Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

16 років 8 місяців 18 днів

Голосування

Чи можна вимолити кращу долю на небесах для грішника?

Так
- 15 (57.7%)
Ні
- 11 (42.3%)

Всього голосів: 26


Автор Тема: Церковні традиції та обряди  (Прочитано 283724 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30254
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 09:53:46

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Церковні традиції та обряди
« Прочитано #480 : 21 Жовтня 2018, 11:04:31 »

Для ББА  :dopovid
<a href="https://www.youtube.com/watch?v=fwkZOwjA-4Q" target="_blank">https://www.youtube.com/watch?v=fwkZOwjA-4Q</a>
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


ББА

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +306/-11
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 18180
  • Останні відвідини:
    10 Березня 2024, 14:14:47

    Звідки: Льондон
Церковні традиції та обряди
« Прочитано #481 : 21 Жовтня 2018, 15:12:02 »

ставлю лайк    :=)

Tad

  • фашик
  • *****
  • Карма +0/-10
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 14965
  • Останні відвідини:
    Вчора в 16:02:49

Церковні традиції та обряди
« Прочитано #482 : 25 Січня 2019, 22:08:51 »

Записаний
Життя це не те , що з вами вiдбуваеться , а те як ви до цього вiдноситесь

Tad

  • фашик
  • *****
  • Карма +0/-10
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 14965
  • Останні відвідини:
    Вчора в 16:02:49

Записаний
Життя це не те , що з вами вiдбуваеться , а те як ви до цього вiдноситесь

romashkin

  • Admin
  • *
  • Карма +731/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 8367
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 11:23:21

    Звідки: пр. Л.Українки
Церковні традиції та обряди
« Прочитано #484 : 30 Січня 2019, 11:02:31 »

Тад - справжный Ленінець


Записаний
Дилетанту складні речі здаються дуже простими, і тільки професіонал розуміє наскільки складна найпростіша річ.)

ББА

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +306/-11
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 18180
  • Останні відвідини:
    10 Березня 2024, 14:14:47

    Звідки: Льондон
Церковні традиції та обряди
« Прочитано #485 : 30 Січня 2019, 15:04:43 »

Й тут зрада


До Помісної церкви перейшли вже понад 100 парафій
Вже понад 100 парафій Української православної церкви Московського патріархату перейшли до новоствореної Православної церкви України.

Про це Предстоятель ПЦУ митрополит Київський і всієї України Епіфаній сказав у коментарі журналістам перед початком форуму за участю Президента Петра Порошенка у Міжнародному виставковому центрі, повідомляє Укрінформ.

“Вже більше сотні, і ми чуємо щодня, що у певному регіоні, у певній області відбуваються ці переходи по два, по три. Ми завершуємо на днях юридичне оформлення, тобто буде вже зареєстровано керівний орган, Київську метрополію і, відповідно, інші єпархії будуть вносити зміни до статуту, а ті парафії, які зараз переходять з Російської православної церкви до єдиної помісної Української православної церкви, будуть уже долучатися до нової структури”, - сказав митрополит Епіфаній.

Водночас він зазначив, що певні перепони процесу переходу релігійних громад та процесу визнання автокефалії іншими православними церквами чиняться з боку РПЦ. "Звичайно, є супротив з боку Російської православної церкви, бо їхнє завдання полягає у тому, щоб протидіяти, щоб церкви не визнали автокефалію Української православної церкви. Але ми віримо, що мудрість тих інших православних ієрархів все ж таки доведе до того, що ми отримаємо визнання інших церков”, - сказав митрополит Київський і всієї України.


зі : Інтерактивна карта дає 2 кафедральні собори і 152 парафії

ББА

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +306/-11
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 18180
  • Останні відвідини:
    10 Березня 2024, 14:14:47

    Звідки: Льондон
Церковні традиції та обряди
« Прочитано #486 : 12 Серпня 2019, 13:42:42 »

<a href="https://www.youtube.com/watch?v=VeuPVlE1lUE" target="_blank">https://www.youtube.com/watch?v=VeuPVlE1lUE</a>


В России священник травмировал ребенка во время крещения

  :o

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30254
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 09:53:46

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Церковні традиції та обряди
« Прочитано #487 : 12 Серпня 2019, 17:00:45 »

У Калуші до речі з тим теж цікава шняга.
Померла відносно молода жіночка. 35 років.
Ну і все б нічого, але захотіла перед смертю, щоб її кремували.
Відповідно остання воля, треба виконувати.
Вже далі тиждень місто гуде.
Бабці ніяк не годні з тим ся погодити...
- Ну і як тото буде? І де її спалят?
Відвезли у Київ і там спалили.

Бабці далі в шоці.

- А де тепер її поховают? На цвинтарі?
- Нє, не конче, то тепер вдома тримают, я виґіла по телєвізору же так в Гамериці роблят.
- Свят, свят! А як на Зелені свята священик буде гроби обходити, то шо до них до хати має йти?!


І то прикиньте, що до мене ті відголоски доходять лише через 15-ті руки доходить часочка 
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


ББА

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +306/-11
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 18180
  • Останні відвідини:
    10 Березня 2024, 14:14:47

    Звідки: Льондон
Церковні традиції та обряди
« Прочитано #488 : 12 Серпня 2019, 17:15:16 »

хм . а чому не поговорити з тим бабками і не розказати як де і чому це роблять ? якраз з бабками і треба "работать" , щоб вони "нікому по секрету не розказували"    :=)

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30254
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 09:53:46

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Церковні традиції та обряди
« Прочитано #489 : 12 Серпня 2019, 17:43:09 »

Я ще трохи замолодий для такого  :=)
То вже як ти приїдеш   :dopovid
« Останнє редагування: 12 Серпня 2019, 17:57:51 від yurko »
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


ББА

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +306/-11
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 18180
  • Останні відвідини:
    10 Березня 2024, 14:14:47

    Звідки: Льондон
Церковні традиції та обряди
« Прочитано #490 : 11 Вересня 2019, 13:33:55 »

це звичайно не церква , але теж відноситься до традицій і обрядів . Якщо хтось бажає прочитати про традицію хаджу для мусульман - то зрозуміло буде , що християнські традиції взагалі прекрасні        :=)   

Самое главное путешествие в жизни мусульман

ББА

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +306/-11
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 18180
  • Останні відвідини:
    10 Березня 2024, 14:14:47

    Звідки: Льондон
Церковні традиції та обряди
« Прочитано #491 : 07 Січня 2020, 02:00:26 »

Богоявлення (грец. Θεοφάνια), або Явлення (грец. Επιφάνια — Епіфанія) — щорічне християнське свято, присвячене хрещенню Ісуса Христа в річці Йордан, у якій Христос об'являє себе людям як Месію і Спасителя. Святкується римськими-католиками, протестантами і більшістю православних — 6 січня, греко-католиками і деякими православними — 19 січня.


SOFIA, Bulgaria (AP) — Thousands of Orthodox Christian worshippers plunged into the icy waters of rivers and lakes across Bulgaria on Monday to retrieve crucifixes tossed by priests in Epiphany ceremonies commemorating the baptism of Jesus Christ.



https://www.mail.com/int/news/europe/9641274-seeking-cross-icy-dips-mark-feast-epiphany.html#.1272-stage-hero1-3

ББА

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +306/-11
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 18180
  • Останні відвідини:
    10 Березня 2024, 14:14:47

    Звідки: Льондон
Церковні традиції та обряди
« Прочитано #492 : 17 Січня 2020, 16:20:03 »

Купания в проруби для самых маленьких
Если вам интересно понять, какой смысл в крещенских купаниях и как они связаны с крещением Иисуса - я составил короткую справку. В меру своего понимания темы, конечно.

1. "Миква" - ветхозаветный еврейский ритуал омовения, который необходимо было совершать каждому еврею перед тем как войти в Храм и принести там жертву (например зарезать ягнёнка). Для того, чтобы смыть грехи и стать чистым перед богом (или вернее Б-гом), окунаться в воду нужно было полностью, с головой - для этого рядом с Храмом строили соответствующих размеров бассейны (по другой информации - ставили большие сосуды).

Подобный ритуал есть во многих древних религиях, и символизирует он возврат в лоно матери (младенец в околоплодных водах), а выныривание - это как бы рождение заново (духовное), и временная безгрешность, как у младенца. Временная в том смысле, что для следующего похода в Храм нужно опять совершать микву.

2. Иоанн Креститель - никакой не "креститель", до появления христианства не существовало термина "крещение". По-гречески его имя - Иоанн Баптист, от греческого слова "баптизо" - "погружать в воду", то есть правильно называть его Иоанн Купатель, или - да, вы правильно угадали, Иван Купала :) Летом празднуется его рождество, но перепрыгивание через костёр и прочие пляски с ним никак не связаны, это наследство от языческого праздника летнего солнцестояния.

Этот Иоанн был не простым чуваком, а сыном еврейского священника высокого ранга. Он по своему переосмыслил обряд миквы и решил применять его для возвращения блудных еврейских сынов в лоно еврейской церкви. Дело в том, что в те времена Иудея была оккупирована сначала греками, затем римлянами, и множество евреев "эллинизировались" и начали верить в греческих и римских богов. Тем более что те были прикольнее, дозволяли всякие непотребства и не налагали столько ограничений на личную жизнь (в иудаизме заповедей не десять, как в христианстве, а сотни, на каждый день своя).

И вот Иоанн замыслил вернуть заблудшие души к единому еврейскому Б-гу. Он отделил ритуал омовения от посещения Храма и последующего жертвоприношения, а также объявил, что каждый, кто совершит микву под его мудрым руководством и чтением молитв, не просто автоматически очищается от грехов, но и возвращается в иудаизм. И запустил конвеерный процесс на реке Иордан.

Дело в целом благое, но слишком уж напоминает инициативу одного кардинала, у которого вместо Иордана была арка церкви и слоган "Католицизм - вау!"

3. Тридцатилетний Иисус пришёл к Иоанну свершить микву, хотя в этом не было никакой логики - во-первых он и так был иудеем, во вторых он по определению был безгрешен. Цитата из Матфея: "Иоанн же удерживал Его и говорил: мне надобно креститься от Тебя, и Ты ли приходишь ко мне?"

Есть мнение, что таким образом Иисус (а в его лице Бог) признал и освятил Иоанновский обряд миквы, поэтому ритуал был взят на вооружение апостолами, и с тех пор используется для принятия в церковь новых прихожан. При этом собственно "крещением" этот обряд называется только по-нашему, на большинстве языков мира он называется изначальным библейским словом "баптизм".

Технически, баптисты (разновидность протестантов) наиболее близки к Иоанновской версии обряда - они не признают крещение новорожденных, и считают что каждый должен сознательно прийти к Богу, и только тогда уже проходить обряд принятия в лоно церкви. Остальные конфессии сочли такое вольнодумство опасным, и предпочитают крестить детей как можно раньше, пока те не способны возражать. Так или иначе, но этот обряд проводится над человеком единоразово.

4. Таким образом, ни к обряду крещения, ни к ритуалу миквы ежегодное купание в проруби отношения не имеет. Откуда оно взялось - сказать сложно. На территории бывшего СССР этой традиции несколько десятков лет, до этого этнографы ничего подобного не описывали. Да, примерно начиная с Петра I на праздник Крещения попы начали святить воду в реке, и уверяли что она имеет целебные свойства, не портится и т.д. (много раз опровергнуто). Не особо образованный народ умывался "святой водой", пил её прямо из реки, некоторые, желавшие исцелить язвы, в воду прыгали - ну чего не сделаешь, если болен и хочешь излечиться? Но массового явления "лезть в прорубь просто так" не было. Да и сами попы в проруби не купаются, хотя будь этот ритуал прописан в Библии - ныряли бы в первых рядах.

Я думаю, что это такая разновидность "Православие - вау!" от нашей церкви, перед которой после распада СССР встал вопрос "как вернуть прихожан-атеистов?". Вот и придумали бесплатный атракцион, после которого каждый может почувствовать себя немножко Иисусом Христом, претерпевшим мучения (вода-то холодная!) и очистившимся от грехов.

Helgi

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +48/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1116
  • Фанурбан
  • Останні відвідини:
    13 Вересня 2023, 10:47:27

    Звідки: Калуш
Церковні традиції та обряди
« Прочитано #493 : 17 Січня 2020, 17:03:02 »

 Як народ любить ускладнювати собі життя середньовічними обрядами і ритуалами
:facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm:
Записаний

Helgi

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +48/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1116
  • Фанурбан
  • Останні відвідини:
    13 Вересня 2023, 10:47:27

    Звідки: Калуш
Церковні традиції та обряди
« Прочитано #494 : 17 Січня 2020, 17:05:00 »

Доволі показові результати голосування

Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30254
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 09:53:46

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Церковні традиції та обряди
« Прочитано #495 : 17 Січня 2020, 17:09:00 »

"Цыц, безбожник, это святые слёзы"

молодь не знає, а ми в школі читали  :dopovid

(можна погуглити і знайти про що я)  ;)
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30254
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 09:53:46

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Церковні традиції та обряди
« Прочитано #496 : 17 Січня 2020, 17:16:47 »

То тоже не зовсім (чи не лише) про реліґію...

Татова сестра. Я вже про неї не раз писав. Їй за 85 але вона блін мені виглядає за мене здоровшою.
Бігає на базар сама.
Сама в бібліотеку раз чи два на тиждень бігає.

Читає книжки гірше ніж мій малий у смартфоні сидит...
Ну короче всьо б нічо, але одна біда - теперка УСЬО неправильно і гірше ніж було колись!


Короче нині на мене образилася.
Бо в церковній ґазеті прочитала статтю з назвою "Ґаджети відбирають у нас життя!" (якось так, може не точно, я того не читав :)  )

Ну і я так з обіду заходжу, а вона мене кличе. Каже знаєш, я статтю прочитала...
Ну далі ви розумієте...

Ну але ж я тоже той ще "сучок".  :-[

Беру і кажу їй:
- Та знаєте?! Книжки точно так само!

 :o :o :o

Як?! ТА нєєєє...!

Як кажу нє? От ви лежите і читаєте, а могли десь піти, щось побачити, з кимось поговорити і щось дізнатися.

Але гаджети псують зір і ще там ... ну там багато про що "досліджували"...


Короче я сі вступив ,а вона чую озьдиво за пару годин з кимось говорит по МОБІЛЦІ і тото всьо оповідає, який я юховий.  :dopovid :dopovid :dopovid (вона доста глуха, тому підслуховувати не конче. І так вчуєш )

Короче чисто як ота шведська мала, яка на літаках не літає, але за нев 10 чол. свити в Штати прилЕтіло  :)


Думаю потішив вас  :good
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Helgi

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +48/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1116
  • Фанурбан
  • Останні відвідини:
    13 Вересня 2023, 10:47:27

    Звідки: Калуш
Церковні традиції та обряди
« Прочитано #497 : 17 Січня 2020, 17:19:26 »

Несвідома дволикість
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30254
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 09:53:46

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Церковні традиції та обряди
« Прочитано #498 : 17 Січня 2020, 17:27:24 »

Так, але є ще ота нетерпимість!

Я то не хочу, бо то колись такого не було і всьо!

Вона б легко опанувала планшет чи ноут. І завдяки тому ТОЧНО ще б довше прожила, бо мозок і пам'ять би розвивала, але НЄ, то є "ЗЛО"  :facepalm:
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Helgi

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +48/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1116
  • Фанурбан
  • Останні відвідини:
    13 Вересня 2023, 10:47:27

    Звідки: Калуш
Церковні традиції та обряди
« Прочитано #499 : 17 Січня 2020, 17:29:34 »

молодь не знає, а ми в школі читали 
Прочитав, весела розповідь, особливо момент з фонтаном сліз з ікони :dopovid
Записаний