Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

16 років 8 місяців 27 днів

Автор Тема: Українська мова- проблема реальна чи надумана  (Прочитано 402361 раз)

0 Користувачів і 3 Гостей дивляться цю тему.

ББА

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +306/-11
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 18180
  • Останні відвідини:
    24 Березня 2024, 06:01:42

    Звідки: Льондон
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #580 : 25 Квітня 2013, 11:51:00 »

у мене знайома живе під києвом . каже що в її селі всі "балакають" на російскій чи суржику , а ось дитину в школі заставляють говорити лише українською . причому десь рік тому звільнини вчительку , яка принципово говорила російською . малий тепер з мамою старається українською говорити . сам був свідком коли по скайпі спілкувався з ними :)

yaro my

  • Гаряча голова
  • *****
  • Карма +244/-109
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1636
  • Останні відвідини:
    03 Лютого 2014, 23:34:40

    Звідки: "АттУда"
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #581 : 25 Квітня 2013, 12:26:24 »

заставляють говорити лише українською
в світлі цього твердження, ось ця репліка:
факту постійного зменшення кількості людей, що послуговуються українською мовою у повсякденному житті.
виглядає дивно.
То давайте говорити, що є факт зменшення в Україні людей усіх національностей, і я не берусь стверджувати, кого більше: російсько- , чи україно-мовних.
Може це наслідки іншої проблеми?
Схоже, що відбувається "депопуляція", як згідно "новоязу" кажуть ліберали-демократи.
За роки Незалежності населення України скоротилось на мільйони. І серед цих мільйонів російськомовних було не менше, я так думаю, ніж тих, хто українську вважає рідною.

Записаний
Следи за контекстами!

bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #582 : 26 Квітня 2013, 11:41:59 »

бл..... проблема є і вирішити її простіше простого. зробити так аби знати українську стало вигідно. хочеш стати керівником - здавай іспит з української. звісно на це потрібна воля влади. та яка може бути воля у зека, чи у чувака з прізвищем пахло чи як там його ну в азірова.
особисто мене більше дратують ті для кого українська є рідною, але вони приїжджаючи в російськомовні регіони чи просто коли до них звертається російськомовний українець переходять на російську. оце найгірше, адже людина сама себе принижує, сама себе опускає. комплекс меншовартості.
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

Петрович

  • Старожил
  • ****
  • Карма +69/-9
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 373
  • Останні відвідини:
    24 Серпня 2014, 11:39:07

    Звідки: Сімферополь
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #583 : 26 Квітня 2013, 14:24:30 »

Цитувати (вибране)
Та й коли на нашому міському форумі хтось пише лише украінською

Але чи часто таке трапляється?
Звiсно, нi :) Крим майже 100% росiйськомовний, то пишуть на форумі українською такі самі гості напівостріва, як я - вашого міста, які до того ж не досить впевнені в своїй російській :)
Цитувати (вибране)
І мова більше про тих українців. що стидаються своєї мови, а не тих хто вміло послуговується відразу кількома.
Стидатися треба, коли не володієшь мовою взагалі. Я ж кажу: часто-густо російськомовний контингент виправляє помилки в українських текстах. На жаль, багато людей і рідною-то володіють "із словником", не кажучі про інші мови :)

Цитувати (вибране)
Ви зайвий раз доказали, що таки УКРАЇНЦІ можуть її вивчити і використовувати для спілкування.
Так я не українець за національністю і навіть не чув її у дитинстві :) Мабуть, і не знав би досі, але радянська мовна політика добре спрацювала ;) За тих часів дуже багато літератури видавалося на національних мовах, і на тлі загального книжкового дефіциту це було неабияким стимулом. А за незалежності чомусь усяка політика скінчилась. Що заважає створювати середовища для застосування української, які дісно цікавитимуть людей незалежно від рідної мови?
 Звичайно, не перейдуть у нас, наприклад, у побуті цілком на українську, але краще знатимуть. Тим  більше, що для слов'янскомовної людини вивчити ще одну слов'янську ніякої проблеми не бачу - це ж не на суахілі чи койсанські мови перейти  :)
Записаний

Анюта

  • Новачoк
  • Карма +6/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 5
  • Останні відвідини:
    27 Квітня 2013, 10:23:04

    Звідки: Kalush
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #584 : 26 Квітня 2013, 16:26:27 »

А ще по Новому каналі зранку йде програма Підйом.Там є рубрика про їду з Світланою Анікіною.Так там дітки говорять на українській мові,а то "чудо" на російській до них.Уже не раз бачила як вони мучаються з відповіддю на її запитання.От це проблема.Як цю всю "братію" навчити говорити на українській,щоб підростаюче покоління не чуло "той язык"... :(
Записаний

Петрович

  • Старожил
  • ****
  • Карма +69/-9
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 373
  • Останні відвідини:
    24 Серпня 2014, 11:39:07

    Звідки: Сімферополь
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #585 : 28 Квітня 2013, 16:57:29 »

вони приїжджаючи в російськомовні регіони чи просто коли до них звертається російськомовний українець переходять на російську. оце найгірше, адже людина сама себе принижує, сама себе опускає. комплекс меншовартості.
Хм. То в мене це комплекс меншовартості, коли я відповідаю людині на мові, якою вона до мене звертається?  :unknow  Як на мене, то вільне володіння кількома мовами - це якраз ознака "більшовартості"  :)
Як цю всю "братію" навчити говорити на українській
Та ніяк. Вище вже казав - треба створювати нові привабливі середовища для україномовного спілкування. При тому це не обов'язково потребує великих коштів чи законотворчості. Бо реальної державної підтримки за незалежності ні від кого ще не було  (декларували-то багато ;) ) і, мабуть, не буде.
щоб підростаюче покоління не чуло "той язык"...
А ось це малореально. Об'єктивно Україна - двомовна. Це навіть якщо не рахувати так званих "регіональних" мов, якими де-не-де люди спілкуються і будуть спілкуватися. Крим, наприклад, до війни офіційно був тримовним, зараз це, може, знов станеться. В усякому разі, кримськотатарською в Раді вже виступають  ;)
Записаний

Доктор Хаос

  • Старожил
  • ****
  • Карма +67/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 268
  • Мля..
  • Останні відвідини:
    19 Квітня 2021, 21:56:35

    Звідки: м. Київ
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #586 : 28 Квітня 2013, 23:27:45 »

Ми тут зараз говоримо про тих, що одної мови вивчити не здатні, а не про тих, хто трьома володіють.
И правда, чой-то я...
Записаний

Лалія

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +964/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3210
  • sol ∞
  • Останні відвідини:
    22 Квітня 2016, 19:30:58

    Звідки: Калуш
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #587 : 03 Травня 2013, 20:28:33 »

В цій передачі майже всі говорять російською і ведучі і героїні. Зі Львова дівчата якщо потрапляють - українською. Безліч раз за передачу з героїні  кепкували, бо дівчина розмовляє українською
<a href="https://www.youtube.com/watch?v=jItVC8CyAC8" target="_blank">https://www.youtube.com/watch?v=jItVC8CyAC8</a>
Записаний

gaar

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +179/-52
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 3240
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 00:44:43

    Звідки: korotka
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #588 : 03 Травня 2013, 21:30:09 »

Так я не українець за національністю і навіть не чув її у дитинстві
А "люди" живуть в Україні 20-30ть років і не хочуть розмовляти українською мовою.
Записаний
ІНТЕРНЕТ створює ІЛЮЗІЮ,неможливості одержати в МОРДУ

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:26:16

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #589 : 03 Травня 2013, 23:32:47 »

Безліч раз за передачу з героїні  кепкували, бо дівчина розмовляє українською

Але в голос то нам постійно говориться, як треба боронити права тих, що кепкують. А наша мова або і так процвітає, або то і не мова зовсім, а так, відрижка...
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


ppk-zp

  • Новачoк
  • Карма +0/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 6
  • Останні відвідини:
    07 Травня 2013, 22:14:51

    Звідки: Запоріжжя
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #590 : 07 Травня 2013, 21:59:32 »

Як цю всю "братію" навчити говорити на українській,щоб підростаюче покоління не чуло "той язык"...
Та все просто - як було у всіх великих країнах Європи - жорстокістю та силоміць. Але чи є в вас сили, щоб це зробити?
Відповідь від: 07 Травня 2013, 21:57:45
В цій передачі майже всі говорять російською і ведучі і героїні. Зі Львова дівчата якщо потрапляють - українською. Безліч раз за передачу з героїні  кепкували, бо дівчина розмовляє українською

Так це ж тому що російська дає більше шансів влаштуватись у житті.
Записаний

Сонечко+

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +801/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3805
  • Сонячного життя вам, сповненого чудес і сюрпризів!
  • Останні відвідини:
    09 Вересня 2023, 17:33:39

    Звідки: з маминого животика
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #591 : 08 Травня 2013, 01:15:40 »

Жорстокість тільки відіб"є добровільне бажання вивчати мову і викличе протест. А силоміць (тобто, по указу з гори і строго до виконання) - то справді той метод яким витіснили рідну мову і нав"язали російську. Потрібно, щоб у ВУЗах, на престижних фірмах, що розташовані в нашій країні і т.д. була дозволена офіційно лише одна мова. Двомовність - то маячня, вона лише дає ілюзію можливості обійтись без знання мови держави у якій живемо. В побуті  - будь-ласка, розмовляй як тобі заманеться, а на навчанні, на роботі і на загальнодержавних каналах ТВ має звучати виключно українська мова. Місцеві канали хай хоч на ідіш собі транслюються. А за пропаганду в ЗМІ образу носія мови, як об"єкту насмішок - в тюрягу власника каналу і автора передачі з обов"язковим  закриттям програми. Потрібно наказувати і просто не допускати таких іншомовних каналів державного значення. Але при нашій косномовній (ні українською ні російською) владі на жаль таке не можливе. І ще заборонити і не дозволяти брати участь в політичному житті держави тим, хто не знає мови цієї держави. Ну, це вже взагалі нонсенс. Ні міністром, ні тим більше президентом людина не повинна мати право стати без знання і вільного НОРМАЛЬНОГО володіння мовою. Таке можна дозволити прибиральницям у ВР. І не більше. Інші,які хочуть бути біля корита - нехай наймають репетиторів перш ніж лізти з болота до миски. Тоді все стане на свої місця через одне покоління. І можливо - діяти методами українських москаликів  - висміювати тих, хто не здатен до вивчення і шанування мови країни у якій вони живуть. Показати, що бидло - то не освічений українець, а - саме нездара чужомовна, у якої на паспорті тризуб.
Записаний

yaro my

  • Гаряча голова
  • *****
  • Карма +244/-109
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1636
  • Останні відвідини:
    03 Лютого 2014, 23:34:40

    Звідки: "АттУда"
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #592 : 08 Травня 2013, 02:12:35 »

Та все просто - як було у всіх великих країнах Європи - жорстокістю та силоміць.
Що за брєд (маячня :dopovid)
Докази? Джерела?
Де і коли було?
 Пацифікація Галичини в минулому столітті за аргумент не канає, багато води утекло з того часу.
 А поки будете збирати докази, потрудіться хоча би на попередню сторінку теми глянути: Відповідь #576, і це також почитайте:
Ирландия — многоязычная страна, основным языком в которой является ирландский язык (говорят 42 % населения, признают родным языком 11 %. С конца XIX века долгое время основным языком страны был английский (на данный момент владеют 94 % населения, при этом 68 % из признающих английский неродным оценивают свои разговорные навыки на нём как очень хорошие, а на ирландском говорила лишь малая часть населения; согласно Конституции Ирландии оба этих языка являются официальными. И ирландский (c 1 января 2007 года), и английский язык являются официальными языками Евросоюза.
Як видно, жодних мовних проблем у Великій країні Європи не роздувають.
Методи, які застосовувала Британська корона в XIX віці - не мали успіху. Може вам треба нагадати, яке зараз століття?
« Останнє редагування: 08 Травня 2013, 02:28:18 від yaro my »
Записаний
Следи за контекстами!

Мілана

  • Старожил
  • ****
  • Карма +146/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 455
  • Останні відвідини:
    06 Грудня 2022, 10:49:20

    Звідки: Стуса
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #593 : 08 Травня 2013, 14:18:35 »

В цій передачі майже всі говорять російською і ведучі і героїні. Зі Львова дівчата якщо потрапляють - українською. Безліч раз за передачу з героїні  кепкували, бо дівчина розмовляє українською
В цю передачу дівчата ідуть, щоб над ними кепкували. Такий формат. Просто в більшості випадків кепкують над недалекістю і несмаком учасниць. А тут ще один "подразник" додався.
Відповідь від: 08 Травня 2013, 13:57:57
Жорстокість тільки відіб"є добровільне бажання вивчати мову і викличе протест.
Абсолютно в цьому впевнена.
 Зарікалася в цю тему заходити. Але ось ця фраза зачепила:
особисто мене більше дратують ті для кого українська є рідною, але вони приїжджаючи в російськомовні регіони чи просто коли до них звертається російськомовний українець переходять на російську. оце найгірше, адже людина сама себе принижує, сама себе опускає. комплекс меншовартості.
Пропоную подивитись на подібну ситуацію з іншого боку. Мій чоловік притримується таких самих поглядів. Але коли він по роботі опинився на Закарпатті в угорськомовному місті і на всі його спроби поспілкуватись йому відповідали лише угорською, яку він не знає, яке незадоволення я почула! А я провела паралелі. Ми незадоволені тим, що Україну насильно приєднали до Союзу і нав'язали  російську мову? І угорці незадоволені, що їх землю проти їх волі приєднали до складу України і спочатку нав'язували російську, а потім українську. Ми вважаємо, що треба відповідати рідною мовою, а не мовою окупантів. І вони так вважають, бо українці для них теж свого роду окупанти. То чого ображатись? Подвійні стандарти?
 От свідомий угорець теж напише:
Цитувати (вибране)
особисто мене більше дратують ті для кого угорська є рідною, але  коли до них звертається україномовний переходять на українську. оце найгірше, адже людина сама себе принижує, сама себе опускає. комплекс меншовартості.
 Знаю, що мені на це напишуть і не сподіваюсь, що мене почують. Просто, коли виріс у багатонаціональному і багатомовному середовищі, де толерантність є необхідною умовою життя, зовсім інакше ставишся до мовних питань.
Записаний

qwer

  • Постійний користувач
  • ***
  • Карма +23/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 159
  • Останні відвідини:
    15 Серпня 2013, 23:20:42

    Звідки: Калуш
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #594 : 08 Травня 2013, 16:51:32 »

 :=)

http://podrobnosti.ua/forum/

розділ "История, язык, этногенез"-"Про мову" и "О языке".,більш 400-т сторінок  :=)

« Останнє редагування: 08 Травня 2013, 17:11:17 від qwer »
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:26:16

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #595 : 09 Травня 2013, 12:42:36 »

Краще того взагалі не читати  :=)
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Lyolik

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +268/-4
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1098
  • Останні відвідини:
    04 Жовтня 2016, 14:32:28

    Звідки: Проспект
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #596 : 09 Травня 2013, 17:56:54 »

Сьогодні на Пагорбі Слави заспівали аж 1 українську пісню, "Ой Дніпро, Дніпро"  :(
Записаний
Найбільша проблема Культури - це її відсутність

DVania

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +963/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4231
  • Останні відвідини:
    14 Вересня 2016, 23:52:58

Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #597 : 09 Травня 2013, 21:25:17 »

 :) :) :)
Записаний

bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #598 : 12 Травня 2013, 14:01:46 »

Хм. То в мене це комплекс меншовартості, коли я відповідаю людині на мові, якою вона до мене звертається?  не знаю  Як на мене, то вільне володіння кількома мовами - це якраз ознака "більшовартості"
якби ви були в Росії то так, та коли ви в Україні і рідна для вас українська то це бидляцтво. про більшовартість розкажіть азірову з кірілівською. жити купу років в Україні і не вивчити мову. вибачте але це вже знущання і зневага.
А ось це малореально. Об'єктивно Україна - двомовна.
об'єктивно Україну насильно зробили двомовною. за рахунок переселенців. котрих селили в теплі помешкання репресованих українців. поцікавтесь як розмовляють в селах східної України, на відміну від своїх більшовартісних сусідів з великих міст.
Так це ж тому що російська дає більше шансів влаштуватись у житті.
це тільки тому що більшовартісні створили такі умови. а ми зараз їм дозволяємо продовжувати.
Методи, які застосовувала Британська корона в XIX віці - не мали успіху. Може вам треба нагадати, яке зараз століття?
ви бажаєте що б українську в Україні так само майже не знали?
Пропоную подивитись на подібну ситуацію з іншого боку. Мій чоловік притримується таких самих поглядів. Але коли він по роботі опинився на Закарпатті в угорськомовному місті і на всі його спроби поспілкуватись йому відповідали лише угорською, яку він не знає, яке незадоволення я почула! А я провела паралелі. Ми незадоволені тим, що Україну насильно приєднали до Союзу і нав'язали  російську мову? І угорці незадоволені, що їх землю проти їх волі приєднали до складу України і спочатку нав'язували російську, а потім українську. Ми вважаємо, що треба відповідати рідною мовою, а не мовою окупантів. І вони так вважають, бо українці для них теж свого роду окупанти. То чого ображатись? Подвійні стандарти?
тоді підкажіть чому в рашці всі хачі рахують себе рузкімі і всі криво але знають гускій. Угорці агресори як і москалики. чому я маю відстоювати їх інтереси на шкоду своїм. длумайте як відстояти своє а не як вгодити іншим. бо вони про вас не подумають. часто буваю на Закарпатті, і ще жодного разу не переходив на іншу мову.
толерантність є необхідною умовою життя, зовсім інакше ставишся до мовних питань.
толерантність привела до того що у нас при владі якубовичі і азірови. і що українці отримавши незалежність задурно, не можуть нею зкористатись, бо толерантність. клав я на толерантність. Україна зможе стати сильною тільки тоді коли перестане бути толерантною до тих хто насправді агресор.
Відповідь від: 12 Травня 2013, 13:59:36
Цитувати (вибране)
я расист, я нелюблю гоміків
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

yaro my

  • Гаряча голова
  • *****
  • Карма +244/-109
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1636
  • Останні відвідини:
    03 Лютого 2014, 23:34:40

    Звідки: "АттУда"
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #599 : 12 Травня 2013, 15:10:40 »

Цитата: yaro my від 08 Травня 2013, 02:12:35
Методи, які застосовувала Британська корона в XIX віці - не мали успіху. Може вам треба нагадати, яке зараз століття?
ви бажаєте що б українську в Україні так само майже не знали?
Я вважаю, що хибно повторювати методи англійських "джентльменів" XIX-го століття.
Угорці агресори
Угорці агресори, а німці не були агресорами в 1941-му?
Ви погано знаєте історію. За часів Австро-Угорщнини цісарська влада давала українцям всі права, щоб підтримувати і розвивати мову та культуру. Робили це із своїх меркантильних мотивів, щоб не дати полякам домінувати на наших теренах. Тим не менше.
Угорці агресори як і москалики. чому я маю відстоювати їх інтереси на шкоду своїм. длумайте як відстояти своє а не як вгодити іншим.
 Вони так само відстоюють свою мову на тій землі, на якій живуть вони і їх батьки-діди жили.
Відповідь від: 12 Травня 2013, 14:26:20
тоді коли перестане бути толерантною до тих хто насправді агресор.
По яких критерія ви це визначаєте?
Приклад: недавно Румунія відсудила в України острів Зміїний. Румунія агресор?
Відповідь від: 12 Травня 2013, 14:31:15
об'єктивно Україну насильно зробили двомовною
Не об’ективно ви пишете:
Етнічним складом мешканців Львову в 30-х роках минулого століття поцікавтесь.
Ось іще, на СВОїй БОгом ДАній землі:
Цитувати (вибране)
Згідно праці Отто Мечислава Жуковського "Bukowina pod względem topograficznym, statystycznym i historycznym ze szczególnym uwzględnieniem żywiołu polskiego" (1914) на присмерку існування імперії Габсбургів в Буковинському краї серед инчих мешкало:
русинів - 305.3 тис.;
румунів - 273.2 тис.;
юдеїв - 103 тис.;
швабів - 65 тис.;
поляків 36.2 тис.;
мадярів - 10.3 тис.;
липованів - 3.2 тис.http://proidysvit.livejournal.com/151320.html
       Группенфюрери Буковини.
« Останнє редагування: 12 Травня 2013, 15:35:59 від yaro my »
Записаний
Следи за контекстами!