Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

16 років 9 місяців 24 дні

Автор Тема: Дошлюбні сексуальні стосунки - це гріх...Як вважаєте Ви?  (Прочитано 158466 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30265
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 07:09:36

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського

ГГ. Та якщо вже він той целібат прийняв, то звісно вже мусить бути необхідністю.
От питання чи потрібен целібат для священників. добре це чи ні?
Я думаю, що то як іспит віри. Священником чоловік стає у досить зрілому віці. Тому він вже може оцінити, що втрачає, а що набуде. Якби те, що втрачає було для нього важливішим - то і не потрібно йому ставати священником.
Але у нас католицьких священників мало, тому це питання і не випливає якось, а приймається як даність (так є, значить так і має бути).
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Ksenja

  • Новачoк
  • Карма +4/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 16
  • Останні відвідини:
    18 Серпня 2008, 21:29:38

    Звідки: Halych-Hamburg

Справа в тому, що все вже наперед вирішено канонами католицької церкви, в священників немає вибору(цьому напрямку).я спілкувалась з дітьми(!!!!!!!!!!!) кат. священників півдня Німечини.. їхнє існування церква не екзистує, але фінансово допомагає при умові збереження в таємниєці до 3(!!!!!!)дітям.4-е-вже нііііі!!!!! ЗАБАГАТО!!!!!!! Крім того, серед них(св.),багато педофілів, геїв. Це нібито і не секрет,але целібат залишається кан. нормою....
Записаний

doktor-maks

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +426/-3
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2740
  • Останні відвідини:
    15 Квітня 2017, 11:04:31

    Звідки: Івано-Франківськ

Думаю,моє питання не буде"випаданням" з теми.
як ви ставитесь до целібату?чи мусить католицький священник цілком випадати з сексуальнохо життя і чи це є абсолютною необхідністю?

Почну з того, що плодитись і розмножуватись, наповнювати землю і володіти нею - це Божа воля для людини (Буття 1:28). Звичайно, це не є єдине призначення людини. Призначенням людини згідно одвічного Божого задуму є також являти, виражати Бога на землі. У відповідності з Новим Заповітом людина здатна являти Бога через уподіблення образу Христа. Христос все своє земне життя присвятив служінню людям і заради своєї місії шлюбу не брав. "Є скопці, що самі оскопили себе ради Царства Небесного", - говорит Христос (Матвія 19:12). Священники, що дають обітницю безшлюбності, беруть на себе величезну відповідальність перед Богом. Коли ця людина після себе не залишає духовної спадщини, то її жертва буде даремною. Зрештою, це вирішує Бог. Може статися так, що священник, що прийняв целібат, обділив себе в земному житті і не наслідував життя вічного
Записаний
When doctors differ who is to decide?

doktor-maks

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +426/-3
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2740
  • Останні відвідини:
    15 Квітня 2017, 11:04:31

    Звідки: Івано-Франківськ

Я думаю, що то як іспит віри. Священником чоловік стає у досить зрілому віці. Тому він вже може оцінити, що втрачає, а що набуде. Якби те, що втрачає було для нього важливішим - то і не потрібно йому ставати священником.
Золоті слова. Додам тільки, що набувати священник повинен той нетлінний скарб, що на небі 
Відповідь від: 27 Грудня 2007, 12:47:01
Справа в тому, що все вже наперед вирішено канонами католицької церкви, в священників немає вибору(цьому напрямку)
То нехай не йдуть в католицькі священники - є багато способів служити Богу, не будучи в духовенстві католицькому. Нехай йдуть в протестанти, але на півдні Німеччини їх небагато, тому не престижно. Якщо людина, коли робить свій вибір, керується тим, аби влаштувати собі комфортне життя (духовний сан, забезпеченість, дружина, коханка, діти), то вона побачить пекло, в яке не вірить, оскільки не вірить в Бога. А може така людина має надію на чистилище, що є вигадкою тієї ж католицької церкви?

Відповідь від: 27 Грудня 2007, 12:49:11
їхнє існування церква не екзистує, але фінансово допомагає при умові збереження в таємниєці до 3(!!!!!!)дітям.4-е-вже нііііі!!!!! ЗАБАГАТО!!!!!!!
Тобто це є неофіційним правилом? Який цинізм!
Відповідь від: 27 Грудня 2007, 12:53:36
Крім того, серед них(св.),багато педофілів, геїв.
Ці взагалі страх Божий втратили
Відповідь від: 27 Грудня 2007, 12:54:35
целібат залишається кан. нормою....
Моя думка така: щоб не втратити авторитет, католицька церква повинна визнати помилки, як це зробив у свій час Іоанн Павло II
Записаний
When doctors differ who is to decide?

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30265
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 07:09:36

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського


Справа в тому, що все вже наперед вирішено канонами католицької церкви

Це мені відоме. Я мав на у вазі вибір, бути священником (римо-католиком) чи ні.

Про утримання дітей не чув.  :duvno
Мабуть через те не чув, що жив якраз на підні у Баварії, серед досить ревних католиків. А там про таке говорить хіба молодь, а з ними я спілкувався мало. Помітив зате цікаву річ. Їх молодь значно розкутіша від нашої. Не в останню чергу і у плані сексуальному. Священників там катастрофічно не вистачає. А педофіли є всюди. І те, що серед священників вони є, то не правило, а просто значно більше помітно.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


doktor-maks

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +426/-3
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2740
  • Останні відвідини:
    15 Квітня 2017, 11:04:31

    Звідки: Івано-Франківськ

Хочу сказати, що тема порушення целібату священниками, присутня в художній літературі:
Етель Ліліан Войніч - "Овод", роман (кінець 19 ст. чи початок 20 ст.  :unknow )
Колін Маккалоу - "Поющие в терновнике", роман, 1977
Записаний
When doctors differ who is to decide?

Ksenja

  • Новачoк
  • Карма +4/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 16
  • Останні відвідини:
    18 Серпня 2008, 21:29:38

    Звідки: Halych-Hamburg

....Старі добрі романи, Ральф  де Брікассар;Овод, Джемма..Пояснити трагічну роздвоєність людського "Я" між Небом і Землею намагається Юстейн Гордер,передаючи ЇЇ листами ЕміліЇ ФлоріЇ до св. Аврелія Августина.(1998,"ВІТА БРЕВІС");ця ж тема в автобіографічній "Історії моїх страждань "теологаі філософа кінця 11-поч.12ст. П'єра Абеляра(тут же листування Абеляра і його коханої Елоїзи) .Але ми трохи з теми "з'Їхали......
Як на мене, великого гріха в дошлюбних секс. стосунках нема, якщо людей зв'язує істинна любов, що є і Любов'ю-агапе,і Любов'ю-ерос. Всяка любов є освячена Господом,слід лиш розрізняти Любов і розпусту.
Записаний

doktor-maks

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +426/-3
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2740
  • Останні відвідини:
    15 Квітня 2017, 11:04:31

    Звідки: Івано-Франківськ

Як на мене, великого гріха в дошлюбних секс. стосунках нема, якщо людей зв'язує істинна любов, що є і Любов'ю-агапе,і Любов'ю-ерос.
Якщо така любов веде тих людей до шлюбу, тоді так. Але як знати наперед?
Записаний
When doctors differ who is to decide?

Ksenja

  • Новачoк
  • Карма +4/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 16
  • Останні відвідини:
    18 Серпня 2008, 21:29:38

    Звідки: Halych-Hamburg

А якщо не приваде- то гріх, на твою домку??? Життя- занадто складна штука, щоб прогнозувати...Та й , як на мене, справа не в цьому-шлюб, не шлюб, а в особистому ставленні до таких понять як Любов, Честь,Вірність.. Можна вважати себе подружжям,будучи не скріпленим інститутами шлюбу, і відчувати при цьому Боже благословення, можна навпаки.. Ритуал шлюбу красивий, ніц не скажеш, і зобов'язуючий:"..беру собі тебе..і прирікаю любов, честь і вірність подружню..,поки смерть не розлучить нас..", це не відділ РАГС;(його я взагалі всерйоз не сприймаю)
А біблейні тексти стосовно шлюбу, та й загалом всі, не слід читати і сприйати прямолінійно.Їх смисл іноді заглибокий для нашого примітивного розуміння...Шлюб у душі і в серці- шлюб в Бозі...., а ритуал, навіть найвражаючіший- він залишається ритуалом. Для підсилення ефекту- так. (наперед боюся гріха за висловлене, бо не знаю, чи вірно......)щ
Записаний

doktor-maks

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +426/-3
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2740
  • Останні відвідини:
    15 Квітня 2017, 11:04:31

    Звідки: Івано-Франківськ

Так, треба ходити Духом, а не обрядами і ритуалами. Тільки Дух Святий може відкрити людині таінство шлюбу, який в Господі
Записаний
When doctors differ who is to decide?

doktor-maks

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +426/-3
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2740
  • Останні відвідини:
    15 Квітня 2017, 11:04:31

    Звідки: Івано-Франківськ

А якщо не приваде- то гріх, на твою домку???
Смертний гріх і мерзота перед Господом

Життя- занадто складна штука, щоб прогнозувати...
Треба навчитись довіряти Богу

Та й , як на мене, справа не в цьому-шлюб, не шлюб, а в особистому ставленні до таких понять як Любов, Честь,Вірність.
Особисте ставлення в кожного різне, тому і занепадає особиста і державна мораль. Окремий індивід вважає, що він (вона) достатньо свідомий, багато книжок прочитав, Бога за ногу спіймав і думка Бога для нього (неї) неважлива. Така поведінка - ознака культурного дегенерата
Записаний
When doctors differ who is to decide?

doktor-maks

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +426/-3
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2740
  • Останні відвідини:
    15 Квітня 2017, 11:04:31

    Звідки: Івано-Франківськ

Можна вважати себе подружжям,будучи не скріпленим інститутами шлюбу, і відчувати при цьому Боже благословення, можна навпаки.
Можна тільки вважати, бо шлюб тільки тоді визнається дійсним у Бога, коли він визнаний перед церквою і перед суспільством

А біблейні тексти стосовно шлюбу, та й загалом всі, не слід читати і сприйати прямолінійно.
Де у Святому Письмі хоч щось сказано прямолінійно? Для чого вказуються паралельні місця?

А біблейні тексти стосовно шлюбу, та й загалом всі, не слід читати і сприйати прямолінійно.Їх смисл іноді заглибокий для нашого примітивного розуміння.
Моліться про прочитане і незрозуміле, Господь відкриє Вам зміст.
І взагалі, читання Слова і молитва мають іти поруч
Записаний
When doctors differ who is to decide?

doktor-maks

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +426/-3
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2740
  • Останні відвідини:
    15 Квітня 2017, 11:04:31

    Звідки: Івано-Франківськ

Як на мене, великого гріха в дошлюбних секс. стосунках нема, якщо людей зв'язує істинна любов, що є і Любов'ю-агапе,і Любов'ю-ерос. Всяка любов є освячена Господом,слід лиш розрізняти Любов і розпусту.

Так, треба ходити Духом, а не обрядами і ритуалами. Тільки Дух Святий може відкрити людині таінство шлюбу, який в Господі

Так, категорична заборона на секс перед офіційним укладанням шлюбу в ЗАГСі або вінчанням, на мій погляд, у багатьох випадках протирічить природньому розвитку стосунків між закоханими. Але поєднання тіл має бути виключно наслідком поєднання душ. Тільки в цьому випадку шлюб укладається на небесах і схвалюється Богом. Тісячоліттями люди жили без ЗАГСу і сім'ї були міцними і багатодітними. Обряд вінчання також існує декілька віків. Обряд був заснований церквою у Середніх віках. Але в Біблії цей обряд не описаний.
Записаний
When doctors differ who is to decide?

doktor-maks

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +426/-3
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2740
  • Останні відвідини:
    15 Квітня 2017, 11:04:31

    Звідки: Івано-Франківськ

шлюб тільки тоді визнається дійсним у Бога, коли він визнаний перед церквою і перед суспільством
Визнаю, що не все так однозначно. Зрештою, вирішувати Богу. Але офіційне оформлення шлюбу - це також благо, це усвідомлення відповідальності перед державою і церквою
Записаний
When doctors differ who is to decide?

newroman

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +132/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1079
  • Останні відвідини:
    01 Квітня 2016, 19:51:36


Життя у цивільному шлюбі, церква визнає як шлюб цивільний, якщо він зареєстрованим, тому життя у такому шлюбі церква не називає вже блудом, але такий шлюб немає тієї повноти і благословення що може мати, якщо буде благословенний цекрвою, бо тоді змінюється сам зміст і мета життя двох людей.
Записаний

Juli

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +101/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 556
  • "...эти всесветные возмутители пришли и сюда"
  • Останні відвідини:
    17 Червня 2011, 10:55:53

    Звідки: Івано-Франківськ

Священники не мають права благословляти незареєстровані стосунки! Якщо люди живуть без реєстрації шлюбу - це блуд, однозначно і категорично! Бог не проти закону, навіть державного! А в законодавстві чітко визначено, що чоловіком і дружиною люди вважаються після реєстації в РАГСі.
Записаний

" Так как ты дорог в очах Моих, многоценен, и Я возлюбил тебя, то отдам [других] людей за тебя, и народы за душ

Juli

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +101/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 556
  • "...эти всесветные возмутители пришли и сюда"
  • Останні відвідини:
    17 Червня 2011, 10:55:53

    Звідки: Івано-Франківськ

Рвніше церква не була відділена від держави, тому виконувала роль РАГСу і реєструвала шлюбні стосунки, тепер коли церква відділена від держави реєстрація - компетенція державних установ, але церква має співпрацювати в даному питанні з органами державної влади і вінчати лише зареєстровані шлюбні стосунки.
Записаний

" Так как ты дорог в очах Моих, многоценен, и Я возлюбил тебя, то отдам [других] людей за тебя, и народы за душ

Juli

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +101/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 556
  • "...эти всесветные возмутители пришли и сюда"
  • Останні відвідини:
    17 Червня 2011, 10:55:53

    Звідки: Івано-Франківськ

Ви говорите, що розлучення відбуваються по причині сексуальної несумісності партнерів. Та якщо люди цнотливі і ніколи в житті не пробували секс, як вони можуть зрозуміти підходять вони один одному чи ні? Швидше за все, вони будуть насолоджуватися тим, що мають. А тим, хто мав сексуальний досвід до шлюбу, звісно вже є з чим порівнювати - тому ВИСНОВОК: саме дошлюбні статеві стосунки є причиною невдоволення один одним!
Записаний

" Так как ты дорог в очах Моих, многоценен, и Я возлюбил тебя, то отдам [других] людей за тебя, и народы за душ

newroman

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +132/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1079
  • Останні відвідини:
    01 Квітня 2016, 19:51:36


Цитувати (вибране)
саме дошлюбні статеві стосунки є причиною невдоволення один одним!

Гарно сказано +1
Записаний

doktor-maks

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +426/-3
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2740
  • Останні відвідини:
    15 Квітня 2017, 11:04:31

    Звідки: Івано-Франківськ

Але якщо Церква визнає цивільний шлюб, зареєстрваний то як вона може казати що це блуд, як вона визнає цей шлюб, то б то благословляє. 
Поясніть, будь ласка  :unknow
Записаний
When doctors differ who is to decide?