Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

16 років 9 місяців 25 днів

Автор Тема: Смерть - покарання чи подарунок?  (Прочитано 67173 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

яничар

  • Старожил
  • ****
  • Карма +24/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 257
  • Останні відвідини:
    13 Липня 2014, 14:09:02

    Звідки: закордон
Смерть - покарання чи подарунок?
« Прочитано #40 : 23 Грудня 2008, 22:28:45 »

Я цікавився і даосизмом, і буддизмом. В релігії не шукають цікавого, а шукають знання. Відмінне від християнства- визнання єдиного Бога, без ідолопоклонства в церквах, на могилах праведників; регламентованість життя. Релігія останнього (за часом) посланця Господа, як на мене, наймиролюбніша, найлюдяніша релігія.
Записаний
краще з мудрим загубити, чим з дурним знайти
Прогноз погоди по Калушу

doktor-maks

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +426/-3
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2740
  • Останні відвідини:
    15 Квітня 2017, 11:04:31

    Звідки: Івано-Франківськ
Смерть - покарання чи подарунок?
« Прочитано #41 : 23 Грудня 2008, 22:39:06 »

Релігія останнього (за часом) посланця Господа, як на мене, наймиролюбніша, найлюдяніша релігія.
Як каже один мій лівійський знайомий - Islam is last update  :)
Записаний
When doctors differ who is to decide?

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30265
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 09:03:54

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Смерть - покарання чи подарунок?
« Прочитано #42 : 23 Грудня 2008, 22:55:45 »

без ідолопоклонства в церквах, на могилах праведників
А паломництво у Мекку?
У кожного свій шлях до правди. Я поважаю Вашу думку і не настільки обізнаний на ісламі, щоб сказати що не поділяю її.
Тому прошу не сприймати мої майбутні питання як нападки чи щось подібне.
Я не прийму іслам і його ідеї, вже навіть з того що я знаю про нього зараз, але мені цікаво, чому це роблять інші.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


яничар

  • Старожил
  • ****
  • Карма +24/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 257
  • Останні відвідини:
    13 Липня 2014, 14:09:02

    Звідки: закордон
Смерть - покарання чи подарунок?
« Прочитано #43 : 24 Грудня 2008, 00:42:11 »

Хадж (тж. Хаджж; араб. حج‎‎) — паломничество в Мекку к мечети аль-Харам, рассматриваемое в исламе как пятый столп веры.

Совершается в начале двенадцатого месяца мусульманского лунного календаря, вследствие чего этот месяц и получил название «зу-ль-хиджжа» v «обладающий паломничеством».

Согласно учению ислама, хадж должен совершить хотя бы один раз в жизни каждый мусульманин, который в состоянии это сделать. После этого он получает почетный титул хаджи и право носить зеленую чалму. Если человек в силу уважительных причин не может сам совершить паломничество, он имеет право послать вместо себя другого человека, называемого «вакиль аль-хадж», оплатив ему все необходимые расходы (но таким человеком может быть лишь тот, кто уже ранее совершал хадж).

Корень «хаджжа», имеющее древнесемитское происхождение и означающее «обходить вокруг», приобрел в арабском языке значение «отправляться в паломничество».

Хадж отмечает три знаменательных события в истории ислама: прощение и воссоединение Адама и Хаввы (Евы) после их изгнания из Рая, принесение в жертву пророком Ибрахимом (Авраамом) своего сына Исмаила и жизнь Пророка Мухаммеда как пример смирения и покорности Всевышнему.

Духовное значение хаджа заключается в том, что он совершается добровольно и индивидуально ради поклонения Единому Богу. Во время хаджа паломники становятся «гостями Аллаха» в Его Доме, к которому мусульмане всего мира обращают свое лицо пять раз в день во время молитвы. Покидая на время свой дом и перенося тяготы путешествия, паломники тем самым совершают внешнее и внутреннее очищение, внося мир в свои души. Они просят Всевышнего простить им прегрешения и явить Свою милость. Совершая хадж, паломники многократно повторяют молитву: «Здесь я служу Тебе, Господи! Здесь я служу Тебе! Нет Тебе равного! Одному Тебе поклонение, от Тебя все благое! Нет царства кроме Твоего царства, нет власти, кроме Твоей власти!».

Основные обряды хаджа (манасик аль-хадж) были установлены Пророком Мухаммедом во время «прощального паломничества» (хадж аль-вада), которое он совершил в 632 г., в девятом году хиджры.
Я не прийму іслам і його ідеї, вже навіть з того що я знаю про нього зараз
Я б про себе сказав "з того що я не знаю про нього"
Записаний
краще з мудрим загубити, чим з дурним знайти
Прогноз погоди по Калушу

Juli

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +101/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 556
  • "...эти всесветные возмутители пришли и сюда"
  • Останні відвідини:
    17 Червня 2011, 10:55:53

    Звідки: Івано-Франківськ
Смерть - покарання чи подарунок?
« Прочитано #44 : 24 Грудня 2008, 21:21:27 »

Відмінне від християнства- визнання єдиного Бога, без ідолопоклонства в церквах, на могилах праведників;
Ви не пробували протестантизм - це християнство, побудоване на Слові Божому, без ідолопоклонства в церквах і на могилах праведників, регламентоване життя, яке сповідує Єдиного Бога - Отця, Сина і Святого Духа? Спробуйте, впевнена, що ви відкриєте для себе, щось нове про християнство  ;)
Записаний

" Так как ты дорог в очах Моих, многоценен, и Я возлюбил тебя, то отдам [других] людей за тебя, и народы за душ

яничар

  • Старожил
  • ****
  • Карма +24/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 257
  • Останні відвідини:
    13 Липня 2014, 14:09:02

    Звідки: закордон
Смерть - покарання чи подарунок?
« Прочитано #45 : 24 Грудня 2008, 22:31:33 »

ні, дякую. Іслам- релігія останнього пророка. Після нього не буде пророків, аж до пришестя Христа. А до того прийде антихрист, який буде закликати до себе.
Записаний
краще з мудрим загубити, чим з дурним знайти
Прогноз погоди по Калушу

яничар

  • Старожил
  • ****
  • Карма +24/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 257
  • Останні відвідини:
    13 Липня 2014, 14:09:02

    Звідки: закордон
Смерть - покарання чи подарунок?
« Прочитано #46 : 31 Грудня 2008, 02:05:30 »

Між іншим, ми тут говоримо про смерть після тимчасового життя. Але після Страшного Суду багато хто попросив би смерті та її не буде. Ось що треба усвідомити- це життя тимчасове і смерть тимчасова. І хто рай заслужив- той радіє.
Записаний
краще з мудрим загубити, чим з дурним знайти
Прогноз погоди по Калушу

Клава

  • Новачoк
  • Карма +5/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 6
  • Останні відвідини:
    25 Квітня 2010, 11:26:18

    Звідки: л
Смерть - покарання чи подарунок?
« Прочитано #47 : 29 Травня 2009, 19:58:21 »

Просил у Бога легкой жизни,  а надо было - легкой смерти...
Записаний

Juli

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +101/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 556
  • "...эти всесветные возмутители пришли и сюда"
  • Останні відвідини:
    17 Червня 2011, 10:55:53

    Звідки: Івано-Франківськ
Смерть - покарання чи подарунок?
« Прочитано #48 : 10 Серпня 2009, 20:03:00 »

Джон Бивер «Движимые вечностью» - посилання для скачування даної книги є в темі: Ділимось тематичною літературою
ВЕЧНЫЕ СУДЫ
Сегодня многие вместо того, чтобы строить свою жизнь на вечном основании, на Божьем Слове, строят ее на культурных традициях, на собственных заключениях о том, кем являет¬ся Бог, или эмоциональных переживаниях. Это относится не только к неверующим, но и ко многим верующим христианам. Ужасно верить во что-то временное, считая это вечной истиной. В этом случае ваше основание неустойчиво и обречено на падение. Пребывая в заблуждении, вы будете верить в ложь. Я потрясен тем, сколько мне встречается людей, верящих в то, что не вечно. Некоторые из них рассказывают мне о своей вере в Бога и Его Сына, но исповедуемый ими совершенно не Тот, Кто открывается нам в Писании. Это заблуждение проникает довольно глубоко. Каким образом человек по-настоящему верит в обычные представления своего разума, сформированные обществом и противоречащие Божьей природе? Иисус сказал:
"...не принимающий слов Моих имеет судью себе: сло¬во, которое Я говорил, оно будет судить его в последний день. Ибо Я говорил не от Себя; но пославший Меня Отец, Он дал Мне заповедь, что сказать и что говорить." ИОАННА 12:48, 49 (КУРСИВ АВТОРА)
Судный День был назначен от основания мира (см. Деян. 17:31). Этот день не принесет новое откровение истины; наоборот, все будет измеряться словами, сказанными раньше. В этот последний день нас будет судить Его Слово, которым мы сейчас обладаем. Вечное. Окончательное. Нет никаких исключений, оговорок и изменений. Так не лучше ли извлечь пользу из знания Его слова и жить тем, что Оно говорит, чем пребывать в заблуждении, предполагая, что же Бог сказал?
Суды, которые свершатся в тот день, называются вечными (см. Евр. 6:2). Другими словами, решения, принятые в соответствии с тем, строили мы свою жизнь по Его Слову или нет, будут определять, как мы проведем всю вечность! Эти решения не могут быть подвержены никаким изменениям, потому они и названы вечными судами.
Записаний

" Так как ты дорог в очах Моих, многоценен, и Я возлюбил тебя, то отдам [других] людей за тебя, и народы за душ

derevynka

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +99/-4
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 797
  • Останні відвідини:
    15 Жовтня 2011, 03:36:30

    Звідки: українки
Смерть - покарання чи подарунок?
« Прочитано #49 : 22 Грудня 2009, 09:33:38 »

Іслам- релігія останнього пророка
мормони так не вважають . через деякий час зявляться інші пророки - якщо хтось вірить то все можливе , а якщо ні - то можна заперечувати все без вибору
Записаний
Людина взагалі не може нічого зрозуміти , доки не випробує це на власній шкірі .  http://vimeo.com/12698818  -- Радянська історія

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30265
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 09:03:54

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Смерть - покарання чи подарунок?
« Прочитано #50 : 22 Грудня 2009, 10:41:53 »

ГГ. Ви молодець Деревинка. Не піддавайтеся лише на провокації і не відповідайте на пости про іслам у темі про шокуючі новини  ;)
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Gorec

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +232/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 656
  • Трусость это чрезмерное раздумие.
  • Останні відвідини:
    02 Лютого 2014, 18:55:14

    Звідки: Урочише Кам'янка
Смерть - покарання чи подарунок?
« Прочитано #51 : 22 Грудня 2009, 12:17:03 »

 Не вже важлива смерть. Важливо на мою думку. як ти живеш, а не як ти помреш. Як пише Карнегі - "нужно смирится с неизбежным".
Відповідь від: 22 Грудня 2009, 12:13:19
І виходячи з того як ти жив це (серть)і буде покарання чи подарунок.(це що до назви теми) :)
Відповідь від: 22 Грудня 2009, 12:15:23
Науки не має,як правильно вмерти, а от як правильно жити є масса достойних джерел.
Записаний
«Погано дуже, страх погано
В оцiй пустинi пропадать!
 А ще поганше на Украйнi
Дивитись, плакать i мовчать!»

doktor-maks

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +426/-3
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2740
  • Останні відвідини:
    15 Квітня 2017, 11:04:31

    Звідки: Івано-Франківськ
Смерть - покарання чи подарунок?
« Прочитано #52 : 22 Грудня 2009, 17:26:02 »

В этот последний день нас будет судить Его Слово
Совершенно с тобой согласен, Его Слово - это Христос
Записаний
When doctors differ who is to decide?

яничар

  • Старожил
  • ****
  • Карма +24/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 257
  • Останні відвідини:
    13 Липня 2014, 14:09:02

    Звідки: закордон
Смерть - покарання чи подарунок?
« Прочитано #53 : 23 Грудня 2009, 22:50:04 »

якщо хтось вірить то все можливе
Вірить в що? Ви узагальнюєте, а релігії відрізняються.
І виходячи з того як ти жив це (смерть)і буде покарання чи подарунок.
 :good
Записаний
краще з мудрим загубити, чим з дурним знайти
Прогноз погоди по Калушу

doktor-maks

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +426/-3
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2740
  • Останні відвідини:
    15 Квітня 2017, 11:04:31

    Звідки: Івано-Франківськ
Смерть - покарання чи подарунок?
« Прочитано #54 : 27 Грудня 2009, 06:18:09 »

Згідно православного вчення
Смерть - таінство розділення душі і тіла,
"а душа, пройдя через испытание воздушных мытарств, определяется Богом в подобающее ей место до всеобщего воскресения мертвых и Страшного Суда, на котором уже будет решена вечная участь человека."

P.S. Українською не можу перекласти
(взагалі, укр. мова слабенька)
Записаний
When doctors differ who is to decide?

derevynka

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +99/-4
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 797
  • Останні відвідини:
    15 Жовтня 2011, 03:36:30

    Звідки: українки
Смерть - покарання чи подарунок?
« Прочитано #55 : 27 Грудня 2009, 09:22:11 »

Вірить в що? Ви узагальнюєте, а релігії відрізняються.
так люди ж різні - як же можна заставити всіх вірити у щось одне . з іншої сторони віра - це просто віра , а не аксіома і щось що є матеріальне і реальне , тому говорячи про віру можна напевне говорити все що хочеш про ні що - і якщо хтось вірить то це і є віра в те що було сказане . однаково або неможливо доказати ( за давністю або відсутністю доказів ) , або нікому не треба доказувати ( типу вдячні слухачі попались :) ) або як казав гітлер чим більше брехні тим скоріше повірять . релігії в принципі відрізняються лише назвою богів , божків , божеств , святих і пророків , чи мовою їх створення і мовою народу який її сповідує .

Відповідь від: 27 Грудня 2009, 09:12:01
взагалі, укр. мова слабенька)
в смислі що не можеш перекласти ? так простіше простого : "душа проходячи випробування повітряних поневірянь визначається богом в належне їй місце до загального воскресіння мертвих і страшного суду на якому буде вирішена вічна доля людини "

особливості перекладу -
незабаром - то ли за баром , то ли нет :)
Записаний
Людина взагалі не може нічого зрозуміти , доки не випробує це на власній шкірі .  http://vimeo.com/12698818  -- Радянська історія

doktor-maks

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +426/-3
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2740
  • Останні відвідини:
    15 Квітня 2017, 11:04:31

    Звідки: Івано-Франківськ
Смерть - покарання чи подарунок?
« Прочитано #56 : 27 Грудня 2009, 10:05:47 »

На мою думку, "а душа, пройшовши...", а в цілому дякую !
Записаний
When doctors differ who is to decide?

doktor-maks

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +426/-3
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2740
  • Останні відвідини:
    15 Квітня 2017, 11:04:31

    Звідки: Івано-Франківськ
Смерть - покарання чи подарунок?
« Прочитано #57 : 27 Грудня 2009, 21:14:14 »

(взагалі, укр. мова слабенька)
Тільки стосовно церковного лексикону! Я ніяк не хотів принизити солов'їну мову

Про термінологію церковну.
Наприклад, "мытарства" слід перекладати як митарства.
Записаний
When doctors differ who is to decide?

Ne-TA

  • Старожил
  • ****
  • Карма +218/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 359
  • Життя-не ті дні,що пройшли,а ті,що запам'ятались
  • Останні відвідини:
    24 Грудня 2012, 18:18:30

    Звідки: Лесі Українки
Смерть - покарання чи подарунок?
« Прочитано #58 : 28 Грудня 2009, 00:16:02 »



                "Не по своїй волі ти народжений, не по своїй волі ти живеш, не по своїй волі помираєш". Так, ми бачимо, відбувається в нашому світі. Але все, що відбувається в нашому світі, є наслідком того, що відбувається в духовному світі. Тільки немає між цими світами прямої аналогії - подоби.

                Тому: не по своїй волі (проти бажань тіла) ти народжуєшся (духовно, отримуєш перші духовні відчуття), оскільки при цьому ти відриваєшся від власного "я", на що наше тіло ніколи добровільно не погоджується. Отримавши згори духовні органи дії і сприйняття (келім), людина починає духовно жити, відчувати свій новий світ. Але й у цьому стані вона йде проти бажань тіла втішитися самій духовними насолодами, і тому - "проти своєї волі ти живеш". "Не по своїй волі ти помираєш" - означає, що мимоволі беручи участь у нашому повсякденному житті, вона відчуває його як духовну смерть.
                  Мудрість у тому, щоб, проаналізувавши все, що відбувається, усвідомити, що джерело наших нещасть - в егоїзмі, і діяти так, щоб не вийти знову на шлях страждань від егоїзму, а добровільно відмовившись від його використання.
                  Тільки із відчуття глибин свого духовного падіння і почуття безкінечної віддаленості від жаданого людина може відчути те диво, котре здійснив з нею Творець, - підніс із нашого світу до Себе, в духовний світ. Який величезний подарунок вона отримала від Творця!
                 
                  Впевненість і віра - схожі поняття. Віра є психологічна готовність страждати. Адже немає перешкоди перед бажанням, крім браку терпіння докладати зусилля і втоми. Тому сильним є той, хто відчуває в собі впевненість, терпіння і сили страждати, а слабкий, відчуваючи відсутність терпіння в стражданнях, здається уже на самому початку тиску страждань.
                  Для досягнення відчуття  необхідні розум і сила. Відомо, що для досягнення високо цінимого потрібно докласти багато зусиль. зазнати багато страждань. Сума зусиль визначає в наших очах цінність набутку. Міра терпіння свідчить про життєву силу людини. Тому до 40-річного віку людина перебуває в силі, а потім, у міру зменшення тваринної сили, зменшується її можливість вірити в себе, поки впевненість і віра в себе не зникають зовсім в момент, коли людина йде з цього життя.

                 Життям називається стан відчуття бажання зазнати насолоди від отримання або віддачі. Якщо це бажання насолоди зникає, то такий стан називається втратою чуттів, непритомним або мертвим.

                 Якщо людина перебуває в такому стані, коли ясно бачить і відчуває, що неможливо отримати насолоду, наприклад, від того, що винна всім, соромиться своїх колишніх вчинків, відчуває лише страждання, котрі нейтралізують навіть те невелике задоволення, котре мала від цього життя, вона хоче покінчити з собою.

                   У такому випадку людина мусить докласти всіх зусиль, аби отримувати насолоди від того, що чинить благі в очах Творця діяння, що завдає цим радості Творцю. У подібних думках і діях є настільки велика насолода, що це здатне нейтралізувати найсильніші в світі страждання. І тому через оточення, ворогів, банкрутство, невдачі в роботі даються тому, хто духовно піднімається, вічуття безнадії, безвихіддя, повної відсутності смислу його існування.

                 Якщо людина здатна вже виконувати альтруїстичні вчинки, тобто що б вона не робила, вона виключає будь-яку вигоду для себе, думає тільки про благо того, для кого вона це робить, але ще не отримує насолоди від своїх дій - це називається чистою віддачею (машпіа аль-менат леашпіа)- "не заради себе", "лі-шма".
                 

               Природа подарувала право на життя кожному. Воно справді невід'ємне й абсолютне, а в Божих заповідях окреслене у формулі «Не убий». На переконання всіх коментаторів Святого Письма, ця заповідь адресована злочину, а не покаранню. Смертні вироки злочинцям у найжорстокішій формі передбачені Старим Заповітом, чим і користувалася християнська церква. Аналогічні приписи містяться і в божественному праві інших релігій.

               Переглядаючи релігійні кодекси (Біблію, Коран, Талмуд), можна дійти висновку, що Бог не вважає смертну кару неправильним чи аморальним заходом. Навпаки, знаходимо чимало заповідей, у яких правопорушення, беззаконня є найтяжчим гріхом. Тому кожному пропонується поважати закон, не спілкуватися з правопорушниками та засуджувати їхні протизаконні вчинки.

                По суті, закликами до законослухняності сповнені всі релігійні кодекси. Це їхня головна ідея. Стримати людину від протиправних дій, гріхопадіння – от у чому суть релігійних учень. Є й такі заповіді, які до профілактики правопорушень, правового виховання мають безпосередній стосунок: «Не заздри тим, хто робить беззаконня», «Кожний, хто вчиняє гріх, вчиняє і беззаконня». Є й категоричніші застереження на зразок, скажімо, такого: «Беззаконники всі будуть знищені».

             Правовим змістом сповнені й такі рядки Святого Письма: «Будь-яке покарання в цей час здається не радістю, а смутком, проте потім навчені через нього дають мирний плід праведності». У Біблії засуджуються лицеміри, хто, «проповідуючи не красти, краде», «пишається законом, а порушенням закону безчестить Бога». У Псалтирі із занепокоєнням пишеться: «Невже не заспокояться ті, хто чинить беззаконня, з'їдає народ мій, як їдять хліб?». «Хто вдарить людину так, що вона помре, той також має вмерти» – сказано у Старому Заповіті. Потім Бог, відповідно до книги Буття, сказав: «Я стягну і вашу кров, у якій життя ваше, стягну її від усякого звіра, стягну також душу людини від руки людини, від руки брата його. Хто проллє кров людську, того кров проллється рукою людини: бо людина створена за образом Божим». Таким поясненням була виправдана вища міра покарання для вбивць.

            Чи означає це, що державі (її органам) дозволено позбавляти життя тих, хто є винним у тяжкому злочині? Позитивну відповідь на це запитання можна знайти у словах апостола Петра (4:15.). Він закликав братів: «Тільки б не постраждав хто із вас, як убивця, або крадій, або злодій, або той, хто посягає на чуже». Як бачимо, у застереженні «тільки б не постраждав хто із вас, як убивця» Петро не забороняв владі карати вбивць за їхні злочини. Навпаки, він указує, що вбивця може бути справедливо покараний.

              Чи може бути таким покаранням смертна кара? Так. Це випливає зі слів Павла, якого євреї звинувачували в порушенні їхнього закону. Посилаючи в'язня Павла до римського правителя, воєначальник повідомив: «Знайшов, що його звинувачують у спірних думках, що стосуються закону їхнього, але що нема у ньому ніякої вини, гідної смерті або кайданів».

              Так, людське життя – цінність абсолютна. Та чи всяке життя можна вважати такою цінністю? А якщо це життя недолюдка? Досить згадати тих самих «серійних» убивць. Є злочини, які позбавляють злочинця права зватися людиною, викреслюють його зі списку людей. Це стосується не лише масових убивств. Буває, що моральне право на життя втрачає і той, хто вбив лише одну людину. Але чи набувають ці недолюдки юридичне право на заслужену смерть? Що відчувають вони самі після скоєння найтяжчого злочину, позбавивши права на життя іншу людину, чи бажають власної смерті? Ні. І нелюди бояться власної смерті. Будь-який вирок, окрім смертного, стосовно недолюдків сприймається громадянами як нехтування елементарних людських почуттів.
             
                     
                 
Записаний
Не статками багатими, а в сльозах каяття,
Ми все частіше втратами вимірюєм життя.
       

doktor-maks

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +426/-3
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2740
  • Останні відвідини:
    15 Квітня 2017, 11:04:31

    Звідки: Івано-Франківськ
Смерть - покарання чи подарунок?
« Прочитано #59 : 28 Грудня 2009, 00:51:58 »

людське життя – цінність абсолютна
То гуманістичний підхід. А гуманізм заперечує Бога, на місце Бога гуманізм ставить людину. Ані християнство, ані іслам, ані іудаїзм не поділяють гуманістичних (не плутайте з гуманними) цінностей
Записаний
When doctors differ who is to decide?