Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

16 років 8 місяців 28 днів

Голосування

Чи можна вимолити кращу долю на небесах для грішника?

Так
- 15 (57.7%)
Ні
- 11 (42.3%)

Всього голосів: 26


Автор Тема: Церковні традиції та обряди  (Прочитано 284364 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

newroman

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +132/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1079
  • Останні відвідини:
    01 Квітня 2016, 19:51:36

Церковні традиції та обряди
« Прочитано #120 : 04 Квітня 2008, 22:33:37 »

Цитувати (вибране)
Чи якби Христос зараз увійшов до нашого храму, то чи він би не перевертав лотків із товаром?
Маєш на увазі, що якби тілесно увійшов до храму ? Думаю, що би не перевертав нічого. Там же не міняйли і не торгаші, які торгують худобою та птицею, цим самим зневажаючи Божий храм , а вся утвар яка є в іконній лавці в храмі освячена, і йде на утримання храму, челяді, священника. Крім того лавка в храмі знаходиться або в притворі або біля нього, щоб не заважати службі.
Цитувати (вибране)
Питання друге. Нині ми з Рибкою ходили подивитися на фотокопію Туринської плащаниці.
Це велика помилка багатьох християн. Не можна ! Запамятайте, не можна іти чи їхати до святині просто, подивитися на неї  :stop: . Приступати до святині потрібно перша за все з молитвою і благоговінням. Молитва, ось, що повинно бути перш за все. Інакше ніякої користі для своєї душі ви не отримаєте, а тільки нашкодите. Молитва поєднана з благоговійним наближенням до святині на якій спочиває благодать Божа принесе вам багато користі, як для душі так і для тіла. А так, просто подивитися із цікавості..... знаєте можна кіно чи тв подивитися, а до святині ідуть поклонитися, тим більше до Туринської плащаниці.
Цитувати (вибране)
Я вже мовчу про жіночок у міні і малолєток на хорах, від чиїх поглядів мені постійно здавалося, що я мабуть десь замащений, або у мене кров носом іде, а я не бачу. То на їх совісті.
Справді то на їх совісті. А ти чого туда заглядаєш  :pardon
Цитувати (вибране)
Я про інше. Люди підійшовши до фотографії починали водити по ній образками салфетками і носовичками.
 
Ну це не новина. Якщо був у монастирях де є багато святинь: мощей, чуд.ікон, люди прикладають до них і хустиники і образки. Потім ті хустинки, до прикладу застосовують при різних хворобах, головних болях,... прикладаючи їх тих місць де болить. і т.д., образки ставлять вдома на покутті де моляться.  Правда прикладають до святині їх на секунду, дві щоб не затримувати чергу і поважати ближнього.
А, що допомагають то я переконався на власному досвіді і чув від багатьох людей.
Цитувати (вибране)
Може я щось не розумію, тому і питаюся, але у мене від побаченого виникає лише симпатія до протестантизму.
 :!!
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 08:33:39

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Церковні традиції та обряди
« Прочитано #121 : 04 Квітня 2008, 23:15:35 »

 :)
Дякую за відповідь.
Цитувати (вибране)
А ти чого туда заглядаєш  вибачення
Каюсь не лише коли відчув на собі погляд дивлюся на них, але на тих, що на хорах я точно би не підняв голову, якби мене не бурили чиїсь очиська.
 
Цитувати (вибране)
лавка в храмі знаходиться або в притворі або біля нього, щоб не заважати службі.
Ага, не тут то було. В середині. Я розумію, що освячена утвар, але є ларьочок одразу за брамою, на території церковного подвір'я. Чому б там не торгувати? На це не відповідай, бо то не з твоєї парафії  ;)
Ну а на рахунок речей, які люди для себе вважають освяченими, то я до того свою позицію трохи помисливши змінив. Не кожен має силу волі і духу, аби без саморобних допоміжних засобів "напряму" молитися до Бога. Якщо їм то допомагає - то мабуть то не є зле. То справа кожного.
Цитувати (вибране)
Потім ті хустинки, до прикладу застосовують при різних хворобах, головних болях
Думаю ти ж сам не вважаєш, що то хустинки допомагають при болях і хворобах...
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


newroman

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +132/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1079
  • Останні відвідини:
    01 Квітня 2016, 19:51:36

Церковні традиції та обряди
« Прочитано #122 : 04 Квітня 2008, 23:19:31 »

Творить чудеса Божа благодать, що перебуває на освячених речах і наша віра.
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 08:33:39

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Церковні традиції та обряди
« Прочитано #123 : 04 Квітня 2008, 23:22:33 »

З другим згідний на 200%. Про перше не знаю. Тому тебе слухаю  :), мабуть так і є.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


A.L.V

  • Старожил
  • ****
  • Карма +104/-4
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 287
  • Останні відвідини:
    08 Липня 2023, 23:51:50

    Звідки: S.S
Церковні традиції та обряди
« Прочитано #124 : 07 Квітня 2008, 00:59:52 »

  :duvno
13 Тесля, шнур нап'явши, значить крейдою міру, обточує ідола стругом, заокруглює його розміром і робить подобу людини гарного вигляду, щоб поставити її у храмі. 14 Він рубає собі кедр або бере кипарис чи дуб, що його запримітив між деревами в лісі, або й сосну, що сам був посадив, а дощ її зростив. 15 Іншим це служить на паливо: його беруть, щоб ним зогрітись, запалюють, печуть хліб. Він же виробляє з нього бога і б'є перед ним поклони, витісує з нього боввана й стає перед ним навколішки. 16 Половину палить на вогні; на вугіллі пече печеню, насичується нею і гріється, примовляючи: Я собі добре гріюся, дивлюсь на вогонь. 17 З останку ж дерева робить собі бога, кумира свого, й стає перед ним навколішки, ниць припадає, молиться до нього й говорить: Спаси мене, бо ти - бог мій. 18 Вони не знають, вони не розуміють нічого, бо очі в них заплющені й не бачать нічого, і серце в них не розуміє.

Дiї.17:29 Отож, бувши Божим тим родом,
не повинні ми думати, що Божество
подібне до золота, або срібла, чи до
каменю, твору мистецтва чи людської
вигадки.

Пс.135:17 мають уші й не чують, в їхніх
устах нема віддиху!

Пс.97:7 Нехай посоромлені будуть усі, хто
ідолам служить, хто божками
вихвалюється! Додолу впадіть перед
Ним, усі боги!
Записаний

Juli

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +101/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 556
  • "...эти всесветные возмутители пришли и сюда"
  • Останні відвідини:
    17 Червня 2011, 10:55:53

    Звідки: Івано-Франківськ
Церковні традиції та обряди
« Прочитано #125 : 07 Квітня 2008, 09:09:24 »

Невже хоть хтось мене розуміє?!  8)
Записаний

" Так как ты дорог в очах Моих, многоценен, и Я возлюбил тебя, то отдам [других] людей за тебя, и народы за душ

beauty

  • Постійний користувач
  • ***
  • Карма +87/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 243
  • Останні відвідини:
    22 Квітня 2021, 21:27:23

    Звідки: Калуш
Церковні традиції та обряди
« Прочитано #126 : 07 Квітня 2008, 10:10:38 »


Творить чудеса Божа благодать, що перебуває на освячених речах і наша віра.
А в мене по ходу виникає запитання. А хіба не достатньо лише Божої благодаті і нашої віри?
Юрко молодець +1 ;) Супер місце. Я теж пам"ятала, що щось таке є в Біблії, але не пам"ятала де точно.
Записаний
If one doesn't have what one loves one must love what one has

newroman

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +132/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1079
  • Останні відвідини:
    01 Квітня 2016, 19:51:36

Церковні традиції та обряди
« Прочитано #127 : 07 Квітня 2008, 21:15:42 »

 Дійсно цитати наведені A.L.V викривають ідольські, оманливі зображення божків. Та до священних зображень вони нічого спільного немають. Немаю зараз часу на цитати і пояснення.
Записаний

newroman

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +132/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1079
  • Останні відвідини:
    01 Квітня 2016, 19:51:36

Церковні традиції та обряди
« Прочитано #128 : 07 Квітня 2008, 21:20:23 »

Цитувати (вибране)
Копія? А навіщо до неї приступати?
Щоб вклонитися святині ! Це для традиційних християн.
Записаний

A.L.V

  • Старожил
  • ****
  • Карма +104/-4
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 287
  • Останні відвідини:
    08 Липня 2023, 23:51:50

    Звідки: S.S
Церковні традиції та обряди
« Прочитано #129 : 08 Квітня 2008, 21:44:19 »

Цікаво,де в Біблії згадується про поклоніння "священним зображенням",і для чого вони потрібні?
Записаний

newroman

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +132/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1079
  • Останні відвідини:
    01 Квітня 2016, 19:51:36

Церковні традиції та обряди
« Прочитано #130 : 08 Квітня 2008, 23:13:57 »

Повеління робити істинні зображення, тоб то правдиві викладено в книзі Виходу у главах 25, 26, 30, 31 та 40. та ін. 3Цар.6-29., Єзек.9.3, Діян.9.11
Крім того вже в перших роках християнства в катакомбних церквах зустрічаються зображення Господа, Богородиці та ін.
Записаний

A.L.V

  • Старожил
  • ****
  • Карма +104/-4
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 287
  • Останні відвідини:
    08 Липня 2023, 23:51:50

    Звідки: S.S
Церковні традиції та обряди
« Прочитано #131 : 09 Квітня 2008, 00:08:13 »

Про повеління щось робити знайшов тільки тут,але тоді Бог звертався до конкретних осіб з конкретними вимогами
1 А Господь промовляв до Мойсея, говорячи: 2 Промовляй до Ізраїлевих синів, і нехай вони візьмуть для Мене приношення. Від кожного мужа, що дасть добровільно його серце, візьмете приношення для Мене. (Вих.25:1)
 
2 А той храм, що цар Соломон збудував для Господа, шістдесят ліктів довжина його, а двадцять ширина його, а тридцять ліктів вишина його.
(1Цар.6:2)
.А якщо ми будемо наслідувати Соломона в будівництві то чому не приносимо в жертву "худобу дрібну та худобу велику" 5 А цар Соломон та вся Ізраїлева громада, що зібралися при ньому, були з ним перед ковчегом, і приносили в жертву худобу дрібну та худобу велику, що через многість не була вона ані записувана, ані лічена.
(1Цар.8:5)
Записаний

Juli

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +101/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 556
  • "...эти всесветные возмутители пришли и сюда"
  • Останні відвідини:
    17 Червня 2011, 10:55:53

    Звідки: Івано-Франківськ
Церковні традиції та обряди
« Прочитано #132 : 09 Квітня 2008, 09:39:16 »

В кожній церкві є свої традиції і обряди. Це певні звички, які так часто повторюються, що стають традиційними. Вони різні і це пояснююється тим, що кожна церква оригінальна. Будь-яке дійство в церкві може стати традиційним, якщо завоює авторитет (бо буде видимим результат) і буде визначене як необхідне і важливе.
Записаний

" Так как ты дорог в очах Моих, многоценен, и Я возлюбил тебя, то отдам [других] людей за тебя, и народы за душ

doktor-maks

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +426/-3
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2740
  • Останні відвідини:
    15 Квітня 2017, 11:04:31

    Звідки: Івано-Франківськ
Церковні традиції та обряди
« Прочитано #133 : 09 Квітня 2008, 12:22:32 »

Тут я згідний з Juli. Ми маємо поважати церковні традиції і обряди різних конфесій, бо вони є священні для віруючих. Я вірю, що Святий Дух може перебувати на іконах, хресті, мощах святих. Хоча поклоніння мощам для незнаючих людей може здаватись дикунством і некрофілією. Але то проблеми тих людей. Дух Святий дихає там, де хоче. Якщо серце людини відкрите і чисте, Він діє. Господа Бога не можна заточити у скриню. Якщо Його обмежують у засобах (ікони, хрести, знамена, мощі святих), Він все одно буде діяти через ті засоби.

Може і таке станеться, що мощі святого великомученика Максима Франківського будуть виставлені у протестантському храмі, і харизмати будуть співати і танцювати на них і зцілюватись
Записаний
When doctors differ who is to decide?

Juli

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +101/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 556
  • "...эти всесветные возмутители пришли и сюда"
  • Останні відвідини:
    17 Червня 2011, 10:55:53

    Звідки: Івано-Франківськ
Церковні традиції та обряди
« Прочитано #134 : 09 Квітня 2008, 14:37:54 »

 
Може і таке станеться, що мощі святого великомученика Максима Франківського будуть виставлені у протестантському храмі, і харизмати будуть співати і танцювати на них і зцілюватись
 :-D :-D =)) =)) Швидше твої мощі виставлять в православному храмі!!! +1
Записаний

" Так как ты дорог в очах Моих, многоценен, и Я возлюбил тебя, то отдам [других] людей за тебя, и народы за душ

newroman

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +132/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1079
  • Останні відвідини:
    01 Квітня 2016, 19:51:36

Церковні традиції та обряди
« Прочитано #135 : 09 Квітня 2008, 21:59:37 »

А чого не процитував А.Л.В. : " І слава Бога Ізраїлева зійшла з Херувима, на котрому вона була, до порогу дому" (Єзек.9.3), Отже на Херувимі , який був зроблений із золота , перебувала слава Господня, свята благодать, котра потім з нього зійшла "до порогу дому", тобто, до людей.
Записаний

Juli

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +101/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 556
  • "...эти всесветные возмутители пришли и сюда"
  • Останні відвідини:
    17 Червня 2011, 10:55:53

    Звідки: Івано-Франківськ
Церковні традиції та обряди
« Прочитано #136 : 10 Квітня 2008, 09:41:01 »

"А где прощение грехов, там не нужно приношение за них.
Итак, братия, имея дерзновение входить во святилище посредством Крови Иисуса Христа, путем новым и живым,
который Он вновь открыл нам через завесу, то есть плоть Свою,
и [имея] великого Священника над домом Божиим,
да приступаем с искренним сердцем, с полною верою, кроплением очистив сердца от порочной совести, и омыв тело водою чистою,
будем держаться исповедания упования неуклонно, ибо верен Обещавший"
(Евр.10:18-23)


Щоб отримати сьогодні прощення гріхів, зцілення або звільнення нам не потрібні жертви, нам не потрібні предмети. Є Кров Ісуса Христа! Є сила в Крові Христа!
Ісус відкрив нам шлях до Отця Небесного - ми можемо вільно приходити до Бога через Ісуса Христа. "Иисус сказал ему: Я есмь путь и истина и жизнь; никто не приходит к Отцу, как только через Меня."(Иоан.14:6)
Навіщо робити такий акцент на предметах? Господь - наше уповання, ми - храм Його Духа. Своею жертвою Христос зробив можливим поєднання людини з Богом, тепер нам не потрібні всякі ритуали, ми можемо вільно спілкуватися з Творцем, завжди перебувати в Його присутності. А традиції і обряди - це просто форма нашої поведінки, на Бога це не впливає!
Записаний

" Так как ты дорог в очах Моих, многоценен, и Я возлюбил тебя, то отдам [других] людей за тебя, и народы за душ

A.L.V

  • Старожил
  • ****
  • Карма +104/-4
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 287
  • Останні відвідини:
    08 Липня 2023, 23:51:50

    Звідки: S.S
Церковні традиції та обряди
« Прочитано #137 : 10 Квітня 2008, 23:55:42 »

Допоможіть зрозуміти!!! для чого Богу "потрібні" посередники(замінники?) в різних матеріальних проявах.
Записаний

Juli

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +101/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 556
  • "...эти всесветные возмутители пришли и сюда"
  • Останні відвідини:
    17 Червня 2011, 10:55:53

    Звідки: Івано-Франківськ
Церковні традиції та обряди
« Прочитано #138 : 11 Квітня 2008, 09:52:32 »

В Старому Заповіті Дух Божий сходив на вибраних людей. Тому всі решта потребували замінників, посвячених предметів, через які люди могли би відчути Божу благодать (те, про що пише Ньюроман). Сьогодні Дух Божий зходить на кожну людину, якщо вона попросить про це Бога. "І буде останніми днями, говорить Господь: Я виллю від Духа Свого на всяке тіло, і будуть пророкувати сини ваші та ваші доньки, юнаки ж ваші бачити будуть видіння, а старим вашим сни будуть снитися."(Дiї.2:17) Людина, після перемоги Ісуса Христа, має вільний доступ до Бога через Ісуса. Богу не потрібні замінники і люди мають це зрозуміти!
« Останнє редагування: 11 Квітня 2008, 14:22:34 від Juli »
Записаний

" Так как ты дорог в очах Моих, многоценен, и Я возлюбил тебя, то отдам [других] людей за тебя, и народы за душ

Juli

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +101/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 556
  • "...эти всесветные возмутители пришли и сюда"
  • Останні відвідини:
    17 Червня 2011, 10:55:53

    Звідки: Івано-Франківськ
Церковні традиції та обряди
« Прочитано #139 : 15 Квітня 2008, 12:29:45 »


Якщо не ставити під сумнів те, що і 4 Євангелія і Діяння апостолів були написані під натхненням Святим Духом - тоді все має бути так як і є у церкві католицькій і православній.

От я про це і кажу - навіть в православній чи католицькій церкві все має бути так, як написано в Біблії. Біблія - це основа! Все, що не відповідає Слову Божому - заблудження і єресь. Люди, читайте Біблію! Порівнюйте усі вчення з Біблією!!!
Відповідь від: 15 Квітня 2008, 12:26:36
Повеління робити істинні зображення, тоб то правдиві викладено в книзі Виходу у главах 25, 26, 30, 31 та 40. та ін. 3Цар.6-29., Єзек.9.3, Діян.9.11
Тут говориться про написи на стінах (як вид оздоблення), а не про ікони і поклоніння їм. Читайте Біблію!
Записаний

" Так как ты дорог в очах Моих, многоценен, и Я возлюбил тебя, то отдам [других] людей за тебя, и народы за душ