Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

16 років 8 місяців 27 днів

Автор Тема: Українська мова- проблема реальна чи надумана  (Прочитано 402432 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Люся

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +408/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 1149
  • Останні відвідини:
    01 Березня 2019, 15:47:14

    Звідки: Хотінь
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #80 : 07 Березня 2010, 15:24:01 »

Хлопці, тільки не доходіть до абсолютизму, добре? Я також не шукаю книжок виключно російською. Якщо є вибір, то, звісно, виберу українською. Але, нажаль реалії на сьогодні такі, що, якщо нема вибору, а він і справді, поки що, обмежений, то це не значить, що треба залишатися "принципово" в стороні від "просвітництва". Особисто для мене це не значить, що я не читатиму гарної книжки, бо нема українського перекладу. Хоч мені Куєльо і не сподобався, але я його читала, бо треба ж було зрозуміти, чим усі так захоплюються. Але іспанською я не читаю, як і португальською, як і французькою, важко було б і англійською. Читала, правда кілька книжок італійською.  :beach.... Тобто, я тут до того - що ви будете робити, якщо не знайдете те, що вам треба українською, але знайдете російською - не будете читати принципово?
Записаний
"Готовность индивидуума в любой момент превратиться в вооруженную оппозицию определяет степень его социальной полноценности. Чего можно ожидать от нации, когда в мужчинах воспитывают комплекс вины за естественное желание потрогать парабеллум? Ничего, кроме покорности тупого стада." Г.Водичка

РЕАЛ

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +242/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 644
  • Останні відвідини:
    31 Січня 2015, 20:22:03

Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #81 : 07 Березня 2010, 15:37:50 »

Тобто, я тут до того - що ви будете робити, якщо не знайдете те, що вам треба українською, але знайдете російською - не будете читати принципово?

Люся! :bouquet:  Те,що мені потрібно на українській мові я   з н а х о д ж у, в книгарнях,"перелопативши" простір НЕТу. Хто шукає - той знайде. В виключних випадках( як ти зауважила) - не читаю російською. ПРИНЦИП. І нічого не втрачаю !!!  :prapor:
Записаний

ulgur

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +60/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 542
  • Останні відвідини:
    18 Липня 2021, 13:24:19

    Звідки: калуш, drug.street
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #82 : 07 Березня 2010, 20:05:08 »

Те,що мені потрібно на українській мові я   з н а х о д ж у, в книгарнях,"перелопативши" простір НЕТу. Хто шукає - той знайде. В виключних випадках( як ти зауважила) - не читаю російською. ПРИНЦИП. І нічого не втрачаю !!!

 :) :) :) Дуже смішно
Не знаю де Ви лопатите НЕТ, але я на українській мові взагалі нічого не можу знайти. Більшість потрібної мені необхідної інформаціїї в Інтернеті на російській. Так не міг знайти жодної дитячої комп"ютерної гри чи навчальної програми на українській мові. Не міг знайти ніяких українських мультфільмів (крім декількох старих капітошок 80 років). І це ще був в нас період "насильственной украинизаци", як пишуть кримські газети. Що ж буде далі, коли прийшов до влади Донецький ПАПА ?? А телевізор ви теж напевно не дивитесь, бо там немає ніодного українського каналу, тобто каналу на якому хоча би 51% програм були на українській мові.
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 17:13:43

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #83 : 07 Березня 2010, 20:13:13 »

Так у тому то і полягає наше завдання, щоб прийшовши до книгарні не купляти російськомовну книгу. Бо тоді видавництво не зможе проігнорувати попит. Але проблема у тому, що ми вже давно у меншості  :(
Зараз якраз на часі популяризація всього українського "зверху" але як то і буває переважно, судьба павєрнулась к нам задам...
Відповідь від: 07 Березня 2010, 20:11:53
Можливо треба було такого папу, аби ті, кому досі було все рівно, зараз прокинулися і почали бути українцями на ділі, а не лише декларативно.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


РЕАЛ

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +242/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 644
  • Останні відвідини:
    31 Січня 2015, 20:22:03

Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #84 : 07 Березня 2010, 20:54:17 »

Так не міг знайти жодної дитячої комп"ютерної гри чи навчальної програми на українській мові.
На рахунок комп.ігор згідний. Знаю тільки одну на укр.мові - Сталкер. Але я не граю в даний час. Катма часу. Але вже є  програми на укр.мові. В вас вінда яка стоїть укр.,чи рос.? А Офіс ? А Скайп ? А антивіруска ? Сумнів, що у вас українське....
"....Не міг знайти ніяких українських мультфільмів (крім декількох старих капітошок 80 років)...."
Погано шукаєте. Тих мультфільмів в неті на укр.мові ,думаю,що достатньо для наших діточок. І худ., док. фільмів теж предостатньо з укр.перекладом. Був би тільки час їх всіх переглянути.
".....А телевізор ви теж напевно не дивитесь, бо там немає ніодного українського каналу, тобто каналу на якому хоча би 51% програм були на українській мові......"
Вгадали  - шкода витраченого часу дивитись "телеящик з рекламами". Єдине,що можу подивитись деколи - це новини,політ.шоу,спорт(на різних мовах) і КМТ. Решта інформації переглядаю на ДВД ,ясна річ, на укр.мові.
"....Дуже смішно...."
Радий за вас - довше жити будете!   ;)

Відповідь від: 07 Березня 2010, 20:49:22
Так у тому то і полягає наше завдання, щоб прийшовши до книгарні не купляти російськомовну книгу. Бо тоді видавництво не зможе проігнорувати попит.

 :good :good :good :good :good ПІДТРИМУЮ.

Відповідь від: 07 Березня 2010, 20:51:29
УКРАЇНЦІ !  ПІДТРИМУЙТЕ ЧИСТОТУ МОВИ СВОЄЇ !!!
Записаний

bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #85 : 13 Березня 2010, 16:21:58 »

а я читаю і російською і українською і нічого не втрачаю. :)
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

derevynka

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +99/-4
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 797
  • Останні відвідини:
    15 Жовтня 2011, 03:36:30

    Звідки: українки
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #86 : 13 Березня 2010, 20:08:17 »

хтось там мультики шукав ...
http://svoye.at.ua/news/1-0-4
Відповідь від: 13 Березня 2010, 19:48:54
ось ще один сайт з різними мультиками   :

http://teramult.org.ua/?country
Записаний
Людина взагалі не може нічого зрозуміти , доки не випробує це на власній шкірі .  http://vimeo.com/12698818  -- Радянська історія

Софія

  • Постійний користувач
  • ***
  • Карма +13/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 133
  • Останні відвідини:
    24 Липня 2016, 12:45:16

    Звідки: вул. Пушкіна
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #87 : 14 Березня 2010, 19:49:26 »

а я читаю і російською і українською і нічого не втрачаю.
А я розмовляю українською і російською,і читаю,і пишу,і не знаю в чому тут "кримінал".Я від цього не менше люблю Україну. :unknow
Записаний

РЕАЛ

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +242/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 644
  • Останні відвідини:
    31 Січня 2015, 20:22:03

Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #88 : 26 Березня 2010, 19:42:01 »

Польові дослідження проводила: Олександра ШЕЛКОВЕНКО

Господи, як вона чекала на цю ніч! Нарешті вони разом. Нарешті удвох. Перша їхня ніч...

Батьки поїхали на дачу. Повернуться лише завтра, ввечері. Тож Маша й запросила Іванка. Уперше...

Він цілує її, ніжить. Як тепло від отих поцілунків! Як добре від пестощів!

Але чому так важко на серці? Що гнітить її?

Іванко такий милий, такий нетерплячий... Ну як йому відмовити? Але щось усередині опирається...
Ось вони вже зовсім голі. Іванко обіймає. Але Маша розуміє, що не зможе... "Стой!" - каже вона.

- Що, моє серденько?

Іванко припиняє пестощі. Дивиться на кохану.

- Ваня... Мне стыдно...

- Може вимкнути світло?

- Я не о том...

- У чому річ, рибонько моя? - не розуміє Іванко.

- Я тебя недостойна!

- Оце вже дурниці! Ти чарівна, як Леся Українка! Гарна, наче Маруся Чурай!

Але Маша не слухає.

- Ты такой чистый... - каже. - Так хорошо говоришь по-украински... А я...

Вона не витримала і заплакала. Іванко притулив її до серця.
- А я по-украински говорить не умею... - ридала Маша. - Мне стыдно!

- Не соромся, коханa!

- Нет! Нет! Все предки были украинцы, сама украинка, а на мове - не умею...

Іванко поцілував.

- Не хвилюйся, рибонько... Я тебе усьому навчу...

- Каким способом?

- Тим, яким навчили мене. Я ж, серденько, теж народився
російськомовним, а тепер дивись яким став!

- А кто же тебя научил? - спитала Маша. - Другая женщина?!

- Ти ж знаєш, що ти в мене перша! - обурився Іванко. - А навчив мене рідній мові сайт http://forum.kalush.info/index.php
Ходімо, покажу!

- Я стесняюсь...

- Ходімо!!



Він увімкнув комп'ютер, зайшов до інтернету.

Маша подивилася на екран.

- Я же ничего не понимаю...

- Я тобі почитаю. Ось послухай: «Головний фірмовий знак української політики - це її надривна істеричність, вірніше, надмірно істеричний стиль поведінки лідерів наших партій. А інакше важко втриматися на хвилі виборчих симпатій - крім як постійно бити у дзвін, закликаючи до останнього і рішучого бою, альтернативою якого виступає хіба що прірва і руїна...»

Іванко читав їй на вухо... Цілував і читав... Чарівні слова незнаної мови входили до серця... Тілом бігла солодка дріж... Насолода...
- Не останавливайся, милый... Читай... далі... будь ласка...

Та він й не думав зупинятися...


Вони заснули лише під ранок. Іванко поклав голову на клавіатуру. Маша - відтепер Марічка - поклала голову йому на плече.

За ніч вони перечитали увесь http://forum.kalush.info/index.php.   Це сталося ніжно, зовсім без болю...

Не було більш сорому, не було сліз. Було лише Щастя.

Марічка бачила сни... українською...     :prapor:

 :good :D :good :D :good :D :good
Записаний

Tandylight

  • Глобальний модератор
  • *
  • Карма +1051/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3130
  • Останні відвідини:
    08 Травня 2019, 21:01:31

    Звідки: Київ
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #89 : 26 Березня 2010, 19:47:51 »

Трохи за вуха притягнуто але про мову так еротично ніколи не чула :) :bouquet:
Відповідь від: 26 Березня 2010, 19:45:54
Це я так розумію, щось на кшталт "Польових досліджень українського сексу" ? (пародія на Забужко)
Записаний

BSP

  • Користувач
  • **
  • Карма +8/-7
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 77
  • Якби молодість знала, якби старість могла.
  • Останні відвідини:
    15 Травня 2020, 10:50:55

    Звідки: Богдана-Хмельницького
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #90 : 05 Квітня 2010, 01:14:43 »

Взагалі то я думав що на форумі по мову ми будемо обговорювати таки мову, як пристрій для спілкування між громадянами України, просто співвітчизниками, обговорювати вдосконалення викладання мови в учбових закладах, але форумчани вирішили помітингувати. Любі друзі, 90-ті роки давно скінчилися, хто хотів набрати балів на мові, а також на екології, віросповіданні і москалях давно їх набрали і тепер нами керують. Я здивований, звідки у Вас молодих, енергійних і освічених такий комплекс меншовартості ?  Я взагалі думаю, чим більше мов знає людина тим більше вона знає взагалі, нова мова це нова культура, новий спосіб життя, новій світогляд. Патріот, який буде читати, тільки одною, навіть рідною мовою це "фанат" який, як відомо, ніколи не втримає перемоги. Розвиток нашого суспільства, неможливій без взаєморозуміння між народами нашої держави. Згадайте СРСР,  одним з чинників падіння могутньої  держави була примусова русифікація національних утворень. Давайте вчитися на чужих помилках і створювати націю поступово, а не примусово. Вибачте за довге есе, ну то вже дідівська балакучість.
Записаний
Доброго часу доби!

gaar

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +179/-52
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 3240
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 19:31:38

    Звідки: korotka
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #91 : 05 Квітня 2010, 15:12:52 »

але форумчани вирішили помітингувати.
Звідки висновки "діду"?
Записаний
ІНТЕРНЕТ створює ІЛЮЗІЮ,неможливості одержати в МОРДУ

РЕАЛ

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +242/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 644
  • Останні відвідини:
    31 Січня 2015, 20:22:03

Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #92 : 06 Квітня 2010, 12:15:23 »

Я здивований, звідки у Вас молодих, енергійних і освічених такий комплекс меншовартості ?  Я взагалі думаю, чим більше мов знає людина тим більше вона знає взагалі, нова мова це нова культура, новий спосіб життя, новій світогляд. Патріот, який буде читати, тільки одною, навіть рідною мовою це "фанат" який, як відомо, ніколи не втримає перемоги.

Я володію розмовними польською,чеською,німецькою,іспанською.,читаю польською,чеською. Я впевнений,що багато наших форумців володіють і читають теж кількома мовами. Я закликаю українців до того,щоб не "жували" ту інформацію,яку передають на російській мові,а старались споживати інфу на укр.мові. Щось текстове завжди можна перекласти в GOOGLE перекладачі, знайти переклади віршів укр.мовою, відео постаратись знайти дубльоване,soft постаратись знайти на укр.мові. ВІД ВАШИХ СТАРАНЬ (з викладанням на форумі) ВИГРАЮТЬ ВСІ,ХТО НЕ ХОЧЕ СВОЄЇ МОВИ ПАСКУДИТИ! Тому,що дехто проживе в тій же Росії все життя і по приїзді сюди розмовляє чистою мовою,а хтось тут живе постійно і калічить укр.мову постійно. Кожному своє !... Для книголюбів Юрко (вище сказано) теж добре зазначив. Але ці всі принципи і н д и в і д у а л ь н і . :prapor: :prapor: :prapor:

Відповідь від: 06 Квітня 2010, 11:28:01
З посту polja4kи :
Російська культура: автентичність і наслідування

Хочу поділитися новим відкриттям. У мене закінчується курс "Національні варіанти літератур. Російська література ХІХ ст. у постколоніальній інтерпретації" (завтра залік), тре' було написати есе-висновок з усього курсу, яке має назву, що вказана у темі. Тому хочу поділитися враженнями з прослуханого курсу, а , може, й заохотити до погляду на рос.літ з іншої точки зору. Ось моє есе:

Пролог:)

Почну, мабуть, з того, що цей курс тотально змінив моє уявлення про російську літературу і культуру в цілому. Чомусь так історично склалося, що я хоч і вирісши на галицькій землі, завжди мала дуже теплі почування до імперської літератури. Можливо, почасти через те, що усі вчителі зарубіжної літератури у моїй школі були насправді російськими філологами за фахом, а вже потім після 1991 року стали вважатись – зарубіжними, можливо, через домашню бібліотеку, яка десь на 80% складалася з російської літератури, можливо, через якісь інші причини невідомі мені. Але, де би тоді я могла собі подумати, що кавказькі мотиви у Пушкіна і Лєрмонтова – це агресивний, загарбницький націоналізм, принаймні у школі таке почути було неможливо. Тому щиро дякую за просвічення мого молодого розуму та у деякій мірі певні крапки над «ї»:)…

А тепер до теми: у чому ж полягає російська автентичність та наслідування?
Мені видається, що ці два поняття в рос. культурі в певній мірі зливаються, бо рос. автентичність завжди була пов’язана тісно з тим, що було поруч неї, тобто вона подекуди перетікала у наслідування, яке подавалося як автентичність. І тут неможливо не зачепити історії та рос. політики загарбання у буквальному значенні цього слово. Узагалі рос. літературу будь-якого часового відрізку неможливо розглядати поза історично-політичним контекстом, на жаль чи на щастя, це вже невідомо…
На відміну від англійських, російські колонії завжди межували з етнічно російськими землями, що дозволяло сильнішій Росії з одного боку поглинати території та все, що на них було, а з іншого - замасковувати колоніальну природу держави - тому, що будь-яке це «поглинання» подавалося як «возз’єднання». Таке маскування помітне і в лінгвістичних маніпуляціях (а ну чи хоч один москвич (ви)знає, що його могутня держава бере свої початки ще з Київської Русі).
Взагалі формування російської автентичності фактично відбувалося за рахунок поглинання автентичності сусідніх народів, починаючи з позбавлення народів та етнічних груп їхніх назв, закінчуючи буквальним поневоленням і репресіями.
Але російський колоніалізм (як і все російське, зрештою) мав особливий характер, який, наприклад, дуже відрізнявся від англійського. Колоніальне правління Росії базувалося скоріше на владі, ніж на владі і розумі, бо колонізовані народи були цивілізаційно вищими за колонізаторів (а в Англії ж було навпаки), а тому завжди існував Інший, який був слабший, але культурніший. Тому відкритого наслідування як такого існувати не могло. Будь-яке наслідування чи форми (наприклад, оди у Державіна, Ломоносова, Богдановича) чи змісту (ідеї західництва у Тургеніських чи Гончароських персонажах) мусило або поглинатися національним (оди оспівували царів), або протиставлятися національному (контрастні герої: Обломов-Штольц чи несприйняті герої: Базаров, Одінцова). Це з одного боку поглиблювало внутрішній комплекс меншовартості, а з іншого – відкривав зовнішню національну агресію.
Важливим є також те, що російський імперіалізм не був об’єднуючим, а відцентровим, а це говорить про те, що наслідування як таке сприймалося як щось негідне. Ну не могла ж така велика і багата держава наслідувати і щось брати від інших, це б руйнувало її великодержавний самодостатній імідж. Хоча в дійсності вони зовсім не уникали наслідування.
Другим важливим фактором є російська мова – вона не мала такої сили як англійська, наприклад, у своїх колоніях, вона завжди мала насаджувальний та агресивний характер. Через неї утверджувалась могутність Росії як імперії, а тому про культурне чи мовне наслідування сусідніх територій годі й говорити. Хоча тут цікавим є випадок з французькою мовою і культурою класицизму. Мені вдалось побувати у Петербурзі, в усіх царських палацах і резиденціях, які страх як нагадували Францію ХІХ ст. (де мені теж, на щастя, вдалось побувати). Якщо бути чесним, то фігурує не стільки наслідування, а радше копіювання, плагіатство і то не найкращого рівня. Росія протиставляла себе Європі, але водночас потайки мріяла бути на неї схожою, бо усвідомлювала свою культурну відсталість. Але це так зване «наслідування» (яке доречно узяти в лапки), як на мене мало таки сміховинний характер, воно не дотягувало до справжнього наслідування, яке мало би ґрунтуватися на автентиці, якої у росіян від початку не було. Чому? Бо не було ідеї. Була сила, влада, агресія, але ідеї як такої не існувало. Бачимо це і в літературі - в них не було філософії, лише теологія і то східна, яка ніяк не поєднувалась з античністю, наприклад. Бо якщо Августин і Тома Аквінський на Заході християнізували усю античну філософську думку, то тут в Росії усе, що не дотикалося до православ’я фактично сприймалося в кращому випадку як чуже (апріорі вороже), у гіршому – як єретичне. Знову ж таки повертаємося до автентики: християнськість творів Достоєвського та Толстого сприймається на ура, як проголошення суто російських ідей та ідеалів. Як на мене, Достоєвського узагалі скоро канонізують у православній церкві московського патріархату. Мої думки зовсім небезпідставні: є такий православний український(!) журнал «Отрок» (може, знаєте), який майже у кожному номері друкує або шматок якогось роману Достоєвського, або його біографію, або про те, який він хороший і скільки хорошого зробив. Крім того мої близькі друзі-православні завжди відзначають те, що батюшки нерідко під час проповідей посилаються на вже названого письменника. Прошу не прийняти мої репліки за якийсь камінь в огород православ’я, але хочу лише сказати, що усі ці культурні інструменти самодержавства працюють й досі та ще й як працюють (думаю, вам ліпше це знати).
Хочу ще згадати про таку форму наслідування чи радше культурного поглинання, як заохочення відступництва. Неможливо заперечити те, що росіяни завжди тепло ставилися до тих, хто з української, польської, литовської, німецької та ін. націй переходив до російської. Як приклад, чимало видатних випускників Могилянки їхали до Росії реалізовувати свої таланти на благо імперії і не всіх (як Шевченка) мучив патріотизм до такої міри, що вони наважувались повернутись до неперспективної Малоросії.
Росія має складну і цікаву культуру, історію, я би навіть сказала у дечому амбівалентну: з одного боку це утвердження свого, розширення і поглиблення російського, автентичного за рахунок прилеглих територій, культур, і як наслідок – ворожнеча до Заходу, з іншого - стирання образу «незахідної» держави і прагнення бути своєю на Заході (звідси і палаци, і Ермітаж, і французька мова).
Необхідно кілька слів сказати й про живопис (недаремно ж ми у музей ходили).
Тут простежується подібна картина: художники, що мали українське коріння, не можуть не наслідувати національних мотивів своєї Батьківщина, яка усе-таки не тотожна самодержавній імперії, а також і свою українськість визнати до кінця не можуть, бо це і небезпечно. Наслідування теж дуже обережне: якщо це форма (класицистичні портрети), то зображуються здебільшого керівники держав в усій красі з обов’язковими атрибутами влади, якщо ж зміст (італійські пейзажі) то вони теж або звучать якось по-російськи, або надто типові. Російське мистецтво як частина російської культури так чи інакше утверджує свою унікальність, вищість, владність, хоча й з сільськими (які часто тотожні українським) сентиментами та західними (які намагаються пристосуватись до автентичних) тенденціями.

Епілог:)

Думаю, що для звичайного читача-любителя таке ставлення до російської літератури буде усе-таки ворожим. Я навіть спробувала це перевірити:) Але давайте називати слова своїми іменами. Російська культура – колонізаторська культура. І ми, як філологи, мусим-таки розмежовувати політику та естетику. Попри всю повагу до великої російської літератури та геніальності її представників, мало хто з російських письменників міг критично подивитись на свою державу та не шукати ворогів на Заході. А нам, усе-таки як колоніальним (вже постколоніальним), читачам надто важко сприйняти «рідну» російську культуру як загарбницьку (це теж перевірено дискусією з сусідкою по кімнаті з Луганщини).

п.с. дуже раджу прочитати "Обломова" Гончарова, хто не читав. А також Еву Томпсон “Трубадури Імперії. Російська література і колоніалізм”
Записаний

Люся

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +408/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 1149
  • Останні відвідини:
    01 Березня 2019, 15:47:14

    Звідки: Хотінь
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #93 : 06 Квітня 2010, 16:28:45 »

Вважайте мене ханжею, але попередній пост мені нагадав , що "Україна - батьківщина слонів". Ця спроба аналізу - достойна, але це лиш просто чиясь думка. Так можна вибрати і проаналізувати все що завгодно і подати в будь-якому, підігнаному під тему світлі. Частково я з такою подачею згідна, але не до кінця. Погодьтеся, це  і в нас проявляється комплекс меншовартості, коли ми так намагаємося принизити свох колишніх "господарів" і не можемо забути нашого приниження. По-моєму пора перестати "жувати шмарклі", зробити висновки, подякувати Богові за досвід і жити далі з високо піднятою головою, а не присвячувати своє життя шуканню доказів меншовартості своїх колишніх гнобителів.
Записаний
"Готовность индивидуума в любой момент превратиться в вооруженную оппозицию определяет степень его социальной полноценности. Чего можно ожидать от нации, когда в мужчинах воспитывают комплекс вины за естественное желание потрогать парабеллум? Ничего, кроме покорности тупого стада." Г.Водичка

РЕАЛ

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +242/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 644
  • Останні відвідини:
    31 Січня 2015, 20:22:03

Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #94 : 06 Квітня 2010, 17:48:57 »

Погодьтеся, це  і в нас проявляється комплекс меншовартості, коли ми так намагаємося принизити свох колишніх "господарів" і не можемо забути нашого приниження. По-моєму пора перестати "жувати шмарклі", зробити висновки, подякувати Богові за досвід і жити далі з високо піднятою головою, а не присвячувати своє життя шуканню доказів меншовартості своїх колишніх гнобителів.

Люся! Ніхто їх не принижує (ти ж не адвокат рос!.) Це просто якісний (на мою думку) аналіз рос.культури. Це писати обовязково потрібно. І чим більше будемо аналізувати - народиться істина (ІСТОРІЯ). Приєднайся до цієї теми,Люся, та напиши свій пост,або пропиши по реченнях,з чим не згідна (при наявності часу  ;) )
А ми вже "жуємо шмарклі" та ще й які з табачніком,орфушем. Хіба не так? Нема кому маси підняти.  :(  Ті,хто сидять на владних кріслах(ректори,мерії іт.д.) вже бояться за свої д..и. Партії в рот г...а набрали. Не виключено,що так все і залишиться. :(
Записаний

Люся

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +408/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 1149
  • Останні відвідини:
    01 Березня 2019, 15:47:14

    Звідки: Хотінь
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #95 : 06 Квітня 2010, 19:32:48 »

А ми вже "жуємо шмарклі" та ще й які з табачніком,орфушем. Хіба не так? Нема кому маси підняти
А хіба я кажу, що не так? Просто згодіться, що і Україна - не батьківщина слонів. Те, що культура Росії має багато імперских замашок, це правда, але неправда те, що культури Росії як такої не існує, а все тільки наслідування і плагіат. Це вже перебільшення. У нас також є запозичння. І це не так вже і погано. І це природньо. Сусіди завжди багато одне в одного позичають. Таке життя. У нас державний гімн як починається? Ще не вмерла Україна? А "Єще Польска не згінєла?" Це як називається....? (я жартую... не прийміть це за ханжество) Це ПРИРОДНЬО копіювати, запозичвувати, наслідувати щось хроше, привносяче в нього часточку свого. Ми ж читаємо своїм дітям казки народів світу? А вони всі майже однакові. Все людсво живе за схожими правилами, за  схожими рецептами,.. Народні пісні, музика... Ми ж не в космосі живемо, ми що, ні в кого нічого не запозичили? РЕАЛ, ти мене хочеш "на взагалі " затягнути до теми? Так я в загальному згідна, що нашу культуру і мову треба пропагувати і ширити. Але я не згідна, що треба відгородитись від всього іншого. А на рахунок твого ессе, то тут я висловила свою думку... І поки що не бачу підстав її міняти. Я люблю свою країну і горжуся, що я тут живу. Але не вважаю її "батьківщиною слонів". Такими ессе ми тільки відвертаємо від патріотичного руху багатьох прагматично настроєних молодих людей. В такому виконанні патріотизм якийсь "шароварний" виходить - читаємо тільки Шевченка, співаємо тільки "Калиноньку" танцюємо тільки гопак.... А як же: "І свойого научайтесь, і чужого не цурайтесь...." ?
А на рахунок того, щоб не купувати книжки російською, то треба не закликати людей не купувати, бо молоді люди і так зараз мало , якщо не сказати зовсім не читають, а добиватися того, щоб видавича справа у нас була на такому рівні, щоб російські книжки були б просто дорожчі, як і інший імпортований товар. Кому треба, той купить. Але це процес довгий. А наразі я свого сина вчила читати російською, бо у нас в бібліотеці поки що ще класика світової літератури є тільки радянського видання і звісно, російською. Навіть я поки що купити йому все, що б я хотіла, щоб він прочитав (І Жюля Верна, і Дюма і т.д.) не можу собі дозволити. А я вважаю себе більш-менш забезпеченою. Тому не кажу про тих, хто сьогодні рахує копійки до зарплати, що їм робити? Не читати взагалі?
Записаний
"Готовность индивидуума в любой момент превратиться в вооруженную оппозицию определяет степень его социальной полноценности. Чего можно ожидать от нации, когда в мужчинах воспитывают комплекс вины за естественное желание потрогать парабеллум? Ничего, кроме покорности тупого стада." Г.Водичка

РЕАЛ

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +242/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 644
  • Останні відвідини:
    31 Січня 2015, 20:22:03

Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #96 : 08 Квітня 2010, 16:19:42 »

ініціятиви, яка стосується поширення української мови в Україні (як не парадоксально, але це питання досі залишається відкритим): http://iskra75.livejournal.com/27335.html

Суть в наступному:

----

Для більшості мешканців України не є секретом той факт, що користуватися українською мовою в містах "на схід від Збруча", скажімо так, здебільшого не прийнято. Навіть ті, хто цього й хотів би, часто не наважуються починати розмову українською. З різних мотивів: просто боячись видатись ультранаціоналістом, боячись виглядати білою вороною, чи з остраху, що людина одповість російською - то ж буде незручно! Люди ж, які працюють, чуючи запит російською мовою, як правило, російською й відповідають - зовсім не з нелюбові до української і не через погане нею володіння, а, нерідко, лише з чемності, хоча багато хто з них із задоволенням спілкувався би по-українськи.

Ми пропонуємо зламати цей надуманий бар'єр, для чого проголошуємо добровільну громадянську акцію "Калинова гілка"

http://kalynovahilka.org.ua/
« Останнє редагування: 08 Квітня 2010, 16:41:58 від РЕАЛ »
Записаний

Софія

  • Постійний користувач
  • ***
  • Карма +13/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 133
  • Останні відвідини:
    24 Липня 2016, 12:45:16

    Звідки: вул. Пушкіна
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #97 : 08 Квітня 2010, 17:40:51 »

А хтось чув,що днями новий міністр освіти відмінив у вищій школі державний іспит зукраїнської мови?
Записаний

derevynka

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +99/-4
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 797
  • Останні відвідини:
    15 Жовтня 2011, 03:36:30

    Звідки: українки
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #98 : 08 Квітня 2010, 22:36:48 »

відмінив у вищій школі державний іспит зукраїнської мови
і якою ж мовою тепер іспит ? взагалі щоб нікого не образити саме краще це проводити іспити англійською мовою - зразу двох слонів убиваємо : схід і захід не маю причини гиркатись і разом з тим уже й мова міжнародного спілкування за плечима ( багато шведів хвіннів і мадяр знаю вчуть англійську по причині  обмеженості національної мови у світі
Записаний
Людина взагалі не може нічого зрозуміти , доки не випробує це на власній шкірі .  http://vimeo.com/12698818  -- Радянська історія

Софія

  • Постійний користувач
  • ***
  • Карма +13/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 133
  • Останні відвідини:
    24 Липня 2016, 12:45:16

    Звідки: вул. Пушкіна
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #99 : 09 Квітня 2010, 17:34:28 »

 Відмінив екзамен з української - http://www.osvita.org.ua/news/50523.html?from=news_rss
Записаний