Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

16 років 8 місяців 27 днів

Автор Тема: Українська мова- проблема реальна чи надумана  (Прочитано 402346 раз)

0 Користувачів і 4 Гостей дивляться цю тему.

ББА

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +306/-11
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 18180
  • Останні відвідини:
    24 Березня 2024, 06:01:42

    Звідки: Льондон
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #700 : 04 Жовтня 2015, 01:47:40 »

Сербенська О. Антисуржик. Вчимося ввічливо поводитись і правильно говорити ( PDF  )



Гринчишин Д.Г., Сербенська О.А. Словник паронімів української мови (  DJVU  )



Виявляється там працює система балів і тд . Я уже собі скинув ці книги і якщо хтось захоче -то залию на якийсь ресурс ,щоб можна було закачати бажаючим
« Останнє редагування: 04 Жовтня 2015, 02:15:56 від ББА »
Записаний

ББА

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +306/-11
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 18180
  • Останні відвідини:
    24 Березня 2024, 06:01:42

    Звідки: Льондон
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #701 : 05 Жовтня 2015, 16:50:06 »

Ну кумедія та й годі .

Володимир Даль

Трохи про творця першого "рассєйскава талковага славаря"      :D    :D    :o   :o



yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:26:16

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #702 : 15 Листопада 2015, 20:48:39 »

Це відео бажано поширити!  ;)

<a href="https://www.youtube.com/watch?v=WlyYUEuCx3U" target="_blank">https://www.youtube.com/watch?v=WlyYUEuCx3U</a>
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


ББА

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +306/-11
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 18180
  • Останні відвідини:
    24 Березня 2024, 06:01:42

    Звідки: Льондон
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #703 : 17 Листопада 2015, 16:04:47 »

УКРАЇНСКІ ЛАЙЛИВІ ВИРАЗИ


yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:26:16

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #704 : 05 Грудня 2015, 17:58:17 »

Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


ББА

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +306/-11
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 18180
  • Останні відвідини:
    24 Березня 2024, 06:01:42

    Звідки: Льондон
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #705 : 13 Грудня 2015, 23:23:51 »

Вівчар - наше все

<a href="https://www.youtube.com/watch?v=E-gv9UVa5hw" target="_blank">https://www.youtube.com/watch?v=E-gv9UVa5hw</a>

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:26:16

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #706 : 16 Грудня 2015, 18:07:07 »

Ілюстративна річ - ото засідання, де Саака-Авака сварилися. Все на державній мові...
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:26:16

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:26:16

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #708 : 29 Грудня 2015, 16:29:59 »

Державна мова у Києві.

Від себе можу додати, що ще років 4-5 тому в телефонних розмовах, співрозмовники навіть зі сходу України (а з Києва поготів) коли чули, що я говорю українською практично завжди теж переходили на українську. Зараз з точністю до навпаки. Навіть менеджери з продажу, що дзвонять з метою "впарити" свій товар і ніби зацікавлені - все одно не переходять.

Правда зараз питання мови відійшло на третій план. На першому і другому: не втратити державу і навести у ній лад.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Tad

  • фашик
  • *****
  • Карма +0/-10
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 14965
  • Останні відвідини:
    Вчора в 12:56:27

Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #709 : 31 Грудня 2015, 16:24:36 »

Сьогодні прочитав цікавий пост у фейсбуку . Правда я не знаю хто такий - Олексій Ліпіріді з міністерства оборони ?

Alexey Alexios Lipiridi
22 ч ·
Апдейт. СТОП. ОПРОС ОКОНЧЕН.
Шановні співвітчизники! ))
Я навмисно звертаюсь до всіх «співвітчизники», а не «українці», бо в нашій країні мешкають більше ніж 120 національностей. Всі ми – громадяни України.
Знаєте, що мене порадувало? Що найбільша кількість претензій до мене була – що державний службовець повинен розмовляти українською. Саме це стало тією причиною, чому я створив свій пост. Бо мені дотикали що я повинен розмовляти українською, а в іншому випадку повинен підти з МО Я хотів на своєму прикладі довести, що незважаючи на мову спілкування, головне в людині – його вчинки. Мовна проблема в нашій державі – надумана, і використовується політиками для їхніх власних амбіцій. І нажаль, підіймаючи мовне питання, ці політики тягнуть людей в ненависть один до одного.
Мій пост прокоментували більше 7000 разів. Переважна кількість відповідей була зі знаком плюс. Дописувачі були як україномовні, так і російськомовні. Негатив мені писали як українською, так і російською. Негатив був як з заходу країни, так і зі сходу. Точно так же і позитив – зі всюди і на будь-якій мові.
Дорогі мої люди. Я не українець, я не росіянин. Я іншої національності, як і понад мільйона інших громадян. Історично так склалось, що всі ми спокон віку живемо в нашій Україні. Так, державна мова зазнала свого часу утисків і повинна відроджуватись. І я радий тому, що абсолютно переважна кількість людей вважаюсь саме так. Але прошу усвідомити, що «насильно мил не будешь». Держава має проводити розбудову української мови і наші нащадки мають знати мову держави, в якої мешкають. Я прошу владні органи звернути увагу на ці наші з вами думки і посилити роботу щодо популяризації мови.
Шановні співвітчизники. Проблема мови існує тільки там, да її штучно роздмухують. Не дайте себе запаморочити голову! Русскоязычные гра ждане – русский язык в нашей стране не притесняют. Если вам будут об этом говорить – считайте того оратора провокатором! Україномовні громадяни – українська мова є пріоритетна, але її також ніхто не утискає. Ті, хто підіймає питання утиску української мови – теж є провокатором.
Бо для нас для всіх є одна мова – людська.
Я щиро вітаю усіх із Новим Роком. Я бажаю всім насамперед миру! Наші солдати – вам наша вдячність і довгих років життя! Всім здоров’я і усмішок!
А по секрету я скажу – я не являюсь госчиновником, хоть и работаю в Министерстве оборони. Я просто инженер отдела взаимодействия с волонтерами.
Апдейт. Я закончу опрос завтра в 12 часов дня.
РЕПОСТ!!!!!!!!
Я хочу поднять один из тех вопросов, которые нас разъединяют. Вопрос, из-за которого случаются войны. Вопрос, из-за которого люди готовы убивать друг друга. Вопрос, который является причиной драк и раздоров. И на кон я поставлю - себя.
Я готов написать заявление на увольнение из Министерства обороны. Более того, я готов удалить свой профиль в фейсбуке.
Я думаю, не стОит рассказывать, ЧТО я поставил на кон.
Я поднимаю языковый вопрос на примере себя.
Немного предисловия:
- я родился в Киеве. Моя жена родилась в Киеве. Мои дети родились в Киеве
- я русскоговорящий. Моя жена и дети - русскоговорящие.
- Моя дочь учится в украинской школе. Мой сын учится в украинском университете.
- Мы все понимаем украинский. Мы все можем на нем говорить. Мы все его уважаем, ценим и считаем, что его должны знать все, кто проживает в Украине.
- Я считаю, что никто не имеет права приказывать мне говорить по-украински.
- Я считаю, что не язык красит человека, а его поступки.
- Я считаю, что можно быть патриотом Украины, оставаясь русскоязычным.
- Я не приемлю доводы про английский во Франции, турецкий в Германии, русский в Америке, поскольку я считаю, что два похожих языка, который знают и понимают почти все граждане в силу исторически сложившихся обстоятельств - не является одним из вышеперчисленных примеров.
- Я считаю, что Украина должна проводить информационную политику для украинизации граждан.
- Я не считаю, что в Украине притесняется украинский, точно так же, как я не считаю, что в Украине притесняется русский.
- Я много чего сделал для солдат, армии за прошедшие полтора года, очень часто рискуя жизнью.
Поэтому, вы поставите мне минус (-), если вы считаете, что по причине своего русскоязычия мне не место в обществе, я должен уволиться из МО, перестать помогать солдатам и вообще получить медаль от Кремля.
Вы поставите мне плюс (+), если вы считаете, что неважно, на каком языке ты говоришь, что язык - не причина для раздоров и быть полезным обществу можно на любом языке.
Голосовать можно всем, кроме откровенных ботов, особенно из всяких воронежей. Их голоса я в расчет не приму. Я разбанил весь свой список забаненных. Все имеют возможность отомстить мне. Если минусов будет больше - я увольняюсь из МО и удаляю профиль из ФБ Если плюсов будет больше, я при каждом поднятии языковой темы буду давать ссылку на этот пост и банить каждого, кто станет тыкать языковом вопросом.
Срок голосования - до воскресенья 3 января 24.00. В понедельник 4 января мы подводим итоги.
Я очень хочу, чтобы как можно больше людей приняли участие в голосовании и надеюсь на 10 000 РЕПОСТОВ!!!
+ или -

Я йому поставив + , а яка ваша думка на таку позицію ?
Записаний
Життя це не те , що з вами вiдбуваеться , а те як ви до цього вiдноситесь

romashkin

  • Admin
  • *
  • Карма +731/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 8367
  • Останні відвідини:
    25 Березня 2024, 10:48:00

    Звідки: пр. Л.Українки
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #710 : 31 Грудня 2015, 18:16:35 »

щось я не вкурив. проблема в тому, щоб у фейсбуку писати російською?
та нехай пише собі людина.
Записаний
Дилетанту складні речі здаються дуже простими, і тільки професіонал розуміє наскільки складна найпростіша річ.)

ББА

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +306/-11
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 18180
  • Останні відвідини:
    24 Березня 2024, 06:01:42

    Звідки: Льондон
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #711 : 31 Грудня 2015, 18:43:19 »

Сьогодні прочитав цікавий пост у фейсбуку . Правда я не знаю хто такий - Олексій Ліпіріді з міністерства оборони ?

чому же лінк не скинув ?

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:26:16

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #712 : 31 Грудня 2015, 19:30:48 »

Проблема лише одна: державний службовець - в офіційному спілкуванні спілкуйся українською!
І то якраз проблема, бо бачимо, що хто не говорив - і не починає!
Хоч я пригадую як свого часу Кучма навчився. Та і Яник майже умкнув..
А в ФБ може собі хоч на івриті писати.
Розвели Авакови і інші фейсбукміністерства відомства. Замість роботу робити - пости постять і лайки рахують.  :towall
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


ББА

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +306/-11
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 18180
  • Останні відвідини:
    24 Березня 2024, 06:01:42

    Звідки: Льондон
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #713 : 08 Січня 2016, 21:05:39 »

Методичка русского шовинизма, 1912г. Часть 1.

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:26:16

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #714 : 17 Січня 2016, 08:58:15 »

Українська мова і «русский мир» Путіна
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:26:16

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #715 : 30 Січня 2016, 18:43:58 »

Дуже гарна стаття для російськомовних патріотів.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


ББА

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +306/-11
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 18180
  • Останні відвідини:
    24 Березня 2024, 06:01:42

    Звідки: Льондон
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #716 : 04 Лютого 2016, 23:42:45 »

 Русскоязычный патриот Украины = полезный идиот Кремля.
Документ:
«Полезный идиот» (англ. Useful idiot) — термин, применяюшийся для определения лица или группы лиц, наивно считающих себя самостоятельными персонажами в некоем процессе, тогда как на самом деле, они являются марионетками неафишируемых политических сил или недружественных государств, которые используют их в своих корысных интересах "втемную".

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:26:16

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #717 : 09 Лютого 2016, 20:13:32 »

На Ньюзван є така передача "Ехо України".
Так від свого початку там Ганапольський говорить російською (лиш до україномовних гостей і слухачів що телефонують - українською), але питанні на екрані писали завжди українською.
Сьогодні дивлюся - вже і питання російською.  :(
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:26:16

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #718 : 15 Лютого 2016, 09:34:35 »

 :good
<a href="https://www.youtube.com/watch?v=C0Co4WjBPNQ" target="_blank">https://www.youtube.com/watch?v=C0Co4WjBPNQ</a>
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Tad

  • фашик
  • *****
  • Карма +0/-10
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 14965
  • Останні відвідини:
    Вчора в 12:56:27

Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #719 : 15 Лютого 2016, 11:38:40 »

Колись в 60тi роки моему татовi в Киевi в магазинi продавщиця вiдповила :" Вы что , не можете говорить по-человечески?" Тато принципово говорив по украiнськи , освiта у нього була 6 клясiв i 2 коридори . I в той час i  зараз вiн правий , бо людина ЗОБОВ"ЯЗАНА говорити на мовi краiни , в якiй живе .
Я вiльно говорю на росiйський , бо вже маю радянських 10 клясiв i 5 кoридорiв iнституту , донька моя вiльно спiлкуеться на англiйськiй i французькiй , тому й замаеться мiжнародними контрактами за солiдну зарплатню . А знала б китайську , цiни б iй не було б. 
Не будьте ханжами вчiть мови . Аргумент , що - не буду говорити росiйською , бо це мова агресора , або нiмецькою , бо нею говорив Гiтлер , безглузда .
Записаний
Життя це не те , що з вами вiдбуваеться , а те як ви до цього вiдноситесь