Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

16 років 8 місяців 18 днів

Автор Тема: Охолодження  (Прочитано 13947 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

masterwish

  • Модератор
  • *
  • Карма +120/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 583
  • Останні відвідини:
    13 Травня 2023, 10:20:25

Охолодження
« : 28 Вересня 2008, 00:25:16 »

Вважаю що проблеми охолодження і проблеми пилу потрібно висвітлювати/обговорювати разом!   

витирання пилу:  краще не витирати а здувати пилососом, правда краще це робити на відкритому балконі.  Якщо пилосос не можна переключити на видув, а в імпортних такий варіант майже 100% відсутній,  як в принципі і у мене удома, - я роблю так :
- звичайний пензлик, обов'язково з дерев`яною ручкою, щоб уникнути проблем із статикою,  ворс сантиметра 2. Оскільки обойма зазвичай металева, я її в один-два рази обійшов скотчем.  Пилосос працює на всмоктування, а щітка зриває пил, що ущільнився.  ВСЕ ЧИСТО, НІХТО НЕ ЧХАЄ.

Б/Ж чищу раз в півроку, все інше як тіко згадаю, зазвичай раз в 2-3 місяці.  У Б/ж ще пораджу заглядати під плату, там буває збирається більше пороху ніж на девайсах.  І як тільки приходить зміна сезону, осінь або весна, коли температура в кімнаті  сильно коливається, можна постраждати від конденсату.

Кулери змащую раз в рік.

На корпусі є два кулера, один ззаду на вихлоп нижче б/ж, другий з "морди" в середині на вхід.  Вхідний кулер дує між вінчестерами, що теж непогано з точки зору охолодження і при цьому не збирається пил.  Оскільки один з вінтів MAXTOR, то йому свіже повітря ох як потрібне. (це окрема тема)

З приводу пилу на планках пам'яті : є сенс перевіряти частіше. Оскільки вихід повітря з радіатора процесора на багатьох моделях дує саме на пам'ять, і перетворює її на "шоколадку". За наявності конденсату зрозуміло що відбувається. 

Часто незрозумілі глюки, штибу підвисання  системи, виправляються простою чисткою планки пам'яті.

Ще про шум процесорних кулерів.
 ІНТЕЛИ -  якщо є можливість роботи в СМАРТ режимі, але все одно машина на збиває обороти до мінімуму, значить прийшов  час перевірити термопасту під радіатором.
Чомусь інтеловськая боксова термопаста протягом року перетворюється на потріскані кристали, і свої функції фактично не виконує. Якщо є можливість  раз на рік  раджу міняти.

- АМД -  Зазвичай шумні, як варіант - відшліфувати якщо є чим лопасті вентилятора.  Шум також виходить від просочування повітря через ребра радіатора. Ну тут як варіант можна спробувати пристосувати інтеловський боксовий варіант охолодження.

Які у Вас проблеми з оходженням, і як Ви їх вирішуєте? Висловлюйтесь!
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30254
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 09:53:46

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Охолодження
« Прочитано #1 : 28 Вересня 2008, 09:41:35 »

Гарнюня тема.
У мене ноут MSI S430X.
Ноут класний, за свою ціну, але блін я не знав коли купляв, що у ньому кулер ніколи не виключається.
Полазив по форумах. Єдине, що зміг знайти, то радять впаяти опірець на один з дротиків до кулера, щоб збити оберти десь на 50%.
Але ж то маразм.
Надіявся на прошиву біоса, думав мо допоможе, але у мене нова, а біос голий як немовля. Навіть нема що у ньому міняти.
От така халепа.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Medved

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +168/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 657
  • Останні відвідини:
    28 Вересня 2016, 09:02:31

    Звідки: Kalush City
Охолодження
« Прочитано #2 : 28 Вересня 2008, 11:10:33 »

 Можна регулятор оборотів забацати. Простенька схемка на ШИМ-контроллері.
В неті є такі схемки. Як самий простий(не самий дешевий) можна взяти кнопку від акумуляторної  дрелі-шуруповерта.Там є вмонтований ШИМ-регулятор.Тільки підстроєчний резистор поміняти і вивести на передню панель.
 А взагалі заводські регулятори від 30грн коштують. Правда слабенькі, ватт на 5. Запропонований вище мною варіант можна підключати до потужніших типу Zalman,Thermaltake.
« Останнє редагування: 28 Вересня 2008, 11:19:51 від Medved »
Записаний
"Счастье для всех, даром, и пусть никто не уйдет обиженный!"

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30254
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 09:53:46

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Охолодження
« Прочитано #3 : 28 Вересня 2008, 12:53:15 »

Ну то вже переробка, а бажано б було якось програмно спробувати, бо фіг його зна чи не перегрівається процик в той час як ти змінив оберти.
СпідФен пробував.
На ноуті чогось взагалі не активні кнопки управління.  :(
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Zubik

  • Старожил
  • ****
  • Карма +54/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 318
  • Останні відвідини:
    22 Грудня 2015, 22:58:17

    Звідки: Kalush, IF, UA , "посьолок"
Охолодження
« Прочитано #4 : 28 Вересня 2008, 13:10:45 »

можна взяти кнопку від акумуляторної  дрелі-шуруповерта

 :D  цікаво, як її в ноут затиснути?
Це все застосовно до настольних компів, у ноуті нема сенсу щось змінювати, проц там гріється нехило, мало вільного простору для руху повітря, тому всякі зменшення повітряного потоку неприпустимі  :!!

Відповідь від: 28 Вересня 2008, 13:08:14
На ноуті чогось взагалі не активні кнопки управління.

управління чим?
В мене був віпадок, коли на щойно купленому новому ноуті не працював тачпад - поремонтували по гарантії протягом 2 тижнів  :o
Записаний
Чим більше пізнаю людей, тим більше мені подобаються собаки...

Medved

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +168/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 657
  • Останні відвідини:
    28 Вересня 2016, 09:02:31

    Звідки: Kalush City
Охолодження
« Прочитано #5 : 28 Вересня 2008, 13:41:05 »

Ну то вже переробка, а бажано б було якось програмно спробувати, бо фіг його зна чи не перегрівається процик в той час як ти змінив оберти.
 Програм для цього є багато.Але програми то одне, а фізично регулювати оберти треба апаратними методами.На материнці має бути знову-ж таки той самий ШИМ-контроллер який програмно має бути зв"язаний з Біос"ом.То вже треба взнавати в компанії виробника.Або по форумах шукати. Юра , ти на Overclockers.ru заходив?
цікаво, як її в ноут затиснути?
То я й мав на увазі системні блоки.
« Останнє редагування: 28 Вересня 2008, 13:48:46 від Medved »
Записаний
"Счастье для всех, даром, и пусть никто не уйдет обиженный!"

romashkin

  • Admin
  • *
  • Карма +731/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 8367
  • Останні відвідини:
    17 Березня 2024, 20:51:13

    Звідки: пр. Л.Українки
Охолодження
« Прочитано #6 : 28 Вересня 2008, 14:03:17 »

Ноут класний, за свою ціну, але слово-паразит я не знав коли купляв, що у ньому кулер ніколи не виключається.
яка температура проца при роботі? може то так задумано виробником, тобто інакше проц не встигає нормально охолоджуватись.

У мене на ноуті після прошивки біоса при роботі від мережі вентилятор крутить постійно, але на менших обертах, тому майже не чути шуму. а от при роботі від батареї -  то включається на повну катушку(шум відчутний), то взагалі вимикається. Очевидно, за задумкою виробника, так економніше для батареї.
До прошивки вентилятор включався/виключався, не залежно від того, чи включений в розетку чи ні - шум трохи діставав та і проц більше грівся.
Записаний
Дилетанту складні речі здаються дуже простими, і тільки професіонал розуміє наскільки складна найпростіша річ.)

Хорс

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +99/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 776
  • Син України
  • Останні відвідини:
    07 Лютого 2010, 17:24:54

    Звідки: Станіслав
Охолодження
« Прочитано #7 : 28 Вересня 2008, 14:19:51 »

СпідФен пробував.
На ноуті чогось взагалі не активні кнопки управління.  :(
бо його може не бути, в мене теж таке тік на звич компі і ліпше це взагалі не чіпати, а все через те що живлення кулера якесь там не таке як всюди, точно не памятаю
Записаний
Той, хто знайшов істину сотні років тому; той, хто віддав життя, омиваючи власною Кров'ю Рідну Землю... Той сьогодні попереду нас. Це світло квітучих ідеалів, що освітлюють нам довгий шлях серед духовних порожнеч.

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30254
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 09:53:46

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Охолодження
« Прочитано #8 : 28 Вересня 2008, 15:36:32 »

Центральний проц  41 градусів (це при навантаженні пакуванням архіву на 100%). Правда і кулер почав дути сильніше.
графічний (відяхя) 65 градуси
А без навантаження ЦП його температура взагалі паде до 25 градусів. а графічного до 55.
Думаю цілком би можна було скручувати, але графічний перегрівається. І тому нічого не зробиш, хіба окрему відяху ставити.
Відповідь від: 28 Вересня 2008, 15:34:13
А на рахунок СпідФену - то цілком надійна штука і нормально працює у мене на системнику уже мабуть більше року.
Там у мене проц стоїть такий, що взагалі може без кулера робити ВЕ 2350.
Я його при скрученому на половину кулері не міг нагріти вище 40 градусів.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


romashkin

  • Admin
  • *
  • Карма +731/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 8367
  • Останні відвідини:
    17 Березня 2024, 20:51:13

    Звідки: пр. Л.Українки
Охолодження
« Прочитано #9 : 28 Вересня 2008, 15:48:19 »

виходить, що в тебе відео сильно гріє  і піднімає загальну температуру в корпусі.
буду вдома гляну, як у мене відео гріється.
Записаний
Дилетанту складні речі здаються дуже простими, і тільки професіонал розуміє наскільки складна найпростіша річ.)

masterwish

  • Модератор
  • *
  • Карма +120/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 583
  • Останні відвідини:
    13 Травня 2023, 10:20:25

Охолодження
« Прочитано #10 : 28 Вересня 2008, 17:39:47 »


Центральний проц  41 градусів (це при навантаженні пакуванням архіву на 100%). Правда і кулер почав дути сильніше.
графічний (відяхя) 65 градуси

 :unknow це нормальна робоча температура. В мене на ноуті без навантаження, процесор  - 43, відяха - 60 (asus x50n)
Записаний

Medved

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +168/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 657
  • Останні відвідини:
    28 Вересня 2016, 09:02:31

    Звідки: Kalush City
Охолодження
« Прочитано #11 : 24 Листопада 2008, 20:55:32 »

 Історія одного комп"ютера...

Сьогодні я був злий. Дуже. Я нарешті зробив те що давно хотів. Після чергового зависання компа я пнув його ногою. Сильно.Аж відлетіла передня панелька. Мені набридли постійні тормоза. :evil :butcher
 Запустив.Живий... Думаю  може переставити "вікна". Потім осінило.Пхаю руку до кулера процесора. Ауч!!!... Пече. Риюсь в неті. КАчаю прогу S&M. Запускаю, дивлюсь температуру проца. 98 градусів... :o
 Знімаю кулер. І бачу там таку картину


 
 Не послухав я поради MasTeR_Wish-а. :(
 Це все пояснює. Хлопці! Чистіть свої кулери!
Записаний
"Счастье для всех, даром, и пусть никто не уйдет обиженный!"

Хорс

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +99/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 776
  • Син України
  • Останні відвідини:
    07 Лютого 2010, 17:24:54

    Звідки: Станіслав
Охолодження
« Прочитано #12 : 24 Листопада 2008, 22:47:45 »

а за скік то часу?? бо коли я перший раз свій чистив то він і сам був досить чистий після 3 років праці
Записаний
Той, хто знайшов істину сотні років тому; той, хто віддав життя, омиваючи власною Кров'ю Рідну Землю... Той сьогодні попереду нас. Це світло квітучих ідеалів, що освітлюють нам довгий шлях серед духовних порожнеч.

masterwish

  • Модератор
  • *
  • Карма +120/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 583
  • Останні відвідини:
    13 Травня 2023, 10:20:25

Охолодження
« Прочитано #13 : 24 Листопада 2008, 22:53:32 »

Знімаю кулер. І бачу там таку картину

 :o :o :o Ого. Це за скільки часу такого набралося? ...На фото пил з якимось маслом, чи мені здається?
Записаний

Medved

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +168/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 657
  • Останні відвідини:
    28 Вересня 2016, 09:02:31

    Звідки: Kalush City
Охолодження
« Прочитано #14 : 24 Листопада 2008, 22:57:40 »

а за скік то часу?? бо коли я перший раз свій чистив то він і сам був досить чистий після 3 років праці
Знімаю кулер. І бачу там таку картину

 :o :o :o Ого. Це за скільки часу такого набралося? ...На фото пил з якимось маслом, чи мені здається?

 За два з половиною роки. В мене попередній комп 3 роки відкалатав.Я його розібрав , то там пилюку мож було пальцем стерти. А тут :o пилюка комками набилась.Десять маю справу з комп"ютерами - ще такого не бачив.Думаю що то проблема в стандартному АМДшному кулерові. Відстань між ребрами дуже вузька - десь біля 2мм.
Записаний
"Счастье для всех, даром, и пусть никто не уйдет обиженный!"

Хорс

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +99/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 776
  • Син України
  • Останні відвідини:
    07 Лютого 2010, 17:24:54

    Звідки: Станіслав
Охолодження
« Прочитано #15 : 24 Листопада 2008, 23:05:21 »

а в те коммп в дома ??часом не в ящику з порохами бо то дійсно капєц
Записаний
Той, хто знайшов істину сотні років тому; той, хто віддав життя, омиваючи власною Кров'ю Рідну Землю... Той сьогодні попереду нас. Це світло квітучих ідеалів, що освітлюють нам довгий шлях серед духовних порожнеч.

Medved

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +168/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 657
  • Останні відвідини:
    28 Вересня 2016, 09:02:31

    Звідки: Kalush City
Охолодження
« Прочитано #16 : 25 Листопада 2008, 00:47:41 »

а в те коммп в дома ??часом не в ящику з порохами бо то дійсно капєц
 Та ні. Під столом стоїть.А стіл під вікном, а вікна до дороги виходять. Літом пилюка капєц летить.Не думав що до процесора добереться.
Записаний
"Счастье для всех, даром, и пусть никто не уйдет обиженный!"

syddia

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +369/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2160
  • Останні відвідини:
    17 Вересня 2017, 21:38:01

Охолодження
« Прочитано #17 : 25 Листопада 2008, 08:56:10 »

Та ні. Під столом стоїть.А стіл під вікном, а вікна до дороги виходять. Літом пилюка капєц летить.Не думав що до процесора добереться.
Гадаю велике значення має де саме стоїть системний блок.

 На початках як мені купили комп (6-7 років назад) я також не тямив шо кулер як і весь системник треба чистити від пилюки. Це тривало до того часу поки через 2 роки роботи в мене комп почав просто напросто вирубуватись. Компютерщик по сусідству за 5 грн. почистив кулер та змастив його і все як рукою зняло. Після того я сам чищу системник, правда занадто рідко - десь 1 раз в рік, а може і рідше. :-[
 Проте, в мене ніколи і не було багато пилюки, бо системник стоїть на столі, а в хаті завдяки бабці ідеальна чистота. Зате які жахи я побачив рік тому у системнику своєї, на той час майбутньої, жінки. Після двох років експлуатації компа (системник стояв на підлозі), вона жалілась на сильний шум від системного блоку. Я його розкрутив, а там картина мало не таке як у Medvedа. Мякий пензлик і порохосос не допомагали, довелось знімати кулер з радіатором і вишкрябувати пилюку тонкою викруткою з ватою просякнутою дешевим одеколоном. Великим моїм промахом було те, що я наперед не запасся термопастою і довелось ставити все на місце так як є. :pardon
Записаний

Kwinto

  • Постійний користувач
  • ***
  • Карма +77/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 103
  • www.geostart.ru
  • Останні відвідини:
    21 Квітня 2012, 21:47:01

    Звідки: п-iв Ямал. Бованенково.
Охолодження
« Прочитано #18 : 16 Вересня 2009, 22:18:12 »


Не дивлячись на те, що літо вже минуло наші ноутбуки страшенно гріються та гудуть. В усякому разі цей діагноз чекає усіх щасливих власників чиїй техніці виповнилось більше року.

Не потірбно їх нести в сервіс, все можна виправити за лічені секунди. Потрібно просто взяти і добряче подути ротом в охолоджувальну решітку. Спочатку захопити одну частину, а потім іншу (не забудьте закрити очі).

Хмаринка пилюки яка звідти вилетить повинна вас здивувати. і от так декілька раз з одного боку решітки, а потім з другого.

Результат буде як то кажуть "на лицо". Якщо ноута не виключити, а залишити включеним то буквально за хвильку він стане втричі менше густи та грітись: відкриється нове дихання.

щодо всяких спеціальних ковриків\ підставок скажу: все це для одного місця, якщо вихідний канал для повітря яке виходить з ноутбука забився то доки ви його не почистите не один коврик\підставка йому не допоможуть. Звичайно краще розібрати і почистити, але розбирати то не завжди доступно, а от подути цілком вистачить. Також скажу що пилосос тут також мало чи допоможе - не вистачить йому потужності видути.

хто не зрозумів куди дути спробую показати на малюнку:




а ось, що меже бути коли ноутбук працює в пильних умовах трошки більше ніж 2 роки

Записаний

Ross

  • Новачoк
  • Карма +2/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 24
  • Останні відвідини:
    31 Січня 2016, 12:18:53

    Звідки: Сівецька
Охолодження
« Прочитано #19 : 17 Вересня 2009, 10:41:01 »

щодо всяких спеціальних ковриків\ підставок скажу: все це для одного місця, якщо вихідний канал для повітря яке виходить з ноутбука забився то доки ви його не почистите не один коврик\підставка йому не допоможуть.

З цим не згідний, ти забув про вхідні отвори, через  які втягується повітря, а вони розташовані знизу (принаймі в мене так) і якщо ноут ставити на коліна, ліжко, диван і т.д, 1. ноут почне затягувати пилюку і дрібні ворсинки, 2. якщо поставити ноут на м"яку поверхню (ліжко, диван) вхідні отвори можна взагалі перекрити, в результаті перегрів. Якщо ноут стоїть на столі, то нема проблем.  Я під свій ноут ставлю кусок ДСП, (поличка від шафи), ще й мишка поміщається :)
Записаний