Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

16 років 8 місяців 28 днів

Автор Тема: Сад, город, присадибна ділянка...  (Прочитано 61150 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

syddia

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +369/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2160
  • Останні відвідини:
    17 Вересня 2017, 21:38:01

Сад, город, присадибна ділянка...
« : 07 Липня 2009, 16:53:13 »

  Надіюсь, що серед нас є люди, які можуть поділитись досвідом доглядання присадибної ділянки, саду чи городу. Звичайно кожен з нас вміє трохи копати, трохи сапати і чуть косити, але от мене цікавлять інноваційні і нестандартні рішення по догляду за присадибною ділянкою. Може хтось має досвід створення ландшафтів на клаптику власної землі. ;)
  Особисто я маю біля хати малий клапоть землі, але і там не вистачає часу навести лад. :(

  На днях зацікавився екологічно чистою утилізацією продуктів життєдіяльності людини.
  Ось пару цитат де ми вже зачіпали це питання

Тю, то виходить скоро за те шоб покакати в себе на городі мені теж доведеться платити.
А у тебе на городі є каналізація? Читай уважніше.
Через те, що ти і всі Заріряни какають у себе на городі, велика частина тієї каки потрапляє у Млинівку, а потім у озеро в парку. Але тут самі жителі не винні, бо самотужки ніхто не побудує очисні у себе на городі. А державі завжди було нас  на екологію. Було і є. А у європі і люди і держава дбає про екологію. Одного разу, коли з трактора, що перевернувся на дорозі витікало масло і електроліт з акумулятора, то першим ділом сусід викликав пожежників, а другим, привіз у тачці пісок і почав ним відгороджувати пляму, що утворилася на дорозі, щоб то не стекло у дощову каналізацію. Моглаб загинути одна чи дві рибки, але то їх обходить, а нам на все чхати. Тому "руссо турісто".
Тю, то виходить скоро за те шоб покакати в себе на городі мені теж доведеться платити. :o
Може й ні. Але прийдеться робити експертизу і брати дозвіл "на покакати" і робити акт на утилізацію на городі. Щоб не було "велика частина тієї каки потрапляє у Млинівку" (я за те щоб не попадала).
Може й справді водовідведення в селах рахують лічильником на криниці, але село не місто, що воду нікуди діти крім каналізації. Є якийсь садочок чи хоча б квітник.

Вчора інтенсивно погулив і натрапив на такий сайт - http://www.zolotar.org.ua/
Там рекламується і пропонується до купівлі біопрепарат "Водограй"
Приховано: Показати
Применение биопрепаратов серии «Водограй» позволяет:
1. Отказаться от услуг ассенизатора, не откачивать фекалии.
2. Переработать накопленные фекалии, очистки овощей, жиры, бумагу и другое содержимое выгребных ям, септиков или уличных туалетов в мутную жидкость, кислород и углекислый газ.
3. Восстановить дренаж (впитывание в почву) воды в выгребной яме, септике или уличном туалете.
4. Устранить неприятные зловонные запахи в выгребной яме, септике и туалете на улице.
5. Очистить выгребную яму, септик или уличный туалет, практически, до первозданного состояния.
6. Переработать содержимое выгребной ямы, септика или туалета на улице в экологически чистую жидкость, идеально пригодную для полива растений.
7. Очистить канализационные трубы от осадков и наростов, а также от остатков пищи и жира, не повреждая поверхности труб.
8. Предотвратить образование осадков на дне и сгустков на поверхности выгребных ям, септиков и уличных туалетов.


Вчора ж заїхав в представництво тієї шарашкіно контори у Франику і купив собі 100 гр того біопрепарату і ввечері залив його у вигрібну яму під туалетом та у септик, де збирається вода з ванної кімнати.
За два місяці використання того препарату вода стає придатною для поливу, але у першу чергу я керувався тим, що септик у мене неподалік від труби звідкіля я беру воду для миття і пиття. Я навіть почав сусідам пропонувати купити "Водограй" аби наші стічні води менше забруднювали навколишнє середовище. Звичайно є і інші схожі препарати, але я зупинився саме на цьому. За два тижні відпишу чи зник неприємний запах з вигрібної ями. :)
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:13:43

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Сад, город, присадибна ділянка...
« Прочитано #1 : 07 Липня 2009, 18:05:07 »

Модно. Молодець! Відпишеш що з того вийшло.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


WikTor

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +161/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 931
  • Останні відвідини:
    27 Лютого 2016, 15:01:32

    Звідки: Одеса - Калуш, Калуш - Одеса
Сад, город, присадибна ділянка...
« Прочитано #2 : 08 Липня 2009, 10:31:14 »

Вже пару років на дачі батько засіяв все травичкою, залишили дійсно маленький клаптик землі для цибульки, бульбочки, полуниці, щоб виключно коли приїзджаємо на дачу було приготувати їсти своє! Так що в цьому питанні я апсолютний нуль!
Записаний

syddia

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +369/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2160
  • Останні відвідини:
    17 Вересня 2017, 21:38:01

Сад, город, присадибна ділянка...
« Прочитано #3 : 08 Липня 2009, 11:39:53 »

  Я теж не профі, але вчусь методом спроб і помилок. :)
  Цього року коли білив дерева, то крім звичайної жовтої глини і гашеного вапна до розчину додав спеціальний порошок, який містив мідний купорос. А потім ще до розпускання бруньок скропив персики і частково інші дерева розчином залізного купоросу і ще якоїсь там фігні (купив готовий паетик і розвів його у воді).
  Опісля, коли вже персики рясно вкрились плодами, то я під кожне дерево прикопав трохи курячого посліду. Звичайно булоб ефективніше розвести той послід у воді і дати йому настоятись, а вже потім підлити дерева, але не хотілось з тим бавитись. :pardon Потім я частково пооборивав зелені плоди з дерев персика, бо їх явно забагато і гілки можуть від ваги поламатись (як буде вітер то тим більше), а тоді не буде взагалі плодів, а так жертвую малим заради більшого. :) Недавно попідпирав деякі гілки дерев.
  Ще маю триммер аби косити невелику траву. Правда газонів у мене як таких нема, але кріз асфальт на подвірї (колись він там був) уперто проростає всіляка зелена гадость. Я останній раз "покосив" і в додачу обприскав залишки трави гербіцидом суцільної дії "Напалм". Кажуть, що від цього трава взагалі має пропасти. З часом буде видно.

  О, ше маю проблеми з садовими мурашками. Падлюки обклали хату зі всіх сторін. :evil Кпив на базарі два пакетики засобу від мурах. Один за 5 грн. і його треба розводити у воді та полити на мурашники + перемішати верхній шар грунту, а другий за 15 грн. - то є приманка отрута для мурах, її треба розсипати біля мурашника і мурахи самі отрують таким чином всю колонію. З народних методів чув, шо мож полити мурашник концентрованим розчином кухонної солі або оцтом. :unknow
Записаний

Рибка

  • Модератор
  • *
  • Карма +962/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 2922
  • Останні відвідини:
    11 Липня 2020, 23:31:29

    Звідки: Калуш
Сад, город, присадибна ділянка...
« Прочитано #4 : 08 Липня 2009, 11:47:31 »

а у нас біля хати ростуть тільки кріп, петрушка, салат та пару кущиків огірків. І то толком не можна навести лад, все зараостає :=), а ще є пару квіточок. Ну і решту звісно сад.
Відповідь від: 08 Липня 2009, 11:42:27
але syddia молодець :)
Вчіться хлопці як треба газдувати. А я б хотіла газонокосарку, подобається мені коли у садах ідеальна травичка.
А потім ще до розпускання бруньок скропив персики і частково інші дерева розчином залізного купоросу і ще якоїсь там фігні (купив готовий паетик і розвів його у воді).
а це не шкідливо для фруктів, ну то ж хімія?
Записаний
І все буде добре, для кожного з нас.  І все буде добре, настане наш час.

syddia

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +369/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2160
  • Останні відвідини:
    17 Вересня 2017, 21:38:01

Сад, город, присадибна ділянка...
« Прочитано #5 : 08 Липня 2009, 12:04:29 »

А я б хотіла газонокосарку, подобається мені коли у садах ідеальна травичка.
  Ну то з таким трохи морока, бо мало того, що треба купити саму газонокосарку, а це задоволення не з дешевих, так ще й треба сам газон "сотворити". Маю на увазі що треба аби поверхня була ідеально рівна, навіть той же мурашник буде перешкодою для косарки, Боже упаси аби між травою десь завалявся камінець (гаплик у такому випадку косарці), засіяти відповідною газонною травою, банальні буряни не дадуть того ефекту. Також кости треба вчасно щоб трава не була завелика, бо тоді треба буде затратити більше часу і навантаження буде велике.
  Мій сусід замутив газончик перед парканом біля дороги, так він мусить мало не на колінах визбирувати камінці перед косінням, а їх там багато, бо дорога розбита і каміння летить з під коліс проїжджаючих машин. :(

а це не шкідливо для фруктів, ну то ж хімія?
  Та яка там хімія. То всьо якраз для того і передбачено. Тим більше, то було ще до розпускання бруньок, а плодів ще і в помині не було.
  Я також купив один пакети засобу КАРАТЕ ЗЕОНА щоб обпризкати персики коли вже було листя і плоди, щоб листя не жерлоа тля. Але не було часу на те, а зараз вже запізно, що тля мала зїсти те зїла, а шо лишилось то вже йому ніц не буде. :)
Записаний

Лалія

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +964/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3210
  • sol ∞
  • Останні відвідини:
    22 Квітня 2016, 19:30:58

    Звідки: Калуш
Сад, город, присадибна ділянка...
« Прочитано #6 : 08 Липня 2009, 18:05:51 »

syddia :good з таким підходом скоро знатимеш багато чого, і ще радитимеш іншим. :good

Не люблю працю на городі чи в саді.  :-[ Свою маємо тільки грядочку під будинком з квітами, які садить мама.  :)
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:13:43

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Сад, город, присадибна ділянка...
« Прочитано #7 : 08 Липня 2009, 21:36:08 »

А ми після нинішнього сюрпризу з водою надумали попробувати викопати криничку. У мене через сад купа дощової води тече і дуже мокро завжди, мабуть вода зовсім неглибоко має бути. Але ніколи такого не робив тому треба буде пошукати інфу.
Відповідь від: 08 Липня 2009, 21:31:17
Забув сказати, що та вода мала б бути суто для технічних цілей (не для пиття) тому якість не має вирішального значення.
Відповідь від: 08 Липня 2009, 21:32:18
Є і ще одна біда. Під вікнами постійно ставлять машини. Колись там росли 2 липи і машини не клали на тротуар. З часом липи всохли їх зрізали. На місці одної зробиди каналізаційний колодязь, а на місці другої ще реально шось посадити.
От лише чи маю я право там порпати, то ж не мій тротуар а міста?
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


syddia

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +369/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2160
  • Останні відвідини:
    17 Вересня 2017, 21:38:01

Сад, город, присадибна ділянка...
« Прочитано #8 : 09 Липня 2009, 11:15:01 »

Є і ще одна біда. Під вікнами постійно ставлять машини. Колись там росли 2 липи і машини не клали на тротуар. З часом липи всохли їх зрізали. На місці одної зробиди каналізаційний колодязь, а на місці другої ще реально шось посадити.
От лише чи маю я право там порпати, то ж не мій тротуар а міста?
Ти зроби як Тобі краще, ну тіпа посади там шось чи забий якийсь стовпчик, а якщо хтось  із "цікавих" питатиме, то ти кажа "шо нєчаво нє відєл, нєчаво нє знаю" :pardon

А ми після нинішнього сюрпризу з водою надумали попробувати викопати криничку. У мене через сад купа дощової води тече і дуже мокро завжди, мабуть вода зовсім неглибоко має бути. Але ніколи такого не робив тому треба буде пошукати інфу.
В наших краях не бракує майстрів копати криниці, але і роботи у них не бракує. Бетонними кольцами засіяний цілий хотінь, правда і ціни на них вже кусаються, точно не знаю але гадаю ціна десь 200-250 грн. Тому криниця це питання часу і грошей. В Хотіні знаю достатньо трьох кілець у землю і маєш воду, на Загірї десь 4 треба закопати. На Височанці чув закопують у землю 11-12 кілець.
Сам думаю чи не зробити біля хати резервної криниці, бо воду беру з землі через гідрофер, але як пропадає світло, то і води нестає, а ще і опалення виключається (одним словом без ляпотреки жопа  :pardon )
Записаний

jorgan

  • Постійний користувач
  • ***
  • Карма +24/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 103
  • Останні відвідини:
    24 Лютого 2016, 14:55:47

    Звідки: калуш
Сад, город, присадибна ділянка...
« Прочитано #9 : 31 Грудня 2009, 10:32:03 »

syddia    :)За два тижні відпишу чи зник неприємний запах з вигрібної ями.
і що там з запахом? :)

syddia

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +369/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2160
  • Останні відвідини:
    17 Вересня 2017, 21:38:01

Сад, город, присадибна ділянка...
« Прочитано #10 : 31 Грудня 2009, 12:18:46 »

Повністю запах не зник, як не як, а туалет на тому місці вже більше 30 років. Але ефект я таки відчув, бо той запах не був настільки їдучим як у попередні роки. Також восени коли треба було почистити вуличний туалет, то виявилось, що там одна рідина, тобто ті бактерії розчинили все тверде, яке було покрито водою, у одноріду масу. :)
Я ще 4 людям купив той ВОДОГРАЙ і поки ще ніхто не жалівся, що викинув гроші на вітер.
Записаний

sidor

  • Новачок
  • Карма +0/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2
  • Останні відвідини:
    01 Червня 2010, 17:14:15

    Звідки: Ivano-Frankivsk
Сад, город, присадибна ділянка...
« Прочитано #11 : 29 Березня 2010, 22:57:04 »

Зелений світ - інтернет магазин рослин http://zelenyi-svit.org.ua великий астортимент декоративних і плодових, хвойних і листяних рослин для озеленення саду присадибної ділянки чи міського балкону
Записаний
Зелений світ - інтернет магазин рослин http://zelenyi-svit.org.ua
великий астортимент декоративних хвойних і листяних рослин
для озеленення саду присадибної ділянки чи міського балкону

syddia

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +369/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2160
  • Останні відвідини:
    17 Вересня 2017, 21:38:01

Сад, город, присадибна ділянка...
« Прочитано #12 : 30 Березня 2010, 08:49:29 »

Зелений світ - інтернет магазин рослин http://zelenyi-svit.org.ua великий астортимент...

Скудненький якийсь магазинчик. Із плодових пропонується лишень кущі лохини.

Мене от останнім часом зацікавило вирощування грибів біля хати. Шукав посадочний матеріал в інтернеті, але там пропонують лише великі партії для організації промислового вирощування грибів, а я би хотів так пару пеньків біля хати. :)

Кажуть, що в нас в Калуші є якийсь клуб садівників і городників, от там і мож купит грибний міцелій для зараження пнів грибами. :)
Записаний

chelentano

  • Користувач
  • **
  • Карма +18/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 60
  • Останні відвідини:
    16 Серпня 2017, 06:32:37

    Звідки: Бульвар
Сад, город, присадибна ділянка...
« Прочитано #13 : 30 Березня 2010, 09:00:09 »

Ось ще один магазинчик http://domicad.net.ua/
Місяць назад брав у ньому багато насіння.
Безвідповідальні люди, третина прийшла не того, що замовили, а шо попало.
Минулого року знайомі брали там полуницю що в'ється 10 садж., 2 були сухі, але в цілому полуницею були задоволені. Цього року попробую взяти сам.
Ще там є саджанці плодових дерев і винограду, але з таким відношенням і ЦІНОЮ страшно брати.

Може хтось має колоновидні яблуні. Чи плодоносять вони?
« Останнє редагування: 30 Березня 2010, 09:10:56 від chelentano »
Записаний

syddia

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +369/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2160
  • Останні відвідини:
    17 Вересня 2017, 21:38:01

Сад, город, присадибна ділянка...
« Прочитано #14 : 30 Березня 2010, 11:04:17 »

ЕКСТЕНСИВНИЙ МЕТОД ВИРОЩУВАННЯ ГЛИВИ
от саме таке я би хотів організувати біля своєї хати. :)
Записаний

ARNI

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +71/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 675
  • Останні відвідини:
    10 Березня 2024, 11:24:01

    Звідки: Ukraine
Сад, город, присадибна ділянка...
« Прочитано #15 : 30 Березня 2010, 16:47:59 »

Може хтось має колоновидні яблуні. Чи плодоносять вони?
Я маю. За 6 років ні цвіту, а тим паче жодного плода не бачив.
От думаю, чи не звільнити місце під нормальне дерево.
Записаний

chelentano

  • Користувач
  • **
  • Карма +18/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 60
  • Останні відвідини:
    16 Серпня 2017, 06:32:37

    Звідки: Бульвар
Сад, город, присадибна ділянка...
« Прочитано #16 : 30 Березня 2010, 16:54:17 »

Може хтось має колоновидні яблуні. Чи плодоносять вони?
Я маю. За 6 років ні цвіту, а тим паче жодного плода не бачив.
От думаю, чи не звільнити місце під нормальне дерево.

Та сама петрушка.
Купив у бурштині біля "моря" 3 роки назад - глухо.
А так їх хвалили, так хвалили :'-(
Записаний

A.L.V

  • Старожил
  • ****
  • Карма +104/-4
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 287
  • Останні відвідини:
    08 Липня 2023, 23:51:50

    Звідки: S.S
Сад, город, присадибна ділянка...
« Прочитано #17 : 03 Квітня 2010, 21:34:42 »

Хтось знає що за *пальма* виросла на моїй яблуні ?

Записаний

Amateyr

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +150/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 501
  • Останні відвідини:
    05 Листопада 2023, 13:25:28

    Звідки: Калуш, Хіміків
Сад, город, присадибна ділянка...
« Прочитано #18 : 04 Квітня 2010, 12:56:19 »

Хтось знає що за *пальма* виросла на моїй яблуні ?
Це шкідник, якщо не помиляюсь то називається омела. Її дуже важко вивести, пошукай в неті як з нею боротися.
Записаний

N@Z@R

  • Старожил
  • ****
  • Карма +113/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 341
  • Останні відвідини:
    14 Травня 2022, 22:15:14

    Звідки: Калуш
Сад, город, присадибна ділянка...
« Прочитано #19 : 04 Квітня 2010, 13:22:57 »

Хтось знає що за *пальма* виросла на моїй яблуні ?
Так. Це дійсно омела. До речі лікарська рослина.
ОМЕЛА.

Відповідь від: 04 Квітня 2010, 13:07:30
А як вивести її з дерев? Потрібно просто подружитись з пилкою і сокирою і обрізати разом із гілкою. Докладніше тут або тут.
« Останнє редагування: 04 Квітня 2010, 13:28:11 від N@Z@R »
Записаний