Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

16 років 8 місяців 28 днів

Автор Тема: Калуські водні артерії(Сівка, Млинівка, Лімниця)  (Прочитано 176812 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City
"Пахуча" річка Млинівка
« Прочитано #120 : 13 Жовтня 2014, 10:21:44 »

так. але причина смороду в стоках міських а не в септиках. бо септики і зливи були давно і не смерділо. але і їх не має бути)))
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:13:43

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
"Пахуча" річка Млинівка
« Прочитано #121 : 13 Жовтня 2014, 10:49:42 »

в стоках міських
Міських то яких?
У млинівку ніхто крім загірян не скидає суто фізично.
Ще з Підвальної і Грушевського може йти.

Про колектор.

Знаєш де на Луках Загірських є таке бетонне підвищення де колись був млин?

Там вуличка з боку пивзаводу якраз підходить.

Якраз біля Млинівки, з боку пивзаводу є люк.
Там добре чути яка кількість стоків фігачить в ріку.

Ще є місце на повороті Грущевського, по діагоналі від туалетів через дорогу. Там якщо по балкончику старої будівлі зайти за ріг будинку то теж чути як в каналізації прямо водоспад нуртує.


Я коли там був то ще подумав, певно аварія, що аж так каналізація фігачить.

Але Ти сам кажеш, що навіть коло Зеленого ще аж так не смердить.
То ж я подумав і пригадав. Там крім каналізаційних стоків до Млинівки стікає ще ціла купа малих потічків з цілої старої частини міста. Через те, що загалом потік чистої води постійний і великий - фекальні стоки розбавляються і не так воняє.

А тепер про той колектор, який типу поламався. Ти кажеш, що то зіпсована каналізаційна система. А я Тобі скажу, що вона не зіпсована, а вона так і була задумана. Доказ?
Ну дивися. Щоб не текло у Млинівку мало б десь збиратися і далі насосами підніматися на 20 метрів вверх до центру аж на насосну на Євшана, а далі на насосну на пожарній і на очисні.
Є на Загірі така насосна???
Якщо нема - значить вся каналізація Загіря завжди була в ріку.
Чому раніше не смерділо?
Бо то була дощова каналізація. А пізніше люди провели у неї свої септики.
Все. Іншого просто нема. Це треба зрозуміти, визнати і змиритися. Бо ніхто реально з тим боротися не буде ще років 20 то точно.
А за 20 років Карпати так вирубають, що Млинівка просто пересохне, бо в Чечві впаде рівень на метр і не буде звідки братися воді. От тоді Загіря почне не лише пахнути але і хворіти на всіляку чуму, як Лондон в 17 ст. І аж тоді візьмуться щось робити. Може.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City
"Пахуча" річка Млинівка
« Прочитано #122 : 13 Жовтня 2014, 11:03:07 »

Ще з Підвальної і Грушевського може йти.
звідти якраз і валила. місце стоку на розі вулиць мартинця і карманського. і звідти починає смердіти. я не спец в каналізаційних мережах. і не знаю схеми стоків і які плани були в тих хто ті стоки проектував. я просто ріс біля млинівки. і знаю що ті септики були давно. і не смерділо. я приблизно уявляю як ті стоки з септиків влаштовані і для чого. і головне тільки почали ремонтувати той колектор чи що там. зразу перестало смердіти. :)
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:13:43

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
"Пахуча" річка Млинівка
« Прочитано #123 : 13 Жовтня 2014, 11:26:33 »

я не спец
ну тут не треба бути спецом. Я задав Тобі питання про насосну.
Ніяким іншим магічним способом "кака" знизу на гору не хоче текти  ;)

Але я не заперечую того, що Ти кажеш, що тієї каки могло додатися згори. У нас же по цілому місті щотижневі археологічні розкопки. Постійно то тут то там випливає...
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City
"Пахуча" річка Млинівка
« Прочитано #124 : 13 Жовтня 2014, 13:55:17 »

ну тут не треба бути спецом. Я задав Тобі питання про насосну.
я веду до того що не знаю яка має бути насосна. одна є біля спорт школи але вона трохи відхиляється від маршруту. плюс, якщо труба йде чи йшла в бік рубчака то не треба підіймати какани до гори.
Відповідь від: 13 Жовтня 2014, 11:41:38
Тільки що їхав додому, і виявилось , що хлопці котрі ведуть ремонт того колектора чи каналізації на розі мартинця і карманського, почали роботи на перехресті Мартинця гірника . Щось риють. схоже що труби йдуть в бік рубчака. Але не буду фантазувати. Трохи розпитав у них і відпишу)
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:13:43

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
"Пахуча" річка Млинівка
« Прочитано #125 : 13 Жовтня 2014, 19:49:16 »

Буду радий, якщо виявлюся неправим  ;)
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


syddia

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +369/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2160
  • Останні відвідини:
    17 Вересня 2017, 21:38:01

"Пахуча" річка Млинівка
« Прочитано #126 : 13 Жовтня 2014, 21:38:25 »

Мені здається, що  yurko правий і ті колектори, що на Грушевського біля "СУМу" і на Загірї на перетині вулиць Мартинця-Карманського повязані між собою і первинно призначались для прийому дощової води і зливу її в Млинівку. Просто з часом або труби перегнили і туди почала попадати побутова каналізація, або дійсно людиска самовільно почали пускати туди свої какашки... :(
Записаний

bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City
"Пахуча" річка Млинівка
« Прочитано #127 : 14 Жовтня 2014, 09:30:35 »

Вчора трохи розпитав. Так як каже Володя все йде з центру. Труба виведена в ріку. Отже справді мабуть призначалася для дощу. Так і не зрозумів звідки там взялись какашки, та відводити їх будуть в бік рубчака. До водокачки . на водокачці також планують якусь реконструкцію. Наразі мають вивести трубу від карманського до гірника. Короче цей дощ надовго( підозрюю що до наступної весни)
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

syddia

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +369/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2160
  • Останні відвідини:
    17 Вересня 2017, 21:38:01

"Пахуча" річка Млинівка
« Прочитано #128 : 19 Жовтня 2014, 01:52:40 »

Короче цей дощ надовго( підозрюю що до наступної весни)
Та може швидше справляться, бо бачу, що кожен день комунальники риють асфальт на Мартинця.

Так і не зрозумів звідки там взялись какашки, та відводити їх будуть в бік рубчака. До водокачки . на водокачці також планують якусь реконструкцію.
Ото було б добре як би по всьому Загірю провели централізовану каналізацію. Особисто я з радістю би підключився щоб не загаджувати землю біля хати, бо септики - то діло малоефективне і ненадійне.
Записаний

bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City
"Пахуча" річка Млинівка
« Прочитано #129 : 19 Жовтня 2014, 04:56:20 »

вчора я їх підколов, типу до весни дороги не буде. але хлопці пообіцяли що зроблять все як має бути. центральна каналізація нам навряд чи світить . грошей нема.
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:13:43

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Калуські водні артерії(Сівка, Млинівка, Лімниця)
« Прочитано #130 : 08 Грудня 2014, 21:37:57 »

Карта складена в кінці ХVIII ст. ілюструє на скільки обміліли наші річки за 250 років  :(

http://mapire.eu/en/map/collection/firstsurvey/?zoom=14&lat=49.01432&lon=24.38635

Зверніть увагу ,якою повноводною була Млинівка. Мала по кілька рукавів. Чуть не до кожного ґазди до хати запливала. Стільки млинів було!


Через Хотіно пливла маленька річечка Сав'єнка чи Савенька. Зараз від неї залишилися лише куски, що мають вигляд озерець.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


$t@$

  • Користувач
  • **
  • Карма +6/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 82
  • Останні відвідини:
    24 Серпня 2016, 19:45:05

Калуські водні артерії(Сівка, Млинівка, Лімниця)
« Прочитано #131 : 09 Грудня 2014, 01:10:03 »

Карта складена в кінці ХVIII ст. ілюструє на скільки обміліли наші річки за 250 років  :(
Дивлюся ото на ті річки і потічки Хотіня і Загір'я, і згадую повінь 2008 року. Якесь таке відчуття, ніби ті всі річки, які за 250 років повисихали, тоді на кілька днів воскресли! При тому, на стільки все точно на цих картах. Дуже круто, що хтось наклав ці карти, сам пробував щось таке в фотошопі зробити, але в масштабі підігнати було дуже важко.
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:13:43

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Калуські водні артерії(Сівка, Млинівка, Лімниця)
« Прочитано #132 : 09 Грудня 2014, 08:19:53 »

повисихали, тоді на кілька днів воскресли

Ну бо вони є. Десь в землі, а десь як ставки. Вони ж не лише самі висихали, їх ще люди перекопували, русло міняли, осушували, щоб десь город собі зробити, десь хату. А вода вона вперта - пре де нижче і все тут.

Маю гарний приклад під боком.
На карті видно (воно ще і оком поки видно), що біля теперішньої Європейської є і було споконвіку болото. То не просте болото. Там якраз утворюється заглибина у яку стікає волога з цілої гори, яка у тому місці має не випуклу форму, як зазвичай гора, а навпаки увігнуту. Виходить така собі "ложка".
І от вся вода від всіх дощів, снігів і туманів стікає на дно тієї ложки.
Відповідно вона там збирається і звідти тече потічок.
Коли сухо - він такий, що качці нема де пливти.
Але коли кілька днів дощ - то там таки добряча річечка виходить.

І що?

Якийсь мудрагель вирішив, що йому добре було б там хату побудувати.
І то пів біди, що йому все життя доведеться жити з хором жаб, сирістю  на стінах і тріщинами від зсувів.
Він же не робить правильної меліорації, з закопуванням купи бетонних труб, а просто завозить десятки вантажівок з каміннями, шутром і будівельним сміттям.

І тепер виходить так, що хату він ще не факт, що там зможе побудувати, а от нашкодити всім довколишнім сусідам - може.

А все чому? Бо є дурна голова і дурні гроші у країні де не діють навіть наймудріші закони!  :evil
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Tad

  • фашик
  • *****
  • Карма +0/-10
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 14965
  • Останні відвідини:
    27 Березня 2024, 12:56:27

Калуські водні артерії(Сівка, Млинівка, Лімниця)
« Прочитано #133 : 09 Грудня 2014, 08:52:34 »

Юрко , а подивись уважно як змiнилось з тих часiв формування Млинiвки. Зараз вона витiкае з мiсця з"еднаня Чечви и Лiмницi , а ранише то було продовження Чечви . А вже потiм на картi 1806 року утворилась , думаю рукотворна, Млинiвка. А те що Млинiвка обмiлiла то результат нашоi дiяльностi - зруйнували млини . а вони як дамби пiдтримували рiвень води , а потiм пiшло замулювання. Я в дитинистви завжди купався в Млинiвцi , ззаду молокозаводу , а ще був пляж в парку. Тiльки в кiнцi 70х рiчка спаплюжилась.
Відповідь від: 09 Грудня 2014, 08:48:03
Там  на картi 1763 року видно зiрочки на Млинiвцi (Чечвi), думаю то позначення млинiв
Записаний
Життя це не те , що з вами вiдбуваеться , а те як ви до цього вiдноситесь

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:13:43

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Калуські водні артерії(Сівка, Млинівка, Лімниця)
« Прочитано #134 : 09 Грудня 2014, 09:30:55 »

Так то позначення млинів.
І так, русло зараз зовсім не таке, як було.
І ще зараз купатися не можна  було б навіть, якби були млини, бо ті млини зараз би лайном мололи замість води  :(
Ціле Загіря гадить в ріку.
Відповідь від: 09 Грудня 2014, 09:13:13
А й справді цікаво, що Чечва раніше впадала в Лімницю десь аж в Хотіні  :o а зараз відразу за Довгою Калуською.
Це ж ціла купа кілометрів. Мабуть більше 10-ти.
При чому русло Лімниці не відсунулося на північ аж так значно, щоб захопити Чечву швидше.

Відповідь від: 09 Грудня 2014, 09:21:21
І дійсно ,через 100 років все вже було так, як є тепер.
Певно Млинівка занадто сильно топила  :=) і мусіли переробити.
Відповідь від: 09 Грудня 2014, 09:24:26
Додивився вже де була переробка.
Раніше Чечва текла через Пійло. На новішій карті навіть написано Стара ріка.
А потім її пустили між Пійлом і Довгою.
Відповідно тоді Млинівка вже стала меншою.
А потім коли за совітів зробили дамбу коло Рожнятова - Млинівка стала ще меншою.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:13:43

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
"Пахуча" річка Млинівка
« Прочитано #135 : 23 Січня 2015, 13:14:52 »

Цікаво чи дійсно
У Млинівку стоки більше не скидають
http://kalush.info/page/u-mlinivku-stoki-bilshe-ne-skidajut
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Soldier Of Fortune

  • Користувач
  • **
  • Карма +3/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 55
  • Останні відвідини:
    24 Жовтня 2019, 20:30:40

    Звідки: Кривоноса
"Пахуча" річка Млинівка
« Прочитано #136 : 23 Січня 2015, 23:55:58 »

Цікаво чи дійсно
У Млинівку стоки більше не скидають
http://kalush.info/page/u-mlinivku-stoki-bilshe-ne-skidajut
Прогуляюсь пару вечорів, відпишуся.
P.S. Літо та осінь вечорами в районі "Бані" була дуже "пахуча"
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:13:43

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
"Пахуча" річка Млинівка
« Прочитано #137 : 24 Січня 2015, 08:15:18 »

Йой, встидав бис сі!  :-[
Яка Млинівка в районі Бані?!

То нам швидше bornslippy може повідомити, чи є зміни.
« Останнє редагування: 24 Січня 2015, 08:45:46 від yurko »
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Soldier Of Fortune

  • Користувач
  • **
  • Карма +3/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 55
  • Останні відвідини:
    24 Жовтня 2019, 20:30:40

    Звідки: Кривоноса
"Пахуча" річка Млинівка
« Прочитано #138 : 24 Січня 2015, 13:39:44 »

Сірість, я сірість  :-[, а той потічок що тече попри старий калійний мабуть Сівка? Ну вже най і туда не лєют какахи... очи виїдає
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:13:43

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
"Пахуча" річка Млинівка
« Прочитано #139 : 16 Березня 2015, 11:38:59 »

!!!ШОК!!!  :o :o :o
Екологи з’ясували, що русло Сівки — поза Калушем. Через центр міста тече щось інше. ВІДЕО

<a href="https://www.youtube.com/watch?v=t7NVElGQfWY" target="_blank">https://www.youtube.com/watch?v=t7NVElGQfWY</a>
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.