Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

16 років 8 місяців 27 днів

Автор Тема: Повернення депозиту  (Прочитано 52597 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

юрист

  • Модератор
  • *
  • Карма +47/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 110
  • Останні відвідини:
    19 Грудня 2015, 18:02:07

    Звідки: Калуш
Повернення депозиту
« Прочитано #20 : 30 Січня 2009, 11:50:35 »

Я чув що тепер депозити не повертають навіть після завершення строку договору, це правда?
Я теж таке чула, але це неправильно.Нещодавно теж закінчився такий долларовий договір, але керуючий банку запропонував залишити під більший процент з чим ми не погодились и гроші віддали.
Відповідь від: 30 Січня 2009, 11:45:58
Вельми дякую. Треба розібратись. Гроші пропонують зняти по частинах (еквівалент 1000 грн. в день). З моєї точки зору, це є порушенням угоди, оскільки за вимогою клієнта має бути видана вся необхідна сума. Оскільки в мене обмежений термін перебування в Україні (відпустка) мені доведеться доручити знімати решта коштів іншій довіреній особі. Залишати гроші в тому банку ненадійно.
В такому випадку, якщо Ви погоджуєтесь із запропонованими умовами банку, то таке доручення оформляється беспосередньо в банку. Окрім того, я б на Вашому місці, окрім такого-банківського доручення, зробила доручення на якусь особу для представлення інтересів в суді, тим більше, якщо вони дізнались про Ваш виїзд-Вони можуть затягувати, я якщо буде доручення, то ним можна скористатись в суді коли Вас тут не буде.
Записаний

doktor-maks

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +426/-3
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2740
  • Останні відвідини:
    15 Квітня 2017, 11:04:31

    Звідки: Івано-Франківськ
Повернення депозиту
« Прочитано #21 : 01 Лютого 2009, 11:26:25 »

"___"__________ 200_р. між Позивачем та Відповідачем в особі Начальника Калуського відділення «______________» _____________. укладено Договір №____ про депозитний вклад "_______________" (надалі Договір.)
Я отримав тільки виписку-повідомлення до Договору. Треба було бути уважнішим  :( . Тепер на мою вимогу мені можуть надати Договір, але відредагований.

На виконання умов договору, _____дата___ , а саме п. ___ договору, я передав готівкою Відповідачу грошові суми у розмірі____________ грн або дол., що підтверджується квитанцією №___ від ________.
В моєму випадку це виглядає так -
На виконання умов договору, мій поточний рахунок №___________ _____дата був поповнений безготівковим переказом на суму _____ (________) євро, що підтверджується поточним звітом за операціями по поточному рахунку з _____дата по _____дата.

Але справа в тім, що для позову і розгляду справи я повинен мати завірений банком роздрукований звіт. Так? В мене на руках незавірений звіт. Питання: має завірити начальник відділення?
Відповідь від: 31 Січня 2009, 22:10:30
Цитувати (вибране)
"__" _____ 2008р. я вдруге звернувся до Відповідача з вимогою про повернення мені коштів для сплати кредиту на придбання _________ , однак відповіддю №______від ___________ Відповідач повторно надав відмову.
Для позову необхідно отримати дві відмови чи достатньо одної?
Відмови мають бути отримані з того відділення, яке вказане як Відповідач?
Відповідачем має бути тільки те відділення банку, де був укладений Договір?
Записаний
When doctors differ who is to decide?

sawog

  • Новачoк
  • Карма +14/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 24
  • Ёж птица гордая... Не пнешь, не полетит...
  • Останні відвідини:
    26 Жовтня 2015, 18:46:36

    Звідки: Пiдвальна
Повернення депозиту
« Прочитано #22 : 01 Лютого 2009, 21:32:06 »

NetomaN
Я чув що тепер депозити не повертають навіть після завершення строку договору, це правда?
Це нажаль правда, але це стосується не всіх банків.Проблеми(дуже серйозні) зараз у"Надра" і "УКРПРОМБАНК"
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 17:13:43

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Повернення депозиту
« Прочитано #23 : 01 Лютого 2009, 22:22:13 »

Якщо то вже 2 банки значить то не поодинокий випадок і тут вже не йде мова про ажіотажні звернення про дострокове повернення депозиту, а отже БАРДАК жахливий.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


NetomaN

  • Постійний користувач
  • ***
  • Карма +23/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 113
  • Останні відвідини:
    01 Жовтня 2016, 23:43:05

    Звідки: Калуш
Повернення депозиту
« Прочитано #24 : 01 Лютого 2009, 23:05:38 »

Якраз у Надра банку відмовились видавати гроші після закінчення депозиту, зсилаючись на те що немає готівки і чемно попросили зачекати і сказали що зателефонують, якщо є можливість скиньте мені шаблон позову до суду по вищесказаній ситуації  :(
Записаний


syddia

  • Модератор
  • *
  • Карма +369/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2160
  • Останні відвідини:
    17 Вересня 2017, 21:38:01

Повернення депозиту
« Прочитано #25 : 02 Лютого 2009, 09:49:06 »

Якраз у Надра банку відмовились видавати гроші після закінчення депозиту, зсилаючись на те що немає готівки і чемно попросили зачекати і сказали що зателефонують...
  У мого батька була аналогічна ситуація із Надра банком. Правда, після кількох наполегливих розмов і погроз у правовому полі, йому таки повернули депозит, але повертали частками протягом кількох тижнів. :evil

якщо є можливість скиньте мені шаблон позову до суду по вищесказаній ситуації
  Шановні NetomaN і інші, хто хоче самостійно подавати позов, раджу все таки скористатись кваліфікованою допомогою адвоката. Такого роду справи мають багато ньюансів і загальнопоширеного шаблону позову може бути замало для відстоювання всоїх інтересів у суді (про це можна судити навіть із додаткових запитань doktor-maksа). Якщо суддя не буде вашим родичем, а представником банку буде кваліфікований юрист, то ніхто вам не підкаже як саме діяти під час судового розгляду, коли виникатимуть певні заминки.
  Хіба можна розраховувати на психологічний ефект поданого позову і що банк поверне вам депозит до початку судового розгляду. ;)
Записаний

юрист

  • Модератор
  • *
  • Карма +47/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 110
  • Останні відвідини:
    19 Грудня 2015, 18:02:07

    Звідки: Калуш
Повернення депозиту
« Прочитано #26 : 02 Лютого 2009, 10:36:47 »

Для позову необхідно отримати дві відмови чи достатньо одної?
Відмови мають бути отримані з того відділення, яке вказане як Відповідач?
Відповідачем має бути тільки те відділення банку, де був укладений Договір?
Однієї відповіді достатньо.
Так, відмова має бути отримана з того відділення, яке Ви вказуєте відповідачем, або головного офісу (безпосередньо юр особа).
Ні, відповідачем зазначаєте юридичну особу, а потім відділення або філію.

Відповідь від: 02 Лютого 2009, 10:22:51
Шановні NetomaN і інші, хто хоче самостійно подавати позов, раджу все таки скористатись кваліфікованою допомогою адвоката. Такого роду справи мають багато ньюансів і загальнопоширеного шаблону позову може бути замало для відстоювання всоїх інтересів у суді (про це можна судити навіть із додаткових запитань doktor-maksа).
Я з Вами абсолютно погоджуюсь. Нюансів дійсно дуже багато. Тому я пропоную всім в кого виникають таки питання направляти електронною поштою скановані документи (можна затерти прізвища), я обов"язково допоможу в написанні позовної заяви.Це буде абсолютно безкоштовно. Якщо виникнуть надалі питання саме в суді, то можна проконсультуватись навіть по телефону.
Відповідь від: 02 Лютого 2009, 10:29:22
Якраз у Надра банку відмовились видавати гроші після закінчення депозиту, зсилаючись на те що немає готівки і чемно попросили зачекати і сказали що зателефонують, якщо є можливість скиньте мені шаблон позову до суду по вищесказаній ситуації
Шановний NetomaN , шаблон такої позовної заяви є в цій темі, але Вам для початку потрібно отримати в Банку письмовий документ (доказ), що підтверджує Ваши підстави для звернення. В інакшому випадку, можуть відмовити у розгляді.
Відповідь від: 02 Лютого 2009, 10:33:12
Якщо то вже 2 банки значить то не поодинокий випадок і тут вже не йде мова про ажіотажні звернення про дострокове повернення депозиту, а отже БАРДАК жахливий.
Згідна  з Вами, на даний момент я веду чотири справи в судах з цього приводу, окрім того наближається справа по збільшенню відсотків (річних) в односторонньому порядку по кредитному договору. На жаль, Позичальникам тепер попіднімали ставки, але безпідставно. Там є таки "лазейки" згідно яких можна все виправити. Звертайтесь. Я тому і тут, що по можливості надавати консультації. Всім дякую за +. Це мене дуже тішить.
Записаний

doktor-maks

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +426/-3
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2740
  • Останні відвідини:
    15 Квітня 2017, 11:04:31

    Звідки: Івано-Франківськ
Повернення депозиту
« Прочитано #27 : 02 Лютого 2009, 14:49:02 »

Якраз у Надра банку відмовились видавати гроші після закінчення депозиту, зсилаючись на те що немає готівки і чемно попросили зачекати і сказали що зателефонують, якщо є можливість скиньте мені шаблон позову до суду по вищесказаній ситуації  :(
НАДРАти їм дупу за це!  :)
(прости, Господи!)
Видають з поточного рахунку по 200 грн., якщо зарплата 1000 грн.
Будучи в Києві, зняв сьогодні 200 грн. Касирка не хотіла видавати, казала, щоб я йшов у відділення, де відкривав рахунок. Я чемно відповів, що це за 600 км. І спитав на якій підставі мене посилають. Після цього ситуйовина почала розрулюватись.
В іншому відділенні гроші закінчились прямо передо мною. І всюди черги.
Помітив одного солідного вуйка на БМВ, що їздить з відділення до відділення. Якщо ще раз побачу, попрошу його, щоб ми їздили вдвох, щоб я дурно не ходив  :)
Записаний
When doctors differ who is to decide?

Boris S

  • Новачoк
  • Карма +0/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 3
  • Останні відвідини:
    12 Лютого 2009, 15:40:26

    Звідки: Львів
Повернення депозиту
« Прочитано #28 : 02 Лютого 2009, 16:01:51 »

Доброго дня. Можливо буду повторюватись але хочу все ж таки запитату у шановного Юриста. Термін  дії строкового банківського вкладу (депозиту) закінчився. В день закінчення подав відповідну заяву до відділення банку Надра " ... прошу повернути мені депозит в звязку з закінченням терміну договору" (заяву у відділені прийняли та зареестрували ) однак вклад, який був зроблений у евро запропонували повернути в гривня по заниженому курсу. В свому пості ви посилаєтися на те, що потрібно "Вам для початку потрібно отримати в Банку письмовий документ (доказ), що підтверджує Ваши підстави для звернення. В інакшому випадку, можуть відмовити у розгляді." Банк відповіді не надає. Чи потрібно зараз звернутися з вимогою на підставі ст.530 ЦКУ про повернення коштів, та чи відсутність відповіді від банку та відмова повертати кошти  у валюті в якій було зроблено вклад (депозит) є підставою для звернення до суду. За відповідь буду дуже вдячни.
Записаний

doktor-maks

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +426/-3
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2740
  • Останні відвідини:
    15 Квітня 2017, 11:04:31

    Звідки: Івано-Франківськ
Повернення депозиту
« Прочитано #29 : 03 Лютого 2009, 09:06:31 »

Видають з поточного рахунку по 200 грн.
В той день зняв ще 800 грн. Інформація про 200 грн. була невірна. Якщо клієнт захоче зняти більше 1000 грн. в день, це блокується на електронному рівні. Для клієнтів банку НАДРА

Поради юриста про доручення для представлення інтересів в суді та судді про адвоката приймаються до уваги
Записаний
When doctors differ who is to decide?

юрист

  • Модератор
  • *
  • Карма +47/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 110
  • Останні відвідини:
    19 Грудня 2015, 18:02:07

    Звідки: Калуш
Повернення депозиту
« Прочитано #30 : 03 Лютого 2009, 09:07:06 »

Доброго дня. Можливо буду повторюватись але хочу все ж таки запитату у шановного Юриста. Термін  дії строкового банківського вкладу (депозиту) закінчився. В день закінчення подав відповідну заяву до відділення банку Надра " ... прошу повернути мені депозит в звязку з закінченням терміну договору" (заяву у відділені прийняли та зареестрували ) однак вклад, який був зроблений у евро запропонували повернути в гривня по заниженому курсу. В свому пості ви посилаєтися на те, що потрібно "Вам для початку потрібно отримати в Банку письмовий документ (доказ), що підтверджує Ваши підстави для звернення. В інакшому випадку, можуть відмовити у розгляді." Банк відповіді не надає. Чи потрібно зараз звернутися з вимогою на підставі ст.530 ЦКУ про повернення коштів, та чи відсутність відповіді від банку та відмова повертати кошти  у валюті в якій було зроблено вклад (депозит) є підставою для звернення до суду. За відповідь буду дуже вдячни.

От бачите як получається коли не оглядаєш документи. Частіше за все в таких договора працівники банку зазначають, що в разі зняття депозиту має бути така вимога (лист, звернення). Написання такого документа потрібно для того, щоб банк не сказав: "а він до нас не звертався", а тоді ті штрафні санкції які ми їм рахуємо та моральну шкоду судд  ігнорує. Окрім того: якщо вкладник не вимагає повернення суми строкового вкладу зі спливом строку, .... договір вважається продовженим на умовах вкладу на вимогу...
Окрім того, у Вашому договорі в обов"язковому порядку написано, що " ...., а друга сторона (бАНК) зобов"язується повернути такуж суму...."  Таким чином валюту зобов"язання визначили в договорі. В інакшому випадку (заміни валюти) це буде трактуватись, як змінаумов договору в односторонньому порядку, окрім того, вразі надання цього вкладу в гривнях, то банк проводить операції з обміну валюти на платіжці який Ви будете підписуватись, а це означає Вашу згоду і не тількі згоду а і Ваше розпорядження своїми коштами.
« Останнє редагування: 03 Лютого 2009, 09:57:25 від юрист »
Записаний

Boris S

  • Новачoк
  • Карма +0/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 3
  • Останні відвідини:
    12 Лютого 2009, 15:40:26

    Звідки: Львів
Повернення депозиту
« Прочитано #31 : 05 Лютого 2009, 14:21:00 »

Дуже дякую за відповідь. Не хочу здатися нудним але ще одне питання, я хочу подати позовну заяву але не знаю як  нарахувати штрафні санкції адже вклад зроблено у валюті. ЦК України каже, що потрібно усі розрахунки робити у національній валюті. Якщо Вам не важко будь ласка поясніть мені як потрібно рахувати 3% річних та індекс інфляції (чи потрібно суму переводити у гривні, нараховувати штрафні санкціїї а потім переводити у іноземну валюту.). І ще одне підскажіть про сплату мита по даній справі. Заздалегіть вдячний.
Записаний

юрист

  • Модератор
  • *
  • Карма +47/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 110
  • Останні відвідини:
    19 Грудня 2015, 18:02:07

    Звідки: Калуш
Повернення депозиту
« Прочитано #32 : 07 Лютого 2009, 09:52:08 »

не знаю як  нарахувати штрафні санкції адже вклад зроблено у валюті. ЦК України каже, що потрібно усі розрахунки робити у національній валюті.

штрафні санкції на що? До чого будете робити привязку? До договору чи до законодавства?
Відповідь від: 07 Лютого 2009, 09:09:03
3% річних та індекс інфляції (чи потрібно суму переводити у гривні, нараховувати штрафні санкціїї а потім переводити у іноземну валюту.).
такі санкції рахуються в гривнях
Відповідь від: 07 Лютого 2009, 09:11:28
підскажіть про сплату мита по даній справі.
Мито рахується по Декрету КМУ "Про державне мито"
Відповідь від: 07 Лютого 2009, 09:12:39
Дуже дякую за відповідь. Не хочу здатися нудним але ще одне питання, я хочу подати позовну заяву але не знаю як  нарахувати штрафні санкції адже вклад зроблено у валюті. ЦК України каже, що потрібно усі розрахунки робити у національній валюті. Якщо Вам не важко будь ласка поясніть мені як потрібно рахувати 3% річних та індекс інфляції (чи потрібно суму переводити у гривні, нараховувати штрафні санкціїї а потім переводити у іноземну валюту.). І ще одне підскажіть про сплату мита по даній справі. Заздалегіть вдячний.
Шановний Boris, як я бачу з Ваших запитань Ви не дуже розумієтесь в даній справі (вибачте за відвертість), але збираєтесь складати позовну заяву. Моя порада, якщо Ви юрист та бажаєте випробувати себе в такому виді справ, то раджу все-таки після складання позовної скинути мені її на імейл з усіма розрахунками ( с засканованим договором). Повірьте, гірше від того не буде.
Відповідь від: 07 Лютого 2009, 09:19:07
про сплату мита по даній справі
 
Якщо Ви читали опубліковану мною позовну заяву, то там написано: державним митом не обкладається. Це якщо Ви подаєте як споживач.
Потрібно враховувати такі моменти:
1. В якій суд подавати.
2. Ціна позовної заяви.
3. Державне мито.
4. Оплата за інформаційно-технічне обслуговування процесу.
5. Розрахунок штрафних санкцій (пеня, інфляція, штраф, річні, моральна шкода, неодержана вигода, проценти........)- Робиться переважно в ексельовському фаілі де видно розрахунок з вказанням дат, сума від якої іде нарахування за кожний день, порядок нарахувань(вставляються формули....)
6. Звільнення від сплати д/м або ні.
7. Підстави для нарахувань (з яких положень виникають зобовязання)
8. Правові підстави длязверення до суду.
9. Обгрунтування позовної заяви.
10. Докази по справі.......
Записаний

Boris S

  • Новачoк
  • Карма +0/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 3
  • Останні відвідини:
    12 Лютого 2009, 15:40:26

    Звідки: Львів
Повернення депозиту
« Прочитано #33 : 12 Лютого 2009, 15:40:26 »

Шановний Boris, як я бачу з Ваших запитань Ви не дуже розумієтесь в даній справі (вибачте за відвертість), але збираєтесь складати позовну заяву. Моя порада, якщо Ви юрист та бажаєте випробувати себе в такому виді справ, то раджу все-таки після складання позовної скинути мені її на імейл з усіма розрахунками ( с засканованим договором). Повірьте, гірше від того не буде.
Відповідь від: 07 Лютого 2009, 09:19:07
Доброго дня. Юрист особисто дякую за усі відповіді. Я на справді не юрист - економіст. Проаналізувавши перспективи позову вирішив його не подавати. З керівником філії домовились, що будуть повертати гривнями (краще синиця в руках чим журавель в небі). Щерез дякую за усі відповіді.
Записаний

Алла

  • Новачок
  • Карма +0/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 1
  • Останні відвідини:
    14 Травня 2009, 11:09:06

    Звідки: Вінниця
Повернення депозиту
« Прочитано #34 : 15 Лютого 2009, 11:46:14 »

Юрист, дякую за позовну заяву. Але, я так зрозуміла, що зараз немає сенсу її подавати, так як тимчасова адміністрація. А підскажіть після зняття тимчасової адміністрації позовні вимоги тіж самі можуть бути?
Ще раз велике дякую.
Записаний

doktor-maks

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +426/-3
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2740
  • Останні відвідини:
    15 Квітня 2017, 11:04:31

    Звідки: Івано-Франківськ
Повернення депозиту
« Прочитано #35 : 15 Лютого 2009, 11:50:03 »

так як тимчасова адміністрація
Наскільки я розумію, юрист нічого не говорила про Надра Банк
Записаний
When doctors differ who is to decide?

юрист

  • Модератор
  • *
  • Карма +47/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 110
  • Останні відвідини:
    19 Грудня 2015, 18:02:07

    Звідки: Калуш
Повернення депозиту
« Прочитано #36 : 16 Лютого 2009, 09:35:33 »

А підскажіть після зняття тимчасової адміністрації позовні вимоги тіж самі можуть бути?
Можуть, але підрахунки зміняться.
Записаний

sawog

  • Новачoк
  • Карма +14/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 24
  • Ёж птица гордая... Не пнешь, не полетит...
  • Останні відвідини:
    26 Жовтня 2015, 18:46:36

    Звідки: Пiдвальна
Повернення депозиту
« Прочитано #37 : 20 Лютого 2009, 19:45:05 »

Юрист, дякую за позовну заяву. Але, я так зрозуміла, що зараз немає сенсу її подавати, так як тимчасова адміністрація.
я правильно зрозумів,що з введенням тимчасової адміністрації в банк не має сенсу подавати позовну заяву,бо банк не віддасть кошти по депозиту?? чи всеж таки є сенс в подачі заяви??
Записаний

юрист

  • Модератор
  • *
  • Карма +47/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 110
  • Останні відвідини:
    19 Грудня 2015, 18:02:07

    Звідки: Калуш
Повернення депозиту
« Прочитано #38 : 20 Лютого 2009, 20:57:12 »

я правильно зрозумів,що з введенням тимчасової адміністрації в банк не має сенсу подавати позовну заяву,бо банк не віддасть кошти по депозиту?? чи всеж таки є сенс в подачі заяви??

З сайта Банку Надра:
Приховано: Показати
Первые шаги временной администрации НБУ в НАДРА БАНКЕ

Дата: 13 февраля 2009

На сегодняшний день временная администрация НБУ, которая была введена в НАДРА БАНК 10 февраля текущего года, начала разрабатывать детальный план финансового оздоровления НАДРА и ревизию активов и пассивов финансового учреждения.

На этой неделе результатом работы временной администрации стало сокращение расходов банка, в том числе общих административных расходов, оптимизация структуры и численности работников банка, осуществление платежей по заработной плате, пенсий, за коммунальные услуги и других социальных выплат. Был разработан план по урегулированию вопросов обеспечения стабильной работы банкоматов, выдачи наличности (в том числе валюты) через кассы банка для своевременной выплаты зарплат, пенсий, социальных выплат и т. д. Проведено ряд встреч с корпоративными клиентами НАДРА для возобновления работы по обороту текущих счетов и с представителями международных платежных систем VISA и MasterCard по гарантированию бесперебойной работы платежных карт банка как в Украине, так и за рубежом.

Временный администратор НБУ Валентина Жуковская отметила: «Наша первоочередная задача — понять общую картину ситуации, которая сложилась в НАДРА, и соответственно, разработать правильную стратегию дальнейшего финансового оздоровления банка. С целью создания благоприятных условий для возобновления финансовой деятельности НАДРА введен мораторий на удовлетворение требований кредиторов сроком на 6 месяцев».


Тепер щодо мораторію:
Приховано: Показати
Стаття 85. Мораторій
З метою створення сприятливих умов для відновлення фінансового стану банку, який відповідав би встановленим цим Законом та нормативно-правовими актами Національного банку України вимогам, Національний банк України має право введення мораторію на задоволення вимог кредиторів під час здійснення тимчасової адміністрації, але на строк не більше шести місяців.
Мораторій на задоволення вимог кредиторів поширюється на зобов'язання, строки виконання яких настали до призначення тимчасової адміністрації.
Протягом дії мораторію:
1) забороняється стягнення на підставі виконавчих документів та інших документів, за якими здійснюється стягнення відповідно до законодавства України;
2) не нараховуються неустойка (штраф, пеня), інші фінансові (економічні) санкції за невиконання чи неналежне виконання грошових зобов'язань і зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів).
Мораторій не поширюється на обслуговування поточних операцій, здійснюваних тимчасовим адміністратором, на вимоги щодо виплати заробітної плати, аліментів, відшкодування шкоди, заподіяної здоров'ю та життю громадян, авторської винагороди, а також на задоволення вимог кредиторів, що виникли у зв'язку із зобов'язаннями банку під час здійснення тимчасової адміністрації банку.
Після закінчення дії мораторію неустойка (штраф, пеня), а також суми завданих збитків, які банк був зобов'язаний сплатити кредиторам за грошовими зобов'язаннями та зобов'язаннями щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), можуть бути заявлені до сплати в розмірах, які існували на дату введення мораторію, якщо інше не передбачено цим Законом
Записаний

Mata_Hari

  • Новачoк
  • Карма +0/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 7
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2009, 13:03:02

    Звідки: Cherkasy
Повернення депозиту
« Прочитано #39 : 25 Лютого 2009, 15:19:08 »

Шановний, Юрист! Підкажіть, будь-ласка, як художник художнику: які можуть бути підстави для оскарження підняття відсоткової ставки за кредитом у гривні, яке відбулося до набрання чинності змін до ЦК та ЗУ "Про банки та...."  про заборону підняття відсоткової ставки? У своєму листі банк торочить про Державну іпотечну установу та пільговий кредит, про що у кредитному договорі і мови не йдеться.
« Останнє редагування: 25 Лютого 2009, 15:24:55 від Mata_Hari »
Записаний