Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

16 років 8 місяців 27 днів

Автор Тема: Щодо екологічного стану міста Калуш  (Прочитано 290165 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Печеніг

  • Новачок
  • Карма +0/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2
  • Останні відвідини:
    16 Червня 2009, 18:49:53

    Звідки: м.Харків

Шановні
   Мене дуже сподобалося місто Калуш,дуже гарні фото,та цікава історія.Але за фахом я еколог тому моя зацікавленість почалась з того що я побачив, що у вас розташований концерн "Хлорвініл", та забагато на мою думку інших підприємств котрі мають дуже негативно впливати на екологічний стан міста. Якщо в вас є можливість буду дуже вдячний отримати інформацію стосовно екологічного стану міста, чи контакти людей які можуть надати таку інформацію.Це можуть бути : офіційна статистика,наукові дослідження,думка громади та інше.
  Заздалегідь вдячний

Обговорюємо проблеми утилізації Гексахлорбензолу в Калуші
в темах:

Гексахлорбензол (С6Сl6) !!!!!
нова отрава для Калуша
Референдум на форумі про будівництво в Калуші заводу з переробки С6Сl6

   Адміністрація
« Останнє редагування: 16 Лютого 2011, 09:15:51 від romashkin »
Записаний
Перше повідомлення / Продовження теми 

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 17:13:43

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Щодо екологічного стану міста Калуш
« Прочитано #40 : 03 Лютого 2010, 16:56:32 »

З усім вищесказаним згідний згідний. Думаю і ти згідна із сказаним мною  ;)
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Tandylight

  • Глобальний модератор
  • *
  • Карма +1051/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3130
  • Останні відвідини:
    08 Травня 2019, 21:01:31

    Звідки: Київ
Щодо екологічного стану міста Калуш
« Прочитано #41 : 03 Лютого 2010, 17:32:38 »

Цитувати (вибране)
За словами заступника міського голови Василя Петріва, основні проблеми Калуша пов’язані з наслідками калійного виробництва. Зокрема, потребує рекультивації хвостосховище №2 (тут у будь-який момент може відбутися прорив дамби, що призведе до засолення ґрунтів). Занепокоєння викликає і стан Домбровського кар’єру, який фактично кинуто напризволяще і який інтенсивно затоплюється. Нависає загроза раптового затоплення кар’єру водами річки Сівки. Це джерело потенційного засолення водоносного горизонту в басейні річок Лімниця та Дністер. Нещодавно міськрада затвердила проект рекультивації Домбровського кар’єру, але його реалізація за браку фінансування розпочатися не може. Більше того, на сьогодні, каже Василь Петрів, рахунки ДП «Калійний завод», а саме це підприємство має вживати природоохоронні заходи, заблоковано.

Водночас величезні підземні порожнини можуть провалитися й витиснути соляні розчини у водоносний горизонт. Ліквідація відпрацьованих підземних порожнин свого часу здійснювалася шляхом заливання концентрованих сольових розчинів у шахти. Це не стабілізувало поверхню, на території міста над шахтними виробітками вже утворилося 15 провальних воронок. На сьогодні загроза просідання земної поверхні нависла над близько 60 будинками міста, а також над селами Сівка Калуська й Кропивник. Оскільки закачування в шахти розсолів виявилося неефективним, то їх, очевидно, треба замінити на тверді породи або організувати відселення людей з небезпечних зон.

постiйна адреса статтi: http://www.unian.net/ukr/news/news-360439.html


Записаний

Доктор Хаос

  • Старожил
  • ****
  • Карма +67/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 268
  • Мля..
  • Останні відвідини:
    19 Квітня 2021, 21:56:35

    Звідки: м. Київ
Щодо екологічного стану міста Калуш
« Прочитано #42 : 05 Лютого 2010, 11:09:52 »

[
Запхай трубу і качай на переробку в калійні добрива, яких зараз так треба. Але де там. Політика головне.
Щоб запхати трубу треба відновити виробництво. Ви були на калійному заводі хоч раз? Калійного як виробничої одиниці  вже нема.  Згнило все. Те, що продавав калійний завод під виглядом добрив мало назву "тукосуміш". Говорити про відновлення виробництва  просто смішно. У держави не стане грошей на цю справу, а інвестори не дуже йдуть, не вигідно.    З тієї рідини, що знаходиться в хвостосховищах, а це порядка 10 млн кубометрів, а тепер вже всі 15 (якщо врахувати, що  падуть дощі, сніги)  не можна зробити калійних добрив, тому як КО там вже відсутня в достатньої кількості. А відновлювати виробництво заради того відсотку, що є, ні один інвестор не стане тому як виробництво калійних добрив є та й було завжди нерентабельним. 
Відповідь від: 05 Лютого 2010, 11:00:13
Мені цікаво,  чому на зустріч з Президентом не були запрошені ті люди, що пропрацювали на заводі десятки років, котрі знают справжній стан речей. Знають і можуть сказати правду.
Записаний

Tandylight

  • Глобальний модератор
  • *
  • Карма +1051/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3130
  • Останні відвідини:
    08 Травня 2019, 21:01:31

    Звідки: Київ
Щодо екологічного стану міста Калуш
« Прочитано #43 : 05 Лютого 2010, 11:28:26 »

Мені цікаво,  чому на зустріч з Президентом не були запрошені ті люди, що пропрацювали на заводі десятки років, котрі знают справжній стан речей. Знають і можуть сказати правду.

І мені цікаво, чому на цей момент не була готова документація, через яку знайшли спосіб перенести засідання... Адже здається усі писали і не раз до КабМіну і тому подібне, а як питання почало вирішуватися, то виявилось що немає повного пакету чи чого там усіх експернтних висновків :( саме так пояснюється перенесення позачергового засідання НРБОУ :(
Чекають на участь експертів, вчених і тому подібне...
Записаний

Tandylight

  • Глобальний модератор
  • *
  • Карма +1051/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3130
  • Останні відвідини:
    08 Травня 2019, 21:01:31

    Звідки: Київ
Щодо екологічного стану міста Калуш
« Прочитано #44 : 05 Лютого 2010, 15:51:01 »

Цитувати (вибране)
Президент провів нараду щодо посилення забезпечення законності та правопорядку під час другого туру виборів Президента України 7 лютого 2010 року
це було перше питання порядку денного засідання НРБОУ яке перенесли, в звязку з тим як попереджалось, що не готове ще питання щодо Калуша...і поперебдили що проведуть засідання після того як питання буде підготовлене..
Засідання провели але питання Калуша  на цьому засіданні не розглянули... :( і якщо це останнє засідання НРБОУ у цьому складі то здається питання Калуша під загрозою зриву...
Але якщо Президент України виконує свої повноваження до вступу на пост новообраного Президента України. то думаю ще встигне...ще два тижні після виборів до оголошення результатів і потім 30 днів( максимум) після оголошення результатів виборів....
Записаний

Люся

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +408/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 1149
  • Останні відвідини:
    01 Березня 2019, 15:47:14

    Звідки: Хотінь
Щодо екологічного стану міста Калуш
« Прочитано #45 : 05 Лютого 2010, 18:46:43 »

то думаю ще встигне
сподіваємось.... принаймні, що наші встигнуть до того часу також підготувати ті матеріали, яких бракувало....
Записаний
"Готовность индивидуума в любой момент превратиться в вооруженную оппозицию определяет степень его социальной полноценности. Чего можно ожидать от нации, когда в мужчинах воспитывают комплекс вины за естественное желание потрогать парабеллум? Ничего, кроме покорности тупого стада." Г.Водичка

Tandylight

  • Глобальний модератор
  • *
  • Карма +1051/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3130
  • Останні відвідини:
    08 Травня 2019, 21:01:31

    Звідки: Київ
Щодо екологічного стану міста Калуш
« Прочитано #46 : 06 Лютого 2010, 16:21:38 »

Цитувати (вибране)
Нарада завершилася тим, що домовилися розробити план швидкого реагування (на найближчі 100-150 днів), а вже потім вивчати інші проблеми, у тому числі і створювати привабливий інвестиційний клімат.
Цитувати (вибране)
Засідання РНБО, на якому мали розглядати питання Калуша, так і не відбулося. Про це вчора телефоном з Києва повідомив «ДП» міський голова Ігор Насалик. Однак він зазначив, що протокол щодо плану заходів по Калушу вже підписали всі члени РНБО, крім Прем’єр-міністра, з якою на той час ще не зв’язалися. Ігор Насалик також повідомив, що у цьому протоколі є дві дуже важливі позиції:
Приховано: Показати
Референдум таки допоміг

У вівторок у нашому місті побував Президент України Віктор Ющенко і повідомив, що готує указ про надання Калушу статусу зони надзвичайної екологічної ситуації. «Розумію крик, коли місто провело місцевий референдум і 97% жителів сказали, що так далі жити не можна», — сказав глава держави.

Разом з Президентом до Калуша приїхали секретар РНБО Раїса Богатирьова, перший заступник глави Секретаріату Президента Олександр Шлапак, Міністри охорони навколишнього природного середовища Григорій Філіпчук і надзвичайних ситуацій Володимир Шандра.

Під час візиту до Калуша Віктор Ющенко оглянув потенційно небезпечні об’єкти на території міста. Зокрема, побував на Домбровському кар’єрі, хвостосховищах та біля однієї з провальних воронок. Потім відбулося обговорення проблем на нараді, яку провів Президент України. Крім представників уряду і РНБО, у ній взяли участь керівники обласної, Калуської міської та районної влади, науковці та експерти.

Віктор Ющенко у своєму виступі відзначив, що проблеми Калуша виходять за рамки міста, області і навіть цілого регіону, вони стосуютьсь життя мільйонів людей в Україні. «Вражає те, що я побачив. Сумно спостерігати, як десятки років експлуатується природний потенціал, і що буде через 5-10 років ніхто не думав», — сказав Президент. Глава держави вважає, що прийшов час знайти ефективну відповідь, тому на нараду запрошені усі сторони, які мають недопустити техногенну катастрофу в регіоні. А в зоні потенційного технологічного забруднення нині живе понад 10 млн. людей, масштаби проблеми не ті, які були під час паводку. Існуючий стан справ Ющенко розцінив як «вирок галузевій і урядовій політиці». І оскільки «ми не маємо права ризикувати життям і здоров’ям людей, питання давно переросли проблеми органів місцевого самоврядування, місцевої влади і повинні стати предметом розгляду центральної влади». Віктор Ющенко повідомив те, заради чого і проводився референдум, — питання ситуації у Калуші розглянуть на засіданні Ради національної безпеки і оборони, і після рішення РНБО Президент видасть указ про надання Калушу статусу зони надзвичайної екологічної ситуації.

Ющенко також сказав, що реакція на ситуацію мусить бути блискавичною. Тому він буде звертатися до Кабміну про виділення Калушу коштів з резервного фонду держбюджету, а Мінекономіки має розробити план заходів і їх фінансування. Оскільки країна не має бюджету на 2010 рік, проводити фінансове забезпечення робіт Президент планує через РНБО. Крім того, він має намір звернутися до міжнародних інститутів для отримання гуманітарної і технічної допомоги.

З тим, що Калуш треба оголошувати зоною екологічного лиха. погодилися і Міністр охорони навколишнього природного середовища Григорій Філіпчук, і Міністр надзвичайних ситуацій Володимир Шандра (за словами останнього, Калуш безумовно треба оголошувати зоною екологічного лиха, виводити Калійний завод з підпорядкування «Оріани», передавати його на баланс Мінпромполітики і реалізовувати кроки для запобігання надзвичайним ситуаціям).

Далі слово взяв представник Фонду держмайна України. Він розповів про те, як на базі активів «Оріани» створювався «Лукор». Так, однією з умов було повернення кредиту Баварському банку у розмірі понад 125 млн. євро. Інвестор це зобов’язання не виконав, цей кредит поступово повертає держава. Згадали і про те, що замість реальних коштів у статутний фонд «Лукору» інвестор вніс акції, і про суди, які нічого не дають. З цього всього Ющенко зробив висновок: «через хабарі ми програли державну місію, так зраджують національні інтереси, а ми маємо одні проблеми». На засідання РНБО запросили і представника інвестора.

Нарада завершилася тим, що домовилися розробити план швидкого реагування (на найближчі 100-150 днів), а вже потім вивчати інші проблеми, у тому числі і створювати привабливий інвестиційний клімат.

Вл. інф.

Засідання РНБО, на якому мали розглядати питання Калуша, так і не відбулося. Про це вчора телефоном з Києва повідомив «ДП» міський голова Ігор Насалик. Однак він зазначив, що протокол щодо плану заходів по Калушу вже підписали всі члени РНБО, крім Прем’єр-міністра, з якою на той час ще не зв’язалися. Ігор Насалик також повідомив, що у цьому протоколі є дві дуже важливі позиції:

1. Будівництво нового житлового мікрорайону в Підгірках для відселення калушан, які сьогодні проживають у небезпечних зонах можливого просідання над шахтними виробітками.

2. Для Калуської центральної районної лікарні буде передбачено фінансування для придбання медичної апаратури для діагностики і лікування онкологічних захворювань.

На базі рішення РНБО Президент України Віктор Ющенко має намір підписати указ щодо калуської проблеми ще до кінця цього тижня. Потім його буде внесено на розгляд Верховної Ради України. Крім цього, міський голова також повідомив, що Віктор Ющенко вже надіслав чотири листи європейським неурядовим організаціям з проханням надати матеріальну допомогу для реалізації запланованих заходів та поліпшення екологічної ситуації у м. Калуші.




постійна адреса статті: http://www.dzvony.if.ua/index.php?news=1252
Записаний

Доктор Хаос

  • Старожил
  • ****
  • Карма +67/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 268
  • Мля..
  • Останні відвідини:
    19 Квітня 2021, 21:56:35

    Звідки: м. Київ
Щодо екологічного стану міста Калуш
« Прочитано #47 : 07 Лютого 2010, 09:52:53 »

Все эти разговоры про инвесторов - пустые слова. Никогда никакой богатый дядя не будет вкладывать свои денежки в заведомо убыточный проект. Хотя бы потому что вместе с заводом ему нужно взять на себя содержание "хвостов", отходы производства тоже нужно будет куда-то сливать - а это дополнительная головная боль.
Записаний

Tandylight

  • Глобальний модератор
  • *
  • Карма +1051/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3130
  • Останні відвідини:
    08 Травня 2019, 21:01:31

    Звідки: Київ
Щодо екологічного стану міста Калуш
« Прочитано #48 : 07 Лютого 2010, 10:05:46 »

Все эти разговоры про инвесторов - пустые слова.

Згідна, єдиний дієвий захід це мав би бути Наказ Президента про оголошення зоною надзвичайної екологічної ситуації.Тоді зобовязанні виділити кошти з резервного фонду... І там справедливо зазначено, що це саме тому, що поки немає бюджету, ї хоча на ці потреби резервні завжди виділять але було б дуже вчасно - потрібен статус
Але й те що НРБОУ вирішила будувати житло в Підгірках теж непогано...друге питання як на це мають виділити кошти і коли?
Просто поки є цей Президент і поки не прийняли бюджет визначення статусу практично на 100% давало шанс на виділення коштів але поживемо побачимо...вже й так зрушилось...але звичайно трохи підозрілі ці переноси нарад, яка вже відбулася але не прийнято нічого на Рівні Наказу Президента... :(
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 17:13:43

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Щодо екологічного стану міста Калуш
« Прочитано #49 : 07 Лютого 2010, 13:29:52 »

РНБО вирішила зробити крок в сторону.
Замість пробувати справитися з причиною - вирішили боротися з наслідками.

Трохи то цікаво виглядає.
Якби щось робили з тими солями, то хто би міг дати хабаря? Хіба фірма залучена до робіт.
Ну а так будівництво - золоте дно. То є раз. А потім роздача квартир "тим кому точно необхідно", а необхідність теж може визначатися сумою лаве.
Але то все гіпотетично, а от створення протиракового центру то знов золоте дно - то є два. І то при тому, що нема у місті ні пневмо, ні психо, ні алко диспансерів, а потреба є і то не перший рік. і ще хто зна кого у Калуші більше, онкохворих від хімії чи сухотників від хімії.

Ну а якщо зріст кількості онкохворих намічається від гексахлорбензолу то я ДУЖЕ ДЯКУЮ нашому президенту за таку турботу!!!

Замість щось робити нині, він мені зробить гарну лікарню, де я зможу гарно здохнути завтра.  ДЯКУЮ!!!!
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Tandylight

  • Глобальний модератор
  • *
  • Карма +1051/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3130
  • Останні відвідини:
    08 Травня 2019, 21:01:31

    Звідки: Київ
Щодо екологічного стану міста Калуш
« Прочитано #50 : 07 Лютого 2010, 13:43:31 »

так теж не можна постійно критикувати..я навіть не про Президента, але Палац  - погано, Лікарня яких у всій Україні лише по обласним центрам - теж погано..ми нікуди не дінемось, від онкозахворювань, вони на жаль у великому відсотку не тільки на забруднених територіях...Зараз не знаєш де ту біду чиекати...від випаровувань, від радіації, просто від екологічного стану повітря через ті самі вихлопні гази, чи через нерви і стресси, чи через геномодифіковану їжу...
Добре, нехай Презилдент "Г" я не намагаюсь переконати в іншому, але Насалик що не кажи - молодець...він скористався моментом...
Я відтоді поки з Вами  слідкую за його кроками я вже говорила, що симпатизую йому..Але тут він справді молодець... Бієць
Єдиний прокол з вашим (я б сказала з нашим ;) ) ТБ   :unknow
несправедливо з його боку - тут згідна...
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 17:13:43

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Щодо екологічного стану міста Калуш
« Прочитано #51 : 07 Лютого 2010, 13:48:30 »

Я своєї думки не зміню. Ми маємо закопаний у землю яд, а нам пропонують йти лікуватися замість той яд утилізовувати!
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Tandylight

  • Глобальний модератор
  • *
  • Карма +1051/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3130
  • Останні відвідини:
    08 Травня 2019, 21:01:31

    Звідки: Київ
Щодо екологічного стану міста Калуш
« Прочитано #52 : 07 Лютого 2010, 14:02:04 »

Та ясно, що це не вихід,  а називається відмазались...та все рівно думаю ще добються і наказу про оголошення зоною надзвичаної екологічної ситуації у Вас..
Я теж тебе розумію, але не буває все або чорне, або біле.
Записаний

Azazello

  • Постійний користувач
  • ***
  • Карма +32/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 123
  • Останні відвідини:
    01 Квітня 2014, 22:28:02

    Звідки: Kalush siti
Щодо екологічного стану міста Калуш
« Прочитано #53 : 07 Лютого 2010, 18:44:06 »

Ми маємо закопаний у землю яд, а нам пропонують йти лікуватися замість той яд утилізовувати!
Справа ще й у тому, що гексахлорбензол закопаний не тільки на полігоні, але й у сусідніх лісах. Оскільки полігон відкрили через 5 років після того, як запрацював завод, а куди дівали відходи цих 5 років? Як ви думаєте?
Записаний
Я - Ангел. Только крылья - в стирке, нимб - на подзарядке, а рожки и хвост - это у меня наследственное.

Доктор Хаос

  • Старожил
  • ****
  • Карма +67/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 268
  • Мля..
  • Останні відвідини:
    19 Квітня 2021, 21:56:35

    Звідки: м. Київ
Щодо екологічного стану міста Калуш
« Прочитано #54 : 07 Лютого 2010, 19:30:39 »

Якби щось робили з тими солями, то хто би міг дати хабаря? Хіба фірма залучена до робіт.
Я перепрошую, але буду писати російською.  Любые бюджетные деньги заведомо предполагают проведение тендера, а это значит, что без отката не обойдется. Независимо, будет это строительство или же средства будут выделяться на проведение каких-либо экологических мероприятий. Думаю, что наш президент, все-таки имеет экономическое образование, должен понимать такие тонкости.  Тем более, коррупция процветает, взятки на любом уровне давались и даются. Это факт известный всем. Ибо только в нашей стране гос. чиновники могут приобрести недвижимость за границей и выезжать на уикенды в Турцию, Австрию и т.д. На какие средствА,? Вот в чем вопрос.
Відповідь від: 07 Лютого 2010, 19:18:04
Розмови про ДП "Калійний завод" чуємо на протязі майже 10 років, але досі! ніхто не визначив його статусу. ДП - це не є Державне підприємство, це означає - Дочірне підприємство, що визначає належність до матері, а "мати" ВАТ Оріана. Для початку треба виділити ДП в окрему структуру, дати йому "вольную". Тому як ВАТ - акционерне товариство й належить приватним особам, а не державі, тому держава не може вирішити його долю. Вот вам, панове, парадокс.  Тому всі балачки про долю заводу, пошук інвесторів - пусті обіцянки.  "... Слова, слова, слова..." 
Записаний

foi

  • Новачoк
  • Карма +8/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4
  • Останні відвідини:
    01 Червня 2010, 11:59:35

    Звідки: Україна
Щодо екологічного стану міста Калуш
« Прочитано #55 : 11 Лютого 2010, 10:40:38 »

« Останнє редагування: 11 Лютого 2010, 10:50:02 від yurko »
Записаний

Tandylight

  • Глобальний модератор
  • *
  • Карма +1051/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3130
  • Останні відвідини:
    08 Травня 2019, 21:01:31

    Звідки: Київ
Щодо екологічного стану міста Калуш
« Прочитано #56 : 12 Лютого 2010, 00:44:26 »

Президент вніс до парламенту проект закону щодо затвердження указу про оголошення територій Калуського району Івано-Франківщини зоною надзвичайної екологічної ситуації

Приховано: Показати
Шановні народні депутати України!

Унаслідок тривалої діяльності підприємств з видобутку на території Калуш-Голинського родовища калійних солей та переробки калійних руд на території Калуського промислового вузла на території міста Калуш, сіл Кропивник і Сівка-Калуська Калуського району Івано-Франківської області склалася надзвичайна екологічна ситуація.

Розташовані на цих територіях рудники, Домбровський кар'єр, відвали засолених грунтів, хвостосховища і шламонакопичувач є потенційно небезпечними для життєдіяльності людей та спричинили численні провали земної поверхні, руйнування будинків і комунікацій, інтенсивний розвиток карсту, засолення водоносних горизонтів, джерел питної води в регіоні. На сьогодні термін експлуатації дамби одного із хвостосховищ вичерпаний і навіть інтенсивне випадання опадів може зумовити її руйнування, раптовий вилив розсолів калійних солей, що призведе до руйнування прилеглих промислових об'єктів та житлового фонду, а також забруднення такими розсолами річки Дністер.

Порушення цілісності розташованого на території міста Калуш захоронення високотоксичних відходів гексахлорбензолу, де сконцентровано близько 50 відсотків наявних на території України небезпечних відходів, віднесених до І класу небезпеки, спричиняє забруднення повітря, грунтів і водоносних горизонтів у басейні річки Лімниця, яка впадає у річку Дністер.

Такі негативні зміни в навколишньому природному середовищі міста Калуш та сіл Кропивник і Сівка-Калуська вже призвели до значного перевищення гранично допустимих норм показників якості грунтів, водоносних горизонтів, суттєво обмежують можливість життєдіяльності населення та дальше провадження господарської діяльності в цих умовах, потребують застосування надзвичайних заходів з боку держави для забезпечення захисту життя і здоров'я людей. Зволікання з усуненням наявних ризиків може спричинити техногенну катастрофу, унеможливлення проживання населення на цих та прилеглих територіях.

17 січня 2010 року жителі міста Калуш висловилися за оголошення міста зоною надзвичайної екологічної ситуації.

Згідно з пунктом 21 частини першої статті 106 Конституції України та Законом України «Про зону надзвичайної екологічної ситуації», з метою забезпечення захисту життя та здоров'я людей, нормалізації екологічного стану на території міста Калуш, сіл Кропивник і Сівка-Калуська Калуського району Івано-Франківської області, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України Президент України Указом від 10 лютого 2010 року №145 оголосив території міста Калуш та сіл Кропивник і Сівка-Калуська Калуського району Івано-Франківської області зоною надзвичайної екологічної ситуації.

Ураховуючи, що відповідно до пункту 31 частини першої статті 85 Конституції України та статті 6 Закону України «Про зону надзвичайної екологічної ситуації» такий указ затверджується парламентом, звертаюсь до Верховної Ради України з пропозицією затвердити Указ Президента України від 10 лютого 2010 року №145 і вношу на розгляд проект Закону України «Про затвердження Указу Президента України «Про оголошення територій міста Калуш та сіл Кропивник і Сівка-Калуська Калуського району Івано-Франківської області зоною надзвичайної екологічної ситуації». Прошу розглянути це питання у визначені законодавством строки.

Представлятиме зазначений законопроект під час його розгляду на пленарному засіданні Верховної Ради України Перший заступник Глави Секретаріату Президента України - Представник Президента України у Кабінеті Міністрів України О.Шлапак.

Президент України Віктор ЮЩЕНКО

Вирішила дати посилання на оригінал ;)
Також про це писав Yurko тут: http://forum.kalush.info/index.php?topic=206.msg67805;topicseen#msg67805
Відповідь від: 12 Лютого 2010, 00:25:01
УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ № 145/2010
Про оголошення територій міста Калуш та сіл Кропивник і Сівка-Калуська Калуського району Івано-Франківської області зоною надзвичайної екологічної ситуації


Приховано: Показати
Унаслідок прийнятих свого часу неправильних рішень щодо розташування і експлуатації хвостосховищ, відвалів, акумулюючих ємностей та способу ліквідації шахтних порожнин, що утворилися в результаті господарської діяльності хімічних підприємств у Калуському районі Івано-Франківської області, було порушено екологічну рівновагу в товщі гірських порід Калуш-Голинського родовища калійних солей. Це спричинило численні провали земної поверхні над площею шахтних полів у місті Калуш, руйнування будинків і комунікацій, засолення водоносних горизонтів у цьому місті, селах Кропивник і Сівка-Калуська Калуського району Івано-Франківської області.

Загрозливим є стан на хвостосховищі №2 Калуш-Голинського родовища калійних солей, в якому зберігається понад 10 млн. куб. м відходів, де внаслідок атмосферних опадів стрімко зростає рівень висококонцентрованих розсолів калійних солей. Останнім часом спостерігається їх прогресована фільтрація через товщину дамби, що призводить до її прискореного руйнування, а отже, до зростання ризику раптового виливу таких розсолів, що спричинить руйнування прилеглих промислових об'єктів, житлового фонду, а також забруднення розсолами річки Дністер.

Значну небезпеку становить і інтенсивний розвиток карсту у північній частині Домбровського кар'єру калійних руд, розташованого у місті Калуш, який спричиняє зсуви бортів і просочення води річки Сівка у кар'єр, що створює ризик затоплення кар'єру і потрапляння розсолів калійних солей із нього у річки Лімниця і Дністер.

Крім того, витік розсолів із хвостосховища №2 та Домбровського кар'єру призвів до засолення водоносних горизонтів у місті Калуш на території понад 900 гектарів, ареал засолення стрімко рухається в напрямку річки Лімниця.

Порушення цілісності розташованого на території міста Калуш захоронення високотоксичних відходів гексахлорбензолу, де сконцентровано близько 50 відсотків наявних на території України небезпечних відходів, віднесених до І класу небезпеки, спричиняє забруднення повітря, грунтів і водоносних горизонтів у басейні річки Лімниця, яка впадає у річку Дністер.

Такі негативні зміни в навколишньому природному середовищі міста Калуш та сіл Кропивник і Сівка-Калуська вже призвели до значного перевищення гранично допустимих норм показників якості грунтів, водоносних горизонтів, суттєво обмежують можливість життєдіяльності населення та дальше провадження господарської діяльності в цих умовах, потребують застосування надзвичайних заходів з боку держави для забезпечення захисту життя і здоров'я людей. Зволікання з усуненням наявних ризиків може призвести до техногенної катастрофи, унеможливлення проживання населення на цих та прилеглих територіях.

З метою забезпечення захисту життя та здоров'я людей, нормалізації екологічного стану на території міста Калуш, сіл Кропивник і Сівка-Калуська Калуського району Івано-Франківської області, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 21 частини першої статті 106 Конституції України та Закону України «Про зону надзвичайної екологічної ситуації» постановляю:

1. Оголосити з дня набрання чинності цим Указом на строк дев'яносто днів місцевість на територіях міста Калуш та сіл Кропивник і Сівка-Калуська Калуського району Івано-Франківської області зоною надзвичайної екологічної ситуації.

2. Кабінету Міністрів України:

1) забезпечити невідкладно у зоні надзвичайної екологічної ситуації:

добровільне відселення людей з територій просідання земної поверхні, утворення провальних воронок, карстів, зсувів грунтів з обов'язковим забезпеченням їх жилими приміщеннями для тимчасового, а в подальшому постійного проживання;

здійснення запобіжних заходів щодо недопущення забруднення джерел питного водопостачання;

здійснення технічних заходів з укріплення, гідроізоляції, зменшення динаміки приросту розсолів у Домбровському кар'єрі калійних руд;

укріплення дамби хвостосховища №2 Калуш-Голинського родовища калійних солей;

дослідження полігону захоронення токсичних відходів, розробку та здійснення комплексу заходів щодо локалізації джерела забруднення токсичними відходами навколишнього середовища та щодо ліквідації наслідків такого забруднення;

2) виділити у тижневий строк додаткові кошти місцевим бюджетам міста Калуш та Калуського району Івано-Франківської області, інші матеріальні ресурси для нормалізації екологічного стану в зоні надзвичайної екологічної ситуації;

3) установити суворий контроль за цільовим використанням фінансових та матеріальних ресурсів, які виділяються для виконання робіт щодо нормалізації обстановки в зоні надзвичайної екологічної ситуації;

4) забезпечити здійснення заходів з невідкладного оздоровлення дітей, які проживають на територіях, оголошених зоною надзвичайної екологічної ситуації, в оздоровчих закладах, у тому числі перевезення їх до місць оздоровлення й у зворотному напрямку;

5) за участю відповідних органів місцевого самоврядування:

забезпечити медичні заклади, що здійснюють медичне обслуговування населення, яке проживає в зоні надзвичайної екологічної ситуації, необхідним медичним обладнанням та медикаментами;

забезпечити проведення диспансеризації населення у зоні надзвичайної екологічної ситуації;

створити належні умови для роботи та проживання працівників, залучених до виконання робіт у зоні надзвичайної екологічної ситуації, та забезпечити відповідну оплату їх праці;

6) забезпечити спостереження за станом навколишнього природного середовища в зоні надзвичайної екологічної ситуації;

7) здійснювати оперативне і достовірне інформування населення про обстановку в зоні надзвичайної екологічної ситуації, виконання заходів, спрямованих на її нормалізацію.

3. Міністерству закордонних справ України, Міністерству економіки України:

1) звернутися до міжнародних організацій та іноземних держав з проханням надати гуманітарну і технічну допомогу для нормалізації екологічного стану у місті Калуш та селах Кропивник і Сівка-Калуська Калуського району Івано-Франківської області;

2) сприяти залученню інвестицій у соціально-економічний розвиток міста Калуш та сіл Кропивник і Сівка-Калуська Калуського району Івано-Франківської області.

4. Міністерству внутрішніх справ України разом із відповідними місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування забезпечити посилену охорону громадського порядку та об'єктів, що забезпечують життєдіяльність населення в зоні надзвичайної екологічної ситуації.

5. Цей Указ набирає чинності одночасно з набранням чинності Законом України про його затвердження.

Президент України Віктор ЮЩЕНКО

10 лютого 2010 року

Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 17:13:43

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Щодо екологічного стану міста Калуш
« Прочитано #57 : 12 Лютого 2010, 08:47:31 »

Чув таку мульку, воно може і неправда, але по темі більше пасує сюди, що Автодор буде брати воду із хвостосховища (чи з карєру) і тією водою будуть поливати дороги по всіх районах області аби не було льоду і снігу.
Цікава ідея щоб зменшити концентрацію засолення у одному місці його поширять на більшу територію.
Але щось мені здається, що автомобілісти можуть бути потім дуже проти  ;)
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City
Щодо екологічного стану міста Калуш
« Прочитано #58 : 12 Лютого 2010, 08:58:28 »

100% потім то все ге буде на машині. і хрин зна що там намішано. Хоча в світі абтобани посипають спец реагентами. але вони мабуть знають що там намішано. та один хрин машина після всяких посипайок біла. та з іншого боку ціла.
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

Tandylight

  • Глобальний модератор
  • *
  • Карма +1051/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3130
  • Останні відвідини:
    08 Травня 2019, 21:01:31

    Звідки: Київ
Щодо екологічного стану міста Калуш
« Прочитано #59 : 12 Лютого 2010, 11:25:58 »

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ № 145/2010
Про оголошення територій міста Калуш та сіл Кропивник і Сівка-Калуська Калуського району Івано-Франківської області зоною надзвичайної екологічної ситуації
Я Вас вітаю :) ПРийнято :)
Записаний