Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

16 років 8 місяців 18 днів

Автор Тема: Українська мова- проблема реальна чи надумана  (Прочитано 401214 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30254
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 09:53:46

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #20 : 29 Жовтня 2009, 23:46:18 »

Так, утопія, бо такого нема ніде. Повір я там був і бачив. Там просто є культура і виховання, тому в очі тобі не скажуть шо ти рагуль. От і вся різниця. А була б взаємна повага - ми б уже у раю жили.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #21 : 30 Жовтня 2009, 00:01:01 »

ну нема такого ніде. Це не просто виховання це в генах.
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

яничар

  • Старожил
  • ****
  • Карма +24/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 257
  • Останні відвідини:
    13 Липня 2014, 14:09:02

    Звідки: закордон
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #22 : 15 Листопада 2009, 22:21:55 »

за таким принципом у цю тему можна переносити кожне десяте повідомлення на форумі.
Тож вважайте тему закликом спілкуватися грамотною мовою (і російською також)
Людина звертається до службовця допомгти заповнити. Виявилось що ні той ні інший писати українською не вміють. Як бути цим людям?
вчити мову. або наймати писаря, який володіє державною мовою. Можуть і держслужбовці наймати перекладача (власним коштом), якщо не здатні вивчити мову за майже 20 років.
даішник "консультує" на дорозі це нація?
проїхав чуть що не через всю Україну - ні разу не зупинили, недивлячись на чужі номери. Може їздити треба за правилами?

в Києві користуються українською:

"Заговор на правописание
я пешу, што шкребнем чишу. Ошипки прочь, описки в сторону скоч. Грамата, ко мне пристань, неграмата, сафсем атстань. Ручинька мая правильна пишы хоть [лыжы] хоть чющю хоть жышы. Оминь" :-D
Записаний
краще з мудрим загубити, чим з дурним знайти
Прогноз погоди по Калушу

bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #23 : 16 Листопада 2009, 12:12:15 »

шановний ви або не заробляєте самостійно або ваш і батьки олігархи. Повірте якби я особисто мав час я б знав не 4 мови(з них писемно вільно володію тільки двома) а хочаб 7-8, на рах перекладачма це взагалі повний ппц. Ви точно мажор!
на рах даішників, вибачте а який у вас стаж водіння?
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

яничар

  • Старожил
  • ****
  • Карма +24/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 257
  • Останні відвідини:
    13 Липня 2014, 14:09:02

    Звідки: закордон
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #24 : 22 Листопада 2009, 22:20:33 »

шановний ви або не заробляєте самостійно або ваш і батьки олігархи. Повірте якби я особисто мав час я б знав не 4 мови(з них писемно вільно володію тільки двома) а хочаб 7-8, на рах перекладачма це взагалі повний ппц. Ви точно мажор!
на рах даішників, вибачте а який у вас стаж водіння?
1. З цього поста не видно, що ви вільно володієте українською мовою.
2. не хочеться сперечатися з людиною, яка вважає, що термін "працелюбство" можна прикласти тільки до фізичної праці: http://forum.kalush.info/index.php?topic=759.msg46548#msg46548
"Так от, мовна ситуація в Україні визначається тим, що для неї властива так звана асиметрична двомовність – грубо кажучи, україномовні громадяни України майже всі володіють російською мовою, але не навпаки.....
Виявляється, що гадки та ставлення до мови можуть набувати досить парадоксального вигляду – наприклад, найбільшими противниками двомовності виявляються націонал-патріоти та націонал-демократи, тобто ті, хто насправді є білінгвами – вони говорять українською і знають російську, натомість за нібито двомовність виступають політики, які відстоюють не права російської мови, а право російськомовних громадян не знати української. І таким чином намагаються закріпити російську одномовність, підживлюючи головний конфліктогенний фактор мовної ситуації....
Ще один стереотип – парний до попереднього – це ставлення до української мови як до загрожуваної. Хотілося б нагадати, що українська мова належить до однієї з НАЙБІЛЬШИХ слов’янських мов – кількість її носіїв становить, за різними підрахунками, близько 41 млн. людей. Така величезна демографічна потужність плюс конституційно забезпечений статус державної мови створюють усі передумови для її безперешкодного функціонування в адміністративному, освітньому, культурному, інформаційному просторах.
.....основним резервом для розширення вживання української мови є подолання російської одномовності.
Михайлина Грушко" http://www.dzvony.if.ua/index.php?news=1119
підкреслено мною.
Записаний
краще з мудрим загубити, чим з дурним знайти
Прогноз погоди по Калушу

bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #25 : 22 Листопада 2009, 23:20:17 »

1. Вибачте, спочатку зверніть увагу на свій правопис.
2. Може вам буде дивно, але я також не працюю фізично! ;)
І про головне. Ви хочете переконати когось в свому патріотизмі? Не варто! Ніхто не сумнівається. Але з таким ставленням до людей, і такою мовною політикою, ви прививаєте не любов до рідної мови, а ненависть і  категоричне ставлення. Шахтар, який все життя розмовляв російською, просто немає можливості вивчити українську. Хоч і розуміє її. Просто більше думайте про людей, а не про імідж супер патріота.
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30254
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 09:53:46

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #26 : 23 Листопада 2009, 00:10:25 »

Пані Михайлина Грушко висловилася феноменально шикарно!  За це їй респект і запізнілі вітання з нагоди дня Ангела.

Повністю поділяю думку.

Щонеділі дивлюся концерти Фабрики зірок.
Все шоу виключно російською мовою. Із майже 20 фабрикантів лише двоє розмовляють українською.
Але вони справжні молодці. Вася навіть російськомовні хіти перекладає на нашу мову.
Так і повинно бути. При розумній підтримці українська мова має стати мовою молоді та еліти але підтримка і пропаганда потрібні.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


smm

  • Початківець
  • *
  • Карма +14/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 28
  • Останні відвідини:
    22 Листопада 2010, 00:46:32

Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #27 : 23 Листопада 2009, 19:23:52 »

Та до чого тут взагалі мова, ви вже ту тему мусолите стільки...що аж страшно!!!І як я звернула увагу,чим ближче до виборів,тим все активніше ...Мене, наприклад, теж вбиває неграмотність наших людей і деяких  форумців,в тому ж числі....Але що з того???І не всі досконало володіють українською чи російською мовою ....Але ж є ще культура виховання і я вважаю, що неввічливо натякати або відкритим текстом говорити людині, що вона неграмотна. Може хтось в школі не вчився на відмінно і йому не дуже далася граматика і правопис,але може це дуже добра і порядна людина,а в той час ви її ображаєте....просто так,бо ви рахуєтеся кращим, бо ви пишете без помилок.Колись доноси і анонімки теж грамотні писали і  позбавляли тим когось життя,і знищували цілі родин
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30254
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 09:53:46

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #28 : 23 Листопада 2009, 19:55:03 »

Тема не про помилки чи незнання граматики, а про те, чи дійсно існує в Україні проблема з розвиткомі і взагалі існуванням української мови.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #29 : 23 Листопада 2009, 20:16:22 »

смм а кого ви мали на увазі?
Юра неправильна граматика то теж проблема української мови. ;)
смм повірте багато хто робить помилки не свідомо. Просто інколи так швидко пишеш, що й не помічаєш. Ніхто нікого не хотів образити. Мене звинуватили в неграмотності, і я просто відповів.
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

smm

  • Початківець
  • *
  • Карма +14/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 28
  • Останні відвідини:
    22 Листопада 2010, 00:46:32

Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #30 : 23 Листопада 2009, 22:08:02 »

 :)Немає значення про кого, просто повинна бути ще і культура спілкування. :kulturno
Записаний

яничар

  • Старожил
  • ****
  • Карма +24/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 257
  • Останні відвідини:
    13 Липня 2014, 14:09:02

    Звідки: закордон
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #31 : 23 Листопада 2009, 22:59:15 »

smm,мене взагалі не цікавлять вибори. Янукович сьогодні оголосив уже їх результат: президент- від БЮТ, премєр- від ПР.
Може хтось в школі не вчився на відмінно і йому не дуже далася граматика і правопис,але може це дуже добра і порядна людина
А може в автошколі хтось погано вчився і йому не дуже далися ПДР і водіння, але може це дуже добра і порядна людина. smm, може поїздимо з ним? Те саме- про інші професії.
Але ж є ще культура виховання
:unknow
Авжеж. І культура спілкування:
Просто інколи так швидко пишеш, що й не помічаєш.
1. Вибачте, спочатку зверніть увагу на свій правопис.
І про головне. Ви хочете переконати когось в свому патріотизмі? Не варто! Ніхто не сумнівається. Але з таким ставленням до людей, і такою мовною політикою, ви прививаєте не любов до рідної мови, а ненависть і  категоричне ставлення. Шахтар, який все життя розмовляв російською, просто немає можливості вивчити українську. Хоч і розуміє її. Просто більше думайте про людей, а не про імідж супер патріота.
На свій правопис я постійно звертаю увагу- це не означає, що не допускаю помилок.
Де ж це я так виставляюся? Нема у мене звички "Якати".(Тема не про це, тому відповідати не треба)
Шахтар, який все життя знаходиться у мовному середовищі, не має можливості вивчити мову? Про категоричність можна було б говорити, якби закон про мову був прийнятий місяць-рік-пять років тому.
Юра, неправильна граматика- то теж проблема української мови
Про це тема, Юра.
Записаний
краще з мудрим загубити, чим з дурним знайти
Прогноз погоди по Калушу

Ігор_О

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +282/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1943
  • Останні відвідини:
    06 Жовтня 2016, 16:39:01

Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #32 : 23 Листопада 2009, 23:11:33 »

Підтримую Яничара. Якщо помилки технічні (через швидкий набір на клаві) - ще якось розумію. Інші помилки, особливо, якщо занадто часто - просто виводять з рівноваги. Не переношу патологічно. Наперед прошу вибачення за виправлення.
Записаний

smm

  • Початківець
  • *
  • Карма +14/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 28
  • Останні відвідини:
    22 Листопада 2010, 00:46:32

Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #33 : 23 Листопада 2009, 23:52:12 »

А може в автошколі хтось погано вчився і йому не дуже далися ПДР і водіння
і що ви пропонуєте, людей, які на даний час пишуть не грамотно почати цькувати і ображати???ФУ!!!!А на рахунок автошколи ....маючи гроші- водійське посвідчення можна купити, та й інші дипломи також.....тут вам і "хороші" спеціалісти в області медицини, педагоги, інженери іт.д і т.п.
Записаний

bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #34 : 24 Листопада 2009, 00:00:43 »

яничар
про яке мовне середовище ви говорите? Той же шахтар, крім роботи і дому нічого не бачить. Бо хоче прогодувати сімю. Бо він професіонал, який якісно виконує свою роботу. І на улюбленій роботі і вдома він розмовляє не українською. То поясніть, яким чином він має вивчити державну мову? Дітей навчать в школах, а дорослі такої можливості, в основній массі, не мають.
Щодо правопису. Яничар для чого оцінювати когось, якщо ви робите аналогічні помилки. Я згідний, елементарна культура в написанні повинна бути. Але ми не на орфографічному форумі. Тому непоставлений розділовий знак чи пропущена автоматично буква, це не проблема, якщо не зпотворює смисл. Так само і сленг. Всетаки ми не пенсіонери. І додавши кілька нелітературних слів, чи слів з місцевого діалекту, ми робимо форум яскравішим і затишнішим.
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

Ігор_О

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +282/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1943
  • Останні відвідини:
    06 Жовтня 2016, 16:39:01

Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #35 : 24 Листопада 2009, 00:04:25 »

і що ви пропонуєте, людей, які на даний час пишуть не грамотно почати цькувати і ображати???ФУ!!!!
Дивні речі - ви цитуєте мене... Хоч я цього і не говорив :)

Я не пропоную і не закликаю цькувати когось! Просто вважаю, що людина може не вміти плавати, кататися на лижах, готувати плов, вишивати хрестиком і пити текілу!... Хто ж які претензії виставить?! Але систематичне неграмотне використання правопису рідної мови справді бісить... Перепрошую.
Записаний

bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #36 : 24 Листопада 2009, 00:06:08 »

з.і. Згідний з смм. Взагалі порівнняння з правами не влучне. Можна бути прем'єром і бути неграмотним. А граматика, мало характеризує людину(не стосується Буша і Януковича).
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

derevynka

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +99/-4
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 797
  • Останні відвідини:
    15 Жовтня 2011, 03:36:30

    Звідки: українки
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #37 : 24 Листопада 2009, 04:58:27 »

може пора уже вчити англійську - всі будуть задоволені напевне  :=)
Записаний
Людина взагалі не може нічого зрозуміти , доки не випробує це на власній шкірі .  http://vimeo.com/12698818  -- Радянська історія

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30254
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 09:53:46

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #38 : 24 Листопада 2009, 08:58:52 »

То виходить немає проблеми укр. мови, а є лише проблема із знвнням граматики?
Це зараз бентежить більшість?
Чи може те, що багато людей далі асоціюють українську мову із мовою села і західняків?
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #39 : 24 Листопада 2009, 09:40:20 »

Юра проблема є, але вирішується на мою думку не правильно. Таке враження, що мовне питання цікавить політиків, в якості передвиборчої агітації. Ніхто не вважає українську мовою західняків і села. Ми ж про це вже говорили. Зараз більш модними стають музика та література на українській. Щей в школах всюди викладають українську. Тобто росте покоління, котре буде як мінімум знати украінську. Але насильно насаджувати мову теж неправильно. Тобто не у всіх є можливість вивчити українську, щоб вільно спілкуватись. Це буде звучати смішно, а хто хоче виглядати смішним. З іншого боку ми також розмовляемо на діалекті, при чому в різних областях по різному. З часом всі будуть знати українську. А хто не буде знати, в того не буде шансів на нормальну карєру. А на разі ми принижуємо гідність деяких наших співвітчизників. Хіба це демократично.
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.