Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

16 років 8 місяців 27 днів

Автор Тема: Українська мова- проблема реальна чи надумана  (Прочитано 402478 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 17:13:43

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #220 : 27 Вересня 2010, 08:43:00 »

це ви тимошенківські мазохісти голосували за того хто не пройде і нормальним кандидатам пройти не дасть.
Та ну. Хіба вони за Ющенка голосували. Не думаю  :duvno
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #221 : 27 Вересня 2010, 10:59:07 »

я думаю нам Путін поможе позбавитись тих мародерів шо при владі
ну це найгірший варіант.
Та ну. Хіба вони за Ющенка голосували. Не думаю
при чому тут Ющенко?  :duvno уяви собі що не було би такого кандидата Тимошенко. і вибрали б нормального Президента а так не хотіли Ющенко отримали Якуновича.
« Останнє редагування: 27 Вересня 2010, 11:09:49 від bornslippy »
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 17:13:43

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #222 : 27 Вересня 2010, 11:03:18 »

при чому тут Ющенко?
Я подумав що то ти про Ющенка говорив. Бо за змістом дуже підходить. Бачив, що приблизно навіть не проходить, не хотів Юльку підтримувати, був Яценюк. Можна було його після першого туру підтримати. Але ж ні. Ві вирішив, якщо не я то пофіг хто. І пофіг мені та Україна і її мова.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Alexander

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +670/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 3342
  • Останні відвідини:
    24 Травня 2023, 20:00:52

    Звідки: kalush
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #223 : 27 Вересня 2010, 11:23:15 »

ну це найгірший варіант.
чому?  :)
чим більше в нього будуть імперських амбіцій,великоросского шовінізму,
тим скоріше схід України впре що його кремляді і ПРдуни ні за шо не мають :)
Записаний
поверь малыш, не в пирогах счастье..

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 17:13:43

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #224 : 27 Вересня 2010, 16:11:07 »

Ой до них  то помало доходить. Поки доходитиме то Тін пу вже встигне реалізувати.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #225 : 27 Вересня 2010, 21:30:08 »

тим скоріше схід України впре що його кремляді і ПРдуни ні за шо не мають
Чим далі в ліс тим більше переконуюсь що основна маса східняків не впруть ніколи.
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

doktor-maks

  • Модератор
  • *
  • Карма +426/-3
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2740
  • Останні відвідини:
    15 Квітня 2017, 11:04:31

    Звідки: Івано-Франківськ
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #226 : 27 Вересня 2010, 21:58:29 »

Певна річ, питання мови є політичним... Але останні повідомлення зовсім не по темі, на мій погляд
Записаний
When doctors differ who is to decide?

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 17:13:43

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #227 : 27 Вересня 2010, 22:10:06 »

Але останні повідомлення зовсім не по темі, на мій погляд
Вже у смітнику
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #228 : 27 Вересня 2010, 22:12:10 »

повертаючись до теми, вважаю що регіональний статус кількох мов справедливий, але знання української має бути обов'язковим. Тобто без знання української , на державну службу що б не брали.
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

doktor-maks

  • Модератор
  • *
  • Карма +426/-3
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2740
  • Останні відвідини:
    15 Квітня 2017, 11:04:31

    Звідки: Івано-Франківськ
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #229 : 27 Вересня 2010, 22:17:38 »

Тут я цілком згідний з bornslippy і не маю сумніву, що переважна більшість форумців думає так само
Записаний
When doctors differ who is to decide?

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 17:13:43

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #230 : 27 Вересня 2010, 22:43:41 »

ГГ. Я вам поясню як то виглядатиме на ділі.
Знайома працює державним службовцем. Має 850 грн на руки  :=)
От службовців такого рангу заставлять здавати екзамени на знання мови. То так аби заткнути західняків, типу нас із вами  ;)
А всі "справжні чиновники" типу замміністрів і тих троха нижчих, народних обранців та іншого цвіту нації будуть послуговуватися російською.
Ніхто ніколи не введе екзамену зі знання мови при надання громадянства. Хоча могли б, бо фактично їх прибабльонних то і так ніяким боком не чіпає.
Та й взагалі весь той сирбор з мовою зараз мусується Прдунами лише з приводу близькості виборів.
А так їм не до мови. Тре встигати тирити то, що ще залишилося.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Ігор_О

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +282/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1943
  • Останні відвідини:
    06 Жовтня 2016, 16:39:01

Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #231 : 28 Вересня 2010, 15:49:49 »

Іспит - іспитом... Хоча ввести його було б доцільно.
Наразі мовою діловодства в державній службі є виключно українська мова, тому навіть якщо чиновник не користується українською в побуті - він змушений читати і, головне, писати державною мовою. Тому він мусить її знати хоч якось. А якщо буде введена другою державною російська - така необхідність відпаде. Ось де проблема.
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 17:13:43

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #232 : 28 Вересня 2010, 16:07:39 »

Так.
Але наприклад ви підприємець і маєте справу з Київською фірмою. Фірма присилає вам договір, а він російською мовою.
Що далі?
Казати щоб переклали? Не працювати з тією фірмою?


Знаєте багато змінилося з приходом нової влади. Бували випадки коли по роботі я телефонував у Дніпропетровськ і ба навіть в Донецьк і рідко але бувало, що співрозмовник переходив на українську.
А зараз я телефоную у Київ і практично ніхто вже не переходить...
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Ігор_О

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +282/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1943
  • Останні відвідини:
    06 Жовтня 2016, 16:39:01

Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #233 : 28 Вересня 2010, 16:17:03 »

Так.
Але наприклад ви підприємець і маєте справу з Київською фірмою.
Ви, здається, вели мову про державну службу...

Фірма присилає вам договір, а він російською мовою.
Що далі?
Казати щоб переклали? Не працювати з тією фірмою?
А це на Ваш вибір. Якщо бізнес вигідний "їм" - вони підпишуть українською. Якщо Вашій фірмі - підпишете і китайською.
Я б не плутав бізнес і мову. Я підписував угоди з німцями, наприклад - англійською. І ні в кого заперечень не виникло - адже арбітраж вписали стокгольмський. Навіть з українською фірмою одного разу писали угоду англійською мовою  :)

Знаєте багато змінилося з приходом нової влади. Бували випадки коли по роботі я телефонував у Дніпропетровськ і ба навіть в Донецьк і рідко але бувало, що співрозмовник переходив на українську.
А зараз я телефоную у Київ і практично ніхто вже не переходить...
А може це наслідки недолугої "примусової" українізації? Адже були перегини в останні роки? Тепер пружина пішла в інший бік...
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 17:13:43

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #234 : 28 Вересня 2010, 16:30:55 »

Тепер пружина пішла в інший бік...
Швидше повернулася у вихідне положення.
А щодо того, що бізнес - не держслужба - згідний, але...
Але це планомірна політика просування малими кроками. Русифікація й далі буде тими маленькими кроками здійснюватися.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Ігор_О

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +282/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1943
  • Останні відвідини:
    06 Жовтня 2016, 16:39:01

Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #235 : 28 Вересня 2010, 17:16:33 »

бізнес - не держслужба - згідний, але...
Але це планомірна політика просування малими кроками
Я бачив наших западенців-будівельників, які намагалися спілкуватися зі своїми роботодавцями (під Києвом, доречі) па-русскі, типу "насяльніка-насяльніка" в "Нашій Раші"... Хто їх "планомірно русифікував"?...
Чув керівників середньої ланки на "Лукорі"... А Чмихалов же прекрасно розуміє українську! Хто кого русифікує?
І в той же час я мав партнерів поляків, які дууууже були зацікавлені в співпраці... Нічого, забули про гонор і пробували розмовляти "солов'їною"! :)
Тут питання у вигоді... Але це лише моя думка.

Русифікація й далі буде тими маленькими кроками здійснюватися.
Саме так і потрібно було проводити українізацію - маленькими кроками.
Записаний

derevynka

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +99/-4
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 797
  • Останні відвідини:
    15 Жовтня 2011, 03:36:30

    Звідки: українки
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #236 : 28 Вересня 2010, 18:49:20 »

Свідомити - комедіянти. Впроваджують свою штучну галіційську орфографію, тобто штучно створюють проблему. Але не собі, а для решта України. Бо вони - инш
ха ха . як я знаю багато хто з калушам працювали в -и-спанії і причому звернули увагу що в каталонії спалкуються каталонською а в країні басків - баською мовою і таке становище уже довго і нудно . разом з тим в англії як це не дивно не всі шпрехають по аглийськи - деякі вживають валійську а ще також шотландську та ірландську І МОВА НЕ ЩЕЗЛА НЕ ПРОПАЛА . будете вчити хвранцузську мову то постарайтесь не зламати руки язик і ніс так як правила там досить абстрактні і навіть краще сказати що хвранцузська мова - то є одні виключення з правил  :)
 Хоча не будемо йти дуже далеко . Сусідня литва має ТРИ діалекти які дуже майже не подібні один на одний  =))
Записаний
Людина взагалі не може нічого зрозуміти , доки не випробує це на власній шкірі .  http://vimeo.com/12698818  -- Радянська історія

bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #237 : 28 Вересня 2010, 23:44:45 »

А може це наслідки недолугої "примусової" українізації? Адже були перегини в останні роки? Тепер пружина пішла в інший бік...
Та в тому то й річ що не було перегинів. Хто заважав чи заважає російськомовним розмовляти чи вивчати російську? Українізації як такої не було просто деяким політикам було вигідно підігрівати цю тему.
А щодо того, що бізнес - не держслужба - згідний, але...
Я наприклад також не розумію. Наприклад прийду в Донецьку до нотаріуса а він не знає чи не розуміє української . Мені що на російську переходити? Адже вивчити українську тепер його ніхто і ніщо не змусить.
Тут питання у вигоді... Але це лише моя думка.
Отож на даний момент вигідніше знати українську після прийняття того закону вигода відпаде. І найсмішніше що згадана вами пружина потім може знов стиснутись ще більше. Адже після голубих до влади можуть прийти праві і будуть скасовувати закони прийняті регіонами. І так без кінця. Це тупиковий шлях.
Сусідня литва має ТРИ діалекти які дуже майже не подібні один на одний
і найголовніше що там щоб зайняти державний пост обов'язковим є екзамен з державної. Хоч пів країни дуже добре розмовляє російською.
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

Мілана

  • Старожил
  • ****
  • Карма +146/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 455
  • Останні відвідини:
    06 Грудня 2022, 10:49:20

    Звідки: Стуса
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #238 : 29 Вересня 2010, 00:49:06 »

А може це наслідки недолугої "примусової" українізації? Адже були перегини в останні роки? Тепер пружина пішла в інший бік...
+1
Але це планомірна політика просування малими кроками. Русифікація й далі буде тими маленькими кроками здійснюватися.
І треба віддати належне ПР - цей шлях дуже ефективний.
Саме так і потрібно було проводити українізацію - маленькими кроками.

Та в тому то й річ що не було перегинів.
Хіба?
 А НЕЯКІСНІ озвучки фільмів і серіалів разом з недолугими субтитрами?
 А указ Вінського про трансляцію на транспорті тільки "української пісенної продукції". Чому хоча б не квота в 50-75%?
Чого вартий тільки промо-похід у садочок п.Фаріон?
ПР обіцяла другу державну мову? І де вона? Правильно. Навіщо це з великим шумом робити де-юре, якщо можна тихенько зробити де-факто? А узаконити за деякий час, коли пристрасті стишаться.
Якусь одну школу перевели на українську мову викладання, а крику підняли... Краще в цій школі відкрити один клас з українською мовою викладання. Перший. І в сусідніх школах по одному. Поступово збільшувати. Ні, нам треба всім показати як ми боремось за українську мову!
Тиха вода береги ломить.
« Останнє редагування: 29 Вересня 2010, 01:18:16 від Мілана »
Записаний

bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #239 : 29 Вересня 2010, 17:27:00 »

А НЕЯКІСНІ озвучки фільмів і серіалів разом з недолугими субтитрами?
Український дубляж значно якісніший і кращий ніж російський і це доводять касові збори. зрештою чому я повинен в Україні дивитись фільми російською? а фільми з російським дубляжем ніхто не забороняв,
А указ Вінського про трансляцію на транспорті тільки "української пісенної продукції". Чому хоча б не квота в 50-75%?
Нє слухати російську кончєну попсу.
Чого вартий тільки промо-похід у садочок п.Фаріон?
Це особиста тупість фаріон. При чому тут державна політика українізаціїї. Чи ви вважаєте що хтось перестане називати васю васьою?
ПР обіцяла другу державну мову? І де вона? Правильно. Навіщо це з великим шумом робити де-юре, якщо можна тихенько зробити де-факто? А узаконити за деякий час, коли пристрасті стишаться.
Якусь одну школу перевели на українську мову викладання, а крику підняли... Краще в цій школі відкрити один клас з українською мовою викладання. Перший. І в сусідніх школах по одному. Поступово збільшувати. Ні, нам треба всім показати як ми боремось за українську мову!
Тиха вода береги ломить.
а я би навпаки насильно насаджував українську. По доброму не дійшло, бо українізації як такої не було. Значить буде по злому. Хто не знає мови. на держ службу не брати. В універах викладання виключно українською. А то даєш свободи а вони ще на стіл лізуть.  Коли українську винищували українців не питали чи вони згідні. Я проти толерантності. Жорсткою рукою проводити націоналістичну політику.
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.