Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

16 років 8 місяців 28 днів

Голосування

Чи можна вимолити кращу долю на небесах для грішника?

Так
- 15 (57.7%)
Ні
- 11 (42.3%)

Всього голосів: 26


Автор Тема: Церковні традиції та обряди  (Прочитано 284363 раз)

0 Користувачів і 2 Гостей дивляться цю тему.

Svit

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +239/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 864
  • Любов не мислить зла
  • Останні відвідини:
    21 Січня 2012, 06:11:35

    Звідки: Iзраiль
Церковні традиції та обряди
« Прочитано #20 : 09 Жовтня 2007, 15:37:13 »

А что же тогда для ТЕбя значит икона старовинная, священная и т.д. ??
Искусство,я им наслаждаюсь...
Записаний

WikTor

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +161/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 931
  • Останні відвідини:
    27 Лютого 2016, 15:01:32

    Звідки: Одеса - Калуш, Калуш - Одеса
Церковні традиції та обряди
« Прочитано #21 : 09 Жовтня 2007, 15:46:16 »

А что же тогда для ТЕбя значит икона старовинная, священная и т.д. ??
Искусство,я им наслаждаюсь...
 :unknow :unknow :unknow
Записаний

Lisa

  • Постійний користувач
  • ***
  • Карма +84/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 231
  • Останні відвідини:
    15 Березня 2009, 17:21:08

Церковні традиції та обряди
« Прочитано #22 : 09 Жовтня 2007, 17:08:20 »

Я не вірю в цілування образів бо вони витвір людськи рук, і виходе що можеш піти в картинну галерею купити собі картину і цілувати її зранку до ночі, але що це дасть? Як на мене то нічого...
Записаний
"Всем правит случай. Знать бы еще кто правит случаем" - Станислав Ежи Леу

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 08:33:39

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Церковні традиції та обряди
« Прочитано #23 : 10 Жовтня 2007, 09:24:37 »

Ну з цілуванням, то найкраще було написано Світ, коли вона казала, що сама цього не робить, бо не вважає за доцільне, але поважає інших людей, які це роблять.
Думаю так треба ставитися до цього всім нам. Є люди, які ходять у картинні галереї і там торчать весь день в екстазі від споглядання шедеврів. Для нас це дико і не зрозуміло, але поклоніння великому, незбагненному і недосяжному закладене у нас природою. Вольтер казав “якби Бога не було, його треба було б вигадати”. І казав це не тому, що був атеїстом, а у доброму сенсі, маючи на увазі корисний вплив релігії на суспільство.
То ж мусимо поважати всі звичаї і обряди, які сприяють миру, добру і злагоді. Навіть крішнаїтів.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


WikTor

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +161/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 931
  • Останні відвідини:
    27 Лютого 2016, 15:01:32

    Звідки: Одеса - Калуш, Калуш - Одеса
Церковні традиції та обряди
« Прочитано #24 : 10 Жовтня 2007, 09:35:02 »

А если икона святая, чудодейная, тоесть, ей допустим очень много лет, и она по рассказам людей как то положительно и чудотворно влияет тогда что? выдумка? картина? икона сделана руками человека? Я не отрицаю что это сделано руками человека, но как? что произошло за столетия? Возникает вопрос как неодушивлённый предмет может в себе держать какую то силу чудодейную! Если чесно я сам в это всё не особо верю! Но я хочу верить и если в церковь привозят допустим из Израиля или там ещё откуда то сверх святую икону ну почему бы и не поцеловать её! Ясен пень каждую перецеловывать не нужно! Да и противно немного сколько там уже людей ................... в общим не буду углубляться! Но есть иконы исключения ЛИЧНО ДЛЯ МЕНЯ!
Записаний

TS-Labs

  • Гість
Церковні традиції та обряди
« Прочитано #25 : 10 Жовтня 2007, 13:04:50 »

Стосовно цілувань. Всі віруючі в один голос говорять, що заразитися чимось таким шляхом неможливо. Більше того, хто знає (не хочу описувати подробиці), деколи священнику приходиться причащати людину, вмираючу тяжкою смертю або від заразної хвороби, і жодна крихта причастя не повинна пропасти. Кажуть, теж ніхто не заражався. Особисто я остерігаюся (а раптом, я недостатньо віруючий? ;))
Записаний

Svit

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +239/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 864
  • Любов не мислить зла
  • Останні відвідини:
    21 Січня 2012, 06:11:35

    Звідки: Iзраiль
Церковні традиції та обряди
« Прочитано #26 : 11 Жовтня 2007, 07:57:21 »

А если икона святая, чудодейная, тоесть, ей допустим очень много лет, и она по рассказам людей как то положительно и чудотворно влияет тогда что? выдумка? картина? икона сделана руками человека? Я не отрицаю что это сделано руками человека, но как? что произошло за столетия? Возникает вопрос как неодушивлённый предмет может в себе держать какую то силу чудодейную! Если чесно я сам в это всё не особо верю! Но я хочу верить и если в церковь привозят допустим из Израиля или там ещё откуда то сверх святую икону ну почему бы и не поцеловать её! Ясен пень каждую перецеловывать не нужно! Да и противно немного сколько там уже людей ................... в общим не буду углубляться! Но есть иконы исключения ЛИЧНО ДЛЯ МЕНЯ!
Все,що в1дбуваеться з людиною,це в1д 11 в1ри.Зараз б1жу на роботу,а пот1м вернусь 1 розпов1м  щось...про рос1йську тьот1ньку,яка торгуе святинею з !зра1ля...Д11 в1дбувались на мо1х очах...
« Останнє редагування: 13 Жовтня 2007, 16:00:01 від Svit »
Записаний

doktor-maks

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +426/-3
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2740
  • Останні відвідини:
    15 Квітня 2017, 11:04:31

    Звідки: Івано-Франківськ
Церковні традиції та обряди
« Прочитано #27 : 15 Жовтня 2007, 13:25:47 »

А если икона святая, чудодейная, тоесть, ей допустим очень много лет, и она по рассказам людей как то положительно и чудотворно влияет тогда что? выдумка? картина? икона сделана руками человека?
Та не ікона робить дивА! А віра людини, що її прагнення Бог може здійснити, і що її потреби Бог може задовільнити.
Те саме про хрест. І його цілують, коли священник протягує його. Хрест рахується символом християнства. Той Хрест став жертовником, на якому була принесена всесвітня спокутна Жертва. А що освячує жертовник? Кров Ісуса Христа! Чи Його жертва менша за хрест рукотворний?
« Останнє редагування: 15 Жовтня 2007, 13:49:52 від doktor-maks »
Записаний
When doctors differ who is to decide?

WikTor

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +161/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 931
  • Останні відвідини:
    27 Лютого 2016, 15:01:32

    Звідки: Одеса - Калуш, Калуш - Одеса
Церковні традиції та обряди
« Прочитано #28 : 15 Жовтня 2007, 15:12:33 »

Вобщим всё так сложно что ужас!  :o
Записаний

doktor-maks

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +426/-3
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2740
  • Останні відвідини:
    15 Квітня 2017, 11:04:31

    Звідки: Івано-Франківськ
Церковні традиції та обряди
« Прочитано #29 : 15 Жовтня 2007, 16:36:07 »

А нічого складного нема. Богу треба поклонятись в дусі та істинності. Про дух людини і для чого він потрібен, Ви, напевно, читали на сусідній гілці...
http://forum.kalush.info/index.php?topic=76.msg4388#msg4388
Як розвивати свій дух? Насамперед, читанням Слова Божого і молитвою
Записаний
When doctors differ who is to decide?

Svit

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +239/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 864
  • Любов не мислить зла
  • Останні відвідини:
    21 Січня 2012, 06:11:35

    Звідки: Iзраiль
Церковні традиції та обряди
« Прочитано #30 : 22 Жовтня 2007, 13:21:41 »

 Хочу розпов1сти про те,що об1цяла.При1хали ми з друзями в Ерусалим.Храм Гробу Господнього.Щоб ви не думали,що це щось дуже велике.Там малесеньке м1сце для 2-3 людей.Б1ля входу в Гр1б.сто1ть монах священник 1 заниженим голосом проговорюе...
-Сестра Екатерина,выходите!
! так дек1лька раз.Люди вже стоять в черз1,чекають,коли ж сестра вийде.
 Вийшла :o
 Спочатку показалась голова,викрашена в блонд,за нею просл1дували пишн1 груди,в1дверто в1дкрит1.Напевне розм1р маечки не п1д1йшов.а пот1м 1 вся сестра вийшла,з круглими формами,одягнута в м1н1 сп1дничку 1 блискуч1 чоботи...
   Б1ля Гробу Господнього е Святий вогонь.Де вс1 запалюють на паску 1 везуть в сво1 кра1ни.Колись я думала,що вогонь везуть запаленим,але ж н1...Св1чки ерусалимськ1,33 штуки зв язан1 в пучок,1х п1дпалюють,а пот1м тушать,рахуеться,що коли дома ви запалите,то це,як Святий вогонь.Так ось...
  Сестра Катерина стойть з великим пакетом,в якому повно таких св1чок,артистично задерши ножку догори,повернувшись боком до камери,усм1хаючись звабливою посм1шкою.Одн1ею рукою тримаеться за стовпчик,а другою запалюе св1чки,тушить,бере другий пучок 1 та сама прцедура.в цей час 11 особистий фотограф акуратно клацае 11 на камеру...Я ,правда,не розум1юдля чого треба було фотографувати кожен раз нове запалювання.Можна було просто розмножити фото.
Але,до чого це все...
  Ця святиня 1де пот1м в Рос1ю,на Укра1ну,до в1руючих людей,як1,точно...нав1ть не сумн1ваюсь куплять у ц1е1 сестри цей пучок за парочку долар1в,а в !зра1л1 це коштуе 1 дол.! поможе 1м,за що будуть молитись-поможе.А чому?Не тому,що сестра з Ерусалиму привезла...А тому,що в1рять,а по в1р1 дано 1м буде.
Записаний

doktor-maks

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +426/-3
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2740
  • Останні відвідини:
    15 Квітня 2017, 11:04:31

    Звідки: Івано-Франківськ
Церковні традиції та обряди
« Прочитано #31 : 30 Жовтня 2007, 13:34:23 »

Сестра Катерина дуже легковажно ставиться до святих речей. Адже є християнські поняття про скромність, смиренність, добропорядність, пристойність врешті-решт  >:( !

P.S. Хочу фото сестри Катерини!   :)
Записаний
When doctors differ who is to decide?

npopok

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +111/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 734
  • Останні відвідини:
    16 Березня 2012, 00:01:05

    Звідки: З Слобідки!
Церковні традиції та обряди
« Прочитано #32 : 31 Жовтня 2007, 14:45:54 »

На рахунок причастя. Було таке, що коли хтось засумнівався, що то тіло і кров Ісуса, то вино перетворилось у кров, а хліб у м'ясо. Аналіз крові довів, що це та сама кров, що й на плащаниці
Записаний
"...it's better to burn out than to fade away"

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 08:33:39

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Церковні традиції та обряди
« Прочитано #33 : 02 Листопада 2007, 09:22:10 »

Сестра Катерина дуже легковажно ставиться до святих речей. Адже є християнські поняття про скромність, смиренність, добропорядність, пристойність врешті-решт  >:( !

P.S. Хочу фото сестри Катерини!   :)

ГГГГ
Модно! Я теж би не проти був її побачити  :P
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


newroman

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +132/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1079
  • Останні відвідини:
    01 Квітня 2016, 19:51:36

Церковні традиції та обряди
« Прочитано #34 : 20 Листопада 2007, 21:02:20 »

про вшанування святих ікон.

Іконою чи образом називається зображення Самого Бога, чи Божої Матері, чи ангелів,
чи святих угодників. Зображення це неодмінно освячуєтся святою водою: через це освячення іконі подається благодать Духа Святого, й ікона вшановуєтсья нами як свята.
Бувають ікони чудотворні, через які благодать Божа, яка перебуває в них, проявляється навіть чудесами, наприклад зцілює хворих.
Сам Спаситель дав нам своє зображення. Вмившись, Він утер пренчистий лик Свій рушником і чудесно зобразив його на цьому рушнику для хворого царя Авгаря. Коли хворий князь помолився перед цим нерукотворним зображенням (образом) Спасителя, то зцілився від хвороби своєї.
Молячись перед іконою ми повинні памятати, що ікона -  не Сам Бог чи угодник Божий, а лише зображення Бога чи угодника Його.
Тому не іконі ми повинні молитися, а Богу чи святому, який на ній зображений.
Святий образ є те саме, що священна книга: у священній книзі ми благоговійно читаємо Божі слова, а на святій іконі благоговійно споглядаємо святі лики, які, як і Боже слово, піднімають наш розум до Бога і Його святих і запалюють наше сереце любовю до нашого Творця і  Спасителя.
Записаний

newroman

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +132/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1079
  • Останні відвідини:
    01 Квітня 2016, 19:51:36

Церковні традиції та обряди
« Прочитано #35 : 20 Листопада 2007, 21:25:17 »

А  чудо перетворення Причастя у справжню Плоть і Кров нашого Спасителя можна гарно продемонструвати у цій реальній історії.

Ланчанське чудо

Монахи оточили священика, вражені чудом, не в силах стримати подиву. А він сповідав перед ними свої сумніви, які вирішились таким чудесним чином. По закінченні святої Літургії, він мовчки упав на коліна і довго молився. Про що молився ? Дякував за даний зверху знак? Просив прощення за своє маловір'я? Ми цього не дізнаємось ніколи. Але істинно відомо одне: з того часу  у  місті  Ланчано дванадцять століть зберігаються чудесні Кров і Плоть, які матеріалізувалися під час Євхаристії у церкві Сан-Лагонцій    (нині    Сан-Франческо). Вістка про чудо швидко облетіла найближчі міста й області, і в Ланчано потягнулись прочани.
Пройшли століття - і чудесні Дари стали об'єктом уваги вчених. З 1574 р. над Святими Дарами проводились  різноманітні дослідження і спостереження, а з початку 70-х років XX ст. вони стали проводитись на експериментальному рівні. Але дані, отримані одними вченими, не  задовольняли інших.

Професор медичного факультету Сієнського університету Одоардо Лінолі, спеціаліст в області     анатомії, патологічної гістології, хімії і клінічної мікроскопії, проводив зі своїми колегами досліди в листопаді 1970 і в березні 1971 року і прийшов до таких висновків. Святі Дари, котрі зберігаються в Ланчано з VIII століття, являють собою дійсні людські плоть і кров. Плоть є фрагментом м'язової тканини серця, має у розрізі міокард, ендокард і блукаючий нерв. Можливо, фрагмент Плоті має також лівий шлуночок - такий висновок дозволяє зробити значна товщина міокарда, яка знаходиться у тканині Плоті. І Плоть, і Кров відносяться до однієї групи крові: АВ. До неї ж відноситься і Кров, знайдена на Туринській Плащаниці.   Кров   має протеїни і мінерали у нормальних для людської крові  процентних співвідношеннях. Вчені особливо підкреслили: більш за вседивовижне те, що Плоть і Кров дванадцять століть зберігається під дією фізичних, атмосферних і біологічних агентів без штучного захисту і застосування спеціальних консервантів. Крім того, Кров, будучи приведена в стан рідини, залишається придатною для переливання, маючи всі властивості свіжої крові. Руджеро Бертеллі, професор нормальної анатомії людини Сієнського університету, проводив досліди паралельно з Одоардо Лінолі і отримав такі ж результати. У ході повторних експериментів, які проводились у 1981 році з застосуванням більш досконалої апаратури і з врахуванням нових досягнень. науки в області анатомії і патології, ці результати знову були підтверджені...
За свідченням сучасників чуда, Кров, яка матеріалізувалась, пізніше звернулась у п'ять кульок різної форми, після чого затверділа. Цікаво, що кожна з цих кульок, взята окремо, важить стільки ж, скільки усі п'ять разом. Це суперечить елементарним законам фізики, але це факт, пояснити який вчені не можуть до цього часу. Чудесну Кров помістили в античну чашу із цільного шматка чорного кришталю. І так Вона дванадцять століть стоїть перед поглядами прочан, та мандрівників,  які  відвідують Ланчано.
За матеріалами вісника 
"Спасіть наші душі".

Записаний

Svit

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +239/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 864
  • Любов не мислить зла
  • Останні відвідини:
    21 Січня 2012, 06:11:35

    Звідки: Iзраiль
Церковні традиції та обряди
« Прочитано #36 : 25 Листопада 2007, 16:18:41 »

P.S. Хочу фото сестри Катерини!   :)
  :) Не додумалась її зазняти :)
Записаний

Svit

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +239/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 864
  • Любов не мислить зла
  • Останні відвідини:
    21 Січня 2012, 06:11:35

    Звідки: Iзраiль
Церковні традиції та обряди
« Прочитано #37 : 25 Листопада 2007, 16:21:29 »

А от обряд причастя я дуже люблю.В люб1й церкв1(християнськ1й).Бо для мене це таінство.А ще велика присутн1сть Божа,яка наповняе в цей момент.
А ще мен1 подобаеться прославлення.Бо під час хвали можеш навіть молитись,а твій дух наповнюеться Духом Божим.Клас! 8)
Записаний

doktor-maks

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +426/-3
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2740
  • Останні відвідини:
    15 Квітня 2017, 11:04:31

    Звідки: Івано-Франківськ
Церковні традиції та обряди
« Прочитано #38 : 25 Листопада 2007, 20:19:45 »

Я також дуже люблю причастя.

Христос казав своїм учням:
"Узявши ж хліб і вчинивши подяку, поламав і дав їм, проказуючи: Це тіло Моє, що за вас віддається. Це чиніть на спомин про Мене!"
(Луки 22:19)

"А взявши чашу, і подяку вчинивши, Він подав їм і сказав: Пийте з неї всі, бо це кров Моя Нового Заповіту, що за багатьох проливається на відпущення гріхів!"
(Матвія 26:27-28)

Ісус говорить про Себе:
"Я хліб живий, що з неба зійшов: коли хто споживатиме хліб цей, той повік буде жити. А хліб, що дам Я, то є тіло Моє, яке Я за життя світові дам."
(Івана 6:51)

"І сказав їм Ісус: Поправді, поправді кажу вам: Якщо ви споживати не будете тіла Сина Людського й пити не будете крови Його, то в собі ви не будете мати життя. Хто тіло Моє споживає та кров Мою п'є, той має вічне життя, і того воскрешу Я останнього дня. Бо тіло Моє то правдиво пожива, Моя ж кров то правдиво пиття. Хто тіло Моє споживає та кров Мою п'є, той в Мені перебуває, а Я в ньому."
(Івана 6:53-56)
Записаний
When doctors differ who is to decide?

newroman

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +132/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1079
  • Останні відвідини:
    01 Квітня 2016, 19:51:36

Церковні традиції та обряди
« Прочитано #39 : 26 Листопада 2007, 21:31:10 »

до причастя ми підходимо із блаоговінням і страхом Божим, бо маємо знати, що ми грішні завжди недостойно приймаємо вогонь Тіла і Крові Господа
Записаний