Вільний форум міста Калушa

Різне => Політика, суспільство, держава => Юридична допомога => Тема розпочата: Ірчик від 03 Червня 2008, 15:44:34

Назва: Сімейне (спадкове) право
Відправлено: Ірчик від 03 Червня 2008, 15:44:34
Так сталось, що загинув мій чоловік. Після пів року (зимою), я оформляла на себе документи про спадок на акції та розрахунковий рахунок його приватного підприємства. Коли вже це зробила, тоді прийшла його мама і також принесла заяву, що вона хоче унаслідувати все від сина. Так як я вже зробила була акції і рахунок, то залишилось тільки питання квартири. Справа в тому, що ми жили з чоловіком на квартирі, а чоловік разом з мамою приймав участь у приватизацїі квартири і має половину квартири, тої де і жила мама. Ми також були там прописані десь 7 років, але потім виписались і останні пів року були прописані в іншому місці у друзів. Як мені тепер поступити з житлом? Свекруха пугала, що через суд буде в мене все відсуджувати. Добавлю, що за продані акції отримала суму і поділила пополам зі свекрухою, так само і з розрахунковим рахунком. А от як з квартирою поступити не знаю. Порадьте
Відповідь від: 02 Червня 2008, 18:09:52
Хочу трішки дописати, що можливо у мене відкриється дорога за кордон. Чи варто мені зараз вирішувати питання з квартирою, чи це можна залишити на потім? Зараз мені не хочеться нічого спільного мати зі свекрухою, бо вона винить у всьому мене і також в смерті. Я переїхала зараз в Калуш, хоча жила з чоловіком в Кременчузі.
Назва: Сімейне право
Відправлено: WikTor від 03 Червня 2008, 16:24:10
Ірчик те що дописала ти, це амбіції людей на які не потрібно звертати уваги! Те що вона когось винить це нормально бо як кожна людина а тим паче мати повинна бачити в цій біді когось винним! Так що не звертай уваги і продовжуй жити, а тим паче у тебе є дитина яку треба виховати і твердо поставити на ноги, так що в житті ще будуть труднощі і без цих.
Трошки відклонився від теми!

Отже, це моя власна думка як вирішити дане питання із практики!

Залишати на потім це питання не можна в нівякому разі і треба починати вирішувати.

По перше: Всі спадкоємці за законом поділяється на дві черги. До першої черги відносяться: діти, дружина/чоловік, батьки померлого.

з викладеного законом передбачено що мати має всі рівноправні права на частину квартири чоловіка, але оскільки у вас з чоловіком спільна дитина, у вас є всі шанси отримати рівно 1/2 частину, суд це враховує. Сімейним кодексом передбачено що, За рішенням суду частка майна дружини, чоловіка може бути збільшена, якщо з нею, ним проживають діти, а також непрацездатні повнолітні син, дочка!!! Тобто якщо піти мамематичним шляком у гіршому випадку від частини чоловіка ви повинні отримати 2/3 частини, а матір 1/3, але всеж таки не слід виключати можливість отримання 1/2 частини квартири вцілому.
 

Оскільки свекруха настроїна агресивно та хоче отримати через суд всю квартиру необхідно найняти хорошого адвоката, так як кожна довідка має дуже важливе значення, тим паче що я чомусь впевнений що підніметься питання розподілу акцій та рахунку, (те що це було поділено є документально підтверджено???) а через форум на всі 100 % я не зможу надати чітку відповідь, а тільки підсказати в якому напрямку необхідно діяти.

По друге, коли буде вирішуватись питання розподілу квартири, вважаю за необхідно додати клопотання, чи у випадку подання заяви до суду першою свекрухою, подати зустрічну заяву, ВИМАГАЮЧИ обов"язково безперешкодного користування майном, оскільки при подібних випадках люди просто виживають інших людей, морально, фізично та іншими способами! Тобто є моя частина будь ласка навидь не дивись в той бік не те що заходити туди чи класти якісь речі, це у випадку сумісному проживанні.

Отже, підведемо висновок, 1. Свекруха має права на частину квартири, але при правильному підході до питання оскильки є малолітня дитина квартира повинна бути поділнена 50/50. 2. Безперешкодне користування майном. 3. Не зволікати з часом а вирішувати питання. 4. Найняти хорошого адвоката чи звернутись до юриста який займається у галузі сімейного (спадкового) права.

Прошу вибачення коллегі у випадку не точності моя сфера діяльності інша, але перечитавши відповідний розділ Цивільного права, та згадавши за часів старої роботи практику вирішення таких питань назріла тільки така відповідь. Ваша думка?

Назва: Сімейне (спадкове) право
Відправлено: advokat від 03 Червня 2008, 17:05:05
Я нажаль по спадковому праву не спец:( У мене після смерті чоловіка взагалі все оригінально відбулось. Квартиру в якій ми жили свекруха подарувала нам на весілля так би мовити (юридично оформлено це не було). А коли я сказала що хочу ту квартиру продати, бо мені неприємно залишатись там, вона виписала довіренність на продаж. я все необхідне зробила. І клієнтів шукала, хоч це було нелегко враховуючи ту халупу і в опік раді домовлялась (там ще неповнолітня сестра чоловіка була прописана). В результаті угоду до нотаріуса укладати поїхала свекруха, а коли я її спитала де гроші вона відповіла "А ти хіба вже квартиру купляти вирішила????" Так пройшло вже більше 3-х років :)   В мене батьки юристи прекрасні (правда мама більше по кримінальному:)) Я у них проконсультуюсь сьогодні. Завтра постараюсь хоч чимось допомогти тобі
Назва: Сімейне (спадкове) право
Відправлено: Ірчик від 04 Червня 2008, 12:26:33
ой-йой-йой! Як перечитала, то мені страшно стає братись за це все. ДОбавлю, ще дитинки у мене немає, вона померла раніше  :(
Назва: Сімейне (спадкове) право
Відправлено: WikTor від 04 Червня 2008, 13:23:18
Прошу вибачення, чомусь звідкись взялось в голові що є! :(

Назва: Сімейне (спадкове) право
Відправлено: advokat від 05 Червня 2008, 11:40:34
То ти мабуть зі мною переплутав. В мене подібна історія, але малий ще є. Перепрошую, Ірчик, за те що відповіді ще не дала як обіцяла. Батьки далеко. Але постараюсь якнайшвидше.
Назва: Сімейне (спадкове) право
Відправлено: Ірчик від 05 Червня 2008, 15:52:16
Та нічого страшного. Я вже з тим всім майже рік живу. Хотіла би так спитати: якщо я зараз нічого робити не буду по питанню квартири, то чи можна буде потім це питання підняти, років через 10 може більше? Справа в тому, що у свекрухи більше нікого немає (з дітей), а рідний брат живе десь в Росії, за якого я тільки чула. Залишилась її мама старенька, що доживає в селі. Свекруха навіть до себе її забирати не хоче. А як узнала, що якась частка квартири тепер може бути моєю, то була в шоці. Якщо хтось компетентний в цьому питанню, то напишіть. Дуже дякую WikTorу за надану інформацію.
Відповідь від: 05 Червня 2008, 15:51:22
advokat а де ти зараз живеш? у батьків?
Назва: Сімейне (спадкове) право
Відправлено: WikTor від 06 Червня 2008, 10:49:59
Ірчик, якщо я не помиляюсь строк позовної давності 3 роки по спадковому праву! Затягування вирішення питання не в Твою користь! Так що раджу в найкорочший термін взятися за справу!
Назва: Сімейне (спадкове) право
Відправлено: advokat від 06 Червня 2008, 11:46:02
advokat а де ти зараз живеш? у батьків?
Зараз з батьками, бо поки дитина мала, то так легше, мама завжди допоможе. Але вже скоро буду переїжджати, бо батькам теж треба дати відпочити.   :)
На рахунок позовної давності то 3 роки це загальний строк. 
Для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Часом відкриття спадщини є день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою

Але наскільки я зрозуміла свекруха спадщину так само не оформила на себе після смерті сина, тому думаю ще не все втрачено, просто треба знайти дійсно толкового юриста, який би все грамотно продумав. І це треба зробити якнайшвидше, ще не відомо чи вона без твого відома все не вирішила на свою користь.
Назва: Сімейне (спадкове) право
Відправлено: WikTor від 06 Червня 2008, 12:12:23
На скільки я зрозумів спадщину прийняли и Ірина і свекруха!!!
Назва: Сімейне (спадкове) право
Відправлено: Ірчик від 06 Червня 2008, 12:45:14
Получається, що поки тільки я вступила у спадок. Справа в тому, що заяву свекруха була написала, але не віддала її вчасно (не знала куди її треба нести, так як не знала де ми жили). Про її заяву я вже дізналась після того, як закрила розрахунковий рахунок. Їй сказали доказувати заяву через суд. Чи вдалось їй це зробити я не знаю, бо не маю з нею звязку. В липні планую їхати в Кременчук замовляти памятник. З чого почати мені робити документи?
Назва: Сімейне (спадкове) право
Відправлено: serg від 06 Червня 2008, 23:42:02
Ірчик, після смерті людини відкривається спадщина. Спадкоємці, які мають намір прийняти спадщину, зобов"язані протягом 6 місяців звернутися до держ. нотар. контори за місцем відкриття спадщини (місце проживання померлого або місце знаходження майна) із заявою про прийняття спадщини. Після закінчення цього строку нотаріус починає видавати спадкоємцям свідоцтва про право на спадщину. Якщо квартира була приватизована на чоловіка і свекруху, мова йде про спадкування чоловікової половини. По закону право на неї маю діти, другий з подружжя, батьки померлого в рівних частках. Якщо хтось має намір перетягнути на себе більшу частку, ніж це передбачено законом, потрібно звертатися з цим проханням до суду. І якнайшвидше, бо ніщо не заважає нотаріусу видати свідоцтво про право на спадщину у перший же день по закінченні 6-місячного строку. Лише ухвала суду про заборону вчинення будь-яких дій (або накладення арешту і заборона відчуження). Тому зволікання в цій справі не на твою користь. Потрібно звертатися до адвоката, оцінювати твої шанси на спадкування, і якщо потрібно, звертатися до суду (там, по місцю відкриття спадщини). Отак коротко.
Назва: Сімейне (спадкове) право
Відправлено: WikTor від 09 Червня 2008, 11:26:23
От же, можна зробити невеличкий висновок зі сказаного!
1. Відтягування часу не на товю користь.
2. Знайти адвоката для вирішення питання. (хоча послуги не із дешевих, вважаю що тут доречний вислів скупий втрачає більше) тому питай у знайомих, родичах, може є хтось із юристів яки б допомогли за помірну ціну вирішити питання.
Назва: Сімейне (спадкове) право
Відправлено: Ірчик від 09 Червня 2008, 11:53:35
Дякую, попробую шукати. Хоча батьки відмовляють від цього. Кажуть не звязуватись, бо свекруха "страшна жінка". Думаю так, якщо знайду юриста - буду робити, якщо ні - залишаю. Наразі всім дякую за консультацію і надану інформацію.
Назва: Сімейне (спадкове) право
Відправлено: Ірчик від 21 Жовтня 2008, 11:14:03
Хотіла би розказати свою ситуацію після поїздки в Кременчук. Зустрічалась з свекрухою, настроїна вона агресивно, тому сама з нею навіть не могла говорити. Вона сказала, що буде судитися зі мною за нажите майно наше з чоловіком, хоче подавати на якісь аліменти?????? (що це таке? перший раз почула про це). Сама для себе підрахувала наше майно (біля 10 000 грн.). Хотіли з нею домовитись, що памятник я роблю за свої гроші, це перекриває з верхом ту частку майна, на яке вона претендує. Але... Вона тільки пугає судом. Сказала, щоб я відмовлялась від частки квартири, тоді вона не претендує на частку майна. З того всього я уїхала звідти. Правда памятник замовила і тільки на днях мені позвонили і сказали, що вже все зроблено і пославлено. Я думаю, що не буду робити ніяких спроб на квартиру, а просто залишу це питання як є. Хоча інколи думаю за те, що якщо вона подасть на суд, то що мені робити? Ось така в мене ситуація. Нікому такого не бажаю.
Назва: Сімейне (спадкове) право
Відправлено: syddia від 21 Жовтня 2008, 12:24:30
Ірчик, щось Ти трохи сумбурно те все описала.
Я не спец у спадковому та сімейному праві, тай у цивільному загалом, але мені здається, що екссвекруха просто лякає Тебе і чинить психологічний тиск.

Хоча інколи думаю за те, що якщо вона подасть на суд, то що мені робити?
Суд (судове засідання, судовий процес, судовий розгляд) це не так вже страшоно. Вирішення спорів через суд це цілком цивілізовний спосіб розвязання конфлікту. В любому випадку свекрусі доведеться наводити докази її правоти, якщо вона подасть якийсь позов. Для Тебе зараз головне зберігати всі документи, які можуть бути використані в суді на твою користь. Можливо навіть знадобляться документи (договір, чек, квитанція), які підтвердять витрати на встановлення надгробного памятника. ;)
Назва: Сімейне (спадкове) право
Відправлено: Ірчик від 21 Жовтня 2008, 16:14:13
Я старалась написати небагато і все викласти, тому можливо получилось сумбурно.
Дякую що сказали за документи на памятник. Якраз в четвер їду туди.
По ходу у syddia хочу запитати: Мені повідомили, що 3 роки має силу моя заява на спадок. Якщо я зараз уїду взагалі з країни і не буду вирішувати питання по квартирі, то чим мені це може грозити? Просто я взагалі не хочу зустрічатись зі свекрухою, а тим більше вирішувати ці питання.
Назва: Сімейне (спадкове) право
Відправлено: WikTor від 22 Жовтня 2008, 12:48:40
Ірчик, як не прикро але тобі прийдется вирішувати дане питання! І нікуди не втечеш. Оформлюй все на себе і не нервуй, дійде діло до суду буде вирішуватись в суді, справа в тому що важко зараз щось казати конкретно тому що немає чітких документів,  поверхово ти описала проблему, поверхово на неї і відповіли! Не вішати ніс і починати займатися юрпрактикою :) шуткую але прийдеться! Звертайся, питай, чим зможимо тім допоможимо!
Назва: Сімейне (спадкове) право
Відправлено: Ірчик від 22 Жовтня 2008, 15:38:59
Дякую WikTor за підтримку. Обовязково напишу як повернуся з Кременчука.
Назва: Сімейне (спадкове) право
Відправлено: syddia від 23 Жовтня 2008, 20:04:34
Мені повідомили, що 3 роки має силу моя заява на спадок.
Яка саме заява, подана нотаріусу в шестимісячний строк з дня відкриття спадщини?

Сам почитав ЦК України, поговрив з іншими юристами. Однозначно зрозуміло, що затягувати не варто. Потрібно оформляти свідоцтво на право власності на ту частину квартири, що Тобі належить по закону. А далі можна домовлятись із свекрухою щоб та викупила в тебе ту частку.  ;)
Назва: Сімейне (спадкове) право
Відправлено: Ірчик від 28 Жовтня 2008, 15:54:15
Яка саме заява, подана нотаріусу в шестимісячний строк з дня відкриття спадщини?
Так саме ця заява.
Справа в тому, що у свекрухи немає грошей відкупляти частину квартири, а якщо починати навіть робити документи на себе, то вона життя не дасть. Від неї все що хочеш можна чекати.
Назва: Сімейне (спадкове) право
Відправлено: advokat від 28 Жовтня 2008, 16:53:23
Неадекватних людей завжди вистачає. Нема чого її боятись. Ти так само маєш право на свою частку як і вона на свою. Тому не треба сумніватись, а якнайшвидше оформляти. Жити звичайно ж зі свекрухою не будеш, але все колись пригодиться:) Треба вміти постояти за своє, я в цьому сама переконалась.
Назва: Сімейне (спадкове) право
Відправлено: юрист від 21 Листопада 2008, 13:46:50
Справа в тому, що ми жили з чоловіком на квартирі, а чоловік разом з мамою приймав участь у приватизацїі квартири і має половину квартири, тої де і жила мама.
  Ваш чоловік мав 1/2 квартири. Спадком є 1/2 квартири. Ця частина ділиться на 50/50 тобто, вам буде належати 1/4 цієї квартири. Щодо іншої спадщини: з вашої спільної сумісної власності подружжя половина належала чоловіку, а тому тількі його половина буде ділитись на двох спадкоємців, якщо звісно заява про прийняття спадщини подана вчасно. Окрім того, якщо хтось пропустив термін подання заяви про прийняття спадкового майна, то в судовому порядку можна бути визнати право на спадщину та визнати право власності на нерухоме та рухоме майно. Таким чином, на підставі рішення суду можна оформити (без нотаріуса) право власності на нерухоме майно. А значить після того можна і продати. Якщо продати не получиться, при наймі якщо ____ не зхоче купити вашу частину, то можна буде взяти в банку кредит заставивши свою частину нерухомого майна.....
Назва: Сімейне (спадкове) право
Відправлено: syddia від 21 Листопада 2008, 14:27:11
Якщо продати не получиться, при наймі якщо ____ не зхоче купити вашу частину, то можна буде взяти в банку кредит заставивши свою частину нерухомого майна.....
Оце цікавий варіант! Треба буде взяти його собі на замітку. :)
Назва: Сімейне (спадкове) право
Відправлено: Софія від 28 Лютого 2010, 22:41:26
якщо хтось пропустив термін подання заяви про прийняття спадкового майна, то в судовому порядку можна бути визнати право на спадщину та визнати право власності на нерухоме та рухоме майно. Таким чином, на підставі рішення суду можна оформити (без нотаріуса) право власності на нерухоме майно
Тобто якщо я 10років не зверталася до нотаріуса з заявою про прийняття спадкового майна,то не пізно звернутись до суду ще зараз?Я є спадкоємцем другої черги,та досі ніхто це майно не успадкував,нікому воно не треба(йдеться про стару хату,яка просто собі гниє).
Назва: Сімейне (спадкове) право
Відправлено: юрист від 24 Листопада 2011, 15:27:20
Дивлячись коли ви дізнались про таку спадщину. Враховувати потрібно строк позовної давності. Звертайтесь в приват. Допоможу.