Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

16 років 9 місяців 25 днів

Автор Тема: На рахунок всього Українського. Українська державність. Нація. Куди ідем. Наше місце в світовій геополітиці  (Прочитано 347770 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

romashkin

  • Admin
  • *
  • Карма +731/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 8368
  • Останні відвідини:
    24 Квітня 2024, 13:02:37

    Звідки: пр. Л.Українки

неоднозначна книга, але корисно почитати усім з комплексом меншовартості.
http://www.ukrlife.org/main/prosvita/koval.html
Записаний
Дилетанту складні речі здаються дуже простими, і тільки професіонал розуміє наскільки складна найпростіша річ.)

Хорс

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +99/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 776
  • Син України
  • Останні відвідини:
    07 Лютого 2010, 17:24:54

    Звідки: Станіслав

МЕЗИН: ВІДЛУННЯ ТИСЯЧОЛІТЬ

Приховано: Показати
Якщо комусь із вас доведеться побувати в Ботанічному музеї, що в Нью-Йорку, на Манхеттені, то обов’язково запитайте: "Що в експозиції найдавніше?" А тепер тримайтеся, бо відповідь буде незвичайна: вас приведуть до діорами, на якій увічнили фрагмент Десни, конструкцію житла, зроблену з кісток, клинописи, муляжі чоловіка та жінки (ймовірних жителів того часу). І напис: "12 тисяч років до нашої ери, українське село".


Мезинські браслети

Отож, батьківщиною всесвітньо відомого поселення кроманьйонців доби пізнього палеоліту є територія сучасної України. Саме тут, на території Мезинського національного природного парку, що на Чернігівщині, є Мезинська палеолітична стоянка мисливців на мамонтів, вік якої - майже 20 тисяч років.

1906 року козак Сисой Кошель заходився споруджувати хату й під час земляних робіт знайшов значну кількість кісток викопних тварин. Згодом злива розмила поруч лівий схил яру, оголивши великі кістки мамонта. Місцевий священик відправив їх до Чернігова. На знахідки звернув увагу правитель справ Чернігівської губернської вченої архівної комісії, відомий краєзнавець Петро Добровольський. За його ініціативою в жовтні 1907 року на місці знахідки провели невеличкі розкопки, які дозволили отримати унікальні артефакти для традиційної виставки старожитностей, що відбулась у серпні 1908 року з нагоди проведення в Чернігові XIV Всеросійського археологічного з’їзду.

Виставлена посеред зали купа кісток мамонта привернула увагу науковців. Український учений (на той час приват-доцент Санкт-Петербурзького університету) Федір Вовк помітив у грунті, що залишився на кістках, дрібні кремінці з ознаками штучного розщеплення.

У серпні 1908 року він відвідав Мезин і виявив тут "справжню палеолітичну стоянку на берегах Десни". Ці археологічні дослідження й поклали початок наступним розкопкам (1909, 1912-1914, 1916, 1930, 1932 і 1954-1961 років). До вивчення мезинських старожитностей згодом долучилися відомі науковці Леонід Чикаленко, Михайло Рудинський, Петро Єфименко.

Вивчаючи археологічні старожитності Мезина, фахівці виокремили п’ять господарсько-побутових комплексів. Одному з дослідників стоянки Івану Шовкоплясу мезинські житла нагадали конусовидні чуми північних народів, іншому - Івану Підоплічку - яранги.

Реконструйовані пам’ятки вражають своєю досконалістю та простотою. Основу-каркас будинків складали дерев’яні жердини, вкопані з нахилом у землю по краю підлоги та скріплені між собою. Дерев’яний каркас зовні накривався шкірами тварин. Для укріплення та утеплення житла стіни й покрівлю у три яруси обкладали кістками тварин. Цокольна викладка з черепів мамонта була присипана землею. Другий ярус складався переважно з лопаток мамонта. Увінчували й прикрашали будівлю роги північного оленя та бивні мамонта. На стрісі розміщувався череп вовка - тотем жителів Мезинської стоянки (тотем - у первісних віруваннях - це тварина, рослина, предмет або явище природи, які служили об’єктом релігійного культу роду або племені і вважалися його родоначальником або охоронцем).

Науковцям удалося підрахувати, що на будівництво тільки одного з мезинських будинків було використано 300 кісток тварин, серед яких понад 270 кісток мамонта. Загальна вага будівельних конструкцій досягала 2,5-3 тонн, площа становила 20 квадратних метрів. Неподалік розміщувалися надвірні вогнища, виробничі ділянки та ями-льохи. Навколо будинку археологи зафіксували близько восьми тисяч фрагментів кременю, загальна ж кількість кремінних виробів, знайдених на стоянці, сягає 113 тисяч!

Вважається, що це був найбільший за площею господарсько-побутовий комплекс Мезинської стоянки. Спочатку будинок являв собою звичайну житлову споруду, якою взимку користувалися скоріше за все три родини. Але з часом будинок став непридатним для проживання.

Згодом мезинці провели тут "поточний ремонт" та облаштували в цьому приміщенні своєрідну ритуальну залу. До такої думки вчені дійшли на підставі вивчення кісток мамонта - двох нижніх щелеп, лопатки, стегнової й тазової кісток, уламка лобової частини черепа, які були розписані червоною вохрою, а також колотушки з бивня мамонта.

Крім того, в скупченні кісток трапився "шумкий" набірний браслет, що складався з п’яти ізольованих пластин, вирізаних із бивня - своєрідний музичний інструмент типу кастаньєт. Кожна пластина орнаментована ялинковим візерунком, ромбічною фігурою. Цей витвір пізньопалеолітичного мистецтва дивує досконалістю виконання, з якою майстер-різьбяр зміг за допомогою примітивних кремінних різців та свердел відділити від бивня пластини шириною 12 міліметрів, товщиною два міліметри та зробити отвори діаметром 1,5 міліметра для сполучної нитки!

На долівці поряд із музичними інструментами знайшли голку та вісім проколок, якими користувалися мезинські артисти, коли змінювали одяг під час магічного дійства. Тут же дослідникам трапилися фрагменти прикрас-підвісок із морських молюсків та кісток. Поблизу знаходились залишки червоної та жовтої вохри (2-3 кг), що слугувала для гримування й фарбування тіла.

Кількість учасників музичного "ансамблю" становила не менше шести-семи осіб. Розмістившись біля будинку, цей колектив "грав" перед усіма мешканцями стоянки. Після виконання "музичні кістки" поверталися на своє місце й складалися "гіркою". Там і застав їх обвал даху багато тисяч років тому.

Тривалий час призначення цих кісток бентежило розум дослідників. Лише у 70-х роках київський археолог Сергій Бібіков звернув увагу, що на лопатці помітні сліди ударів. На підставі висновків трасологічної та судово-медичної експертиз встановили, що по кістках били молоточком із рога північного оленя, який теж було знайдено в розкопках. Для підтвердження цієї гіпотези залучили експертів: археологів, палеонтологів, палеотрасологів, медиків, фотоаналітиків, мистецтвознавців. Усі вони одностайно дійшли сенсаційного висновку: цей комплекс є єдиним відомим у світі палеолітичним оркестром ударних інструментів. Таким чином, Мезинська знахідка поклала початок розвитку нового наукового напрямку - археологічного музикознавства.

Крок за кроком велася робота з відтворення палеолітичної музики. До Київського інституту судових експертиз запросили музиканта-ударника, який за допомогою "кісточок" пальців руки обережно програв по різних частинах лопатки ударний ритмічний мотив, який було записано на магнітну стрічку.

Більш розгорнуту програму зі здобуття звуків із мезинських музичних кісток удалося здійснити лише після реставрації та консервації їх в Ермітажі. На підготовлених таким чином інструментах колектив музикантів-ударників зіграв ритмічну мелодію, партитура якої була розроблена з урахуванням народної північної ритмічно-танцювальної етнографічної традиції. Отже, була відтворена музика, "написана" за доби палеоліту. Копітка багаторічна робота завершилася 1980 року випуском платівки з відтворенням звучання прадавнього оркестру на фірмі "Мелодія".

Нова хвиля інтересу до палеолітичної музики здійнялася вже в нашому столітті. 2001 року її запис було відцифровано та розміщено в Інтернеті. 2003 року в Чернігові відбулося перше публічне виконання музики епохи палеоліту військовим оркестром штабу Північного оперативного командування.

Археологи виявили у Мезині унікальні мистецькі вироби, зокрема широкий браслет, вирізаний із мамонтового бивня, прикрашений меандровим орнаментом, що символізував безкінечність життя на Землі. Датується це зображення 18 тисячами років до Різдва Христового. Його нанесли кремінним різцем, а в сучасній техніці виконання гравірування за допомогою штихеля. У такій же техніці виконано геометричний орнамент на 20 скульптурних мініатюрах (5-10 см заввишки), яких науковці поетично охрестили пташками-жінками з бивня мамонта.

Меандрове зображення приписують грекам. Але як воно з’явилося на стоянці первісних людей у Мезині за тисячі років до давніх греків? Отже, виходить, греки запозичили його з Пра-України.

Загалом, орнамент із кутів, зигзагів, ромбів, меандрів і прямих ліній притаманний не лише мезинським старожитностям, але й іншим палеолітичним пам’яткам Центральної Європи, проте саме мезинський комплекс мистецьких творів первісної людини-кроманьйонця повсюдно визнано хрестоматійним.

На міжнародному з’їзді антропологів та археологів 1912 року у Женеві український вчений, полтавчанин із козацького роду, Федір Вовк представив результати дослідження Мезинської стоянки, що належить до епохи пізнього палеоліту. Він же визначив дату народження української нації - ХІХ-ХV тисячоліття до нашої ери. Так світова наука дізналася про існування самобутньої культури, що існувала на території сучасної України в період від XVII до X тисячоліть до нашої ери. Про її самобутність свідчать сенсаційні знахідки - браслети, перші в світі музичні інструменти з кісток мамонта (свідчення, що народжувалась співоча нація, яка набуде рекордної кількості пісень - близько 300 тисяч) та різьблені жіночі фігурки - культ Жінки-Матері, характерний саме для давніх українців.

Понад 40 років досліджує Мезинську стоянку Василь Куриленко. 1965 року він заснував музей Мезинської стоянки, що з часом перетворився на краєзнавчий. Він проводив археологічні дослідження прилеглої території, відкрив декілька давньоруських городищ. Знайшов "чортові пальці" - закам’янілі залишки молюсків, мешканців моря, хвилі якого плескались на цих землях багато мільйонів років тому. Мезинський музей - найбільший сільський музей у Європs. В ньому серед іншого експонується малюнок, нанесений на витончений браслет із кістки мамонта. Його розшифровують як найдавніший календар.

Радянський історик Борис Фролов звернув увагу на чудові витвори мистецтва кам’яного віку - два браслети з мамонтової кістки з меандровим орнаментом, знайдені ще 1908 року на верхньопалео-літичній Мезинській стоянці. Їхнє вивчення наштовхнуло на думку, що це не що інше, як календарі двадцятитисячолітньої давності! Календар має п’ять зон, три з яких виконано меандром, а дві - зигзагами. Усього в зонах 30 меандрів, кожен з яких складається з 12 ліній. Загалом таких ліній 360.

Фролов пригадав, що жерці-астрономи Стародавнього Єгипту тривалість року розподіляли саме на 12 місяців, а кожен місяць - на 30 днів. До них додавали п’ять "зайвих" днів, які не входили до жодного місяця і присвячувалися пам’яті померлих. Виходить, єгипетська традиція започаткована ще в кам’яному віці.

Згодом дослідник зайнявся двома зонами, які складались із зигзагоподібних ліній. Орнамент першої зони такий: шість зигзагів по сім ліній у кожному - отже, 42 лінії. У другій зоні - вісім зигзагів, або 56 ліній. А загалом - 14 зигзагів, 98 ліній.

Фролов знав про описаний етнографом Євгенією Орловою архаїчний місячний календар, яким ще донедавна користувалися чукчі. Він налічував 14 тижнів по 7 днів, усього - 98 днів. Етнографами описано також місячний календар із 10 синодичних місяців, що ним користувались індіанці Північної Америки. Індіанці пояснювали вченим, що такий календар найбільше відповідає суті людини (бо в неї, мовляв, по 10 пальців на руках і ногах, вагітність триває 10 синодичних місяців тощо). Можливо, з цим прадавнім місячним календарем наших предків пов’язано походження нашої десяткової системи числення.

Але ж на мезинському браслеті нанесено 564 лінії, тобто 20 синодичних місяців! Як це пояснити? Виходячи з гіпотези, що наші давні предки рахували день і ніч окремо, Фролов вважає, що тут не 20, а лише 10 синодичних місяців, як і в календарі індіанців. Далі: якщо два "зайвих" зигзаги однієї зони приєднати до іншої зони, то в ній буде 282 лінії, тобто саме 10 синодичних місяців. А в трьох зонах загалом міститься 366 ліній - кількість днів сонячного року. Таким чином, на мезинському браслеті бачимо досить удалу спробу поєднання сонячного й місячного календарів.

Записаний
Той, хто знайшов істину сотні років тому; той, хто віддав життя, омиваючи власною Кров'ю Рідну Землю... Той сьогодні попереду нас. Це світло квітучих ідеалів, що освітлюють нам довгий шлях серед духовних порожнеч.

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30265
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 09:03:54

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


doktor-maks

  • Модератор
  • *
  • Карма +426/-3
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2740
  • Останні відвідини:
    15 Квітня 2017, 11:04:31

    Звідки: Івано-Франківськ

Крим попадає під визначення "всього Українського"?
Записаний
When doctors differ who is to decide?

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30265
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 09:03:54

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Хорс

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +99/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 776
  • Син України
  • Останні відвідини:
    07 Лютого 2010, 17:24:54

    Звідки: Станіслав

хтось таке чув?? до кого взагалі молитва, вона християнська?? бо я не розумію
Приховано: Показати
О Матір Всесвітня!
Палаючим в просторі Словом
Святи Україну –
Світанкову, ранню і нову!


Влий силу від Сонця
В її кровоносні судини,
Міцни її волю
У ці доленосні години!


Пробуджуй свідомість,
Розкрилюй її життєсяйність,
Пульсуючим вітром очищуй,
Піднось понад хмарність!


Хай райдуг небесна палітра
Для неї вибере барви,
Гармонія простору вищого
Хорали для неї складає!


Пречистим Твоїм покровом
Хай вічно захищена буде,
Щоб стала земля її царством,
Де в радості житимуть люди!


Хай доля шляхетно різьбиться
Талантом її зоредайним…
В онові гряде Україна -
Упевнено, стрімко і яро!



Рада Сонячна

Відповідь від: 30 Березня 2009, 22:54:24
Дні історії та культури України в Лісабонському університеті
Приховано: Показати


Ректорат університету, Посольство України в Португалії, Спілка українців у Португалії та Міжнародна Асоціація Іберо-Славянських студій «Компареш» мають честь запросити Вас на “ДНІ ІСТОРІЇ ТА КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ”, що проходитимуть в Лісабонському університеті з 17 по 31 березня 2009 року.

ПРОГРАМА 17 березня - Урочиста зала Ректорату 17:30 – Науковий колоквіум «Невідомі сторінки історії України – Голодомор (штучний голод в радянській Україні 1932-1933 рр.) Вступне слово: ректор Лісабонського університету Антоніо Новоа,посол України в Португалії Ростислав Троненко. Виступаючі: професор університету Алгарве Антоніо Роза Мендеш,професор Лісабонського університету Антоніо Рамуш душ Сантуш,професор університету м.Порто Руй Мігел Рібейро, дослідник українського Голодомору, історик Луіш Матуш Рібейро Ведучий: професор Компареш Жозе Едуардо Фрáнко. 18:30 – Фойє Ректорату Урочисте відкриття виставки «Невідомий геноцид українців» Міжнародного благодійного фонду «Україна - 3000» (доступна для загального відвідання до 31 березня 2009р. з 9:00 до 17:30). Виставка виробів українського народного мистецтва. 19:00 – Урочиста зала Ректорату Демонстрація документального фільму “Жнива розпачу”. Тема: штучний голод в радянській Україні 1932-1933 рр. Автор фільму: Українсько-канадський центр досліджень та документальних матеріалів. 18 березня - Фойє Ректорату 18:00 – Вечір української поезії, присвячений творчості Тараса Шевченка. Ведуча – викладач Філологічного факультету Лісабонського університету Аліна Холл. Декламування віршів українських поетів учнями української суботньої школи “Дивосвіт” та представниками Асоціації Компареш. Виставка фотографій, присвячених творчості Тараса Шевченка. 18:00 - відкриття виставки “Українські художники Португалії”. Роботи Валерія та Маріти Васькових. Хореографічна вистава, підготовлена учнями української суботньої школи “Дивосвіт”, м. Лісабон. 19 березня – приміщення Міжнародної Асоціації іберо-славянських студій «Компареш» 19:00 - Відкриття Циклу українського кіно. Ведуча: представник Компареш - Анна-Каріна Прокопишин Фільм 1: “Тіні забутих предків” Режисер: Сергій Параджанов. 20 березня – приміщення Міжнародної Асоціації іберо-славянських студій «Компареш» 18:00 - Фільм 2: “Нескорений” Режисер: Олесь Янчук 23 березня – приміщення Міжнародної Асоціації іберо-славянських студій «Компареш» 18:00 - Фільм 3: “Владика Андрій” Режисер: Олесь Янчук 25 березня - Фойє Ректорату 18:00 – виступ Посла України в Португалії Ростислава Троненка з нагоди завершення Днів української культури 18:15 – Сольний концерт української піаністки Олесі Киби – випускниці Вищої Школи (Академії) Музики м. Лісабон.

http://ukremigrantpt.pp.net.ua/news/2009-03-13-343
http://www.spilka.pt
ucranianosemportugal@gmail.com

Рада Спілки Українців у Португалії
Direcção da Associação dos Ucranianos em Portugal
Записаний
Той, хто знайшов істину сотні років тому; той, хто віддав життя, омиваючи власною Кров'ю Рідну Землю... Той сьогодні попереду нас. Це світло квітучих ідеалів, що освітлюють нам довгий шлях серед духовних порожнеч.

Хорс

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +99/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 776
  • Син України
  • Останні відвідини:
    07 Лютого 2010, 17:24:54

    Звідки: Станіслав

Смерть ворогам! 4 квітня - річниця початку народного Павлоградського Повстання
Приховано: Показати

Повстання групи з 30 селян під керівництвом Архипа Воронкіна, Івана Аксьонова та Івана Шелепова почалося 4 квітня 1930 року з хутору Осадчий, а наступного дня до них приєдналися інші мешканці Осадчого. Озброєні старими гвинтівками, що залишилися з часів Першої світової війни, обрізами, мисливськими рушницями, кілками та вилами, повстанці почали холоднокровну розправу з радянським і партійним активом, уповноваженими з райвиконкому.

У квітні 1930 року на території Павлоградського та Петропавлівського районів Дніпропетровщини відбулося збройне повстання українського селянства проти окупаційної радянської влади.

Наприкінці 20-х років минулого століття захоплені більшовиками землі Наддніпрянської України охопила колективізація, яка супроводжувалась так званими «хлібозаготівлями», «розкуркуленнями», а насправді являла собою насильницьке вилучення у селян хліба та інших продуктів першої необхідності, що стало передвісником великого голоду на Україні у 1932 – 1933 роках.

Усвідомлюючи небезпеку політики Москви, спрямованої на утримання України в будь-який спосіб у лещатах новозбудованої кривавої імперії та уявляючи катастрофічні наслідки такої політики, українські селяни, які складали основну масу населення України, встають на шлях боротьби, що почалась у 1927 році незадоволеннями і акціями непокори, а у 1930 році переросла у збройне повстання проти більшовицьких загарбників.

Центрами повстання стали села Богданівка і Тернівка поблизу міста Павлограда, а боротьба селян отримало назву «Павлоградського повстання».

Повстання групи з 30 селян під керівництвом Архипа Воронкіна, Івана Аксьонова та Івана Шелепова почалося 4 квітня 1930 року з хутору Осадчий, а наступного дня до них приєдналися інші мешканці Осадчого. Озброєні старими гвинтівками, що залишилися з часів Першої світової війни, обрізами, мисливськими рушницями, кілками та вилами, повстанці почали розправу з радянським і партійним активом, уповноваженими з райвиконкому. Просуваючись до Богданівки через довколишні сіла і хутора Водяне, Путятино, Кохівку, Мар’ївку та Нову Дачу, повстанці швидко поповнювали свої ряди.

Прибувши до Богданівки, повстанці вдарили по церковних дзвонах, закликаючи місцеве населення йти на Павлоград, де за домовленістю одного з лідерів повстання їх повинні були підтримати співробітники районного відділу міліції. Озброєні селяни взяти під контроль міст між селами Богданівка і Тернівка та обірвали телефонну лінію, щоб унеможливити контакт місцевих радянських керівників з районною та обласною владою.

Інший загін повстанців, розправившись з комуністичними активістами у Богдано-Вербки, направився до Тернівки, де розширив свої ряди. Ще одна група виступила з хутора Сонцево 5 квітня, але розправа, яка почалася з повстанцями у Богданівці, не дала їм можливості з’єднатися з основним загоном.

Інформація про повстання надійшла до керівництва округу вранці 5 квітня. Відразу ж на боротьбу з повстанцями був кинутий каральний загін з 35 чекістів-терористів та двох сотень міліціонерів, який діяв під контролем начальника особливого відділу Дніпропетровського окрвідділу ДПУ Галицького Зіновія Мойсейовича, який постійно повідомляв про хід придушення повстання безпосередньо генсеку ЦК КПУ Косіору.

Увечері 5 квітня до Богданівки прибув загін окупаційної комуністичної міліції, з яким повстанці вступили в нерівний бій. Боротьба комуністичних терористів з озброєними селянами тривала протягом 5–6 квітня і завершилась поразкою селянського повстання. Причини поразки були очевидними: неорганізованість селянського повстанського руху, стара зброя, незнання тактики і стратегії бойових дій.

Після придушення повстання за участь в ньому до відповідальності було притягнено 210 осіб. Пред’явлене їм обвинувачення було наступним: «Створення контрреволюційної організації, яка ставила за мету повалення радянської влади, розробку і впровадження планів фізичного знищення комуністів і активістів сіл і хуторів, розгром СОЗів, комун та інших колективних господарств, здійснення збройного виступу», а голова ДПУ УРСР Балицький Всеволод Аполлонович доповів Косіору про «розгром банди, яку очолювали колишні білі офіцери й куркулі, які намагалися підняти загальне повстання під гаслом боротьби за незалежність України». 27 повстанців було страчено.

Це свідчить по те, що народне повстання було спрямовано на повалення окупаційної радянської влади, здобуття свободи проти насильницького вилучення хліба, а гаслами повстанців були «Геть радянську владу!» та «Давайте завойовувати іншу свободу!».

Слава Героям національно-визвольної боротьби Архипу Воронкіну, Івану Аксьонову, Івану Шелепову, тисячам українських селян, робітників, представникам трудової інтелігенці, що всупереч кривавому окупаційному терору комуністичних ублюдків знайшли в собі сили нетолерантно віддячити галицьким зіновіям мойсеєвічам та іншим попередникам елітногламурного бидла лютою народною помстою!

Майбутнє неминуче.

Відповідь від: 04 Квітня 2009, 21:47:53


Календар Українця http://antin.mylivepage.com/file/?fileid=3220



Відповідь від: 04 Квітня 2009, 22:03:18
Житомиряни - родичі ірландців?
Приховано: Показати

Авторові цих рядків у свій час довелось побувати у відомому на увесь світ своїми історичними пам’ятками Британському королівському музеї. Серед багатьох експонатів там перебуває "мідний меч кельтської культури з кургану Солодовники, Житомир, Україна".
Воїни і маги. Русяві галли-кельти-кімри з козацькими вусами

Воїни і маги. Русяві галли-кельти-кімри з козацькими вусами

Після прибуття в Україну автор прийнявся розпитувати фахівців, де саме в Житомирі перебуває згаданий курган, однак відповіді не одержав. Так яке ж відношення мають кельтські племена - предки сучасних ірландців, шотландців і валлійців до нашого краю?

У свій час, вивчаючи історію Британії, мені довелось прочитати, що в III тисячолітті до нашої ери кельти з’явилися на Британських островах з території сучасної України й витиснули з островів племена пиктів. Історики знають українських кельтів під ім’ям кимврів або киммерійців.

Підтвердженням того, що кельти таки проживали на території Житомирщини, є той факт, що в січні 1942 року при підготовці плану "Ост" про колонізацію частини території нашої області німецьким населенням з переселенням або знищенням населення слов’янського, глава СС Генріх Гіммлер особливу увагу приділив тому, що, за його словами, на території Вінницької, Житомирської й Київської областей жили "предки нинішньої великої германської раси, що називали себе киммерами. Звідси вони пішли на північ і дали початок нинішній нордичній расі" (Цитується за книгою Рудольфа Гесса "Велика східна помилка", виданій в Нью-Йорку в 1963-му році). Прибувши в 1942-му році в Житомир, Гіммлер дав вказівку шукати будь-які пам’ятки або просто предмети, що мають відношення до кельтських язичницьких святилищ і кельтських жерців-друїдів.

Німці виявили в селі Троянів Житомирського району давньослов’янське язичницьке капище, що вони вважали кельтським. Гіммлер звернув увагу й на топоніміку: так, назва селища Малин нашої області він зв’язав з мисом Малин-Хед в Ірландії. Цікаво, що на гельській мові (друга державна мова Ірландії) слово "Малин" означає "скеля" (Більш докладно про це ми розповімо, коли впритул перейдемо до історії самого Малина). Гіммлер побачив на території нашої області ні багато ні мало, а "колиску арійської раси".

Звернімось до офіційної науки. Вона стверджує, що вже в другій чверті IV тисячоліття до нашої ери на території Житомирщини й прилягаючих до неї областей проживало кілька племінних об’єднань, що представляють, напевно, один народ. Офіційна наука, до речі, не спростовує той факт, що цей народ належав саме до киммерійців. Але й не має прямих доказів цього.

Багато істориків прямо пов’язують племена відомої на увесь світ Трипільської культури (назва пішла від села Трипілля Київської області) з кимврами. На Житомирщині археологи виявили залишки декількох поселень Трипільської культури: біля села Міське Коростишівського району й біля все того ж Троянова.

Цікаво, що технологія побудови жител у трипільців збереглася в Україні й донині: наші далекі предки більше 5000 років тому при побудові дому споруджували спочатку дерев’яний каркас, після чого обмазували його глиною. Селище складалося, як правило, з 7-8 таких будинків, проживало в ньому до півсотні людей. По периметру селище було обнесено щільним високим частоколом із цільних деревних стовбурів. Цікаво, що подібні конструкції, датовані приблизно 2000 роком до нашої ери, археологи знаходять на території Франції й тієї ж Ірландії, що цілком збігається за часом з переселенням кимврів на Захід.
Записаний
Той, хто знайшов істину сотні років тому; той, хто віддав життя, омиваючи власною Кров'ю Рідну Землю... Той сьогодні попереду нас. Це світло квітучих ідеалів, що освітлюють нам довгий шлях серед духовних порожнеч.

bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City

Путина застали врасплох: Европа взялась за украинское сверхоружие
Відповідь від: 11 Квітня 2009, 13:46:53
з.і.  дуже цікава остання цитата
Цитувати (вибране)
Всё вышесказанное лучше всех в Украине понимает второй её президент Л.Д.Кучма. В разгар открытой, но мало кого интересовавшей подготовки декларации ЕС и Украины об украинской газотранспортной системе, он печатно обратился к Путину и Медведеву со словами: «Не надо нас пугать, ребята». И повторил: «Не надо». Дед знал, что говорил. При желании ребята могли бы живо вспомнить, как однажды, во время очередного обострения лужковской болезни, он вроде между делом сказал: «Ну, полезете вы в Крым. А мы перекроем воду. Танкерами будете возить?»
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

Кітка_Проня

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +303/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 1027
  • Останні відвідини:
    20 Жовтня 2014, 15:37:10

    Звідки: Львів

хтось таке чув?? до кого взагалі молитва, вона християнська?? бо я не розумію
ну, кагбе, до Марії  :unknow
але то просто вірш, молитва повинна бути інакшою) та й я б просила щось реальніше, а то там стільки метафор :=)
Записаний


изюминку можно искать и в навозе, но что с ней потом делать?

Хорс

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +99/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 776
  • Син України
  • Останні відвідини:
    07 Лютого 2010, 17:24:54

    Звідки: Станіслав

Повернення ночі кривавих сокир

Приховано: Показати
Актуально! Гаряча десятка найстрашніших ксенофобських злодіянь кривавих українських фашистів-провокаторів, яких все більше і більше! Пекельний натуралізм, від якого холоне кров! Вони створювали картинки для московських телеканалів! Нові факти, свідчення, спогади тих, хто якимось дивом вцілив! Читати заборонено!

1. Після взяття Умані різуни-гайдамаки жадно і ненаситно пили концентровану кров безневинно покалічених рабинів. Стогін та скрегіт зубовний ще довго лунав над ланами широкополими. «І лани широкополі..» - ці строки Кобзар присв’ятив жертвам невиваженої у своїй кривавості уманської різанини. Як доведено відомими виваженими вченими-інтелектуалами, «Спецоперація Коліївщина» опрацьована в таємних підземних середньовічних казематах Абвера з метою скомпрометувати молоду незалежну республіку СНГ.

2. Роман Шухевич, оголтєлий расист, власноруч готував із спійманих комуністів доволі смачні, за спогадами споживачів, стейки. При цьому Шухевич зловісно посміхався своєю підступною фашистською посмішкою, не гребуючи ласувати безневинним м’ясом в дні фашистських тріумфів на голодних очах упосліджених ксенофобами трударів антифашистських гетто. І з рук його крапала кров…

3. Першим у світі фашистом був Князь Святослав Хоробрий. Цей самозакоханий фашист знищив толерантний Хазарський каганат лише тому, що був природженим фашистом, - навіть зовнішньо він наслідував бритоголових скінхедів-провокаторів!!! Кривава нацистська масакра не лишила археологам підстав для археологічних проривів – населені пункти хазарського пролетаріату були буквально стерти фашистськими неробами з лиця землі! Нечувана ксенофобія.

4. Українські фашисти завжди нещадно переслідували толерантних лібералів доброї волі, бо українські фашисти ненавидять толерантних лібералів лютою фашистською ненавистю. Є численні міркування і розмірковування про те, як фашистські українські ксенофоби безжально громили затишні помешкання елітних симпатиків загальнолюдських цінностей. Проскурівський погром – це не лише фашистська провокація, але й жирна кривава пляма на білій фашистській заплямованій свастичній вишиванці!

5. Злі українські фашисти закатували сотні тисяч мільйонів безневинних жертв злих українських фашистів. Руанда пам’ятає…

6. Одним з найвідоміших злочинів українських нацистів-провокаторів стало викрадення грошей Ощадбанку СССР – спецоперацією керував улюбленець фюрера штандантерфюрер Дивізії СС Галичина, яка придушила в океанах крові багато відомих антифашистських повстань, кровожерний агент Гестапо Іван Богун, кавалер трьох Залізних Хрестів із глумливим формулюванням «За звільнення Києва і Черкас від комуністичних жидозагарбників».

7. У дитинстві завезені з Москви за наказом Луб’янки бандерівці-провокатори не гребували численними звірствами. З методичною періодичністю ці голомозі фашистські протоскінхеди брутально знущалися самим фактом свого існування над переслідуваними фашистськими диктаторами циганськими трудящими, не даючи змоги циганським трударям робити в цехах, служити в армії та сплачувати податки. Так звана пресловута «циганська злочинність» - параноїдальна вигадка бандерівських провокаторів з-під кривавого неонацистського стягу!

8. Фашизм українських зрадників правдиво відображений у гламурних російських серіалах: коли на передовій у вологих від антифашистського героїзму землянках мужньо боролися з підступними нациками рядовий Гельман, сержант Заріфуллін та несправедливо розжалуваний нетолерантними бандерівцями лейтенант Іван Пєтров, злий тиловик-особист майор Хохлюк тихими чорними ночами таємно пожирав підступно поцуплену у радянських фронтовиків фашистську тушонку. Слава невідомим героям-гельманам! Фашизм не пройдьот!

9. Ганебну провокацію вчинив князь-провокатор так званий Ярослав Мудрий. Він віддав секретний фашистський наказ оздобити під виглядом фресок на стінах свого фашистського капища, так званого Софіївського Собору, фашистські свастики. Обуренню антифашистської громадськості немає меж. Що про нас подумають гості з близького і далекого зарубіжжя? Яка ганьба! Багатонаціональному народу незалежної України ще довго прийдеться відмиватися від непоміркованих дикунств фашистських провокаторів!

10. Як повідомляла антифашистська преса, з космосу Україна має приблизну форму кельтського хреста, що недвозначно вказує на її генетичний фашизм та ксенофобію. Тому єдина надія на тих, хто всупереч цинічній всеохопності коричневого фашистського спруту продовжує нерівну боротьбу з хуліганською скінхедо-бандерівщиною, з проявами нетерпимості до мігрантів та збоченців (які краще фашистських українців, бо не фашисти) – на депутатів Верховної ради незалежної України, на міністрів молодої незалежної республіки, яка розбудовується, на працівників Секретаріату Президента, голів обласних, міських, районних адміністрацій, працівників податкової, митної служб, чесних журналістів, непідкупних суддів та інших безстрашних антифашистів.


PS. Наведений набір слів має помірковані ретроспективно-футурологічні властивості в жанрі фентезі, тому нічого спільного з реальністю не мав, не має і мати не може. От.

жиррр =))
Записаний
Той, хто знайшов істину сотні років тому; той, хто віддав життя, омиваючи власною Кров'ю Рідну Землю... Той сьогодні попереду нас. Це світло квітучих ідеалів, що освітлюють нам довгий шлях серед духовних порожнеч.

Кітка_Проня

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +303/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 1027
  • Останні відвідини:
    20 Жовтня 2014, 15:37:10

    Звідки: Львів
Записаний


изюминку можно искать и в навозе, но что с ней потом делать?

bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City

Думаю всі розуміють що на землі є кілька супердержав котрі впливають на світову політику, економіку та розподіл сил. А також ділять землю на зони інтересів і впливу.
На сьогоднішній день Україна потрапила у зону інтересів США і все ще цікава Росії. Однозначно не байдужі ми і Європі. Питання в тому в котрий бік дивитись нам. До Росії звичайно не хочеться. Бути меншим братом означає, ніколи немати своєї думки, історії, мови, культури. Для Штатів ми також цікаві в якості подразника Росії. Ну і територіально Штати можуть наблизитись безпосередньо до кордону з ідеологічним ворогом. Європі потрібна наша дешева робоча сила. Але ж ми повинні керуватись власними інтересами. То може варто Україні  самій стати супердержавою. Можливо в обєднаній Європі. Але щоб на рівні Німеччини чи Британії. Зрештою це тільки моя думка. Звичайно говорити і мріяти легко. А як цього досягти? Якщо нація навіть не може оприділитись в який бік йти. А час збігає. І ми можемо втратити шанс даний нам історією!
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

Tandylight

  • Глобальний модератор
  • *
  • Карма +1051/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3130
  • Останні відвідини:
    08 Травня 2019, 21:01:31

    Звідки: Київ

То може варто Україні  самій стати супердержавою. Можливо в обєднаній Європі. Але щоб на рівні Німеччини чи Британії.
Тоді вже краще Китаєм великим і могутнім, але не думаю, що нам стане сил... зробити принаймі такий демографічний прорив  :-[
Щодо Росії та США, то тут правильно підмічено, що вони мають до нас інтерес лише з точки зору, хто з ким буде дружити і проти кого...
Але як показує історія вони час від часу домовляються між собою і ми можемо стати не цікаві ні одним ні другим, тому маємо стати цікаві собі і стати може не на кшталт Німеччини та Британії, а принаймі Польщею... Я образно це зараз говорю... Як про вибір моделі... Тобто мати приблизно таке місце як Польща у Євросоюзі...
Є лише багато але....
в першу чергу країна взагалі не може визначитися  - хто вона... Те що не з Росією не факт, що уже усі визначились бо увесь Схід і Крим навіть і не думають, що може бути інакше...
Крім того їй ( країні) постійно "допомагають" рідні політики, які очікують на підтримку на кожних виборах в першу чергу від Росії, бо тій не цікаво було б випускати сусідню країїну ( молодшого чи старшого брата - тут вже не важливо).
То вона постійно допомагає... Тобто я до того, що країну постійно роздирають...
Як на мене Європа - це наш варіант і туди потрібно йти.. ЯК?
Маленькими кроками але у вірному напрямку...
Для нас то буде дуже важко, бо навіть та сама люстрація яку провела Польща у нас практично неможлива, бо усі сильно завязані на силових  органах...І переважна більшість з низ звідти, тому такий рівень корупції і кумівства і т.п....
Може на перший погляд рівень корупції то внутрішня проблема держави і не має відношення до зовнішньо-політичного курсу, але як на мене то це основна наша проблема через яку ми сидимо у ЖО :censore..І
« Останнє редагування: 01 Листопада 2009, 22:20:55 від Tandylight »
Записаний

bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City

Насправді я би хотів щоб Україна зайняла місце вище ніж Польща. І наразі першою проблемою є єдність нації. Ми вважаємо що схід та Крим неправильні бо дивляться в бік Росії. Хоча чому дивуватись, російська пропаганда працює там на повну а наша влада проводить невнятну політику, або ж і просто займається своїми інтересами. Натомість ми хочемо до Європи навіть не задумуючись яку позицію ми там будемо займати. Якщо недоразвитої постсоціалістичної країни, то різниці між російським та європейським вектором не бачу. Можливо варто зосередитись на будівництві сильної держави, і цим обєднати народ?!
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

Tandylight

  • Глобальний модератор
  • *
  • Карма +1051/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3130
  • Останні відвідини:
    08 Травня 2019, 21:01:31

    Звідки: Київ

Якщо недоразвитої постсоціалістичної країни, то різниці між російським та європейським вектором не бачу.
Поки, ми справді є такою державою, але різниця -  чи залишитись нею, чи йти далі у форваторі Євросоюзу ...
Щодо пропаганди в Криму - цілком згідна, але там інша пропаганда для них ( крім російської) -  червона хустка...
То насправді дуже важка ситуація в Криму з національною свідомістю, я б сказала є національна ненависть до своєї країни ніж національна самосвідомість... :(

Записаний

bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City

воно і не дивно! В Криму більше 50% етнічні росіяни. І з цим треба рахуватись.
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30265
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 09:03:54

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського

З чим це з тим треба рахуватися?
Що громадяни України не хочуть ними бути? Але і на історичну батьківщину не їдуть!
Було б як у прибалтиці, то б вони дулі у кишенях тримали а не ми. Але наразі ми живемо гірше в економічному плані.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


doktor-maks

  • Модератор
  • *
  • Карма +426/-3
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2740
  • Останні відвідини:
    15 Квітня 2017, 11:04:31

    Звідки: Івано-Франківськ

воно і не дивно! В Криму більше 50% етнічні росіяни. І з цим треба рахуватись.
90% в Криму, 95% Донбас, 80% Запоріжжя, Миколаївщина, Херсонщина, 99% территория Российской Империи Одесса.
Ще перелік? Тупим западемцям ще не не зрозуміло?
Відповідь від: 02 Листопада 2009, 22:58:31
Сильна країна = сильна влада? Чи не так?
В придурків 1) дві булави на трьох і 2) в кожного хата з краю.
1 теза : кандидатів > 20
2 теза : не піду на вибори або проти всіх
Записаний
When doctors differ who is to decide?

bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City

Юра я в кишенях нічого не тримаю! Але влада проблемами Криму не займається от і результат. Я згідний варіант Прибалтів дієвий, жорсткий, але в них ніколи не було такої великої кількості росіян! І доречі економіка у них слабша ніж у нас,але за газ вони платять вчасно, щоб не порушувати національний інтерес Хоча ... Мабуть я теж схиляюсь до жорсткої національної політики. Але як це зробити? Адже представники східних та підвденних регіонів ніколи не підтримають таку політику. Отже потрібен тиранчик?! А от чи готові ми до цього?!
Макс по цифрах не зрозумів. Звідки дані? Щодо другої тези, то потрібен тиранчик, вірніше жорсткого політика. Аке хто? Хто не побоїться і кому вистачить сили і влади. Адже це повинен бути як впливовий політик,так і дуже впливовий бізнесмен. Таких людей мало. Може Гайдук?
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

Ігор_О

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +282/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1943
  • Останні відвідини:
    06 Жовтня 2016, 16:39:01


Макс навів повну маячню - маю на увазі цифри.
Записаний