Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

16 років 8 місяців 28 днів

Автор Тема: Наші мандри  (Прочитано 249598 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 08:33:39

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Наші мандри
« : 18 Жовтня 2008, 17:45:40 »

Багато наших форумців полюбляють подорожувати, а дехто навіть живе у дуже мальовничих куточках.
У цій темі викладаємо фотозвіти з комантарями своїх надзвичайних подорожей  ;)
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 08:33:39

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Наші мандри
« Прочитано #1 : 18 Жовтня 2008, 18:19:08 »

Ну що ж, почну.
Коли я був маленький, а треба сказати, що то була доба розвинутого соціалізьму, я звісно нікуди не подорожував реально, зате я мав змогу, на відміну від інших дітей, що були закриті залізною завісою, здійснювати віртуальні подорожі до Німеччини.
Брат мого дідуся жив там, і оскільки він мабуть дуже скучав за Батьківщиною, то досить часто надсилав нам (ну мене спочатку ще і не було, тому надсилав татові  :))поштою листівки (відкритки) з фотографіями місць e яких бував по роботі чи на відпочинку.
Мабуть це буде така моя перша і остання розповідь про віртуальні мандри, але розпочав я саме з неї, аби попросити і підштовхнути п. Коцького до її продовження, бо наскільки я зрозумів він зараз проживає не далі 200 км від місць які будуть описані  ;)

Отож поїхали.
У нас був, та і зараз є зелений оксамитовий фотоальбом, повністю набитий тими стрийковими листівками. Часом мій батечко (який себе як на мене доволі безпідставно вважав і вважає німцем) полюбляв відкривати отой альбом і розповідати мені малому про місця e яких сам ніколи не бував, але які, як і я згодом, полюбив по фотографіях.
Він розказував про чудову ріку Мозель, на горбистих берегах якої ростуть виноградники.

На фото правда вид на місто Бінген, яке на річці Нае, але то майже там само і виглядає подібно  :-[
На берегах ріки розташувалися мальовничі старовинні містечка


Це вид на Бернкастель-Кус на Мозелі

А зблизька ці чудові міста виглядатимуть мабуть ще чарівніше, ось як наприклад тут



Це якраз те саме місто Бернкастел-Кус
А на звороті відкритки стрийко пише "...на видівці з права з'їзд з гори, наліво дорога на міст. А навпроти вулички стоїть так званий "Spitzhäuschen" він на наступній відкритці..."

а ось і він


На цій відкритці ззаду читаємо далі "...На видівці гарний зразок будівництва в старинніх укріплених містах, наче дім з казки "На курячій лабці!" 
Цікавою є і мова якою стрийко пише. Треба розуміти, що він не застав радянської освіти а датується відкритка 17.02.1968р.  м. Кобленц.      Це місто поблизу якого р. Мозель зливається з р. Рейн утворюючи так званий Das Deutsche Eck (Німецький кут), ось це місто на фото



Ну і звісно сам великий Рейн, оспіваний Вагнером. Ось ще відкриточка, яка дає враження про тамтешні краєвиди


Це Die Marksburg mit Braubach am Rhein тобто Марксбург з Браубахом на Рейні
На звороті стрийко пише таке: "Дорогий Додку! (то мій "предок" (тато)) Ми знова на кілька днів тут у Браубаху, де я два рази в рік проводжу ревізію. Мешкаємо зараз біля гути (в лівім куті видівки, закрита деревами). Направо виноградники. Всі листи і знимки ми одержали. Щиро дякую. Завтра пишу довший лист. На сьогодні кінчаю. Здоровимо і цілуємо Вас всіх. Сердечно Ваші
Стрийко Олесь і Стриянка".

За прикладом наших кращих форумчан пошукав на Ютабі і таки дещо теж знайшов. Відео також гарно дає уявлення про описані місця.
http://www.youtube.com/watch?v=tgOke3odI54&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=zfixAfN1d1k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=_CBtNZH35zQ&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=3hescCsBlw8
http://www.youtube.com/watch?v=QE86jhFLXJA&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=C7uVAkDPJ58&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=Oo0SxCx-HKk&feature=related


« Останнє редагування: 22 Жовтня 2008, 13:23:42 від yurko »
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Silva

  • Новачoк
  • Карма +16/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 12
  • Останні відвідини:
    11 Квітня 2016, 11:52:41

    Звідки: Київ-Калуш-Василя Стуса
Наші мандри
« Прочитано #2 : 18 Жовтня 2008, 22:59:20 »

Яка зворушлива та вражаюча розповідь...Хіба після неї можна щось написати???
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 08:33:39

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Наші мандри
« Прочитано #3 : 18 Жовтня 2008, 23:09:38 »

Звісно ж можна. Я ж сам і напишу, про свою реальну подорож на Експо 2000 у Гановері, а потім про подорож у Баварію, але спершу все ж чекаю на відповідь п. Коцького. А якщо маєте що показати і розказати, то можете не дочікуватися.
Одна лиш вимога, пости повинні бути інформативними, бажано побільше фоток, а текст як пояснення до них. бо такі оповіді легше сприймаються.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Silva

  • Новачoк
  • Карма +16/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 12
  • Останні відвідини:
    11 Квітня 2016, 11:52:41

    Звідки: Київ-Калуш-Василя Стуса
Наші мандри
« Прочитано #4 : 18 Жовтня 2008, 23:58:16 »

Я спробую....
Колись давно,в ту ж епоху "розвинутого соціалізьму",по чорно-білому телевізору випадково побачила програму про Амстердам...Чесно кажучи,я слабо уявляла,де то є,але враження були приголомшливі...Хоча,зрозуміло,там нічого "такого" не показували, а музеї Ван Гога та Національний, Королівський палац...Та хіба могла проста "совєцька" дитина думати,що колись все це вона зможе побачити? Все не змогла,бо мало часу було,але дещо побачила...
Перший кадр у  Амстердамі:

А це-Rijksmuseum

Rijksmuseum - найбільший музей в Нідерландах, що має неперевершену колекцію голандського мистецтва.
Без прогулянки на катері по каналах Амстердаму не обійшлось. Кажуть,що з цього місця,що на фото, видно одразу шість мостів.

А це от дуже цікавий "експонат"-ностальгія  :moskali

А це баржі-будинки,в яких люди постійно проживають

Якщо придивитися до наступного фото,то можна помітити,що будинки мають нахил вперед,а зверху-місце кріплення лебідки(чи як там то зветься-яким важкі предмети підіймають?),тому що дуже вузькі сходи не дають змогу заносити великогабаритні предмети.

Ну й відомі всім велосипеди і велосипедисти

А ось і Королівський палац.В цій будівлі,що побудована в XVII віці на площі Dam, спочатку був муніципалітет Амстердама. Королівським палацом став по наказу Луї Наполеона в 1808 році.  Ратуша в стилі класицизму,побудована голандським архітектором Якобом ван Кампеном. В XIX віці вона вважалась найбільшою ратушою в Європі.

Ну і на останок-цікавий музей (чогось більш цікавого нема,бо в кварталі червоних ліхтарів фотографувати заборонено)

І ще бажаю ,щоб кожен міг сказати

Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 08:33:39

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Наші мандри
« Прочитано #5 : 19 Жовтня 2008, 16:40:18 »

Молодчинка!!!
А кажеш нема що написати  :)
+1 за сміливісь.
Ну а що п. Коцький? Будуть якісь фото чи ні?
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


korp

  • Користувач
  • **
  • Карма +7/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 68
  • ...справжньому індійцю, всюди і завжди ніштяк...
  • Останні відвідини:
    19 Червня 2009, 17:34:01

    Звідки: Pupkina-на Фасо
Наші мандри
« Прочитано #6 : 22 Жовтня 2008, 09:12:22 »

Silvia, даєш фото "вулиці червоних ліхтарів" :) :) :) :hot
Записаний

Silva

  • Новачoк
  • Карма +16/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 12
  • Останні відвідини:
    11 Квітня 2016, 11:52:41

    Звідки: Київ-Калуш-Василя Стуса
Наші мандри
« Прочитано #7 : 22 Жовтня 2008, 11:55:07 »

Я ж не фотографувала :(, бо там не можна :'-(
А подивитись було на що...
Можна подивитись тут http://www.youtube.com/watch?v=ej3ovvhMf18&NR=1
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 08:33:39

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Наші мандри
« Прочитано #8 : 22 Жовтня 2008, 12:42:06 »

А тут є трохи для тих кого не лише "гаряче" цікавить.
http://www.youtube.com/watch?v=gKUu2qihzBE&feature=related
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


WikTor

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +161/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 931
  • Останні відвідини:
    27 Лютого 2016, 15:01:32

    Звідки: Одеса - Калуш, Калуш - Одеса
Наші мандри
« Прочитано #9 : 22 Жовтня 2008, 15:32:55 »

Де про легалізацію маріхуани відеозвіт?  :=)
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 08:33:39

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Наші мандри
« Прочитано #10 : 22 Жовтня 2008, 15:35:52 »

Тема для репортажів про подорожі!!!
Приколи - в Веселуху!
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


syddia

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +369/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2160
  • Останні відвідини:
    17 Вересня 2017, 21:38:01

Наші мандри
« Прочитано #11 : 05 Листопада 2008, 14:23:00 »

  Хочу викласти пару фоток, які відображають мої мандри славетним містом ЛЕВА.
Насправді то були не зовсім мандра, бо я проходив у Львові курси підвищення кваліфікації, але так як я мав багато вільного часу, то годинами бродив по Львову з фотіком в руках. Нажаль місцевих жителів зі мною не було, щоб хтось міг мені розказувати історії про ті місця, що я фоткав, тому коментувати свої світлини буду дуже стило. ;)

  Це церква (а може і костел) святих Ольги і ще якоїсь там жіночки. Скільки себе памятаю, то на ній стоїть те рихтування для ремонту фасаду. Мабуть малі пожертви складають на цей храм. :unknow


  Це виглядає на частину старовинного захисного муру древнього Львова, а ще мені казали шо то там колись була вязниця. Шо то насправді догадуйтесь самі. :pardon


  Це памятник Адаму Міцкевичу. Багато про самого Адама писати не буду, бо і не знаю, але ота червона реклямка "маськовських тєлєкамунікаційних сістєм"  ну аж ніяк не вписується в старовинну архітектуру Львова


  На самому памятнику написано хто то такий. Що скажеш, крутий дядько був як на свій час. Сам я не зауважив, але вже як приїхав додому, то жінка розказувала, що у коня, відображеного на даному знимку, реально виліплені статеві органи. :-D Наступного разу обовязково ще раз прогуляюсь попри цей памятник.


Місто Львів з висоти пташиного польоту. Ну звичайно то політ горобця, а не орла. :=) А як без жартів, то це я був на горі "Високой замок" і зробив цю фотку. То ше був прікол, коли я видерся на ту гору і здивовано запитав - "а деж тут замок?". Я наївний думав, шо то там має бути реальна фортеця, а насправді від тої споруди залишилась лиш стіна довжиною 10 метрів. А "Високий замок" то назва парку і найвищої точки Львова.


 А це просто цікавий дорожній знак у Львові. Мабуть там діють власні Правила дорожнього руху. :)
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 08:33:39

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Наші мандри
« Прочитано #12 : 07 Лютого 2009, 15:23:01 »

Ну щ ож, їдемо далі!

Довго я збирався і нарешті сьогодні знайшов час розповісти про німецьке місто Ульм. Був я там 2 рази. Фотографії зроблені у 2003 році. Зараз довелося їх перефотографовувати на цифровик, бо  сканера не маю, тому мусите собі уявити, що оригінали на 30 % гарніші і мальовничіші.

Отож як уже писалося мною у іншій темі, головною принадою міста є найвищий у світі (162 м.) собор Мюнстер


який височить над всім містом і який звідусіль видно


Сам історичний центр міста доволі великий різноплановий і мальовничий, його гарно видно із самого чубчика собору


Собор готичний і його шпиль рясніє всілякою різьбленою нечистю 


А особливої краси місту додає ще "молодий" Дунай, який плине через самий центр і ділить місто на Старий (просто Ульм) і Новий Ульм. При чому 2 частини міста відносяться до різних земель Німеччини, сам Ульм до Баден-Вюртенберг, а Новий Ульм до Баварії.

Ну а це ваш покірний слуга у середині собору  :)





Відповідь від: 07 Лютого 2009, 14:56:04
На передостанній фотці видно міську ратушу (великий старий будинок жовтого кольору)
Ось ще 2 фото ратуші.


Тоді якраз робили ремонт




Оскільки через доволі слабке знання німецької мови я не міг підготуватися до поїздки наперед, щоб знати що треба фоткати, то я просто фотографував усе, що мені подобалося. Вже потім я бачив передачу про Ульм по телику і задивувався тому, що практично всі найвизначніші місця потрапили у кадр.
Треба ще враховувати що тоді у мене був плівковий фотоапарат, атому кількість фотографій була значно обмеженішою (по 36 кадрів на плівці) ніж якби я фотографував зараз і цифровиком .

У місті є також чи то канал, чи то старе русло Дунаю, точно вже не пригадую, але дуже гарно виглядає і колись у тому каналі ловили рибу, а над ним самим жили рибалки.

А ось знаменитий "Плавучий будинок" (з півдня). Йому щось біля 400 років і у ньому нема жодного рівного вікна чи дверей. Він ніби пливе у канал. Не знаю навіть чи то від старості так все повигиналося чи спеціально було задумано, але виглядає дуже чудернацько. (на фото то може і не аж так помітно  :-[)
 
Зараз там готель і кафешка, як в принципі і у багатьох інших історичних будинках.
У  кадр потрапив японець. Не дивуйтеся, їх (японських туристів)там так багато, що іноді враження, що ти у Японії.
Ось ще вид на канал (зі східного боку будинку). (навіть видно качечку  :))

А то тоже "Плавучий будинок" але з іншого боку (з заходу)



Ще в Ульмі збереглася старовинна фортечна стіна із баштами. Деякі башти збудовані у ХІІІ ст.


І під тими мурами проводять лицарські турніри і фестивалі.


Місто Ульм було колись містом компактного проживання євреїв (так як і Калуш у якому на 1900 рік  2/3 населення складали саме євреї). Ось кумедний пам'ятник, що зображає торг єврея і різника при продажі свиней.


Ну і на останок скажу, що у Ульмі народився Альберт Айнштайн. Я навіть був біля будинку де він жив, але чогось не сфоткав, мабуть вже плівки не було  :-[

Отож, ця розповідь з фотками не була останньою. Далі буде...

« Останнє редагування: 07 Лютого 2009, 15:35:52 від yurko »
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 08:33:39

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Наші мандри
« Прочитано #13 : 20 Лютого 2009, 17:13:14 »

Їдемо далі.
Правда доведеться повернутися трохи назад у часі, а саме у рік 2000.
Ніби і небагато часу відтоді спливло, але світ встиг сильно змінитися.
Розповім я вам сьогодні про виставку Expo 2000, яка проходила на півночі Німеччини у місті Гановер.


Що то за виставка така, то можна прочитати тут http://vestnikrata.travel.ru/expo2000/index.htm
Правда інфи там небагато. Як на мене, то була можливість для країни продемонструвати свою туристичну привабливість для всього світу, бо виставку відвідали мільйони людей з усіх куточків земної кулі.

Місцем для експо було вибрано Гановер. На жаль я не мав змоги оглянути місто через брак часу. Відвідав лише музей шоколаду (на шоколадній фабриці)  і міську ратушу


У той час як я був у ній, там було багато народу, тому піднятися на верхівку і зробити панорамне фото я теж не встиг ( ну та ще щось і на майбутнє залишати треба  ;))
Жили ми не у самому місті, бо там готелі дорогі, а у мотелі, в малюсінькому містечку Шпрінгє (властиво за містом у лісі) яке як не дивно навіть має свій сайт із веб камерою http://www.springe.de
Ось фото рекламки мотелю

Ми жили у хатинці що ліворуч. Також там видно інтерєр спальні на другому поверсі і їдальні на першому.
Хоч умови були не люксові, але там було досить мило і затишно.

До міста добиралися на ось таких електричках, які просто літають по безстикових рейках і що цікаво, там є вагони для курців і некурців. Ну трошки недотягує до нашої "Червоної рути"  :-D

По місту до самого експоцентру їхали вже міською електричкою. То щось на зразок трамваю, але виглядає ще модерновіше від того що на фото. Величезні вікна, яскраві кольори і двері, що відчиняються як у ліфті натиском на гузік (тобто коли ніхто не хоче заходити-виходити, двері залишаються закритими на зупинці)

Сама виставочна площадка (а їх властиво було дві північна і південна, але вони були як одно ціле) була доволі великою за площею і як на той час дуже модерновою.








Ось ваш покірний слуга у перший день (вечір) на Експо під "Експо-дахом". Дах весь зроблений із дерева, він велетенський і дуже гарний.



Кажете "Дах бачимо, а де Юрко?"    Та ось він


На виставці було купа всякого цікавого. На вході охорона перевіряла як на вході на літак, над головами була канатна дорога, ввечері з вежі світив потужний лазер. А ще випускалася спеціальна газета "Новини Експо" На цій ось видно павільйон Ісландії



а на цій інтервю з якоюсь групою, що досить гарно виконувала пісні. Я їх слухав у одному з павільйонів куди постійно ходив щоб перекусити і відпочити. Вирішив сфоткати, а пізніше побачив їх фото у газеті.



Крім газет було купа всілякої іншої інформації. Ну от наприклад всюди стояли тумби з екранами. Ти собі вибирав то що тебе цікавило і тумба видруковувала тобі ось такий листок


а ще по тих тумбах завжди можна було зорієнтуватися де саме ти зараз є, бо вона показувала план Експо і місце де вона стоїть на плані.
« Останнє редагування: 21 Травня 2009, 23:03:28 від yurko »
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 08:33:39

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Наші мандри
« Прочитано #14 : 20 Лютого 2009, 21:37:03 »

Ну якраз на цьому листочку розповідається про павільйон України. Як не дивно а і таке там було. Точніше то була наша експозиція у великому загальному павільйоні зовнішній вигляд якого видно на першій панорамній фотці (наш був №16) а от в середині наша експозиція виглядала ось як.

Ви правильно здогадалися, на стіні великий портрет Кучми   :)

Як можна здогадатися, наш павільйон був доволі бідненьким. Писанки, вишиванки і кримська горілка. Ще правда був харківський трактор, гарний такий червоний, модерновий. Я лише там його і бачив (в серію не пішов  :(). А ще забув, цілий кут присвячений Чорнобилю. Все просто і банально, взяти якийсь рекламний проспектик не було де. Зате німці відмічали, що у нашому павільйоні було гарне кафе. Гарне бо там продавали Оболонське пиво на розлив, за ціною далі в 2 рази дешевше за будь-яке інше що можнаа було знайти на виставці. Ну і якість німці тоже хвалили. Ще би. За таку ціну!  :-D
 А навпроти нашої убогості був павільйон Марокко. Доволі неприємний контраст. Різьба з дерева, Живі пальми у горшках і фонтанчик.  :-[


Далі за ним у бік ВІД нашого були павільйони країн, яких ми традиційно звикли вважати "дикими". Скільки там всього цікавого було!!! Я Купив 2 камяні писанки з онікса, у павільйоні Пакистану. Вони були голубі-голубі. Пізніше коли я вдома їх тримав у руках помітив, що руки посиніли, то з гранітних яєць злізала синька  :-D, але я все одно був щасливий адже купив їх за смішну ціну, десь 5-10 грн за дві штуки. Одне я подарував німцям а інше татові. О нагадав собі що воно все ще є у хаті. хотів сфоткати, а тут і Риба припливла  :)



Ну щоб ще більше поглибити ваш сором за рідну державу викладаю фото павільйонів держав (не завжди багатих), які не поскупилися.

Ну що ж. З простіших. Ісландія. Ви його вже бачили у газеті. Звичайний куб, обтягнуті цератою металоконструкції. Але от у чому прикол, по тій цераті згори стікає вода і то всюди рівномірно, а при основі кудись тікає у шутер. А в середині гвинтові сходи і якийсь тупий басейн. Але кожні 9 хв. з того тупого басейну вистрілює гейзер на 15 м в гору, як копія справжнього Ісландського гейзера. Половина відвідувачів мокрі, але всі в екстазі!


А ось павільйон норвегії. Ці тоже воду люблять. Зробили копію свого водоспаду і вхід у павільйон поза падаючу воду. Екскурсоводи розповідали скільки літрів на годину прокачкується щоб зробити той водоспад (не памятаю цифр, але повірте, що багатезно!)


Звісно на фото у мене є лише те, що найбільше кидалося у очі і багато чого я пропустив.
Ось павільйон Непалу. Ніби країна не з багатих, але яка краса!


Павільйон зроблений у вигляді буддійського храму, перед храмом водойма (прямокутна, така як перед Таджмахалом) а всістіни з різьбленого дерева, з химерними драконами і якимись там їхніми божествами




А найкрасивішим, на мою думку, та і багато так теж вважали, був павільйон Венесуели


У вигляді квітки велетня, як білий лотос, вся будівля довкола викладена квітами, а в середині для ілюстрації багатющої фауни країни було висьавлено певно з 30 великих акваріумів  у яких плавали справжні тамошні риби

Були і соми і вугрі і піраньї і купа інших про які я ніколи не чув, були і плазуни і черепахи ( ну вони тоже плазуни) :).

Відповідь від: 20 Лютого 2009, 21:08:49
Ну а найбільш цікавим був павільйон Нідерландів.

До нього правда треба було вистоятися у черзі, але як потім вияснялося, то  було того варте.
Ліфт підіймав вас на дах будинку, а на духу...


Озеро!!

 А посеред нього острів з вітряками. І це не лише символи Голандії. Вітряки виробляли електрику для павільйону.

А спустившись на поверх нижче ви потрапляли у ЛІС!

Так справжній ліс із справжніми живими деревами, кущами і навіть лісовими квітами. Все живе, крім тих здорових дубів що тримали дах.

А ще нижче, був поверх повністю закладений горшками із квітами

як символ того що Нідерланди вирощують і експортують купу квітів. Все побачене вражало.

Загалом багато чого я там побачив вперше. Наприклад кущі з лаврового дерева у павільйоні Іспанії (я нарвав соб жменьку на пам'ять  :-[), чи живий бамбук, що ріс собі обабіч  алейки, я просто не зміг не сфоткати таке чудо.


А останні 2 дні з 5-ти я вже був знудився ходити по павільйонах і ходив лише у павільйон Швеції. Там було шоу двійників естрадних співаків, але головне що там було - шведки!

Найприкольнішою з гідів була Крістіна. Я безуспішно просив у неї адресок. Тоді нету ще як такого не було (тобто був, але ж не у мене), тому ні про аську ні про що інше і мове не було, а адрес поштовий я б тоже нікому не дав.

Але найкрасивішою з тих кого я бачив була не шведка, а то були 2 сестрички датчанки ну і ця мадзєль з Колумбії


Ну і так як я ні з ким там не подружився, довелося фоткатися з бабусями  :(



Ось і все на сьогодні. То була не остання велика розповідь, ще одна попереду.
Своїми розповідями я хотів спонукати і вас до роботи. Звісно не всі подорожують багато, але буває що і з поїздки до бабусі у село можна привести цікавезний фоторепортаж. 
Вперед!

« Останнє редагування: 21 Травня 2009, 22:34:01 від yurko »
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 08:33:39

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Наші мандри
« Прочитано #15 : 20 Травня 2009, 21:04:23 »

Думав я думав куди писати і вирішив що сюди, бо хоч то і не далекі мандри, але  фоторепортаж.
отож минулих вихідних до нас приїжджали форумчани Miron,  VlasIM і Натуся. Трохи попалю хату, що з Мироном і Іваном ми вчилися в універі а Натуся то Миронова благовірна.
Отож постало питання як провести час. У карєрі ми вже були двічі, в соснині в Підгірках також були. Зате на хвостосховищах ніхто з них ще не був і навіть Рибка була лише один раз. Але ж далеченько, а нас 5-ро  :help
Подзвонили на таксі 60 050 і нам дали золотисту Аскону, водій якої за 24 грн завіз нас пятьох на точку.
Буду використовувати деякі Миронові фотки, бо поки він їх виставить обробленими репортаж вже буде не актуальний.

Ось ми вилізли на дамбу. Вдалині, там де білі плями солі, то і є властиво хвостосховище, а 2 озера, то збірники солоної води. Я їх називаю верхнє (більше ) і нижнє.
Панорам діпити не вмію добре, тому почекаємо на Миронову роботу, а тоді можна буде отримати уявлення про масштаби. А поки для  хоч приблизного уявлення скажу, що верхнє озеро має розміри 1100х600 метрів і є досить глибоким, а вода у ньому значно солоніша ніж у нижньому. Ось Мирон за роботою, на фоні верхнього озера.

Тут Рибка зробила фотку "Три товариші" (я спиною, бо фото не постановочне)


Ну а це Рибка з Натусиком. Видно, що дівчата не в захваті від того, що їх зняли з дивану і забрали від столу  :)


Ну а то трошки мене  :-[


Коли я був на озерех минулого року, то мене вразила величезна кількість птахів. В основному то були чайки (якісь різні, двох видів), чаплі і качки 9теж двох видів). Але яке було наше розчарування, коли ми приїхавши цього разу не побачили ніяких птахів на верхньому озері. Спочатку не розуміли чому, але потім...
  :fool :ganba :'-( :'-( :'-(


ну на останок ще один краєвид на ЕП і ТЕЦ

« Останнє редагування: 21 Травня 2009, 22:03:48 від yurko »
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 08:33:39

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Наші мандри
« Прочитано #16 : 20 Травня 2009, 22:37:07 »

Взагалі то мене більше цікавила флора і фауна, тому ми спустилися до нижнього озера, де того добра було більше і де взагалі приємніше знаходитися.
Нижнє озеро виглядає приблизно так


А ось як ми злазили


А в низу я знайшов своїх старих знайомих прояких колись писав тут
http://forum.kalush.info/index.php?topic=709.msg22658#msg22658



Правда було дуже сухо тому вони були ще мацюпусінькі


На нижньому озері НА ЩАСТЯ була живність, правда так далеко старалася від людей триматися, що навіть на максимальному зумі майже не видно. отож там були малі чайки



А ще там біло кілька маленьких качечок (точно таких як ми бачили у Судаку, Рибка викладала)

  :(
Вони правда побачивши людей теж старалися якнайдалі відплисти від берега.

От кого там не бракує то ось таких мушок


Я не ентомолог і поняття не маю що то за мушки, але видно, що личинки їх дозрівають у воді, сіль їм видно не шкодить, а ніяких природних ворогів мабуть нема, тому їх просто незліченна кількість.

Люди їх не цікавлять, тож вони не лізуть до очей і не кусають. Але щось мені здається, що з кожним роком тих мух стає все більше  :o

Навколо озера росте купа різних польових квітів, що сильно і гарно пахнули. Правда той гарний запах час від часу псував вітер, що приносив з Вінісіну сморід спаленого лінолеуму.




А які краєвиди!!!










І ще пара орнітологічних сюжетів




От такі от є у нас можливості для відпочинку.  ;)

« Останнє редагування: 21 Травня 2009, 22:10:18 від yurko »
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Рибка

  • Активіст
  • *****
  • Карма +962/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 2922
  • Останні відвідини:
    11 Липня 2020, 23:31:29

    Звідки: Калуш
Наші мандри
« Прочитано #17 : 20 Травня 2009, 23:54:27 »

Ну а це Рибка з Натусиком. Видно, що дівчата не в захваті від того, що їх зняли з дивану і забрали від столу
Наклеп то все, там дійсно чудово і сонечко так гарно гріло,одним словом всі задаволені. :)

Відповідь від: 20 Травня 2009, 23:07:38
Додам і я пару фото :)

Це ми тільки прийшли до першого озера, де Юрко нам як студентам розказував про нього, як і чого воно утворилось.

А це Івасик :) :frend

це Миросик, друг Івасика та Юрка :drink :frend

а це фото другого озера, як коли була маленькою то думала що то сніг :=)а тепер я велика і знаю що це сіль :-[ А ще там були два чоловіка, які казали що в цьому озері появилась риба, на скільки це правда? :unknow

А це ми сіли з Натусиком трошки погрітись на сонечку :)

А це я повна вражень та емоцій, скакаю уже додому. :)


Записаний
І все буде добре, для кожного з нас.  І все буде добре, настане наш час.

Tandylight

  • Глобальний модератор
  • *
  • Карма +1051/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3130
  • Останні відвідини:
    08 Травня 2019, 21:01:31

    Звідки: Київ
Наші мандри
« Прочитано #18 : 28 Червня 2009, 20:50:54 »

Робила сьогодні ревізію свого фотоархіву і збагнула, що почала забувати вже подробиці зі своєї подорожі яка за останні років 9 була дуже яскравою та незвичайною і власне чи не єдиною, якщо не враховувати Крим і екскурсій вихідного дня недалеко від Києва, тому є нагода відновити то все у пам’яті і заодно поділитися враженнями з Вами. Мова піде про Єгипет 
Відразу скажу, що цю поїздку ми з чоловіком не планували бо і грошей не було і дитину н з ким було залишити, але все вирішилось за один ранок..
Моя друга половинка прокинувся і сказав «Якщо не зараз, то вже ніколи!»... ми планували весною брати кредит на ремонт оселі, дочка наступного року мала йти в перший клас, а зараз було вікно між одним кредитом на квартиру що був якраз виплачений і іншим  - на ремонт, а також між тим, що дитина вже достатньо виросла, щоб залишитися без нас ( з бабусею) і ще не достатньо, щоб можна було пропускати школу і т.п.
Проблема була лише за тим де взяти гроші але за три дні ми взяли кредит у  банку і зайнялись організацією
Момент крім того був влучний через те, що їхали до Єгипту наші знайомі. Тож ми звернулися до тієї ж агенції і взяли путівку на декілька днів пізніше за друзів у той самий готель, так щоб дати їм відпочити і на декілька днів з ними пересіктись.
Проблема була ще й в тому, що у мене не було закордонного паспорту після зміни прізвища, але як виявилось віза у Єгипет ставиться у аеропорту за місцем прибуття, а оскільки мій паспорт був дійсний з точки зору строків, а прізвище як нам сказали ніхто не перевіряє, то ми й поїхали.
Зірковість готелю для нас не мала жодного значення, тому брали найдешевший, оскільки то був лютий місяць кондиціонер нам не був конче потрібний, а номер потрібний був лише для того щоб переночувати, бо ми планували по максимуму відвідати все що можливо за 7 днів. Путівка коштувала 312 доларів на чоловіка разом з перельотом і проживанням та напівпансіоном.
Тепер буду намагатись коротко про основне, бо думаю Вам вже стає нудно 

Відповідь від: 28 Червня 2009, 17:33:10


Відповідь від: 28 Червня 2009, 17:37:43

Відповідь від: 28 Червня 2009, 17:39:16

Відповідь від: 28 Червня 2009, 17:41:08

Відповідь від: 28 Червня 2009, 17:43:27
Щодо готелю та раціону. Готель був 3 зірковим з напівпансіоном, тобто сніданок до 10.00 та вечеря з 18.00 всього дуже багато і все дуже смачно
Обід зазвичай входив до вартості екскурсії на які ми їздили щоденно бо було в нас аж 7 днів. Екскурсії можна було купити в готелі, а можна було через дорогу в агенціях, там вони зазвичай дешевші ( різниця могла сягати до 20 доларів на одну людину) - ми обрали 2 варіант через обмежений бюджет і нічого не втратили. Крім того цю систему вже раз пройшли наші друзі (вони були вдруге) тому нам було зовсім не страшно.
До речі на цю різницю або майже можна було придбати ще одну екскурсію або виїзд на коралові рифи включно з обідом  та відпочинком на пляжі ,на острові(така екскурсія тоді коштувала близько 25 доларів на чоловіка).
Ще щодо обслуговування ми відразу дали декілька фунтів( то одиниця в Єгипті) щоб нам дали гарний номер. Крім того номер був близько біля друзів майже через двері, щоранку за чайові (1 фунт ( майже 1 гривня)) тобі гарно стелили ліжка і замінювали рушники. Якось в нас не було мільчих грошей і ми дали 2 фунти, коли повернулись вночі, то аж перелякались, бо шедевр що нас зустрічав на ліжку то було щось ( шедевр на останньому фото)
На фото кімната та балкончик на якомуможна було відпочити з друзями, як ще одна кімната  :good
Відповідь від: 28 Червня 2009, 17:44:58

Це бассейн, поруч була їдальня та відкриті бари. До речі на пляжі готелю (ми правда там були лише в перший день) до тебе підходив офіціянт і ти міг замовити фреш з диковинних  африканських фруктів, нам дуже подобалось з полуниці :) і агави :good

Відповідь від: 28 Червня 2009, 17:50:57

Оскільки Єгипет знаходиться в пустелі, відповідно вода, й справді на вагу золота, проце пишеться на кожному кроці, але на цьому фото так зване водосховище, яке у Хургаді (де ми відпочивали) було чи не  єдине серед місцевих готелей.
Ця вода була призначена не для пиття, а для поливу рослин, які там поивали двічі на день..
Відповідь від: 28 Червня 2009, 17:56:47
Крім того готель ще мав крім корпусів, окремі бунгала. на декілька кімнатз живим парканчиком

Це охоронець тих бунгал

Відповідь від: 28 Червня 2009, 18:13:36
Отже в перший день ми приїхали о першій годині дня, і встигли поселитися і сходити на пляж. Біля готелю нас вже зустрічали друзі, тож було дуже приємно. Реєстрацію в аеропорту ми пройшли дуже швидко і організовано, єдине що неприємно вразило то була група з Росії, яка обурено час від часу викрикувала, що це неподобство, що анкети про в’їзд у Єгипет не перекладені російською.
Оскільки Хургада, крім готельного міста має ще й старе місто «Ель Дахар», бо наприклад Шарм аль Шейх (трохи багатший курорт – є спеціальним містом, що побудоване для курортів, готелів, для туристів тобто) місцевих жителів немає, там лише персонал тих готелів, тому ми дуже хотіли зрозуміти який власне інший не туристичний Єгипет, а без того, щоб побачити як живуть місцеві, як на мене то неможливо.
Єдине вікно у нашому графіку, який ми вже встигли скласти після обіду був сьогоднішній вечір, крім того ми хотіли це зробити разом з друзями, оскільки вважалось що то може бути небезпечно, тому вирішили і зробили.
Далі викладу декілька фоток. ;)
Відповідь від: 28 Червня 2009, 18:28:01
Нас попередили, що так званні маршрутки, дуже дивні, тому домовлятися про оплату потрібно відразу і чітко. Ми все зрозуміли, але вийшло все рівно по їхньому.
Ввечері ми сіли на маршрутку і сказали куди нам їхати і як нам здалось домовились про ціну, пізніше виявилось, що ми не зрозуміли один одного ( хоча думаю то невипадково  ;)).
Коли водій нас методичо почав розводити на іншу вартість квитка, моя друга половинка псіханув і сказав, що той нічого не отримає, в результаті водій здався і в знак вибачення завіз нас до Православного храму у Хургаді.
Дорогою поки вибачався він нас розпитав звідки ми та хто, що нас спочатку насторожувало, але пізніше (коли вийшли з маршрутки) заспокоїлись.
то була церква Коптів, одна з течій православ'я  у Єгипті християн біля 10% всього населення, а відповідно біля 7 000 000 чоловік.
Оскільки вже було біля 10 вечора, було дивно, що біля церкви було дуже жваво, тусувалось багато молоді і навть грала музика :)
Хрест на церкві світився. Але що справді вражало, то це арабська бязь на християнських мотивах, як то Георгій переможець, що вбиває Гідру і т.п., зараз викладу фото.


Відповідь від: 28 Червня 2009, 18:43:20

Відповідь від: 28 Червня 2009, 18:56:25

В решті решт з водієм, який спочатку намагався нас розвести ми помирились і стали друзями, на фото наші друзі, моря друга половинка і водій усі на фоні церкви у старій Хургаді
Відповідь від: 28 Червня 2009, 19:00:35
Центральним місцем Старої Хургади є базар, який значно дешевший ніж у місті  і хоч нас він цікавив лише з історичної та естетичної точки зору, все таки дещо з єгипетських сувенірів з написом на обороті "made in chine" ми купили. нижче я викладу деякі фото.
Хочу лише зазначити. що спробувати місцевої кухні ми так і не наважились, через бруд і антисанітарію тут ми вирішили повірити передсторогам, щоб не зіпсувати сбі відпустку.

На цьому фото зліва направо власник лавки, мій чоловік і наші друзі. Власник лавки був дуже колоритним і його зовнішність є типовою для нубійців, що проживають у Єгипті.
Правдою є те, що ціни на ринку називають, умовно кажучи "від балди" і торгуватися навіть потрібно і потрібно сказати, що коли ти до цього звикаєш ( десь після другого разу) то це навіть подобається, своєрідна гра для підтримки розмови :) уних

нижче, ще одне фото Старої Хургади з колоритним місцевим дядечкою у білому довгому вбранні
Відповідь від: 28 Червня 2009, 19:18:43

Відповідь від: 28 Червня 2009, 19:18:59
Ой трохи не те виклала, ось дядечко у білому, а з боку можна побачити кав'ярню ідумаю Ви зрозумієте, чому мине наважились, скуштувати місцевої кави  :-[

Це приблизно, те що собою являє Стара Хургада пізніше викладу фотки центру та туристичної Хургади, тієї що бачимло зазвияччай ми - туристи.
Ще один цікавий факт, оскільки у Египті була і впринципі є велика проблема кровозмішення, то дуже часто родяться люди з генетичними вадами, як то Альбіноси, і за словами самих єгиптян, то досить поширене явище, ми навіть зустріли одного такого єгиптянина, який цим дуже пишається і пояснює усім туристам хто він є він і сфотографувався з нами у Стрій Хургаді


Відповідь від: 28 Червня 2009, 19:26:50
Закінчився наш перший день, десь біля другої ночі. Ми стомлені але щасливі зупинились у барі навпроти нашого готелю " Big brother" з теплою та демократичною атмосферою, в основному через яскравих професійних офіціантів цього закладу.

Пізніше наш день якщо ми були на місці завжди закінчувався тут. Цей персонаж, терпляче і не без задоволення вчив мене як потрібно затягувати кальян, бо я не вмію палити, тому мені важко було збагнуто, але ж це теж частина тієї культури, тому я мала успіхи. Протягом семи днів ятеж не без задоволення тренувалась  ;)


Відповідь від: 28 Червня 2009, 19:44:57
Наступного дня ми поїдемо до жителів пустелі - Бідуїнів (люди що не визнають законів суспільства, залишаються у гармонії з природою і є особами без громадянства, що ще більше ускладнює їх життя, бо це не дозволяє таким організаціям як ООН та інші допомогти їм. оскільки вони поза законом) трохи втомилась, тому викладу пізніше. Гарного вечора  :bouquet:
Відповідь від: 28 Червня 2009, 19:48:32
Ще декілька фото першого дня




Відповідь від: 28 Червня 2009, 20:40:00


Записаний

Tandylight

  • Глобальний модератор
  • *
  • Карма +1051/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3130
  • Останні відвідини:
    08 Травня 2019, 21:01:31

    Звідки: Київ
Наші мандри
« Прочитано #19 : 28 Червня 2009, 23:23:38 »

а так виглядає ближче до екватора місяць
Записаний