Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

16 років 9 місяців 19 днів

Голосування

Яка на вашу думку система виборів на місцевому рівні краща?

Пропорційна
Мажоритарна
Змішана
мені всерівно

Автор Тема: Мажоритарна чи пропорційна  (Прочитано 33128 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Ігор_О

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +282/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1943
  • Останні відвідини:
    06 Жовтня 2016, 16:39:01

Мажоритарна чи пропорційна
« Прочитано #20 : 18 Березня 2009, 16:43:41 »

Так ото ж :) Перечитай цю тему, я вже багато писав з цього приводу.
Є ще один аргумент в користь пропорційки.
Уявіть картину, є Партія_№1, у неї чудовий бренд або дууууже харизматичний лідер. Рейтинг її підтримки десь 60%. Є ще Партія_№2, вона послабше буде, десь на 30% тягне, і є зоооовсім дрібна Партія_№3, припустимо "геїв і лесбіянок", її підтримує всього 10% електорату - але все-таки він є!

Пропорційні вибори: з 50 депутатів Калуської міської ради маємо 30 "харизматиків", 15 "середняків" і 5 "геїв". Все ніби чесно.

Мажоритарні вибори: 50 харизматиків. Чесно?
Відповідь від: 18 Березня 2009, 16:42:42
я місцевих і тепер не знаю, а до Верховної пам'ятаю.
Тоді не знали, і тепер не знаєте.... Нащо голосуєте?
Записаний

romashkin

  • Admin
  • *
  • Карма +731/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 8367
  • Останні відвідини:
    Вчора в 12:30:50

    Звідки: пр. Л.Українки
Мажоритарна чи пропорційна
« Прочитано #21 : 18 Березня 2009, 16:55:39 »

тоді знав, як голосував, тепер забув просто.
а на останні вибори я не ходив, бо на той момент не бачив нормальних партій, щоб я міг віддати свій голос.
Записаний
Дилетанту складні речі здаються дуже простими, і тільки професіонал розуміє наскільки складна найпростіша річ.)

Ігор_О

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +282/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1943
  • Останні відвідини:
    06 Жовтня 2016, 16:39:01

Мажоритарна чи пропорційна
« Прочитано #22 : 18 Березня 2009, 17:00:01 »

тоді знав, як голосував, тепер забув просто.
Так і є.... Приходять депутати і відходять, з пам'яті стираються.... А партії, як добрі, так і погані - ніколи не забуваються! :)
Записаний

romashkin

  • Admin
  • *
  • Карма +731/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 8367
  • Останні відвідини:
    Вчора в 12:30:50

    Звідки: пр. Л.Українки
Мажоритарна чи пропорційна
« Прочитано #23 : 18 Березня 2009, 17:10:38 »

так, це перевага, погоджуюсь.
я останнім часом навіть теж трохи схиляюсь до пропорційної системи.  :)
але у нас ще її нема, у нас поки олігархічно-кланова.  :(
Записаний
Дилетанту складні речі здаються дуже простими, і тільки професіонал розуміє наскільки складна найпростіша річ.)

Ігор_О

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +282/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1943
  • Останні відвідини:
    06 Жовтня 2016, 16:39:01

Мажоритарна чи пропорційна
« Прочитано #24 : 18 Березня 2009, 21:05:46 »

але у нас ще її нема, у нас поки олігархічно-кланова.
Так. Партії "геїв і лесбіянок" нема, поки що. Чи може....
Записаний

romashkin

  • Admin
  • *
  • Карма +731/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 8367
  • Останні відвідини:
    Вчора в 12:30:50

    Звідки: пр. Л.Українки
Мажоритарна чи пропорційна
« Прочитано #25 : 18 Березня 2009, 21:43:22 »

та у нас одні збоченці, а Ви кажете нема.  :=)
Записаний
Дилетанту складні речі здаються дуже простими, і тільки професіонал розуміє наскільки складна найпростіша річ.)

Ігор_О

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +282/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1943
  • Останні відвідини:
    06 Жовтня 2016, 16:39:01

Мажоритарна чи пропорційна
« Прочитано #26 : 19 Березня 2009, 09:09:48 »

та у нас одні збоченці, а Ви кажете нема.
То треба, щоб вони мали можливість бути представленими в міській раді.... А то жодного представника наразі....  :P
Записаний

syddia

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +369/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2160
  • Останні відвідини:
    17 Вересня 2017, 21:38:01

Мажоритарна чи пропорційна
« Прочитано #27 : 19 Березня 2009, 09:40:09 »

Ти пам'таєш депутатів місцевої ради, які були на Твоєму окрузі в попередніх каденціях?
  А от у мене з памяттю ліпше, можу трохи путати, але точно памятаю, що на Загір"ї були 2 виборчі дільниці (зараз, здається, одна) і відповідно цей житловий масив у міській раді був представлений двома депутатами. Свого часу Загір"я у міськраді представляли Кузик і Кушли, був ше такий претендент як Чернюк, а можливо і він був депутатом. Зазначені люди проживали в тому мікрорайоні, який представляли і відповідно цікавились його проблемами. Кузик та Кушлик і тепер є депутатами, і не забувають про жителів тієї частини міста, де і самі проживають, але рівень відповідальності перед громадськістю вже не той. Мож без докорів сумління дивитись у вічі сусідами у будь-якому випадку, адже знають, що голосували за них не лише жителі конкретного мікрорайону, а всі калушани, тай голосували не за них, а за бренд партії, в якій вони мають щастя бути членами.
 Ще при пропорційній системі виборів на місцевому рівні у міскраді можуть бути люди, які нічого спільного з Калушем не мають. Особливо такий перекос може бути відчутним на рівні обласної ради. А от у міськраді Києва то є повний дурдом. Можливо тепер ті всі депи і проживають у Києві, але явно всі вино не є корінними києвлянами. :(
Записаний

Ігор_О

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +282/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1943
  • Останні відвідини:
    06 Жовтня 2016, 16:39:01

Мажоритарна чи пропорційна
« Прочитано #28 : 19 Березня 2009, 09:54:15 »

Свого часу Загір"я у міськраді представляли Кузик і Кушли,
Чудовий приклад. Два депутати - а яка велика між ними різниця..... Так от, Володя - при пропорційній системі виборів вони знову можуть обоє стати представниками громади. А при мажоритарці - лише Кузик.

Ще при пропорційній системі виборів на місцевому рівні у міскраді можуть бути люди, які нічого спільного з Калушем не мають.
Неможливо. Згідно до ЗУ "Про місцеве самоврядування".

Особливо такий перекос може бути відчутним на рівні обласної ради.
А тут може. Як і в районних. Закон тут недосконалий - тому ВЖЕ маємо масу прикладів.
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30260
  • Останні відвідини:
    Вчора в 11:08:11

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Мажоритарна чи пропорційна
« Прочитано #29 : 19 Березня 2009, 10:05:53 »

За мажоритарки Полицький пісочниці поставив, Бабайка гречку роздавала як Льоня. Ще там хтось дитячі майданчки зробив був. І то йшло у залік депутатові, бо люди пам'ятали. А зараз пам'ятають лише розборки депутатів з мером.
Більшість не вникає глибоко і не розбирає хто правий.
Людині психологічно простіше звернутися до людини, ніж до організації.
Звісно у майбутньому то зміниться.
Але зараз більшість людей за мажоритарку.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Ігор_О

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +282/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1943
  • Останні відвідини:
    06 Жовтня 2016, 16:39:01

Мажоритарна чи пропорційна
« Прочитано #30 : 19 Березня 2009, 10:19:32 »

За мажоритарки Полицький пісочниці поставив, Бабайка гречку роздавала як Льоня. Ще там хтось дитячі майданчки зробив був. І то йшло у залік депутатові,
Ставили і роздавали лише ті, хто ДОБРЕ ЗНАВ для чого він це робить і ЩО він з того буду мати! От ви всі смієтеся з Льоні і його "любимых бабушек", але тут же заявляєте як це ДОБРЕ для простого люду! А Кушлик от лавочки не ставив і крупу не роздавав, але зробив для міста не менше (скоріше, більше)! Не змушуйте мене говорити те, що Ромашкін потім невірно трактує...
Відповідь від: 19 Березня 2009, 10:17:16
А зараз пам'ятають лише розборки депутатів з мером.
Невірно. Це розборки мера з депутатами. Є різниця.

Але зараз більшість людей за мажоритарку.
Була мажоритарка, кілька каденцій. Тепер пропорційка. Вам стало дуже зле від того? Наскільки гіршим стало Ваше життя від введення пропорційки? Завтра все повернеться назад. Вам стане відчутно краще?
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30260
  • Останні відвідини:
    Вчора в 11:08:11

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Мажоритарна чи пропорційна
« Прочитано #31 : 19 Березня 2009, 10:52:43 »

Ну до чого тут то як мені стало. Розмова складаєтьсятаким чином, що якшо народ (його більша частина) хоче назад мажоритарку, то він просто не шарить, і тому потрібно йому пропорційку насадити.

Не так важливо чи народ правий, чи знову помиляється, якщо є демократія. Бо якщо вона є, то мусить бути так, як люди хочуть, а хай би вони і 100 разів не праві були.
Відповідь від: 19 Березня 2009, 10:45:25
Далі. про то хто що робив і роздавав.

Робили як уміли і як вважали за потрібне. Звісно для того, щоб прорватися до влади. Комусь вдалося, комусь ні.
Від зміни виборчої системи той аспект не змінився. Але проблема виникла наступна.
Коли хтось щось зробив - зробив хто? Кузик. Коли хтось щось начудив чи не зробив того що мав зробити, винен хто? Партія.
Людям це не подобається. І як би ми того не хотіли, алеу переважній більшості люди - то не доктори наук, а прості робітники, яким не потрібні лекції, а потрібна конкретика. Навіть банальна і популістська, як у Черновецького, але вона діє.
Відповідь від: 19 Березня 2009, 10:50:47
Все у світі відносно. А політика особливо. І я погоджуючись із Вами щодо переваг пропорційної системи, лише наголошую на існуванні того іншого боку справи.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Ігор_О

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +282/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1943
  • Останні відвідини:
    06 Жовтня 2016, 16:39:01

Мажоритарна чи пропорційна
« Прочитано #32 : 19 Березня 2009, 11:07:59 »

якшо народ (його більша частина) хоче назад мажоритарку,
Та це лише ми тут з Вами дискутуємо! А народу (його більшій частині) - глибоко пофіг яка система. І в цьому - біда. І не хоче народ ні мажоритарки, ні пропорційки. Він хоче чогось доброго, і побільше, і бажано на шару...

Робили як уміли і як вважали за потрібне.
Не як УМІЛИ - а як МОГЛИ. Будь-який достойний і чесний чоловік, хоч би який мудрий не був - завжди буде програвати кузикам, бойдуникам і бабайкам. В сусідній темі я навів частину теперішньої фракції НУ - більшість з них ніколи б не були депутатами, якби не пропорційка. І роблять вони зараз немало - якраз ХТО ЯК УМІЄ.

Коли хтось щось зробив - зробив хто? Кузик. Коли хтось щось начудив чи не зробив того що мав зробити, винен хто? Партія.
А ще кажуть - при "совітах" було так, а при "демократах" інак, а от прийдуть "націоналісти" і все сі змінит....
А Кузику ніц не заважає робити добро і без депутатського мандату. Що, слабо? Чи мандат - необхідна умова доброчинності?

більшості люди - то не доктори наук, а прості робітники, яким не потрібні лекції, а потрібна конкретика. Навіть банальна і популістська, як у Черновецького, але вона діє.
І Ви хочете, щоб вона далі продовжувалась....
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30260
  • Останні відвідини:
    Вчора в 11:08:11

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Мажоритарна чи пропорційна
« Прочитано #33 : 19 Березня 2009, 11:11:29 »

Ага. Горю бажанням. Тим більше, що Ви то за мене вирішили, бо речення не питальне  :)
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Ігор_О

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +282/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1943
  • Останні відвідини:
    06 Жовтня 2016, 16:39:01

Мажоритарна чи пропорційна
« Прочитано #34 : 19 Березня 2009, 11:16:40 »

Так скільки ж мені питати, яка система Вам (і більшості народу) до вподоби?! Вже знаю  ;)
Записаний

romashkin

  • Admin
  • *
  • Карма +731/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 8367
  • Останні відвідини:
    Вчора в 12:30:50

    Звідки: пр. Л.Українки
Мажоритарна чи пропорційна
« Прочитано #35 : 19 Березня 2009, 11:32:06 »

Він хоче чогось доброго, і побільше, і бажано на шару...
може я і не вірно Вас розумію, але питання не в тому як я розумію, а в тому що Ви вважаєте, що наш народ такий собі неправильний, халяви хоче, політиків не тих вибирає....
я з цим не можу погодитись, любий народ хоче халяви і любий клює на кращі обіцянки. питання у відповідальності за ті обіцянки. Поки її немає, але природній відбір проходить, просто не так скоро, як Вам і мені би того хотілось.
Записаний
Дилетанту складні речі здаються дуже простими, і тільки професіонал розуміє наскільки складна найпростіша річ.)

Ігор_О

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +282/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1943
  • Останні відвідини:
    06 Жовтня 2016, 16:39:01

Мажоритарна чи пропорційна
« Прочитано #36 : 19 Березня 2009, 11:42:34 »

а в тому що Ви вважаєте, що наш народ такий собі неправильний, халяви хоче, політиків не тих вибирає....
Та ну не перекручуйте! Я ніколи не казав, що: 1. народ неправильний. 2. народ обирає не тих політиків.
Народ не може бути "правильним" і "неправильним"! Він може бути просто таким, яким є. І наш, український народ, ТАКИЙ ЯК Є! Вихований 400-літнім рабством і 70-літнім "совком"! І я - такий самий "народ", як і Ви. Тільки я щось зрозумів у своєму житті і хочу це до свого народу донести і змінити його. Нехай по одному чоловіку, по два - але переконувати людей. Бо так мене батьки вчили.
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30260
  • Останні відвідини:
    Вчора в 11:08:11

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Мажоритарна чи пропорційна
« Прочитано #37 : 19 Березня 2009, 11:47:54 »

Ну значить храмає переконування, раз не лиш у Ромашкіна одного виникають такі асоціації  :(

Без образ.  ;)
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Ігор_О

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +282/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1943
  • Останні відвідини:
    06 Жовтня 2016, 16:39:01

Мажоритарна чи пропорційна
« Прочитано #38 : 19 Березня 2009, 11:54:50 »

Ну значить храмає переконування, раз не лиш у Ромашкіна одного виникають такі асоціації
Швидше, це проблеми віртуального спілкування....

І ще щодо "неправильних" політиків: Народ має ту владу, на яку він заслуговує! Лише прошу не приписувати мені авторство цього вислову.
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30260
  • Останні відвідини:
    Вчора в 11:08:11

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Мажоритарна чи пропорційна
« Прочитано #39 : 19 Березня 2009, 11:58:43 »

Швидше, це проблеми віртуального спілкування....

Є таке.

Але треба розвивати своє вміння віртуально спулкуватися. У чому ми з вами тут і вправляємося.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.