Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

16 років 8 місяців 18 днів

Голосування

Чи можна вимолити кращу долю на небесах для грішника?

Так
- 15 (57.7%)
Ні
- 11 (42.3%)

Всього голосів: 26


Автор Тема: Церковні традиції та обряди  (Прочитано 283686 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

doktor-maks

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +426/-3
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2740
  • Останні відвідини:
    15 Квітня 2017, 11:04:31

    Звідки: Івано-Франківськ
Церковні традиції та обряди
« : 21 Вересня 2007, 14:38:23 »

Cьогодні християни східного обряду відзначають велике християнське свято - Різдво Пресвятої Богородиці. Бачив як біля катедри віруючі стояли в черзі, щоб виконати обряд вшановування Пречистої Діви Марії. Обряд полягає в тому, що людина торкається губами до картини в рамочці, попередньо протерши скло хусточкою.

P.S. Користуючись нагодою вітаю всіх жінок і дівчат, що мають ім'я Марія
Записаний
When doctors differ who is to decide?

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30254
  • Останні відвідини:
    17 Березня 2024, 18:17:28

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Церковні традиції та обряди
« Прочитано #1 : 21 Вересня 2007, 23:22:56 »

Ну а питання де? Ми теж таке не раз спостерігали, але ми виховувалися у таких традиціях, тому для нас нічого дивного у цьому нема. Більше того, така країна як Польща вважає Діву Марію (Matka Boska) покровителькою Польщі. І відповідно віддають їй неабияку шану.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


doktor-maks

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +426/-3
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2740
  • Останні відвідини:
    15 Квітня 2017, 11:04:31

    Звідки: Івано-Франківськ
Церковні традиції та обряди
« Прочитано #2 : 24 Вересня 2007, 12:59:20 »

Питання в тому, що це релігійний обряд, а як пізнати Бога Живого?
Записаний
When doctors differ who is to decide?

Svit

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +239/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 864
  • Любов не мислить зла
  • Останні відвідини:
    21 Січня 2012, 06:11:35

    Звідки: Iзраiль
Церковні традиції та обряди
« Прочитано #3 : 24 Вересня 2007, 23:32:42 »

А я люблю обряди...Не вс1,звичайно,але коли бачу стареньку ж1ночку,яка йде з кошичком,молиться,а на очах сльози,то х1ба це не прекрасно...! Бога вона знае,сп1лкувалась з ним все свое життя...
А коли католицький священник причащае в1руючих 1нших християнських конфес1й по сво1й традиц11, це так чудово...1 Бог там е,бо з1бран1 в 1м я Його,щоб славити Його...А кому Бог в1дкривае те,чи 1накше не робити,то й Слава Богу за це,в кожного св1й шлях до Бога.
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30254
  • Останні відвідини:
    17 Березня 2024, 18:17:28

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Церковні традиції та обряди
« Прочитано #4 : 25 Вересня 2007, 21:19:59 »

Підтримую!!! Молодець. Бог є, або не є у нашому серці. А храм - то лише місце для спільної молитви. Часто правда вигляд храму пробуджує у нашому серці пошану і навіть любов до Господа. Тому повністю згідний з Світ. Ми всі недосконалі, а тому обрядовість нам необхідна. Так, це ми, люди надумали собі ті обряди, іноді обряди заступають, заміняють собою істине спілкування з Богом, чи його пізнання, але самі по собі обряди не є злом.
Та якщо подивитися прискіпливо, то обряд можна побачити будь-де і будь у чому. Сам наш стиль життя, із щоденним чищенням зубів, прийомом їжі за столом і подальшим походом "на роботу" - це теж свого роду обряд, якщо дивитися очами ну наприклад індійського йога, або якогось там напів дикого папуаса. А ми це сприймаємо, як норму і навіть боїмося припустити, що може бути інакше.
Інша справа, що дуже часто саме відхід, відмова, ігнорування обряду, або знайомство з іншим обрядом відкриває у нас нові відчуття та думки, на фоні яких активізується або проявляється пошук істини, знайомство з Богом, осмислення його живої сутності.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


doktor-maks

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +426/-3
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2740
  • Останні відвідини:
    15 Квітня 2017, 11:04:31

    Звідки: Івано-Франківськ
Церковні традиції та обряди
« Прочитано #5 : 26 Вересня 2007, 10:32:41 »

Просто клас! Жива думка і своє, нове бачення! Новизна - в ній також виражається Бог
Записаний
When doctors differ who is to decide?

doktor-maks

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +426/-3
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2740
  • Останні відвідини:
    15 Квітня 2017, 11:04:31

    Звідки: Івано-Франківськ
Церковні традиції та обряди
« Прочитано #6 : 02 Жовтня 2007, 13:02:13 »

...ми виховувалися у таких традиціях, тому для нас нічого дивного у цьому нема. Більше того, така країна як Польща вважає Діву Марію (Matka Boska) покровителькою Польщі. І відповідно віддають їй неабияку шану.
А православні цілують ікони. Я написав про це через те, що не розумію цього обряду, хоча з повагою ставлюсь до всього, що є священним у людей, які здійснюють обряди. І до самих людей.
Записаний
When doctors differ who is to decide?

Svit

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +239/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 864
  • Любов не мислить зла
  • Останні відвідини:
    21 Січня 2012, 06:11:35

    Звідки: Iзраiль
Церковні традиції та обряди
« Прочитано #7 : 02 Жовтня 2007, 18:45:20 »

А я колись ц1лувала,не розум1ла,але ц1лувала...Тепер не ц1лую...але теж поважно в1дношусь до людей,як1 це роблять 1 так в1рять...Бо,свого часу,зробила була помилку,добре,що подруга щиро в1руюча,а могла б 1 в1дштовхнути...
Записаний

doktor-maks

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +426/-3
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2740
  • Останні відвідини:
    15 Квітня 2017, 11:04:31

    Звідки: Івано-Франківськ
Церковні традиції та обряди
« Прочитано #8 : 04 Жовтня 2007, 11:35:18 »

Мені дуже подобається обряд хрещення. Особливо коли хрестять дітей, які вже щось тямлять. В минулу суботу хрестили мого племінника (9-ти місяців від народження). Як він кричав, горлопанив в церкві! І сльози, і просто істерика без сліз. Хрещені батько і мати спочатку розгубились. А священник вправно собі відправляв обряд. Я знімав на відеокамеру. Хоча інші присутні відчували певні незручності від галасу малого, я мав радість і спокій. Не можу навіть пояснити чому
Записаний
When doctors differ who is to decide?

Svit

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +239/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 864
  • Любов не мислить зла
  • Останні відвідини:
    21 Січня 2012, 06:11:35

    Звідки: Iзраiль
Церковні традиції та обряди
« Прочитано #9 : 04 Жовтня 2007, 13:12:51 »

В1таю,це д1йсно гарно...Хай росте на рад1сть людям,на славу Богу!
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30254
  • Останні відвідини:
    17 Березня 2024, 18:17:28

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Церковні традиції та обряди
« Прочитано #10 : 04 Жовтня 2007, 19:52:55 »

Це дійсно гарно. Але як ви ставитеся до того, що дитя хреститься не свідомо, не зі своєї волі, а з волі батьків.
Та і взагалі чи таке важливе хрещення як обряд. Іван хреститель сам казав, що здійснює свій обряд поки не прийшов Той, що буде хрестити не водою а Святим Духом. Резонно припустити, що Христос відкупив усі наші гріхи, разом із первородним, а як обряд, хрещення доцільніше було б проводити у зрілому віці, як оформлення прийняття нового члена церкви?
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Svit

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +239/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 864
  • Любов не мислить зла
  • Останні відвідини:
    21 Січня 2012, 06:11:35

    Звідки: Iзраiль
Церковні традиції та обряди
« Прочитано #11 : 05 Жовтня 2007, 08:27:51 »

Ти правий,Юрко,краще,щоб людина в зр1лому в1ц1 вибирала,хреститись 1й чи.! в як1й церкв1.Але на те вона 1 традиц1я.А коли дитина виросте,тод1 1 оприд1литьс.Все р1вно,в б1льшост1 сво1й ми йдем до того,до чого нас привили.А якщо привили добре,то будем шукати 1 знайдем.Мене хрестили в 14 рок1в в православн1й церкв1.Я в1рила в Бога 1 до хрещення,але коли мене хрестили,то придала цьому значення т1льки традиц1йне.А в 24 роки роки я св1домо пройшла водне хрещення.З того часу 1 в1ра ожила.Так що,хрестити немовлят,це як дати 1м благослов1ння.А Бог 1х дал1 напрвить...
   Але ти правильно задаеш питання 1 думаеш.Тому в1дразу.Якщо,з Божою допомогою,в тебе буде дитина.Ти 11 похрестиш,за традиц1ею,чи будеш чекати 11 зр1лост1 1 11 р1шення?
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30254
  • Останні відвідини:
    17 Березня 2024, 18:17:28

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Церковні традиції та обряди
« Прочитано #12 : 05 Жовтня 2007, 09:00:47 »

Знаєш, мене б убили мої родичі  :)
Тому звісно похрещу віддаючи дань звичному обряду і щоб не створювати сімейні війни. А крім того, я і сам не переконаний у тому що писав, тому і питав вашої думки.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


doktor-maks

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +426/-3
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2740
  • Останні відвідини:
    15 Квітня 2017, 11:04:31

    Звідки: Івано-Франківськ
Церковні традиції та обряди
« Прочитано #13 : 08 Жовтня 2007, 12:43:21 »

Згідно Святого Письма ти написав вірно. Водному хрещенню має передувати покаяння і визнання Христа своїм Господом і Спасителем. Водне хрещення - обітниця Богу праведного життя і прийняття до Його церкви.
Я, наприклад, нічого не мав проти хрещення племінника. Традиції треба поважати. А свідомо хреститись можна у зрілому віці
Записаний
When doctors differ who is to decide?

WikTor

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +161/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 931
  • Останні відвідини:
    27 Лютого 2016, 15:01:32

    Звідки: Одеса - Калуш, Калуш - Одеса
Церковні традиції та обряди
« Прочитано #14 : 08 Жовтня 2007, 12:49:33 »

А я колись ц1лувала,не розум1ла,але ц1лувала...Тепер не ц1лую...але теж поважно в1дношусь до людей,як1 це роблять 1 так в1рять...Бо,свого часу,зробила була помилку,добре,що подруга щиро в1руюча,а могла б 1 в1дштовхнути...
А почему не целуете? Что в этом такого? Заразу боитесь подцепить или как? Что то не понимаю я?
Записаний

WikTor

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +161/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 931
  • Останні відвідини:
    27 Лютого 2016, 15:01:32

    Звідки: Одеса - Калуш, Калуш - Одеса
Церковні традиції та обряди
« Прочитано #15 : 08 Жовтня 2007, 12:52:46 »

Мені дуже подобається обряд хрещення. Особливо коли хрестять дітей, які вже щось тямлять. В минулу суботу хрестили мого племінника (9-ти місяців від народження). Як він кричав, горлопанив в церкві! І сльози, і просто істерика без сліз. Хрещені батько і мати спочатку розгубились. А священник вправно собі відправляв обряд. Я знімав на відеокамеру. Хоча інші присутні відчували певні незручності від галасу малого, я мав радість і спокій. Не можу навіть пояснити чому
Кстати я слышал от священников и от людей что когда крестят маленького ребёнка и когда он кричит, это хорошо, мол своим криком он до Бога докричится и БОг услышыит его! Ну в таком смысле!
Записаний

Svit

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +239/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 864
  • Любов не мислить зла
  • Останні відвідини:
    21 Січня 2012, 06:11:35

    Звідки: Iзраiль
Церковні традиції та обряди
« Прочитано #16 : 08 Жовтня 2007, 13:31:04 »

Та н1,не зарази боюсь...н1чого не боюсь...просто не в1рю,що треба ц1лувати..Що це дае?Повагу?Так я 1 поважаю...В1ру?Так я в1рю, в Живого Бога..
Записаний

WikTor

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +161/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 931
  • Останні відвідини:
    27 Лютого 2016, 15:01:32

    Звідки: Одеса - Калуш, Калуш - Одеса
Церковні традиції та обряди
« Прочитано #17 : 08 Жовтня 2007, 16:17:20 »

Та н1,не зарази боюсь...н1чого не боюсь...просто не в1рю,що треба ц1лувати..Що це дае?Повагу?Так я 1 поважаю...В1ру?Так я в1рю, в Живого Бога..
Здесь двояко можно расценивать! Зачем мы целуемся с родственниками! Зачем мы целуем любимых! Зачем даже при длительном отсутствии любимых людей друг от друга можно позволить поцеловать фото? Это же то же самое  :unknow может я не прав!!!!
Записаний

Svit

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +239/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 864
  • Любов не мислить зла
  • Останні відвідини:
    21 Січня 2012, 06:11:35

    Звідки: Iзраiль
Церковні традиції та обряди
« Прочитано #18 : 08 Жовтня 2007, 16:21:57 »

Любимих ц1луем,бо любим,фото ц1луем,бо скучаем,а що ж ц1лувати образ?Це ж не фото Бога,а витв1р людський.Р1дн1 люди,це щось 1нше,воно не пор1внюеться з церквою,як для мене...Я р1дних людей не обожнюю,а просто люблю...
Записаний

WikTor

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +161/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 931
  • Останні відвідини:
    27 Лютого 2016, 15:01:32

    Звідки: Одеса - Калуш, Калуш - Одеса
Церковні традиції та обряди
« Прочитано #19 : 09 Жовтня 2007, 09:00:39 »

А что же тогда для ТЕбя значит икона старовинная, священная и т.д. ??
Записаний