Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

16 років 8 місяців 27 днів

Автор Тема: На рахунок всього Українського. Українська державність. Нація. Куди ідем. Наше місце в світовій геополітиці  (Прочитано 344046 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Flash

  • Постійний користувач
  • ***
  • Карма +38/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 154
  • Останні відвідини:
    16 Травня 2014, 08:44:55

    Звідки: Kalush

Я не против украинизации :-(, я против национализма и фанатического отношения к этому :[!
Записаний

ARNI

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +71/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 675
  • Останні відвідини:
    10 Березня 2024, 11:24:01

    Звідки: Ukraine

У тебя можно сказать "лицеприятие" к украинскому, а к русскоязычным украинцам ты относишься предвзято. Так что дело не в тебе, а в твоей точке зрения или в твоём отношение к этому

Цікаво, "русскоязычные украинцы" - а може то вже не українці?  :-D
Я ніде ще такого не чув (наприклад: україномовні москалі)  :-D
Записаний

syddia

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +369/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2160
  • Останні відвідини:
    17 Вересня 2017, 21:38:01


Цікаво, "русскоязычные украинцы" - а може то вже не українці?  :-D
Я ніде ще такого не чув (наприклад: україномовні москалі)  :-D
Досить цікава позиція!
Я здається писав на старому форумі, що під час навчання в Чернівцях ми (іногородні) прікалуючись казали, що в Північній Буковині (ціла Чернівецька обл.) найбільша нацменшина то є українці.  :help
А зараз я хочу написати про одного кадра з Придністровя (молдавани називають це своєю територією), який вчився зі мною. Так от, він з таким фанатизмом стверджував, що він українець, що ми аж заздрили.  :) Казав що в нього дома спілкуються і на російській, і на українській, і на молдавській мові, проте з нами він говорив суто українською мовою. А ще з нами вчився одини істинний молдаванин. На перших заняттях він взагалі нічого не петрав по українськи. Після першої нашої спільної пянки він за місяць вже щебетав українською!
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 17:13:43

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського

Так, але з естонцями так швидко не буває  :D
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Svit

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +239/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 864
  • Любов не мислить зла
  • Останні відвідини:
    21 Січня 2012, 06:11:35

    Звідки: Iзраiль

Так, але з естонцями так швидко не буває  :D
Естонц1 напевне так не п ють... ;)
   А якщо серйозно...то,м1й в1тчим б1лорус,прожив б1льш1сть свого життя в Калуш1,в1н не говорить чистою мовою,але яка р1зниця...Що,його не розум1ють,чи в1н не розум1е?Заставити людину робити те чи 1нше,н1хто не мае права.А якщо займатись насильством,то можна знову повернутись в тотал1тарний режим....1 т.д.Укра1на-в1льна держава.Т1льки любов укра1нц1в може в1дновити 11,як особист1сть,яку будуть поважати 1нш1 народи.А нац1онал1зм  в агресивному прояв1 я не п1дтримую.
Записаний

Рибка

  • Активіст
  • *****
  • Карма +962/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 2922
  • Останні відвідини:
    11 Липня 2020, 23:31:29

    Звідки: Калуш

Ага Svit , ти хочеш сказати що, якщо ти живеш на Україні говориш не українською, бо тобі краще російською чи білоруською, але глибоко в душі ти любиш Україну, то Україна стане особистістю :( і її будуть поважати :ganba, повна маячня. Як можна буде поважати Україну, якщо більшість українців говоритиме на інших мовах (в душі продовжуючи її палко любити)
Записаний
І все буде добре, для кожного з нас.  І все буде добре, настане наш час.

Svit

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +239/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 864
  • Любов не мислить зла
  • Останні відвідини:
    21 Січня 2012, 06:11:35

    Звідки: Iзраiль

Н1 ,Рибонько,трохи ти не зрозум1ла.Я говорю про те,що не повинно бути насильства.Ти не можеш заставити рос1ян говорити на укра1нськ1й.Вонибудуть нею сп1лкуватись на р1вн1 потреби,але н1 в якому раз1 ця мова не стане для них р1дною.Знову ж таки...не треба забувати про 1ндив1дуалье1 зд1бност1 кожно1 людини,хтось може це зробити,хтось н1...Мо1 дв1 двоюр1дн1 сестри,калушанки,все життя говорили на рос1йськ1й.Але одна з них сп1лкуеться на укра1нськ1й,а друга н1,бо не може,не тому,що не хоче.Вона родилась в Калуш1,але с1м я,школа,оточення,все це в1д1грае значну роль.
   Я за укра1нську Укра1ну,за державну укра1нську мову,але я проти  пере1менування людей(перекладу 1х 1мен),я проти зневаги до людей,як1 розмовляють 1ншою мовою,я проти нац1онал1зму в агресивному прояв1...
   Не знаю,що ще можна добавити 1 не розум1ю за що ти говориш  :ganba
Відповідь від: 17 Липня 2007, 00:14:22
Боже,ск1льки в мене помилок,але то опечатки,бо мала спить,я навпомацки пишу...Вибачте :-[
Відповідь від: 17 Липня 2007, 00:15:37
Ага Svit , ти хочеш сказати що, якщо ти живеш на Україні говориш не українською, бо тобі краще російською чи білоруською, але глибоко в душі ти любиш Україну, то Україна стане особистістю :( і її будуть поважати :ganba, повна маячня. Як можна буде поважати Україну, якщо більшість українців говоритиме на інших мовах (в душі продовжуючи її палко любити)
Знаеш,мене це ще нав1юе на розмову про укра1нц1в за границею.Про нас ми пустили таку славу,що нав1ть якщо 1 по-укра1нськи будем говорити,то поважати нас не будуть.Так що *Риба гние з голови*Нема поваги до голови,нема 1 до народу....А сам народ не поважае свое кер1вництво...
Записаний

Рибка

  • Активіст
  • *****
  • Карма +962/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 2922
  • Останні відвідини:
    11 Липня 2020, 23:31:29

    Звідки: Калуш
Записаний
І все буде добре, для кожного з нас.  І все буде добре, настане наш час.

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 17:13:43

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського

Маємо таке керівництво, яке собі вибрали і на яке заслуговуємо!
Якщо комуст дійсно щось не подобається, то люди протестують, страйкують. А ми що, раз спробували на Майдані, а як побачили, що нічого кращого не вийшло, то тепер ще років 5 не захочемо протестувати. Ото з нас познущаються... :'(
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


doktor-maks

  • Модератор
  • *
  • Карма +426/-3
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2740
  • Останні відвідини:
    15 Квітня 2017, 11:04:31

    Звідки: Івано-Франківськ

Н1 ,Рибонько,трохи ти не зрозум1ла.Я говорю про те,що не повинно бути насильства.Ти не можеш заставити рос1ян говорити на укра1нськ1й...
Примушувати - це не метод, треба переконувати. Є свідомі росіяни і щирі серцем
Відповідь від: 17 Липня 2007, 10:36:29
Ага Svit , ти хочеш сказати що, якщо ти живеш на Україні говориш не українською, бо тобі краще російською чи білоруською, але глибоко в душі ти любиш Україну, то Україна стане особистістю :( і її будуть поважати :ganba, повна маячня. Як можна буде поважати Україну, якщо більшість українців говоритиме на інших мовах (в душі продовжуючи її палко любити)
Svit, людина, яка щиро любить свою країну, буде розмовляти мовою її титульної нації! Якщо не вміє, то вивчить, бо любов здатна творити дива!
Відповідь від: 17 Липня 2007, 10:46:26
Я за укра1нську Укра1ну,за державну укра1нську мову,але я проти  пере1менування людей(перекладу 1х 1мен),я проти зневаги до людей,як1 розмовляють 1ншою мовою,я проти нац1онал1зму в агресивному прояв1...

Знаеш,мене це ще нав1юе на розмову про укра1нц1в за границею.Про нас ми пустили таку славу,що нав1ть якщо 1 по-укра1нськи будем говорити,то поважати нас не будуть.Так що *Риба гние з голови*Нема поваги до голови,нема 1 до народу....А сам народ не поважае свое кер1вництво...

У Вас, Svit, немає чіткої і твердої позиції. Ви хочете і рибку з'їсти і щоб кісточок не було.
-1 однозначно

Записаний
When doctors differ who is to decide?

IxIXIxI

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +259/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 696
  • (с) David Bengtsson
  • Останні відвідини:
    02 Червня 2019, 14:35:41


А сам народ не поважае свое кер1вництво...

 ІМХО: Бо немає особо за що поважати... Хоча проблема навіть не в самому керівництві, не в конкретній людині чи групі, просто якось так уже у нас склалося, історично.... І я не вірю в те, що хтось, колись тут щось кардинально змінить.

Мовна проблема... ІМХО: якою б мовою людина не спілкувалась, це не робить її ні кращою ні гіршою. В таких випадках прийнято багато говорити про відсутність національної свідомості, патріотизму чи там ще чогось...Та на мою думку, далеко не кожен українець, що спілкується українською більш "національно свідомий", ніж той хто розмовляє російською... У кожного з нас, свої погляди переконання принципи, чи там ще щось і з цим хочеться, чи ні та потрібно миритись. Не пам"ятаю дослівно, трохи перефразую і скажу так: "Потрібно шукати те, що нас об"єднує, а не навпаки"

Хоча знову ж таки це досить серйозна проблема, яка навряд чи колись вирішиться розумно. Ось знайшов в неті і повністю погоджуюсь з висноском:

До небагатьох країн Европи, у яких двомовність затверджена на державному рівні, належить Бельгія, де проживають два народи – флямандці, котрі розмовляють діялектом нідерляндської мови, і франкомовні валлони. Стосунки двох різномовних груп Бельгії характеризує високий рівень напруженості, країні загрожує розпад на ґрунті мовного конфлікту.

Загрозу, яку становить для цілісності держави поширення на її території двох мов у функції державних, підтверджує й досвід Канади, де сепаратистські настрої, характерні для франкомовної провінції Квебек, мало не призвели  до її територіяльного відокремлення від решти країни, де вживається, як офіційна, англійська мова. На референдумі, проведеному у 1997 році, квебекським сепаратистам не вистачило лише 1% голосів для утворення самостійної держави.

Таким чином, функціонування в одній країні двох офіційно закріплених мов, порушуючи мовну-культурну єдність її мешканців, стає джерелом постійного конфлікту між двома різномовними частинами населення, перетворюється на дестабілізуючий фактор суспільного життя.

http://www.ridnaukraina.com/view.aspx?type=news&lang=1&nid=320&id=92

 
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 17:13:43

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського

Молодець! Майже з усім повністю погоджуюся.
"Потрібно шукати те, що нас об"єднує, а не навпаки", і добиватися того, щоб у державі відбувався розвиток і популяризація української мови. Тоді навіть не виникатиме питання двомовності. Звісно то справа не одного десятиліття, але робити цю справу треба і починати треба вже зараз, бо завтра може бути пізно.
Часто говориться, що двомовність у державі - це нормально і не треба боятися цього, як приклад приводять ті ж Канаду, Бельгію і Швейцарію. Але як зазначалося вище там зовсім не так однозначно добре. Як мені виглядає, то ситуація найкраща у тих дво (багато)мовних державах, де вищий рівень життя і відповідно найгірша - там де найнижчий.
Цитата: Швейцарська цілісність тримається на релігії, високому рівні життя і надзвичайно висоих повноваженнях місцевих громад(кантонів). Швейцарія - конфедерація.

Нам така стабільність нажаль не загрожує .
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Рибка

  • Активіст
  • *****
  • Карма +962/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 2922
  • Останні відвідини:
    11 Липня 2020, 23:31:29

    Звідки: Калуш

Світ, я в жодному разі не хотіла тебе обідити просто я не розумію твоєї позиції, цілком підтримую вище сказане Максом.
Записаний
І все буде добре, для кожного з нас.  І все буде добре, настане наш час.

Flash

  • Постійний користувач
  • ***
  • Карма +38/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 154
  • Останні відвідини:
    16 Травня 2014, 08:44:55

    Звідки: Kalush

Ви Svit не понимаете лишь потому что у неё размеренный взгляд и на русский и на украинский язык.
Відповідь від: 18 Липня 2007, 11:59:25
Также, большинство из вас "руководствуется" национализмом и призрением к "москалям". Это видно из того, что в тоже самое время большая часть Закарпаття разговаривает не на украинском и не на русском, а на румынском.
Записаний

syddia

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +369/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2160
  • Останні відвідини:
    17 Вересня 2017, 21:38:01


Зажди, Flash, викорінимо  :moskaliВ, а тоді вже візьмемось і за молдаван, і за румунів, і за мадяр, і т.д. Треба ж з чогось починати і не все зразу! Але не сприйміть мене за шовініста, нациста і расиста, я не пропоную когось кудись виселяти, просто треба переконати і зставити інших поважати нашу мову, історію, культуру і т.п.
Записаний

doktor-maks

  • Модератор
  • *
  • Карма +426/-3
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2740
  • Останні відвідини:
    15 Квітня 2017, 11:04:31

    Звідки: Івано-Франківськ

Также, большинство из вас "руководствуется" национализмом и призрением к "москалям"...

Хто з нас конкретно? Скажіть поіменно

...Это видно из того, что в тоже самое время большая часть Закарпаття разговаривает не на украинском и не на русском, а на румынском.

Не бачу ніякого зв'язку між "нашим" ставленням до "москалів" і мовним питанням на Закарпатті. Поясніть, будь-ласка
Записаний
When doctors differ who is to decide?

Рибка

  • Активіст
  • *****
  • Карма +962/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 2922
  • Останні відвідини:
    11 Липня 2020, 23:31:29

    Звідки: Калуш

Тушканчик як завжди правий :applause:, і то правда треба з когось починати, спочатку :moskali, а там буде далі,,,
Записаний
І все буде добре, для кожного з нас.  І все буде добре, настане наш час.

Flash

  • Постійний користувач
  • ***
  • Карма +38/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 154
  • Останні відвідини:
    16 Травня 2014, 08:44:55

    Звідки: Kalush

просто треба переконати і зставити інших поважати нашу мову, історію, культуру і т.п.
Такие слова как "заствити" и "переконати", разные по значениею. Так одно или другое?
К тому же силой ты ничгео никогда не добьёшся, потому как это доказала уже история и при использование силы, противостание будет возростать!
Хотелось бы спросить у тебя. Что в твоём понимание "поважати нашу мову, історію, культуру і т.п."?
Записаний

Рибка

  • Активіст
  • *****
  • Карма +962/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 2922
  • Останні відвідини:
    11 Липня 2020, 23:31:29

    Звідки: Калуш

Особисто я вважаю що треба переконувати, а не заставляти, а то ти силою нічого не зробиш доброго.
Ну і думаю що люди які люблять і поважають свою мову кожного разу стараються її вдосконалити, і почистити від закордонних слів, проте це вдається дуже важко.
Ну як ти можеш поважати свою державу якщо ти не знаєш хоча б в загальному історію розвитку своєї держави.
Те ж саме стосується культкри.
Записаний
І все буде добре, для кожного з нас.  І все буде добре, настане наш час.

Flash

  • Постійний користувач
  • ***
  • Карма +38/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 154
  • Останні відвідини:
    16 Травня 2014, 08:44:55

    Звідки: Kalush

Ну а если знаю, то что от этого меняется?!?
Я не совсем понимаю к чему вы ведёте. Знание культуры, языка и истории не говорит о том, уважаю я её или нет.
Можно всего этого не знать, но уважать. А может быть и наоборот!
Записаний