зазнають іншої пре жорстокої кари: бездумного смутку й зневіри, шаленства, розслаблення, насмішок, зневаги.
         На яке ж помилування можуть сподіватися ті, які гублять себе такими бідами?
Безумовно на жодне.
         Тож постараймося запобігти цій недузі, аби здобути справжні блага через благодать і чоловіколюбя Господа нашого Ісуса Христа. Йому ж слава і держава з Отцем і Святим Духом во віки віків.           
Записаний

doktor-maks

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +426/-3
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2740
  • Останні відвідини:
    15 Квітня 2017, 11:04:31

    Звідки: Івано-Франківськ

Згідно протестантської етики людина, викуплена і відроджена Господом, немає права пити, навіть нюхати
Записаний
When doctors differ who is to decide?

Juli

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +101/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 556
  • "...эти всесветные возмутители пришли и сюда"
  • Останні відвідини:
    17 Червня 2011, 10:55:53

    Звідки: Івано-Франківськ

Нюхати точно небезпечно, можна присісти :-D

В Біблії написано, що все нам дозволено, але не все корисно. Це питання добровільного виконання заповідей Божих. Люди усвідомлюють негативний вплив алкоголю (навіть у малих дозах) і добровільно цього не роблять.

Прит.20:1 Вино - глумливо,
сикера - буйна; и всякий,
увлекающийся ими, неразумен.


Слово "Увлекающийся" говорить про людину, яка іноді вживає. Визначення для таких одне - "неразумен".
Записаний

" Так как ты дорог в очах Моих, многоценен, и Я возлюбил тебя, то отдам [других] людей за тебя, и народы за душ

newroman

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +132/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1079
  • Останні відвідини:
    01 Квітня 2016, 19:51:36


Але перше чудо Христа було на весіллі з вином. Отже Христос благословив вживання пякного напою, щоб веселило душу. Свято ж було.
Записаний

doktor-maks

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +426/-3
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2740
  • Останні відвідини:
    15 Квітня 2017, 11:04:31

    Звідки: Івано-Франківськ

То було не просто вино, а дуже добре вино !  :-D
Записаний
When doctors differ who is to decide?

doktor-maks

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +426/-3
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2740
  • Останні відвідини:
    15 Квітня 2017, 11:04:31

    Звідки: Івано-Франківськ

Вода символізує смерть, вино - життя. Чому шість сосудів?
Відповідь від: 20 Лютого 2008, 23:13:06
Але перше чудо Христа було на весіллі з вином. Отже Христос благословив вживання пякного напою, щоб веселило душу. Свято ж було.
Не сприймайте буквально, newroman! Адже Ви уподібнюєтесь алкоголікам, які розглядають це місце Святого Письма як дозвіл і команду вживати
Записаний
When doctors differ who is to decide?

newroman

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +132/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1079
  • Останні відвідини:
    01 Квітня 2016, 19:51:36


Тоді який тут підтекст.
Записаний

Juli

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +101/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 556
  • "...эти всесветные возмутители пришли и сюда"
  • Останні відвідини:
    17 Червня 2011, 10:55:53

    Звідки: Івано-Франківськ

Мораль чуда в Кані така, що Христос поклав початок чудесам, які служили засобом проявлення Його слави у призначенні Його месіанського призначення, тобто спасіння, а не розкладу суспільства:

Так положил Иисус начало чудесам в Кане Галилейской и явил славу Свою; и уверовали в Него ученики Его.
(Иоан.2:11)


Присутність Христа на весіллі явило Божу прихильність щодо шлюбних установ і невинних насолод суспільного життя. І тому вино,  яке  з’явилось внаслідок створеного чуда, повинне було відповідати вину, яке знаходилось у гронах  винограду, оскільки це єдине вино, яке створив Господь. На початку ХХ століття  Р.А. Торрей писав: «Нема жодного натяку на те, що вино, створене Христом, було п’янке. Це було свіже вино. Свіже вино ніколи не п’янить. Вино не буває п’янким до тих пір, поки через деякий час не починається процес бродіння. Бродіння – це процес розкладу. Нема жодного натяку на те, що наш Господь створив алкоголь, котрий є продуктом розкладу і смерті. Він створив живе вино, яке не піддалося пагубному впливу бродіння».

У чудес Христа завжди були благодійні і милосердні цілі:

Сын Человеческий пришел не губить души человеческие, а спасать.
(Лук.9:56)
Записаний

" Так как ты дорог в очах Моих, многоценен, и Я возлюбил тебя, то отдам [других] людей за тебя, и народы за душ

doktor-maks

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +426/-3
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2740
  • Останні відвідини:
    15 Квітня 2017, 11:04:31

    Звідки: Івано-Франківськ

Тоді який тут підтекст.
Підтекст такий: православні батюшки рясно причащаються вином, тому зацікавлені в тому щоб розуміти перетворення води на вино буквально
Відповідь від: 20 Лютого 2008, 23:36:58
Трапляються також мудрі православні священники http://www.umoloda.kiev.ua/number/735/161/26705/
Записаний
When doctors differ who is to decide?

newroman

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +132/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1079
  • Останні відвідини:
    01 Квітня 2016, 19:51:36


А я думаю, що все тут треба розуміти буквально. Тому, що тут прямо описується подія з життя Христа і вино реальне і весілля.
Якщо вино не пянить то що це за вино, безалкогольне якесь чи що ?
Люди на весіллі відразу відчули, що тут щось не те.
В Східних країнах вино пють замість води, бо воно швидше втамовує спрагу.
Перше вино зробив Ной, і по незнанню впянів.
Записаний

Juli

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +101/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 556
  • "...эти всесветные возмутители пришли и сюда"
  • Останні відвідини:
    17 Червня 2011, 10:55:53

    Звідки: Івано-Франківськ

Це виноградний сік.
Записаний

" Так как ты дорог в очах Моих, многоценен, и Я возлюбил тебя, то отдам [других] людей за тебя, и народы за душ

newroman

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +132/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1079
  • Останні відвідини:
    01 Квітня 2016, 19:51:36


Ну ви й знайшли докторе. Треба ж було потрапити на священника відлученого  Церквою, до покаяння.

А причащаються до вашого відома Кровю і Тілом Христа.
Відповідь від: 20 Лютого 2008, 23:44:42
Цитувати (вибране)
Це виноградний сік.
Щось я не бачу щоб у Біблії писало про сік
Записаний

Juli

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +101/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 556
  • "...эти всесветные возмутители пришли и сюда"
  • Останні відвідини:
    17 Червня 2011, 10:55:53

    Звідки: Івано-Франківськ

Я можу диск подарувати "Алкогольний терор" професора Жданова - бомба. Після такої інформації не те що вживати, дивитися буде страшно.
Відповідь від: 20 Лютого 2008, 23:49:08
Потрібно знати природу і сутність Бога, щоб зрозуміти, що від Бога йде лише добре. Бог - є любов. А алкоголь - це зло.
Записаний

" Так как ты дорог в очах Моих, многоценен, и Я возлюбил тебя, то отдам [других] людей за тебя, и народы за душ

doktor-maks

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +426/-3
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2740
  • Останні відвідини:
    15 Квітня 2017, 11:04:31

    Звідки: Івано-Франківськ

А я думаю, що все тут треба розуміти буквально.
Звичайно, для зіпсутих людей отримати алкоголь задурно - це благо, більше того - це чудо. Саме так зіпсуті люди розуміють чудеса Господні. Але для пересічного українця що таке шість сосудів з вином? Ніщо! Ось сім цистерн спирту - то чудо!
Відповідь від: 20 Лютого 2008, 23:51:52
Треба ж було потрапити на священника відлученого  Церквою
Вибачте що не по темі. За що його відлучили?
Записаний
When doctors differ who is to decide?

newroman

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +132/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1079
  • Останні відвідини:
    01 Квітня 2016, 19:51:36


Цитувати (вибране)
Я можу диск подарувати "Алкогольний терор" професора Жданова - бомба. Після такої інформації не те що вживати, дивитися буде страшно.
Знаю я того Жданова, бачив його диски, і про алкоголь і про зір. На мозги дуже давить те його говоріння.
Цитувати (вибране)
Звичайно, для зіпсутих людей отримати алкоголь задурно - це благо, більше того - це чудо.
Ну прямо таки всі зіпсуті були на весіллі. На весіллі пють вино, а не сік. Хоча і сік пють.
Та нема сенсу тут спорити бо ми і так не договоримся.
Цитувати (вибране)
Вибачте що не по темі. За що його відлучили?
Не памятаю точно, за викривлене вчення вроді би.
« Останнє редагування: 21 Лютого 2008, 00:08:52 від newroman »
Записаний

doktor-maks

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +426/-3
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2740
  • Останні відвідини:
    15 Квітня 2017, 11:04:31

    Звідки: Івано-Франківськ

Вибачте що не по темі. За що його відлучили?
Мені зрозуміло, що люди, які мислять тверезо і мають здоровий глузд, православній церкві не потрібні
Відповідь від: 21 Лютого 2008, 00:03:03
Ну прямо таки всі зіпсуті були на весіллі.
Я говорю про ставлення до алкоголю деяких людей, а не персоналій з притчі

На весіллі пють вино, а не сік.
Неправда, п'ють горілку і самогон

Відповідь від: 21 Лютого 2008, 00:06:23
Та нема сенсу тут спорити бо ми і так не договоримся
Тож, православні брати, навчайте пити всі народи, як самі п'єте
Записаний
When doctors differ who is to decide?

newroman

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +132/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1079
  • Останні відвідини:
    01 Квітня 2016, 19:51:36


Цитувати (вибране)
Мені зрозуміло, що люди, які мислять тверезо і мають здоровий глузд, православній церкві не потрібні
Чого так думаєте, ви ж не знаєте
Відповідь від: 21 Лютого 2008, 00:10:10
Цитувати (вибране)
Тож, православні брати, навчайте пити всі народи, як самі п'єте
Нащо когось вчити. Тепер всі народи пють
Записаний

doktor-maks

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +426/-3
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2740
  • Останні відвідини:
    15 Квітня 2017, 11:04:31

    Звідки: Івано-Франківськ

Чого так думаєте, ви ж не знаєте
Він заснував Біблійну школу духовного вдосконалення. Православній Церкві такі школи не потрібні. Духовенство рахує мирян за бидло
Записаний
When doctors differ who is to decide?

newroman

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +132/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1079
  • Останні відвідини:
    01 Квітня 2016, 19:51:36


Його справу розглянуто на Синоді на чолі із Патріархом і прийнято рішення.
А такі закиди вам докторе аж ніяк честі не роблять
Записаний

Medved

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +168/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 657
  • Останні відвідини:
    28 Вересня 2016, 09:02:31

    Звідки: Kalush City

 Згідно наведеного вище Juli, причащаючись вином ми автоматично перетворюємся на "нерозумних"???
 Хочу додати що дебати можна продовжувати дуже довго. Бог дав людині розум , і людина повинна сама вибирати межі між "просто випити" і "напитися" (не говорю про алкоголіків). Зробити це дуже важко, але власне це і є випробування на людяність і власної Віри.
 А що до Християнських свят , то , на жаль , в більшості громадян вони асоціюються з такими поняттями як "наїстись" і "напитись" :(
Записаний
"Счастье для всех, даром, и пусть никто не уйдет обиженный!"