Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

16 років 8 місяців 27 днів

Автор Тема: Українська мова- проблема реальна чи надумана  (Прочитано 402400 раз)

0 Користувачів і 2 Гостей дивляться цю тему.

Люся

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +408/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 1149
  • Останні відвідини:
    01 Березня 2019, 15:47:14

    Звідки: Хотінь
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #200 : 18 Вересня 2010, 20:05:33 »

Якщо приймуть закон про мови, то на телебаченні зникнуть квоти на українську мову, мову навчання у вузах будуть вибирати студенти, а дублювати фільми можна буде російською
Українська мова спочатку стане тільки мовою "села" а згодом, коли ми помремо,  зникне, бо нашщі діти змушені будуть розмовляти російською
Записаний
"Готовность индивидуума в любой момент превратиться в вооруженную оппозицию определяет степень его социальной полноценности. Чего можно ожидать от нации, когда в мужчинах воспитывают комплекс вины за естественное желание потрогать парабеллум? Ничего, кроме покорности тупого стада." Г.Водичка

doktor-maks

  • Модератор
  • *
  • Карма +426/-3
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2740
  • Останні відвідини:
    15 Квітня 2017, 11:04:31

    Звідки: Івано-Франківськ
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #201 : 19 Вересня 2010, 13:40:58 »

Українська мова спочатку стане тільки мовою "села"
Не згоден, скорше укр. мова стане еуропейською мовою. Свідомити - комедіянти. Впроваджують свою штучну галіційську орфографію, тобто штучно створюють проблему. Але не собі, а для решта України. Бо вони - инші  ;)
Треба писати "и" на початку незапозичених та давно засвоєних слів перед приголосними "н" та "р": инший, иній, иржа та ин.  :D
Пропонується писати букву "Ґ" в загальних та власних назвах згідно з вимовою - Ґонта, Ґрищук, дзиґа. А хто знає, як вимовляти - диктори на обласному радіо?  :D Чи обласній радії=))
Відмінювати запозичені слова на "-о" крім тих, у яких перед ним стоїть iнший голосний: пальта, ситра, кіна (де наголос - хто знає?  :D), у метрі, у депі, але біля радіо. o_O  :D
Наближення до Еуропи досягається ще одною галіційською орфографічною нормою:
у словах иншомовного походження "е" передаємо через "є", якщо перед ними виступає "j": проєкт. Через це виникає потреба у вивченні иноземних мов.
Писати у загальних назвах тільки ґ, незалежно від того h чи g вимовляються у мові джерелі: ґербарій, ґіпотеза, ґол, ґазета.
В антропонімах вживати Г чи Ґ відповідно до h та g: Ґете, Гюго. Тут не тільки Янукович помилитись може  ;)
Вживати як нормативні паралельні форми: ефір - етер, кафедра - катедра, марафон - маратон та ин.
У загальних назвах иншомовного походження подвоєння приголосних пропонується не передавати: тона, нето, бруто, але ванна, вілла, манна, пенні та деякі инші. Добре, що тільки "пропонується"  :=)
Слова з церковно-релігійної сфери з «правилом дев’ятки» не пов’язуються, у них між усіма приголосними пишемо "и": євангелист, алилує. Треба буде запам'ятати  :o
Поширити «правило дев’ятки» на правопис иншомовних власних назв: Аристотель, Едип, Занзибар, Сиракузи. Ще один привіт Януковичу  ;) від галичан
У загальних назвах иншомовного походження перед йотованими після губних писати апостроф: б’юро, б’юджет, п’юпітр.
У словах иншомовного походження "і" перед "о" передавати звукосполученням "йо": йон, йонівський, йоаніт. Не знаючи цієї норми, я довго би не міг зрозуміти чому біблейський Йона пішеться з малої літери  :D
Писати "ія" в середині слів иншомовного походження: аретріяльний, геніяльний, матеріял.
Передавати иншомовний дифтонг "аu" через "ав": авдит, авкціон, авдиторія. А дифтонг "eu" певно пропонується передавати через "еу": Еуропа!  =))
« Останнє редагування: 19 Вересня 2010, 13:49:51 від doktor-maks »
Записаний
When doctors differ who is to decide?

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 16:39:25

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #202 : 19 Вересня 2010, 13:54:37 »

Свідомити - комедіянти. Впроваджують свою штучну галіційську орфографію
Максе, до чого тут "галицькі свідомити" ?
Той правопис прийняли ще у 1995 році!
В антропонімах вживати Г чи Ґ відповідно до h та g: Ґете, Гюго. Тут не тільки Янукович помилитись може  Підморгую
Я вважаю що так і має бути, бо в українській мові не перекручуються власні назви, а раз так то вже потрібно бути послідовним.

Відповідь від: 19 Вересня 2010, 13:51:23
Решта практично все дійсно непотрібний абсурд.
Відповідь від: 19 Вересня 2010, 13:52:37
Але Люся права! І те що написав Макс того не заперечує, а лише підтверджує. Те що хтось тупий (як сказала А. Гериан) помагає  "Україну будувати" не означає що ПРдуни теж того не роблять.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Мілана

  • Старожил
  • ****
  • Карма +146/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 455
  • Останні відвідини:
    06 Грудня 2022, 10:49:20

    Звідки: Стуса
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #203 : 19 Вересня 2010, 22:20:52 »

Решта практично все дійсно непотрібний абсурд.
Як каже моя знайома вчителька з 35-річним вчительским стажем, 95 % змін у шкільній програмі викликане необхідністю різних міністерських відділів створити видимість інтенсивної роботи і своєї необхідності.
Записаний

bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #204 : 20 Вересня 2010, 06:23:49 »

Схоже ніхто навіть не думає що закон не приймуть?! Зрештою це буде перевірка на право називатись українцем. Зразу буде видно всіх "щирих".
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

Люся

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +408/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 1149
  • Останні відвідини:
    01 Березня 2019, 15:47:14

    Звідки: Хотінь
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #205 : 20 Вересня 2010, 11:32:12 »

Схоже ніхто навіть не думає що закон не приймуть?!
 А що, у тебе є надія, що щось чи хтось цьому може завадити?
Записаний
"Готовность индивидуума в любой момент превратиться в вооруженную оппозицию определяет степень его социальной полноценности. Чего можно ожидать от нации, когда в мужчинах воспитывают комплекс вины за естественное желание потрогать парабеллум? Ничего, кроме покорности тупого стада." Г.Водичка

Гикач

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +137/-14
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 629
  • Найвеселіший форумець 2013
  • Останні відвідини:
    19 Листопада 2017, 10:45:33

    Звідки: Мальдіви
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #206 : 20 Вересня 2010, 23:19:05 »

Чортові москалі , коли вони вже підуть на три букви з України і свою довбану мову заберуть ?
Відповідь від: 20 Вересня 2010, 23:02:47
Думаю це буде тоді коли вони так допечуть решті світу що їх закидають бомбами з усіх сторін.
Записаний

Alexander

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +670/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 3342
  • Останні відвідини:
    24 Травня 2023, 20:00:52

    Звідки: kalush
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #207 : 20 Вересня 2010, 23:28:21 »

Чортові москалі , коли вони вже підуть на три букви з України і свою довбану мову заберуть ?
Гикач,колісь,за шо ти так маскалей не любиш,шо вже між вами було :=)
Записаний
поверь малыш, не в пирогах счастье..

Гикач

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +137/-14
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 629
  • Найвеселіший форумець 2013
  • Останні відвідини:
    19 Листопада 2017, 10:45:33

    Звідки: Мальдіви
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #208 : 20 Вересня 2010, 23:40:02 »

Сало не поділили
Записаний

bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #209 : 23 Вересня 2010, 09:13:16 »

А що, у тебе є надія, що щось чи хтось цьому може завадити?
Може так звана опозиція хоч щось зробить. а то позатикали голови в норкі і сидять чекають  :ganba
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

yaro my

  • Гаряча голова
  • *****
  • Карма +244/-109
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1636
  • Останні відвідини:
    03 Лютого 2014, 23:34:40

    Звідки: "АттУда"
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #210 : 25 Вересня 2010, 20:50:14 »

Сало не поділили
Ми їм сало зладували, а вни газу нам не дальи-и. (с)
Записаний
Следи за контекстами!

DVania

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +963/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4231
  • Останні відвідини:
    14 Вересня 2016, 23:52:58

Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #211 : 25 Вересня 2010, 21:00:06 »

А що, у тебе є надія, що щось чи хтось цьому може завадити?
Може так звана опозиція хоч щось зробить. а то позатикали голови в норкі і сидять чекають  :ganba
Хай тепер "противсіхи"щось роблять,а то позапихали голови в ...туди де в принципі їм і місце.
Записаний

Alexander

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +670/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 3342
  • Останні відвідини:
    24 Травня 2023, 20:00:52

    Звідки: kalush
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #212 : 25 Вересня 2010, 21:46:19 »

Може так звана опозиція хоч щось зробить. а то позатикали голови в норкі і сидять чекають
це в них такий собі маневр,піар хід :=)
відсидітися,затіхаритись,а потім коли вже повна жопа настане - вискочити на всіх майданах і с гаслом разом нас багато,на штурм :)
Записаний
поверь малыш, не в пирогах счастье..

bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #213 : 26 Вересня 2010, 11:08:53 »

Хай тепер "противсіхи"щось роблять,а то позапихали голови в ...туди де в принципі їм і місце.
Стандартна відмазка. Та й зрештою при чому тут виборці?  :duvno Я вам кажу про дії , точніше про бездіяльність опозиції ви нам про виборців розказуєте.  І поділіться куди хто голову запхав. Наразі ви з вашим фюрером в жопі.
це в них такий собі маневр,піар хід Крейзі
відсидітися,затіхаритись,а потім коли вже повна жопа настане - вискочити на всіх майданах і с гаслом разом нас багато,на штурм Посмішка
питання тільки в кого - в них? Адже нема ні єдиного лідера ні єдиного плану дій.
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

Alexander

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +670/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 3342
  • Останні відвідини:
    24 Травня 2023, 20:00:52

    Звідки: kalush
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #214 : 26 Вересня 2010, 11:56:20 »

питання тільки в кого - в них? Адже нема ні єдиного лідера ні єдиного плану дій.
це все рішаєтся за одну ніч :)
Записаний
поверь малыш, не в пирогах счастье..

DVania

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +963/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4231
  • Останні відвідини:
    14 Вересня 2016, 23:52:58

Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #215 : 26 Вересня 2010, 18:46:47 »

Хай тепер "противсіхи"щось роблять,а то позапихали голови в ...туди де в принципі їм і місце.
Стандартна відмазка. Та й зрештою при чому тут виборці?  :duvno Я вам кажу про дії , точніше про бездіяльність опозиції ви нам про виборців розказуєте.  І поділіться куди хто голову запхав. Наразі ви з вашим фюрером в жопі.
Це ви з вашим мямлею-зрадником довели до того що банда взяла владу.І ви "противсіхи"добре усвідомлюючи що робите привели це антиукраїнське кодло на олімп.А тепер у вас ще і хватає наглості обурюватись,що ж це опозиція нічого не робить,головне нас"противсіхів"не чіпайте ми ж бо виборці,хочем так голосуєм ,хочем інакше.І нам "противсіХам"фіолетово що потім буде з державою,ми ж такі принципові.І не треба узагальнювати,я не проти всіх виборців,я проти зрадників хитрожопих,я навіть виборців Яника більше поважаю.Так що хватить на опозицію кивати,тепер ви покажіть свою принциповість проти того антиукраїнського режиму.Був такий персонаж у нас в історії пам'ятаєте?"Не словом,а ділом"от і переходьте до діл,а то лиш слова і слова. А зрештою робіть,що хочете мені чесно,вже давно та базікалка настохреніла.
« Останнє редагування: 26 Вересня 2010, 19:04:24 від DVania »
Записаний

Alexander

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +670/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 3342
  • Останні відвідини:
    24 Травня 2023, 20:00:52

    Звідки: kalush
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #216 : 26 Вересня 2010, 19:14:20 »

А зрештою робіть,що хочете мені чесно,вже давно та базікалка настохреніла.
краще би було ціми словами пост починати :)
Записаний
поверь малыш, не в пирогах счастье..

gaar

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +179/-52
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 3240
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 00:44:43

    Звідки: korotka
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #217 : 26 Вересня 2010, 19:37:27 »

І поділіться куди хто голову запхав. Наразі ви з вашим фюрером в жопі.
Це ви про кого ? Хто фюрер?
Записаний
ІНТЕРНЕТ створює ІЛЮЗІЮ,неможливості одержати в МОРДУ

bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #218 : 26 Вересня 2010, 21:18:32 »

Це ви з вашим мямлею-зрадником довели до того що банда взяла владу.
нє мали за вашого неадекватного фюрера голосувати.
І ви "противсіхи"добре усвідомлюючи що робите привели це антиукраїнське кодло на олімп.
ні це ви тимошенківські мазохісти голосували за того хто не пройде і нормальним кандидатам пройти не дасть.
А тепер у вас ще і хватає наглості обурюватись,що ж це опозиція нічого не робить,головне нас"противсіхів"не чіпайте ми ж бо виборці,хочем так голосуєм ,хочем інакше.
Якщо ви не в курсі то крім Тимошенки до опозиції належать ще кілька партій. Я проголосував чесно, а ви збрехали собі і інших розводите.
І нам "противсіХам"фіолетово що потім буде з державою,ми ж такі принципові.
шановний скажіть що ви особисто зробили для цієї держави? підтримка ненормальної людини це не показник.
І не треба узагальнювати,я не проти всіх виборців,я проти зрадників хитрожопих,я навіть виборців Яника більше поважаю.
ну ви вже перший крок зробили . ще трошки і за якуновича проголосуєте. якщо фюрер скаже.
Так що хватить на опозицію кивати,тепер ви покажіть свою принциповість проти того антиукраїнського режиму.
а що ви показали. як і ваш лідер завжди стрєли переводите , тіпа а ми не винні то все ті хто проти всіх голосував. так і будете все життя невдахами які всі невдачі спихають на когось. ваша лідерка до такої степені ніяка що навіть програти достойно не можете. ви вже програли. а ми будемо шукати вирішення.
Не словом,а ділом"от і переходьте до діл,а то лиш слова і слова. А зрештою робіть,що хочете мені чесно,вже давно та базікалка настохреніла.
Отож. Ми шукаєм вихід ви ж тільки стогнете. стогніть далі.
Відповідь від: 26 Вересня 2010, 21:16:09
Це ви про кого ? Хто фюрер?
та була колись в українській політиці жінка з непомірними амбіціями яка замість того що б вирішувати державні проблеми вирішувала власні за рахунок українців. Але на щастя вона вже в минулому.

Відповідь від: 26 Вересня 2010, 21:17:36
це все рішаєтся за одну ніч
наразі бачу один варіант - збройний. але це крайня форма.
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

Alexander

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +670/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 3342
  • Останні відвідини:
    24 Травня 2023, 20:00:52

    Звідки: kalush
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #219 : 26 Вересня 2010, 22:41:14 »

наразі бачу один варіант - збройний. але це крайня форма.
то хреново :(
я думаю нам Путін поможе позбавитись тих мародерів шо при владі :)
Записаний
поверь малыш, не в пирогах счастье..