Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

16 років 8 місяців 27 днів

Автор Тема: Щодо екологічного стану міста Калуш  (Прочитано 290156 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Печеніг

  • Новачок
  • Карма +0/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2
  • Останні відвідини:
    16 Червня 2009, 18:49:53

    Звідки: м.Харків

Шановні
   Мене дуже сподобалося місто Калуш,дуже гарні фото,та цікава історія.Але за фахом я еколог тому моя зацікавленість почалась з того що я побачив, що у вас розташований концерн "Хлорвініл", та забагато на мою думку інших підприємств котрі мають дуже негативно впливати на екологічний стан міста. Якщо в вас є можливість буду дуже вдячний отримати інформацію стосовно екологічного стану міста, чи контакти людей які можуть надати таку інформацію.Це можуть бути : офіційна статистика,наукові дослідження,думка громади та інше.
  Заздалегідь вдячний

Обговорюємо проблеми утилізації Гексахлорбензолу в Калуші
в темах:

Гексахлорбензол (С6Сl6) !!!!!
нова отрава для Калуша
Референдум на форумі про будівництво в Калуші заводу з переробки С6Сl6

   Адміністрація
« Останнє редагування: 16 Лютого 2011, 09:15:51 від romashkin »
Записаний

sithist

  • Початківець
  • *
  • Карма +11/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 31
  • Останні відвідини:
    08 Листопада 2023, 17:15:24

    Звідки: kalush
Що до єкологічного стану міста Калуш
« Прочитано #1 : 16 Червня 2009, 01:29:33 »

так, місто в нас класне, але от з екологію щось не дуже, тай то уже не хлорвініл давно, зараз лукойл (корпатнафтохім і лукор)
http://www.dzvony.if.ua/index.php?news=898
Записаний

Печеніг

  • Новачок
  • Карма +0/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2
  • Останні відвідини:
    16 Червня 2009, 18:49:53

    Звідки: м.Харків
Що до єкологічного стану міста Калуш
« Прочитано #2 : 16 Червня 2009, 01:52:52 »

  Почитав про сольові озера. Які зміни на цей час. Це просто жахливо.
Записаний

syddia

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +369/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2160
  • Останні відвідини:
    17 Вересня 2017, 21:38:01

Що до єкологічного стану міста Калуш
« Прочитано #3 : 16 Червня 2009, 09:15:14 »

Почитав про сольові озера. Які зміни на цей час. Це просто жахливо.
Ми живемо в цьому жаху постійно і намагаємось його не помічати, бо якщо весь час думати про цю загрозу, то можуть мозги поїхати.

Це можуть бути : офіційна статистика,наукові дослідження,думка громади та інше.
Офіційною інформацією не володію, а от щодо власних вражень, то вважаю, що, якщо не рахувати хвостосховищ і засолення грунтів, то екологічна ситуація в Калуші значно покращилась з тих часів як припинили роботу такі шкідливі виробництва як магнієвий завод. Колись годі було чекати на городі добро урожаю, а зараз хоч без парника сади огірочки і вони достигнуть. :)
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:26:16

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Що до єкологічного стану міста Калуш
« Прочитано #4 : 16 Червня 2009, 09:42:21 »

Вони не жахливі, а прекрасні. Потрібні лише гроші на облаштування і підтримання у доброму стані. Ми маємо мертве море у себе під носом і не використовуємо.  Запхай трубу і качай на переробку в калійні добрива, яких зараз так треба. Але де там. Політика головне.
Загалом зараз криза і всі заводи стоять, тому екологія у місті добра, якщо не рахувати, що з дня на день, з місяця на місяць відкладається ймовірність труєння всієї риби у Дністрі, Сівці, Лімниці та інших річках і якщо забути, що шахти позаливали водою і зараз люди живуть над пустотами, які рано чи пізно обваляться. А так все красиво, затишно, зелено. Хрущі з'являються, є багато ластівок,стрижів, голубів, є навіть сови. Бачив білку за 200 м. від свого дому. Благо що в саді є їжаки, а то би ще вужі мабуть почали розмножуватися.

ось свіжа стаття у газеті, де описується наболіле
http://www.dzvony.if.ua/index.php?news=898
Відповідь від: 16 Червня 2009, 09:20:35
Як літають стрижі можна побачити тут http://kalush.info/modules.php?name=Pages&go=page&pid=32   :) :)
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:26:16

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Що до єкологічного стану міста Калуш
« Прочитано #5 : 07 Серпня 2009, 10:54:48 »

От молодці молоді рухівці, щкода, що я не знав про акцію.

«Дихай вільно!»

Під такою назвою 1 серпня у місті стартувала чергова акція.

Її зорганізувала міська молодіжна громадська організація «Молодий рух»

Як повідомила голова «Молодого руху» Мар’яна Савка, акція має на меті розбудити громадськість міста, спонукати владу до рішучих і результативних дій щодо вирішення проблем річки Сівки, яка протікає через місто. Дідусі молодорухівців розповідають, що раніше в цій річці водилися раки, а нині повз неї (через сморід) неможливо пройти. Молодь хоче, щоб Сівка стала повноводніша, чиста, щоб калушани могли відпочивати на її берегах.

За словами М. Савки, молодорухівці опитали майже 600 чоловік, серед яких байдужими до стану цієї річки виявилися одиниці. Всі решта засудили такий її стан. Для його покращення опитані пропонують на обвідному каналі зробити шлюзи, запустити більший потік у річку, щоб вона самоочищувалася, чи закопати всю річку в трубу. Наголошують опитані й на обов’язкових жорсткіших штрафах тих, хто загаджує цю річку.

До слова, два роки поспіль «Молодий рух» проводив акцію прибирання берегів річки Лімниці. Цьогоріч до їхньої акції долучилася влада: як міська, так і районна.

Вероніка ЧОЛОВСЬКА, студентка ІІ курсу інституту історії та політології Прикарпатського університету ім. В. Стефаника
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


DVania

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +963/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4231
  • Останні відвідини:
    14 Вересня 2016, 23:52:58

Що до єкологічного стану міста Калуш
« Прочитано #6 : 09 Серпня 2009, 00:49:22 »

Було таке,і мене опитували. :) ) Та Слава Богу,що ще хоть когось в цьому місті цікавить та "річка".
Записаний

syddia

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +369/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2160
  • Останні відвідини:
    17 Вересня 2017, 21:38:01

Що до єкологічного стану міста Калуш
« Прочитано #7 : 09 Серпня 2009, 13:50:23 »

Ну а от мене цікавить стан іншої річечки у місті, але толку з тої нашої цікавості. :unknow
Цим питанням в першу чергу повинні зайнятись повноважні органи. Необхідно прочесати береги річки і виявити та зафіксувати тих хто скидає у її води різні нечистоти, а далі накласти штрафи. :evil
Записаний

walkman

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +182/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 768
  • Останні відвідини:
    10 Січня 2014, 14:55:26

    Звідки: C:\Ukraine\Kalush
Що до єкологічного стану міста Калуш
« Прочитано #8 : 09 Серпня 2009, 14:03:09 »

Вероніка ЧОЛОВСЬКА, студентка ІІ курсу інституту історії та політології Прикарпатського університету ім. В. Стефаника
Моя однокласниця!За однією партою з нею сидів :) ;)) :drink
Записаний

Не издевайтесь да неиздёваны будете !!!!  ...

syddia

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +369/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2160
  • Останні відвідини:
    17 Вересня 2017, 21:38:01

Що до єкологічного стану міста Калуш
« Прочитано #9 : 09 Серпня 2009, 14:08:15 »

І взагалі, варто більше уваги приділяти всім водним артеріям міста впритул до банальних фос, які під час минулорічної повені перетворились на рукава річок. :(
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:26:16

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Що до єкологічного стану міста Калуш
« Прочитано #10 : 10 Серпня 2009, 20:57:57 »

А чому Ігор_О не ділиться з нами інфою про плани щодо сміттєпереробного заводу?
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Propoved-nik

  • Користувач
  • **
  • Карма +9/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 68
  • Останні відвідини:
    13 Березня 2016, 14:40:43

    Звідки: Івано-Франківськ- КАЛУШ
Що до єкологічного стану міста Калуш
« Прочитано #11 : 11 Серпня 2009, 01:00:17 »

А чому Ігор_О не ділиться з нами інфою про плани щодо сміттєпереробного заводу?
А де можна отримати інформацію, щодо даного проекту...чи є десь на форумі тема, або хто має ссилки на статті...???
Записаний
Оставляйте время для размышлений; но когда приходит время действовать, прекращайте размышлять и начинайте действовать.

Ігор_О

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +282/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1943
  • Останні відвідини:
    06 Жовтня 2016, 16:39:01

Що до єкологічного стану міста Калуш
« Прочитано #12 : 11 Серпня 2009, 08:24:20 »

А чому Ігор_О не ділиться з нами інфою про плани щодо сміттєпереробного заводу?
Сміттєпереробного заводу в Калуші ближчим часом не буде.
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:26:16

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Що до єкологічного стану міста Калуш
« Прочитано #13 : 11 Серпня 2009, 10:15:49 »

Хм. А чого тоді у Дзвонах писали, що під нього вирубали дерева. Тай п. Петрів чекає дозволу на будівництво з Держ архбуд контролю, для фірми СПК Калуш?
Невже я більше знаю??? :-[
« Останнє редагування: 12 Серпня 2009, 12:22:16 від yurko »
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Люся

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +408/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 1149
  • Останні відвідини:
    01 Березня 2019, 15:47:14

    Звідки: Хотінь
Що до єкологічного стану міста Калуш
« Прочитано #14 : 12 Серпня 2009, 13:14:39 »

 А у минулотижневих "Вікнах" написали, що вже вімовились від ідеї будівництва сміттєпереробного заводу.... Цікаво, чому?
Записаний
"Готовность индивидуума в любой момент превратиться в вооруженную оппозицию определяет степень его социальной полноценности. Чего можно ожидать от нации, когда в мужчинах воспитывают комплекс вины за естественное желание потрогать парабеллум? Ничего, кроме покорности тупого стада." Г.Водичка

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:26:16

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Що до єкологічного стану міста Калуш
« Прочитано #15 : 12 Серпня 2009, 14:04:25 »

То і у Дзвонах таке писали, але тим не менше дерева під будівництво вирубали і документи на дозвіл будівництва подали.
http://www.dzvony.if.ua/index.php?news=960 то про те, що "не потрібно" а про дерева я писав вище. (є в нас на сайті)
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:26:16

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Що до єкологічного стану міста Калуш
« Прочитано #16 : 20 Серпня 2009, 15:17:51 »

Нє,ну я така людина, що мені багато що по барабану, але якщо мене щось зацікавило, то вже стаю небайдужим.
Сумніваюся, що хтось зможе відповісти на моє питання, але все ж.

Вчора ввечері проходжу по мосту на пр. Лесі і бачу, що Сівкою тече не сіра, як останнім часом було, а чиста вода. Думав, що то лише там, бо ж то лише початок занечищення, але нині йшов через кладку на Шахтарській і диво дивнеє! Вода така чиста, що якби не пливли клапті лайна, яке за кілька місяців встигло нарости на камінні, то би мож було купатися (умовно кажучи).
Ніяких природних тому причин не бачу, бо хоч може десь і були дощі, а рівень води абсолютно не піднявся. Тобто при такій самій кількості води що протікає за одиницю часу раніше вода встигала страшенно загадитися, а зараз чиста.
Може на проспекті воду відключили і кака відповідно менше тече, чи насосна біля пожарки почала працювати так як повинна?
Не знаю. Дивно і все. Звісно розумію, що чистою Сівка у місті не буде ще років 10-20 то точно, але якби вона була хоч така як є зараз то і то би вже було супер.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Кітка_Проня

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +303/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 1027
  • Останні відвідини:
    20 Жовтня 2014, 15:37:10

    Звідки: Львів
Що до єкологічного стану міста Калуш
« Прочитано #17 : 20 Серпня 2009, 17:00:58 »

Вероніка ЧОЛОВСЬКА, студентка ІІ курсу інституту історії та політології Прикарпатського університету ім. В. Стефаника
Моя однокласниця!За однією партою з нею сидів
о, і тут моя Вероніка   ;) :D
Записаний


изюминку можно искать и в навозе, но что с ней потом делать?

Люся

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +408/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 1149
  • Останні відвідини:
    01 Березня 2019, 15:47:14

    Звідки: Хотінь
Щодо екологічного стану міста Калуш
« Прочитано #18 : 21 Серпня 2009, 12:57:26 »

  Ще би хто почистив від усякого сміття русло. А то її "добрі газди" що живуть довкола - за смітник уже скільки років мають. Якби хто зорганізував таку "акцію" я би пішла. Але чи то би плоди принесло? Звільниться тільки  місце під нові смітники. Наші "газди" певно ніколи не заплатять за вивіз сміття, ліпше на річку, чи в ліс на власнім авті вивезуть.
Записаний
"Готовность индивидуума в любой момент превратиться в вооруженную оппозицию определяет степень его социальной полноценности. Чего можно ожидать от нации, когда в мужчинах воспитывают комплекс вины за естественное желание потрогать парабеллум? Ничего, кроме покорности тупого стада." Г.Водичка

syddia

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +369/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2160
  • Останні відвідини:
    17 Вересня 2017, 21:38:01

Щодо екологічного стану міста Калуш
« Прочитано #19 : 21 Серпня 2009, 14:26:38 »

Наші "газди" певно ніколи не заплатять за вивіз сміття, ліпше на річку, чи в ліс на власнім авті вивезуть.
 Я так розумію, Люся, ти до газдів (у розумінні догляду за власним будинком і подвірям, а не протирання пилюки у коридорі метр на метр) не відносишся. А чи Ти вкурсі, що нема кому платити за вивіз сміття? Маю на увазі спеціалізовану машину, яка б за доступну платню з відповідною періодичністю вивозила крупногабаритні побутові відходи з приватного сектору. Чи може Ти пропонує викликати вантажне таксі і везти пару мішків на міське сміттєзвалище?
 Колись по передмістях Калуша їздив один добитий тракторець збирав сміття (здається 50 коп. за відро). Більшість людей були готові платит за вивіз сміття таким чином, але ж той тракторесь курсував по цілому місту і через одну точку проїжджав лиш раз на тиждень і то повний повнісінький. Поки людина почула сигнал того тракторця, поки зібралась виносити сміття на вулицю, то він вже був на сусідній вулиці і толку з того не було ніякого. Зараз ніби поставили ящики для збору сміття, але ті ящики, по-перше добиті до ручки і диряві як решето, а по-друге вони не розраховані на приватний сектор, бо не вміщають того сміття, що викидають люди. А головне, що по всіх хатах оббігали комунальники і заставили людей укласти відповідні договори на вивіз побутового сміття. Особисто моя бабуся справно платить за вивіз сміття, але вона бідака кожного дня бідкається чи порожні вже ті ящики, бо не хоче накопичувати гори сміття під хатою, а викинути сміття під ящик совість не дозволяє. А ті ящики спорожняють раз на тиждень і то за пів дня вони далі стоять повні. З приватного сектору сміття треба вивозит мало не щодня і самі якщики повинні бути більших габаритів.
 Тому перше треба створити умови, авже потім когось обливати брудом. :offense
Записаний