Вільний форум міста Калушa

Різне => Політика, суспільство, держава => Юридична допомога => Тема розпочата: Medved від 23 Червня 2008, 17:33:56

Назва: Загальні (повсякденні) питання
Відправлено: Medved від 23 Червня 2008, 17:33:56
Підкажіть де в Калуші можна прокунсультуватись по спадковому,земельному питаннях? Скільки коштує така консультація?
Назва: Загальні (повсякденні) питання
Відправлено: WikTor від 24 Червня 2008, 13:50:04
В даній темі можна звертатись з будь якими питаннями, обговореннями якщо хоча б в якісь мірі це стосуються юриспруденції!
Назва: Загальні (повсякденні) питання
Відправлено: юрист від 21 Листопада 2008, 13:50:20
Підкажіть де в Калуші можна прокунсультуватись по спадковому,земельному питаннях? Скільки коштує така консультація?
      допоможемо або направимо до спеціалістів іншої (потрібної вам)сфери
Назва: Загальні (повсякденні) питання
Відправлено: gaar від 14 Грудня 2008, 19:39:58
Працівники ДАІ, мають право брати штрафи на  місці(перевишчення швидкості)?
Назва: Загальні (повсякденні) питання
Відправлено: syddia від 14 Грудня 2008, 21:29:53
Працівники ДАІ, мають право брати штрафи на  місці(перевишчення швидкості)?
Однозначно НІ!!! На місці працівник ДАІ може за такого роду правопорушення скласти постанову про притягнення до адмінвідповідальності і визначити кокретний вид та розмір адмінстягнення, а сам штраф необхідно сплатит на відповідні рахунки у банку. ;)
Назва: Загальні (повсякденні) питання
Відправлено: Alarm від 15 Грудня 2008, 23:31:09
Потрібна порада...!!!
Історія така....    У мене була переплата за ГАЗ..... і до мене майже на протязі цілого року неприходили контролери для зняття показів лічильника..... Сам раз в декілька місяців дзвонив і повідомляв покази.... От знаючи про зміну тврифу з першого грудня я в середині листопада зателефонував у ГАЗ кантору.... щоб повідомити покази лічильника....
мені відповіли, що на даний момент їм заборонили приймати покази по телефону.... і що до мене вкінці місяця прийде конролер... обов'язково!!!   (останні покази мого лічильника за серпень)
Місяцю листопад минув.... контролера я небачив ніхто покази лічильника не знімав....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
В перший тиждень грудня подзвонив у ГАЗ кантору що щось вияснити......
На моє запитання "чому до мене не приходив контролер" мені відповіли "контролер написав пояснюючу, що нікого не було дома"
І я повинен плати за газ від серпневих показів лічильника по да ний час по новій ціні..... що я сам винен.... це я маю пильнувати чи у мене зняли покази газ лічильника.....
На моє запитання що яможу робити в даній ситуації відповіли...."приходити до них в прийомну і написати заяву на імя директора, а їхній юрист подумає що зі мною робити.....
Запиатння... які мої права і обовязки в даній ситуації....?????????????????????????? :duvno
Назва: Загальні (повсякденні) питання
Відправлено: gaar від 16 Грудня 2008, 07:06:33
Працівники ДАІ, мають право брати штрафи на  місці(перевишчення швидкості)?
Однозначно НІ!!! На місці працівник ДАІ може за такого роду правопорушення скласти постанову про притягнення до адмінвідповідальності і визначити кокретний вид та розмір адмінстягнення, а сам штраф необхідно сплатит на відповідні рахунки у банку. ;)

Дякую а як платять штрафи іноземці  :unknow
Назва: Загальні (повсякденні) питання
Відправлено: WikTor від 16 Грудня 2008, 09:10:26
Alarm як  на мою думку тут важко конкретно щось відповісти, я б порадив підійти в газкантору зі всіма документами напряму до юриста і спокійно поговорити, гірше точно не буде! Можливо хтось з подібним зтикався дась пораду іншу!
Назва: Загальні (повсякденні) питання
Відправлено: юрист від 16 Грудня 2008, 14:46:17
Запиатння... які мої права і обовязки в даній ситуації....??????????????????????????
Думаю тут достатньо інформації
Приховано: Показати
  КАБIНЕТ МIНIСТРIВ УКРАЇНИ
 
ПОСТАНОВА
вiд 9 грудня 1999 р. N 2246
Київ
Про затвердження Правил надання
населенню послуг з газопостачання
( Iз змiнами, внесеними згiдно з Постановами КМ
N 644 вiд 08.06.2001
N 476 вiд 14.04.2004
N 938 вiд 05.07.2006
N 1697 вiд 08.12.2006
N 821 вiд 13.06.2007
N 346 вiд 09.04.2008 )
З метою пiдвищення якостi та надiйностi надання населенню послуг з газопостачання, посилення вiдповiдальностi виконавцiв цих послуг Кабiнет Мiнiстрiв України постановляє:
1. Затвердити Правила надання населенню послуг з газопостачання (додаються).
( Пункт 2 виключено на пiдставi Постанови КМ N 938 вiд 05.07.2006 )
3. Покласти на Нацiональну комiсiю регулювання електроенергетики надання роз'яснень щодо застосування цих Правил.
Прем'єр-мiнiстр України В.ПУСТОВОЙТЕНКО
Затверджено
постановою Кабiнету Мiнiстрiв України
вiд 9 грудня 1999 р. N 2246
(у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України
вiд 14 квiтня 2004 р. N 476)
Правила
надання населенню послуг з газопостачання
( У текстi Правил слова "газопостачальна органiзацiя" та
"газотранспортна органiзацiя" в усiх вiдмiнках i формах
числа замiнено вiдповiдно словами "газопостачальне
пiдприємство" та "газорозподiльне пiдприємство" у
вiдповiдному вiдмiнку i числi згiдно з Постановою КМ
N 821 вiд 13.06.2007 )
1. Цi Правила регулюють вiдносини мiж газопостачальними пiдприємствами, газорозподiльними пiдприємствами та фiзичними особами - споживачами газу. ( Абзац перший пункту 1 iз змiнами, внесеними згiдно з Постановою КМ N 821 вiд 13.06.2007 )
Постачання та транспортування природного газу може здiйснювати одне пiдприємство. ( Абзац другий пункту 1 iз змiнами, внесеними згiдно з Постановою КМ N 821 вiд 13.06.2007 )
Визначення основних термiнiв
2. У цих Правилах термiни вживаються у такому значеннi:
виконавець - пiдприємство, що виконує роботи та/або надає послуги з газопостачання; ( Абзац другий пункту 2 iз змiнами, внесеними згiдно з Постановою КМ N 821 вiд 13.06.2007 )
внутрiшньобудинковi системи газопостачання - газопроводи низького тиску, лiчильники газу, газовi прилади, пристрої, необхiднi для використання газу в побутi;
газовi прилади i пристрої - плити, котли, водонагрiвачi та iнше побутове устаткування, в якому використовується газ;
газопостачання - послуга, яка передбачає реалiзацiю природного або скрапленого газу шляхом транспортування його до споживача;
газопостачальне пiдприємство - пiдприємство, яке здiйснює постачання газу споживачевi на пiдставi договору та вiдповiдної лiцензiї; ( Абзац шостий пункту 2 iз змiнами, внесеними згiдно з Постановою КМ N 821 вiд 13.06.2007 )
газорозподiльне пiдприємство - пiдприємство з експлуатацiї споруд систем газопостачання i газопроводiв, яке транспортує газ газопостачального пiдприємства до споживача та надає йому послуги з технiчного обслуговування та ремонту газопроводiв i внутрiшньобудинкових систем газопостачання на пiдставi вiдповiдної лiцензiї; ( Абзац сьомий пункту 2 iз змiнами, внесеними згiдно з Постановою КМ N 821 вiд 13.06.2007 )
група будинкiв - будинки з однотипним iнженерно-санiтарним обладнанням та подiбними будiвельними i архiтектурними характеристиками, яким постачання газу здiйснюється через спiльний ввiдний (вуличний) газопровiд;
дворовий газопровiд (для приватних будинкiв) - дiлянка газопроводу вiд мiсця приєднання до розподiльного газопроводу до запiрного пристрою на вводi в будинок;
лiчильник газу - прилад облiку газу, що встановлюється на внутрiшньому газопроводi в окремiй квартирi або iншому iзольованому житловому примiщеннi чи на вiдводi до газового приладу споживача або на ввiдних газопроводах у багатоквартирний будинок (або на групу будинкiв);
мiжопалювальний перiод - перiод мiж закiнченням опалювального перiоду та початком наступного;
норма споживання природного газу - обсяг споживання газу, установлений згiдно iз законодавством для проведення споживачами розрахункiв за спожитий газ у разi вiдсутностi лiчильникiв газу;
об'єкт споживача - територiально вiдокремлена газифiкована споруда (житловий будинок, квартира, майстерня тощо), що належить споживачевi на правах власностi або користування;
опалювана площа - загальна площа квартири (будинку) без урахування площi лоджiй, балконiв, терас, а також площi примiщень, де вiдсутнi тепловiддавальнi поверхнi (радiатори, регiстри, стiнки печей, трубопроводи систем опалення тощо), якi безпосередньо не з'єднанi з опалюваними примiщеннями дверними та iншими отворами;
споживач - фiзична особа, якiй надаються послуги з газопостачання вiдповiдно до договору; ( Пункт 2 доповнено абзацом згiдно з Постановою КМ N 821 вiд 13.06.2007 )
якiснi показники газу - параметри та характеристики якостi газу, визначенi нормативними документами;
якiсть надання послуг - вiдповiднiсть показникiв якостi послуг з технiчного обслуговування вимогам нормативних документiв.
Порядок надання послуг
3. Постачання природного, а також скрапленого газу вiд групових резервуарних установок здiйснюється безперервно вiдповiдно до Правил безпеки систем газопостачання, що затверджуються Держнаглядохоронпрацi, та цих Правил.
4. Послуги з газопостачання надаються споживачевi на пiдставi договору, що укладається ним вiдповiдно до типового договору, затвердженого у встановленому порядку. ( Абзац перший пункту 4 в редакцiї Постанови КМ N 938 вiд 05.07.2006 )
Газопостачальнi пiдприємства, що здiйснюють постачання природного газу на закрiпленiй територiї, не мають права вiдмовити споживачевi, об'єкти якого розташованi на цiй територiї, в укладеннi договору.
У разi розташування декiлькох об'єктiв споживача за однiєю адресою укладається один договiр. ( Пункт 4 доповнено абзацом згiдно з Постановою КМ N 821 вiд 13.06.2007 )
5. Пiсля закiнчення строку або дострокового припинення дiї договору газовi прилади i пристрої споживача вiдключаються вiд системи газопостачання шляхом перекриття запiрних пристроїв перед газовими приладами або на ввiдному газопроводi та установлення на них пломби чи iнвентарної заглушки.
Припинення газопостачання
6. Газопостачання припиняється у разi:
проведення планово-профiлактичного обслуговування та/або капiтального ремонту систем газопостачання;
лiквiдацiї наслiдкiв аварiй, спричинених надзвичайними ситуацiями техногенного, природного або екологiчного характеру, та проведення ремонтно-вiдновних робiт;
порушення споживачем строкiв сплати за наданi послуги з газопостачання, встановлених в абзацi чотирнадцятому пункту 10, у пунктi 17 цих Правил; ( Абзац четвертий пункту 6 iз змiнами, внесеними згiдно з Постановою КМ N 821 вiд 13.06.2007 )
самовiльного використання газу споживачем;
порушення споживачем Правил безпеки систем газопостачання, що створює загрозу виникнення аварiйної ситуацiї;
подання споживачем письмової заяви про припинення газопостачання;
вiдмови споживача вiд встановлення лiчильника газу з iнiцiативи i за кошти газопостачального пiдприємства. ( Пункт 6 доповнено абзацом згiдно з Постановою КМ N 821 вiд 13.06.2007 )
У зазначених випадках газорозподiльне пiдприємство зобов'язане поiнформувати споживача про причини i строки припинення газопостачання, а газопостачальне пiдприємство - здiйснити протягом одного мiсяця перерахунок оплати послуг, що надавалися споживачевi.
7. Припинення постачання газу споживачевi в житлових будинках залежно вiд обставин здiйснюється шляхом перекриття запiрних пристроїв та встановлення пломби та/або iнвентарної заглушки перед газовим приладом (пристроєм) або на ввiдному газопроводi.
У разi самовiльного вiдновлення споживачем газопостачання здiйснюється механiчне вiд'єднання вiдводу газопроводу вiд дiючого газопроводу.
Про припинення газопостачання складається акт у двох примiрниках, один з яких залишається у споживача.
8. Роботи з лiквiдацiї наслiдкiв аварiйних ситуацiй у внутрiшньобудинкових системах газопостачання i дворових газопроводах, якi можуть призвести до нещасного випадку, виконуються цiлодобово бригадами аварiйно-диспетчерських служб газорозподiльних пiдприємств за рахунок цих органiзацiй.
9. Вiдновлення газопостачання здiйснюється газорозподiльним пiдприємством протягом двох робочих днiв у мiстах та п'яти календарних днiв у сiльськiй мiсцевостi пiсля усунення порушень, сплати споживачем боргу та вiдшкодування збиткiв, завданих його неправомiрними дiями газопостачальному або газорозподiльному пiдприємству.
Оплата послуг
10. Розрахунок населення за наданi послуги з газопостачання здiйснюється починаючи з 1 сiчня 2007 р. за роздрiбними цiнами, диференцiйованими залежно вiд обсягiв споживання, що встановленi НКРЕ, за показаннями лiчильникiв газу, а у разi їх вiдсутностi - за нормами споживання природного газу. ( Абзац перший пункту 10 в редакцiї Постанови КМ N 1697 вiд 08.12.2006 )
Застосування роздрiбних цiн, диференцiйованих залежно вiд рiчних обсягiв споживання, у поточному роцi для споживачiв здiйснюється залежно вiд рiчного обсягу фактичного використання природного газу (зафiксованого на кожному особовому рахунку споживача) у попередньому роцi.
Рiчнi обсяги споживання природного газу у поточному роцi для споживачiв, внутрiшньобудинкова система газопостачання яких не була ранiше пiдключена до газорозподiльної мережi, визначаються за 12 мiсяцiв вiдповiдно до встановлених законодавством норм споживання залежно вiд виду споживання та кiлькостi осiб, зареєстрованих у квартирi, приватному будинку, шляхом пiдсумовування даних про обсяг газу.
У разi розмiщення за однiєю поштовою адресою кiлькох об'єктiв, що належать споживачевi, загальний обсяг споживання природного газу для застосування роздрiбних цiн, диференцiйованих залежно вiд рiчних обсягiв споживання, визначається як сума показникiв приладiв облiку, встановлених на таких об'єктах. ( Пункт 10 доповнено абзацом згiдно з Постановою КМ N 346 вiд 09.04.2008 )
Рiчнi обсяги споживання природного газу у попередньому роцi визначаються:
у разi нового пiдключення внутрiшньобудинкової системи газопостачання споживача до газорозподiльної мережi протягом попереднього року - шляхом додавання визначеного за нормами споживання обсягу природного газу з початку попереднього року до моменту пiдключення та обсягiв фактично використаного природного газу з моменту пiдключення до кiнця попереднього року;
у разi пiдключення окремих газових приладiв i пристроїв споживача до внутрiшньобудинкової системи газопостачання в газифiкованому житловому фондi протягом попереднього року (за вiдсутностi лiчильника газу) - шляхом додавання визначеного за нормами споживання обсягу природного газу з початку попереднього року до моменту пiдключення та обсягiв фактично використаного природного газу з моменту пiдключення до кiнця попереднього року;
у разi встановлення в газифiкованому житловому фондi протягом попереднього року лiчильника газу - шляхом додавання визначеного за нормами споживання обсягу природного газу з початку попереднього року до моменту встановлення лiчильника газу та обсягiв фактично використаного природного газу за показаннями лiчильника з моменту його встановлення до кiнця попереднього року.
Рiчнi обсяги споживання природного газу (крiм обсягiв, використаних для опалення) у попередньому роцi для споживачiв, зареєстрованих у гуртожитку, що перебуває на балансi пiдприємства або органiзацiї, визначаються за 12 мiсяцiв згiдно з нормами споживання залежно вiд виду споживання однiєю особою, зареєстрованою у гуртожитку, шляхом пiдсумовування даних про обсяг газу.
Рiчнi обсяги споживання природного газу у попередньому роцi для споживачiв, що проживають у комунальних квартирах, визначаються:
за наявностi лiчильника газу - шляхом подiлу показань лiчильника газу за попереднiй рiк пропорцiйно кiлькостi осiб, зареєстрованих у кiмнатах комунальної квартири;
за вiдсутностi лiчильника газу - за 12 мiсяцiв згiдно з нормами споживання залежно вiд виду споживання окремою особою, зареєстрованою у кiмнатi комунальної квартири, шляхом пiдсумовування даних про обсяг газу.
Пiд час визначення рiчних обсягiв споживання природного газу обсяги, оплата яких зарахована в погашення заборгованостi за минулi роки, не враховуються.
Газопостачальнi пiдприємства проводять щороку станом на 1 сiчня перерахунок оплати вартостi використаного природного газу та суми нарахованих пiльг окремо щодо кожного споживача залежно вiд обсягу фактичного використання газу у попередньому роцi та вiд диференцiйованих залежно вiд рiчних обсягiв споживання роздрiбних цiн, що дiяли в зазначеному роцi. Якщо за пiдсумками попереднього року фактичне використання природного газу споживачем не вiдповiдає обсягам, на пiдставi яких визначалась цiна на природний газ, зокрема:
у разi перевищення обсягу використаного природного газу порiвняно з встановленим у попередньому роцi (V2 > V1), споживач зобов'язаний протягом трьох мiсяцiв з дати здiйснення перерахунку сплатити газопостачальному пiдприємству рiзницю його вартостi, розрахунок якої здiйснюється за формулою
Вс = (Ц2 х V2) - (Ц1 х V2),
де Ц1 - роздрiбна цiна на природний газ, встановлена для оплати природного газу у попередньому роцi;
V1 - рiчний обсяг, згiдно з яким була визначена цiна у попередньому роцi;
Ц2 - встановлена для оплати природного газу роздрiбна цiна, що застосовується для споживача згiдно з фактично використаним у попередньому роцi обсягом;
V2 - рiчний обсяг, фактично використаний споживачем у попередньому роцi;
Вс - вартiсть природного газу, яку споживач повинен сплатити за результатами перерахунку;
Вгп - вартiсть природного газу, яку газопостачальне пiдприємство зараховує на особовий рахунок споживача в рахунок майбутнiх платежiв;
у разi зменшення обсягу використаного природного газу порiвняно з встановленим у попередньому роцi (V2 < V1), рiзниця у вартостi газу залишається на особовому рахунку споживача i зараховується в рахунок майбутнiх платежiв. Розрахунок вартостi у цьому разi здiйснюється за формулою
Вгп = (Ц1 х V2) - (Ц2 х V2).
Такий перерахунок здiйснюється до 1 лютого поточного року.
За iнiцiативою газопостачального пiдприємства або заявою споживача газопостачальне пiдприємство проводить станом на 1 липня перерахунок оплати вартостi використаного природного газу залежно вiд обсягу його фактичного використання у першому пiврiччi поточного року та вiд роздрiбних цiн, що дiяли в першому пiврiччi поточного року, аналогiчно перерахунку, який проводиться за пiдсумками року станом на 1 сiчня. При цьому слiд враховувати, що обсяг фактично використаного споживачем природного газу у першому пiврiччi поточного року становить 60 вiдсоткiв рiчного обсягу споживання природного газу, згiдно з яким застосовуються роздрiбнi цiни на природний газ. Такий перерахунок здiйснюється до 1 серпня поточного року.
Газопостачальнi пiдприємства подають управлiнням працi i соцiального захисту населення районної, районної у мм. Києвi та Севастополi держадмiнiстрацiї, структурним пiдроздiлам з питань працi i соцiального захисту населення виконавчих органiв мiських, районних у мiстi рад iнформацiю про роздрiбну цiну, встановлену для оплати природного газу, щодо кожного споживача - отримувача субсидiї для перерахунку розмiрiв наданих субсидiй:
до 1 серпня - за перше пiврiччя поточного року;
до 1 лютого - за попереднiй рiк.
На пiдставi зазначеної iнформацiї управлiння працi i соцiального захисту населення районної, районної у мм. Києвi та Севастополi держадмiнiстрацiї, структурнi пiдроздiли з питань працi i соцiального захисту населення виконавчого органу мiської, районної у мiстi ради протягом I та III кварталу поточного року здiйснюють перерахунок розмiрiв наданих населенню субсидiй.
У разi встановлення лiчильника газу у комунальнiй квартирi плата за послуги з газопостачання розраховується вiдповiдно до кiлькостi мешканцiв квартири та займаної ними площi.
Розрахунки за надання населенню послуг з газопостачання у разi використання лiчильникiв газу (будинкових або на групу будинкiв) провадяться вiдповiдно до Тимчасового положення про порядок проведення розрахункiв за надання населенню послуг з газопостачання в умовах використання лiчильникiв природного газу (будинкових або на групу будинкiв), затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 16 травня 2002 р. N 620. ( Пункт 10 iз змiнами, внесеними згiдно з Постановою КМ N 821 вiд 13.06.2007 )
11. У разi вiдсутностi лiчильникiв газу плата за послуги з газопостачання розраховується вiдповiдно до встановлених законодавством норм споживання та цiн на газ.
12. Розрахунки за наданi послуги з газопостачання можуть провадитися:
за розрахунковими книжками;
за платiжними документами, якi виписуються газопостачальним пiдприємством.
Порядок i форма розрахунку визначаються у договорi.
13. Розрахунки за послуги з газопостачання можуть провадитися на пiдставi планових платежiв з пiдсумковим розрахунком за перiод не бiльше одного року.
У разi застосування планових платежiв або безготiвкової форми оплати газопостачальне пiдприємство перiодично (згiдно з умовами договору) провадить перерахунок за фактично наданi послуги з газопостачання та видає споживачевi рахунок.
За вiдхилення нарахованих сум за фактично наданi послуги з газопостачання вiд сум зарахованих платежiв пеня не стягується.
14. Постачання скрапленого газу з групових резервуарних установок здiйснюється за попередньою оплатою.
15. Справляння плати за нормами споживання у разi наявностi лiчильника газу не допускається, крiм випадкiв:
самовiльного пiдключення газових приладiв i пристроїв споживача до системи газопостачання шляхом зривання або пошкодження пломб на запiрних пристроях, засувках на вводi в будинок, пошкодження або зняття iнвентарних заглушок тощо;
пошкодження лiчильника газу, повiрочного тавра, цiлостi його пломб, а також дiй споживача, що призвели до заниження показань лiчильника; ( Абзац третiй пункту 15 iз змiнами, внесеними згiдно з Постановою КМ N 821 вiд 13.06.2007 )
вiдмови споживача у доступi до власних примiщень, де розташованi газовi прилади i пристрої, лiчильники газу, представникам газопостачального (газорозподiльного) пiдприємства для контрольного зняття показань лiчильникiв газу;
прострочення планової повiрки лiчильника газу з вини споживача у разi вiдмови споживача у доступi до своїх примiщень, де розташованi лiчильники газу, для їх демонтажу або монтажу.
16. Послуги з монтажу, технiчного обслуговування та ремонту газових приладiв i пристроїв, лiчильникiв газу за заявками споживачiв оплачуються ними за затвердженими в установленому порядку тарифами (цiнами) з урахуванням вартостi обладнання, його вузлiв i деталей, крiм послуг з технiчного обслуговування, що надаються за рахунок витрат газорозподiльних пiдприємств, пов'язаних з транспортуванням природного газу, а саме:
( Абзац другий пункту 16 виключено на пiдставi Постанови КМ N 821 вiд 13.06.2007 )
перевiрки на щiльнiсть газопроводiв, газових приладiв i пристроїв за допомогою газу пiд робочим тиском;
лiквiдацiї витоку газу;
перевiрки вiдповiдностi встановлення газових приладiв i пристроїв, побудови примiщень, прокладення газопроводiв вимогам будiвельних норм, проекту i правилам експлуатацiї;
перевiрки димових i вентиляцiйних каналiв на наявнiсть тяги;
перевiрки наявностi вiльного доступу до газопроводiв, газових приладiв i пристроїв, а також у пiдвали та на горища, де прокладенi газопроводи;
розбирання, очищення вiд залишкiв корозiї i мастила, а також змащування всiх запiрних пристроїв, установлених на газопроводах та газових приладах;
перевiрки придатностi до використання (експлуатацiї) газових приладiв i пристроїв, їх очищення, наладки та регулювання;
дрiбного ремонту газових приладiв i пристроїв, пов'язаного iз замiною гвинтiв, штифтiв, пружин, ущiльнювальних матерiалiв у разi перепакування фланцевих та нарiзних з'єднань i запiрних пристроїв.
16-1. Перiодична повiрка лiчильникiв газу, їх технiчне обслуговування та пов'язаний з такою повiркою ремонт (у тому числi демонтаж, транспортування та монтаж) здiйснюються за рахунок газорозподiльного пiдприємства.
На час зняття лiчильника газу для проведення його перiодичної повiрки та ремонту, пов'язаного з такою повiркою, розрахунки iз споживачем здiйснюються вiдповiдно до середньомiсячного обсягу споживання природного газу в аналогiчному перiодi (опалювальному або мiжопалювальному) попереднього року або фактичному перiодi споживання, якщо вiн становить менш як шiсть мiсяцiв. ( Правила доповнено пунктом 16-1 згiдно з Постановою КМ N 821 вiд 13.06.2007 )
17. Розрахунковим перiодом для визначення розмiру оплати послуг з газопостачання є календарний мiсяць. Плата за наданi протягом розрахункового перiоду послуги з газопостачання вноситься не пiзнiше 10 числа наступного мiсяця, якщо договором не встановлено iнший строк.
Зняття показань лiчильникiв газу проводиться споживачем щомiсяця. Газопостачальне пiдприємство має право контролювати правильнiсть зняття показань та оформлення споживачем платiжних документiв.
18. Якщо споживач вiдповiдно до законодавства має пiльги з оплати природного або скрапленого газу, в договорi робиться вiдповiдна позначка.
У разi отримання права на пiльги з оплати природного або скрапленого газу споживач повинен звернутися до газопостачального пiдприємства з письмовою заявою та документами, що пiдтверджують його право на пiльги.
У разi отримання адресної субсидiї або iншого виду державної соцiальної допомоги споживач вносить плату за наданi послуги з газопостачання в установленому порядку.
19. Якщо споживач не оплатив наданi послуги з газопостачання протягом 10 днiв пiсля строку, зазначеного в договорi чи платiжному документi, а газопостачальне пiдприємство протягом наступних п'яти днiв не отримала повiдомлення про оплату, споживачевi надсилається письмове попередження про припинення газопостачання.
У разi неоплати наданих послуг з газопостачання протягом 10 днiв пiсля отримання споживачем письмового попередження (з позначкою про його вручення) газопостачальне пiдприємство має право вiдключити споживача вiд газопостачання.
Припинення газопостачання не звiльняє споживача вiд обов'язку сплатити заборгованiсть за фактично отриманi послуги з газопостачання.
Забороняється вiдключати споживачiв вiд газопостачання в останнiй робочий день перед вихiдними та святковими днями, крiм випадкiв аварiйних ситуацiй в системах газопостачання.
20. За несвоєчасну оплату послуг з газопостачання споживач сплачує неустойку (пеню) згiдно iз законом або договором.
21. У разi коли послуги з технiчного обслуговування та усунення пошкоджень внутрiшньобудинкових систем газопостачання i дворових газопроводiв наданi не в повному обсязi i несвоєчасно, газопостачальне (газорозподiльне) пiдприємство усуває виявленi порушення та несправностi за власнi кошти.
Установлення та експлуатацiя лiчильникiв газу
22. Установлення лiчильникiв газу здiйснюється газорозподiльним пiдприємством або пiдприємствами i органiзацiями, якi мають необхiднi лiцензiї та дозвiл на виконання таких робiт. Виконавець пiсля встановлення лiчильникiв газу зобов'язаний видати споживачевi акт та розрахунковий документ, що засвiдчують факт виконання робiт. Гарантiйне та пiслягарантiйне обслуговування лiчильникiв газу здiйснюється вiдповiдно до законодавства.
Вартiсть лiчильника газу та послуг з його встановлення оплачуються:
у новозбудованому будинку - забудовником (замовником);
у разi реконструкцiї, капiтального ремонту житла - замовником;
у разi встановлення лiчильника газу в газифiкованому будинку - споживачем.
Лiчильники газу можуть встановлюватися також за кошти газопостачальних (газорозподiльних) пiдприємств та за рахунок iнших джерел.
( Абзац пункту 22 виключено на пiдставi Постанови КМ N 821 вiд 13.06.2007 )
23. Вiдповiдальнiсть за збереження i цiлiсть встановлених у споживача лiчильникiв газу та пломб на них несе споживач.
24. Перенесення в iнше мiсце лiчильникiв газу за бажанням споживача здiйснюється за його рахунок газорозподiльним пiдприємством, якщо це не суперечить Правилам безпеки систем газопостачання.
25. Про порушення в роботi лiчильника газу, несправнiсть, виявлення зовнiшнього пошкодження лiчильника газу або виникнення сумнiвiв щодо достовiрностi його показань споживач зобов'язаний невiдкладно повiдомити газопостачальне пiдприємство.
Експертиза лiчильника газу проводиться вiдповiдно до Положення про проведення експертизи лiчильникiв газу, установлених у споживачiв i призначених для облiку природного газу в побутi, затвердженого наказом Мiнпаливенерго вiд 27 грудня 2005 р. N 619.
Експертиза проводиться на вимогу i за кошти як споживача, так i газопостачального пiдприємства. ( Пункт 25 в редакцiї Постанови КМ N 821 вiд 13.06.2007 )
26. У разi коли пiдтверджено факт пошкодження лiчильника газу з вини споживача, вiн вiдшкодовує вартiсть перевiрки, ремонту та/або встановлення нового лiчильника.
Факт пошкодження (втручання в роботу) лiчильника газу, що призвело до заниження його показань, засвiдчується спецiалiзованою органiзацiєю (пiдприємством), яка має право проводити експертизу.
27. У разi коли замiсть тимчасово вилученого лiчильника газу неможливо встановити iнший лiчильник, газовi прилади i пристрої споживача тимчасово пiдключаються до системи газопостачання без лiчильника, про що представниками газорозподiльного пiдприємства складається вiдповiдний акт у двох примiрниках, один з яких залишається у споживача.
Права та обов'язки споживача
28. Споживач має право на:
безперервне отримання газу з вiдповiдними якiсними показниками в порядку, передбаченому договором;
якiсне i своєчасне технiчне обслуговування та усунення пошкоджень внутрiшньобудинкових систем газопостачання i дворових газопроводiв;
отримання послуг з монтажу, технiчного обслуговування та ремонту газових приладiв i пристроїв, лiчильникiв газу за своєю заявкою;
перевiрку якiсних показникiв газу та якостi надання послуг;
зменшення розмiру плати у разi погiршення якiсних показникiв газу та зниження тиску газу;
отримання iнформацiї щодо тарифiв на постачання i транспортування газу, цiни газу, порядку плати за спожитий газ, перелiку послуг з газопостачання i виконавцiв послуг, розмiру плати за виконання додаткових робiт, правил пiдключення до газових мереж та методику розрахунку плати за пiдключення до газових мереж, нормативних та фактичних параметрiв якiсних показникiв газу та його тиску у газовiй мережi тощо;
розiрвання договору та/або вiдшкодування збиткiв згiдно з Порядком вiдшкодування збиткiв, завданих споживачевi природного газу внаслiдок порушення газопостачальним або газорозподiльним пiдприємством цих Правил;
повне припинення газопостачання як в опалювальний, так i мiжопалювальний перiод на пiдставi письмової заяви;
часткове припинення газопостачання шляхом вiдключення опалювальних приладiв i пристроїв як в опалювальний, так i мiжопалювальний перiод на пiдставi письмової заяви;
проведення перерахунку за перiод не бiльш як шiсть мiсяцiв у разi тимчасової вiдсутностi за основним мiсцем проживання споживача або членiв його сiм'ї чи за фактично наданi послуги з газопостачання у разi вiдсутностi лiчильника газу за умови подання у мiсячний строк до газопостачального (газорозподiльного) пiдприємства письмової заяви з вiдповiдними пiдтвердними документами;
проведення у строки, передбаченi пунктом 10 цих Правил, звiряння фактично використаних у попередньому роцi та першому пiврiччi поточного року обсягiв природного газу з пiдписанням вiдповiдного акта. ( Пункт 28 доповнено абзацом згiдно з Постановою КМ N 821 вiд 13.06.2007 )
29. Споживач зобов'язаний:
укласти договiр;
пройти iнструктаж з безпечного користування газом у побутi, в тому числi ознайомитися з iнструкцiєю з правил безпечного користування газовими приладами i пристроями;
виконувати вимоги Правил безпеки систем газопостачання та цих Правил;
своєчасно вносити плату за наданi послуги з газопостачання;
невiдкладно повiдомляти аварiйно-диспетчерську службу газорозподiльного пiдприємства про всi недолiки в роботi системи газопостачання;
у разi вiдсутностi лiчильника газу письмово повiдомляти не пiзнiше нiж у мiсячний строк газопостачальне пiдприємство про всi змiни, що стосуються видiв споживання природного газу;
рацiонально використовувати газ, обережно поводитися з газовими приладами i пристроями;
забезпечувати збереження i цiлiсть лiчильникiв газу та пломб на них;
утримувати у разi проживання в приватному будинку димовi та вентиляцiйнi канали в технiчно справному станi (своєчасно проводити їх очищення та перевiрку), здiйснювати вентиляцiю пiдвальних примiщень та герметизацiю вводiв iнженерних комунiкацiй (для води, тепла, електрокабелiв тощо);
не пiзнiше нiж за сiм днiв до звiльнення примiщення або повного припинення газопостачання письмово повiдомити газопостачальне (газорозподiльне) пiдприємство про розiрвання договору та розрахуватися за послуги з газопостачання;
безперешкодно допускати у свої житловi та пiдсобнi примiщення, де розташованi газовi прилади i пристрої, лiчильники газу, представникiв газопостачального (газорозподiльного) пiдприємства пiсля пред'явлення ними вiдповiдних службових посвiдчень для:
- локалiзацiї та лiквiдацiї аварiйних ситуацiй;
- вiдключення та замiни газових приладiв i пристроїв, усунення порушень i несправностей в їх роботi, проведення технiчного обслуговування внутрiшньобудинкових систем газопостачання i дворових газопроводiв, перевiрки показань лiчильникiв газу, наявностi та цiлостi пломб на них;
- демонтажу або монтажу лiчильникiв газу, пов'язаного з проведенням їх планової повiрки;
- установлення лiчильника газу, що здiйснюється з iнiцiативи та за кошти газопостачальних (газорозподiльних) пiдприємств або за рахунок iнших джерел;
проводити на вимогу газопостачального пiдприємства у строки, передбаченi пунктом 10 цих Правил, звiряння фактично використаних у попередньому роцi та першому пiврiччi поточного року обсягiв природного газу з пiдписанням вiдповiдного акта. ( Пункт 29 доповнено абзацом згiдно з Постановою КМ N 821 вiд 13.06.2007 )
Права та обов'язки газопостачального та
газорозподiльного пiдприємства
30. Газопостачальне пiдприємство має право:
припиняти постачання газу споживачевi у разi порушення строкiв оплати послуг з газопостачання та самовiльного використання газу споживачем;
вимагати вiд споживача вiдшкодування збиткiв згiдно з Порядком вiдшкодування збиткiв, завданих газопостачальному або газорозподiльному пiдприємству внаслiдок порушення споживачем природного газу цих Правил;
установлювати споживачам лiчильники газу за власний рахунок;
проводити щороку станом на 1 сiчня та 1 липня разом iз споживачем звiряння фактично використаних у попередньому роцi та першому пiврiччi поточного року обсягiв природного газу з пiдписанням вiдповiдного акта. ( Пункт 30 доповнено абзацом згiдно з Постановою КМ N 821 вiд 13.06.2007 )
31. Газорозподiльне пiдприємство має право:
перевiряти стан лiчильникiв газу, а також цiлiсть пломб на них та на газових приладах i пристроях, вiдключених вiд системи газопостачання;
припиняти постачання газу споживачевi у випадках, передбачених у пунктi 6 цих Правил;
вимагати вiд споживача вiдшкодування збиткiв згiдно з Порядком вiдшкодування збиткiв, завданих газопостачальному або газорозподiльному пiдприємству внаслiдок порушення споживачем природного газу цих Правил;
установлювати споживачам лiчильники газу за власний рахунок.
32. Газопостачальне пiдприємство зобов'язане:
забезпечити безперервне постачання газу з вiдповiдними якiсними показниками в порядку, передбаченому договором;
неухильно дотримуватися вимог Правил безпеки систем газопостачання;
публiкувати в засобах масової iнформацiї детальну iнформацiю про змiну роздрiбних цiн на газ за п'ять днiв до введення їх у дiю та перелiк послуг, що надаються споживачевi i вартiсть яких включена до тарифу на постачання природного газу;
надавати iнформацiю щодо тарифiв на постачання газу, цiни газу, порядку плати за спожитий газ, перелiку послуг з газопостачання i виконавцiв послуг, розмiру плати за виконання додаткових робiт, правил пiдключення до газових мереж та методики розрахунку плати за пiдключення до газових мереж, нормативних та фактичних параметрiв якiсних показникiв газу та його тиску в газовiй мережi тощо;
видавати споживачевi безоплатно бланки договорiв, розрахунковi книжки з бланками квитанцiй та платiжнi документи встановленого зразка;
припиняти газопостачання на пiдставi письмової заяви споживача про iндивiдуальне опалення як у мiжопалювальний, так i в опалювальний перiод та провадити перерахунок за фактично наданi послуги з газопостачання у разi вiдсутностi лiчильникiв газу, як це визначено пунктом 28 цих Правил;
розглядати в установленому порядку претензiї споживача щодо вiдповiдностi якiсних показникiв газу та якостi послуг i за наявностi вiдповiдних пiдстав задовольняти його вимоги;
самостiйно протягом мiсяця з моменту виявлення факту невiдповiдностi фактичних якiсних показникiв газу нормативним величинам або з моменту перерви у наданнi послуг з газопостачання здiйснити споживачевi перерахунок розмiру плати за неякiснi або ненаданi послуги з газопостачання, повiдомивши його про це протягом 10 календарних днiв;
припиняти (вiдновлювати) газопостачання для опалення житла у разi закiнчення (настання) опалювального перiоду. У разi письмової заяви споживача газопостачання в мiжопалювальний перiод не припиняється;
укласти договiр iз споживачем;
вiдкрити в уповноваженому банку розподiльний рахунок для зарахування грошей за спожитий природний газ та зазначити його номер у договорi;
у разi перерахування споживачами грошей за спожитий природний газ на iншi рахунки газопостачального пiдприємства (крiм розподiльного) повернути їх за заявою споживача або з власної iнiцiативи в триденний строк з моменту надходження;
проводити не менше нiж один раз на шiсть мiсяцiв контрольне зняття показань лiчильникiв газу у споживачiв вiдповiдно до затверджених графiкiв;
у разi вiдсутностi лiчильника газу та надання споживачем вiдповiдних пiдтвердних документiв провадити перерахунок розмiру плати за послуги з газопостачання у таких випадках:
- тимчасова вiдсутнiсть за основним мiсцем проживання споживача або членiв його сiм'ї;
- письмове повiдомлення споживачем у мiсячний строк про змiни, що стосуються видiв споживання природного газу;
визначати на основi фактичних обсягiв використання природного газу споживачем у попередньому роцi та першому пiврiччi поточного року величину роздрiбної цiни на природний газ для споживача на поточний рiк та вiдповiдно друге пiврiччя поточного року вiдповiдно до пункту 10 цих Правил; ( Пункт 32 доповнено абзацом згiдно з Постановою КМ N 821 вiд 13.06.2007 )
проводити за пiдсумками року станом на 1 сiчня перерахунок оплати споживачем вартостi спожитого в попередньому роцi природного газу залежно вiд обсягу його фактичного використання в попередньому роцi за роздрiбними цiнами, що дiяли в попередньому роцi; ( Пункт 32 доповнено абзацом згiдно з Постановою КМ N 821 вiд 13.06.2007 )
проводити за пiдсумками першого пiврiччя поточного року станом на 1 липня перерахунок оплати споживачем вартостi спожитого в першому пiврiччi поточного року природного газу залежно вiд обсягу його фактичного використання в першому пiврiччi поточного року за роздрiбними цiнами, що дiяли в першому пiврiччi поточного року. ( Пункт 32 доповнено абзацом згiдно з Постановою КМ N 821 вiд 13.06.2007 )
33. Газорозподiльне пiдприємство зобов'язане:
неухильно дотримуватися вимог Правил безпеки систем газопостачання;
надавати своєчасно якiснi послуги з технiчного обслуговування внутрiшньобудинкових систем газопостачання i дворових газопроводiв;
надавати послуги з технiчного обслуговування газових приладiв i пристроїв, лiчильникiв газу за заявкою споживача;
гарантувати безпечне користування газовими приладами, пристроями та лiчильниками газу за умови дотримання споживачем вимог щодо безпечного користування газом;
проводити безоплатно ремонт лiчильникiв газу, пов'язаний з перiодичною повiркою, та протягом одного мiсяця з дати настання строку перiодичної повiрки лiчильникiв газу проводити таку повiрку та їх технiчне обслуговування (у тому числi демонтаж, транспортування та монтаж); ( Абзац шостий пункту 33 в редакцiї Постанови КМ N 821 вiд 13.06.2007 )
проводити iнструктаж споживача з безпечного користування газовими приладами i пристроями у побутi та попереджати його про вiдповiдальнiсть за порушення вимог Правил безпеки систем газопостачання;
проводити iнструктаж власникiв приватних будинкiв щодо дотримання правил технiки безпеки пiд час прочищення димових та вентиляцiйних каналiв;
надавати iнформацiю щодо тарифiв на транспортування газу, цiни газу, порядку плати за спожитий газ, перелiку послуг з газопостачання i виконавцiв послуг, розмiру плати за виконання додаткових робiт, правил пiдключення до газорозподiльних мереж та порядку розрахунку плати за пiдключення до газорозподiльних мереж, нормативних та фактичних якiсних показникiв газу та його тиску в газорозподiльнiй мережi тощо;
своєчасно вживати заходiв для локалiзацiї та лiквiдацiї аварiйних ситуацiй;
забезпечувати пiдтримання у технiчно безпечному станi газопроводiв, газових приладiв i пристроїв пiсля лiквiдацiї наслiдкiв аварiйної ситуацiї;
у разi звернення споживача, у тому числi для перевiрки якостi надання послуг, направити свого представника за мiсцем виклику протягом двох робочих днiв у мiстах та п'яти календарних днiв у сiльськiй мiсцевостi;
припиняти газопостачання за письмовою заявою споживача як у мiжопалювальний, так i в опалювальний перiод та проводити перерахунок розмiру плати за фактично наданi послуги з газопостачання у разi вiдсутностi лiчильникiв газу згiдно з пунктом 28 цих Правил;
розглядати в установленому порядку претензiї споживача щодо надання послуг з газопостачання та за наявностi вiдповiдних пiдстав задовольняти його вимоги.
Вiдповiдальнiсть споживача
34. Споживач несе вiдповiдальнiсть згiдно iз законодавством за:
несвоєчасне внесення плати за наданi послуги з газопостачання;
шкоду, заподiяну власниковi будинку або власникам iнших квартир, їх майну, навколишньому природному середовищу;
самовiльне пiдключення до системи газопостачання;
пошкодження лiчильника газу, пломб на ньому, порушення цiлостi або пошкодження повiрочного тавра, а також дiї, що призводять до заниження показань лiчильника; ( Абзац п'ятий пункту 34 iз змiнами, внесеними згiдно з Постановою КМ N 821 вiд 13.06.2007 )
зривання пломб на газових приладах та пристроях, опломбованих газопостачальним або газорозподiльним пiдприємством;
використання газу (за вiдсутностi лiчильника) у разi, коли протягом мiсяця не було повiдомлено газопостачальне або газорозподiльне пiдприємство про змiни, що стосуються видiв споживання природного газу;
вiдмову у доступi до власних житлових i пiдсобних примiщень, де розташованi газовi прилади i пристрої, лiчильники газу, представникам газопостачального (газорозподiльного) пiдприємства для:
- контрольного зняття показань лiчильникiв газу;
- демонтажу або монтажу лiчильникiв газу, пов'язаного з проведенням їх планової повiрки;
порушення iнших вимог цих Правил.
35. Про порушення, допущенi споживачем пiд час користування газом, вiдповiдальнi представники газорозподiльного (газопостачального) пiдприємства складають акт у двох примiрниках, один з яких залишається у споживача.
На пiдставi акта визначається розмiр завданих споживачем збиткiв, якi вiдшкодовуються ним вiдповiдно до законодавства.
Вiдповiдальнiсть газопостачального та
газорозподiльного пiдприємства
36. Газопостачальне та газорозподiльне пiдприємство несуть вiдповiдальнiсть згiдно iз законодавством за:
порушення вимог цих Правил;
постачання споживачевi газу, якiснi показники та тиск якого не вiдповiдають вимогам нормативних документiв;
вiдмову споживачевi в припиненнi газопостачання або вiдключеннi окремих газових приладiв, пристроїв та проведеннi перерахунку плати за фактично наданi послуги з газопостачання у разi вiдсутностi лiчильника газу (за заявою споживача);
несвоєчасне надання iнформацiї або надання недостовiрної iнформацiї;
неякiсне виконання робiт з технiчного обслуговування та усунення пошкоджень внутрiшньобудинкових систем газопостачання i дворових газопроводiв, що здiйснюються за рахунок експлуатацiйних витрат (планове технiчне обслуговування) або за заявою споживача;
шкоду, заподiяну житловому примiщенню i майну споживача, а також його життю, здоров'ю та навколишньому середовищу;
безпiдставне припинення газопостачання.
37. У разi порушення газопостачальним (газорозподiльним) пiдприємством цих Правил та умов договору споживач подає однiй iз зазначених органiзацiй претензiю, складену у довiльнiй формi. Газопостачальне (газорозподiльне) пiдприємство повинне протягом п'яти днiв усунути порушення, виявленi пiд час перевiрки тиску та/або якiсних показникiв газу, чи надати споживачевi обгрунтовану вiдмову.
38. Газопостачальне (газорозподiльне) пiдприємство не вiдповiдає за ненадання або неякiсне надання послуг з газопостачання, якщо це сталося з вини споживача (вiдмова споживача у доступi до власних житлових та пiдсобних примiщень, де встановлено газовi прилади, пристрої та лiчильники газу, представникам газопостачального (газорозподiльного) пiдприємства у випадках, передбачених цими Правилами) або внаслiдок надзвичайних ситуацiй техногенного, природного або екологiчного характеру.
39. У разi коли мiж споживачем i газопостачальним (газорозподiльним) пiдприємством не досягнуто згоди про надання послуг з газопостачання, розмiру їх оплати, вiдшкодування збиткiв, спiрнi питання вирiшуються в судовому порядку.
Контроль за дотриманням Правил
40. Контроль за дотриманням цих Правил здiйснюють у межах своїх повноважень Мiнпаливенерго, НКРЕ, Держспоживстандарт та Антимонопольний комiтет.
( Правила iз змiнами, внесеними згiдно з Постановою КМ N 644 вiд 08.06.2001, в редакцiї Постанови КМ N 476 вiд 14.04.2004 )


Постанова №2246 від 09.12.1999 (редакція на 09.04.2008)
"Про затвердження Правил надання населенню послуг з газопостачання"
Автор "Кабінет Міністрів України"

Документ взято із системи "Парус-Консультант"
[/cut]
Назва: Загальні (повсякденні) питання
Відправлено: Alarm від 16 Грудня 2008, 23:48:20
 :good юрист ДЯКУЮ за постанову.....
Я прочитав її, дізнався багато інтересного....

Але так і докінця незрозумів  :unknow.... в разі зміни тарифу на газ... я маю брати відпустку на тиждень в кінці місяця і чекати поки прийде котролер щоб зняти покази лічильника....??? (сорі за сарказм)...

Чи може достатньо подзвонити в газкантору і повідомити по телефону мої покази лічильника (що я власне і робив в середині листопада).... А якщо вже вони сумніваються то нехай приходить контролер і перевіряє.....

Або хай повідомляють (якимось чином !!! про день проходу контролера)....

Або хочаб про те, що він приходив, а дома небуло нікого....
Назва: Загальні (повсякденні) питання
Відправлено: юрист від 17 Грудня 2008, 14:59:33
Ви досить логічно підійшли до трактування законодавства, але воно на сьогоднійшній день не для Вас написане, а для тих панів яким це вигідно.
Назва: Загальні (повсякденні) питання
Відправлено: яничар від 26 Грудня 2008, 12:19:18
Пенсія по втраті годувальника призначається до 21го року чи все-таки до закінчення ВУЗу (перша вища освіта)?
Назва: Загальні (повсякденні) питання
Відправлено: юрист від 29 Грудня 2008, 12:55:16
Пенсія по втраті годувальника призначається до 21го року чи все-таки до закінчення ВУЗу (перша вища освіта)?
ЗУ "Про пенсiйне забезпечення" Стаття 37. ...Вихованцi, учнi, студенти, курсанти, слухачi, стажисти мають право на пенсiю в разi втрати годувальника до закiнчення навчальних закладiв, але не довше нiж до досягнення ними 23-рiчного вiку.
Назва: Загальні (повсякденні) питання
Відправлено: яничар від 02 Січня 2009, 00:50:15
"Стаття 38. Члени сім'ї, які вважаються утриманцями

     Члени сім'ї померлого вважаються  такими,  що  були  на  його
утриманні, якщо вони були на його повному утриманні або одержували
від нього допомогу, яка була для них постійним і основним джерелом
засобів до існування.
     Члени сім'ї померлого, для яких його допомога була  постійним
і  основним  джерелом  засобів  до  існування,  але  які  й   самі
одержували яку-небудь пенсію, мають право перейти на нову пенсію."

Тобто, якщо дружина (чоловік) одержувала меншу пенсію, то може перейти на більшу?

"Стаття 48. Призначення однієї пенсії в разі втрати
                годувальника на всіх членів сім'ї.
                Виділення частки пенсії

     На  всіх  членів  сім'ї,   які   мають   право   на   пенсію,
призначається одна спільна пенсія.
     На вимогу  члена  сім'ї  його  частка  пенсії  виділяється  і
виплачується йому окремо."

 Спільна пенсія- в грошах це буде одна пенсія поділена на всіх чи це буде сумма пенсій членів сім`ї?
Назва: Загальні (повсякденні) питання
Відправлено: юрист від 09 Січня 2009, 12:38:17
Тобто, якщо дружина (чоловік) одержувала меншу пенсію, то може перейти на більшу?
так
Відповідь від: 05 Січня 2009, 00:26:37
Спільна пенсія- в грошах це буде одна пенсія поділена на всіх чи це буде сумма пенсій членів сім`ї?
одна на всіх
Назва: Пільги по сплаті комунальних послуг ??
Відправлено: Lyuba від 26 Січня 2009, 11:34:25
Доброго дня! Прошу , якщо у Вас є можливість надати інформацію, стосовно пільг по сплаті комунальних послуг. До мене звернулась з цим проханням одна жінка, а я не можу надати їй достовірні дані, тому, що не є в цьому питанні обізнана. Отож суть така: жінка  має троє дітей(одна дитина інвалід), чи мають вони пільги по сплаті комунальних послуг? Вона мала пільги на дитину інваліда, їх відмінили.  На даний час вона не користується ніякими пільгами, а стверджує, що мали б бути 50% пільг на сплату ком. послуг, якщо в сім"ї троє дітей.Тому прошу Вашої допомоги в наданні інформації, чи надаються  такі пільги і прошу надати "статтю чи указ" згідно Закону . А в нашому місті є ці пільги? якщо так, то прошу вказати чи користуються ними жителі.
Назва: Пільги по сплаті комунальних послуг ??
Відправлено: Ігор_О від 26 Січня 2009, 12:30:04
Люба, депутат міськради Володя Климентій знає відповіді на всі ці запитання. Телефон його маєте.
Назва: Пільги по сплаті комунальних послуг ??
Відправлено: юрист від 26 Січня 2009, 14:04:28
Приховано: Показати
МIНIСТЕРСТВО ПРАЦI ТА СОЦIАЛЬНОЇ ПОЛIТИКИ УКРАЇНИ
МIНIСТЕРСТВО ЕКОНОМIКИ ТА З ПИТАНЬ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ IНТЕГРАЦIЇ УКРАЇНИ
МIНIСТЕРСТВО ФIНАНСIВ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНИЙ КОМIТЕТ СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНИЙ КОМIТЕТ МОЛОДIЖНОЇ ПОЛIТИКИ, СПОРТУ
I ТУРИЗМУ УКРАЇНИ
НАКАЗ
N 486/202/524/455/3370 вiд 15.11.2001
м.Київ
Зареєстровано
в Мiнiстерствi юстицiї України
7 лютого 2002 р. за N 112/6400
Про затвердження Методики
обчислення сукупного доходу сiм'ї
для всiх видiв соцiальної допомоги
( Iз змiнами, внесеними згiдно з Наказами Мiнiстерства
працi та соцiальної полiтики
N 334/213/580/279/544 вiд 24.07.2002
N 123/23/357/138/451 вiд 15.05.2003
N 195а/161/453/144/677 вiд 10.06.2005
N 68/90/275/78/760 вiд 14.03.2006
N 304/221/805/188/2447 вiд 17.06.2008 )
У зв'язку з прийняттям постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 7 лютого 2001 р. N 110 та на виконання доручення Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 26 березня 2001 р. N iнд. 26 НАКАЗУЄМО:
1. Затвердити Методику обчислення сукупного доходу сiм'ї для всiх видiв соцiальної допомоги (додається).
2. Управлiнню полiтики адресної допомоги Мiнiстерства працi та соцiальної полiтики зареєструвати цей наказ у Мiнiстерствi юстицiї України.
3. Контроль за виконання цього наказу покласти на заступникiв Державних секретарiв мiнiстерств i заступникiв голiв Комiтетiв до розподiлу обов'язкiв.
4. Визнати такими, що втратили чиннiсть, наказ Мiнпрацi, Мiнфiну, Мiнекономiки, Держкомсiм'їмолодi, Держкомстату вiд 18.06.99 N 102/154/64/61/204 "Про затвердження Методики обчислення сукупного доходу сiм'ї для всiх видiв соцiальної допомоги", зареєстрований у Мiн'юстi 16 липня 1999 р. за N 470/3763, наказ Мiнпрацi, Мiнфiну, Мiнекономiки, Держкомстату вiд 03.04.2000 N 74/36/72/102 "Про внесення змiн i доповнень до Методики обчислення сукупного доходу сiм'ї для всiх видiв соцiальної допомоги" зареєстрований у Мiн'юстi 18 серпня 2000 р. за N 526/4747.
Мiнiстерство працi та соцiальної полiтики України
Мiнiстр I.Я.Сахань
Мiнiстерство економiки та з питань європейської iнтеграцiї України
Мiнiстр О.Шлапак
Мiнiстерство фiнансiв України
Мiнiстр I.О.Мiтюков
Державний комiтет статистики України
В.о. Голови Держкомстату В. Головко
Державний комiтет молодiжної полiтики, спорту i туризму України
В.о. Голови Держкоммолодьспорттуризму В.Мiхно
Затверджено
Наказ Мiнiстерства працi та
соцiальної полiтики України,
Мiнiстерства економiки та з
питань європейської
iнтеграцiї України,
Мiнiстерства фiнансiв
України, Державного комiтету
статистики України,
Державного комiтету
молодiжної полiтики, спорту
i туризму України 15.11.2001
N 486/202/524/455/3370
Зареєстровано
в Мiнiстерствi юстицiї України
7 лютого 2002 р. за N 112/6400
Методика
обчислення сукупного доходу сiм'ї
для всiх видiв соцiальної допомоги
1. Методика призначена для обчислення сукупного доходу сiмей (одержувачiв) для всiх видiв соцiальної допомоги i застосовується при визначеннi їх права на соцiальну допомогу та розрахунку її розмiру.
Видами соцiальної допомоги є:
1.1) державна соцiальна допомога малозабезпеченим сiм'ям (Закон України "Про державну соцiальну допомогу малозабезпеченим сiм'ям" ( 1768-14 ).
У сукупному доходi сiм'ї при визначеннi її права на отримання державної соцiальної допомоги малозабезпеченим сiм'ям враховується грошовий еквiвалент пiльг за спожитi житлово-комунальнi послуги. ( Абзац другий пiдпункту 1.1 пункту 1 iз змiнами, внесеними згiдно з Наказом Мiнпрацi та соцполiтики N 195а/161/453/144/677 вiд 10.06.2005 ) ( Пiдпункт 1.1 пункту 1 в редакцiї Наказу Мiнпрацi та соцполiтики N 123/23/357/138/451 вiд 15.05.2003 )
1.2) субсидiя для вiдшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рiдкого пiчного побутового палива (далi - житлова субсидiя) (постанова Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 22.09.97 N 1050 "Про заходи щодо подальшого вдосконалення надання населенню субсидiй для вiдшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рiдкого пiчного побутового палива" iз змiнами та доповненнями);
1.3) щомiсячна грошова допомога малозабезпеченiй особi, яка проживає разом з iнвалiдом I чи II групи внаслiдок психiчного розладу, який за висновком лiкарської комiсiї медичного закладу потребує постiйного стороннього догляду, на догляд за ним (Закон України "Про психiатричну допомогу" ( 1489-14 ) (далi - допомога на догляд);
( Пiпункт 1.4 пункту 1 виключено на пiдставi Наказу Мiнiстерства працi та соцiальної полiтики України N 304/221/805/188/2447 вiд 17.06.2008 )
1.5) допомога на дiтей одиноким матерям та допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирiчного вiку (Порядок призначення i виплати державної допомоги сiм'ям з дiтьми, затверджений постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 27.12.2001 N 1751. ( Пункт 1 доповнено пiдпунктом 1.5 згiдно з Наказом Мiнпрацi та соцполiтики N 195а/161/453/144/677 вiд 10.06.2005, iз змiнами, внесеними згiдно з Наказом Мiнiстерства працi та соцiальної полiтики N 68/90/275/78/760 вiд 14.03.2006 )
2. Особи, якi зараховуються до складу сiм'ї при визначеннi права на соцiальну допомогу та розрахунку її розмiру, перелiк документiв про доходи членiв сiм'ї для призначення соцiальної допомоги, окремi види допомоги, якi не враховуються в сукупному доходi, визначаються в нормативно-правових актах, що встановлюють вiдповiднi види соцiальної допомоги.
3. Для обчислення суми доходiв ураховуються доходи в грошовiй та натуральнiй формi, а також в iноземнiй валютi за кордоном з будь-яких джерел як на територiї України, так i за її межами.
4. При визначеннi сукупного доходу органи, що призначають допомогу, користуються усiма офiцiйними джерелами, якi мiстять iнформацiю про доходи громадян, у тому числi iнформацiєю органiв державних податкових адмiнiстрацiй.
5. До сукупного доходу сiмей (одержувачiв) входять:
5.1) нарахована заробiтна плата, у тому числi за надурочну роботу, за роботу в святковi, неробочi i вихiднi днi та за роботу за сумiсництвом; плата за роботу в колективному сiльськогосподарському пiдприємствi; надбавки i доплати всiх видiв; премiї, установленi за системами оплати працi на пiдприємствi, в установi, органiзацiї, незалежно вiд перiодичностi i джерел їх виплати; вiдсотковi надбавки i щорiчна винагорода з фонду матерiального заохочення за пiдсумками роботи за рiк пiдприємства, установи чи органiзацiї. Премiї i щорiчнi винагороди включаються до сукупного доходу на час їх нарахування, при цьому за рiк ураховується не бiльше однiєї винагороди за вислугу рокiв;
5.2) iншi грошовi виплати, якi мають систематичний характер (польове забезпечення, доплати за роз'їзний та рухомий характер роботи тощо, крiм виплат на вiдрядження);
5.3) стипендiї, пенсiї, допомога (крiм частини допомоги при народженнi дитини, виплата якої здiйснюється одноразово при народженнi першої дитини в сумi 4 800 гривень, другої дитини - 4 840 гривень, третьої та наступної дитини - 5 000 гривень, допомоги на поховання, одноразової допомоги, яка надається за рiшеннями органiв виконавчої влади та мiсцевого самоврядування, пiдприємств, органiзацiй незалежно вiд форм власностi), допомога на навчання, безпосередньо отримана особою вiд пiдприємства, установи чи органiзацiї, за винятком коштiв, отриманих на умовах позики чи кредитiв та щомiсячнi компенсацiйнi виплати. При цьому до сукупного доходу не включається вiдповiдна допомога, для призначення якої обчислюється сукупний дохiд. При зверненнi за призначенням декiлькох видiв допомоги, розмiр яких визначається з урахуванням сукупного доходу, до сукупного доходу сiм'ї входять розмiри призначених на дату звернення зазначених видiв допомоги, крiм допомоги, для призначення якої обчислюється сукупний дохiд; ( Пiдпункт 5.3 пункту 5 iз змiнами, внесеними згiдно з Наказами Мiнiстерства працi та соцiальної полiтики N 334/213/580/279/544 вiд 24.07.2002, N 195а/161/453/144/677 вiд 10.06.2005, N 68/90/275/78/760 вiд 14.03.2006, N 304/221/805/188/2447 вiд 17.06.2008 )
5.4) доходи вiд пiдприємницької дiяльностi та iншої незалежної професiйної дiяльностi, у тому числi доходи адвокатiв, приватних нотарiусiв та вiд заняття лiтературною, художньою, музичною, артистичною та iншою творчою дiяльнiстю. Доходи осiб, якi займаються зазначеною дiяльнiстю, визначаються на пiдставi даних державних податкових адмiнiстрацiй. Доходи осiб, якi сплачують фiксований податок, визначаються на пiдставi прибуткового податку i розраховуються за шкалою ставок прогресивного оподаткування;
5.5) усi види винагород, якi виплачуються штатним (позаштатним) лiтературним працiвникам, художникам, фотокореспондентам та iншим особам з фонду авторського гонорару, а також винагороди, якi виплачуються за публiчне виконання творiв; при цьому розмiр доходу визначається як середньомiсячний розмiр гонорару за рiк, що передує зверненню за призначенням допомоги, з урахуванням коефiцiєнта зростання середньомiсячної номiнальної заробiтної плати працiвникiв, зайнятих в економiцi; ( Пiдпункт 5.5 пункту 5 iз змiнами, внесеними згiдно з Наказом Мiнiстерства працi та соцiальної полiтики N 304/221/805/188/2447 вiд 17.06.2008 )
5.6) матерiальне забезпечення вiдповiдно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соцiальне страхування на випадок безробiття" ( 1533-14 );
5.7) доходи вiд здавання житлового примiщення (будинку) або iнших будов у найм або в оренду (на пiдставi довiдок органiв державних податкових адмiнiстрацiй);
5.8) натуральна оплата працi;
5.9) грошове забезпечення вiйськовослужбовцiв, крiм вiйськовослужбовцiв строкової служби;
5.10) суми, якi виплачуються в порядку вiдшкодування шкоди, заподiяної працiвниковi за ушкодження його здоров'я, що пов'язане з виконанням ним трудових обов'язкiв;
5.11) заробiток учнiв та студентiв, якi поєднують навчання з постiйною роботою на пiдприємствах, в установах, органiзацiях незалежно вiд форм власностi та господарювання;
5.12) суми, якi виплачувалися за час вимушеного прогулу та суми за час вимушеного прогулу при затримцi виконання рiшення про поновлення на роботi працiвника;
5.13) одержанi алiменти; ( Пiдпункт 5.13 пункту 5 iз змiнами, внесеними згiдно з Наказом Мiнiстерства працi та соцiальної полiтики N 195а/161/453/144/677 вiд 10.06.2005 )
5.14) фактичний заробiток осiб, якi працювали у фiзичних осiб. При цьому натуральна частина заробiтної плати цих осiб також включається до їх сукупного доходу;
5.15) суми iндексацiї грошових доходiв населення та компенсацiї працiвникам втрати частини заробiтної плати у зв'язку з порушенням термiнiв їх виплати;
5.16) доходи вiд особистого селянського господарства, земельних дiлянок, наданих для ведення городництва, сiнокосiння, випасання худоби, та земельної частки (паю), видiленої внаслiдок розпаювання землi;
5.17) допомога у зв'язку з тимчасовою непрацездатнiстю;
5.18) iншi доходи, якi пiдлягають оподаткуванню вiдповiдно до законодавства.
6. До сукупного доходу включаються також виплати, передбаченi Законом України "Про статус i соцiальний захист громадян, якi постраждали внаслiдок Чорнобильської катастрофи" ( 796-12 ):
6.1) пiдвищення розмiру оплати працi, стипендiй та пенсiй громадян, якi працювали або працюють на територiях радiоактивного забруднення;
6.2) оплата додаткової вiдпустки;
6.3) рiзниця мiж заробiтками в разi переведення на нижчеоплачувану роботу;
6.4) середня заробiтна плата, що зберiгається за працiвником у разi звiльнення його з роботи у зв'язку з вiдселенням;
6.5) компенсацiя за час вимушеного простою;
6.6) щомiсячна грошова допомога у зв'язку з обмеженням споживання продуктiв харчування мiсцевого виробництва та особистого пiдсобного господарства;
6.7) щорiчна допомога на оздоровлення.
7. Особливостi врахування окремих видiв доходiв є такими:
7.1) доходи, отриманi в натуральнiй формi, зараховуються до сукупного доходу за середнiми (ринковими) споживчими цiнами вiдповiдного регiону, що були на перiод, за який вони одержанi;
7.2) доходи, отриманi в iноземнiй валютi, перераховуються в грошову одиницю, що дiє в Українi, за курсом Нацiонального банку України на дату їх отримання, у разi затримки у виплатi доходу - на дату звернення за призначенням соцiальної допомоги;
7.3) середньомiсячнi доходи громадян, якi мають фермерське господарство, визначаються на пiдставi даних державних податкових адмiнiстрацiй про обсяги доходiв за попереднiй календарний рiк, суми яких подiленi на 12 з урахуванням iндексу iнфляцiї;
7.4) розмiр середньомiсячного доходу громадян, зайнятих на сезонних роботах, вiдповiдно до Списку сезонних робiт i сезонних галузей, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 28.03.1997 N 278 (iз змiнами та доповненнями), обчислюється, виходячи з доходiв за попереднiй повний сезон, подiлених на 12 з урахуванням коефiцiєнта зростання середньої заробiтної плати працiвникiв, зайнятих у галузях економiки;
7.5) при визначеннi сукупного доходу одержувачiв допомоги дохiд вiд земельних дiлянок рiзних видiв призначення враховується як дохiд осiб, яким вони переданi у власнiсть, володiння або користування за нормативами, якi затверджуються мiсцевими органами виконавчої влади на календарний рiк.
Середньомiсячнi доходи громадян:
а) вiд особистого селянського господарства (Досг) ураховуються як доходи, отриманi вiд земельної дiлянки особистого селянського господарства за вiдповiдними нормативами (Носг), виходячи з площi дiлянки (Sосг) понад 0,06 гектара:
СДосг = Носг х (Sосг - 0,06);
б) вiд земельної дiлянки, наданої для ведення городництва (Дг), ураховуються за вiдповiдними нормативами (Нг), виходячи з площi дiлянки (Sг):
СДг = Нг х Sг;
в) вiд земельної дiлянки, наданої для ведення сiнокосiння (Дс), ураховуються за вiдповiдними нормативами (Нс), виходячи iз площi дiлянки (Sс) у мiсяцях стiйлового перiоду, термiн якого встановлюється мiсцевими органами виконавчої влади одночасно iз затвердженням нормативiв:
СДс = Нс х Sс;
г) вiд земельної дiлянки, наданої для випасання худоби (Дв), ураховуються за вiдповiдними нормативами (Нв), виходячи з площi дiлянки (Sв) у мiсяцях перiоду випасання худоби, термiн якого встановлюється мiсцевими органами виконавчої влади одночасно iз затвердженням нормативiв:
СДв = Нв х Sв.
Рiчнi доходи громадян вiд земельної частки (паю) (Дп), видiленої внаслiдок розпаювання землi, яка перебуває в користуваннi сiльськогосподарських пiдприємств без оформлення договору оренди, ураховуються за вiдповiдними нормативами (Нп), помноженими на площу земельної частки (паю) (Sп):
Дп = Нп х Sп.
При цьому за потреби визначення середньомiсячного розмiру доходу (СДп), дохiд вiд земельної частки (паю), видiленої внаслiдок розпаювання землi, ураховується як рiчний дохiд, подiлений на 12:
СДп = Дп :12 = Нп х Sп : 12.
При здачi земельної частки (паю) в оренду рiчний дохiд вiд земельної частки (паю) (До) ураховується як фактично отримана за попереднiй перiод оренди сума орендної плати (Поф), яка не може бути меншою, нiж визначена договором оренди (Под):
До = Поф >= Под.
При необхiдностi врахування середньомiсячного доходу вiд земельної частки (паю) (СДо) фактично отримана сума орендної плати дiлиться на 12:
СДо = Поф : 12.
У разi звернення за призначенням допомоги у перший рiк здачi земельної частки (паю) в оренду за умови отримання попередньої (авансової) орендної плати (Па) середньомiсячний дохiд вiд земельної частки (паю) (СДо) ураховується як частка вiд дiлення суми попередньої орендної плати (Па) на кiлькiсть мiсяцiв (Т), за який вона одержана:
СДо = Па : Т.
За вiдсутностi попередньої (авансової) орендної плати (Па) середньомiсячний дохiд вiд земельної частки (паю) СДо враховується за нормативами доходу вiд особистого селянського господарства за умови, якщо пай перебував в особистому пiдсобному господарствi:
СДо = Нопг х Sп.
При приєднаннi земельних часток (паїв) до земель особистого селянського господарства з метою одержання сiльськогосподарської продукцiї застосовуються нормативи доходiв громадян вiд особистого селянського господарства.
Якщо орендна плата встановлена в натуральнiй формi (за визначеною кiлькiстю чи частиною продукцiї, яку одержує орендодавець з орендованої землi) та вiдробiтковiй (надання послуг орендодавцю), то вона перераховується у грошовий еквiвалент за середнiми (ринковими) споживчими цiнами вiдповiдного регiону, що були на перiод, за який вона одержана;
7.6) для непрацюючих громадян, яким призначено пенсiю вперше, або якщо вони залишили роботу в перiод, за який враховуються доходи, i не мають iнших доходiв, крiм пенсiї та доходiв вiд особистого селянського господарства, земельних дiлянок, наданих для потреб городництва, сiнокосiння i випасання худоби та земельної частки (паю), видiленої внаслiдок розпаювання землi, у сукупному доходi на розсуд пенсiонера ураховується дохiд за зазначений перiод, визначений в загальному порядку, або розмiр призначеної щомiсячної пенсiї та доходи вiд земельних дiлянок;
7.7) грошовi доходи, визначенi пунктом 5 цiєї методики, крiм премiй, щорiчних винагород, допомоги на навчання, безпосередньо отриманої особою вiд пiдприємства, установи чи органiзацiї, сум компенсацiї працiвникам втрати частини заробiтної плати у зв'язку з порушенням термiнiв їх виплати, сум заборгованостi за алiментами, визначених судом або виконавчою службою на пiдставi рiшення про стягнення алiментiв, ураховуються у тому мiсяцi, за який вони нарахованi; ( Пiдпункт 7.7 пункту 7 iз змiнами, внесеними згiдно з Наказом Мiнiстерства працi та соцiальної полiтики N 334/213/580/279/544 вiд 24.07.2002 )
7.8) допомога на навчання, безпосередньо отримана особою вiд пiдприємства, установи чи органiзацiї, за винятком коштiв, отриманих на умовах позики чи на умовах кредитiв, ураховується в мiсяцi, у якому вона отримана;
7.9) компенсацiя працiвникам втрати частини заробiтної плати у зв'язку з порушенням термiнiв її виплати враховується у тому мiсяцi, у якому вона отримана;
7.10) суми заборгованостi за алiментами, визначенi судом або виконавчою службою на пiдставi рiшення про стягнення алiментiв, ураховуються в тому мiсяцi, у якому здiйснено їх повне або часткове погашення; ( Пункт 7 доповнено пiдпунктом 7.10 згiдно з Наказом Мiнiстерства працi та соцiальної полiтики N 334/213/580/279/544 вiд 24.07.2002 )
7.11) доходи осiб, якi працюють за трудовим договором у фiзичних осiб - суб'єктiв пiдприємницької дiяльностi, ураховуються за даними фiзичних осiб - суб'єктiв пiдприємницької дiяльностi, якi виплачують доходи, але в розмiрi не менше, нiж зазначено в трудовому договорi;
7.12) за умови призначення алiментiв їх розмiр визначається на пiдставi вiдомостей пiдприємств, установ та органiзацiй, якi проводять їх нарахування або виплату. При цьому в разi виплати алiментiв за домовленiстю їх розмiр може пiдтверджуватися заявами особи, яка утримує дитину, та особи, що сплачує алiменти;
7.13) одноразова виплата допомоги у зв'язку з безробiттям для органiзацiї безробiтними пiдприємницької дiяльностi враховується в сукупному доходi як середньомiсячна величина за перiод, на який надається ця допомога, визначена шляхом дiлення загальної суми виплати на кiлькiсть мiсяцiв, за якi вона одержана;
7.14) доходи, крiм премiй, щорiчних винагород, допомоги на навчання, яка безпосередньо отримана особою вiд пiдприємства, установи чи органiзацiї, нарахованi з перiодичнiстю за квартал, пiврiччя, рiк, ураховуються у сукупному доходi як середньомiсячна величина за вiдповiдний попереднiй перiод, визначена шляхом дiлення загальної суми доходу на кiлькiсть мiсяцiв, за якi вона нарахована.
8. До сукупного доходу сiмей (одержувачiв) не включається:
8.1) сплачуванi особою алiменти;
8.2) частина допомоги при народженнi дитини, виплата якої здiйснюється одноразово при народженнi першої дитини в сумi 4 800 гривень, другої дитини - 4 840 гривень, третьої та наступної дитини - 5 000 гривень, допомога на поховання, одноразова допомога, яка надається за рiшеннями органiв виконавчої влади та мiсцевого самоврядування, пiдприємств, органiзацiй, незалежно вiд форм власностi; ( Пiдпункт 8.2 пункту 8 iз змiнами, внесеними згiдно з Наказами Мiнiстерства працi та соцiальної полiтики N 195а/161/453/144/677 вiд 10.06.2005, N 304/221/805/188/2447 вiд 17.06.2008 )
8.3) житлова субсидiя;
8.4) грошове забезпечення вiйськовослужбовцiв строкової служби;
8.5) розрахункова сума доходу вiд земельної частки (паю), видiленої внаслiдок розпаювання землi, що не використовується з поважних причин (зокрема внаслiдок похилого вiку, iнвалiдностi, наявностi малолiтнiх дiтей тощо) сiм'ями, якi складаються з осiб похилого вiку, iнвалiдiв, а також багатодiтними сiм'ями з малолiтнiми дiтьми. ( Пункт 8 доповнено пiдпунктом 8.5 згiдно з Наказом Мiнiстерства працi та соцiальної полiтики N 68/90/275/78/760 вiд 14.03.2006 )
8.6) суми, якi сплачуються пiдприємствами, установами та органiзацiями за договорами добровiльного медичного страхування своїх працiвникiв; ( Пункт 8 доповнено пiдпунктом 8.6 згiдно з Наказом Мiнiстерства працi та соцiальної полiтики N 304/221/805/188/2447 вiд 17.06.2008 )
8.7) допомога громадських та благодiйних органiзацiй. ( Пункт 8 доповнено пiдпунктом 8.7 згiдно з Наказом Мiнiстерства працi та соцiальної полiтики N 304/221/805/188/2447 вiд 17.06.2008 )
9. Обчислення доходу:
9.1) загальна сума сукупного доходу одержувачiв допомоги включає в себе суму всiх доходiв кожної особи, яка враховується при наданнi допомоги, визначених на пiдставi наданих документiв про доходи за останнi шiсть календарних мiсяцiв або два квартали, що передують мiсяцю звернення за призначенням соцiальної допомоги, якщо iнше не передбачене законодавством;
9.2) сукупний дохiд включає в себе як поточнi щомiсячнi доходи в грошовiй та натуральнiй формi осiб, якi враховуються при наданнi допомоги, так i доходи, якi мають нерегулярний характер;
9.3) середньомiсячний сукупний дохiд усiх осiб, якi враховуються при наданнi допомоги, провадиться шляхом дiлення загальної суми сукупного доходу одержувачiв допомоги на 6, якщо iнше не передбачене законодавством;
9.4) середнiй дохiд на одну особу обчислюється шляхом дiлення середньомiсячного сукупного доходу всiх осiб, якi враховуються при наданнi допомоги, на кiлькiсть цих осiб.
Начальник Управлiння полiтики адресної допомоги Т.I.Булах

Відповідь від: 26 Січня 2009, 13:54:47
Приховано: Показати
[ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ
ЗАКОН
Про державну соцiальну допомогу
малозабезпеченим сiм'ям
( Вiдомостi Верховної Ради (ВВР), 2000, N 35, ст.290 )
( Iз змiнами, внесеними згiдно iз Законами
N 208-IV вiд 24.10.2002, ВВР, 2002, N 50, ст.367
N 1045-IV вiд 09.07.2003, ВВР, 2004, N 5, ст. 25
- набирає чинностi з 01.01.2004
N 1410-IV вiд 03.02.2004, ВВР, 2004, N 19, ст.251
N 1743-IV вiд 03.06.2004, ВВР, 2004, N 33-34, ст. 407
N 3365-IV вiд 18.01.2006, ВВР, 2006, N 19-20, ст.165
N 489-V вiд 19.12.2006, ВВР, 2007, N 7-8, ст.66
N 1000-V вiд 03.05.2007, ВВР, 2007, N 33, ст.441
N 107-VI вiд 28.12.2007, ВВР, 2008, N 5-6, N 7-8, ст.78
- змiни дiють по 31 грудня 2008 року )
( Додатково див. Рiшення Конституцiйного Суду
N 10-рп/2008 вiд 22.05.2008 )
( Iз змiнами, внесеними згiдно iз Законом
N 796-VI вiд 24.12.2008 )
( Встановити на 2002 рiк рiвень забезпечення прожиткового
мiнiмуму (гарантований мiнiмум) для призначення допомоги
вiдповiдно до цього Закону у сумi 80 гривень у
розрахунку на одну особу згiдно iз Законом
N 2905-III вiд 20.12.2001, ВВР, 2002, N 12-13, ст.92 )
( Установити на 2003 рiк рiвень забезпечення прожиткового
мiнiмуму (гарантований мiнiмум) для призначення допомоги
вiдповiдно до цього Закону у сумi 80 гривень у
розрахунку на одну особу згiдно iз Законом
N 380-IV вiд 26.12.2002, ВВР, 2003, N 10-11, ст.86 )
( Установити на 2004 рiк рiвень забезпечення прожиткового
мiнiмуму (гарантований мiнiмум) для призначення допомоги
вiдповiдно до цього Закону для працездатних осiб у сумi
80 гривень, непрацездатних осiб - 110 гривень,
iнвалiдiв - 115 гривень Законом
N 1344-IV вiд 27.11.2003, ВВР, 2004, N 17-18, ст.250 )
( Установити на 2005 рiк рiвень забезпечення прожиткового
мiнiмуму (гарантований мiнiмум) для призначення допомоги
вiдповiдно до цього Закону для працездатних осiб у сумi
80 гривень, непрацездатних осiб - 120 гривень, iнвалiдiв -
130 гривень. Для матерi (батька, усиновителя), яка утримує
дитину та не перебуває у шлюбi, при визначеннi державної
соцiальної допомоги малозабезпеченим сiм'ям рiвень
забезпечення прожиткового мiнiмуму пiдвищується на
25 вiдсоткiв згiдно iз Законом
N 2285-IV вiд 23.12.2004, ВВР, 2005, N 7-8, ст.162 )
( Установити рiвень забезпечення прожиткового мiнiмуму
(гарантований мiнiмум) для призначення допомоги вiдповiдно
до цього Закону з 1 сiчня 2005 року для працездатних осiб у сумi
80 гривень, непрацездатних осiб - 120 гривень,
iнвалiдiв - 130 гривень; з 1 квiтня 2005 року для
працездатних осiб у сумi 100 гривень, непрацездатних осiб - 140 гривень,
iнвалiдiв - 150 гривень згiдно iз Законами
N 2285-IV вiд 23.12.2004,
N 2505-IV вiд 25.03.2005, ВВР, 2005, N 17, N 18-19, ст.267 )
( Установити у 2006 роцi рiвень забезпечення прожиткового
мiнiмуму (гарантований мiнiмум) для призначення допомоги
вiдповiдно до цього Закону встановлюється для працездатних осiб у сумi 110 гривень,
непрацездатних осiб - 155 гривень, iнвалiдiв - 165 гривень згiдно iз Законом
N 3235-IV вiд 20.12.2005, ВВР, 2006, N 9, N 10-11, ст.96 )
( Установити, що у 2007 роцi рiвень забезпечення прожиткового
мiнiмуму (гарантований мiнiмум) для призначення допомоги
вiдповiдно до цього Закону встановлюється для працездатних
осiб у сумi 121 гривня, непрацездатних осiб - 170,5 гривнi,
iнвалiдiв - 181,5 гривнi; розмiр державної соцiальної
допомоги малозабезпеченим сiм'ям не може бути бiльшим нiж
75 вiдсоткiв вiд рiвня забезпечення прожиткового мiнiмуму
для сiм'ї згiдно iз Законом
N 489-V вiд 19.12.2006 )
( Установити, що у 2008 роцi рiвень забезпечення прожиткового
мiнiмуму (гарантований мiнiмум) для призначення допомоги
вiдповiдно до цього Закону встановлюється для працездатних
осiб у сумi 133 гривнi, непрацездатних осiб - 187,5 гривень,
iнвалiдiв - 200 гривень. Для кожної дитини в
малозабезпеченiй багатодiтнiй сiм'ї, в якiй виховується троє
або бiльше дiтей вiком до 16 рокiв (до 18 рокiв, якщо дитина
навчається), рiвень забезпечення прожиткового мiнiмуму
(гарантований мiнiмум) становить 50 вiдсоткiв прожиткового
мiнiмуму, встановленого для дитини вiдповiдного вiку;
розмiр державної соцiальної допомоги малозабезпеченим сiм'ям
не може бути бiльш нiж 75 вiдсоткiв вiд рiвня забезпечення
прожиткового мiнiмуму для сiм'ї згiдно iз Законом N 107-VI
вiд 28.12.2007 )
( Установити, що у 2009 роцi рiвень забезпечення прожиткового
мiнiмуму (гарантований мiнiмум) для призначення допомоги
вiдповiдно до цього Закону встановлюється для працездатних
осiб у сумi 133 гривнi, непрацездатних осiб - 187,5 гривнi,
iнвалiдiв - 200 гривень. Для кожної дитини в
малозабезпеченiй багатодiтнiй сiм'ї, в якiй виховується троє
або бiльше дiтей вiком до 16 рокiв (до 18 рокiв, якщо дитина
навчається), рiвень забезпечення прожиткового мiнiмуму
(гарантований мiнiмум) становить для дитини вiком до 6 рокiв
- 278,5 гривнi, для дитини вiком вiд 6 до 18 рокiв -
350,5 гривнi; розмiр державної соцiальної допомоги
малозабезпеченим сiм'ям не може бути бiльше нiж 75
вiдсоткiв вiд рiвня забезпечення прожиткового мiнiмуму для
сiм'ї згiдно iз Законом N 835-VI вiд 26.12.2008 )
( У текстi Закону слова "орган соцiального захисту
населення" у всiх вiдмiнках замiнено словами "орган
працi та соцiального захисту населення" у вiдповiдних
вiдмiнках згiдно iз Законом
N 208-IV вiд 24.10.2002 )
Цей Закон спрямований на реалiзацiю конституцiйних гарантiй права громадян на соцiальний захист - забезпечення рiвня життя не нижчого вiд прожиткового мiнiмуму шляхом надання грошової допомоги найменш соцiально захищеним сiм'ям.
Стаття 1. Визначення термiнiв
У цьому Законi термiни використовуються в такому значеннi:
державна соцiальна допомога малозабезпеченим сiм'ям (далi - державна соцiальна допомога) - щомiсячна допомога, яка надається малозабезпеченим сiм'ям у грошовiй формi в розмiрi, що залежить вiд величини середньомiсячного сукупного доходу сiм'ї;
сiм'я - це особи, якi спiльно проживають, пов'язанi спiльним побутом, мають взаємнi права та обов'язки. Права члена сiм'ї має одинока особа; ( Абзац третiй статтi 1 в редакцiї Закону N 1410-IV вiд 03.02.2004 )
малозабезпечена сiм'я - сiм'я, яка з поважних або незалежних вiд неї причин має середньомiсячний сукупний доход нижчий вiд прожиткового мiнiмуму для сiм'ї;
прожитковий мiнiмум для сiм'ї - визначена для кожної сiм'ї залежно вiд її складу сума прожиткових мiнiмумiв, розрахованих та затверджених вiдповiдно до Закону України "Про прожитковий мiнiмум" ( 966-14 ) для осiб, якi вiдносяться до основних соцiальних i демографiчних груп населення;
середньомiсячний сукупний доход сiм'ї - обчислений у середньому за мiсяць доход усiх членiв сiм'ї з усiх джерел надходжень протягом шести мiсяцiв, що передують мiсяцю звернення за призначенням державної соцiальної допомоги.
Стаття 2. Законодавство про державну соцiальну допомогу
Законодавство про державну соцiальну допомогу складається з Закону України "Про прожитковий мiнiмум", цього Закону, iнших нормативно-правових актiв, що регулюють правовiдносини з надання державної соцiальної допомоги.
Стаття 3. Право на державну соцiальну допомогу
Право на державну соцiальну допомогу мають малозабезпеченi сiм'ї, якi постiйно проживають на територiї України.
Стаття 4. Порядок надання державної соцiальної допомоги
Заява про надання державної соцiальної допомоги подається уповноваженим представником сiм'ї до органу працi та соцiального захисту населення за мiсцем його проживання або до виконавчого комiтету сiльської, селищної ради. Виконавчий комiтет сiльської, селищної ради передає заяву про надання державної соцiальної допомоги до органу працi та соцiального захисту населення.
У заявi дається згода сiм'ї на збiр iнформацiї про неї, про її власнiсть, доходи та майно, що необхiдна для мети цього Закону.
До заяви про надання державної соцiальної допомоги додаються:
документ, що посвiдчує особу;
довiдка про склад сiм'ї (до складу сiм'ї включаються чоловiк, дружина; рiднi, усиновленi та пiдопiчнi дiти цих осiб, у тому числi дiти, якi навчаються за денною формою навчання у загальноосвiтнiх, професiйно-технiчних, вищих навчальних закладах I-IV рiвнiв акредитацiї до досягнення двадцяти трьох рокiв i не мають власних сiмей, неодруженi повнолiтнi дiти, якi визнанi iнвалiдами з дитинства I та II групи або iнвалiдами I групи i проживають разом з батьками; непрацездатнi батьки чоловiка та дружини, якi проживають разом з ними i перебувають на їх утриманнi у зв'язку з вiдсутнiстю власних доходiв; особа, яка проживає разом з одиноким iнвалiдом I групи i здiйснює догляд за ним. До складу сiм'ї не включаються особи, якi перебувають на повному державному утриманнi); ( Абзац третiй частини третьої статтi 4 в редакцiї Закону N 208-IV вiд 24.10.2002; iз змiнами, внесеними згiдно iз Законом N 796-VI вiд 24.12.2008 )
декларацiя про доходи та майно осiб, якi входять до складу сiм'ї (в декларацiю не включаються державна соцiальна допомога, призначена вiдповiдно до цього Закону; нарахована субсидiя за спожитi житлово-комунальнi послуги; сплаченi членами сiм'ї алiменти);
довiдка про наявнiсть та розмiр земельної частки (паю).
Форми заяви, довiдки про склад сiм'ї, декларацiї про доходи та майно встановлюються спецiально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сферi працi та соцiальної полiтики.
Органи працi та соцiального захисту населення для мети цього Закону мають право користуватися всiма офiцiйними джерелами iнформацiї, в тому числi й iнформацiєю органiв державної податкової адмiнiстрацiї.
Державна соцiальна допомога призначається з мiсяця звернення, якщо протягом мiсяця подано всi необхiднi документи.
Рiшення про призначення державної соцiальної допомоги чи про вiдмову в її наданнi приймається органом працi та соцiального захисту населення протягом десяти календарних днiв i наступного пiсля його прийняття дня надсилається уповноваженому представнику малозабезпеченої сiм'ї.
Рiшення про вiдмову в наданнi державної соцiальної допомоги має бути вмотивованим i мiстити роз'яснення порядку його оскарження.
Порядок призначення та виплати державної соцiальної допомоги встановлюється Кабiнетом Мiнiстрiв України. ( Статтю 4 доповнено частиною згiдно iз Законом N 208-IV вiд 24.10.2002 )
Стаття 5. Розмiр державної соцiальної допомоги
Розмiр державної соцiальної допомоги визначається як рiзниця мiж прожитковим мiнiмумом для сiм'ї та її середньомiсячним сукупним доходом, який обчислюється за методикою, встановленою спецiально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сферi працi та соцiальної полiтики, але цей розмiр не може бути бiльшим нiж 75 вiдсоткiв прожиткового мiнiмуму для сiм'ї. ( Частина перша статтi 5 в редакцiї Закону N 208-IV вiд 24.10.2002 )
До стабiлiзацiї економiчного становища в Українi розмiр державної соцiальної допомоги визначається з урахуванням рiвня забезпечення прожиткового мiнiмуму.
Рiвень забезпечення прожиткового мiнiмуму встановлюється виходячи з реальних можливостей видаткової частини Державного бюджету України i затверджується одночасно з прийняттям закону про Державний бюджет України на вiдповiдний рiк.
Для кожної дитини, яка входить до складу малозабезпеченої сiм'ї, рiвень забезпечення прожиткового мiнiмуму збiльшується на 10 вiдсоткiв, а для кожної дитини, яка утримується матiр'ю (батьком, усиновителем), що не перебуває в шлюбi, i запис про батька (матiр) цiєї дитини у Книзi реєстрацiї народжень провадиться в установленому порядку за вказiвкою матерi (батька), та для кожної дитини, в якої один або обоє батькiв є iнвалiдами I або II групи, - на 20 вiдсоткiв. ( Статтю 5 доповнено частиною згiдно iз Законом N 208-IV вiд 24.10.2002 - набуває чинностi з 01.01.2003 року, в редакцiї Закону N 1045-IV вiд 09.07.2003 )
Для громадян, якi одержали статус особи, що проживає i працює (навчається) на територiї населеного пункту, якому надано статус гiрського, рiвень забезпечення прожиткового мiнiмуму збiльшується на 20 вiдсоткiв. ( Статтю 5 доповнено частиною згiдно iз Законом N 208-IV вiд 24.10.2002 - набуває чинностi з 01.01.2003 року )
( Частину шосту статтi 5 виключено на пiдставi Закону N 107-VI вiд 28.12.2007 )
Стаття 6. Строки призначення державної соцiальної допомоги
Державна соцiальна допомога призначається на шiсть мiсяцiв.
Одиноким особам, визнаним за результатами медико-соцiальної експертизи непрацездатними, якi не мають iнших джерел до iснування, державна соцiальна допомога може бути призначена на строк визнання особи непрацездатною.
Одиноким особам, якi досягли 65-рiчного вiку i не мають iнших джерел до iснування, державна соцiальна допомога може бути призначена довiчно.
Зазначенi у частинах другiй та третiй цiєї статтi умови застосовуються також при призначеннi державної соцiальної допомоги непрацездатному подружжю при вiдсутностi осiб, зобов'язаних їх утримувати вiдповiдно до закону.
Стаття 7. Умови, за яких державна соцiальна допомога не
призначається, зменшується її розмiр або
припиняється виплата
Державна соцiальна допомога не призначається у випадках, коли:
працездатнi члени малозабезпеченої сiм'ї не працюють, не служать, не вчаться за денною формою навчання у загальноосвiтнiх, професiйно-технiчних, вищих навчальних закладах I-IV рiвнiв акредитацiї протягом трьох мiсяцiв, що передують мiсяцю звернення за призначенням державної соцiальної допомоги (крiм осiб, якi в установленому порядку визнанi безробiтними та за iнформацiєю центрiв зайнятостi не порушують законодавство про зайнятiсть щодо сприяння своєму працевлаштуванню; осiб, якi доглядають за дiтьми до досягнення ними трирiчного вiку або за дiтьми, якi потребують догляду протягом часу, визначеного у медичному висновку лiкарсько-консультативної комiсiї, але не бiльше нiж до досягнення ними шестирiчного вiку; осiб, якi доглядають за iнвалiдами I групи або дiтьми-iнвалiдами вiком до 18 рокiв, а також за особами, якi досягли 80-рiчного вiку);
з'ясовано, що малозабезпечена сiм'я має додатковi джерела для iснування, а також хто-небудь iз її складу протягом 12 мiсяцiв перед зверненням за наданням державної соцiальної допомоги здiйснив покупку або оплатив послуги на суму, яка на час звернення перевищує 10-кратну величину прожиткового мiнiмуму для сiм'ї;
у власностi чи володiннi малозабезпеченої сiм'ї є друга квартира (будинок) за умови, що загальна площа житла перевищує 21 квадратний метр на одного члена сiм'ї та додатково 10,5 квадратного метра на сiм'ю, чи бiльше одного автомобiля, транспортного засобу (механiзму);
у власностi чи володiннi малозабезпеченої сiм'ї (крiм сiмей, що складаються лише з дiтей та осiб, якi досягли 65-рiчного вiку або є iнвалiдами I та II групи, та сiмей, в яких є дiти-iнвалiди) є земельна дiлянка площею понад 0,6 га, крiм випадкiв, коли така земельна дiлянка з незалежних вiд сiм'ї причин не приносить дохiд.
За наявностi обставин, передбачених у частинi першiй цiєї статтi, державна соцiальна допомога може бути призначена органом працi та соцiального захисту населення на пiдставi рiшень районних, районних у мiстах Києвi та Севастополi державних адмiнiстрацiй та виконавчих комiтетiв мiських i районних у мiстах (у разi їх створення) рад або утворених ними комiсiй у разi, якщо:
у складi сiм'ї є iнвалiд;
у малозабезпеченiй багатодiтнiй сiм'ї виховуються троє або бiльше дiтей вiком до 18 рокiв (якщо дiти навчаються за денною формою навчання у загальноосвiтнiх, а також професiйно-технiчних, вищих навчальних закладах I-IV рiвнiв акредитацiї, але не довше нiж до досягнення ними 23 рокiв);
неможливiсть отримання будь-яких джерел для iснування пов'язана з тривалою хворобою одного та/або кiлькох членiв сiм'ї. Рiшення про призначення державної соцiальної допомоги у таких випадках приймається на пiдставi обстеження матерiально-побутових умов сiм'ї, яка звернулася за призначенням такої допомоги.
Призначена державна соцiальна допомога може бути зменшена до 50 вiдсоткiв її розмiру у разi невикористання сiм'єю можливостей знаходження додаткових джерел для iснування.
Якщо сiм'єю навмисно подано недостовiрнi вiдомостi чи приховано вiдомостi, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на державну соцiальну допомогу та на визначення її розмiру, виплата призначеної державної соцiальної допомоги припиняється з мiсяця, в якому виявлено порушення. На наступний строк державна соцiальна допомога може бути призначена не ранiше нiж через шiсть мiсяцiв починаючи з першого числа мiсяця виявлення порушення. ( Стаття 7 в редакцiї Закону N 208-IV вiд 24.10.2002; iз змiнами, внесеними згiдно iз Законами N 3365-IV вiд 18.01.2006, N 1000-V вiд 03.05.2007; в редакцiї Закону N 796-VI вiд 24.12.2008 )
Стаття 8. Перерахунок розмiру державної соцiальної допомоги
Розмiр призначеної державної соцiальної допомоги перераховується за заявою уповноваженого представника сiм'ї.
У разi затвердження нового рiвня забезпечення прожиткового мiнiмуму розмiр призначеної допомоги перераховується без звернення уповноваженого представника сiм'ї. ( Стаття 8 в редакцiї Закону N 208-IV вiд 24.10.2002 )
Стаття 9. Виплата державної соцiальної допомоги
Державна соцiальна допомога виплачується раз на мiсяць за мiсцем проживання уповноваженого представника сiм'ї державними пiдприємствами зв'язку чи перераховується на особовий рахунок уповноваженого представника сiм'ї в банкiвськiй установi.
Не отримана своєчасно з вини сiм'ї державна соцiальна допомога може бути отримана в наступному мiсяцi, але не пiзнiше мiсяця пiсля закiнчення строку, на який вона призначена.
Затримка виплати державної соцiальної допомоги з вини органу, що її призначає чи виплачує, не допускається.
При переїздi сiм'ї в iншу мiсцевiсть виплата призначеної державної соцiальної допомоги за попереднiм мiсцем проживання припиняється.
Стаття 10. Порядок оскарження рiшення про надання
державної соцiальної допомоги
Скарга на рiшення органу працi та соцiального захисту населення про призначення державної соцiальної допомоги чи про вiдмову в її наданнi може бути подана до вищестоящого органу виконавчої влади або до суду.
Стаття 11. Фiнансування державної соцiальної допомоги
Покриття витрат на виплату державної соцiальної допомоги малозабезпеченим сiм'ям здiйснюється за рахунок субвенцiй з державного бюджету до мiсцевих бюджетiв. ( Частина перша статтi 11 в редакцiї Закону N 208-IV вiд 24.10.2002 - набуває чинностi з 01.01.2003 року )
За рахунок мiсцевих бюджетiв та спецiально створених регiональних фондiв соцiальної допомоги органи мiсцевого самоврядування можуть проводити доплати до встановлених вiдповiдно до цього Закону розмiрiв державної соцiальної допомоги виходячи iз затвердженого регiонального прожиткового мiнiмуму.
Стаття 12. Облiк одержувачiв державної соцiальної допомоги
З метою ведення облiку сiмей - одержувачiв державної соцiальної допомоги, забезпечення контролю за правильнiстю i своєчаснiстю її надання, а також для органiзацiї нормативно-довiдкової iнформацiї для органiв працi та соцiального захисту населення, що призначають i здiйснюють контроль за правильнiстю надання державної соцiальної допомоги, спецiально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сферi працi та соцiальної полiтики створюється єдина облiково-iнформацiйна система.
Єдина облiково-iнформацiйна система одержувачiв державної соцiальної допомоги формується та використовується з додержанням вимог Закону України "Про iнформацiю" ( 2657-12 ), iнших законiв України.
Стаття 13. Контроль за правильнiстю надання державної
соцiальної допомоги
Контроль за правильнiстю надання державної соцiальної допомоги та використання коштiв Державного бюджету України, спрямованих на надання державної соцiальної допомоги, здiйснює спецiально уповноважений орган виконавчої влади в сферi працi та соцiальної полiтики безпосередньо та через соцiальних iнспекторiв.
Правовий статус соцiальних iнспекторiв та їх повноваження визначаються Кабiнетом Мiнiстрiв України.
Стаття 14. Вiдповiдальнiсть за порушення законодавства
про державну соцiальну допомогу
Посадовi особи, виннi у порушеннi законодавства про державну соцiальну допомогу малозабезпеченим сiм'ям, несуть вiдповiдальнiсть згiдно з законом.
Стаття 15. Прикiнцевi положення
1. Цей Закон набирає чинностi з дня його опублiкування.
2. Кабiнету Мiнiстрiв України в двомiсячний строк з дня опублiкування цього Закону:
внести до Верховної Ради України пропозицiї щодо приведення законодавчих актiв у вiдповiднiсть iз цим Законом;
привести свої нормативно-правовi акти у вiдповiднiсть iз цим Законом;
забезпечити перегляд i скасування органами виконавчої влади прийнятих ними нормативно-правових актiв, що не вiдповiдають цьому Закону.
Президент України Л.КУЧМА
м. Київ, 1 червня 2000 року
N 1768-III/cut]
Відповідь від: 26 Січня 2009, 14:00:40

Приховано: Показати
КАБIНЕТ МIНIСТРIВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
вiд 22 вересня 1997 р. N 1050
Київ
Про заходи щодо подальшого вдосконалення
надання населенню субсидiй для вiдшкодування
витрат на оплату житлово-комунальних послуг,
придбання скрапленого газу, твердого та пiчного
побутового (рiдкого) палива
( Щодо змiн додатково див. Постанову КМ
N 211 вiд 02.02.2000 )
З метою подальшого впорядкування надання населенню субсидiй для вiдшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та пiчного побутового (рiдкого) палива Кабiнет Мiнiстрiв України постановляє:
1. Викласти Положення про порядок призначення та надання населенню субсидiй для вiдшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та пiчного побутового (рiдкого) палива, затверджене постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 21 жовтня 1995 р. N 848 , iз змiнами, внесеними постановами Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 10 сiчня 1996 р. N 31 , вiд 22 травня 1996 р. N 541 та вiд 5 жовтня 1996 р. N 1231 (ЗП України, 1996 р., N 2, ст. 76, N 5, ст. 157, N 12, ст. 338, N 18, ст. 525), у новiй редакцiї (додається).
Ранiше призначенi субсидiї не пiдлягають перегляду i перерахунку, крiм випадкiв, передбачених пунктом 14 зазначеного Положення.
2. Радi мiнiстрiв Автономної Республiки Крим, обласним, Київськiй i Севастопольськiй мiським державним адмiнiстрацiям:
забезпечити своєчаснi розрахунки з органiзацiями, що надають житлово-комунальнi послуги, реалiзують скраплений газ, тверде та пiчне побутове (рiдке) паливо, за нарахованi населенню житловi субсидiї та вiднести цi витрати до першочергових;
разом з Мiнiстерством працi та соцiальної полiтики i Державним комiтетом будiвництва, архiтектури та житлової полiтики провести пiдготовчу роботу, пов'язану iз запровадженням механiзму надання субсидiй виходячи з розрахункової вартостi житлово-комунальних послуг;
3. Мiнiстерству економiки, Мiнiстерству фiнансiв, Мiнiстерству працi та соцiальної полiтики, Державному комiтетовi будiвництва, архiтектури та житлової полiтики пiдготувати на пiдставi результатiв обстеження, проведеного Державним комiтетом статистики для визначення груп населення за рiвнем середньодушового мiсячного доходу у першому пiврiччi 1997 р., i подати Кабiнетовi Мiнiстрiв України пропозицiї про встановлення диференцiйованих вiдсоткiв платежiв населення за житлово-комунальнi послуги залежно вiд доходiв та ступеня працездатностi громадян.
4. Мiнiстерству освiти та iншим органам виконавчої влади, до сфери управлiння яких належать навчальнi заклади, з метою впорядкування надання субсидiй на оплату житлово-комунальних послуг студентам, якi проживають у гуртожитках, визначати граничнi розмiри плати за проживання у студентських гуртожитках.
5. Запровадити систему постiйного контролю за цiльовим використанням бюджетних асигнувань, передбачених для надання населенню субсидiй, перевiрку поданої громадянами iнформацiї та обгрунтованостi надання їм зазначеної допомоги, для чого:
Мiнiстерству економiки щорiчно здiйснювати перевiрки правильностi встановлення цiн i тарифiв на житлово-комунальнi послуги та енергоносiї для реалiзацiї населенню;
Мiнiстерству працi та соцiальної полiтики, Мiнiстерству фiнансiв забезпечити проведення перевiрок дотримання нормативних актiв про призначення населенню субсидiй та цiльове використання бюджетних коштiв, видiлених для цiєї мети;
Державнiй податковiй адмiнiстрацiї та її органам на мiсцях забезпечити виконання пункту 3 постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 26 липня 1996 р. N 839;
Мiнiстерству працi та соцiальної полiтики, Мiнiстерству фiнансiв, Мiнiстерству економiки, Державному комiтетовi будiвництва, архiтектури та житлової полiтики в мiсячний термiн розробити i затвердити Положення про проведення перевiрок цiльового використання бюджетних асигнувань, передбачених для надання населенню субсидiй.
6. Мiнiстерству працi та соцiальної полiтики, Мiнiстерству фiнансiв, Мiнiстерству юстицiї в мiсячний термiн розробити i затвердити порядок повернення коштiв, надмiру виплачених за призначеними субсидiями.
7. Для посилення координацiї дiяльностi та полiпшення методичного забезпечення вiддiлiв (управлiнь) субсидiй, забезпечення оперативного вирiшення окремих питань надання населенню субсидiй Мiнiстерству працi та соцiальної полiтики пiдготувати i у мiсячний термiн подати в установленому порядку матерiали щодо пiдпорядкування вiддiлiв (управлiнь) субсидiй також вiдповiдним органам соцiального захисту населення вищого рiвня.
8. Мiнiстерству юстицiї, Мiнiстерству внутрiшнiх справ подати у двомiсячний термiн Кабiнетовi Мiнiстрiв України пропозицiї щодо встановлення адмiнiстративної вiдповiдальностi громадян за недостовiрнiсть поданих ними вiдомостей про доходи для призначення субсидiй.
9. Мiнiстерству працi та соцiальної полiтики, Державному комiтетовi будiвництва, архiтектури та житлової полiтики забезпечити роз'яснення основних вимог Положення про порядок призначення та надання населенню субсидiй для вiдшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та пiчного побутового (рiдкого) палива.
Прем'єр-мiнiстр України В. ПУСТОВОЙТЕНКО
Затверджено
постановою Кабiнету Мiнiстрiв України
вiд 21 жовтня 1995 р. N 848 (в
редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв
України вiд 22 вересня 1997 р. N 1050)
Положення
про порядок призначення та надання населенню
субсидiй для вiдшкодування витрат на оплату
житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого
газу, твердого та пiчного побутового (рiдкого) палива
1. Це Положення визначає умови призначення та порядок надання громадянам щомiсячної адресної безготiвкової субсидiї для вiдшкодування витрат на оплату користування житлом або його утримання та комунальних послуг (водо-, тепло-, газопостачання, водовiдведення, електроенергiя, вивезення побутового смiття та рiдких нечистот), а також один раз на рiк субсидiї на придбання скрапленого газу, твердого та пiчного побутового (рiдкого) палива.
Субсидiя є безповоротною i її отримання не пов'язане i не тягне за собою змiни форми власностi житла.
2. Право на отримання адресної безготiвкової субсидiї для вiдшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та пiчного побутового (рiдкого) палива (далi - субсидiя) поширюється на громадян, якi проживають у житлових примiщеннях (будинках) державного та громадського житлового фонду, в тому числi у гуртожитках, - на оплату користування житлом; приватного житлового фонду та фонду житлово-будiвельних (житлових) кооперативiв - на оплату утримання житла; житлового фонду незалежно вiд форм власностi - на оплату комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та пiчного побутового (рiдкого) палива.
Субсидiя на придбання скрапленого газу, твердого та пiчного побутового (рiдкого) палива призначається у разi коли житлове примiщення не забезпечується тепло- або газопостачанням.
Якщо для опалення житлового примiщення одночасно використовується тверде та пiчне побутове (рiдке) паливо i природний газ, субсидiя надається тiльки на один вид палива.
3. Призначення субсидiй та контроль за їх цiльовим використанням здiйснюється вiддiлами (управлiннями) субсидiй районних, районних у мiстах Києвi i Севастополi державних адмiнiстрацiй та виконавчих органiв мiських i районних рад.
У сiльськiй мiсцевостi приймання заяв з необхiдними документами для призначення субсидiй та передачу їх вiдповiдним вiддiлам (управлiнням) субсидiй здiйснюють уповноваженi особи, якi визначаються виконавчими органами сiльських i селищних рад.
4. Субсидiї призначаються за наявностi рiзницi мiж розмiром плати за житлово-комунальнi послуги, скраплений газ, тверде та пiчне побутове (рiдке) паливо i обсягом визначеного Кабiнетом Мiнiстрiв України обов'язкового вiдсотка платежу. При цьому норма володiння чи користування загальною площею житла та нормативи користування комунальними послугами встановлюються виходячи з 21 кв. метра на наймача i кожного прописаного у житловому примiщеннi (будинку) та додатково 10,5 кв. метра на всiх тут прописаних, а для громадян, якi проживають в однокiмнатнiй квартирi, - на загальну площу незалежно вiд розмiру квартири.
У разi застосування визначених Кабiнетом Мiнiстрiв України розрахункових норм для призначення субсидiй залежно вiд кiлькостi прописаних у житловому примiщеннi (будинку) субсидiя призначається за наявностi рiзницi мiж розрахунковою вартiстю житлово-комунальних послуг i обсягом визначеного обов'язкового вiдсотка платежу.
В окремих випадках за рахунок коштiв, передбачених для надання субсидiй, виходячи з конкретних обставин субсидiї можуть призначатися вiддiлами (управлiннями) субсидiй незалежно вiд розмiру загальної площi житла за рiшеннями районних, районних у мiстах Києвi i Севастополi державних адмiнiстрацiй та виконавчих органiв мiських i районних рад або комiсiй, якi ними утворюються. Положення про комiсiї затверджують органи, якi їх утворили.
Норми забезпечення населення скрапленим газом, твердим та пiчним побутовим (рiдким) паливом, згiдно з якими призначаються субсидiї, визначаються Радою мiнiстрiв Автономної Республiки Крим, обласними, Київською та Севастопольською мiськими державними адмiнiстрацiями.
5. Субсидiя не призначається, якщо у житлових примiщеннях (будинках) прописанi працездатнi громадяни працездатного вiку, що не працювали i не навчались на денних вiддiленнях вищих та професiйно-технiчних навчальних закладiв, час навчання в яких зараховується до трудового стажу, протягом трьох мiсяцiв, що передують мiсяцю звернення за призначенням субсидiї (крiм громадян, якi доглядають за дiтьми до досягнення ними трирiчного вiку; громадян, якi доглядають за дiтьми i час догляду яких зараховується до трудового стажу; громадян, якi доглядають за дiтьми, що потребують догляду протягом часу, визначеного у медичному висновку лiкувально-консультацiйної комiсiї, але не бiльше нiж до досягнення ними шестирiчного вiку; громадян, якi мають трьох i бiльше дiтей вiком до 16 рокiв i зайнятi доглядом за ними; громадян, якi доглядають за iнвалiдами I групи або дiтьми-iнвалiдами вiком до 16 рокiв, а також за особами, якi досягли 80-рiчного вiку), та не зареєстрованi у службi зайнятостi населення як такi, що шукають роботу. Виходячи з конкретних обставин, що склалися, на пiдставi рiшень районних, районних у мiстах Києвi i Севастополi державних адмiнiстрацiй та виконавчих органiв мiських i районних рад або утворених ними комiсiй вiддiли (управлiння) субсидiй можуть зробити виняток.
6. Субсидiя призначається уповноваженому власнику (спiввласнику) житла, наймачу, членовi житлово-будiвельного (житлового) кооперативу, власнику (спiввласнику) житлового примiщення, на якого вiдкрито особовий рахунок за мiсцем прописки.
Якщо особа, що перебуває в шлюбi, проживає окремо вiд чоловiка (дружини) сама або з неповнолiтнiми дiтьми, на яких не отримує алiментiв (за рiшенням суду або за домовленiстю), i є уповноваженим власником, спiввласником або наймачем житла, на якого (яку) вiдкрито особовий рахунок, субсидiя призначається лише на норму володiння чи користування житловою площею без врахування додаткових 10,5 кв. метра на сiм'ю. У разi коли разом iз заявою про призначення субсидiї надаються вiдомостi про виплати на утримання неповнолiтнiх дiтей, якi не можуть бути меншими, нiж встановлено законодавством, субсидiя надається на загальних пiдставах.
У разi коли у житлових примiщеннях (будинках) прописанi неповнолiтнi дiти, якi залишились без батькiвської опiки, субсидiя призначається за заявою опiкуна i розраховується виходячи з розмiру пенсiї у зв'язку з втратою годувальника та iнших соцiальних виплат, якi отримує опiкун на пiдопiчних дiтей.
Субсидiя не призначається, якщо неповнолiтнi дiти, маючи батькiв, прописанi в житловому примiщеннi (будинку) самi.
7. Субсидiя розраховується виходячи з кiлькостi прописаних у житловому примiщеннi (будинку) осiб, яким нараховується плата за житлово-комунальнi послуги, у тому числi осiб, призваних на строкову вiйськову службу.
Кiлькiсть осiб визначається на початок мiсяця, в якому надiйшло звернення за призначенням субсидiї.
8. До сукупного доходу включається:
1) нарахована заробiтна плата, в тому числi за понаднормову роботу, за роботу в святковi i вихiднi днi i роботу за сумiсництвом; плата за роботу в сiльськогосподарському колективному пiдприємствi, надбавки i доплати всiх видiв; премiї, встановленi системами оплати працi на пiдприємствi, в установi, органiзацiї, незалежно вiд перiодичностi i джерел їх виплати; вiдсотковi надбавки i щорiчна винагорода з фонду матерiального заохочення за рiчними пiдсумками роботи пiдприємства, установи чи органiзацiї. Премiї та щорiчнi винагороди включаються до сукупного доходу на час їх нарахування, при цьому за рiк ураховується не бiльше однiєї винагороди за вислугу рокiв;
2) iншi грошовi виплати, якi мають систематичний характер (польове забезпечення, доплати за роз'їзний i рухомий характер роботи тощо, крiм виплат на вiдрядження i пiдйомних);
3) стипендiї, пенсiї, допомога (крiм одноразової цiльової допомоги), в тому числi допомога на навчання, безпосередньо отримана особою вiд пiдприємства, установи чи органiзацiї, за винятком коштiв, отриманих на умовах позики, кредитiв;
4) доходи вiд пiдприємницької дiяльностi, селянського (фермерського) господарства, особистого пiдсобного господарства, реалiзацiї товарiв, худоби, птицi тощо, якi визначаються мiсцевими органами виконавчої влади. При цьому враховуються доходи, отриманi iз земельної дiлянки площею понад 0,06 гектара;
5) доходи вiд заняття кустарно-ремiсничими промислами, приватною практикою, лiтературною, художньою, музичною, артистичною та iншою творчою дiяльнiстю. Доходи осiб, якi займаються кустарно-ремiсничими промислами або приватною практикою, визначаються на пiдставi даних районних державних податкових адмiнiстрацiй про розмiри оподатковуваного доходу цих осiб;
6) усi види винагород, якi виплачуються штатним (нештатним) лiтературним працiвникам, художникам, фотокореспондентам та iншим особам з фонду авторського гонорару, а також винагороди, якi виплачуються за публiчне виконання творiв. При цьому розмiр доходу визначається як середньомiсячний розмiр гонорару за рiк, що передує зверненню за призначенням субсидiї, з урахуванням коефiцiєнта зростання середньої заробiтної плати;
7) усi види заробiткiв адвокатiв;
8) виплата допомоги по безробiттю;
9) доходи вiд здавання житлового примiщення (будинку) в найм або в оренду (на пiдставi довiдок державних податкових адмiнiстрацiй);
10) натуральна оплата працi (за вiльними (ринковими) цiнами даного регiону на перiод проведення оплати працi);
11) грошове забезпечення вiйськовослужбовцiв, крiм вiйськовослужбовцiв строкової служби;
12) суми, якi виплачуються в порядку вiдшкодування шкоди, заподiяної працiвниковi ушкодженням здоров'я, що пов'язане з виконанням ним трудових обов'язкiв;
1З) заробiток учнiв та студентiв, якi поєднують навчання з постiйною роботою на пiдприємствах, в установах i органiзацiях незалежно вiд форм власностi та господарювання;
14) суми, якi виплачуються за час вимушеного прогулу;
15) одержуванi алiменти i тимчасова допомога на неповнолiтнiх дiтей, батьки яких ухиляються вiд сплати алiментiв, або коли стягнення алiментiв неможливе. Одержання (неодержання) алiментiв пiдтверджується довiдкою суду або заявою особи, яка утримує дитину;
16) фактичний заробiток осiб, зайнятих роботою в окремих громадян або колективах громадян. При цьому натуральна частина заробiтної плати цих осiб включається до їх сукупного доходу в розмiрi, визначеному згiдно з пiдпунктом 10 цього пункту;
17) iншi доходи, якi пiдлягають оподаткуванню вiдповiдно до чинного законодавства.
Доходи, отриманi в iноземнiй валютi, перераховуються в валюту України за курсом Нацiонального банку на час їх отримання.
9. До сукупного доходу включаються також передбаченi Законом України "Про статус i соцiальний захист громадян, якi постраждали внаслiдок Чорнобильської катастрофи" ( 796-12 ) такi виплати:
1) пiдвищення розмiру оплати працi, стипендiй та пенсiй громадян, якi працювали або працюють на територiях радiоактивного забруднення;
2) оплата додаткової вiдпустки;
3) рiзниця мiж заробiтками у разi переведення на нижчеоплачувану роботу;
4) середня заробiтна плата, що зберiгається за працiвником у разi звiльнення з роботи у зв'язку з вiдселенням;
5) компенсацiя за час вимушеного простою.
10. Грошовi доходи, передбаченi пунктами 8-9 цього Положення, враховуються в тому мiсяцi, у якому вони нарахованi, якщо iнше не передбачено законодавством.
11. До сукупного доходу не включаються:
1) сплачуванi особою алiменти;
2) субсидiї для вiдшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та пiчного побутового (рiдкого) палива;
3) цiльова одноразова допомога;
4) грошове забезпечення вiйськовослужбовцiв строкової служби.
12. Субсидiя для вiдшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на основi середньомiсячного, а для придбання скрапленого газу, твердого та пiчного побутового (рiдкого) палива - на основi рiчного сукупного доходу осiб, прописаних у житловому примiщеннi (будинку).
Розмiр середньомiсячного сукупного доходу для призначення субсидiї на оплату житлово-комунальних послуг обчислюється виходячи з даних про доходи всiх громадян, зазначених у пунктi 7 цього Положення, за три календарнi мiсяцi, що передують мiсяцю звернення за призначенням субсидiї.
Розмiр рiчного сукупного доходу визначається шляхом множення зазначеного середньомiсячного сукупного доходу на 12.
Для громадян, якi займаються iндивiдуальною пiдприємницькою дiяльнiстю, кустарно-ремiсничими промислами чи приватною практикою, середньомiсячний доход визначається на пiдставi даних районних державних податкових адмiнiстрацiй за попереднiй квартал, що передує мiсяцю звернення за призначенням субсидiї.
Розмiр середньомiсячного доходу для громадян, зайнятих на сезонних роботах, вiдповiдно до Списку сезонних робiт, затвердженого Кабiнетом Мiнiстрiв України, обчислюється виходячи з доходiв за попереднiй повний сезон, подiлених на 12 та скорегованих на коефiцiєнт, що обчислюється як частка вiд дiлення розмiру мiнiмальної заробiтної плати, що дiє в мiсяцi звернення за субсидiєю, на середньомiсячний розмiр мiнiмальної заробiтної плати перiоду, за який обчислюється доход.
Середньомiсячний доход для громадян, якi мають фермерське господарство, визначається на пiдставi даних районних державних податкових адмiнiстрацiй про обсяги доходiв за попереднiй календарний рiк, подiлених на 12 з урахуванням корегувального коефiцiєнта.
Для обчислення доходу непрацюючих громадян, яким призначено пенсiю вперше, або якщо вони залишили роботу у перiод, за який враховуються доходи (три мiсяцi до звернення за призначенням субсидiї), i не мають iнших доходiв, крiм пенсiї, на розсуд пенсiонера враховується середньомiсячний доход за три мiсяцi до звернення за призначенням субсидiї або розмiр призначеної щомiсячної пенсiї.
Якщо серед прописаних у житловому примiщеннi (будинку) є громадяни, якi перебувають у трудових вiдносинах з пiдприємством, установою чи органiзацiєю або займаються iндивiдуальною пiдприємницькою дiяльнiстю, або зареєстрованi в службi зайнятостi як такi, що шукають роботу, або не перебувають у трудових вiдносинах з пiдприємством, установою чи органiзацiєю, але мають право на отримання субсидiї i подають довiдки до вiддiлiв (управлiнь) субсидiй про вiдсутнiсть доходiв за будь-який мiсяць протягом перiоду, за який визначається сукупний доход, або мiсячний доход яких менший вiд неоподатковуваного мiнiмуму доходiв громадян, в розрахунок субсидiї для вiдшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та пiчного побутового (рiдкого) палива за кожний такий мiсяць включається мiсячний доход на рiвнi неоподатковуваного мiнiмуму доходiв громадян.
У разi коли квартиронаймач є студентом, що навчається на денному вiддiленнi вищого або професiйно-технiчного закладу освiти, час навчання в якому зараховується до трудового стажу, i його середньомiсячний доход менший вiд неоподатковуваного мiнiмуму доходiв громадян, в розрахунок субсидiї для вiдшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та пiчного побутового (рiдкого) палива включається доход на рiвнi неоподатковуваного мiнiмуму доходiв громадян.
Пiсля закiнчення термiну отримання субсидiї (крiм субсидiї для вiдшкодування витрат на придбання скрапленого газу, твердого та пiчного побутового (рiдкого) палива) у разi подання звернення за призначенням субсидiї i довiдок про вiдсутнiсть доходiв у окремих працездатних громадян, прописаних у житловому примiщеннi (будинку) - крiм осiб, що навчаються на денних вiддiленнях вищих та професiйно-технiчних закладiв освiти, час навчання в яких зараховується до трудового стажу, - або якщо розмiр доходiв залишається меншим вiд неоподатковуваного мiнiмуму доходiв громадян, субсидiя не призначається. Виходячи з конкретних обставин, що склалися, на пiдставi рiшень районних, районних у мiстах Києвi i Севастополi державних адмiнiстрацiй та виконавчих органiв мiських i районних рад або утворених ними комiсiй вiддiли (управлiння) субсидiй можуть зробити виняток.
1З. Для призначення субсидiй громадяни подають до вiддiлiв (управлiнь) субсидiй заяву та вiдомостi про забезпеченiсть житловою площею та комунальними послугами, склад прописаних у житловому примiщеннi (будинку), доходи кожного з прописаних згiдно з формами, затвердженими Радою мiнiстрiв Автономної Республiки Крим, обласними, Київською i Севастопольською мiськими державними адмiнiстрацiями.
Для нарахування субсидiй можуть використовуватися вiдомостi про доходи та розмiри платежiв у виглядi спискiв, довiдок, даних на технiчних носiях iнформацiї, одержаних вiд органiв соцiального захисту населення, служб зайнятостi населення, житлово-експлуатацiйних та iнших пiдприємств i органiзацiй.
Субсидiї призначаються за умови пред'явлення розрахункових книжок, квитанцiй або аналогiчних документiв про фактичну оплату житлово-комунальних послуг за попереднiй перiод. У разi наявностi заборгованостi з платежiв за житлово-комунальнi послуги субсидiї призначаються за умови укладення угоди мiж наймачем (власником) i вiддiлом (управлiнням) субсидiй або надавачем послуг про погашення цiєї заборгованостi.
Термiн погашення заборгованостi визначається за угодою сторiн виходячи з розмiру боргу та середньомiсячного доходу на кожного прописаного у житловому примiщеннi (будинку) громадянина. Залежно вiд цього встановлюються такi термiни погашення заборгованостi:
середньомiсячний доход
на кожного прописаного
 
до 48 гривень- до 24 мiсяцiв
вiд 48,01 до 60 гривень- до 18 мiсяцiв
вiд 60,01 до 80 гривень- до 12 мiсяцiв
понад 80 гривень- до 6 мiсяцiв.

У виняткових випадках з урахуванням обставин, що склалися, термiн погашення заборгованостi може бути подовжений за рiшенням районних, районних у мiстах Києвi i Севастополi державних адмiнiстрацiй та виконавчих органiв мiських i районних рад або утворених ними комiсiй.
Виплата субсидiй не припиняється, якщо протягом термiну призначення субсидiй виникнення боргiв за житлово-комунальнi послуги пiдтверджується вiдповiдними документами про затримку у виплатi заробiтної плати, пенсiї тощо. На новий термiн субсидiя призначається за умови укладення угоди про обов'язкову сплату визначеної частки вартостi житлово-комунальних послуг в мiру погашення заборгованостi з виплати заробiтної плати, пенсiй, стипендiй та iнших видiв державної допомоги.
У разi коли вiдомостi, викладенi в заявi, не пiдтверджено належно оформленими документами, субсидiя призначається починаючи з мiсяця надходження заяви за умови, що вiдомостi буде пiдтверджено в установленому порядку протягом мiсяця з дня подання заяви.
Рiшення про призначення (непризначення) субсидiй приймається протягом десяти днiв пiсля подання заяви та всiх необхiдних документiв.
14. Субсидiя для вiдшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на шiсть мiсяцiв, а на оплату природного газу, що споживається на iндивiдуальне опалення, - на опалювальний перiод, починаючи з мiсяця звернення за її призначенням чи перерахунком. Субсидiя для придбання скрапленого газу, твердого та пiчного побутового (рiдкого) палива призначається один раз на календарний рiк за особистим зверненням громадян.
Субсидiя для придбання скрапленого газу, твердого та пiчного побутового (рiдкого) палива та вiдшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг надається на календарний рiк. При цьому субсидiя на оплату житлово-комунальних послуг розраховується з мiсяця звернення за її призначенням до кiнця поточного року.
Субсидiя для вiдшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг та природного газу, що споживається на iндивiдуальне опалення, надається на опалювальний перiод починаючи з мiсяця звернення за її призначенням.
Якщо у житловому примiщеннi (будинку) прописанi i проживають тiльки пенсiонери, якi не працюють, та iншi непрацездатнi громадяни, джерелом iснування яких є лише пенсiя та iншi соцiальнi виплати, субсидiя призначається на дванадцять мiсяцiв. Про збiльшення доходу або змiну у складi прописаних громадяни, яким призначено таку субсидiю, обов'язково iнформують вiддiли (управлiння) субсидiй.
По закiнченнi термiну отримання субсидiї громадяни повиннi пiдтвердити право на призначення субсидiї на наступний перiод. Для цього вони подають до вiддiлiв (управлiнь) субсидiй тiльки довiдки про доходи прописаних громадян та заяву, в якiй пiдтверджується вiдсутнiсть змiн у складi прописаних та у характеристицi житла i послуг з моменту попереднього призначення субсидiї.
Якщо у житловому примiщеннi (будинку) прописанi лише пенсiонери, якi не працюють, та iншi непрацездатнi громадяни, для пiдтвердження права на призначення субсидiї подається лише заява, в якiй пiдтверджується незмiннiсть сукупного доходу, складу прописаних та характеристики житла i послуг з моменту попереднього призначення субсидiї.
Перерахунок субсидiї у межах встановленого термiну її призначення без звернень громадян провадиться лише у разi змiни цiн i тарифiв на послуги, на оплату яких призначено субсидiю, в iнших випадках - за особистим зверненням громадян.
Порядок проведення перерахункiв призначених субсидiй визначається Радою мiнiстрiв Автономної Республiки Крим, обласними, Київською та Севастопольською мiськими державними адмiнiстрацiями або за їх згодою районними, районними у мiстах Києвi i Севастополi державними адмiнiстрацiями та виконавчими органами мiських i районних рад.
У разi затвердження нових тарифiв i цiн на житлово-комунальнi послуги, скраплений газ, тверде та пiчне побутове (рiдке) паливо субсидiї призначаються протягом двох мiсяцiв з часу пiдвищення розмiру платежiв.
Якщо громадяни, прописанi у житловому примiщеннi (будинку), з незалежних вiд них причин (вiдрядження, хвороба тощо), що пiдтверджується вiдповiдними довiдками, не змогли своєчасно звернутися за призначенням субсидiй, вiддiли (управлiння) субсидiй з урахуванням конкретних обставин можуть в окремих випадках призначати субсидiю з дня виникнення права, але не бiльше нiж за один мiсяць перед зверненням за призначенням субсидiї.
Якщо обсяг витрачання газу, води, електричної та теплової енергiї вимiрюється засобами їх облiку, субсидiя для вiдшкодування їх оплати за першим зверненням призначається виходячи з установлених норм споживання, а на новий термiн - виходячи з фактичного споживання послуг, але не бiльше вiд встановлених норм споживання. У разi коли по закiнченнi термiну отримання субсидiї зазначенi послуги використано на суму, меншу вiд суми призначеної субсидiї, перерахованi кошти залишаються на особовому рахунку абонента. У разi пiдтвердження громадянами права на призначення субсидiї на новий термiн цi кошти включаються в рахунок субсидiй, якi перераховуватимуться пiдприємствам, що надають послуги, протягом термiну отримання нової субсидiї.
15. Громадянам, якi проживають у житлових примiщеннях (будинках) державного i громадського житлового фонду, в тому числi у гуртожитках та будинках житлово-будiвельних (житлових) кооперативiв, субсидiя надається шляхом перерахування коштiв на рахунок власникiв житла (уповноважених ними органiв) та пiдприємств, що надають комунальнi послуги, реалiзують скраплений газ, тверде та пiчне побутове (рiдке) паливо.
Громадянам, якi проживають у приватних будинках, квартирах чи кiмнатах, субсидiя надається шляхом перерахування коштiв на рахунок пiдприємств, що надають комунальнi послуги, реалiзують скраплений газ, тверде та пiчне побутове (рiдке) паливо.
16. Розрахунки щодо визначення розмiру субсидiї для вiдшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг здiйснюються в такiй послiдовностi:
1) визначається середньомiсячний сукупний доход та обов'язкова частка плати за житлово-комунальнi послуги у цьому доходi;
2) визначається загальний мiсячний розмiр плати за житлово-комунальнi послуги у межах норми забезпеченостi житлом та встановлених нормативiв користування комунальними послугами у конкретному населеному пунктi;
3) визначається розмiр субсидiї як рiзниця мiж вартiстю плати за житлово-комунальнi послуги у межах норми володiння чи користування загальною площею житла (пункт 4 цього Положення) та нормативiв споживання комунальних послуг i обсягом визначеного платежу.
17. Розрахунки щодо визначення розмiру субсидiй для вiдшкодування витрат на придбання скрапленого газу, твердого та пiчного побутового (рiдкого) палива здiйснюються у такiй послiдовностi:
1) визначається рiчний сукупний доход громадян, прописаних у житловому примiщеннi (будинку), i обов'язкова частка плати за скраплений газ, тверде та пiчне побутове (рiдке) паливо у цьому доходi;
2) визначається розмiр плати за скраплений газ, тверде та пiчне побутове (рiдке) паливо на календарний рiк у межах встановлених норм споживання;
3) визначається розмiр субсидiї як рiзниця мiж вартiстю плати за скраплений газ, тверде та пiчне побутове (рiдке) паливо на календарний рiк у межах норм споживання i обсягом визначеного платежу.
18. Розрахунки щодо визначення розмiру субсидiй для вiдшкодування витрат на придбання скрапленого газу, твердого та пiчного побутового (рiдкого) палива i житлово-комунальнi послуги здiйснюються у такiй послiдовностi:
1) визначається рiчний сукупний доход i обов'язкова частка плати за скраплений газ, тверде та пiчне побутове (рiдке) паливо та житлово-комунальнi послуги у цьому доходi;
2) визначається розмiр плати за скраплений газ, тверде та пiчне побутове (рiдке) паливо та житлово-комунальнi послуги на календарний рiк у межах встановлених норм споживання;
3) визначається розмiр субсидiї як рiзниця мiж вартiстю плати за скраплений газ, тверде та пiчне побутове (рiдке) паливо i комунальнi послуги на календарний рiк у межах норм споживання i обсягом визначеного платежу;
4) визначається розмiр щомiсячної субсидiї для вiдшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг.
19. Для призначення субсидiй за розрахунковими нормами розрахунок щодо визначення розмiру субсидiї здiйснюється в такiй послiдовностi:
1) визначається сукупний доход i обов'язкова частка плати за скраплений газ, тверде та пiчне побутове (рiдке) паливо i житлово-комунальнi послуги;
2) визначається вартiсть розрахункової норми для призначення субсидiї залежно вiд кiлькостi прописаних на житловiй площi та послуг, якi надаються;
3) визначається розмiр субсидiї як рiзниця мiж розрахунковою вартiстю житлово-комунальних послуг i обсягом визначеного платежу.
Розмiр субсидiї не може бути бiльшим вiд розмiру житлово-комунальних платежiв. При цьому власник або наймач житла повинен сплачувати визначений вiдсоток платежiв.
20. Суми субсидiй, перерахованих надмiру внаслiдок подання громадянами свiдомо документiв iз неправильними вiдомостями, повертаються ними за вимогою органiв, що призначають субсидiї, у подвiйному розмiрi. При цьому сума повернутих коштiв зараховується на рахунок вiддiлiв (управлiнь) субсидiй для подальшого їх перерахування надавачам послуг. Подання свiдомо недостовiрних даних тягне за собою припинення надання субсидiї та позбавлення права на її призначення на наступний термiн.
До посадових осiб, винних у надмiрному нарахуваннi субсидiй, вживаються заходи, передбаченi законодавством.
За поданням житлово-експлуатацiйних органiзацiй, об'єднань (товариств) спiввласникiв багатоквартирного будинку та органiзацiй, що надають комунальнi послуги, виплата субсидiй припиняється, якщо громадянин, якому призначено субсидiю, не сплачує вiдповiдної частки житлово-комунальних послуг, за винятком випадкiв, зазначених у пунктi 13 цього Положення.
21. Мiсцевi фiнансовi органи перераховують кошти для вiдшкодування витрат населення на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та пiчного побутового (рiдкого) палива у порядку, встановленому Радою мiнiстрiв Автономної Республiки Крим, обласними, Київською i Севастопольською мiськими державними адмiнiстрацiями.
22. На кожного одержувача субсидiї вiддiли (управлiння) субсидiй i органiзацiї, що надають населенню житлово-комунальнi послуги, реалiзують скраплений газ, тверде та пiчне побутове (рiдке) паливо, заводять справу, в якiй зберiгаються матерiали, необхiднi для призначення субсидiї, та розрахунки її розмiру.

Відповідь від: 26 Січня 2009, 14:02:41
Приховано: Показати
Назва: Загальні (повсякденні) питання
Відправлено: yurko від 13 Лютого 2009, 12:42:15
Може то і не зовсім повсякденне питання, але все ж.

Наближається 20 число, а з ним і обовязкові сплати ПДВ і до ПФ.

У випадку якщо ТзОВ не має на своєму рахунку коштів, чи може воно взяти довідку у банку (що грошей немає) і надати таку довідку в податкову і пенсійний. Чи в такому випадку можна уникнути нарахування штрафу?
Назва: Загальні (повсякденні) питання
Відправлено: юрист від 13 Лютого 2009, 18:05:28
Ні
Для початку дата виникнення податкових зобов"язань:
Приховано: Показати
7.3. Дата виникнення податкових зобов'язань
7.3.1. Датою виникнення податкових зобов'язань з поставки товарiв (робiт, послуг) вважається дата, яка припадає на податковий перiод, протягом якого вiдбувається будь-яка з подiй, що сталася ранiше:
або дата зарахування коштiв вiд покупця (замовника) на банкiвський рахунок платника податку як оплата товарiв (робiт, послуг), що пiдлягають поставцi, а в разi поставки товарiв (робiт, послуг) за готiвковi грошовi кошти - дата їх оприбуткування в касi платника податку, а при вiдсутностi такої - дата iнкасацiї готiвкових коштiв у банкiвськiй установi, що обслуговує платника податку;
або дата вiдвантаження товарiв, а для робiт (послуг) - дата оформлення документа, що засвiдчує факт виконання робiт (послуг) платником податку.
7.3.2. У разi поставки товарiв або послуг з використанням торговельних автоматiв або iншого подiбного устаткування, що не передбачає наявностi касового апарата, контрольованого уповноваженою на це фiзичною особою, датою виникнення податкових зобов'язань вважається дата виймання з таких торговельних апаратiв або подiбного устаткування грошової виручки. ( Абзац перший пiдпункту 7.3.2 пункту 7.3 статтi 7 iз змiнами, внесеними згiдно iз Законом N 2505-IV вiд 25.03.2005 )
Правила iнкасацiї зазначеної виручки встановлюються Нацiональним банком України.
У разi коли поставка товарiв (робiт, послуг) через торговельнi автомати здiйснюється з використанням жетонiв, карток або iнших замiнникiв гривнi, датою збiльшення валового доходу вважається дата поставки таких жетонiв, карток або iнших замiнникiв гривнi.
7.3.3. У разi коли поставка товарiв (робiт, послуг) здiйснюється з використанням кредитних або дебетових карток, дорожнiх, комерцiйних, персональних або iнших чекiв, датою збiльшення податкових зобов'язань вважається або дата оформлення податкової накладної, що засвiдчує факт поставки платником податку товарiв (робiт, послуг) покупцю, або дата виписування вiдповiдного рахунка (товарного чека), залежно вiд того, яка подiя вiдбулася ранiше.
7.3.4. Датою виникнення податкових зобов'язань орендодавця (лiзингодавця) для операцiй фiнансової оренди (лiзингу) є дата фактичного передання об'єкта фiнансової оренди (лiзингу) у користування орендарю (лiзингоотримувачу). ( Пiдпункт 7.3.4 пункту 7.3 статтi 7 в редакцiї Закону N 469-IV вiд 16.01.2003 )
7.3.5. Датою виникнення податкових зобов'язань у разi поставки товарiв (робiт, послуг) з оплатою за рахунок бюджетних коштiв є дата надходження таких коштiв на поточний рахунок платника податку або дата отримання вiдповiдної компенсацiї у будь-якому iншому видi, включаючи зменшення заборгованостi такого платника податку за його зобов'язаннями перед таким бюджетом. ( Пiдпункт 7.3.5 пункту 7.3 статтi 7 iз змiнами, внесеними згiдно iз Законом N 2921-III вiд 10.01.2002 )
7.3.6. Датою виникнення податкових зобов'язань при iмпортi товарiв є дата подання митної декларацiї iз зазначенням у нiй суми податку, що пiдлягає сплатi. Датою виникнення податкових зобов'язань при iмпортуваннi робiт (послуг) є дата списання коштiв з розрахункового рахунка платника податку в оплату робiт (послуг) або дата оформлення документа, що засвiдчує факт виконання робiт (послуг) нерезидентом залежно вiд того, яка з подiй вiдбулася першою. ( Щодо часткового зупинення пiдпункту 7.3.6 пункту 7.3 статтi 7 додатково див. Закон N 2285-IV вiд 23.12.2004; iз змiнами, внесеними згiдно iз Законом N 2505-IV вiд 25.03.2005 )
7.3.7. Датою виникнення податкових зобов'язань виконавця з контрактiв, визначених довгостроковими вiдповiдно до Закону України "Про оподаткування прибутку пiдприємств" ( 334/94-ВР ), є дата збiльшення валового доходу виконавця довгострокового контракту.
7.3.8. Попередня (авансова) оплата вартостi товарiв (супутнiх послуг), якi експортуються чи iмпортуються, не змiнюють значення податкового кредиту або податкових зобов'язань платника податку - вiдповiдно такого експортера або iмпортера. ( Пiдпункт 7.3.8 пункту 7.3 статтi 7 в редакцiї Закону N 2505-IV вiд 25.03.2005 )
7.3.9. Особа, яка протягом останнiх дванадцяти календарних мiсяцiв мала оподатковуванi поставки, вартiсть яких не перевищує суму, визначену у пiдпунктi 2.3.1 пункту 2.3 статтi 2 цього Закону (без урахування цього податку), може вибрати касовий метод податкового облiку.
Якщо зазначений вибiр здiйснюється пiд час реєстрацiї такої особи як платника цього податку, касовий метод починає застосовуватися з моменту такої реєстрацiї i не може бути змiнений до кiнця року, протягом якого вiдбулася така реєстрацiя.
Якщо зазначений вибiр здiйснюється протягом будь-якого часу пiсля реєстрацiї особи як платника цього податку, касовий метод починає застосовуватися з податкового перiоду, наступного за податковим перiодом, в якому був зроблений такий вибiр, i не може бути змiнений протягом наступних дванадцяти мiсячних (чотирьох квартальних) податкових перiодiв.
Рiшення про вибiр касового методу подається податковому органу разом iз заявою про податкову реєстрацiю або податковою декларацiєю за звiтний (податковий) перiод, протягом якого був зроблений такий вибiр.
Протягом строку застосування касового методу платник податку зазначає про це у податкових декларацiях з цього податку.
Платник податку, що обрав касовий метод облiку, не має права його застосовувати до:
iмпортних та експортних операцiй;
операцiй з поставки пiдакцизних товарiв.
Якщо товари (послуги) залишаються неоплаченими у повнiй сумi (з урахуванням цього податку) протягом трьох податкових мiсяцiв, наступних за мiсяцем, у якому вiдбулася їх поставка платником податку, що вибрав касовий метод (протягом кварталу, наступного за кварталом їх надання, для платникiв податку, що вибрали квартальний податковий перiод), та такий платник не розпочав процедуру врегулювання сумнiвної, безнадiйної заборгованостi вiдповiдно до законодавства, то сума нарахованих податкiв пiдлягає включенню до складу податкових зобов'язань такого платника податку за наслiдками наступного податкового перiоду.
Застосування касового методу зупиняється з податкового перiоду, наступного за податковим перiодом, протягом якого платник податку приймає самостiйне рiшення про перехiд до загальних правил визначення дати виникнення податкових зобов'язань та податкового кредиту (методу нарахувань) чи досягає обсягу оподатковуваних операцiй, визначеного пiдпунктом 2.3.1 пункту 2.3 статтi 2 цього Закону.
Платник податку має право самостiйно вiдмовитися вiд касового методу шляхом надiслання вiдповiдної заяви на адресу податкового органу за мiсцем податкової реєстрацiї.
У разi якщо обсяги оподатковуваних операцiй за наслiдками звiтного перiоду перевищують розмiр суми, визначеної пiдпунктом 2.3.1 пункту 2.3 статтi 2 цього Закону, платник податку зобов'язаний вiдмовитися вiд касового методу шляхом надiслання вiдповiдної заяви на адресу податкового органу, в якому вiн є зареєстрованим як платник цього податку, разом iз поданням податкової декларацiї за такий звiтний перiод. У цьому випадку платник податку переходить до загальних правил оподаткування починаючи з наступного податкового перiоду. У разi якщо платник податку не подає таку заяву у встановленi цим пiдпунктом строки, податковий орган повинен перерахувати суму податкових зобов'язань та податкового кредиту такого платника податку починаючи з податкового перiоду, на який припадає гранична дата подання його заяви про вiдмову вiд касового методу, а платник податку позбавляється права використання касового методу протягом наступних 36 податкових мiсяцiв.
З початку застосування касового методу на пiдставах, визначених цим Законом, суми податкових зобов'язань та податкового кредиту, що виникли до застосування касового методу, не пiдлягають перерахунку у зв'язку з початком такого застосування.
За вiдмови вiд застосування касового методу на будь-яких пiдставах та переходу до загальної системи оподаткування цим податком:
сума податкових зобов'язань платника податку збiльшується на суму, нараховану на вартiсть товарiв (послуг), поставлених платником податку, але не оплачених коштами чи iншими видами компенсацiй на дату переходу такого платника до звичайного режиму оподаткування;
сума податкового кредиту платника податку збiльшується на суму, нараховану на вартiсть товарiв (послуг), отриманих таким платником податку, але не оплачених коштами або iншими видами компенсацiй на дату переходу такого платника до звичайного режиму оподаткування


А тепер джерела сплати:
Приховано: Показати
Стаття 7. Джерела сплати податкових зобов'язань або погашення
податкового боргу платника податкiв
7.1. Перелiк джерел самостiйної сплати податкового зобов'язання або погашення податкового боргу
7.1.1. Джерелами самостiйної сплати податкових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податкiв є будь-якi власнi кошти, у тому числi отриманi вiд продажу товарiв (робiт, послуг), майна i немайнових цiнностей, випуску цiнних паперiв, у тому числi корпоративних прав, отриманi у позику (кредит), а також з iнших джерел з урахуванням особливостей, визначених цiєю статтею.
( Абзац другий пiдпункту 7.1.1 пункту 7.1 статтi 7 виключено на пiдставi Закону N 309-VI вiд 03.06.2008 )
7.1.2. За податками, зборами (обов'язковими платежами), якi вiдповiдно до закону справляються з об'єктiв нерухомої власностi, джерелом їх самостiйної оплати можуть бути активи як власника таких об'єктiв нерухомої власностi, так i будь-якої iншої особи, на яку покладено обов'язок сплати, яка здiйснюється виключно у грошовiй формi. При цьому якщо особу, вiдповiдальну за сплату податкiв, зборiв (обов'язкових платежiв), не виявлено, податковi процедури, визначенi цим Законом, застосовуються безпосередньо до об'єктiв такої власностi, якi пiдпадають пiд податкову заставу та пiдлягають продажу за правилами, визначеними цим Законом. ( Пiдпункт 7.1.2 пункту 7.1 статтi 7 iз змiнами, внесеними згiдно iз Законом N 550-IV вiд 20.02.2003 )
7.2. Джерела погашення податкового боргу за рiшенням органу стягнення
7.2.1. Джерелами погашення податкового боргу платника податкiв за рiшенням органу стягнення, якi є виконавчими документами,є будь-якi активи платника податкiв (його фiлiй, вiддiлень, iнших вiдокремлених пiдроздiлiв) з урахуванням обмежень, визначених цим Законом, а також iншими законами. ( Пiдпункт 7.2.1 пункту 7.2 статтi 7 iз змiнами, внесеними згiдно iз Законом N 550-IV вiд 20.02.2003 )
7.3. Перелiк активiв, що не можуть бути використанi як джерела погашення податкового боргу
7.3.1. Не можуть бути використанi як джерела погашення податкового боргу платника податкiв за його самостiйним рiшенням або за рiшенням органу стягнення:
а) майно платника податкiв, надане ним у заставу iншим особам, якщо така застава була належним чином зареєстрована у державних реєстрах застав рухомого або нерухомого майна вiдповiдно до закону, до моменту виникнення права податкової застави;
б) активи, якi належать на правах власностi iншим особам та перебувають у тимчасовому розпорядженнi або користуваннi платника податкiв, у тому числi, але не виключно: майно, передане платнику податкiв у лiзинг (оренду), схов (вiдповiдальне зберiгання), а також ломбардний схов, на комiсiю (консигнацiю); давальницька сировина, надана пiдприємству для переробки, крiм її частини, що надається платнику податкiв, як оплата за такi послуги, а також активи iнших осiб, прийнятi платником податкiв у заставу чи заклад, довiрче та будь-якi iншi види агентського управлiння; ( Пiдпункт "б" пiдпункту 7.3.1 пункту 7.3 статтi 7 iз змiнами, внесеними згiдно iз Законом N 550-IV вiд 20.02.2003 )
в) майновi права iнших осiб, наданi платнику податкiв у тимчасове користування або розпорядження, а також немайновi права iнших осiб, у тому числi права iнтелектуальної (промислової) власностi, переданi в користування такому платнику податкiв без права їх вiдчуження;
г) кошти iнших осiб, наданi платнику податкiв у вклад (депозит) або довiрче управлiння, а також власнi кошти юридичної особи, що використовуються для виплат заборгованостi з основної заробiтної плати за фактично вiдпрацьований час фiзичним особам, якi перебувають у трудових вiдносинах з такою юридичною особою, у розмiрах та порядку, що встановлюються Кабiнетом Мiнiстрiв України;
д) кошти кредитiв або позик, наданих платнику податкiв кредитно-фiнансовою установою, що облiковуються на позичкових рахунках, вiдкритих на користь такого платника податкiв, а також суми акредитивiв, виставлених на iм'я платника податкiв, але не вiдкритих, до моменту такого вiдкриття;
е) майно, що включається до складу цiлiсних майнових комплексiв державних пiдприємств, якi не пiдлягають приватизацiї, у тому числi казенних пiдприємств. Порядок вiднесення майна до такого, що включається до складу цiлiсного майнового комплексу державного пiдприємства, встановлюється Фондом державного майна України;
є) активи, чий вiльний обiг заборонено або обмежено згiдно iз законодавством. У разi коли пiдприємницька дiяльнiсть з активами, що продаються, пiдлягає лiцензуванню вiдповiдно до закону, покупцями таких активiв можуть бути лише особи, якi отримали вiдповiдну лiцензiю;
ж) кошти, якi знаходяться на спецiальному рахунку експлуатуючої органiзацiї (оператора) вiдповiдно до Закону України "Про впорядкування питань, пов'язаних iз забезпеченням ядерної безпеки" ; ( Пiдпункт 7.3.1 пункту 7.3 статтi 7 доповнено пiдпунктом "ж" згiдно iз Законом N 1868-IV вiд 24.06.2004 )
з) основнi фонди, земельнi дiлянки та iнше майно позашкiльного навчального закладу, якi належать платнику податкiв. ( Пiдпункт 7.3.1 пункту 7.3 статтi 7 доповнено пiдпунктом "з" згiдно iз Законом N 876-V вiд 05.04.2007 )
7.3.2. Посадовi особи, у тому числi державнi виконавцi, якi прийняли рiшення про використання активiв, визначених пiдпунктом 7.3.1 цiєї статтi, як джерела погашення податкової заборгованостi або боргу платника податкiв, притягаються до вiдповiдальностi згiдно iз законодавством.
7.4. Додатковi джерела погашення податкового боргу
7.4.1. У разi коли заходи з продажу активiв платника податкiв за рiшенням органу стягнення не привели до повного погашення суми податкового боргу, додатковим джерелом його погашення органом стягнення може бути визначено продаж активiв платника податкiв, попередньо переданих ним у тимчасове користування чи розпорядження iншим особам вiдповiдно до норм цивiльно-правових договорiв, або сума заборгованостi iнших осiб перед платником податкiв, право на вимогу якої переводиться на орган стягнення, включаючи право на отримання основної суми депозиту або кредиту, а також доходу за ними. Продаж або стягнення таких активiв не зупиняє дiю таких цивiльно-правових договорiв до кiнця строкiв їх дiї (крiм депозитних договорiв), а покупець таких активiв набуває прав та обов'язкiв платника податкiв за такими договорами, у тому числi права на отримання доходу за ними. Якщо норми зазначеного цивiльно-правового договору передбачають право кредитора на його дострокове припинення або збiльшення розмiру доходiв за ним чи прийняття iнших рiшень, якi приводять до швидшого повернення суми основного боргу та/або доходу за ним, орган стягнення зобов'язаний прийняти рiшення про такi дiї. ( Пiдпункт 7.4.1 пункту 7.4 статтi 7 iз змiнами, внесеними згiдно iз Законом N 550-IV вiд 20.02.2003 )
7.4.2. Рiшення щодо продажу активiв у випадках, визначених цим пунктом, може бути прийняте при недостатностi коштiв, отриманих вiд продажу активiв платника податкiв, передбачених у пунктi 7.1 цiєї статтi, або неможливостi їх продажу.
7.4.3. У разi вiдсутностi у платника податкiв, що є фiлiєю, вiдокремленим пiдроздiлом юридичної особи, активiв, достатнiх для погашення його податкового боргу, додатковим джерелом погашення податкового боргу такого платника податкiв є активи юридичної особи, на якi може бути звернено стягнення згiдно з цим Законом. ( Пiдпункт 7.4.3 пункту 7.4 статтi 7 iз змiнами, внесеними згiдно iз Законом N 550-IV вiд 20.02.2003 )
7.4.4. Порядок застосування цього пункту визначається центральним органом податкової служби.
7.5. Персональна податкова вiдповiдальнiсть
Забороняється будь-яка уступка податкового зобов'язання або податкового боргу платника податкiв третiм особам, а також уступка контролюючим органом права вимоги податкового боргу платника податкiв iншим особам. Положення цього пункту не поширюються на випадки, коли гарантами повного та своєчасного погашення податкових зобов'язань платника податкiв виступають iншi особи, якщо таке право передбачено цим Законом або iншими законами України з питань оподаткування.
7.6. Погашення податкового боргу банкiв та небанкiвських фiнансових установ
Додатково до пункту 7.1 цiєї статтi джерелом погашення податкового боргу банкiв, небанкiвських фiнансових установ, у тому числi страхових органiзацiй, можуть бути кошти, незалежно вiд джерел їх походження та без застосування обмежень, визначених у пiдпунктi "г" пiдпункту 7.3.1 пункту 7.3 цiєї статтi, у сумi, яка не перевищує суму їх власного капiталу (без урахування страхових та прирiвняних до них обов'язкових резервiв, сформованих вiдповiдно до закону).
Визначення розмiру власного капiталу здiйснюється вiдповiдно до законодавства.
7.7. Рiвнiсть бюджетних iнтересiв
Податковий борг погашається попередньо погашенню податкових зобов'язань, якi не є податковим боргом, у порядку календарної черговостi його виникнення, а в разi одночасного його виникнення за рiзними податками, зборами (обов'язковими платежами) - у рiвних пропорцiях. ( Пункт 7.7 статтi 7 в редакцiї Закону N 550-IV вiд 20.02.2003 )
7.8. Податковий борг банкрутiв
З моменту прийняття ухвали судом про порушення провадження у справi про банкрутство платника податкiв порядок сплати податкового зобов'язання або погашення податкового боргу такого платника податкiв, зазначених у заявi, яка подається до суду, визначається згiдно з нормами Закону України "Про вiдновлення платоспроможностi боржника або визнання його банкрутом", без застосування норм цього Закону.
При цьому порядок продажу активiв у рахунок погашення податкового боргу боржника визначається державною госпрозрахунковою установою України з питань банкрутства.
7.9. Джерела погашення податкового боргу фiзичних осiб
Законодавством можуть бути встановленi додатковi обмеження при визначеннi органом стягнення джерел для погашення податкового боргу платника податкiв - фiзичної особи.
Назва: Загальні (повсякденні) питання
Відправлено: yurko від 13 Лютого 2009, 18:53:40
Дякую.
На скільки я зрозумів, наш "геніальний" шеф знов ляпнув дурницю з мудрим виглядом, сподіваючись, що ми як і раніше будем 2 дні думати, а що ж він таке сказав?
Назва: Загальні (повсякденні) питання
Відправлено: syddia від 16 Березня 2010, 12:16:42
Хоч не перший рік заповнюю як держслужбовець декларацію про дходои, але кожного року виникають якісь запитання і непонятки. :unknow Хтось може поділитись своїм досвідом і компетентно все розтолкувати?
Назва: Загальні (повсякденні) питання
Відправлено: $t@$ від 10 Квітня 2010, 20:17:00
Не знаю, чи в тему... Але може знає хто, скільки зараз коштує доручення на автомобіль (загальне/генеральне), ну і може порадите, де дешевше :)
Назва: Загальні (повсякденні) питання
Відправлено: Azazello від 10 Квітня 2010, 22:08:33
100 гривень. Нотаріус Попович Олександра. Офіс на Степана Бандери 20.
Назва: Загальні (повсякденні) питання
Відправлено: $t@$ від 11 Квітня 2010, 00:03:29
100 гривень.
Як я розумію, загальна? І на який термін?
Назва: Загальні (повсякденні) питання
Відправлено: Azazello від 11 Квітня 2010, 00:07:42
Конкретно не знаю, але можу вранці зателефонувати їй на мобільний і дізнатись всю інформацію.
Назва: Загальні (повсякденні) питання
Відправлено: $t@$ від 11 Квітня 2010, 00:13:12
Конкретно не знаю, але можу вранці зателефонувати їй на мобільний і дізнатись всю інформацію.
Буду вдячний. :)
Писати можете в приват.
Назва: Загальні (повсякденні) питання
Відправлено: yurko від 11 Червня 2010, 18:41:50
Дайте будь ласка відповідь на питання, чи правомірно "газовикам" виставляти жильцям будинку "Х" гроші за ремонт газової труби (котра пошкодилася внаслідок своєї старості) що йде від магістрального трубопроводу до будинку?
Зі слів "газовиків" дана труба не є магістральною, а значить є власністю жильців будинку до якого вона йде і якщо жильці відмовляються платити, то як альтернативу пропонують залишатися зовсім без газу на невизначений термін, бо по аварійному газопроводі ніхто подавати газ не збирається.
От така от казочка. З розповідей знайомих знаю, що то звична практика газового рекету. Цікаво чи дійсно вони мають на то право?
Назва: Загальні (повсякденні) питання
Відправлено: vover від 11 Червня 2010, 23:14:07
Цитувати (вибране)
Чи правомірно "газовикам" виставляти жильцям будинку "Х" гроші за ремонт газової труби
Напевно ти хотів написати виставляти рахунок, а не гроші)))
А де ти бачив щоб вони шось хотіли робити за свій рахунок?
Назва: Загальні (повсякденні) питання
Відправлено: Рибка від 11 Червня 2010, 23:37:02
то як альтернативу пропонують залишатися зовсім без газу на невизначений термін, бо по аварійному газопроводі ніхто подавати газ не збирається.
а про те що газ протікав уже декілька років то вони мовчуть :ganba
Назва: Загальні (повсякденні) питання
Відправлено: Сонечко+ від 23 Листопада 2010, 15:05:33
Скажіть чи можна відсудити повернення коштів за зламаний мобільний телефон під час його ремонту у майстерні?
Є такий магазин компютерної техніки "Містер комп" при якому працює якоби майстерня по ремонту мобільних телефонів.
Ще рік назад я принесла їм в ремонт мобільний телефон - він погано ловив мережу, часто пропадав звязок. Під час ремонту Коля "прогрів мікросхеми, щоб переконатись, що в них також є проблема"(з його пояснень) і мікросхема, що відповідає за пуск телефона розплавилась. Ремонував кілька місяців, бо не було запчастин.Забрати не могла, бо здала телефон працюючим, а став він купкою металу.Домовились, що поміняємось з ним телефонами: мою новеньку жабку йому, а він мені свою покоцану, але клавіатуру зобов"язався за кілька днів поміняти. Пройшов майже рік - та ж причина - все ще немає ніяких запчастин, а клавіатури китайські і розсипаються в руках.
Місяць назад принесла йому на огляд Нокію Н82. Так як екран глючив - то включався не відразу, то букви були не чіткі, то найчастіше - по екрану йшли коричневі полоси - то наслідки купання мобільного в не порожньому горшку. Думала, раз він мій "боржник", то уже не поступить так як вперше і дешевше обійдеться. Повторилась таж історія. Взявся ремонтувати - сказав проблеми з дисплеєм. Уже місяць не можу забрати (вірніше сьогодні забрала, але ПОЛАМАНИМ ЗОВСІМ), бо "під час тестування телефон багато споживав і ... полетіла флешка і ще може щось". І знов "немає запчпстин і їх постачання від мене не залежить" і т.д і т.п. Я забрала телефон, але тепер він уже ВЗАГАЛІ не включається. Для мене це задорога втрата ( так як я непрацююча і з  малою дитиною). Чи можу я якось через суд добитись повернення збитків?
Я вже прокручую в голові докази, але чи будуть вони мати якусь силу, бо довести правдивість чи не правдивість слів важко в такій ситуації. Хоча є кілька моментів.
Назва: Загальні (повсякденні) питання
Відправлено: cgr від 23 Листопада 2010, 15:12:09
по нормальному при здачі техніки в ремонт вам видається папірець на якому написано що працює/що ні (разом при вас перевіряють), дефетки, подряпини.

якщо вам повертають техніку в якій щось ще не працює крім того що не працювало коли ви віддавали - цей папірець і є доказом.

якщо такого папірця у вас немає - ну Ви можете зробити їм неприємності пописавши скарги різні але довести що вони зламали Вам телефон не знаю як...
Назва: Загальні (повсякденні) питання
Відправлено: Сонечко+ від 23 Листопада 2010, 15:19:22
У мене папірець прийому в ремонт мого мобільного є. Але на ньому вони не вказують чомусь ні стан телефону, ні те, що несправне. Просто типовий для всіх папірець. (він у мене наразі є ). Там лише написано - "був у воді" і його серія та модель. До того, я телефон носила у сусідню майстерню і там сказали, що причина у дисплею, а все інше було справне.
Назва: Загальні (повсякденні) питання
Відправлено: cgr від 23 Листопада 2010, 15:34:26
Цитувати (вибране)
Але на ньому вони не вказують чомусь ні стан телефону, ні те, що несправне.
мабуть тому і не вказують щоб не нести відповідальність у випадку чого.

Цитувати (вибране)
Просто типовий для всіх папірець
ну для всіх не для всіх - в мене по ноутбуку все було записано до подряпин, правда возив я його в київ.

є варіант що десь прописана форма цього папірця, але знайти такого пропису не можу.
Назва: Загальні (повсякденні) питання
Відправлено: Сонечко+ від 23 Листопада 2010, 15:52:12
Але вони і хитрі. Третім пунктом записано: "замовник приймає на себе ризик можливої повної або часткової втрати працездатності апарату в процесі ремонту (теплової обробки), у випадку грубих порушень користувачем умов експлуатації, наявності слідів попадання струмопровідної рідини (корозії), чи механічних пошкоджень".
Назва: Загальні (повсякденні) питання
Відправлено: Забута мелодія від 24 Листопада 2010, 15:34:10
У мене папірець прийому в ремонт мого мобільного є.
Раз такий документ є. То можна вимагати свій телефон. Той "папірець" є доказом того, що телефон не повернуто. Це, якщо вони не схочуть владнати ситуацію по-нормальному, мирно. Взагалі, добре було б щоб щось порадили юристи.
Назва: Загальні (повсякденні) питання
Відправлено: Сонечко+ від 30 Листопада 2010, 18:04:55
Сьогодні знов завітала у той магазин, де мені ремонтували і ні разу не зремонтували мобільні. Тобто, у "Містер комп".  Глянула у книгу скарг і пропозицій - ніякої реакції не лише на мою скаргу, а й на скарги інших клієнтів. На мої запитання, була відповідь старшого (на нього вказали як на директора, але точно в його посаді я не впевнена) - "а Я вАМ НЕ ВІРЮ! дОКАЗАТИ, ЩО ТЕЛЕФОН ЗЛАМАВ САМЕ МАЙСТЕР ВИ НЕ ЗМОЖЕТЕ". :(
Хоча, якби захотіла - змогла б. Бо перед тим як принести їм телефон, я його носила в іншу майстерню і там залишився запис про те, яка у мене була поломкка і те, що я не погодилась на ремонт у звязку із відсутністю коштів" та ще кілька нюансів. А також і ту обставину, що сам їхній майстер не заперечує, що поломка сталась в процесі ремону....
Та найбільше , мягко кажучи, дивує реакція керівника. Замість того, щоб прийняти скаргу і розібратись - відразу почали кричати, що вони не вірять, що вони лише рік працюють (а мене угораздило здати їм перший раз телефон через 2 тиждні після їх відкриття і роботи) і т.д. Ото крутелики, що їм навіть клієнти не важливі!  :stop:
 :ganba Пора би уже перйменуватися у "Містер безтолку".  :ganba
Назва: Загальні (повсякденні) питання
Відправлено: Tandylight від 30 Листопада 2010, 18:10:29
я б порадила в такому випадку звернутись до Комітету захисту прав споживачів. ВОни якразх і перевірять книгу скарг і пропозицій і запитають чи розбібравсяїх директор щ такою ситуацією
Назва: Загальні (повсякденні) питання
Відправлено: yurko від 30 Листопада 2010, 18:24:17
А у нас він є лиш у області. У Калуші є лише представник, який зявляється раз на тиждень.
Назва: Загальні (повсякденні) питання
Відправлено: Tandylight від 30 Листопада 2010, 18:50:02
У Калуші є лише представник, який зявляється раз на тиждень.
Ну нічого, він певне з'являється для того, щоб розглянути заяви? То написати заяву (скаргу) і він її розгляне, коли з'явиться...
Назва: Загальні (повсякденні) питання
Відправлено: Сонечко+ від 30 Листопада 2010, 20:09:28
А куди саме з"являється представник - у міськвиконком?
Але, з іншого боку - я не майстер і справді ДОКАЗАТИ, якщо їхній майстер змінить свої слова, я навряд чи щось зможу :(?
Назва: Загальні (повсякденні) питання
Відправлено: yurko від 30 Листопада 2010, 21:26:37
Попитаю, бо не знаю. А що робити далі він підкаже. Треба лише його знайти.
Назва: Загальні (повсякденні) питання
Відправлено: A.L.V від 30 Листопада 2010, 21:41:12
А куди саме з"являється представник
З.являється він в Калуській райдержадміністрації ( вул.Шевченка, 6),на другому поверсі,в каб. 203 чи 206, там на дверях написано.Або в обласний Відділ захисту прав споживачів позвоніть  03422-24866
Назва: Загальні (повсякденні) питання
Відправлено: Сонечко+ від 10 Травня 2012, 16:25:46
Потрібне роз"яснення нашого українського законодавства, вірніше самої ситуації. У ДДК у четвер украли паспорт. Заяву про його викрадення ніхто в міліції не прийняв. Відразу направили  в паспортний стіл. Де на мене склали акт адміністративного порушення. Бо у людини украли паспорт, а він продовжує у мене проживати (получається, що я вчинила порушення - надала житло іноземцю без документів). Так мені пояснили в паспортному столі і склали протокол. Продиктували, щоб я написала, що я прийняла в своє помешкання людину без документів, а це - порушення. А те, що на момент, коли він почав проживати документи він мав - значення не має. Тому про це писати не треба у протокол Не можу зрозуміти - за що адмін порушення? За те, що не вигнала відразу на вулицю?! бо у готель без паспорта не беруть. Мене не штраф засмучує, а те, що тепер можуть не відкрити візу у Францію-Італію - там адмін порушення може бути вагомим приводом для відмови і без того "непрохідному" туристу.
Чому не можна видати довідку на основі заяви потерпілого? А ОБОВ"ЯЗКОВО повинно оформлятися через протокол адміністративного порушення? Чому в Україні по Закону людину з іншої держави, яка потрапила у біду не можна приймати у себе вдома? Тим більше, що він МАВ ті доументи на момент приїзду і проживання. Начальник паспортного пояснила, що САМЕ ТАК ТРЕБА оформляти, інакше - ніяк. А я уже у суді поясню як було насправді. Та і тут фішка - у суд вона сказала приходити не мені, а ДДК (як же я тоді поясню?).І чому його заставили писати, лише те, що він перебуває на території України без документів у звязку з тим що він їх утратив(без вказання дат). А не так як було насправді - про те, що ті документи у нього украли? І чому не відкрили з цього приводу справи? Що за Закони такі? Чи то просто відбувся якийсь розвод для того, щоб вимантити шраф?
Назва: Загальні (повсякденні) питання
Відправлено: KATRIN від 10 Травня 2012, 16:33:51

 Я не розумію.Тебе (заставили) написати неправду,ти написала,підписалася,сплатиш штраф,походиш з ним в суд,і що? Де правда? Чому одразу не було вияснити,як має бути насправді,чому погоджувалася підписувати протокол? Тут потрібен фаховий юрист,яких у нас на форумі чимало  ;)
Назва: Загальні (повсякденні) питання
Відправлено: yurko від 10 Травня 2012, 16:41:28
Бо вона хотіла швидше йому допомогти, мабуть. А переконали її що інакше допомогти не вийде.

Справді треба було спершу запитати у юриста.
Я б не наважився щось підписувати.
Так можна допідписуватися...
Назва: Загальні (повсякденні) питання
Відправлено: Сонечко+ від 10 Травня 2012, 16:55:33
Чому одразу не було вияснити,як має бути насправді,чому погоджувалася підписувати протокол?
У кого? Я спробувала вияснити на місці в кабінеті начальника - мені пояснили, що інакше не дадуть довідку, на основі якої вироблять тимчасові документи. Але чому НЕ МОЖНА ІНАКШЕ?!? Підписала, бо інакше з мене могли зняти інший штраф - за те, що іноземець перебуває у мене в гостях довше 30 днів (а саме такий строк наступить з 12.05) хотіла пошвидше, бо вся галіматня з паспортним тягнеться уже з четверга. Тай порадитись не було з ким на жаль  :(. А про складення саме протоколу про адмін. порушення я дізналась сьогодні - коли писала під диктовку "потрібні" слова - я думала, що то все таки оформляють заяву :(.
Відповідь від: 10 Травня 2012, 16:48:18
Я б не наважився щось підписувати.
Та я уже шкодую.
Та з іншої сторони - якщо інакше не можна - то чого я доб"юсь відмовою?
Назва: Загальні (повсякденні) питання
Відправлено: yurko від 10 Травня 2012, 16:57:24
А консульство Росії у Львові???

Назва: Загальні (повсякденні) питання
Відправлено: Сонечко+ від 10 Травня 2012, 16:58:30
Так. Посольство - у Києві, а найближче консульство - у Львові.
Назва: Загальні (повсякденні) питання
Відправлено: yurko від 10 Травня 2012, 17:13:10
Так треба було туди подзвонити
Відповідь від: 10 Травня 2012, 17:07:22
http://www.lviv.mid.ru/pg.html
Відповідь від: 10 Травня 2012, 17:08:27
І вроді не малолєтки, і вроді інтернет є...

 :duvno

Цитувати (вибране)
Если российский гражданин, выехавший за рубеж в краткосрочную поездку, оказывается без паспорта, удостоверяющего личность гражданина Российской Федерации за пределами Российской Федерации, в результате его утраты, ему выдается свидетельство на въезд (возвращение в Российскую Федерацию). Порядок оформления свидетельства регулируется Положением об оформлении свидетельства на въезд (возвращение) в Российскую Федерацию, утвержденным Постановлением Правительства Российской Федерации № 1142 от 1 октября 1998 г. "О реализации отдельных норм Федерального закона "О порядке выезда из Российской Федерации и въезда в Российскую Федерацию".

Если во время пребывания за границей вы остались без загранпаспорта (украли, потеряли и т.д.), необходимо обратиться в российское дипломатическое представительство или консульское учреждение на территории страны, в которой вы находитесь. Взамен утраченного паспорта в российском загранучреждении вам будет выдано свидетельство на возвращение в Россию.
Свидетельство является временным документом, удостоверяющим личность гражданина России и дающим ему право на въезд (возвращение) в Российскую Федерацию.
http://www.ladyfromrussia.com/rus/info/esli_poteryali_pasport.shtml
Назва: Загальні (повсякденні) питання
Відправлено: Сонечко+ від 10 Травня 2012, 17:19:43
Для того, щоб звернутись у консульство - потрібно мати довідку з паспортного про втрату документів.
В інтернеті я "лазила" - тому і звернулись в міліцію. Де нас (чомусь?!) без оформлення заяви про кражу направили у паспортний. Де знову ж таки крім протоколу про адмінпорушення нічого не оформили і на руки не дали ніяких паперів. (Протокол вона сама завтра направить у суд). Перш ніж їхати у консульство потрібно мати (цитата з того ж сайту):
Цитувати (вибране)
При обращении по вопросу выдачи свидетельства необходимо предоставить:

документ (протокол, справку и т.д.), выданный компетентным органом страны пребывания (например, местной полицией, органом правопорядка), подтверждающий факт утраты паспорта;
•заявление установленного образца (бланк заявления выдается в российском загранучреждении);
•две фотографии;
•документы, позволяющие идентифицировать личность заявителя, установить его место пребывания или место жительства на территории Российской Федерации (например, военный билет, водительские права и др.) или заверенные в установленном порядке письменные заявления не менее двух граждан Российской Федерации, подтверждающие личность заявителя.
Назва: Загальні (повсякденні) питання
Відправлено: yurko від 10 Травня 2012, 17:27:44
Це Ти так думаєш, бо так сказали у паспортному, чи тому, що дзвонила у консульство?
Відповідь від: 10 Травня 2012, 17:21:58
Приховано: Показати
Чтобы облегчить и ускорить оформление свидетельства и возвращение домой, рекомендуется предпринять определенные меры заранее.

1. Ещё до поездки узнайте адрес и телефон российского представительства и консульских учреждений в государстве, в которое вы направляетесь. В случае утраты паспорта следует обращаться в ближайшее российское загранучреждение.

2. Перед поездкой необходимо также сделать ксерокопии основных страниц (с фотографией, личными данными, отметкой о регистрации) заграничного и внутреннего российского паспортов и взять их с собой.

3. Во время поездки хранить копии рекомендуется отдельно от загранпаспорта. В случае утери документов копия паспорта значительно упростит процедуру оформления свидетельства на возвращение в Россию.

4. Полезно оставить копию паспорта родственникам или друзьям, чтобы при необходимости ее можно было бы быстро переслать по факсу.

5. Подтвердить вашу личность в случае отсутствия у вас документов могут два свидетеля, являющиеся гражданами Российской Федерации.
Как выдают Свидетельство

Выдача свидетельства взамен утраченного заграничного паспорта осуществляется российским дипломатическим представительством или консульским учреждением по письменному заявлению гражданина Российской Федерации на срок, необходимый для въезда в Россию, но не свыше 15 дней, под расписку.

При обращении по вопросу выдачи свидетельства необходимо предоставить:

    документ (протокол, справку и т.д.), выданный компетентным органом страны пребывания (например, местной полицией, органом правопорядка), подтверждающий факт утраты паспорта;
    заявление установленного образца (бланк заявления выдается в российском загранучреждении);
    две фотографии;
    документы, позволяющие идентифицировать личность заявителя, установить его место пребывания или место жительства на территории Российской Федерации (например, военный билет, водительские права и др.) или заверенные в установленном порядке письменные заявления не менее двух граждан Российской Федерации, подтверждающие личность заявителя.

Свидетельство на возвращение в Российскую Федерацию может быть выдано только после получения консулом всех необходимых сведений о заявителе, исключающих любые сомнения относительно его личности и принадлежности к гражданству России.
Если нет документов, подтверждающих личность

Если у заявителя отсутствуют документы, подтверждающие его личность, принадлежность к гражданству Российской Федерации и место жительства в России, и нет возможности представить письменные заявления российских граждан, которые могут подтвердить личность заявителя, российское дипломатическое представительство или консульское учреждение для проведения проверки направляет соответствующий запрос в органы внутренних дел Российской Федерации.

В этом случае придется ждать ответа о результатах осуществляемой российскими органами внутренних дел проверки личности заявителя. Данная процедура может занимать достаточно длительное время. Ускорить ее можно, если, например, родственники или друзья обратятся непосредственно в органы внутренних дел по месту проживания в России.
Если российское загранучреждение далеко

Если ближайшее российское загранучреждение расположено далеко от вашего местонахождения, рекомендуем предварительно связаться с его сотрудниками по телефону и получить соответствующие разъяснения, что поможет заранее собрать все требуемые документы и ускорит выдачу вам свидетельства на возвращение по прибытию в консульское учреждение.
Стоимость выдачи Свидетельства

За выдачу свидетельства на возвращение, как и за совершение других консульских действий, российским загранучреждением взимается консульский сбор. Стоимость оформления свидетельства на возвращение в Россию варьируется в зависимости от страны (от 50 до 100 долларов США).
Что сделать по приезду домой
По прибытии в Россию необходимо в трехдневный срок сдать свидетельство с отметками пограничного контрольно-пропускного пункта (ставятся при пересечении границы) в организацию, которой был выдан утраченный загранпаспорт.

Свидетельство действительно в течение 10 суток с момента пересечения границы и может служить удостоверением личности на этот период.

Відповідь від: 10 Травня 2012, 17:22:44
Справді таке є.  :(
Відповідь від: 10 Травня 2012, 17:23:27
Приховано: Показати
При обращении по вопросу выдачи свидетельства необходимо предоставить:

    документ (протокол, справку и т.д.), выданный компетентным органом страны пребывания (например, местной полицией, органом правопорядка), подтверждающий факт утраты паспорта;
    заявление установленного образца (бланк заявления выдается в российском загранучреждении);
    две фотографии;
    документы, позволяющие идентифицировать личность заявителя, установить его место пребывания или место жительства на территории Российской Федерации (например, военный билет, водительские права и др.) или заверенные в установленном порядке письменные заявления не менее двух граждан Российской Федерации, подтверждающие личность заявителя.


Але чого Тебе припахали писати щось???
Відповідь від: 10 Травня 2012, 17:24:28
То просто міліція не хотіла паритися з паперчиками і спровадили у паспортний стіл.

Всюди де б ти не був, у Європі, Америці, йдеш у поліцію і "здаєшся".
Вони мусять встановити хто ти є, аби тебе нагнати додому.

Лиш у нас вирішили за одно ще і Сонечко притягти до відповідальності за статею...
Відповідь від: 10 Травня 2012, 17:26:51
Хоча з боку то воно завжди просто :(
Назва: Загальні (повсякденні) питання
Відправлено: Сонечко+ від 10 Травня 2012, 17:48:40
Саме смішне, що навіть нотаріально завірена ксерокопія його російського паспорту та ще й перекладена (переклад також завірив нотаріус) на українську мову не є підтвердженням його особистості і якимось документом :(. Такі документи, тобто завірені ксерокопії ми зробили випадково - на вимогу РАГСу...От така у нас запутана система :(.
Я думала, що мене викликають як свідка, щоб засвідчити особу потерпілого. А виявилось - щоб засвідчити, що потерпіти мушу ще і я  :'-(. Хоча, може я і перебільшую значимість цього факту, бо ще під ефектом негативних емоцій, але надзвичайно неприємно і почуваюсь конкретним лохом.
А ще обідно за Україну. Бо по її законам:
Якщо іноземний гість був пограбований - то ТИ ЗОБОВ"ЯЗАНИЙ за це понести адмінвідповідальність, або ВИГНАТИ ЛЮДИНУ НА ВУЛИЦЮ, щоб її уникнути  :ganba :prapor: :unknow
Я у це не повірила, тому і перепитала начальницю - невже за людину, яка проживала до моменту пограбування з документами (і зараз має нотаріально завірені ксерокопії) у мене я МУШУ відповідати - була ствердна відповідь і пояснення про те, що така людина з моменту грабіжки набуває стаусу "без документів", а це уже порушення закону мною. Ото гостеприїмні у нашій державі закони!!!
Назва: Загальні (повсякденні) питання
Відправлено: Alexander від 10 Травня 2012, 18:32:28
жах з тими чиновниками :ganba
Назва: Загальні (повсякденні) питання
Відправлено: Speranza від 10 Травня 2012, 18:58:03
Чиновники інтерпретують закон так, як вигідно їм.
Як діяти іноземцю в Україні - не знаю...
Але в Італії, коли в українця вкрали паспорт або просто ти його загубила, звертаєшся у поліцію. Там дають довідку і вже з нею звертаєшся в українське консульство. На сайті консульства кожному українцеві, що виїжджає за кордон, наполегливо рекомендують мати ксерокопії закордонного паспорта (не обовязково нотаріально завірені), після запиту на Україну і звірки паспортних даних консульство видасть так званий "білий паспорт", який дає право безперешкодно вернутись в Україну.

А ще радила б піти в суд, пояснити як все було і там, можливо, ситуація проясниться більше.
Назва: Загальні (повсякденні) питання
Відправлено: Сонечко+ від 10 Травня 2012, 20:10:56
Так, у суд я хотіла (хочу) підти. Але у малої завтра якраз "свято букварика". А вона так готувалась, у неї одна з головних ролей. Я не можу її підвести.
Надіюсь на самого ДДК, що він без мене усе пояснить (якщо так можна).
Назва: Загальні (повсякденні) питання
Відправлено: Софія від 10 Травня 2012, 22:29:56
Ви собі нe уявляєт,Сонeчко,які клоnоти вас чeкають надалі,якщо той росіянин збирається жити в украіні нe змінивши громадянство.На власному досвіді neрeконалася  :(
Назва: Загальні (повсякденні) питання
Відправлено: Alexander від 10 Травня 2012, 22:42:15
Сонечко :) чим меньше росіян без паспорта буде в нас, тим краще :)
виписуй йому український паспорт, хай пише заяву шо Путіна боїться, і не хоче вертатися :)
а якшо без шуток, я вам обом співчуваю, може якось розрулится без великих клопотів :)
Назва: Загальні (повсякденні) питання
Відправлено: chuck від 10 Травня 2012, 23:55:29
А, що?!  :=) Це лиш я один виджу в цему перст свишє??   ;)
Назва: Загальні (повсякденні) питання
Відправлено: yaro my від 11 Травня 2012, 01:52:44
Злорадствуєш?  :duvnoПерст свише тут ні до чого:
И обратился я, и видел под солнцем, что не проворным достается успешный бег, не храбрым - победа, не мудрым - хлеб, и не у разумных - богатство, и не искусным - благорасположение, но время и случай для всех их.
                                       Экклезиаст, глава 9, стих 11.
Назва: Загальні (повсякденні) питання
Відправлено: gaar від 11 Травня 2012, 07:58:28
У ДДК у четвер украли паспорт. Заяву про його викрадення ніхто в міліції не прийняв.
Ходи кожен день!! Вони мусять прийняти заяву!!!!!!!Той хитрий ментяра щотебе відфутболив нехотів щоб було нерозкрите діло,походити треба -можеш і на чергового написати що неприйняв заяву про злочин!! Міліція такаж  бюрократія як і пенсійний,жко,тільки більше ліниві і наглі.
Назва: Загальні (повсякденні) питання
Відправлено: Сонечко+ від 11 Травня 2012, 14:19:01
 Суддя пояснив сьогодні, що пізно писати заяву - бо уже складено протокол, що ДДК ВИЯВИЛИ без документів. ППЦ. Що за позорні виконавці закону!!! ДДК явився САМ, щоб написати заяву про втрату документів. Але оформили так наче його спіймали як злочинця. Чому пограбований щей винуватий? Жесть мундира як завжди себе оправдовує у своїх методах. А сплатити не можемо - бо вкрали паспорт з карткою. А я стою на біржі з мінімальною оплатою (540грн). Як тепер отримати тимчасові документи?! Замкнуте коло. Міліція відморозилась і підставила. А суд  розводить руками - буде сплачено штраф (більше тисячі грн) - буде документ для посольства\консульства. :ganba :censore
Назва: Загальні (повсякденні) питання
Відправлено: yurko від 11 Травня 2012, 14:43:19
Ну що тут ще скажеш? Ситуація не вимагала терміново бігти і здаватися. Можна було подумати, порадитися, почитати у неті.
А тепер вже що? Будете мати науку на майбутнє.
Сумно звісно, але що зробиш.
Назва: Загальні (повсякденні) питання
Відправлено: Speranza від 11 Травня 2012, 18:24:38
І все це неподобство сталося не в Донецьку, чи Києві, а тут- на рідній землі, в краю, де ми народилися, в європейському місті Калуші.
І вчинили все це не Янукович, не Азаров. А наші, місцеві, земляки, які (можливо) вважають себе добрими людьми, демократами або національно свідомими. Можливо ходять до церкви. Вони є чиїсь сусіди, ходять по тих же вулицях і в ті ж магазини.
Вони точно знали, що роблять, як підставляють, як обманюють. Знали ці чиновницькі душі, що в людини будуть проблеми. І ніхто навідь словом не натякнув, не допоміг.
Маємо знати наших героїв поіменно - міліціонера, що не приняв заяву, працівника паспортного столу, що склав протокол, і суддю, що виніс несправедливе  рішення.
Якщо в такій простій справі не можна добитися справедливості, що ж тоді говорити про серйозніші і заплутаніші події.
Назва: Загальні (повсякденні) питання
Відправлено: hacjka від 11 Травня 2012, 19:09:48
 :)звертатись в вищі інстанціі..Франківськ..якось чарівно діє на нашу калуську міліцію :zakryto
Назва: Загальні (повсякденні) питання
Відправлено: asin від 11 Травня 2012, 19:12:06
І 1+1 гарно діє
Назва: Загальні (повсякденні) питання
Відправлено: Сонечко+ від 11 Травня 2012, 19:31:36
Ситуація не вимагала терміново бігти і здаватися
На жаль - вимагала. До 7.05 ДДК мав виїхати до Москви. У інеті ми читали. Тому і зробили як там радили. А ще - 10.05 закінчувався термін його перебування на Україні. І тоді я буже по-справжньому мусіла б відповідати по Закону, що не зареєструвала іноземця.
Єдине, що ступили і погодились написати протокол під диктовку, бо "ІНАКШЕ НІЯК НЕ МОЖНА". Це ж нам сказала не якась інспектор, а сама начальник паспортного столу - майор міліції. Як же було її запідозрити у такій ницості? Тим більше, що спершу я написала про те, що просто прийняла іноземця з документами (а він їх втратив пізніше). На що С.Д.Б. сказала, що "так не можна" і щоб ми прийшли тепер через день, бо мусить брати зареєстрований НОВИЙ прокол для заповнення у начальника. БО ТАК ПИСАТИ - НЕ ПРАВИЛЬНО.  :duvno
Дійсно, тепер буде наука. І наступного разу я візьму із собою когось із журналістів чи юристів (тху-тьху, надіюсь, наступного разу не буде) якщо з будь-якого приводу прийдеться звертатись у  паспортний. Добре, що хоч закордонний паспорт не погодилась по пораді ДДж Кардана робити у Калуші за 600грн, а зробила з його допомогою у Франкіську за 300грн. Що за "голодний" гадючник у нашому паспортному?! Все їм мало грошей і справді - Бога не бояться не просто вимагати по закону, а нагло підставляти, навіть знаючи, що ти - безробітний на даний час. Я відмовилась від правдивості протоколу і буду пробувати доказувати свою невинуватість. ДДК правда, погодився на сплату штрафу - у нього інша стаття. Бо і справді у нього зараз безвихідна ситуація - мусить чим скоріш зробити "папірець" для подачі у консульство. А мене ще таки чекатиме тяганина із самою начальницею паспортного столу у суді. Тримайте кулаки :) (хоча надії майже немає - як мені пояснили у суді, бо я підписала той протокол і сама розумію з ким прийдеться тягатись :( ). Але їз-за свого вперто-вредного характеру не можу не використати такий шанс. Хоча, можу наробити і гірше. Бо суддя сказав, що якщо програю цю судову тягомотину - то платитиму удвічі більше штрафу. Тож маю добре подумати.
Назва: Загальні (повсякденні) питання
Відправлено: gaar від 11 Травня 2012, 22:24:18
сонечко я -Давати фаміліі  будеш? І Зарегіструй заяву про викрадення!!!!!!!!!!
Назва: Загальні (повсякденні) питання
Відправлено: Сонечко+ від 11 Травня 2012, 22:41:13
І Зарегіструй заяву про викрадення!!!!!!!!!!
Суддя пояснив сьогодні, що пізно писати заяву - бо уже складено протокол, що ДДК ВИЯВИЛИ без документів.
Назва: Загальні (повсякденні) питання
Відправлено: yaro my від 11 Травня 2012, 23:18:45
"Вот уроды" (с) "Брат-2"
Назва: Загальні (повсякденні) питання
Відправлено: Сонечко+ від 12 Травня 2012, 00:32:04
і суддю, що виніс несправедливе  рішення.
Суддя ще не виніс рішення. Але пояснив, що проти підписаного власноруч протоколу не попреш. І щоб оскаржити винесене мені адмін правопорушення - він повинен викликати начальницю паспортного столу і вирішувати між нами двома спір, що в результаті може привести до збільшення розміру шрафу удвічі...Тож  спобую у понеділок відстояти свою незгоду. Розумію, що шанси мінімальні. Та не умію здаватись без бою :(.
Маємо знати наших героїв поіменно - міліціонера, що не приняв заяву, працівника паспортного столу, що склав протокол,
Прізвища міліціонера не знаємо - то були чергові (ті, що через віконечко вирішують пропустити чи ні і роз"яснюють як і куди звертатись).
А про того, хто складала такий протокол я уже написала
Назва: Загальні (повсякденні) питання
Відправлено: Доктор Хаос від 12 Травня 2012, 03:35:35
 Калуш - "государство в государстве". Сколько лет здесь живу - не перестаю удивляться,  здесь аномальная зона :=),  что ли? Законы здесь имеют свое трактование, причем, весьма отличное от общепринятого, чиновники делают все, что хотят. 
Назва: Загальні (повсякденні) питання
Відправлено: gaar від 12 Травня 2012, 09:24:07
Прізвища міліціонера не знаємо - то були чергові (ті, що через віконечко вирішують пропустити чи ні і роз"яснюють як і куди звертатись).
А про того, хто складала такий протокол я уже написала
Блін юристів хмара а помогти нема кому! За що батьки бабло платять ?Пиши в прокуратуру що такогото числа в такійто годині була в міліціі по факу злочина і мент відфутболив(мусіли прийняти) дальше про паспортний  стіл....,Той маскаль у кого украли паспорт у львів  консульство білий паспорт і масква.Тебе навіть якщо засудят будеш платити по 3 гривні в місяць.(Приблизно так ). Студенти юристи ,уже юристи,накидайте схем сонечку і москалеві :)
Назва: Загальні (повсякденні) питання
Відправлено: Сонечко+ від 14 Травня 2012, 17:00:59
Все, з судом сьогодні розібрались як зуміли. У моїй справі прийшлось досягти компромісу, який усіх задовільнив. А ДДК таки заплатив штраф. При чому у суді сформульовано  - за те, що без реєстрації (правда, на той момент термін ще не вийшов  :!!), а у довідці з паспортного - за втрату паспорта.
Мені "запропонували" взяти вину на себе, бо інакше прийдеться відкривати справу за неправильне\безпідстане складення протоколу на майора міліції  :=) - (а ж це ніхто "не допустить"). А взамін визнання себе винною, мені скасували штраф і винесли "попередження" на перший раз".
Назва: Загальні (повсякденні) питання
Відправлено: Вікторович від 15 Серпня 2012, 13:04:55
Доброго дня! Мене цікавить ось яке питання.
Чи має право роботодавець (державне підприємство) отримати копію протоколу про правопорушення/ постанови у справі  (щодо порушення митних правил), складеного/складену митним органом стосовно свого працівника. Якщо так, то яким нормативно-правовим актом дане питання регулюється.
Назва: Загальні (повсякденні) питання
Відправлено: yurko від 15 Серпня 2012, 13:13:13
Здається митниця коли подає подання про стягнення адмінштрафу якраз його і направляє на підприємство.

Сам був у такій ситуації, але не пригадую як виглядали документи.
Чому взагалі виникла з цим проблема?
Підприємство може відшкодувати Вам ті гроші, але Ви мусите заплатити їх через банк особисто.
Назва: Загальні (повсякденні) питання
Відправлено: Вікторович від 15 Серпня 2012, 13:33:26
Проблема в іншому трошки. Я сам молодий, поки що недосвідчений юрист))). Працівників звільняємо,а вони зарази - з позовами до суду,і суд приймає рішення на їх користь,у зв"язку з тим, що у нас немає первинного документа,який є підтвердженням причини звільнення(протоколу про поруш. митних правил). А відповідно до ст.494 Митного кодексу,у нас в принципі його наскільки я розумію і не має бути,бо він складається у 2-х примірниках і видається під розписку особі,щодо якої складений. Роботодавцю то він не направляється.
Назва: Загальні (повсякденні) питання
Відправлено: yurko від 15 Серпня 2012, 13:36:42
Якщо вже діло йде до суду то копію можна просто затребувати листом від адвоката.

А що, така річ є підставою для звільнення працівника?
Назва: Загальні (повсякденні) питання
Відправлено: Вікторович від 16 Серпня 2012, 08:04:34
У трудовому договорі прописано, Є!) 
Відповідь від: 15 Серпня 2012, 16:49:36
Yurko, Запитуємо, митники протокол не надають,тільки № протоколу і дату складення. А наш гуманний суд часто таке до уваги не бере.
Назва: Загальні (повсякденні) питання
Відправлено: yurko від 16 Серпня 2012, 09:27:35
Тоді навіть не знаю.  :(
Назва: Загальні (повсякденні) питання
Відправлено: Вікторович від 16 Серпня 2012, 10:18:44
В будь-якому випадку, дякую, що відгукнулись :)
Назва: Загальні (повсякденні) питання
Відправлено: syddia від 23 Грудня 2012, 23:04:28
Вікторович, а заяву про забезпечення доказів слабо в суд подати? Якщо ви дійсно юрист, то вже самостійно знайдете в ЦПК відповідні норми про таку процесуальну дію. :dopovid

Хоча такі питання звичайно варто ставити на професійних форумах, а не тут. ;)
Назва: Загальні (повсякденні) питання
Відправлено: Сонечко+ від 08 Квітня 2013, 23:39:59
Знайшла консультацію юриста з приводу шуму.(Думаю, у всіх нормальні сусіди, як у нас. Але всяке буває).
Що робити, коли шумлять сусіди.
В які дні, з котрої і по яку годину можна проводити ремонтні роботи.
Як діяти, якщо сусіди порушують встановлені санітарні норми і ніякі прохання припинення порушень на них не діють.
Якщо ви плануєте проводити ремонт у квартирі, то як убезпечити себе від невдоволень з боку сусідів...

Досить часто в житті складаються ситуації, коли порушуються житлові права громадян. Напередодні свят, а то й у будні, мешканці багатоповерхівок часто не можуть заснути через різного роду святкування, гучні співи, музика, танці, гучні викрики, ремонтні роботи. Бувають випадки, коли  у квартирах встановлюють шумні механізми, наприклад, верстати.
Більшість мешканців будинків вважає, що зарадити цьому не можна ніяк, а в діяльності правоохоронних органів просто розчаровані.
 
Проте це не так, і така думка є хибною. В українському законодавстві є чимало правових норм, метою яких є забезпечення  тиші на вулицях, у житлових будинках, у гуртожитках та інших громадських місцях під загрозою застосування адміністративно-правових санкцій, а в окремих випадках – кримінальної відповідальності.
Приховано: Показати
Для більш повного дослідження даного питання, дослідимо його розділивши на окремі підпитання. Отже:
 
В які дні, з котрої і по яку годину можна проводити ремонтні роботи.
 
Дане питання врегульовано ЗакономУкраїни «Про забезпечення санітарного таепідемічного благополуччя населення»та ПостановоюКабінету міністрів України №45 від 24.01.2006 р. «Правила користування приміщеннями житлових будинків».
Органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації та громадяни при здійсненні будь-яких видів діяльності з метою відвернення шкідливого впливу на здоров'я населення шуму, неіонізуючих випромінювань та інших фізичних факторів зобов'язані:
1. здійснювати заходи щодо попередження утворення та зниження шуму до рівнів, встановлених санітарними нормами;
2. забезпечення під час проведення концертів, дискотек, масових святкових, розважальних заходів, тощо рівні звучання звуковідтворювальної апаратури та музичних інструментів у приміщеннях та на відкритих площадках, що не перевищують рівнів, встановлених санітарними нормами;
3. вживати заходів щодо недопущення впродовж доби перевищень рівнів шуму , встановлених санітарними нормами, в таких приміщеннях (захищені обєкти).
Такими «захищеними об'єктами» є :
жилі будинки і прибудинкові території;
готелі і гуртожитки;
інші будівлі і споруди, у яких постійно чи тимчасово перебувають люди;
парки, сквери, зони відпочинку, розташовані на території мікрорайонів і груп житлових будинків.
Таким чином, шум на захищених об'єктах при здійсненні будь-яких видів діяльності не повинен перевищувати рівнів, установлених санітарними нормами для відповідного часу доби.
Зокрема, у нічний час, із  22 год. до 8 год. на захищених об'єктах забороняються гучний спів і викрики, користування звуковідтворювальною апаратурою та іншими джерелами побутового шуму, проведення салютів, феєрверків, використання піротехнічних засобів. На таких об’єктах також забороняється ремонтні роботи, що супроводжуються шумом,  у робочі дні з 21 год. до 8 год., а у святкові та неробочі дні - цілодобово. Власник або орендар тих приміщень, у яких передбачається проведення ремонтних робіт, зобов'язаний повідомити мешканців прилеглих квартир про початок зазначених робіт. За згодою мешканців усіх прилеглих квартир ремонтні та будівельні роботи можуть проводитися також у святкові та неробочі дні. Шум, що утворюється під час проведення будівельних робіт, не повинен перевищувати санітарних норм (стаття 24 Закону).
Аналогічна позиція сформульована  пунктом 9 Постанови Кабінету міністрів України №45 від 24.01.2006 р. «Правила користування приміщеннями житлових будинків».
 
Санітарні норми допустимого шуму в приміщеннях житлових і громадських будівель і на території житлової забудови, затверджені Головним санітарно-епідеміологічним управлінням Міністерства охорони здоров'я СРСР № 3077-84 від 03.08.1984 р. (діючі зараз).
Санітарними нормами допустимого шуму в житлових кімнатах квартир, житлових приміщеннях будинків: вдень не більше 55 Дб, а в нічний час не більше 45 Дб.
 
Як діяти, якщо сусіди порушують встановлені санітарні норми і ніякі прохання припинення порушень на них не діють.
 
В таких випадках необхідно звертатись до органів внутрішніх справ, в компетенцію яких входить притягнення винної особи до адміністративної відповідальності за статтею 182 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Порушення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму чи правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях».
Згідно частини 1 цієї статті, порушення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму чи правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях - тягне за собою попередження або накладення штрафу на громадян від п'яти до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і накладення штрафу на посадових осіб та громадян - суб'єктів господарської діяльності - від п'ятнадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
А відповідно до частини 2 цієї статті, дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від п'ятнадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян із конфіскацією звуковідтворювальної апаратури, піротехнічних засобів, інших предметів порушення тиші або без такої і на посадових осіб та громадян - суб'єктів господарської діяльності - від п'ятдесяти до ста п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян із конфіскацією звуковідтворювальної апаратури, піротехнічних засобів, інших предметів порушення тиші.
Тобто, як бачимо, повторне порушення тиші коштує значно дорожче.
У випадку, якщо на Ваші попередження, особи, які шумлять, поводяться непристойно, грубо порушують  громадський порядок  з мотивів   явної   неповаги   до  суспільства,  що  супроводжується особливою зухвалістю чи винятковим цинізмом, це буде тягнути за собою кримінальну відповідальність передбачену статтею 296 Кримінального кодексу України.
 
Якщо ви плануєте проводити ремонт у квартирі, то як убезпечити себе від невдоволень з боку сусідів.
 
В такому випадку, Ви, як власник чи орендар приміщень, у яких передбачається проведення ремонтних робіт, зобов'язані повідомити мешканців прилеглих квартир про початок зазначених робіт. Ї
Таке попередження, можливо, дасть змогу Вам в добровільному порядку навіть домовитися із сусідами про проведення ремонту у святкові та неробочі дні.
Адже, згідно, статті 24 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», за згодою мешканців усіх прилеглих квартир ремонтні та будівельні роботи можуть проводитися також у святкові та неробочі дні.
 
Отже, можна зробити висновок, що законодавством України все ж встановлено гарантії житлових прав громадян, зокрема, особистого немайнового права, права на тишу. Тому  у випадку порушення даного права – ігнорувати цього не варто. Слід негайно викликати працівників міліції, а для забезпечення уникнення заперечень з боку шумних сусідів, або будь-яких інших «відмазок»  - знайти до приїзду працівників міліції хоча б двох свідків.
Після цього, будьте впевнені, що більше Ваші сусіди не шумітимуть, тому що саме адміністративний штраф стимулюватиме їх до цього !
Назва: Загальні (повсякденні) питання
Відправлено: DVania від 09 Квітня 2013, 00:02:07
Якщо ви плануєте проводити ремонт у квартирі, то як убезпечити себе від невдоволень з боку сусідів..
робіть вночі ,коли всі сплять  ;)  :)
Назва: Загальні (повсякденні) питання
Відправлено: Сонечко+ від 09 Квітня 2013, 00:15:13
Вночі - не можна - прийде БабайКа.
Назва: Загальні (повсякденні) питання
Відправлено: yurko від 01 Серпня 2013, 09:40:33
У мене питання до Судді.

Не секрет, що фасади будинків у нашому (та і не тільки у нашому) місті зазнають атак з боку графоманів-графітчиків.

Якщо уявити, що такий злочинець буде спійманий на гарячому правоохоронцями, чи може він отримати  примусові роботи і немалий штраф? Чисто теоретично.
Якщо він неповнолітній то мабуть штраф мали б заплатити батьки.

Бо якщо штраф вийде максимум (скажімо) 250 грн. і до праці на благо громади (замальовування фасадів) такого злочинця не можна буде притягнути - то держава в особі правоохоронних органів і судової системи автоматично сама проголошує капітуляцію.
Чи я не правий?
Назва: Загальні (повсякденні) питання
Відправлено: americano від 27 Грудня 2013, 13:28:59
Скажіть будь ласка, які документи,справки,довідки,квитанції,направлення потрібно мати присобі,щоб прийти і стати на біржу ?
Дякую. :good
Назва: Загальні (повсякденні) питання
Відправлено: yurko від 27 Грудня 2013, 13:38:08
Як? Ти ж на двох роботах гаруєш  :=)
Відповідь від: 27 Грудня 2013, 13:35:08
Оригінали
1. Паспорт
2. Довідка про зарплату (якщо така була за останні пів року і була більшою за мінімалку)
А ці треба копії але мати з собою оригінали теж.
1. Ідентифікаційний код
2. Диплом про освіту
3. Трудова книжка
Назва: Загальні (повсякденні) питання
Відправлено: americano від 27 Грудня 2013, 13:50:12
Як? Ти ж на двох роботах гаруєш  :=)
Відповідь від: 27 Грудня 2013, 13:35:08
Оригінали
1. Паспорт
2. Довідка про зарплату (якщо така була за останні пів року і була більшою за мінімалку)
А ці треба копії але мати з собою оригінали теж.
1. Ідентифікаційний код
2. Диплом про освіту
3. Трудова книжка
Я неофіційно працюю на роботах. В років 30 займусь і буду дбати про свою пенсію. Вигідніше так працювати і класти в банк по 500-1000 грн на депозит кожного місяця. Я гідно хочу пенсійний вік зустріти,тому з молоду про старість думаю. Не хочу на старості за копійки виживати, і кормити г.... В верховній раді.
Дякую за інфу юрко.
Назва: Загальні (повсякденні) питання
Відправлено: krapochka від 03 Лютого 2014, 18:29:44
Всім привіт! Запитаю тут, бо схожої темки не знайшла. Підкажіть, буль ласка. Де я можу отримати довідку про склад сім'ї, якщо будинок не числиться на балансі в ЖЕКу? ДМСУ може видати таку довідку?
Назва: Загальні (повсякденні) питання
Відправлено: yurko від 03 Лютого 2014, 19:43:08
Гм. А чому не числиться? Хіба такі є?
Відповідь від: 03 Лютого 2014, 19:38:59
Цитувати (вибране)
Єдиний вихід – звертатись до суду з заявою про встановлення фактів, маючих юридичне значення (тобто відсутності прав неповнолітніх на житлове приміщення, або складу сім'ї).  Іншого легітимного варіанту, на жаль, не існує.
http://blog.liga.net/user/eosychnyuk/article/10394.aspx
Назва: Загальні (повсякденні) питання
Відправлено: Сонечко+ від 03 Лютого 2014, 20:31:58
Оригінали
1. Паспорт
2. Довідка про зарплату (якщо така була за останні пів року і була більшою за мінімалку)
А ці треба копії але мати з собою оригінали теж.
1. Ідентифікаційний код
2. Диплом про освіту
3. Трудова книжка
У мене ще вимагали довідку про те, що я не володію сільським господарством (уже не пригадаю як точно вона називається) - брала в будівлі "Архітектури" (не то 2 не то 3 поверх - крайні двері направо). У загальному списку на табло її не має. Але, коли я на кінець дісталась до свого інспектора, то виявилось, що і її потрібно і навіть дані флюорографії(це вже можна потім донести). Тому краще спитати у інспектора-консультанта (вона сидить якраз напроти вхідних дверей (не плутати з адміністратором)).
Назва: Загальні (повсякденні) питання
Відправлено: krapochka від 03 Лютого 2014, 23:14:26
Цитувати (вибране)
Гм. А чому не числиться? Хіба такі є?
А видумали таке тільки по ТБ показують?  :) Є в нашому місті будинок, який ще по інерції наз. кооперативним. Хоча він вже давно не такий. Голова цього так званого кооперативного будинку відмовляється давати довідку про склад сім'ї.  :unknow Я так розумію вона не має права мені її видавати.
Назва: Загальні (повсякденні) питання
Відправлено: yurko від 04 Лютого 2014, 10:02:02
Пробуйте по черзі податкову і суд.
Назва: Загальні (повсякденні) питання
Відправлено: vover від 04 Лютого 2014, 10:17:06
Цитувати (вибране)
А видумали таке тільки по ТБ показують?  Посмішка Є в нашому місті будинок, який ще по інерції наз. кооперативним. Хоча він вже давно не такий. Голова цього так званого кооперативного будинку відмовляється давати довідку про склад сім'ї.  не знаю Я так розумію вона не має права мені її видавати.
а приписувались ви як? Будинкова книга є? В принципі вроді міграційна служба має дати.
Цитувати (вибране)
Гм. А чому не числиться? Хіба такі є?
Звичайно що є) Мій не числиться. збудували, до Жеку не приєднали і все.
Назва: Загальні (повсякденні) питання
Відправлено: krapochka від 04 Лютого 2014, 12:05:48
Цитувати (вибране)
а приписувались ви як? Будинкова книга є?
приписувалась у ДМС. Будинкова книга на руках.
Я завжди брала довідку у нашої голови кооперативу. Але з нею постійно якісь незрозумілі ситуації - то вона в запої, то її немає, то вона просто не хоче дати... і т.д. і т.п. Окрім того, печатка яку вона ставить на документах не є дійсною. Був випадок, коли відмовлялися приймати довідки, бо не дійсна печатка. А в міграційній службі перед моїми очами порвали реєстраційні картки на прописку  :o, сказали, що не дійсні з такою печаткою.
Навіть ліфтова компанія з нами не хоче заключати договір про обслуговування, бо наш будинок "привид" :o
Одне добре, що не платимо шалених сум за прибудинкову територію, а якихось символічних 37 грн/2 міс :) І то невідомо куда і кому?  :o
Назва: Загальні (повсякденні) питання
Відправлено: vover від 04 Лютого 2014, 14:57:07
ну то певно треба збирати вам громаду, і піти до якогось юриста, певно треба створювати ОСББ. В нас тоже з цим проблеми, я навіть незнаю, чи в нас є то ОСББ. Короче б'юрократія як завжди.
Назва: Загальні (повсякденні) питання
Відправлено: krapochka від 04 Лютого 2014, 17:55:34
Цитувати (вибране)
ну то певно треба збирати вам громаду
як виявилося нікому нічого не треба. Всі висловлюють своє невдоволення лиш на словах. А як доходить до діла - то всім все окей :duvno Я вирішила теж не сіпатися, нерви дорожчі мені. Люди самі хочуть аби їх обманювали.  :evil
Назва: Загальні (повсякденні) питання
Відправлено: syddia від 04 Лютого 2014, 21:27:43
А податкова чим зможе тут допомогти?
Та й суд не видасть довідку про склад сімї, а хіба лиш в конкретному випадку в порядку окремого провадження може встановити факт проживання тих чи інших людей за певною адресою. Але і то питання на скільки таке буде законним?

І я шось таке чув що тепер довідки про склад сімї замість ЖЕКів має видавати УДМС.
Назва: Загальні (повсякденні) питання
Відправлено: yurko від 04 Лютого 2014, 21:39:45
Ну тоді як?
Назва: Загальні (повсякденні) питання
Відправлено: krapochka від 05 Лютого 2014, 13:13:00
Цитувати (вибране)
В принципі вроді міграційна служба має дати
  :!! не дають вони такої довідки. Сказали йти в найближчий ЖЕК і пробувати там взяти  :=).
Назва: Загальні (повсякденні) питання
Відправлено: Сонечко+ від 05 Лютого 2014, 23:42:02
І я шось таке чув що тепер довідки про склад сімї замість ЖЕКів має видавати УДМС.
Так, таку функцію (видача довідок про склад сім"ї) мали забрати від ЖЕКів. Коли приписуєш дитину - так само не йдеш у паспортний стіл ЖЕКу, а уже в ДМС. Не знаю чи уже так відбувається. Але постанова така існує ще з минулого року, навіть 2012р.
А чому міграційна служба відмовляє у видачі довідки? Зараз знайду ту постанову...
Відповідь від: 05 Лютого 2014, 23:33:40
Ось, знайшла: «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» та наказу МВС від 22.11.2012 № 1077 «Про затвердження Порядку реєстрації місця проживання та місця перебування фізичних осіб в Україні та зразків необхідних для цього документів».
Назва: Загальні (повсякденні) питання
Відправлено: krapochka від 06 Лютого 2014, 09:55:14
Цитувати (вибране)
А чому міграційна служба відмовляє у видачі довідки?
  :unknow Сказали, що таких довідок вони не дають. Я пішла в ЖЕК і там без проблем дали. Чому я раніше так не робила?  :duvno
Назва: Загальні (повсякденні) питання
Відправлено: advokat від 06 Лютого 2014, 10:08:04
А чому міграційна служба відмовляє у видачі довідки? Зараз знайду ту постанову...
Зміни до законодавства вже набули чинності, але ще не виконуються по ряду причин (були пояснення з цього приводу). На сьогоднішній день Мінсоцполітики разом з Державною міграційною службою намагаються узгодити порядок видачі довідок про склад сім’ї, питання обіцяють вирішити найближчим часом.
Назва: Загальні (повсякденні) питання
Відправлено: T@ni@ від 01 Жовтня 2014, 19:28:18
Доброго дня, підкажіть, до якого адвоката по сімейному праву краще звернутися (позовна заява на аліменти, на розподіл спільного майна)? Скільки коштують послуги адвоката? Дякую.
Назва: Загальні (повсякденні) питання
Відправлено: syddia від 02 Жовтня 2014, 23:53:29
Доброго дня, підкажіть, до якого адвоката по сімейному праву краще звернутися
До якого б ви адвоката не пішли, кожен з них буде казати, що він розбирається саме в тому питанні, що вас хвилює.
Загальна порада, що краще звертатись до молодих адвокатів, оскільки вони мислять більш сучасно і гнучко, а старі аксакали мають усталені стереотипи, що не завжди на користь клієнту.

Скільки коштують послуги адвоката? Дякую.
Позовна заява про стягнення аліментів в Калуші коштує орієнтовно 300 грн., а от у Франику вже десь 500 грн. Хоча заяву про стягнення аліментів можна спробувати написати і самій, адже в інтернеті є купа зразків.
Щодо поділу майна, то тут широке поле діяльності. Якщо треба поділити куплену під час шлюбу квартиру і не буде потреби участі адвоката в судовому засіданні, то така позовна заява коштуватиме трохи більше ніж про стягнення аліментів. Якщо ж майна багато, а особливо якщо є які підводні камені в питанні оформлення права власності на таке майно, то тут готуйтесь до значно серйозніших витрати. ;)
Назва: Загальні (повсякденні) питання
Відправлено: T@ni@ від 03 Жовтня 2014, 23:26:47
Дякую за відповідь.
краще звертатись до молодих адвокатів
А де саме в Калуші можна звернутися до адвоката? Бо ніколи з цим не стикалася  і навіть не знаю де у нас адвокати приймають.
Назва: Загальні (повсякденні) питання
Відправлено: yurko від 04 Жовтня 2014, 08:49:30
На сайті у нас для того є телефонний довідник
http://kalush.info/phonebook/search/%D0%B0%D0%B4%D0%B2%D0%BE
Може не всі телефони вже актуальні але пробувати можна.
Назва: Загальні (повсякденні) питання
Відправлено: Yana від 04 Жовтня 2014, 10:02:21
На сайті у нас для того є телефонний довідник
http://kalush.info/phonebook/search/%D0%B0%D0%B4%D0%B2%D0%BE
Може не всі телефони вже актуальні але пробувати можна.
Чесно. На практиці то все по-іншому. З нотаріусом - шукала в неті, в довідниках(тут теж) так було...........Не знайшла жодного актуального з 5 чи 6. Тобто номери навіть діючі були, але не відповідали. Мусіла щоразу в центр бігати.
Назва: Загальні (повсякденні) питання
Відправлено: americano від 28 Січня 2015, 08:56:21
Доброго дня.
У мене виникло запитання.Допоможіть будь ласка,хто в цьому питанні ознайомленний.Я хочу у себе на квартирі відрізати опалення,квартира приватизована.На тій квартирі ніхто не проживає.Ніхто не прописаний.
Куди потрібно звертатись,і по якій причині вказувати краще,щоб відрізали опалення ? В ЖКХ ? У Водотеплосервіс ? Який пакет документів потрібно готувати,чи заява просто ?
Вельми вдячний за допомогу.

 :frend
Назва: Загальні (повсякденні) питання
Відправлено: IxIXIxI від 06 Березня 2015, 16:57:16
Маю питання стосовно захисту прав споживача у випадку придбання неякісного продукту. Така історія:

Придбав в одному з супермаркетів по вул. Пушкіна пляшку вина. Так як вживаємо алкоголь не часто, хотілося для нагоди обрати "з тих трохи кращих", обійшлось приблизно 150 грн. Прийшов додому, відкрив - вино зіпсуте, забродило.

1. Повертаюсь в магазин з проханням обміняти на товар належної якості. Відмовляють, мотивуючи тим, що термін придатності в межах норми, а те що вино скисло - це проблема виробника (певно не дотримав технологічних стандартів), радять скаржитись йому. Вино, до слова, грузинське.

2. Дзвоню в службу захисту прав споживачів та санстанцію. Кажуть, що магазин зобов'язаний обміняти товар, або повернути гроші. Практично допомогти нічим не можуть бо перевірки заборонені міністерством, а акредитації на експертизу алкогольних напоїв вони не мають.

3. Описую ситуацію в книзі скарг магазину.

4. Дублюю скаргу подзвонивщи на номер гарячої лінії мережі. Обіцяють розібратись.

Після всього цього мені правда кілька разів телефонували для уточнення деталей і раз для того щоб сказати що передали ситуацію виробнику/імпортеру який звяжеться зі мною і неодмінно відшкодує збитки. На тому, на разі, і відкланялись. А вино собі і далі мирно булькає у мене на кухні)

Може я чогось не розумію і можливо насправді питання постачання в магазин неякісної продукції повинен вирішувати покупець. Але так чи інакше - це зовсім не приклад тієї європейської культури до якої ми всі останнім часом так прагнемо. Власне, справа не у вині і навіть не в грошах. Маючи  влучну нагоду я просто хочу на власному маленькому прикладі добитись якоїсь справедливості і дотримання прав споживача у наших, як видно, не простих реаліях. Тому, може хтось підкаже що ще можна зробити в таких випадках крім безкінечного надзвонювання на гарячу лінію?

Назва: Загальні (повсякденні) питання
Відправлено: ББА від 03 Вересня 2015, 00:12:07
Судьи в шоке: активисты снимают судебные заседания и публикуют видео в интернете

Приховано: Показати
http://businessviews.com.ua/ru/studies/id/sudi-v-shoke-aktivisty-snimajut-sudebnye-zasedanija-i-publikujut-video-v-internete-801/
Назва: Загальні (повсякденні) питання
Відправлено: yurko від 12 Вересня 2015, 07:55:23
(http://visti-kalush.com.ua/images/gallery/13078/unnamed__large.png)
Назва: Загальні (повсякденні) питання
Відправлено: Tad від 01 Січня 2016, 21:37:25
Хаим сегодня рассказал антикоррупционную историю про судью.
- Нет такого вопроса, - возмущается судья, - на который не было бы однозначного ответа "Да" или "Нет"!
- Давайте я задам вопрос, а Вы ответите либо "Да" либо "Нет", Ваша честь, - говорит подсудимый.
- Задавайте!
- Ваша честь, Вы уже перестали брать взятки?


до чого я тут це втиснув ? Може хтось знає , що в Калуші діє з суддями ? Все тихо , спокійно , чи може щось змінилось в кращу сторону ?
Назва: Загальні (повсякденні) питання
Відправлено: yurko від 01 Січня 2016, 22:14:32
А які у Калуші справи?
Вася вкрав 12 метрів  телефонного кабелю.
Ігор не платить аліменти.
У Петра знайшли ГРАМ марихуани...

То ж не господарський суд, чи апеляційний.
Тут якщо і є можливість для лівого заробітку, то для небезпечно малого та й не надто часто.

Ну і у нас є діючий суддя на форумі. Може якось загляне - відповість  ;)
Назва: Загальні (повсякденні) питання
Відправлено: Tad від 02 Січня 2016, 00:54:55
Ну і у нас є діючий суддя на форумі. Може якось загляне - відповість 
Ну то не принципово , я тут хотів знати думку форумчан на таку позицію . Коли всі розказують про боротьбу з корупцією і саме головне , що у всіх напрямках , то можна легонько попасти " під роздачу ". Просто у нас боротьба з корупцією , частіше всього, використовується , як інструмент досягнення власних( політичних , економічних і т.д.)  цілей. Ви ж прекрасно розумієте , катання в смітниках і гуртове побиття пики чиновнику , це скорше всього фарс , а не боротьба з корупцією.
  Я прекрасно розумію , що ми не маємо ніякого впливу на президента (владу ) і оточення , і наші теревені ні до чого не приведуть , хотілось би обговорити такий варіант ліквідації корупції . Спершу розділимо фактори , які формують це явище -
1.непродуманий , або навпаки спеціально так зроблений , закон.
2. ну і чисто людський фактор , тобто як не формулюй закон , а мені копійочка має впасти.
 Так розглядаючи другий фактор , я прийшов до такого висновку- всі тоті потуги по реформуванню всі гілок влади ( міліцію , СБУ , військових , вчителів , лікарів , чиновників різного рівня , адміністрацій тощо ) абсолютно не потрібні і приведуть тільки  до заміни одних кумів і родичів на других.
Я розглядаю і вважаю , це єдиним шляхлом подолання корупції - це глобальна реформа судів і судової системи. Скажу зразу , що я немаю юридичної освіти і ніколи немав  ніякого відношення до судів , суддів і адвокатів , у мене як і у більшості абсолютно поверхневий погляд на це все. Але я , як проста людина , яка бажає проживати в демократичному суспільстві , вважаю , що суд це єдине місце , створене людською спільнотою ( зауважте у тварин судів немає) , в якому я , як законослухняний громадянин ,можу отримати захист держави від будь-яких посягань в мою сторону і свавілля інших особ.Тобто суд повинен стати місцем торжества справедливості в цьому суспільстві.
Якщо все , що я вище написав сприймати серйозно , провівши реформу суду , можна з часом , потихоньку , позбавитись усіх корупційних явищ у суспільстві. Якщо кожна людина , яка потерпає від будь-яких натяків на корупційні дії , звернеться до суду , і отримає справедливе рішення по відношенню до корупціонера , то цей процес , виявлення корупціонерів і відсторонення іх від наданих ім  повноважень , піде зверху до низу і в певний час очистить всі ті гілки влади про , які ми згадували , тобто всі.
Зараз всі стануть фахівцями в судовій справі і посипеться море критики , так я й хочу зрозуміти правий я чи ні ? Тому бажано , щоб в обговоренні прийняли участь фахівці , але одне прохання , крім обгрунтованої критики , будь ласка , давайте ще професійні поради . Бо тут море питань .
Як це все зробити ? Яка то має бути реформа ? Скільки і де стільки суддів взяти ? Хто буде розслідувати всі справи про корупцію , корумповані слідчі , чи може якась інша , перехідна структура ? Хто підготує закони , які будуть застосовуватись по корупційних злочинах ? Суддів треба вибирати чи призначувати ? Ну і саме головне питання - чиїм кумом має бути головний суддя - призедента чи премьєра ? :D
Звісно питань купа , але у мене завжди одне питання куди бідному хлопові податись , шукаючи справедливості в цьому світі ? Тільки до суду , це  остання інстація . Далі йде зброя і кров , а то вже зле.
Назва: Загальні (повсякденні) питання
Відправлено: americano від 21 Березня 2017, 01:08:12
Доброго вечора шановне панство.Чи може хтось на форумі дати юридичну пораду в одному питанні ? Нотаріальне питання.Податок. ? В ПП напишіть хто може.Вельми вдячний.
Назва: Загальні (повсякденні) питання
Відправлено: ББА від 20 Жовтня 2017, 21:05:23
 :o    :o    :o   


ДТП в Харькове: адвокаты могут смягчить наказание для Зайцевой - СМИ

По информации адвоката, уже сейчас защитники харьковской студентки договариваются с потерпевшими и родственниками погибших.

Приховано: Показати
https://www.unian.net/society/2199526-dtp-v-harkove-advokatyi-mogut-smyagchit-nakazanie-dlya-zaytsevoy-smi.html