Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

16 років 9 місяців 15 днів

Голосування

Чи можна вимолити кращу долю на небесах для грішника?

Так
- 15 (57.7%)
Ні
- 11 (42.3%)

Всього голосів: 26


Автор Тема: Церковні традиції та обряди  (Прочитано 285989 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

doktor-maks

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +426/-3
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2740
  • Останні відвідини:
    15 Квітня 2017, 11:04:31

    Звідки: Івано-Франківськ
Церковні традиції та обряди
« Прочитано #80 : 04 Лютого 2008, 00:40:41 »

"Вірне це слово: коли хто єпископства хоче, доброго діла він прагне. А єпископ має бути бездоганний, муж однієї дружини, тверезий, невинний, чесний, гостинний до приходнів, здібний навчати, не п'яниця, не заводіяка, але тихий, несварливий, не сріблолюбець, щоб добре рядив власним домом, що має дітей у слухняності з повною чесністю, бо хто власним домом рядити не вміє, як він зможе пильнувати про Божу Церкву? не новонавернений, щоб він не запишався, і не впав у ворожий осуд. Треба, щоб мав він і добре засвідчення від чужинців, щоб не впасти в догану та в сітку диявольську. Так само диякони мають бути поважні, не двомовці, не багато віддані вину, не соромнозахланні, такі, що мають таємницю віри при чистім сумлінні. Отже, і вони нехай перш випробовуються, а потому хай служать, якщо будуть бездоганні. Так само жінки нехай будуть поважні, не обмовливі, тверезі та вірні в усьому. Диякони мусять бути мужі однієї дружини, що добре рядять дітьми й своїми домами. Бо хто добре виконує службу, той добрий ступінь набуває собі та велику відвагу в вірі через Христа Ісуса."
(1 Тимофія 3:1-13)
« Останнє редагування: 04 Лютого 2008, 00:47:44 від doktor-maks »
Записаний
When doctors differ who is to decide?

doktor-maks

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +426/-3
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2740
  • Останні відвідини:
    15 Квітня 2017, 11:04:31

    Звідки: Івано-Франківськ
Церковні традиції та обряди
« Прочитано #81 : 04 Лютого 2008, 00:50:59 »

Все вірно, священником має бути випробувана людина з чистим сумлінням
Записаний
When doctors differ who is to decide?

newroman

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +132/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1079
  • Останні відвідини:
    01 Квітня 2016, 19:51:36

Церковні традиції та обряди
« Прочитано #82 : 04 Лютого 2008, 00:51:19 »

вибачаюсі, але я хотів 16-й вірш, а ви до 13-того процитували.  
Так, про священство тут гарно написано.
Записаний

doktor-maks

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +426/-3
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2740
  • Останні відвідини:
    15 Квітня 2017, 11:04:31

    Звідки: Івано-Франківськ
Церковні традиції та обряди
« Прочитано #83 : 04 Лютого 2008, 00:53:37 »

"Безсумнівно, велика це таємниця благочестя: Хто в тілі з'явився, Той оправданий Духом, Анголам показався, проповіданий був між народами, увірувано в Нього в світі, Він у славі вознісся!"
(1 Тимофія 3:16)
Записаний
When doctors differ who is to decide?

newroman

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +132/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1079
  • Останні відвідини:
    01 Квітня 2016, 19:51:36

Церковні традиції та обряди
« Прочитано #84 : 04 Лютого 2008, 00:59:26 »

"Безсумнівно, велика це таємниця благочестя: Хто в тілі з'явився, Той оправданий Духом, Анголам показався, проповіданий був між народами, увірувано в Нього в світі, Він у славі вознісся!"
(1 Тимофія 3:16)

 
"І безперечно велика благочестя тайна: Бог явився у плоті, виправдав Себе в Духові, показав Себе ангелам, проповіданий у народах, прийнятий вірою в світі, вознісся у славі."
(1 Тимофія 3:16)


Різницю уловлюєте. Ви процитували переклад, яким користуються більшіть протестанстських течій. Тут вжито слово Хто. І дано простір для мудрування і філосовствування, під словом "хто" можна вважати будь кого, будь яку людину.
Знизу я привів Синодальний переклад Святого Письма. Тут ясно і чітко можна зрозуміти, що мова йде про Бога, про Його прихід у світ.
І таких неточностей є дуже багато, тому важливо мати у себе переклад Біблії саме Церковний, затверджений Синодом.
Записаний

doktor-maks

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +426/-3
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2740
  • Останні відвідини:
    15 Квітня 2017, 11:04:31

    Звідки: Івано-Франківськ
Церковні традиції та обряди
« Прочитано #85 : 04 Лютого 2008, 01:08:46 »

Різницю уловлюєте.
Звичайно. Бо коли процитував перший варіант, не зрозумів як це стосується служителів церкви.

Тоді поясніть, до кого, на Вашу думку, звертався апостол Петро, коли казав:
"Але ви вибраний рід, священство царське, народ святий, люд власности Божої, щоб звіщали чесноти Того, Хто покликав вас із темряви до дивного світла Свого, колись ненарод, а тепер народ Божий, колись непомилувані, а тепер ви помилувані!"
(1 Петра 2:9-10)
Записаний
When doctors differ who is to decide?

newroman

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +132/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1079
  • Останні відвідини:
    01 Квітня 2016, 19:51:36

Церковні традиції та обряди
« Прочитано #86 : 04 Лютого 2008, 01:13:47 »

Тут Апостол змальовує високе призанчення і мету усіх віруючих християн.
Записаний

doktor-maks

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +426/-3
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2740
  • Останні відвідини:
    15 Квітня 2017, 11:04:31

    Звідки: Івано-Франківськ
Церковні традиції та обряди
« Прочитано #87 : 04 Лютого 2008, 01:16:49 »

Звичайно. Бо коли процитував перший варіант, не зрозумів як це стосується служителів церкви.
І другий варіант нічого не говорить про служителів церкви. Навіщо тоді вигадувати Тайну Священства для окремої групи людей?
Відповідь від: 04 Лютого 2008, 01:14:05
Тут Апостол змальовує високе призанчення і мету усіх віруючих християн.
Навіщо тоді Тайна Священства, якщо всі ті, хто народжений згори, є священством царським?
Записаний
When doctors differ who is to decide?

newroman

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +132/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1079
  • Останні відвідини:
    01 Квітня 2016, 19:51:36

Церковні традиції та обряди
« Прочитано #88 : 04 Лютого 2008, 01:18:18 »

Ця цитата немає ніякого відношення до служителів Церкви, я просто хотів побачтит якою Біблією ви користуєтесь.
Але таїнство священства встановлено Апостолами.
Записаний

doktor-maks

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +426/-3
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2740
  • Останні відвідини:
    15 Квітня 2017, 11:04:31

    Звідки: Івано-Франківськ
Церковні традиції та обряди
« Прочитано #89 : 04 Лютого 2008, 01:21:33 »

Ви процитували переклад, яким користуються більшіть протестанстських течій.
Це переклад Огієнка. Навряд чи він виконував його на замовлення протестантів
Відповідь від: 04 Лютого 2008, 01:18:37
І дано простір для мудрування і філосовствування, під словом "хто" можна вважати будь кого, будь яку людину.
Яке мудрування може бути, якщо слово "Хто" там з великої літери?

Відповідь від: 04 Лютого 2008, 01:20:39
Тому принципової різниці між перекладами не бачу
Записаний
When doctors differ who is to decide?

newroman

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +132/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1079
  • Останні відвідини:
    01 Квітня 2016, 19:51:36

Церковні традиції та обряди
« Прочитано #90 : 04 Лютого 2008, 01:24:36 »

А в Старому Завіті ієрархію  та інститут священства встановлено Богом через Мойсея.
Священники це особливі служетелі, які служать Богові і людям.

Так, я знаю, що це Огієнко, але над перекладом повинна працювати група людей, бо одна людина може допускати неточності.
Записаний

doktor-maks

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +426/-3
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2740
  • Останні відвідини:
    15 Квітня 2017, 11:04:31

    Звідки: Івано-Франківськ
Церковні традиції та обряди
« Прочитано #91 : 04 Лютого 2008, 01:30:44 »

Дякую за тлумачення інституту священства. Але ще раз наголошую, що такого різкого протиставлення священства мирянам у протестантизмі немає
Записаний
When doctors differ who is to decide?

doktor-maks

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +426/-3
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2740
  • Останні відвідини:
    15 Квітня 2017, 11:04:31

    Звідки: Івано-Франківськ
Церковні традиції та обряди
« Прочитано #92 : 04 Лютого 2008, 01:58:23 »

В протестантській традиції рукопокладання служителів не возноситься в ранг Тайни Священства. Тобто кожен християнин покликаний на служіння, покликаний бути царем і священником у своїй сфері діяльності. Це і є однією з основних доктрин церкви "Посольство Боже". Тоді як в практиці Православної і Католицької Церкви робиться наголос на те, що мирянин є "негідним рабом Божим"
Записаний
When doctors differ who is to decide?

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30258
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 08:03:23

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Церковні традиції та обряди
« Прочитано #93 : 04 Лютого 2008, 09:43:45 »

Ну так, якби не було такого, то би і протестантизм мабуть і не з'явився би.
А взагалі все від апостолів ще пішло. Вже вони мвіж собою сварилися і старалися вирізнитися. Я мовляв улюблений учень, а я ще улюбленіший.
Таке враження, що й справді ми самі творці своєї долі і навіть Бог не мав ніколи наміру наводити порядок між людей, які постійно лише той порядок прагнуть порушити. Якась єдність і боротьба протилежностей виходить.
Сам Христос ніяких єпископів не рукопокладав. А вчення чи традиція священства (священництва) розроблена апостолами. І тут вже виникає питання. Якщо не ставити під сумнів те, що і 4 Євангелія і Діяння апостолів були написані під натхненням Святим Духом - тоді все має бути так як і є у церкві католицькій і православній. Якщо ж ми кажемо, що має бути інакше, то сміло можем відкидати частини Святого Письма, бо вони нам псують доктрину. Або тоді треба дописати щось своє, ну як у Мормонів, чи у Мусульман.
Як не крути, а виходить так, що без віри у істинність вчення, того чи іншого, важко довести правильність тої чи іншої позиції.
А якщо не приймати нововведення і зробити висновок, що істина була на початку, а потім її просто перекручували і змінювали?
Але тоді теж можна дійти до абсурду.
Набагато простіше тому, хто навіть не вникав і не замислювався, а прийняв на віру і з тим і живе. Бо тоді він вже має закон по якому повинен жити, якого повинен дотримуватися і за недотримання якого буде потім суждений. А той, що лише копає і дошукується не буде похвалений, бо ніякого конкретного закону не прийняв, а шукав собі вигоду, або поблажки.

Ну то моя думка. Ще хочу пояснити, що не вважаю, що не потрібно шукати істину у вірі. Але це не має бути процесом без кінця. Бо то буде так, як у деяких жіночок, що бігають від храму до храму, бо там бачиш, священник і гарніший і приємніший та і сам храм якийсь прикольніший.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30258
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 08:03:23

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Церковні традиції та обряди
« Прочитано #94 : 04 Лютого 2008, 09:52:19 »

Хай пошуком істини займаються теологи. А нам простим мирянам доведеться прийняти те, що вони там навикопували. Бо як не крути, а церква, громада, чи секта - то все організації. А де організація, там порядок, якому члени тієї організації мусять підкорятися. А якщо не підкоряються, то вже нема порядку, виникає бунт і як не дивно призначення того  бунту(безпорядку) - закласти, заснувати новий порядок. Ну як наприклад з протестантизмом було.
Адам і Єва теж були проти встановленого порядку. Теж був бунт. Ну і теж є нові правила. 
Але то мабуть такі закони природи. Можливо в Раю закони вже досконалі і нема охочих їх не дотримуватися.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30258
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 08:03:23

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Церковні традиції та обряди
« Прочитано #95 : 04 Лютого 2008, 23:07:36 »

Вічно я як шось понаписую, то після мене довго ніхто не пише  :-[
То просто найшло на мене зранку щось...
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


doktor-maks

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +426/-3
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2740
  • Останні відвідини:
    15 Квітня 2017, 11:04:31

    Звідки: Івано-Франківськ
Церковні традиції та обряди
« Прочитано #96 : 04 Лютого 2008, 23:11:53 »

Добре понаписував. Поважаю людей, які мислять і мають свою позицію. І плюсик поставив
Записаний
When doctors differ who is to decide?

doktor-maks

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +426/-3
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2740
  • Останні відвідини:
    15 Квітня 2017, 11:04:31

    Звідки: Івано-Франківськ
Церковні традиції та обряди
« Прочитано #97 : 04 Лютого 2008, 23:20:11 »

Сам Христос ніяких єпископів не рукопокладав.
Не для того Він прийшов у світ, але всі Його досягнення є також і заради церкви.

Христос не тільки полюбив нас і помер за нас на хресті (Гал. 2:20), але також полюбив церкву і помер заради церкви (Еф. 5:25B).

"І живу вже не я, а Христос проживає в мені. А що я живу в тілі тепер, живу вірою в Божого Сина, що мене полюбив, і видав за мене Самого Себе."
(Галатів 2:20)

"Чоловіки, любіть своїх дружин, як і Христос полюбив Церкву, і віддав за неї Себе"
(Ефесян 5:25)
Записаний
When doctors differ who is to decide?

newroman

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +132/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1079
  • Останні відвідини:
    01 Квітня 2016, 19:51:36

Церковні традиції та обряди
« Прочитано #98 : 05 Лютого 2008, 23:09:20 »

Ось що про чин рукопокладання говориться у Святому Письмі  :

"Їх поставивши перед апостолів і помолившись, вони руки поклали на них. І росло Слово Боже і дуже множилося число учнів у Єрусалимі, і дуже багато священників були слухняні вірі" (Дії. 6.6-7)

Кожний мирянин повинен поважати священника, бо так учить Святе Письмо, а святий апостол Павло говорить:
" Нехай кожен нас так уважає, якби служителів Христових і доморядників Божих таємниць" (1Кор.4.!)

"Адже священнослужителі - служителі Христові і їх обовязок - вірно виконувати доручену їм справу, тому і судити про проповідників повинні не люди, а Сам Христос" (Тлумачення Біблії, ІІІ том, ст.32)

Щодо осудження священників, то про це читаємо у посланні апостола Павла до коринтян (1Кор.15.9-10)
"Духовна ж людина судить усе, а її судити не може ніхто". (1Кор.2.15)

Хоча більшість протестанстських сект заперечують священство, у Святому Писанні читаємо:
"І самі, немов те каміння живе, будуйтеся в дім духовний, на священство святе, щоби приносити жертви духовні, приємні для Бога через Ісуса Христа " (1Петр.2.5)

"Але ви - вибраний рід, священство царське, народ святий, люд власности Божої, щоб звіщати чесноти того, хто покликав вас із темряви, до дивного Світла Свого " (1Петр.2.5)
 
Про священство багато писав апостол Павло в посланні до Тимофія - 1Тим.3.2; 1Тим.3.8.; 1Тим.5.17.

І  накінець, про право священника сповідати, бо всі секти радять каятися вдома перед Богом, Святе Письмо вчить:
"Кому гріхи простите, - простяться їм, а кому затирмаєме, то затримаються" (Єв.Ів.20.23)

Отож , новозавітнє священство встановлене самим Господом, Нашим Ісусом Христом для нашого спасіння та визволення від гріховного рабства. Амінь.

Вивчаючи та досліджуючи Святе Письмо. Протоієрей Миколай Гелетюк.
Записаний

Juli

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +101/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 556
  • "...эти всесветные возмутители пришли и сюда"
  • Останні відвідини:
    17 Червня 2011, 10:55:53

    Звідки: Івано-Франківськ
Церковні традиції та обряди
« Прочитано #99 : 06 Лютого 2008, 11:51:59 »

Наскільки мені відомо в протестантських церквах - в мене язик не повертається назвати їх сектами, є таєнство рукопокладання і присутнє сповідання в гріхах перед священником.
І обгрунтуйте на основі Біблії поняття "церква" і  "секта". Хіба кожний, хто прийняв Ісуса Христа в своє серце не є членом Його Тіла? Ваша проблема в тому, що ви хочете довести один одному хто з вас святіший, і ліпше було б вам запитатися у Бога, що він про вас думає, звісно якщо ви святі з ним взагалі спілкуєтесь. Я думаю, що вам було б ліпше обєднатися на основі вашої віри в Ісуса Христа, щоб виконати те, що Він заповідав нам  - "Итак идите, научите все народы, крестя их во имя Отца и Сына и Святаго Духа,уча их соблюдать все, что Я повелел вам; и се, Я с вами во все дни до скончания века. Аминь. (Матф.28:19,20)
« Останнє редагування: 19 Березня 2008, 13:19:45 від doktor-maks »
Записаний

" Так как ты дорог в очах Моих, многоценен, и Я возлюбил тебя, то отдам [других] людей за тебя, и народы за душ