Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

16 років 8 місяців 27 днів

Голосування

Як на даний час потрібно боротись з бродячими собаками у Калуші?

відстрілювати на вулиці
виловлювати і усипляти більш гуманним методом
стерилізувати і відпускати на волю
виловлювати і поміщати у спецпритулки
виловлювати, стерилізувати і поміщати у спецпритулки

Автор Тема: Бродячі собаки. Гуманне ставлення до тварин, чи безпека людини?  (Прочитано 289389 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

DJ Kardan

  • Старожил
  • ****
  • Карма +113/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 327
  • Accipe Dee pro medicamento!
  • Останні відвідини:
    02 Липня 2016, 10:32:21

    Звідки: Dzvonars'ka street

Найбільш правильним було б напевне якби бродячих собак хоча б стерилізували (аби популяція бездомних псів не збільшувалась).

Але таких собак після стерилізації треба випускати там, де їх упіймали. Справа в тому, що між бродячами собаками територія "поділена", тобто при поміщенні господаря території в притулок - місце стає вакантним і там зявляються нові собаки, що вестимуть нову війну за територію. Тому, старий "смотрящій" там буде доречним.

Ну, а виводок щенят доведеться залишити в притулку (попередньо також здійснивши стерилізацію) або гуманним способом усипити (на жаль, завдяки непродуманим діям КМУ, легальних препаратів в Україні для цього немає).
Маємо навіть відповідний закон:  :prapor: http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=3447-15

Та й підприємці, мабуть, знайшлися би. Тут від міської ради треба небагато: виділити землю і оголосити конкурс для підприємців.
Фактично, підприємці паралельно в цьому притулку могли б і надавати інші послуги. Ця справа завдяки старанням підприємництва, окрім підтримки фінансових донорів, могла б навіть стати самоокупною. А в перспективі, може й прибутковою...

Та й взагалі справа не тільки в бездомних собаках, але ще є коти, голуби, щурі, ворони - перелік можна продовжувати... і до всіх цих тварин ставлення неодинакове, загроза неоднакова та й дії мають бути різні...

Gorec

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +232/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 656
  • Трусость это чрезмерное раздумие.
  • Останні відвідини:
    02 Лютого 2014, 18:55:14

    Звідки: Урочише Кам'янка

 Цікаві роздуми на уже вічні теми. А в нашому "Європейському місті" сьогодні травили всіх хто рухаєть і відмінний від людини. Вмирають тваринки до тепер. (гарна, гуманна смерть від дикої громади, яка робить вигляд, що усе йде по плану) Їх би, поки ще живі були, виловити і в міську раду... поки ще їхні очі  блистять життям, глянули б в безжиттєві очі тих хто приймає такі гуманні рішеня.  :(   
Відповідь від: 07 Березня 2011, 17:21:47
Колись одна велика людина, по калуським міркам, в сесійному залі  сказала, що кастрація це страшне зло. Певне таке масове отруєннє велике благо. :o
Записаний
«Погано дуже, страх погано
В оцiй пустинi пропадать!
 А ще поганше на Украйнi
Дивитись, плакать i мовчать!»

DJ Kardan

  • Старожил
  • ****
  • Карма +113/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 327
  • Accipe Dee pro medicamento!
  • Останні відвідини:
    02 Липня 2016, 10:32:21

    Звідки: Dzvonars'ka street

що кастрація це страшне зло
 Вся справа в тому, що крім хірургічного способу є ще хімічний, як на мене, більш гуманний... Хоч слово "гуманний" тут і справді якесь недоречне...

Сонечко+

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +801/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3805
  • Сонячного життя вам, сповненого чудес і сюрпризів!
  • Останні відвідини:
    09 Вересня 2023, 17:33:39

    Звідки: з маминого животика

Довго думала і все ж вирішила таки дати цю інформацію на форум. А раптом...
Моя подруга у Києві "пожертвувала" своєю квартирою, коштами, часом...щоб спасти кілька собак від гуманності людей. Може хто і їм захоче допомогти. Подаю цитату з її сторінки і ссилку на неї :
Цитувати (вибране)
сейчас в "мини-миниприюте глазуу и мамы глазуу" одиннадцать собак.
(их фото и истории)

в Киеве:
Любчик - пёс-инвалид с травмой спины, ездит на колясочке. (тема на форуме помощи животным)
Маша - собака-инвалид с травмой спины, уже ездит на коляске. (тема)
Алька - собака, вынутая в детстве из-под машины (побитая, со сломанным ухом).
Ниндзя - собака, вынутая в детстве из коробочки на лугу.
Масик - белоснежный миниатюрный щенок, явный метис парсон-рассел терьера, выброшенный из машины, ищет себе хозяина.
Даяна - собака с переломами задних лап, ходьба восстановлена (тема) была дважды возвращена из семей непорядочных людей, ищет себе хозяина.
Лола - собака-инвалид, была найдена с пулей в позвоночнике; реабилитируется и лечится от лептоспироза (подарена нам добрым человеком Павлом Басанским) (тема)

в пригороде у родителей:
Габа - маленькая домашняя собачка, подобранная рожавшей на входе в метро
Буня (Буба) - собака, вытащенная в детстве из подземелья волонтёрами-альпинистами
Гуля и Жужа - щенки, найденные помирающими от пироплазмоза и вирусов; ищут себе хозяев
http://glazoo.livejournal.com/600755.html
Записаний

Софія

  • Постійний користувач
  • ***
  • Карма +13/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 133
  • Останні відвідини:
    24 Липня 2016, 12:45:16

    Звідки: вул. Пушкіна

Тут теж багато про київських волонтерів та тварин-http://forum.ua-vet.com/viewtopic.php?f=4&t=787
Записаний

Люся

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +408/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 1149
  • Останні відвідини:
    01 Березня 2019, 15:47:14

    Звідки: Хотінь

незрозуміла мети останніх двох повідомлень. Як роблять в інших містах ми вже багато разів про це говорили.
Записаний
"Готовность индивидуума в любой момент превратиться в вооруженную оппозицию определяет степень его социальной полноценности. Чего можно ожидать от нации, когда в мужчинах воспитывают комплекс вины за естественное желание потрогать парабеллум? Ничего, кроме покорности тупого стада." Г.Водичка

Сонечко+

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +801/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3805
  • Сонячного життя вам, сповненого чудес і сюрпризів!
  • Останні відвідини:
    09 Вересня 2023, 17:33:39

    Звідки: з маминого животика

У мене мета була банальна - допомогти знайомій у її справі, може хтось захоче також її якось і чимось підтримати. Не дала в розділ "не будьте байдужими", бо порахувала цю тему більш підходящою.
А ще однією причиною було розповісти про цю людину. Вона не волонтер притулку для тварин, цих собак виявляється Настя виходжує у власній квартирі. Одна людина виправляє злочини інших людей.
Звичайно, тварини не люди. Але, якщо хтось захоче допомогти, на її сторінці можна прочитати про їх потреби і реквізити.
Записаний

krapochka

  • Постійний користувач
  • ***
  • Карма +44/-0
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 199
  • Останні відвідини:
    03 Лютого 2016, 13:26:09


Чесно кажучи, я думала, що на проблему з бродячими собаками усім наплювати або ж одна думка - вбивство.
Особисто мене теж дуже турбує дане питання. Аж плакати хочеться, коли бачу на вулиці тих беззахисних безхатьків. І з цим треба щось робити.
У себе у дворі підгодувую декількох песиків. Але це все, що особисто в моїх силах на даний час.
Писати тут гучні фрази замало. Просто побалакати та й забути?
Мені дуже сподобалося як зробили у Чорногорії. Я думаю для нашого міста це під силу. Окрім того, людям в селі тих собак не потрібно. А якщо комусь так сильно потрібно, хай побігає зі справочками=) Тоді бажання відпаде. В мене одна знайома в селі має собаку і вона його ненавидить. Я ж їй кажу, для чого тоді заводила? А вона відповіла "Щоб залишки їжі не викидувати". Чесно, мені було смішно такій дурній відповіді. Я ж їй кажу, заведи свиню - її то ти точно любитимеш і користі більше, тобто вигоди. Саме вигоди, бо людина - корислива по своїй натурі, і чого їй не треба - того позбувається. Не бігають же по вулицях свині чи корови. Їх чисельність людина може регулювати. В принципі так як і чисельність собак і котів. Просто легше 2-3 рази в місяць втопити цуценят чи вивезти за село, ніж один раз стерилізувати - і не мати мороти аже до смерті собаки.
Є у Калуші одне місце, важко притулком назвати, але все ж таки хоч якась допомога для хворих тварин. Стараються про це місце не розголошувати, так як є хитрі, які б із задоволенням віддали туди своїх тварин. Однак ніхто з них і гривні не дасть на утримання притулку. Є і просто злі роти і очі.
наразі стерилізацією безхатьківв ніхто не займаєтиметься, так як діють гицлі. І це марна роботи. До прикладу, особисто я за свій кошт стерелізувала би і виходила б кількох собак. Але де гарантії того, що завтра не прийдуть гицлі і не вбють цих песиків?
А собаки як бігали по вулицях і так бігатимуть, допоки охочих допомогти буде не декілька, а ціла громада підніме це питання. І гроші перестануть на гицлів виділяти, які і так до них не доходять, а як завжди по інших кишенях.
Записаний
Натуральне мило та косметика ручної роботи facebook.com/groups/breoles

krapochka

  • Постійний користувач
  • ***
  • Карма +44/-0
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 199
  • Останні відвідини:
    03 Лютого 2016, 13:26:09


Мочити їх.  :-D
Ой які усі тут добренькі. От як покусають вас, чи ваших рідних - що ви тоді скажете?  :duvno
Один песик (дворняжка) - то ничо, а коли зграя ганяються за сукою, то треба обходити десятою дорогою, бо нападають.

Нічого не казатиму=)) Мене теж укусив вчора собака, щоправда по моїй вині. Зараз така істерика. Спостереження за собакою і таке інше. Але бажання допомогти безпритульним песикам в мене не зникло.
А ви обходьте проблему стороною, в той час як собаки осторонь не ходитимуть, а проситимуть допомоги.
Записаний
Натуральне мило та косметика ручної роботи facebook.com/groups/breoles

krapochka

  • Постійний користувач
  • ***
  • Карма +44/-0
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 199
  • Останні відвідини:
    03 Лютого 2016, 13:26:09


А от і не правда! Скоро у нас буде притулок. Чекаємо на рішення сесії про виділення землі. Як закінчу робити сайт - дам ссилку. У нас не тільки організація захисту тварин є , у нас рахунок є, у нас сайт скоро буде, У НАС ПРИТУЛОК СКОРО БУДЕ. 
Люся, а вже є сайт? Бо недавно я говорила з пані Олею, то казала, що немає. А якими ви питаннями займаєтесь у притулку? Просто крім п. Олі і п. Іванни я нікого не знаю.
Записаний
Натуральне мило та косметика ручної роботи facebook.com/groups/breoles

koliaillich

  • Постійний користувач
  • ***
  • Карма +67/-3
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 170
  • Останні відвідини:
    13 Грудня 2016, 16:01:18

    Звідки: Украина

Часто приходится  по телеку видеть разные фильмы где  люди встречаются или хотели бы встретится с инопланетянами,так сказать с иными цивилизациями.Хочу сказать вот что,эти цивилизации рядом,научитесь общатся ,сосуществовать, з теми кого вы называете братьями меньшими.Хотел было написать,что мол разве братьев убивают,но да, вспомнил люди запросто убивают и братьев.Так что пока мы не нучимся понимать окружающий мир никакой инопланетный Разум  не станет снами связываться.Еще хотел поставить плюсики людям кторые помогают животным или хотя бы сочуствуют,но чего то не вышло.
Записаний
«Единственное, что необходимо для торжества зла — это бездействие хороших людей.»

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 17:13:43

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського

У Миколаєві собаки загризли чоловіка

Приховано: Показати
40-річного чоловіка з укусами від собак знайшов перехожий. Чоловік помер від втрати крові.


На околиці Миколаєва знайшли понівечене тіло 40-річного чоловіка. Найімовірніше, кажуть правоохоронці, людину загризли бродячі пси. За словами комунальників, ситуація з бездомними тваринами у місті вийшла з-під контролю. Оскільки відстрілювати чи присипляти їх заборонено, собаки активно розмножуються. Напади на людей - уже не рідкість.

Понівечене тіло 40 річного миколаївця, знайшов на пустирі випадковий перехожий. У міліції певні, чоловік помер від втрати крові, після укусів собак.

В міському травмпункті повідомили, що пацієнтів, покусаних тваринами, до них привозять щодня. Лише за час травневих свят їх було більше 20

За словами травматологів, укуси бродячих псів небезпечні. Адже собаки можуть заразити людину сказом. Діагностувати його одразу – вкрай важко.

Покусаних собаками людей побільшало в рази – стверджують лікарі. Комунальники пояснюють – це тому, що стало більше бездомних тварин. Раніше, кажуть, їх кількість регулювали евтаназією.

Тоді собак присипляли курареподібною отрутою – дитиліном. Нині користуватись цим препаратом заборонила прокуратура. Адже від нього тварини помирають повільно і у муках. Але заміни дитиліну досі не знайшли.

Єдина законна альтернатива – відлов, ізоляція та стерилізація собак у притулках. Але їх у Миколаєві немає - кажуть комунальники. Нині вони намагаються створити тимчасовий пункт для тримання тварин. Але не відомо коли він розпочне свою роботу.
http://tsn.ua/ukrayina/u-mikolayevi-sobaki-zagrizli-cholovika.html

Відповідь від: 06 Травня 2011, 10:59:12
Самим гуманним ставленням проблема не вирішується. Треба ще й щось робити.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Люся

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +408/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 1149
  • Останні відвідини:
    01 Березня 2019, 15:47:14

    Звідки: Хотінь

Самим гуманним ставленням проблема не вирішується. Треба ще й щось робити.
ПРАВИЛЬНО!!!!!
Але, нажаль, не всі це розуміють! І пояснити дуже важко, коли тебе ніхто не слухає.
Відповідь від: 06 Травня 2011, 16:10:17
Просто крім п. Олі і п. Іванни я нікого не знаю.
І я більше, крім п Олі і п.Іванни там нікого не знаю. Там нікого просто більше нема. П. Оля вирішила приватизувати ідею притулку і вирішення проблеми бездонних тварин у Калуші. Вона назвала себе вже не головою Громадської організації, яка всього лиш перша серед рівних, а ДИРЕКТОРМ чогось там. Голова і директор, як ви розумієте - це дещо різні речі. Всі рішення директор приймає одноосібно, як і п.Оля. Правда, і "фірма" її стала внаслідок цього одноосібною...Нажаль, її погляди на вирішення цієї проблеми замикаються суто на годівлі 9 собак які живуть зараз на території, де мав би бути притулок. Інші проблеми вони не вирішуть, бо не вважають їх важливими і тим членам ГО які не поділяли їхні такі погляди вони заборонили називати себе членами організації і робити будь-які дії повязані з захистом тварин у Калуші від імені організації. Тому нам не залишається нічого як тільки продовжувати цю справу але вже іншим шляхом. ... Ось така ситуація.... На загальних зборах членів ГО були, правда, присутні якісь особи, яких ми раніше ніколи не бачили, і яких, очевидно, туди зорганізували для того, щоб не дати нам "поганим членам" провести свої рішення і свій план дій. Але, як Ви кажете, що там нікого крім Тарханової і Іванни Василівни нема, то значить, що це були тільки "голосуючі" і ніхто з них, очевидно справами притулку займатися і не збирався.. Щодо сайту. то я його намагалася робити двічі. Але його ж треба чимось наповнити. Я хотіла зробити сторінку документів і попросила п. Олю дати мені їх для сканування, та вона мені відмовила, зіславшись на те, що як я хочу щось робити, то треба ствати і робити, а не брати документи, на які я не маю жодного права  :o
Отже, як Ви розумієте п. Оля - не зовсім так розуміє ідею боротьби з проблемою бездомних тварин у місті як я..., отже, як я могла зробити сайт?. Крім того найпершою покупкою п Олі на пожертви були не медикаменти, не їжа для тварин, не будівельні матерали для притулку  а..... КОМПЮТЕР!!! для (увага!) - ОФІСУ! П. Оля себе бачить у шкіряному кріслі директора в гарному офісі, який тільки віддає накази.... Попри те, що наразі ще нема притулку, але вже є компютер для офісу, отже, як мені дали зрозуміти і не моє діло є сайт чи нема сайту...  :)
Записаний
"Готовность индивидуума в любой момент превратиться в вооруженную оппозицию определяет степень его социальной полноценности. Чего можно ожидать от нации, когда в мужчинах воспитывают комплекс вины за естественное желание потрогать парабеллум? Ничего, кроме покорности тупого стада." Г.Водичка

Gorec

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +232/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 656
  • Трусость это чрезмерное раздумие.
  • Останні відвідини:
    02 Лютого 2014, 18:55:14

    Звідки: Урочише Кам'янка

 Люся, а чим же мала займатись ота громадська організація "Захист". У свій час я досить серйозно надіявся, якщо однодумці організуються під одією юридичною парасолькою для вирішення проблем  безпритульних тварин, то діло піде. Багато ж людей   повірило у добрий намір започаткувати добру справу. Були прямі ефіри, були гарні публікації в пресі на які люди досить  актвно відкликались і давали розумні поради. І на скільки мені відомо і мерія перейнялась цією проблематикою і були запевняння у пресі голови міста, що, по-моєму, до червня цього року притулок за кошти меценатів стане на ноги і почне свою гуманну діяльність.
   Люся, а чим же ще мала займатись дана громадська організація окрім організації притулку? Бо до притулку ще може бути досить далеко, а проблеми є постійно і  члени організації, на мою думку, мали б уже займатись проблемою безпритульних тварин, а не тільки ними самими.   Є ж закон про гуманне ставлення до тварин. Хто ж запитає чому він не виконується? Хто, як не дана організація мала відслідковувати факти порушення чинного законодавтва  і при порушенні його мати відповідні матеріали для звернення  в прокуратуру.
 Люся, як що можете, скиньте нам тут у тему задачі й поставлені цілі, які були поставлені перед громадською організацією напередодні її заснування. А ми подумаємо, можливо щось і самі без організації в силі зробити. :frend
 
Записаний
«Погано дуже, страх погано
В оцiй пустинi пропадать!
 А ще поганше на Украйнi
Дивитись, плакать i мовчать!»

Tandylight

  • Глобальний модератор
  • *
  • Карма +1051/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3130
  • Останні відвідини:
    08 Травня 2019, 21:01:31

    Звідки: Київ
Записаний

Лалія

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +964/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3210
  • sol ∞
  • Останні відвідини:
    22 Квітня 2016, 19:30:58

    Звідки: Калуш

У себе у дворі підгодувую декількох песиків.
Я розумію, що песиків шкода, але ці песики вважатимуть Ваш двір своїм і можуть покусати перехожих які "зазіхнуть" на їх територію.
Отак ідеш попри будинки а на тебе кидаться зграями собаки.  :( Тепер знову хвиля таких зграй. Страшно за дитину котра  в дворі гуляє.
Записаний

krapochka

  • Постійний користувач
  • ***
  • Карма +44/-0
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 199
  • Останні відвідини:
    03 Лютого 2016, 13:26:09


можуть покусати перехожих які "зазіхнуть" на їх територію.
Я щось не розумію, як це перехожі будуть зазіхати на територію собак? В миску заглядатимуть?
Записаний
Натуральне мило та косметика ручної роботи facebook.com/groups/breoles

krapochka

  • Постійний користувач
  • ***
  • Карма +44/-0
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 199
  • Останні відвідини:
    03 Лютого 2016, 13:26:09


Щодо сайту. то я його намагалася робити двічі
А мені п.Оля казала, що просила якогось хлопця розробити сайт, та той зажадав багато грошей =((
Що ж, чесно кажучи я теж намагалася внести декілька своїх ідей і пропозицій, та на жаль мабуть спарвді п.Оля не так увляє вирішення проблеми бродячих собак. Крім п. Олі і Іванни Василівни там ще є якісь дві жінки. Проте їх я не бачила.
До речі песиків вже не 9=)) а 15. Їх кількість зростає, а в добрі руки не стерелізованого, хворого, брудно песика наврядчи можливо буде віддати. А просто їх годувати і все - даремна трата часу і коштів. З таким же успіхом я можу годувати вуличних псів.
Казала п. Оля, що чекає від міської ради якось папірця, щоб укріпили територію за ними. Толком нічого не зрозуміла, що буде потім.
А Ви Люся зараз якось вирішуєте дане питання? Можливо є ще такі однодумці як Ви і я та й щось би придумали разом? Як на це дивитесь?
До речі, знайшла вконтакті групу з Красноярська, там декілька дівчат створили організацію, і не маючи ніякої території врятували і віддали в добрі руки за 2 роки півтори тисячі тварин. Можна все, якщо дуже хотіти.  :)
Записаний
Натуральне мило та косметика ручної роботи facebook.com/groups/breoles

krapochka

  • Постійний користувач
  • ***
  • Карма +44/-0
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 199
  • Останні відвідини:
    03 Лютого 2016, 13:26:09


А ми подумаємо, можливо щось і самі без організації в силі зробити.
Я теж такої думки, бо бачу на форумі є багацько людей, які бачуть проблему і хочуть вирішити. Якщо всі додержуватимуться в даному питанні однієї думки, то не щось вийде, а конкретне вирішення буде!!!
Записаний
Натуральне мило та косметика ручної роботи facebook.com/groups/breoles

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 17:13:43

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського

Я щось не розумію, як це перехожі будуть зазіхати на територію собак? В миску заглядатимуть?
Тоді Ви мабуть погано знаєте собачу психологію. :(

Тут Лалія права. Собака сприймає двір як свою територію. Людей що у ньому живуть - як членів своєї зграї. Всі хто не зі зграї - чужі. Територію потрібно оберігати. От вони і кидаються на того, хто щось на їх думку дивне несе, того хто біжить, кричить, махає руками, їде на велосипеді і т.д.
для дитини, котра ще не навчилася правил поведінки з тваринами, але вже має перед ними тваринний страх - це величезна проблема!
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.