Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

16 років 8 місяців 28 днів

Голосування

Чи можна вимолити кращу долю на небесах для грішника?

Так
- 15 (57.7%)
Ні
- 11 (42.3%)

Всього голосів: 26


Автор Тема: Церковні традиції та обряди  (Прочитано 284324 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Helgi

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +48/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1116
  • Фанурбан
  • Останні відвідини:
    13 Вересня 2023, 10:47:27

    Звідки: Калуш
Церковні традиції та обряди
« Прочитано #500 : 17 Січня 2020, 17:36:22 »

Як сказав Ян Гус перед стратою про жінку, яка йому дрова підкидувала - свята простота. Актуально до сих пір. Воцерковлені фанатики, мало того, що часто малоосвічені та віддані своїй вірі до мозку кісток, так ще й агресивно налаштовані проти будь-якої опозиції. Всіх незгідних тупо називають жертвами нечистого або взагалі сатанистами. Хоча навіть уявити собі не можуть, що якщо хтось не поділяє віру в бога, то відповідно, (що цілком логічно), не може вірити в існування того ж нечистого  :fool :facepalm:
Записаний

ББА

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +306/-11
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 18180
  • Останні відвідини:
    24 Березня 2024, 06:01:42

    Звідки: Льондон
Церковні традиції та обряди
« Прочитано #501 : 17 Січня 2020, 18:45:28 »

Так, але є ще ота нетерпимість!

Я то не хочу, бо то колись такого не було і всьо!

Вона б легко опанувала планшет чи ноут. І завдяки тому ТОЧНО ще б довше прожила, бо мозок і пам'ять би розвивала, але НЄ, то є "ЗЛО"  :facepalm:


у мене батя таким був ( мама казала що то всі бойки такі закляті   :=)   )   . Весь час мені розказував , що  людині треба обовязково їсти зупи ( бо жєлудок зсохне ) чи сіль чи яке життя колись було тяжке і ми нічого не цінимо . Але на мої репліки , чому наприклад в Чехії зупи не їдять і не мають проблем з шлунком , чи чому в тій же Чехії ходять зимою без шапок і їздять на поїздах в відкритими вікнами - не міг нічого відповісти взагалі ( мимрив щось типу - то такого не може бути ) . А коли я розказував , що минулі проблеми заставляють людей покращувати життя і не повинні бути як зразком для "подражанія" - то теж злився , що мовляв мене життя покарає .

 І ще згадую одну цікаву річ про  батю . Він був фанатом мяса - вся їжа майже завжди містила мясо ( в різній кількості чи виду ) . Але якщо треба було різати свиню чи теля і різнику треба була допомога ( типу тримати тварину щоб не брикалась чи ще щось типу того ) - то мій батя в прямому смислі навіть не наближався до того місця , де "готовилась" його майбутня їжа . Доводилось мені постійно бути присутнім на цьому ритуалі . Зате потім батя уже сам міг все варити коптити жарити консервувати .  :=)     

зі . один плюс , що мої батьки не були релігіозниками ( так же як і бабці з дідом )

ББА

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +306/-11
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 18180
  • Останні відвідини:
    24 Березня 2024, 06:01:42

    Звідки: Льондон
Церковні традиції та обряди
« Прочитано #502 : 20 Січня 2020, 18:33:42 »

Helgi

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +48/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1116
  • Фанурбан
  • Останні відвідини:
    13 Вересня 2023, 10:47:27

    Звідки: Калуш
Церковні традиції та обряди
« Прочитано #503 : 20 Січня 2020, 19:24:18 »

Як свята вода може бути підробною? :D :D :D :D :D

Чи хрест туди засунь чи х** вона всерівно залишиться водою, тільки стане трохи бруднішою від постороннього предмета у ній.
Записаний

ББА

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +306/-11
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 18180
  • Останні відвідини:
    24 Березня 2024, 06:01:42

    Звідки: Льондон
Церковні традиції та обряди
« Прочитано #504 : 20 Січня 2020, 19:54:31 »

 :D   Не богохульствуй , а то ще посадять , за знущанням над почуттями віруючих . Хоча питання залишається - яким чином дізнались , що "свята" вода була підроблена чи фальшива ( не знаю , чи правильно вживаю церковні терміни )

Helgi

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +48/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1116
  • Фанурбан
  • Останні відвідини:
    13 Вересня 2023, 10:47:27

    Звідки: Калуш
Церковні традиції та обряди
« Прочитано #505 : 21 Січня 2020, 15:41:49 »

посадять , за знущанням над почуттями віруючих
Не та тут юрисдикція поки що.
Записаний

romashkin

  • Admin
  • *
  • Карма +731/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 8367
  • Останні відвідини:
    25 Березня 2024, 10:48:00

    Звідки: пр. Л.Українки
Церковні традиції та обряди
« Прочитано #506 : 21 Січня 2020, 17:09:35 »

за знущанням над почуттями віруючих
головне, що почуття не віруючих нікого не турбують.  :duvno
Записаний
Дилетанту складні речі здаються дуже простими, і тільки професіонал розуміє наскільки складна найпростіша річ.)

Helgi

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +48/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1116
  • Фанурбан
  • Останні відвідини:
    13 Вересня 2023, 10:47:27

    Звідки: Калуш
Церковні традиції та обряди
« Прочитано #507 : 21 Січня 2020, 18:36:32 »

головне, що почуття не віруючих нікого не турбують.
Мабуть,тому що атеїст сприймається віруючими у негативному світлі - або як комуніст (політатеїст) або як сатанист (якщо ти не за бога то ти за чорта :facepalm:). Комуніст, сатанист і атеїст в головах більшості в одному рядку. Люди не сприймають той варіант, що можна не вірити ні в кого - ні в "доброго" ні в "поганого". Для тебе вони обоє міфічні герої як для християн Зевс чи Аїд. І це не по політмотивам  :facepalm:
« Останнє редагування: 21 Січня 2020, 18:42:06 від Helgi »
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:13:43

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Церковні традиції та обряди
« Прочитано #508 : 21 Січня 2020, 18:52:41 »

Мене більше турбує коли люди ототожнюють поняття віруючий - з чесний, добрий, порядний.
А потім, коли виявляється, що мова йшла про віруючого "не тієї парафії" чи взагалі "свідка" то відразу оті ототожнення чогось міняються на протилежні  :=) :=) :=)

а якщо з правильної парафії - то вже гавтомачично файний чоловік.  :dopovid

Дарма, що матюкається, зраджує дружині і безбожно краде - головне аби до церкви ходив.  ;)
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Helgi

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +48/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1116
  • Фанурбан
  • Останні відвідини:
    13 Вересня 2023, 10:47:27

    Звідки: Калуш
Церковні традиції та обряди
« Прочитано #509 : 21 Січня 2020, 18:59:50 »

Коли читаєш сьогодні у Вікнах новину про дошки ганьби тих хто не дав на церкву в деяких селах то розумієш, що вести хоч якісь дискусії чи то про релігію, чи то про світогляд, чи навіть про політику, грубо кажучи, немає з ким.
Записаний

Helgi

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +48/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1116
  • Фанурбан
  • Останні відвідини:
    13 Вересня 2023, 10:47:27

    Звідки: Калуш
Церковні традиції та обряди
« Прочитано #510 : 21 Січня 2020, 19:01:11 »

Мене більше турбує коли люди ототожнюють поняття віруючий - з чесний, добрий, порядний.
А потім, коли виявляється, що мова йшла про віруючого "не тієї парафії" чи взагалі "свідка" то відразу оті ототожнення чогось міняються на протилежні  :=) :=) :=)

а якщо з правильної парафії - то вже гавтомачично файний чоловік.  :dopovid

Дарма, що матюкається, зраджує дружині і безбожно краде - головне аби до церкви ходив.  ;)

Як you said - обрядові християни
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:13:43

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Церковні традиції та обряди
« Прочитано #511 : 21 Січня 2020, 19:01:53 »

Нє, ну я за то аби здавати гроші. У Америці, тобі прям квитанції на оплату приходять, якщо ти до якоїсь церкви пристав.
Проблема дійсно, що тебе заклюють що ти не такий як всі, якщо ти в селі будеш "атлічацца"
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Helgi

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +48/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1116
  • Фанурбан
  • Останні відвідини:
    13 Вересня 2023, 10:47:27

    Звідки: Калуш
Церковні традиції та обряди
« Прочитано #512 : 21 Січня 2020, 19:05:27 »

Нє, ну я за то аби здавати гроші. У Америці, тобі прям квитанції на оплату приходять, якщо ти до якоїсь церкви пристав.
Проблема дійсно, що тебе заклюють що ти не такий як всі, якщо ти в селі будеш "атлічацца"
Психологія милосердного християнина - чого не дав гроші? що зажав? на то і на то не поскупився а тут зажав?

Ну і як доброчесний християнин піду пообговорюю тебе з іншими (з такими ж віруючими), хоч би і під самою церквою, піду попліткую, буду судити тебе, твою сім'ю, рахувати твої гроші...
Записаний

ББА

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +306/-11
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 18180
  • Останні відвідини:
    24 Березня 2024, 06:01:42

    Звідки: Льондон
Церковні традиції та обряди
« Прочитано #513 : 28 Квітня 2020, 02:54:02 »

ББА

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +306/-11
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 18180
  • Останні відвідини:
    24 Березня 2024, 06:01:42

    Звідки: Льондон
« Останнє редагування: 17 Січня 2021, 14:31:26 від ББА »
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:13:43

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Церковні традиції та обряди
« Прочитано #515 : 17 Січня 2021, 14:35:55 »

То реально так і є.
Особливо про масляну.
Я про то лиш з кацапської літератури дізнався, що колись була така традиція
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


romashkin

  • Admin
  • *
  • Карма +731/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 8367
  • Останні відвідини:
    25 Березня 2024, 10:48:00

    Звідки: пр. Л.Українки
Церковні традиції та обряди
« Прочитано #516 : 18 Грудня 2021, 21:46:29 »

<a href="https://www.youtube.com/watch?v=EGXtJ0jmp_k" target="_blank">https://www.youtube.com/watch?v=EGXtJ0jmp_k</a>
Записаний
Дилетанту складні речі здаються дуже простими, і тільки професіонал розуміє наскільки складна найпростіша річ.)

Tad

  • фашик
  • *****
  • Карма +0/-10
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 14965
  • Останні відвідини:
    27 Березня 2024, 12:56:27

Церковні традиції та обряди
« Прочитано #517 : 18 Грудня 2021, 22:27:27 »

Як казав наш габсбурський друг - Манкурти  ;)
Записаний
Життя це не те , що з вами вiдбуваеться , а те як ви до цього вiдноситесь

ББА

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +306/-11
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 18180
  • Останні відвідини:
    24 Березня 2024, 06:01:42

    Звідки: Льондон
Церковні традиції та обряди
« Прочитано #518 : 19 Грудня 2021, 16:43:49 »

дивно що вони так розлізаються з кацапії як колорадські жуки і не живуть собі скрєпна на магаданах чи сургутах .

ББА

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +306/-11
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 18180
  • Останні відвідини:
    24 Березня 2024, 06:01:42

    Звідки: Льондон
Церковні традиції та обряди
« Прочитано #519 : 24 Квітня 2022, 03:22:56 »

Я розумію, що мене у Фебешечці не читають юнаки, віком 12-20 років.
Але мене точно читають їх мами та бабусі. І трошки - тати. І вчителі, сусіди, родичі.
Тож звертаюся з величезним проханням! Прочитайте, будь ласка. Можете навіть пошитири "по групам" (ви ж любите це робити, я знаю 🙂 )
Отож, за кілька днів - Великдень. А потім - поливаний понеділок. У нас є прекрасна традиція цього дня: обливати водою все, що рухається. Особливо - молодих жінок та дівчат. Без розбору. Без уваги, у що та людина вдягнена, куди вона йде чи їде і тд.
Так от. Українська традиція - це прекрасно. Але зараз серед нас дуже багато людей, що втекли від війни. Вони тут не зі своєї волі. Вони тут не тому, що їм так захотілося.
То ж, будь ласка, поясніть своїм близьким та знайомим молодим людям, які прагнуть розваг і посміятися, що пальто на тій жінці - може бути її єдиним одягом. Що вона, дуже ймовірно, йде не додому, де зможе зігрітися і перевдягтися, а в школу, де вимушено ночує зараз. Або на вокзал, щоб поїхати далі. Що ці люди вже пережили ворожі обстріли, вони вже пережили насильство. І отримати відро води в обличчя - бо свєто - це також насильство. Це може посилити, несказанно поглибити їх травму, їх біль. 
Коли я була дитиною, і звичайно ж, приїздила на поливаний понеділок до Баби в село, ми там теж поливалися.
АЛЕ!!! Поливалися переважно лише вранці. Баба приходили з банєчком води і кропили нас, сонних, ще в ліжку. Так будили. Кропили! А не обливали з голови до ніг.
Після Служби Божої хлопці поливали дівчат. Намочували до трусів. Але ті дівчата самі цього хотіли. І так само поливали хлопців. Це було і правда весело. Бо обидві ватаги давали на це згоду. Робили це, бо хотіли, бо їм подобалося. І потім бігли додому перевдягатися. Нікому і в голову не могло прийти, що можна просто отак перестріти людину на вулиці та облити її (Баба попритовкали б, якби дізналися, що котресь із нас таке вичудило!).
Будь ласка, люди. Будьмо нормальними. Будьмо людяними. Пам'ятаймо, що всі ми - різні. В тому, що хтось бачить розвагу і милий жарт, для іншої людини може бути великий біль і розпач.
ПС: мене шокувала сьогодні історія, яку побачила в сторіс у подруги. Вони вчора поїхали у Варшаву. А звідтіля мали летіти літаком далі. По роботі. Виявляться, у Польщі теж є така традиція, а вчора у них був поливаний понеділок. Дівчат оточила група хлопців і облили з відер водою. На вулиці холод. Їм на потяг і далі в аеропорт. Так і поїхали з мокрим волоссям, в мокрому одязі. Захворіли в дорозі. У обох болить горло, скоріш за все - температура. Не знають, бо не можуть поміряти.
То ж не лише в нас таке...
Люди. Будь ласка. Будьте нормальні. Не робіть так. Це дуже не ок, мої дорогі. Зупиняйте таких юнаків на вулиці. Пояснюйте їм, що це не ок. Це погана розвага і в мирний час. А зараз - тим паче.
Якщо ви прихистили вимушених переселенців - розкажіть їм, що в нас є така традиція, бо люди з інших регіонів України можуть про неї не знати. І що не виключено - вони можуть з таким стикнутися. Попередьте, щоб це не шокувало людей. Особисто я на поливаний понеділок або їду десь на свої далекі села, або сиджу вдома. Бо теж мала неприємність бути облитою з ніг до голови милими підлітками, які розважалися - свєто ж. То ж нехай ваші вимушені гості будуть попереджені і самі вирішують, чи варто їм у цей день іти гуляти і тд.     
Будьмо уважні одні до одних. Бо ми - українці. Бо ми - людяні, співчутливі та чуйні. Люблю вас, котики.

Людмила Лінник