Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

16 років 8 місяців 27 днів

Автор Тема: Бувальщини  (Прочитано 114395 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:26:16

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Бувальщини
« Прочитано #200 : 29 Грудня 2015, 07:40:37 »

 :D :D :D  :good
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:26:16

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Бувальщини
« Прочитано #201 : 16 Березня 2016, 09:09:53 »

Не знаю чи то на 100% було, але є така калуська легенда, що мовляв коли прийшли в 1939-му совіти, то калуські комуністи (а такі точно були за Польщі) водили їх по місту і показували що до чого.
І от в районі теперішньої райради стояв пам'ятник польському королю Яну ІІІ Собєскому (українською його прізвище зазвичай пишуть як Собеський. Але в розмові воно звучало майже Соб'єцкі).
Те, що у Калуші був йому пам'ятник - то зовсім не дивно, бо Калуське староство один час належало до його батька, потім самому Яну, і якраз під Калушем Ян здобув визначну перемогу над  турками  у 1672-му.

Ну ото йдуть савєти містом і бачать пам'ятник стоїть, та й питаються:
"А чьо ета за памятнік?"
а наші комуняки так знітившись відповідають:
"Та Собєскому..."

"А... Ну раз Савєцкій - пусть стаіт!"
 :o  :=)  :D
 
Ось як виглядав той пам'ятник.
А про короля і зв'язок з нашим містом - то собі вже можете погуглити ;)
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:26:16

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Бувальщини
« Прочитано #202 : 01 Червня 2016, 20:59:54 »

Чому 1-го червня день захисту дітей?

Бо 31-го травня в школах атестати видають  :D
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Tad

  • фашик
  • *****
  • Карма +0/-10
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 14965
  • Останні відвідини:
    Вчора в 12:56:27

Бувальщини
« Прочитано #203 : 17 Листопада 2016, 07:51:21 »

Galya Plachynda
14 ч ·
яка хороша історія - як вітамін С в застуду :)
Oksana Sampara
В автобус "Калуш-Львів" (із зупинками у Моршині та Стрию і саме в такій послідовності) заходить бабуся і одразу до водія:
- "Шоферунцю, як буде Моршин скажете мені, га? Я туткаво буду м сиділа..."
Водій: - "Добре, бабцю, добре, скажу. Сідайте і не переживайте!"
Бабуся: - "Лиш би с те не забули..."
Водій: - "Та не забуду, бабцю, сідайте, все буде добре!"
Людей в автобусі було небагато, водій більше нікого не чекав, швидко рушили, швидко приїхали в ... Стрий! І тут бабуся, невпевнено так:
- "Шоферунцю, то вже є Моршин?"
Німа сцена. Водій і всі пасажири, які чули попередню розмову, присоромлено згадують, що під час зупинки в Моршині ніхто вголос не сказав слово "Моршин". Німа сцена затягувалась... і тут водій, піднявши очі догори, почухавши чуба, глянувши на годинник і щось собі тихо промовивши, закрив двері, розвернув автобуса і попрямував назад, в Моршин. Дорога не така уже й далека, кілометрів 10, проте, якщо в якійсь інший ситуації це б викликало гнівний спротив пасажирів, тепер ніхто не заперечував, усі відчували певну винуватість перед бабусею. Приїхавши в Моршин і відкривши двері, водій, якось навіть так святково, промовив:
- "Все бабцю, то є Моршин, виходьте!"
Бабуся: - "Та ні, шофернунцю, мені не треба у Моршин. Я до Львова їду!"
Водій втратив дар мови, у пасажирів заокруглились очі, німа сцена у квадраті...
А бабуся продовжує: - "Дєкую вам шоферунцю, що нагадалисте мені," - і почавши копирсатися у своїх пакунках, - "Мені моя донька у Калуші наказувала, аби я таблєтку випила через півтори години. Але я той дзигарок не ношу... То вна мені казала, аби я таблєтку випила якраз у Моршині. То я зараз ту таблєтку знайду і вип'ю. Дай вам здоров'я, шоферунцю, що с ти не забули і нагадали старій".
Хтось пирснув першим, хтось другим, водій засміявся останнім, але усі реготали аж до Львова. Лиш одна бабуся не розуміла, чому всі себе так дивно поводять...
Життя це не те , що з вами вiдбуваеться , а те як ви до цього вiдноситесь

ББА

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +306/-11
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 18180
  • Останні відвідини:
    24 Березня 2024, 06:01:42

    Звідки: Льондон
Бувальщини
« Прочитано #204 : 18 Травня 2017, 01:34:56 »

Сегодня годовщина, ровно 7 лет назад...


Ровно 7 лет назад, 17 мая 2010 года президент Украины Виктор Янукович и гостящий в Киеве президент России Дмитрий Медведев (не Димон) приняли участие в официальной церемонии возложения венков на могилу Неизвестного солдата.


<a href="https://www.youtube.com/watch?v=oowdk2Xqhbg" target="_blank">https://www.youtube.com/watch?v=oowdk2Xqhbg</a>

ББА

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +306/-11
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 18180
  • Останні відвідини:
    24 Березня 2024, 06:01:42

    Звідки: Льондон
Бувальщини
« Прочитано #205 : 04 Березня 2018, 01:57:25 »

Случилось горе в семье, мама к старости по навету подруг решила вступить в православную секту "РПЦ". Сначала из дома начали пропадать деньги, потом появились уголки с картинками лидеров секты, всякие книжки, свечечки, совершение ритуалов и прочее. Далее начались разговоры с предложением вступить в секту, упреки в моей дремучести и несоблюдения крестных знамений, требования посетить ритуальные собрания, предложения купить свечки и воду обладающую некими волшебными свойствами. Нехилый такой MLM. Особую тревогу вызвал визит служителя культа с ритуальным прибором для окуривания помещений, причем если бы это как то помогало от насекомых, но нет, хотя оплата услуг мага по прейскуранту обошлась в 2500 рублей. Все это безобидное хобби стало несколько напрягать и в данной ситуации я решил поступить следующим образом, принес домой множество религиозной литературы, которая читалась демонстративно в слух в закрытой комнате, обильные поклоны уголкам, крестные знамения по поводу и без, что несколько обескуражило пожилую прихожанку и стало предметом подозрений. Разумеется бриться, мыться, чистить зубы я тоже перестал, так как не положено по канону. Примерно через месяц я решил взяв икону святой заступницы Параскевы, тряся своей редеющей бородой, выступить с заявлением, мол третьего дня, ко мне во сне явился святой Христофор и велел раздать имущество верующим женщинам у нашего храма, а самому по велению высших сил проследовать на службу в монастырь свято-пустынную пустошь где предаваться молитвам прямиком до страшного суда. И не откладывая в долгий ящик я собираюсь последовать святым заветам в самом ближайшем будущем, но не позднее чем в следующий вторник. Не теряя драгоценных секунд удивления и словесной немоты маман, я строго посмотрел на телевизор вытащил штекер и понес его к двери, правоверная побледнела. Для закрепления результата, со знанием дела, подошел к окну, снял одну из занавесок и начал в молитвенном пении шить подрясник. На этот раз беспокойство было у драгоценной маман, я даже заволновался в первые часы, а не случится ли сейчас еще одна великомученица, бледный маман ушел к себе в комнату и заперся просидев так до следующего дня. К концу недели из квартиры стали исчезать мои книги религиозного содержания, молитвы и поклоны маман, после свечки, ближе ко вторнику я сказал, а может мне почудилось и не стоит ехать в монастырь и возможно лучше завести внуков, маман сказала что "так и надо" и на радостях побежала печь пироги, в течении месяца из квартиры пропали все картинки с волшебниками, книжки, а телевизор вернулся на место да и в целом мама переключилась на телевизионное шоу "Голос", где уровень продакшена немного выше, чем в любой духовной корпорации.

Андрей Иванов

ББА

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +306/-11
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 18180
  • Останні відвідини:
    24 Березня 2024, 06:01:42

    Звідки: Льондон
Бувальщини
« Прочитано #206 : 18 Листопада 2019, 01:03:40 »

[...] у Києві також стоїть "шедевр" Першотравневого парку- арка, де українець разом з кацапом стоять у позі, близькій до калхозніци і рабочього. У кацапа піджак надітий на голе тіло, у українця на вишиванку.
Запитання екскурсоводу - а де сорочка? Відповідь - пропита до початку роботи над пам"ятником.

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:26:16

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Бувальщини
« Прочитано #207 : 26 Лютого 2020, 13:50:07 »

Приснився мені страшний сон про таке.
Приходжу я в суботу на ринок, підходжу до баби з молоком, питаю:
- По чому ваше молоко?
- по 33 грн.

Йду до другої.
- По 33
Третьої...п'ятої, всі 33.

І тут мені шоста каже:

- Пане, не ходіть, не питайтеся то корова нам дала таку рекомендовану ціну і то у всіх 33, а як буде передвеликодна акція то у всіх буде по 30...    :help :help
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:26:16

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Бувальщини
« Прочитано #208 : 16 Березня 2020, 22:57:43 »

 :D :D :D

Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:26:16

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Бувальщини
« Прочитано #209 : 21 Травня 2021, 08:53:20 »

Маю 90-то річну тітку. (чи то пак стрийну, бо то татова сестра, але ми ніколи чогось так не говорили).

Так от нині зранку вона розповіла, що не мала що робити надвечір - то згадувала старих жартівливих пісень.

І як приклад - навела пісню про "товаришку блоху".

Я думав що Інтернет такої не знає. Аж ні.



Єдине, що у її варіанті то був не капітан а сотник (що і більш логічно) і кричав він не то,  а "Позір! Гукнув пан сотник". А далі був Семен Партика і ворушив не дупою а плечима. Що теж логічно. То ж не мандевошка, а блоха  ;)

А загалом дуже цікаво, бо ніколи раніше не чув.

А чула вона пісню від свого  батька, (котрий відповідно мій дід -  Онисько Володимир Михайлович) який був в УСС де служив разом із братом своєї майбутньої дружини Ярославом Дозорським. Відповідно такий варіант пісні мабуть теж був.
 



« Останнє редагування: 21 Травня 2021, 08:59:31 від yurko »
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:26:16

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Бувальщини
« Прочитано #210 : 21 Травня 2021, 09:10:49 »

Колись думав, що от щось напишу в неті - і то на віки збережеться.

А фіг там. Хотів знайти фотку з дідом і вуйком - а нема...  :(

Один був сайт https://kalusz.io.ua/album456276
і той умер
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Tad

  • фашик
  • *****
  • Карма +0/-10
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 14965
  • Останні відвідини:
    Вчора в 12:56:27

Бувальщини
« Прочитано #211 : 21 Травня 2021, 09:26:27 »

(чи то пак стрийну, бо то татова сестра, але ми ніколи чогось так не говорили).
Усьо вiрно - тiтка , бо стрийна , то жiнка татового брата .
Записаний
Життя це не те , що з вами вiдбуваеться , а те як ви до цього вiдноситесь

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:26:16

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Бувальщини
« Прочитано #212 : 21 Травня 2021, 10:40:46 »

Вирішив тут розмістити ще раз




Середній рад (третій чи знизу чи зверху).
Дід - Онисько Володимир Михайлович другий, якщо рахувати з права на ліво
і  через одного  четвертим стоїть брат бабці Дозорський Ярослав Миколайович.

Українські Січові Стрільці.

Так дивлюся по фото і здається, що Дозорський ще навіть потім трохи підріс був. Якщо то 1918-й то дідові тоді 19 років було.
Відповідно то може ще й раніше сфотографовано. Зовсім діти...
« Останнє редагування: 21 Травня 2021, 10:55:57 від yurko »
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


gaar

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +179/-52
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 3240
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 00:44:43

    Звідки: korotka
Бувальщини
« Прочитано #213 : 22 Травня 2021, 19:59:50 »

Один був сайт https://kalusz.io.ua/album456276
і той умер
Власник того сайту заходить на форум був нині, нік enkala. Зібрав був хмару фото, шкода як пропали.
Записаний
ІНТЕРНЕТ створює ІЛЮЗІЮ,неможливості одержати в МОРДУ

ББА

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +306/-11
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 18180
  • Останні відвідини:
    24 Березня 2024, 06:01:42

    Звідки: Льондон
Бувальщини
« Прочитано #214 : 23 Травня 2021, 02:20:21 »

та там взагалі то весь домен пропав io.ua   . У мене там теж були фотки на bristolko.io.ua

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:26:16

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Бувальщини
« Прочитано #215 : 30 Травня 2021, 13:58:08 »

<a href="https://www.youtube.com/watch?v=s7vFkOoambU" target="_blank">https://www.youtube.com/watch?v=s7vFkOoambU</a>
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.