Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

16 років 9 місяців 19 днів

Голосування

Яка на вашу думку система виборів на місцевому рівні краща?

Пропорційна
Мажоритарна
Змішана
мені всерівно

Автор Тема: Мажоритарна чи пропорційна  (Прочитано 33130 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

romashkin

  • Admin
  • *
  • Карма +731/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 8367
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 07:48:28

    Звідки: пр. Л.Українки
Мажоритарна чи пропорційна
« : 23 Вересня 2008, 09:57:07 »

http://realfreeman.blogspot.com/2008_03_01_archive.html
Ігор_О, читав Ваш блог, зокрема "мажоритарна чи пропорційна"
досить гарно написано і обгрунтовано  :frend
але то в теорії, а як в житті? чи можете ви, з допомогою своєї фракції, щось реально змінити?


до речі, чому більше не підтримуєте свій блог?

Записаний
Дилетанту складні речі здаються дуже простими, і тільки професіонал розуміє наскільки складна найпростіша річ.)

syddia

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +369/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2160
  • Останні відвідини:
    17 Вересня 2017, 21:38:01

Мажоритарна чи пропорційна
« Прочитано #1 : 23 Вересня 2008, 11:59:30 »

 romashkin, дуже цікава тема. Я сам раніше задумувався над її створенням, але руки не доходили.

 До теми додано голосування. Всі бажаючі мають можливість визначитись для наочного відображення думок наших політично активних форумчан. ;)
Записаний

Ігор_О

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +282/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1943
  • Останні відвідини:
    06 Жовтня 2016, 16:39:01

Мажоритарна чи пропорційна
« Прочитано #2 : 23 Вересня 2008, 13:31:33 »

Оооо! Ви й блог знайшли...  :) Та то так, проби пера були. Не вистачає часу на все. Катпстрофічно. Навіть тут є кілька тем не закінчених мною. Постараюсь скоро "виправитись", а деякі публікаціїї знашого форуму перенести і в блог. Дякую за цікавість.

Щодо даної теми: все більше схиляюся, що основна перевага пропорційної схеми - менша ротація депкорпусу і, відповідно, вища його якість.
Записаний

GaLaCa

  • Новачoк
  • Карма +9/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 8
  • Калуський БОГАТИР :)
  • Останні відвідини:
    11 Жовтня 2008, 18:03:59

    Звідки: вул.Будівельників
Мажоритарна чи пропорційна
« Прочитано #3 : 23 Вересня 2008, 14:15:06 »

Цитувати (вибране)
А от в США не руйнує... І в Німеччині. І у Франції, Польщі, Італії, Іспанії... Не подобається Захід? Будь-ласка - в Росії теж не руйнує пропорційна система нічого... А може справа не в системі?
Так в  країнах Заходу закони працюють,а у нас НІ,в нас закони приймають депутати самі для себе,а не для народу  :(
Вот запитання,чому у нас 1 закон влада читає по свому,а опозиція по свому?
А в Росії,там взагалі влада передається по наслэдству  :=)
А на рахунок яка нам потрібна система,так поки не почнуть працювати і прийматися закони,нам нічого не підходить,бо завжди знайдуться люди (зрадники,перебіжчики)бо в першу чергу депутат дбає про себе,а за 5 років наживе собі капітал,забезпечить себе,родину,а народ на останьому місці,і згадують про нього лиш перед виборами  :(
« Останнє редагування: 23 Вересня 2008, 14:26:32 від GaLaCa »
Записаний

Ігор_О

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +282/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1943
  • Останні відвідини:
    06 Жовтня 2016, 16:39:01

Мажоритарна чи пропорційна
« Прочитано #4 : 23 Вересня 2008, 14:21:25 »

Так в  країнах Заходу закони працюють,а у нас НІ,в нас закони приймають депутати самі для себе,а не для народу
Ну чому ж Ви так?! Он БЮТ спільно з ПР і комуняками прийняли закон для народу, тобто для частини народу - держслужбовцям слід знати російську мову. Підіждіть трохи, скоро зроблять її другою державною і це буде ЗАКОН ДЛЯ ВСЬОГО НАРОДУ!  :)

Вот запитання,чому у нас 1 закон влада читає по свому,а опозиція по свому?
А Ви вважаєте, що виною цьому є пропорційна система виборів? А якщо повернеться мажоритарка все стане прекрасно? Закони почнуть прийматися не "для себе", а для людей? І відразу ці закони запрацюють? Обгрунтуйте.
Записаний

syddia

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +369/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2160
  • Останні відвідини:
    17 Вересня 2017, 21:38:01

Мажоритарна чи пропорційна
« Прочитано #5 : 23 Вересня 2008, 14:43:21 »

все більше схиляюся, що основна перевага пропорційної схеми - менша ротація депкорпусу і, відповідно, вища його якість.
 Ну а як на рахунок того, що все таки вбільшості професіонали повинні зосереджуватись у виконкомі відповідної ради, а місцева рада повинна складатись із представників простого люду.

  Переконання Ігор_О дієві в ідеальних умовах. У нас же, разом із професіоналами по списках навіть на місцевому рівні можуть у раду протиснутись цілком випадкові люди. Я не відкидаю пропорційної системи виборів як таку. Я вважаю, що для України, на даному етапі розвитку, краще мати змішану систему виборів на загальнодержавному рівні і мажоритарну на місцевому.

  А ще потрібно, як я вже десь тут писав, задіювати самі низові ланки місцевого самоврядування для того, щоб народ відчував, що з ним радяться повсякденно, а не тільки у час виборів. ;)
Записаний

Ігор_О

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +282/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1943
  • Останні відвідини:
    06 Жовтня 2016, 16:39:01

Мажоритарна чи пропорційна
« Прочитано #6 : 23 Вересня 2008, 15:10:06 »


Ну а як на рахунок того, що все таки вбільшості професіонали повинні зосереджуватись у виконкомі відповідної ради, а місцева рада повинна складатись із представників простого люду.
А простий люд не може бути професіоналом? Я переконався, що досвід - ключове поняття в роботі депутата. Саме депутатський досвід. Адже люди, які стають ними вперше - не знають багато простих речей: як готується рішення, хто його візує, хто має право допустити питання на розгляд чи зняти його, і багато інших процедурних моментів і не лише процедурних! Наприклад, бюджет. Я дещо писав по цій темі, на жаль не вистачає часу продовжувати - але поки нові депутати зрозуміють суть бюджетоутворення - проходить багато часу. Адже вони - лікарі, вчителі, службовці і працівники - простий люд, як Ви кажете. От чиновники (професіонали) цим і користуються, і досить часто. І не в інтересах громади  :)
Тому має бути як у футбольній команді: молодість плюс досвід! Саме пропорційна система дозволяє виховати досвідчених і грамотних депутатів.

Переконання Ігор_О дієві в ідеальних умовах. У нас же, разом із професіоналами по списках навіть на місцевому рівні можуть у раду протиснутись цілком випадкові люди.
Погоджуюсь з Вами. Але ж ми вперше обирали місцеві ради за такою системою - наступного разу помилок буде менше, а ще наступного - ще менше.

А ще потрібно, як я вже десь тут писав, задіювати самі низові ланки місцевого самоврядування для того, щоб народ відчував, що з ним радяться повсякденно, а не тільки у час виборів.
Абсолютно вірно. Ми до цього ще повернемося - це буде в темі "Хто має визначати..."
Записаний

GaLaCa

  • Новачoк
  • Карма +9/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 8
  • Калуський БОГАТИР :)
  • Останні відвідини:
    11 Жовтня 2008, 18:03:59

    Звідки: вул.Будівельників
Мажоритарна чи пропорційна
« Прочитано #7 : 23 Вересня 2008, 15:38:22 »

А Ви вважаєте, що виною цьому є пропорційна система виборів? А якщо повернеться мажоритарка все стане прекрасно?
Ну закони не працювали,як за мажоритарною системою,так не працюють і за пропорційною системою  :(
Пропорційна не добра тим,що народ не визначає кого брати в списки,а визначають партійні боси  :(
Мажоритарна не добра тим,що попадаючи у раду зразу починається збір більшості (підеш у більшість дамо то і то)і тоді видно хто за принципами (меншість),а хто по понятіях (більшість)
Шкода,що хороші люди не ідуть у політику,бо знають,що наша політика,це брудна політика,маю наувазі Вакарчука,молодець,сміливий крок  :good
Записаний

Ігор_О

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +282/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1943
  • Останні відвідини:
    06 Жовтня 2016, 16:39:01

Мажоритарна чи пропорційна
« Прочитано #8 : 23 Вересня 2008, 15:48:13 »


Пропорційна не добра тим,що народ не визначає кого брати в списки,а визначають партійні боси
Але ж народ може поцікавитись списком партії і побачивши там недостойну людину за партію не проголосувати! біда в тому, що він, народ, дивиться не на весь список, а лише на першу особу (БЮТ - яскравий тому приклад). А потім він, народ, чухається і дивується.

Шкода,що хороші люди не ідуть у політику,бо знають,що наша політика,це брудна політика
Але ж комусь треба це робити...
Записаний

romashkin

  • Admin
  • *
  • Карма +731/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 8367
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 07:48:28

    Звідки: пр. Л.Українки
Мажоритарна чи пропорційна
« Прочитано #9 : 23 Вересня 2008, 16:04:52 »

трудно зробити вибір, у всіх партіях є особи, через яких не хочеться голосувати.
і що залишається? голосуємо за лідера, тобто за Тимошенко, Ющенко і т.д.
У нас рейтинг партії дорівнює рейтингу її лідера. Мабуть це повязано із нашою ментальністю.  :unknow

тому і маємо - конфлікт лідерів, а не конфлікт партій і це дуже гостро відчутно напередодні виборів Президента.

Ще один недолік партійної системи, що безпартійному там немає місця, треба підлаштовуватись під якусь партію.
Записаний
Дилетанту складні речі здаються дуже простими, і тільки професіонал розуміє наскільки складна найпростіша річ.)

syddia

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +369/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2160
  • Останні відвідини:
    17 Вересня 2017, 21:38:01

Мажоритарна чи пропорційна
« Прочитано #10 : 23 Вересня 2008, 16:31:55 »

Ну най би вже була пропорційна система на виборах всіх рівнів, але хоча б запровадити відкриті списки. Можна було б залишити недоторканою першу пятірку у списку партії до ВРУ і незмінним тільки перше місце на виборах до місцевих рад. Ще у такому випадку потрібно було б зменшити кількість зареєстрованих партій в Україні, бо за списками всіх не встежиш, тай із півтора сотні українських партій тільки три десятка беруть участь у виборах.
Записаний

Ігор_О

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +282/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1943
  • Останні відвідини:
    06 Жовтня 2016, 16:39:01

Мажоритарна чи пропорційна
« Прочитано #11 : 23 Вересня 2008, 16:43:06 »


трудно зробити вибір, у всіх партіях є особи, через яких не хочеться голосувати.
і що залишається? голосуємо за лідера, тобто за Тимошенко, Ющенко і т.д.
У нас рейтинг партії дорівнює рейтингу її лідера. Мабуть це повязано із нашою ментальністю. 

тому і маємо - конфлікт лідерів, а не конфлікт партій і це дуже гостро відчутно напередодні виборів Президента.
Правильно. Бо більшість розуміє не відмінності програмових засад партій, а відмінності між лідерами. НУ - чітко націонал-ліберальна партія, тому я і тут. БЮТ - виражені соціал-демократи, "лівацька" партія. Не розумію, що там роблять Пинзеник, Терьохін і Соболєв, мої колишні колеги. Тим більше, не розумію як можуть за них голосувати підприємці. Для цивілізованого світу це неприродньо. Але ж ми - унікальна країна  :)

Ще один недолік партійної системи, що безпартійному там немає місця, треба підлаштовуватись під якусь партію.
Неправда. У виборчому списку можуть бути члени партії (або партій-учасниць виборчого блоку) або позапартійні. Тільки не члени інших партій.

Ну най би вже була пропорційна система на виборах всіх рівнів, але хоча б запровадити відкриті списки. Можна було б залишити недоторканою першу пятірку у списку партії до ВРУ і незмінним тільки перше місце на виборах до місцевих рад. Ще у такому випадку потрібно було б зменшити кількість зареєстрованих партій в Україні, бо за списками всіх не встежиш, тай із півтора сотні українських партій тільки три десятка беруть участь у виборах.
Абсолютно погоджуюсь  :drink
Записаний

romashkin

  • Admin
  • *
  • Карма +731/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 8367
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 07:48:28

    Звідки: пр. Л.Українки
Мажоритарна чи пропорційна
« Прочитано #12 : 23 Вересня 2008, 16:57:15 »

ви правильно зауважили, навіть самі партійці смутно представляють чого вони іменно у тій партії, а що вже говорити про людей.

Неправда. У виборчому списку можуть бути члени партії (або партій-учасниць виборчого блоку) або позапартійні. Тільки не члени інших партій.
а я не хочу іти у список до партії, бо у тій партії є Петро чи Данило, які є злодюгами, навіть якщо програма партії мені і близька. То що мені робити? Порушується моє право громадянина, мене заганяють у рамки. Або з партією, або ніяк...
Записаний
Дилетанту складні речі здаються дуже простими, і тільки професіонал розуміє наскільки складна найпростіша річ.)

Ігор_О

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +282/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1943
  • Останні відвідини:
    06 Жовтня 2016, 16:39:01

Мажоритарна чи пропорційна
« Прочитано #13 : 23 Вересня 2008, 17:10:40 »


ви правильно зауважили, навіть самі партійці смутно представляють чого вони іменно у тій партії, а що вже говорити про людей.
Ті, кого я назвав, якраз дуже добре розуміють, чого вони там. Це лише мені не зрозуміло  :)

Порушується моє право громадянина, мене заганяють у рамки. Або з партією, або ніяк...
Ну чому ж?! Ви можете балотуватися на міського голову! Або Президента!  :=)
Записаний

syddia

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +369/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2160
  • Останні відвідини:
    17 Вересня 2017, 21:38:01

Мажоритарна чи пропорційна
« Прочитано #14 : 23 Вересня 2008, 19:21:51 »

Пропоную всім нам поставити один одному по плюсику, бо ми фактично дійшли консенсусу і не маємо про шо спорити. :-D
Кожному своє: Ромашкіну крісло мера і плювати йому на партії, Ігору депутатське крісло завдяки пропорційній ситемі і рідній партії, а мені... а мені і так в політику не можна. ;)
Записаний

Ігор_О

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +282/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1943
  • Останні відвідини:
    06 Жовтня 2016, 16:39:01

Мажоритарна чи пропорційна
« Прочитано #15 : 23 Вересня 2008, 23:57:43 »


а мені і так в політику не можна.
Тоді політика прийде до Вас!  :)
+1
Записаний

romashkin

  • Admin
  • *
  • Карма +731/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 8367
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 07:48:28

    Звідки: пр. Л.Українки
Мажоритарна чи пропорційна
« Прочитано #16 : 24 Вересня 2008, 07:50:37 »

Раджу почитати Шуровьески Джеймс "Мудрость толпы"
дуже корисна книжна, змінила мій погляд на деякі речі. У ній чітко вказано недоліки групування-партійності при прийнятті рішень.
http://www.koob.ru/surowiecki_j/mudrost_tolpi_james
Записаний
Дилетанту складні речі здаються дуже простими, і тільки професіонал розуміє наскільки складна найпростіша річ.)

Ігор_О

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +282/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1943
  • Останні відвідини:
    06 Жовтня 2016, 16:39:01

Мажоритарна чи пропорційна
« Прочитано #17 : 18 Березня 2009, 16:21:03 »

Питання до Хорса - а Ти пам'таєш депутатів місцевої ради, які були на Твоєму окрузі в попередніх каденціях?
Записаний

Хорс

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +99/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 776
  • Син України
  • Останні відвідини:
    07 Лютого 2010, 17:24:54

    Звідки: Станіслав
Мажоритарна чи пропорційна
« Прочитано #18 : 18 Березня 2009, 16:33:25 »

нє я тоді був ше малий))
Записаний
Той, хто знайшов істину сотні років тому; той, хто віддав життя, омиваючи власною Кров'ю Рідну Землю... Той сьогодні попереду нас. Це світло квітучих ідеалів, що освітлюють нам довгий шлях серед духовних порожнеч.

romashkin

  • Admin
  • *
  • Карма +731/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 8367
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 07:48:28

    Звідки: пр. Л.Українки
Мажоритарна чи пропорційна
« Прочитано #19 : 18 Березня 2009, 16:36:16 »

я місцевих і тепер не знаю, а до Верховної пам'ятаю.
Записаний
Дилетанту складні речі здаються дуже простими, і тільки професіонал розуміє наскільки складна найпростіша річ.)