Вільний форум міста Калушa

Різне => Віра, релігія, філософія, світогляд => Тема розпочата: Morrison від 28 Грудня 2007, 16:28:13

Назва: Молимось за померлих
Відправлено: Morrison від 28 Грудня 2007, 16:28:13
А чи не запізно? Хіба молитва допоможе людині, яка завершила свій земний шлях?
А хіба коли молишся за помершого ти не просиш Бога простити покійному його гріхи?


Прим. модератора.
Перенесено з іншої теми.
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: doktor-maks від 28 Грудня 2007, 18:05:40
Просити Господа треба за живих, а не практикувати культ мертвих
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: newroman від 29 Грудня 2007, 18:43:49
Цитувати (вибране)
А чи не запізно? Хіба молитва допоможе людині, яка завершила свій земний шлях?

Навіщо тоді Церква молиться за упокій померших, панахиди, Дмитрівська помнальна субота і т.д.
Кожну суботу відправляються по храмах літургії за померлих з парастасом.
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: Morrison від 29 Грудня 2007, 20:59:02
Просити Господа треба за живих, а не практикувати культ мертвих
То не практикується культ мертвих, то відмолюються їхні гріхи, тобто гріхи мертвих.
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: doktor-maks від 29 Грудня 2007, 22:34:10
То не практикується культ мертвих, то відмолюються їхні гріхи, тобто гріхи мертвих.
На моє глибоке переконання, гріхи треба спокутувати при житті. Кожна людина буде відповідати сама на Суді перед Господом, як вона пройшла свій земний шлях
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: doktor-maks від 29 Грудня 2007, 22:48:07
Навіщо тоді Церква молиться за упокій померших, панахиди, Дмитрівська помнальна субота і т.д.
Кожну суботу відправляються по храмах літургії за померлих з парастасом.
Ось і я хочу запитати: навіщо?
Зрозумійте мене правильно, треба вшановувати пам'ять про померлу людину, прибирати і доглядати могилу - то наш обов'язок перед нею. Але молитва за упокій, що вона дає померлому?

Ось слова Господа нашого Ісуса Христа:
"Бо як має Отець життя Сам у Собі, так і Синові дав життя мати в Самому Собі. І Він дав Йому силу чинити і суд, бо Він Людський Син. Не дивуйтесь цьому, бо надходить година, коли всі, хто в гробах, Його голос почують, і повиходять ті, що чинили добро, на воскресення життя, а котрі зло чинили, на воскресення Суду".
(Івана 5:26-29)
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: doktor-maks від 29 Грудня 2007, 23:54:18
Дякую, я також знайшов відповідь на своє питання.

Молитва за померлих

"Моліться один за одного". (Як. 5:16)
"У Бога всі живі". (Лк. 20:38)

Ще в Старому Завіті молились за померлих. Так, наприклад, Варух молився за померлих ізраїльтян (3:4-5). Юда Маккавей — за полеглих воїнів (12:43). Молитви, як засоби, що полегшують загробне життя, поєднувались з благодіяннями. Подача милостині за померлих існувала при Мойсеєві (Втор. 26:14). Також є вказівка на існування благодіянь за померлих і в послідуючі часи старозавітньої історії. Так, праведний Товит в передсмертному заповіті говорить свойому синові Товії: "роздавай хліб при гробі праведних..." (4:17). А пророк Єремія називає тих, після смерті яких не буває благодіянь, відкинутими від Бога (17:7). Значить, блаженні ті, після смерті яких бувають благотворіння, що спонукають інших людей до молитов за померлих. Премудрий Ісус син Сіраха пише "Померлого не позбавляй милостині" (17:36). А яку милостиню може виявити померлому той, хто живе, окрім молитви?

В часи апостолів також було звичаєм поминати померлих наставників (Євр. 13:7). "Моліться один за одного", "за всіх людей" (1Тим. 2:1) і "у всякий час" (Єф. 6:18-19), — пише св. ап. Павло. Значить, ми зобов'язані молитися і за живих і за померлих. "Чи живемо, чи вмираємо, — завжди Господні" (Рим. 14:8 ). "У Бога всі живі" (Лк. 20:38). До померлих ми зобов'язані постійно возгрівати любов, "яка ніколи не перестає" (1Кор. 13:8 ). Вони моляться за нас (Об. 6:9-10), і ми повинні молитися за них, тим більше, що помираємо всі з гріхами (Як. 3:2).

Відпущення гріхів можливе не тільки в цьому, але і в загробному житті. Це видно зі слів Самого Спасителя: "Якщо хто скаже на Духа Святого, не проститься йому, ні в цьому віці, ні в майбутньому" (Мф. 12:32). В цьому віці гріхи прощаються через покаяння, а в майбутньому — через молитви і приношення безкровної жертви.

Ап. Павло молився за те, щоб Онисифор отримав милість Божу на суді після смерті (2Тим. 1:16,18). Якщо апостол молився, щоб Онисифор отримав милість Божу після смерті, то і всі християни, наслідуючи його (Фил. 3:17), можуть і повинні молитися за своїх ближніх, щоб вони отримали після смерті помилування від Бога.

Ісус Христос перед хресною смертю молився за учнів, яких Він залишив, і за блага для них в загробному житті, тобто про те, що складає предмет молитви за померлих. "Отче! — говорив Він, — хочу, щоб там, де Я, і вони були зі Мною, щоб бачили славу Мою." (Ів. 17:24).

"Христос панує над мертвими" (Рим. 14:9) — говорить ап. Павло. До Нього ми звертаємось зі своїми молитвами за померлих. Він має ключі від пекла і смерті (Об. 1:18), отже може полегшити участь тих, що знаходяться в місці мук, бо Царство Небесне не обмежується тими, що живуть на землі, а простягається і до області тих, що померли з вірою в Його викупні заслуги (Рим. 14:9). "Йому дана всяка влада на небі і на землі" (Мф. 28:18). Христос обіцяв: "коли чого попросите в ім'я Моє, Я те зроблю" (Ів. 14:14). Ми твердо віримо, що наші молитви не надаремні й не безплідні, тим паче, що вся Церква Христова молиться за своїх спочилих дітей. А Церква є Тіло Самого Христа "повнота Того, хто наповнює все у всьому" (Єф. 1:23). Чи її Господь не послухає? Ап. Іван запевняє нас: "Ось яке дерзання ми маємо до Нього, що коли попросимо чого згідно волі Його, Він слухає нас" (1Ів. 5:14). Поки нема ще остаточного суду над померлими, після чого наступить смерть друга (Об. 20:14), ми й молимо Бога позбавити наших померлих цієї другої смерті, просимо упокоїти їх зі святими, де немає ні хвороби, ні печалі, ні зітхання, але життя вічне.

Крім молитв за померлих, найбільш дієвий засіб для надбання їм милості Божої — це принесення за них безкровної жертви. В Православній Церкві часточки, які вийнято з просфори в пам'ять померлих, після причастя живих віруючих, опускаються в св. Чашу з молитвою: "Омий, Господи, гріхи тих, що тут поминалися, Кров'ю Твоєю Дорогоцінною, молитвами святих Твоїх".

Не намарно, — вчить св. Іван Золотоуст, — узаконено апостолами творити перед страшними тайнами поминання спочилих: вони знали, що велика буває від цього користь для спочилих; не даремні моління, не даремні милостині: все це встановив Дух Святий, бажаючи, щоб ми отримували користь один через одного".

Християни всіх часів і народів завжди молилися за своїх померлих. Про це ясно свідчать древні Літургії. Так, наприклад, в Літургії св. ап. Якова є молитви за померлих, які перейшли і в Літургії св. Івана Золотоуста і св. Василія Великого. Ці Літургії схвалені VI-м Вселенським Собором.

Загробна участь грішників полегшується і милостинями убогим. Подачею милостині збільшується число людей, що моляться за спасіння душі спочилого і разом з тим виконують слова Ісуса Христа: "Тому що ви зробили це (милостиню) одному з цих братів Моїх менших, то зробили Мені" (Мф. 25:40).

Джерело: Українська Православна Церква св. Івана Хрестителя, Портланд, Орегон
http://ukrainian-orthodox.org/orthteach/PrayerForDeparted.html
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: Juli від 18 Квітня 2008, 09:19:53
Та чому ж ми тоді так ностальгічно згадуємо про рідних чи дуже близьких людей, які не з нами,  дивлячись на їхні фотографії, тримаючи їх на видному місці. Так само і про померлих родичів, дивлячись на фото яких згадуємо їх, думаємо про них, зберігаємо ці фото. Але ж вони також живі, тільки духовно, не в тілі.

Я абсолютно впевнена, що родичі, які померли живуть у вічності - одні в пеклі, їнші в раю. Сумую, коли згадую тих, хто впеклі, радію, коли згадую тих, хто в раю. Якби всі люди усвідомлювали те, що є життя вічне, то багато матерів би не зходили з розуму через смерть своїх дітей і не тримали би їхні фото, як ікони, на видному місці. Я не належу до таких людей! Я знаю Бога Живого і не плачу за померлими, бо нічого вже змінити не можу, бо усвідомлюю, що вони живі.


Прим. модератора.
Перенесено з іншої теми.
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: yurko від 18 Квітня 2008, 09:43:15

Сумую, коли згадую тих, хто впеклі

Нє, ну звідки ти можеш знати де вони є?!
Може та людина зробила за життя один такий вчинок, що переважив всі її погані діла на перед Творцем.

Відповідь від: 18 Квітня 2008, 09:38:25
бо нічого вже змінити не можу

Можна молитися за померлих. І треба за них молитися. Бо цим якраз можна щось зробити!

Відповідь від: 18 Квітня 2008, 09:39:37
Божу присутність ви можете відчути тільки перед іконою

Не потрібно перекручувати слова, такого ніхто не казав. Говорилося, що для декого так простіше. Слова "тільки" ніде не було.
Якщо для людини не релігійної чи слабкої духом ікона, чи будь-який інший символ стає на перешкоді скоєнню злочину (світського, чи духовного) - то це є добре!
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: Juli від 18 Квітня 2008, 09:57:48

Нє, ну звідки ти можеш знати де вони є?!
Може та людина зробила за життя один такий вчинок, що переважив всі її погані діла на перед Творцем.

Якщо людина за життя прийняла Христа у своє серце, покаялася в своїх гріхах - вона іде до раю, а якщо не встигла чи не захотіла - до пекла. Все дуже просто, нічого не потрібно ускладнювати: життя людині дано, як час для того, щоб вирішити де вона проведе вічність.
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: Juli від 18 Квітня 2008, 10:24:41
Можна молитися за померлих. І треба за них молитися. Бо цим якраз можна щось зробити!
У царя Давида захворів син, а згодом помер.
22 И сказал Давид: доколе дитя было живо, я постился и плакал, ибо думал: кто знает, не помилует ли меня Господь, и дитя останется живо?
23 А теперь оно умерло; зачем же мне поститься? Разве я могу возвратить его? Я пойду к нему, а оно не возвратится ко мне.
(2Цар.12:22,23) Коли ми читаємо Біблію, то можемо бачити, як потрібно реагувати нам. Після смерті, вже нічого не можливо зробити. Заблудженням є думки про те, що після смерті можна відмолити людину і вона піде в рай. Це омана, в яку диявол вводить людей, щоб вони не боялися гріха. Якби у такий спосіб отримувалося б спасіння, то для чого тоді Христос помер?  Виходить тоді Його жертва марна. Це не логічно і суперечить Слову Божому. Спасіння приходить тільки через віру в Христа.
Відповідь від: 18 Квітня 2008, 10:19:48
Божу присутність ви можете відчути тільки перед іконою

Не потрібно перекручувати слова, такого ніхто не казав. Говорилося, що для декого так простіше. Слова "тільки" ніде не було.
Якщо для людини не релігійної чи слабкої духом ікона, чи будь-який інший символ стає на перешкоді скоєнню злочину (світського, чи духовного) - то це є добре!

   
Я не перекручую, я констатую факт. Якщо ви не згідні, то дайте відповідь на моє запитання: хоча б раз ви особисто переживали Божу присутність, страх Божий, благоговіння на роботі або в туалеті, на кухні або в транспорті? чи все ж таки тільки перед іконою? Скажу вам, що більшість з тих, хто поклоняється іконам, будуть солідарні з вами або Ньюроманом.
Звичайно, на форумі можете писати будь-що, та собі особисто дайте чесну відповідь.
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: doktor-maks від 18 Квітня 2008, 10:34:41
Після смерті, вже нічого не можливо зробити. Заблудженням є думки про те, що після смерті можна відмолити людину і вона піде в рай.
Не забувайте, що ще є чистилище!  =))
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: doktor-maks від 18 Квітня 2008, 12:20:29
Чи є це справедливим просити Бога помилувати померлу людину, грішника? І взагалі, чи це в нашій владі переконати Бога? Чи не є це безглуздою і марною справою?

Голосуємо!
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: Juli від 18 Квітня 2008, 12:35:40
Не забувайте, що ще є чистилище! 

 =)) =)) =)) - Правильна реакція! Шкода, що Ньюроман не погодиться.
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: doktor-maks від 18 Квітня 2008, 13:17:42
Шкода, що Ньюроман не погодиться.
Ньюроман мусить погодитись, бо вчення про чистилище - суто католицьке
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: Juli від 18 Квітня 2008, 13:29:40
Я була на похороні в понеділок і там православний батюшка таке розповідав про померлих, що.... :o Вони теж говорять про чистилище, про те, що душа ходить-бродить... :o Таке вчення лишає людей надії і відбирає впевненість в тому, що людина пішла до Бога,  всіх живих такими словами вводять у стан депресії і відчаю, а потім пропонують носити панахиди і платити, щоб молились за померлих. Ззаду родичів померлих ходять бабки-порадниці, які постійно радять, що потрібно родичам дати священнику. Дико виглядає!
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: doktor-maks від 18 Квітня 2008, 13:34:23
За православними канонами померлі віруючі (святі) возносяться в Церкву небесну або Торжествуючу. Святі вже торжествують на небесах в той час як Церква земна - церква войовнича. Проти кого воюють? Проти гріха, звісно. В традиції православних молитись святим про клопотання святих за нас перед Богом.

За католицькими канонами в чистилище потрапляють душі людей, яких можна охарактеризувати "ні те ні се". І ніби присвятили своє життя Богу і погрішити трішки при житті були не проти. Дуже зручний ліберальний підхід  :) .
Але за смертний гріх католики згідно їхнього вчення ідуть прямісінько до пекла. Тому молитись за них марно  ;)
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: syddia від 18 Квітня 2008, 13:47:54
Зрозумійте мене правильно, треба вшановувати пам'ять про померлу людину, прибирати і доглядати могилу - то наш обов'язок перед нею.
Я вважаю, що варто молитись за померлих. Але я не розумію надмірної пишності надгробних памятників. :unknow Дійсно потрібно вшановувати память про померлих, треба тримати їх могили у належному стані, приходити молитись над ними, але який сесн у дорогих памятника? То хіба так щоб живі родичі могли повипендрюватись перед знайомими. Як на мене то, що тому тілу під землею, що душі на небі всерівно який там задорогий мрамур стоїть.

Ще таке запитаю тих хто знає, а що дає паління свічок біля могил і не тільки?
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: Juli від 18 Квітня 2008, 13:48:32
Дякувати Богу, що після похорон ці люди знайшли в собі сили прославити Бога і Він дав їм чітке слово через Біблію, що померла пішла в рай. В моменті люді відчули мир в своїх серцях і вже прийняли рішення жити нормальним життям без гіркоти і смутку.
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: Juli від 18 Квітня 2008, 14:19:35
З точки зору псилохології на похоронах люди плачуть не за померлими, а тому, що підсвідомо уявляють себе на місці покійного. Люди бояться смерті. Коли люди говорять, що потрібно молитися за померлих, це говорить про бажання щоб їх самих після смерті відмолювали, бо усвідомлюють, що прямують у пекло і бояться того. А коли ще чують, що нічого не можливо змінити після смерті, впадають у паніку і всім єством тримаються за "солодку брехню" про чистилище. Схаменіться і покайтеся! Живіть з Богом, щоб не страшно було помирати!
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: Juli від 18 Квітня 2008, 14:25:04

Але я не розумію надмірної пишності надгробних памятників.  Дійсно потрібно вшановувати память про померлих, треба тримати їх могили у належному стані, приходити молитись над ними, але який сесн у дорогих памятника? То хіба так щоб живі родичі могли повипендрюватись перед знайомими. Як на мене то, що тому тілу під землею, що душі на небі всерівно який там задорогий мрамур стоїть.

Ще таке запитаю тих хто знає, а що дає паління свічок біля могил і не тільки?

То люди хочуть компенсувати всою неуважність до особи померлого за часів життя, якось виправдатися перед самим собою, та й перед людьми також.
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: newroman від 18 Квітня 2008, 19:08:42
Цитувати (вибране)
Я знаю Бога Живого і не плачу за померлими, бо нічого вже змінити не можу, бо усвідомлюю, що вони живі
А чому ж тоді Ісус Христос - Сам Господь Всевишній заплакав біля померлого Лазаря, хоча й знав, що зараз його воскресить.
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: newroman від 18 Квітня 2008, 19:14:39
Цитувати (вибране)
У царя Давида захворів син, а згодом помер.
22 И сказал Давид: доколе дитя было живо, я постился и плакал, ибо думал: кто знает, не помилует ли меня Господь, и дитя останется живо?
23 А теперь оно умерло; зачем же мне поститься? Разве я могу возвратить его? Я пойду к нему, а оно не возвратится ко мне.
(2Цар.12:22,23) Коли ми читаємо Біблію, то можемо бачити, як потрібно реагувати нам. Після смерті, вже нічого не можливо зробити. Заблудженням є думки про те, що після смерті можна відмолити людину і вона піде в рай. Це омана, в яку диявол вводить людей, щоб вони не боялися гріха. Якби у такий спосіб отримувалося б спасіння, то для чого тоді Христос помер?  Виходить тоді Його жертва марна. Це не логічно і суперечить Слову Божому. Спасіння приходить тільки через віру в Христа.
Все дуже просто: ви привели цитату із Старого Завіту. А в Ст. З. дійсно вже нічого не можна було зробити для помершого бо тоді всі ішли до пекла і вибору не було. Та все одно і прості люди, і пророки молилися за померлих, як наприклад Іуда Маккавей , пророк Варух.
Перша Літургія Апостола Якова містить в собі молитви за померлих.
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: newroman від 18 Квітня 2008, 19:32:04
Цитувати (вибране)
Чи є це справедливим просити Бога помилувати померлу людину, грішника? І взагалі, чи це в нашій владі переконати Бога? Чи не є це безглуздою і марною справою?
У Бога немає померлих, у Бога всі живі. Апостол Павло говорить: Ніхто з нас не живе для себе .Чи живемо ми - для Господа живемо, чи помираємо ми - для Господа помираємо; і тому, живемо чи помираємо - завжди Господні. Бо Христос  для того і помер, і воскрес, і ожив, щоб панувати і над мертвими, і над живими. (Рим.14,7-9)
Бог не є Бог мертвих, а Бог живих, бо у Нього всі живі. (Лк.20.38)
А якщо у Нього всі живі то це означає що між мертвими і живими немає прірви, вони можуть спілкуватися між собою і молитися один за одного за апостолом Яковом (Як.5.16)
..."всякою молитвою и прошением молитесь во всякое время...о всех святих"(Еф.6.18)
Цитувати (вибране)
Чи є це справедливим просити Бога помилувати померлу людину, грішника? І взагалі, чи це в нашій владі переконати Бога?

..."если прибудете во Мне, и слова Мои в вас пребудут, то, чего ни пожелаете, просите, и будет вам  (Ін.15.7)
Відповідь від: 18 Квітня 2008, 19:28:53
За святими отцями у православї душа проходить не чистилще, а митарства.
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: yurko від 18 Квітня 2008, 19:38:22
хоча б раз ви особисто переживали Божу присутність, страх Божий, благоговіння на роботі або в туалеті, на кухні або в транспорті?

Відповім дуже чесно, як лише можу.
У туалеті я поки що ні страху Божого і його присутності не відчував. Присутність то я усвідомлював, але от щоб відчуття було - то нє. Чесно. Навіть якби я свій туалет обвішав іконами, то єдиний результат із того був би той, що я би просто частіше згадував про Господа. Але я все ж від такого методу підвищення власної релігійності, з вашого дозволу, утримаюся.
Що ж  до кухні, транспорту і місця, то скажу однозначно ТАК. Навіть якщо оцінювати по абсолютній кількості разів, то у вищеперелічених місцях я переживав  Божу присутність, страх Божий і благоговіння набагато частіше ніж у храмах чи перед іконами.
Найбільші переживання і благоговіння я відчуваю коли "природні" дива і красу людську красу. Бо милуючись і дивуючість досконалості творіння розумієш Хто це все створив. А храми і ікони для мене є лиш намаганням людей привідкрити віконце досконалості, створити щось хоч трохи рівно красиве з творінням Творця. Тому, коли я їх спостерігаю, у мене теж виникають подібні переживання. І нічого у тому поганого не бачу, бо вважаю Бога опосередкованим творцем цих шедеврів людської культури.

P.S.  Не переконуйте мене будь ласка у необхідності чи доцільності молитов у вбиральні, бо для мене вона так, як і для Макса анус, призначена в основному для дефекації і інших подібних ритуалів прикладного характеру.

Відповідь від: 18 Квітня 2008, 19:34:31
За святими отцями у православї душа проходить не чистилще, а митарства.

Різні назви одного і того ж. Приємно, що хитрий підкол Доктора на рахунок відмінності між православними і католиками у питанні чистилища цього разу пройшов повз.  ;)

Цікаво було б почути пропозиції можливих ходів для вироблення спільної доктрини щодо Духа Святого (точніше того, від кого все ж таки він ісходить).
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: newroman від 18 Квітня 2008, 19:38:30
мдяяя.... про туалет джулі трохи перегнула палицю :D
Цитувати (вибране)
Але за смертний гріх католики згідно їхнього вчення ідуть прямісінько до пекла. Тому молитись за них марно 

 У православній літературі виділяють сім смертних гріхів, роблячи які людина неодмінно потрапить у пекло. Серед них, наприклад, гордість. Зовсім очевидно, що перемогти цю пристрасть вкрай складно, що щира смиренність — це характерна для ве-ликих подвижників. Що ж, виходить, ми усі — «дрова для пекла»?
Класифікація гріхів — це улюблене заняття католицьких схоластів. Вони виділяли не тільки смертні гріхи, але і гріхи проти Церкви, гріхи проти заповідей Божиих і т.д. Було незліченне число таких класифікацій. Єдине міс-це у Святому Писанні, де можна знайти «обґрунтування» існування смертних гріхів, — це послання ап. Іоанна, що говорить: Є гріх до смерті……Але є гріх не до смерті (1Ін. 5, 16). Але ніякого переліку «смертних гріхів» тут не наводиться. Власне, та ж думка звучить у словах Господа: хула на Духа Святого не проститься. Тут йде мова про те, що деякі вчинки і гріхи ведуть прямо в пекло. Мова йде про тих людей, що настільки  загрузли в гріху, що стали нездатні до покаяння.
Тому по суті всі гріхи є смертни-ми. Будь-яка пристрасть, яку пригріла людина у своїй душі, може привести її до сумних наслідків. Самотужки людина  гріхів позбутися не може.
Тому всі грішники вже заслуговують на пекло і тільки один акт може їх спасти від нього - це покаяння у своїх гріхах, Сповідь і Причастя .
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: newroman від 18 Квітня 2008, 19:53:06
Цитувати (вибране)
Цікаво було б почути пропозиції можливих ходів для вироблення спільної доктрини щодо Духа Святого (точніше того, від кого все ж таки він ісходить).
Відмова католиків від введення у Сивол Віри "філіокве" вчення про те, що Святих Дух ісходить і від Сина. Інакше тут до спільної точки не дійти ніяк. Бо цей догмат затвердили на Семи Вселенських Соборах, коли у Церкві ще не пройшов поділ. Саме і це філіокве і стало однією із причин розколу у Церкві.
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: A.L.V від 18 Квітня 2008, 21:30:16
для чого Богу потрібно то пекло???
 16 Ми познали й увірували в ту любов, що Бог її має до нас. Бог є любов, і хто пробуває в любові, пробуває той в Бозі, і в нім Бог пробуває!
(1Iван.4:16) і підкажіть де в Біблії згадується про пекло.
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: newroman від 18 Квітня 2008, 21:55:46
Лк.16.26. 1Петр.3.18. Одкр.1.18наприклад
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: yurko від 18 Квітня 2008, 22:29:19
Бажано б і цитатки. Не у всіх є електронна Біблія  ;)
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: newroman від 18 Квітня 2008, 22:32:20
а я електронною і не користуюся, я по книжичках, по книжичках, по старінке. Просто цитату треба писати ще, а я лінуюся  :pardon

Перша цитата це притча про Лазаря
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: doktor-maks від 18 Квітня 2008, 22:56:47
А в Ст. З. дійсно вже нічого не можна було зробити для помершого бо тоді всі ішли до пекла і вибору не було.
Дійсно всі ішли до пекла?  :o
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: doktor-maks від 18 Квітня 2008, 23:10:56
За святими отцями у православї душа проходить не чистилще, а митарства.
Бо священники збирають мито на 3-й, 9-й і 40-й день
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: yurko від 18 Квітня 2008, 23:15:39

Бо священники збирають мито на 3-й, 9-й і 40-й день

 :D
Молодець. Хоть то і "єресь", але дотепно...
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: doktor-maks від 18 Квітня 2008, 23:24:19
Приємно, що хитрий підкол Доктора на рахунок відмінності між православними і католиками у питанні чистилища цього разу пройшов повз.  
Суть питання чистилища або митарства душі:
1) Дати хибну надію і уявлення, що можна грішити і Бог простить. Давати хибну надію - підступний, підлий і цинічний вчинок, погодьтеся.
2) Поширення забобонів і марновірства серед віруючих. Темним, закомплексованим, настрашеним народом легше керувати.
3) Поминки - радість для любителів випити зайвого.
4) Поминки - додатковий суттєвий грошовий прибуток для священника.
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: newroman від 19 Квітня 2008, 19:14:50
Де перебувають душі померлих до часу воскресіння мертвих?
Згідно з Словом Божим (Лк. 16, 23), душі праведних перебувають у сяйві Божому в покої й радості. Це вже є початком вічного блаженства. А душі грішних в протилежному стані, бо бувши осквернені гріхом, вони не можуть наблизитися до Бога (Лк. 16, 19-31).
 Але повна нагорода або кара настануть тоді, коли приведеться Правда вічна в день Страшного Суду Христового, як каже апостол: «... тепер готується мені вінець правди, якого дасть мені Господь, Праведний Суддя, в той день, і не тільки мені, а й усім, хто полюбив явління Його» (2 Тим. 4, 8 ).
«... бо всім належить явитися перед судищем Христовим, щоб одержав кожний за те, що в тілі содіяв, чи добре, чи зле» (2 Кор. 5, 10).
В якому стані перебувають до часу воскресіння душі тих людей, які померли, в добрій вірі, але не змогли принести плодів покаяння?
Вони далеко від Бога через гріховність і мучаться, але їм допомагають молитви живих рідних, милостиня за їх душі, а особливо молитви Церкви з принесенням за них безкровної Жертви на Божественній Літургії.
Віра в те стверджується безперервним церковним переданням, починаючи з часів апостольських. Бо молитви за померлих завжди були невід`ємною частиною Святої Літургії, починаючи від Літургії св. апостола Якова.
Святий Кирил, патріарх Єрусалимський, так каже:
«Превелика буде користь душам, за яких приносяться молитви в той час, коли перед нами лежить Свята і Страшна Жертва» (Тайновод. повч. 5).
Святий Василій Великий (IV стол.) в молитвах у день П`ятидесятниці (Святої Тройці) каже, що Господь сподобляє приймати від нас молитви умилостивлення й жертви за тих, що перебувають у пеклі з надією для заспокоєння для них, полегшення й звільнення.
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: newroman від 20 Квітня 2008, 22:20:52
4)
Цитувати (вибране)
Поминки - додатковий суттєвий грошовий прибуток для священника
Та добре, що у вас самі люди вносять обовязкові внески у вигляді десятини. Чи ні?
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: Juli від 21 Квітня 2008, 10:23:59

мдяяя.... про туалет джулі трохи перегнула палицю

Не думаю, що перебільшила. Бог говорить коли Він хоче. Бувають моменти, коли Бог щось проговорює, а людина в цей час знаходиться в туалеті. Це те саме, коли ви в туалеті, а ваша дружина щось кричить з сусідньої кімнати - ви чуєте її голос, усвідомлюєте, що говорите з реальною людиною і т.п.
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: Juli від 21 Квітня 2008, 10:52:43

для чого Богу потрібно то пекло???
 16 Ми познали й увірували в ту любов, що Бог її має до нас. Бог є любов, і хто пробуває в любові, пробуває той в Бозі, і в нім Бог пробуває!
(1Iван.4:16) і підкажіть де в Біблії згадується про пекло.

Я так розумію, що ви Свідок Єгови.

Всі місця в Біблії, де говориться про озеро вогняне, гієну вогняну, де буде плач і скрежет зубів (їх дуже багато, щоб наводити їх на форумі) говорять про пекло. Ісус у Своїх проповідях часто згадував про пекло. Пекло було створене для Люцифера та його анголів. Пекло - це в`язниця. Через те, що Адам віддав свою владу дияволу, він тепер панує на землі і веде людство у пекло. Ісус переміг диявола і дав владу на землі Своїй Церкві. Щоб люди вийшли з-під влади сатани їм потрібно покаятися і прийняти владу Бога. (Щось подібне (принцип) можна побачити у фільмі "Матриця") Нам потрібно навчитися ходити в перемозі, яку дав нам Христос. Кожна людина може ходити в свободі від гріха і влади диявола (саме через гріх він панує в людському житті. Гріх - це двері, через які диявол проникає в життя людини, доки не опанує повністю). Цю свободу дає Христос. Бог не створював пекло для людей, але так само як Люцифер обманом перетягнув треть анголів на свою сторону, він сьогодні чинить і з людьми. Людина має право вибирати на чиїй стороні бути. Тому коли людина обирає гріх, або відмовляється коли їй пропонують прийняти Ісуса і Його святість, Бог не може втрутитися, бо свобода вибору - це закон, який Він Сам постановив і не порушить Своє Слово. Бог мотивує, переконує, але не примушує. Рай або пекло - це вибір людини! Воля Божа -  рай для кожної людини! 
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: Juli від 21 Квітня 2008, 10:59:20

А в Ст. З. дійсно вже нічого не можна було зробити для помершого бо тоді всі ішли до пекла і вибору не було.
Дійсно всі ішли до пекла?

Не всі йшли в пекло. Авраам, Мойсей, Ісаак, Яков, Давид, Соломон, Самсон, Єнох, Ісайя, Єзекиль, Захарія і т.д. - всі вони пішли до Бога. Ці люди за життя пізнали Бога і мали відкриття про Ісуса Христа, про план спасіння. Вони спаслися вірою в Боже Спасіння - Ісуса, який ще не прийшов. Вони мали близькі стосунки з Богом.
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: Juli від 21 Квітня 2008, 11:12:28

повна нагорода або кара настануть тоді, коли приведеться Правда вічна в день Страшного Суду

Иоан.3:18 Верующий в Него не
судится, а неверующий уже осужден,
потому что не уверовал во имя
Единородного Сына Божия.
- це Слова Ісуса Христа!

7 Подвигом добрым я подвизался, течение совершил, веру сохранил;
8 а теперь готовится мне венец правды, который даст мне Господь, праведный Судия, в день оный; и не только мне, но и всем, возлюбившим явление Его.
(2Тим.4:7,8)
- вінець для Павла готується "тепер", тобто за часів його життя. "В день оный" - це день коли Павло стане жертвою, тобто в день, коли його казнять за віру.

Назва: Молимось за померлих
Відправлено: doktor-maks від 21 Квітня 2008, 13:13:10
А в Ст. З. дійсно вже нічого не можна було зробити для помершого бо тоді всі ішли до пекла і вибору не було.
Дійсно всі ішли до пекла?  :o
У Старому Заповіті є різниця, newroman, між тим, щоб іти до пекла і терпіти вічні муки. Так, до спокутної смерті Христа рай був закритий, але душі праведників відносились ангелами на лоно Авраамове, приємну частину пекла. Читайте притчу про багатія і Лазаря (Луки 16:19-31), яку розповів сам Христос.

Моя порада: більше звертайтеся до Слова Божого, а менше до праць святих отців Православної Церкви (істина є і там) або контрольних робіт семінаристів
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: doktor-maks від 21 Квітня 2008, 13:27:47
підкажіть де в Біблії згадується про пекло.
І про пекло і про страждання в пеклі говорить сам Христос у притчі про багатія і Лазаря:
Один чоловік був багатий, і зодягався в порфіру й віссон, і щоденно розкішно бенкетував. Був і вбогий один, на ім'я йому Лазар, що лежав у воріт його, струпами вкритий, і бажав годуватися кришками, що зо столу багатого падали; пси ж приходили й рани лизали йому... Та ось сталось, що вбогий умер, і на Авраамове лоно віднесли його Анголи. Умер же й багатий, і його поховали. І, терплячи муки в аду, звів він очі свої, та й побачив здаля Авраама та Лазаря на лоні його. І він закричав та сказав: Змилуйся, отче Аврааме, надо мною, і пошли мені Лазаря, нехай умочить у воду кінця свого пальця, і мого язика прохолодить, бо я мучуся в полум'ї цім!... Авраам же промовив: Згадай, сину, що ти вже прийняв за життя свого добре своє, а Лазар так само лихе; тепер він тут тішиться, а ти мучишся. А крім того всього, поміж нами та вами велика безодня поставлена, так що ті, що хочуть, переходити не можуть ізвідси до вас, ані не переходять ізвідти до нас. А він відказав: Отож, отче, благаю тебе, щоб його ти послав у дім батька мого, бо п'ятьох братів маю, хай він їм засвідчить, щоб і вони не прийшли на це місце страждання! Авраам же сказав: Вони мають Мойсея й Пророків, нехай слухають їх! А він відказав: Ні ж бо, отче Аврааме, але коли прийде хто з мертвих до них, то покаються. Йому ж він відказав: Як Мойсея й Пророків не слухають, то коли хто й із мертвих воскресне, не йнятимуть віри!
(Луки 16:19-31)
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: newroman від 21 Квітня 2008, 20:19:15
Цитувати (вибране)
У Старому Заповіті є різниця, newroman, між тим, щоб іти до пекла і терпіти вічні муки. Так, до спокутної смерті Христа рай був закритий, але душі праведників відносились ангелами на лоно Авраамове, приємну частину пекла. Читайте притчу про багатія і Лазаря (Луки 16:19-31), яку розповів сам Христос.

Моя порада: більше звертайтеся до Слова Божого, а менше до праць святих отців Православної Церкви (істина є і там) або контрольних робіт семінаристів
Дякую за пораду докторе, постараюся більше читати Святе Письмо.  :)
Я вже прочитав, що пекло в С.З. поділялося на декілька частин, так слово"шеол", що має місце у 70-и тлумачів, означає загальне місцеперебування душ померлих до воскресіння і поділяється на рай благочестивих і на геєну - для нечестивих. Крім того талмуд говорить про те, що рай і геєна так розташовані, що з одного місця можна бачити, що робиться на іншому і це ще більше посилює муки тих, що знаходяться в геєні бо вони бачуть як добре тим, що є на лоні Авраамовому. Та слово "рай" тут означає не той рай Царства Божого.
Перехід з геєни до лона Авраамового неможливий був тоді до воскресіння Христового.
Цитувати (вибране)
Якщо людина за життя прийняла Христа у своє серце, покаялася в своїх гріхах - вона іде до раю, а якщо не встигла чи не захотіла - до пекла. Все дуже просто, нічого не потрібно ускладнювати: життя людині дано, як час для того, щоб вирішити де вона проведе вічність
Якщо так все просто джулі то навіщо тоді Страшний Суд, якщо все вже вирішено хто куди попаде ?
Протестанти говорять, що вони не піддадуться Суду, бо сказано:" Хто вірує в Нього не буде осуджений, а хто не вірує вже осуджений, бо не увірував в імя Єдинородного Сина Божого (Ін.3.18)
Та вони забуваються. В цьому вірші з Єв. Іоанна, Спаситель говорить про те, що вірують по справжньому в Нього  не піддадуться наказанню, тоді як невіруючі в Його Божество осудяться. Але, що Суд буде одинаковий для праведних і для грішних, це видно із слів Ап. Петра:. бо час розпочатися судові з дому Божого ( тобто з Церкви Христової, яка є дім Божий (Євр.3.6)), а якщо перше,  говорить Апостол,  почнеться з нас, то який кінець тих, хто противиться Євангелію Божому? І якщо праведник ледве спасеться, то нечестивий і грішний де зявиться ? (1Петр.4.17-18)
І хай не думають собі протестанти та ін. .... що після смерті вони відразу в рай підуть ; буде і на них суд !
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: A.L.V від 21 Квітня 2008, 22:06:36

Я так розумію, що ви Свідок Єгови.
Ви помиляєтесь  :)
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: Juli від 22 Квітня 2008, 10:44:05

Якщо так все просто джулі то навіщо тоді Страшний Суд, якщо все вже вирішено хто куди попаде ?
Протестанти говорять, що вони не піддадуться Суду,.....
Зустрінемося на тому Світі і все стане зрозумілим для всіх нас. Хочете на Суд, то живіть так, щоб туди попасти, а я буду жити так, щоб отримати нагороду від Господа, щоб судити анголів...
"Суд має початися з дому Божого" вже зараз на землі, потрібно подивитися на своє християнство і осудити всякий гріх в своєму житті, щоб не судив нас Бог, потрібно самим судити себе згідно Слова Божого. До раю підуть не ті, хто називає себе протестантами чи православними, а ті, хто виконує волю Отця. Можна думати, що ідеш в рай, та добре, коли Сам Бог говорить тобі про це "Добрый и верный раб!... войди в радость господина твоего!" Ви не взмозі змінити щось для померлого своїми молитвами, хоч голову собі розбийте у поклонах. Хочете врятувати людей від пекла, то провідуйте їм зараз, судіть їх гріхи і настановлюйте на правду Божу, доки ще маєте час, бо у вічності немає часу. Тому не можете говорити, що душа перебуває десь один чи два дні - там не має часу! Мить перетворюється у вічність. У яку мить помре людина, та мить і перетвориться для неї на вічність. Якою вона була в момент смерті, такою лишиться на всю вічність: або святою або грішною.
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: Juli від 22 Квітня 2008, 11:05:36

Та добре, що у вас самі люди вносять обовязкові внески у вигляді десятини. Чи ні?

Ні, десятини необов`якові. Та, якщо б священники мовчали про десятини і пожертви, то вони б грішили перед Богом і перед людьми. Згідно Слова Божого десятини і пожертви відкривають вікна небесні для отримання благословінь (це можуть бути можливості, використавши які, ми отримаємо прибутки), захищають від обставин, які пожирають наші фінанси (наприклад, сталося ДТП і купу грошей пішло на ремонт або лікарню). Десятину можна і не приносити, це вібір кожного. Але обов`язок священника донести людям все Слово Боже, а не тільки те, яке приємно слухати. Звичайно, для процвітання не достатньо лише виконання одного закону сіяння і жатви, потрібно виконанувати ще й закон збереження і примноження - в купі вони повнота!

Можно ли человеку обкрадывать Бога? А вы обкрадываете Меня. Скажете: "чем обкрадываем мы Тебя?" Десятиною и приношениями. Проклятием вы прокляты, потому что вы - весь народ - обкрадываете Меня. Принесите все десятины в дом хранилища, чтобы в доме Моем была пища, и хотя в этом испытайте Меня, говорит Господь Саваоф: не открою ли Я для вас отверстий небесных и не изолью ли на вас благословения до избытка? Я для вас запрещу пожирающим истреблять у вас плоды земные, и виноградная лоза на поле у вас не лишится плодов своих, говорит Господь Саваоф.И блаженными называть будут вас все народы, потому что вы будете землею вожделенною, говорит Господь Саваоф.
(Мал.3:8-12) - це про сіяння і жатву.

Ибо [Он поступит], как человек, который, отправляясь в чужую страну, призвал рабов своих и поручил им имение свое: и одному дал он пять талантов, другому два, иному один, каждому по его силе; и тотчас отправился.
Получивший пять талантов пошел, употребил их в дело и приобрел другие пять талантов;точно так же и получивший два таланта приобрел другие два;получивший же один талант пошел и закопал [его] в землю и скрыл серебро господина своего. По долгом времени, приходит господин рабов тех и требует у них отчета. И, подойдя, получивший пять талантов принес другие пять талантов и говорит: господин! пять талантов ты дал мне; вот, другие пять талантов я приобрел на них. Господин его сказал ему: хорошо, добрый и верный раб! в малом ты был верен, над многим тебя поставлю; войди в радость господина твоего. Подошел также и получивший два таланта и сказал: господин! два таланта ты дал мне; вот, другие два таланта я приобрел на них. Господин его сказал ему: хорошо, добрый и верный раб! в малом ты был верен, над многим тебя поставлю; войди в радость господина твоего. Подошел и получивший один талант и сказал: господин! я знал тебя, что ты человек жестокий, жнешь, где не сеял, и собираешь, где не рассыпал, и, убоявшись, пошел и скрыл талант твой в земле; вот тебе твое. Господин же его сказал ему в ответ: лукавый раб и ленивый! ты знал, что я жну, где не сеял, и собираю, где не рассыпал; посему надлежало тебе отдать серебро мое торгующим, и я, придя, получил бы мое с прибылью; итак, возьмите у него талант и дайте имеющему десять талантов, ибо всякому имеющему дастся и приумножится, а у неимеющего отнимется и то, что имеет; а негодного раба выбросьте во тьму внешнюю: там будет плач и скрежет зубов. Сказав сие, возгласил: кто имеет уши слышать, да слышит!
(Матф.25:14-30) - це про збереження та примноження.

Хоча, це запитання не по темі, а швидше виправдання.
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: beauty від 22 Квітня 2008, 12:04:48
В мене тут зразу питання по темі. Наприклад, буває так, що людина дуже хвора і родичі знають, що вона скоро помре і кличуть священика, щоб її висповідав. От, якщо людина перед самою смертю щиро покається у своїх гріхах, але жити далі і не грішити вона вже не має коли, бо з дня на день помре, то як тоді, відпускаються їй гріхи, вона піде в рай?
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: Juli від 22 Квітня 2008, 14:15:19
Так! Якщо вона покається і визнає Христа Своїм Господом, то піде до раю!

"Один из повешенных злодеев злословил Его и говорил: если Ты Христос, спаси Себя и нас. Другой же, напротив, унимал его и говорил: или ты не боишься Бога, когда и сам осужден на то же? и мы [осуждены] справедливо, потому что достойное по делам нашим приняли, а Он ничего худого не сделал.
И сказал Иисусу: помяни меня, Господи, когда приидешь в Царствие Твое!
И сказал ему Иисус: истинно говорю тебе, ныне же будешь со Мною в раю." (Лук.23:39-43)

Людина визнала свої гріхи і усвідомила, що Христос є Господь. Як результат - спасіння.
З цього місця з Писання видно, що місце перебування людини визначається ще за життя, а після смерті вона одразу потрапляє в те місце, на яке заслуговує: або в рай або в пекло.
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: newroman від 22 Квітня 2008, 20:13:55
Цитувати (вибране)
Зустрінемося на тому Світі
Так скрегочачи зубами відповідають Свідки Єгови.
Цитувати (вибране)
а я буду жити так, щоб отримати нагороду від Господа, щоб судити анголів
Круто сказано. Анголів судити будете? Ну-ну
Жити так щоб отримати нагороду треба. Святі преподобні праведники вважали себе перед Богом гіршими від скотини і любої людини до кінця днів своїх це називається кротостю або смиренням. А ви демонструєте тут діаметрально протилежні якості. Втім це характерно харизматичним течіям; і говорити про свої "плоди".
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: doktor-maks від 22 Квітня 2008, 23:02:15
Круто сказано. Анголів судити будете? Ну-ну
Я не сумніваюсь, що ми святі і будемо судити анголів:
"Хіба ви не знаєте, що святі світ судитимуть? Коли ж будете ви світ судити, то чи ж ви негідні судити незначні справи? Хіба ви не знаєте, що ми будем судити Анголів, а не тільки життєве?"
(1 Кор. 6:2-3)
Відповідь від: 22 Квітня 2008, 22:57:17
Цитувати (вибране)
Зустрінемося на тому Світі
Так скрегочачи зубами відповідають Свідки Єгови.
Вони може і будуть скреготати, а ми з Вами, newroman, будемо гуляти на весіллі Агнця, їсти-пити і Бога хвалити  ;)
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: newroman від 22 Квітня 2008, 23:10:24
Ви впевнені! а я не дуже ! хоча надіюсь на Боже милосердя до мене грішного.
Цитувати (вибране)
Зустрінемося на тому Світі і все стане зрозумілим для всіх нас
Та вже тоді пізно буде.

Кажете, що на Страшний Суд не попадете. Нам один ієромонах привів був таку цитату Грибоєдова, приблизно так звучить:
" Нє надо нас обманывать, мы сами обманываться рады".
Думайте собі як хочете. Спорити з вами не буду. Маєте свобідну волю і вибирайте собі самі дорогу до Царства Божого.
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: Juli від 23 Квітня 2008, 09:26:17
Жити так щоб отримати нагороду треба. Святі преподобні праведники вважали себе перед Богом гіршими від скотини і любої людини до кінця днів своїх це називається кротостю або смиренням. А ви демонструєте тут діаметрально протилежні якості. Втім це характерно харизматичним течіям; і говорити про свої "плоди".

Свою кротость і смирення я буду показувати Богу. Я не грішніша від скотини, бо Ісус простив мені мої гріхи і омив мене Своєю Кров`ю, Він знайшов мене, коли я загиналася від тягара своїх гріхів і виправдав мене! Цим і буду хвалитися! Вважати себе грішніше від скотини - це невдячність Богу і зневага до Його жертви. Христос освятив мене і я продовжую перебувати в цій святості! Кожного дня мій Господь вдосконалює мене, обрізує і очищає, як виноградну лозу, щоб я ще більше плодів змогла принести.
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: Juli від 23 Квітня 2008, 09:41:16
Так скрегочачи зубами відповідають Свідки Єгови.

Я не Свідок Єгови, вони мене бояться. Свідки Єгови не вірять Святу Трійцю, не визнають, що Христос є Господь, не визнають, що Дух Святий - Бог, а хрещення приймають в Ім`я Отця, Сина і Святої Організації :D
 Я - християнка! і писала про це не раз.
Відповідь від: 23 Квітня 2008, 09:38:13
Кажете, що на Страшний Суд не попадете. Нам один ієромонах привів був таку цитату Грибоєдова, приблизно так звучить:
" Нє надо нас обманывать, мы сами обманываться рады".

"Праведный верою жив будет; а если [кто] поколеблется, не благоволит к тому душа Моя. Мы же не из колеблющихся на погибель, но [стоим] в вере к спасению души." (Евр.10:38,39) Це про таких як я! Потрібно не надіятися, а вірити - різницю вловлюєте?
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: WikTor від 23 Квітня 2008, 10:03:30
В мене тут зразу питання по темі. Наприклад, буває так, що людина дуже хвора і родичі знають, що вона скоро помре і кличуть священика, щоб її висповідав. От, якщо людина перед самою смертю щиро покається у своїх гріхах, але жити далі і не грішити вона вже не має коли, бо з дня на день помре, то як тоді, відпускаються їй гріхи, вона піде в рай?
А кто такой Священник, и где та граница распознания человека имеещего право зваться "СВЯщенник" это же от слова святой если я не ошибаюсь?

Святого отца" обвиняют в педофилии
Сумская область

Деревенского священнослужителя обвиняют в развращении несовершеннолетних. Средний возраст детей - от 11-ти до 16-ти лет. Эти преимущественно мальчики, которых "святой отец" заманивал в свой дом.
Кроме того, в деле фигурируют показания дочери священника, которая тоже потерпела от аморальных действий отца.
"В Путивльском районном суде состоялось предварительное рассмотрение дела. Священник обвиняется по ч. 2 ст. 156 ККУ. Она предусматривает наказание в виде лишения свободы от 3-х до 5-ти лет. Принимая во внимание возраст свидетелей, дело непростое", - заявил пресс-секретарь прокуратуры Сумской области Алексей Деревьянко.

И что самое обидное это не поодинокие случаи!
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: Juli від 23 Квітня 2008, 10:13:34
6 Ибо сказано в Писании: вот, Я полагаю в Сионе камень краеугольный, избранный, драгоценный; и верующий в Него не постыдится.
7 Итак Он для вас, верующих, драгоценность, а для неверующих камень, который отвергли строители, но который сделался главою угла, камень претыкания и камень соблазна,
8 о который они претыкаются, не покоряясь слову, на что они и оставлены.
9 Но вы - род избранный, царственное священство, народ святой, люди, взятые в удел, дабы возвещать совершенства Призвавшего вас из тьмы в чудный Свой свет;
10 некогда не народ, а ныне народ Божий; [некогда] непомилованные, а ныне помилованы.
11 Возлюбленные! прошу вас, как пришельцев и странников, удаляться от плотских похотей, восстающих на душу,
12 и провождать добродетельную жизнь между язычниками, дабы они за то, за что злословят вас, как злодеев, увидя добрые дела ваши, прославили Бога в день посещения.
13 Итак будьте покорны всякому человеческому начальству, для Господа: царю ли, как верховной власти,
14 правителям ли, как от него посылаемым для наказания преступников и для поощрения делающих добро, -
15 ибо такова есть воля Божия, чтобы мы, делая добро, заграждали уста невежеству безумных людей, -
16 как свободные, не как употребляющие свободу для прикрытия зла, но как рабы Божии.
17 Всех почитайте, братство любите, Бога бойтесь, царя чтите.
(1Пет.2:6-17)

Священник - це людина, яка представляє Бога на землі. Іншими словами посол. Вона живе за законами Царства Божого і поводиться гідно Бога. Таким чином ця людина являє Бога іншим, рекламує Його Царство і принципи Його Царства. Якщо людина називає себе священником і дозволяє собі речі, описані вище, думаю, що можна поставити під сумнів її священство. Такий священник має бути покараний згідно уставів церкви і згідно чинного законодавства. Звичайно, якщо він покається, то Бог його простить, але чи зможе він знову нести служіння такого рівня, буде видно з плодів його покаяння через певний проміжок часу.

Я знаю приклад з протестантської церкви: молодий пастор заручився з дівчиною, а потім зрозумів, що не готовий одружуватися (вони не мали сексуальних стосунків, жили святим і чистим життям, просто передумали одружуватися). За це старший пастор відлучив його від управління дочірньою церквою. Якщо одну людину не можна довірити священнику, то як можна довірити тисячі? Ідіть до тих священників, які люблять Бога більше, ніж своє священство.
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: WikTor від 23 Квітня 2008, 10:43:43

рекламує Його Царство і принципи Його Царства
Якось не гарно звучить слово "рекламує"  :unknow
А взагалі думка зрозуміла! Гарно написано!
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: syddia від 23 Квітня 2008, 11:42:03
3) Поминки - радість для любителів випити зайвого.
Тут я згідний. Недавно була річниця за моїм дідом. По закінченню Служби Божої я висловив своє небажання йти на поминки в кафе, але після корткої розмови з татом прийшлось погодитись на ту обжираловку. :(

Зустрінемося на тому Світі
Організовуємо зустріч форуму на "тому світі"? :-D

Ще цікаво що з точки зору релігії і Святого письма вважається моментом смерті? Ну ось що робити з тою ж таки клінічною смерттю? Як відомо, після зупинки серця мозок ще залишається життєздатним до восьми хвилин (про винятки мову не веду). З однієї сторони, якщо зупинилось серце і людині не надавати медичну допомогу, то вона вже мертва, але можна за 4-5 хв запустити серце і людина буде вважатись живою. В цей період де знаходиться душа? Чи для релігії це не суть важливо так як для медицини та юриспруденції? А ще можна в сучасній медицині "запустити" організм і після відмирання мозгу. У такому випадку функціонування організму буде керуватись та підтримуватись медичною апаратурою - вийде шось типу живого фрукта. Душа там буде присутня? :unknow
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: Juli від 23 Квітня 2008, 12:48:52
Під час клінічної смерті душа перебуває або в пеклі або в раю, точніше на шляху в одне з цих місць. Люди, які переживали клінічну смерть розповідають про своє спілкування з Богом: в основному, всі вони йшли в пекло, але Бог їх рятував і повертав до життя. Є і ті, які відчували як їх душа йде до Бога, але Бог зупиняв їх і казав, що для них ще не час. Загалом це короткі зустрічі і чують люди якісь короткі фрази, після чого повертаються до життя. Це те, що я чула від декількох таких людей. Для Бога людина завжди жива. Вона має тіло земне або небесне. Смерть - це зміна тіла, зміна "одягу". "Есть тела небесные и тела земные; но иная слава небесных, иная земных."(1Кор.15:40) До приходу Христа люди переживають фізичну смерть, тобто тіло помирає. Коли Христос прийде за Своєю Церквою, то тіла земні зміняться на небесні ("Говорю вам тайну: не все мы умрем, но все изменимся"(1Кор.15:51)) і Церква буде "восхищена" на Небеса - про це написано в Біблії.
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: doktor-maks від 23 Квітня 2008, 12:50:35

рекламує Його Царство і принципи Його Царства
Якось не гарно звучить слово "рекламує"  :unknow
А взагалі думка зрозуміла! Гарно написано!

Я би сказав так: публічно доказує своїм благочесним життям, що сповідує цінності Царства Божого ,
слідує Його Слову і виконує Божі заповіді і настанови
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: doktor-maks від 23 Квітня 2008, 12:55:55
Під час клінічної смерті душа перебуває або в пеклі або в раю, точніше на шляху в одне з цих місць.
Якщо відновлення роботи мозку неможливе через кисневе голодування (клітини мозку відмирають), то душа назавжди покидає тіло, тобто наступає біологічна смерть
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: Juli від 23 Квітня 2008, 14:55:11

рекламує Його Царство і принципи Його Царства
Якось не гарно звучить слово "рекламує" 
А взагалі думка зрозуміла! Гарно написано!

Просто, слово "реклама" асоціюється у вас з чимось негативним.
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: WikTor від 23 Квітня 2008, 15:07:36
Під час клінічної смерті душа перебуває або в пеклі або в раю, точніше на шляху в одне з цих місць. Люди, які переживали клінічну смерть розповідають про своє спілкування з Богом: в основному, всі вони йшли в пекло, але Бог їх рятував і повертав до життя. Є і ті, які відчували як їх душа йде до Бога, але Бог зупиняв їх і казав, що для них ще не час. Загалом це короткі зустрічі і чують люди якісь короткі фрази, після чого повертаються до життя. Це те, що я чула від декількох таких людей. Для Бога людина завжди жива. Вона має тіло земне або небесне. Смерть - це зміна тіла, зміна "одягу". "Есть тела небесные и тела земные; но иная слава небесных, иная земных."(1Кор.15:40) До приходу Христа люди переживають фізичну смерть, тобто тіло помирає. Коли Христос прийде за Своєю Церквою, то тіла земні зміняться на небесні ("Говорю вам тайну: не все мы умрем, но все изменимся"(1Кор.15:51)) і Церква буде "восхищена" на Небеса - про це написано в Біблії.
Мне очень близкий человек перенёс клиническую смерть! Что то типа тонеля, яркого света, разговора с кем то - ничего небыло, просто пустота и темнота! Как сон крепкий уснул и всё, и тут же проснулся! Клиническая смерть длилась от 4-х до 5-ти минут!  :pardon

После этого подсознательно возникают мысли, а вдруг после смерти нас ничего не ждёт, просто пустота, вакуум! Даже не хочиться о таком думать если чесно но на то он и разум что бы думать!
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: newroman від 23 Квітня 2008, 22:04:13
Цитувати (вибране)
А кто такой Священник, и где та граница распознания человека имеещего право зваться "СВЯщенник" это же от слова святой если я не ошибаюсь

http://forum.kalush.info/index.php/topic,608.msg21248.html#msg21248
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: newroman від 27 Квітня 2008, 22:38:35
Зішестя Христа в пекло.
(http://i039.radikal.ru/0804/e9/48d6134d3715.jpg)
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: Juli від 29 Квітня 2008, 12:57:00
Голосування дійшло до 50/50%.  Добре, що хоч половина усвідомлює, що все вирішується за часів життя. Та прикро, що збільшується число тих, хто цього не розуміє.
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: newroman від 29 Квітня 2008, 13:45:23
Ви правильно кажете: для нас усе вирішується нами під час нашого земного життя. Та після сметрі ми вже нічого зробити для себе не можемо. Та рідні і близькі будуть молитися за нас і можуть нам допомогти, полегшити муки.
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: newroman від 29 Квітня 2008, 22:47:58
Я вже писав, що за словами Біблії у Бога немає мертвих, у Бога всі живі. І Бог вчить нас молитися один за одного. Отже молитися за всіх і живих і за тих кого вже немає з нами та вони з Богом.
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: Juli від 30 Квітня 2008, 11:34:32
Тішите себе надіями, що хтось відмолить вас від пекла?  :-D  =)) Найкраще почати виконувати волю Божу! :-D
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: newroman від 30 Квітня 2008, 21:01:28
http://forum.kalush.info/index.php/topic,803.msg14702.html#msg14702
Читайте і розумійте шановна.
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: npopok від 30 Квітня 2008, 21:29:17
А ви не помітили, що коли людину відспівують, то співають : " Моліться за мене, бо сам за себе вже не помолюсь я" ? Це по вашому просто так?
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: A.L.V від 02 Травня 2008, 23:19:45
2 Однакове всім випадає: праведному і безбожному, доброму й чистому та нечистому, і тому, хто жертву приносить, і тому, хто жертви не приносить, як доброму, так і грішникові, тому, хто клянеться, як і тому, хто клятви боїться!...
3 Оце зле у всім, що під сонцем тим діється, що однакове всім випадає, і серце людських синів повне зла, і за життя їхнього безумство в їхньому серці, а по тому до мертвих відходять...
4 Хто знаходиться поміж живих, той має надію, бо краще собаці живому, ніж левові мертвому!
5 Бо знають живі, що помруть, а померлі нічого не знають, і заплати немає вже їм, бо забута і пам'ять про них,
6 і їхнє кохання, і їхня ненависть, та заздрощі їхні загинули вже, і нема вже їм частки навіки ні в чому, що під сонцем тим діється!...
7 Тож іди, їж із радістю хліб свій, та з серцем веселим вино своє пий, коли Бог уподобав Собі твої вчинки!
(Екл.9:2-7)
 Про що тут йдеться,поясніть.
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: doktor-maks від 05 Травня 2008, 12:41:34
2 Однакове всім випадає: праведному і безбожному, доброму й чистому та нечистому, і тому, хто жертву приносить, і тому, хто жертви не приносить, як доброму, так і грішникові, тому, хто клянеться, як і тому, хто клятви боїться!...
3 Оце зле у всім, що під сонцем тим діється, що однакове всім випадає, і серце людських синів повне зла, і за життя їхнього безумство в їхньому серці, а по тому до мертвих відходять...
4 Хто знаходиться поміж живих, той має надію, бо краще собаці живому, ніж левові мертвому!
5 Бо знають живі, що помруть, а померлі нічого не знають, і заплати немає вже їм, бо забута і пам'ять про них,
6 і їхнє кохання, і їхня ненависть, та заздрощі їхні загинули вже, і нема вже їм частки навіки ні в чому, що під сонцем тим діється!...
7 Тож іди, їж із радістю хліб свій, та з серцем веселим вино своє пий, коли Бог уподобав Собі твої вчинки!
(Екл.9:2-7)
 Про що тут йдеться,поясніть.

Див. тут (http://forum.kalush.info/index.php/topic,76.msg2706.html#msg2706)
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: Juli від 06 Травня 2008, 13:22:07
Тут йдеться про те, що всі помирають: і праведні і грішні! Якщо знаете, книгу Еклезіаста написав цар Соломон - це книга його покаяння, він написав її в кінці свого життя. Соломон багато грішив за часів свого життя. В кінці він усвідомив це, але було вже пізно, адже життя прожите і минуле не змінити.

"1 На все это я обратил сердце мое для исследования, что праведные и мудрые и деяния их - в руке Божией, и что человек ни любви, ни ненависти не знает во всем том, что перед ним.
2 Всему и всем - одно: одна участь праведнику и нечестивому, доброму и [злому], чистому и нечистому, приносящему жертву и не приносящему жертвы; как добродетельному, так и грешнику; как клянущемуся, так и боящемуся клятвы.
3 Это-то и худо во всем, что делается под солнцем, что одна участь всем, и сердце сынов человеческих исполнено зла, и безумие в сердце их, в жизни их; а после того они [отходят] к умершим.
4 Кто находится между живыми, тому есть еще надежда, так как и псу живому лучше, нежели мертвому льву.
5 Живые знают, что умрут, а мертвые ничего не знают, и уже нет им воздаяния, потому что и память о них предана забвению,
6 и любовь их и ненависть их и ревность их уже исчезли, и нет им более части во веки ни в чем, что делается под солнцем.
(Еккл.9:1-6)"

Та в нього ще лишилася надія, що Бог простить його. Як би хотілося все змінити, але марно. Соломон усвідомив, що мудрі ті, хто пізнає Бога, тоді їм немає за що переживати. Книга Еклезіаста переповнена відчаєм і мудрими висновками. Він говорить, що живому краще ніж мертвому, бо живий ще може покаятися і дожити гідно, а мертвий вже нічого не може. Соломон страждає, що не може змінити минуле, але радіє, що може дожити гідно.
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: Juli від 06 Травня 2008, 13:49:17
12 Когда ты отделишь все десятины произведений [земли] твоей в третий год, год десятин, и отдашь левиту, пришельцу, сироте и вдове, чтоб они ели в жилищах твоих и насыщались,
13 тогда скажи пред Господом Богом твоим: я отобрал от дома [моего] святыню и отдал ее левиту, пришельцу, сироте и вдове, по всем повелениям Твоим, которые Ты заповедал мне: я не преступил заповедей Твоих и не забыл;
14 я не ел от нее в печали моей, и не отделял ее в нечистоте, и не давал из нее для мертвого; я повиновался гласу Господа Бога моего, исполнил все, что Ты заповедал мне;
15 призри от святого жилища Твоего, с небес, и благослови народ Твой, Израиля, и землю, которую Ты дал нам - так как Ты клялся отцам нашим [дать нам] землю, в которой течет молоко и мед.
(Втор.26:12-15) - Тут написано про десятину, як про святиню Господню, до чого тут молитва за померлих? Автор говорить: "Я не давав її для мертвих" - тобто, виконав волю Бога, за що Бог і благословить цю людину. Давати для померлих, згідно даного місця з писання, проти волі Божої.

7 Поминайте наставников ваших, которые проповедывали вам слово Божие, и, взирая на кончину их жизни, подражайте вере их.
(Евр.13:7) - згадуйте їх і наслідуйте їх віру і вчинки, а не моліться за них і приносьте їм пасочки.

2 ибо все мы много согрешаем. Кто не согрешает в слове, тот человек совершенный, могущий обуздать и все тело.
(Иак.3:2) - тут не написано, що ми всі помираємо з гріхами!

9 И когда Он снял пятую печать, я увидел под жертвенником души убиенных за слово Божие и за свидетельство, которое они имели.
10 И возопили они громким голосом, говоря: доколе, Владыка Святый и Истинный, не судишь и не мстишь живущим на земле за кровь нашу?
(Откр.6:9,10) - люди, яких вбили за віру в Христа, запитують, чому Бог не судить живих, які це зробили. Бог відповідає, що суд на них обов`язково прийде. Це не молитва за померлих!

32 если кто скажет слово на Сына Человеческого, простится ему; если же кто скажет на Духа Святаго, не простится ему ни в сем веке, ни в будущем.
(Матф.12:32) - тут не сказано, що потрібно молитися щоб випросити прощення в майбутньому віці. Чітко сказано НЕ ПРОСТИТЬСЯ! Досить однозначно звучить, що в майбутньому віці неможливо зміти відношення до Бога.

..... І все решта, про що написано в даній статті  (http://forum.kalush.info/index.php/topic,803.msg14702.html#msg14702) не відповідає змісту Біблії.
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: newroman від 06 Травня 2008, 22:58:45
Цитувати (вибране)
14 я не ел от нее в печали моей, и не отделял ее в нечистоте, и не давал из нее для мертвого; я повиновался гласу Господа Бога моего, исполнил все, что Ты заповедал мне;
Тут написано про десятину, як про святиню Господню, до чого тут молитва за померлих? Автор говорить: "Я не давав її для мертвих" - тобто, виконав волю Бога, за що Бог і благословить цю людину. Давати для померлих, згідно даного місця з писання, проти волі Божої.
Не так. У цьому вірші мається на увазі те, що приносити їду на могили померших не можна було із десятини. Чому? Бо це був звичай язичників і вони справляли тризни на могилах померлих. І якщо логічно подумати, то з цього виходить, що якби тоді не було згадування померлих, молитви, і.т.д. то навіщо про це тут взагалі згадується, що не можна на могили приносити із десятини. Значить не з десятини можна було. А якщо і ні то молитва чи милостиня за померлих все таки була.Так, праведний Товит в передсмертному заповіті говорить свойому синові Товії: "роздавай хліб при гробі праведних..." (4:17).  
Цитувати (вибране)
7 Поминайте наставников ваших, которые проповедывали вам слово Божие, и, взирая на кончину их жизни, подражайте вере их.
(Евр.13:7) - згадуйте їх і наслідуйте їх віру і вчинки, а не моліться за них і приносьте їм пасочки.
Поминовение умерших - по російськи це згадування в своїх молитвах померших, приношення жертви за них - парастас, роздавання милостині. Отже, молитися треба і за наставників своїх.  І віру їх треба наслідувати, бачачи на прикладі того якою смертю вони померли, як Бог воздає за праведне життя вже при відході з цього світу.
Цитувати (вибране)
2 ибо все мы много согрешаем. Кто не согрешает в слове, тот человек совершенный, могущий обуздать и все тело.
(Иак.3:2) - тут не написано, що ми всі помираємо з гріхами!
Як же не написано. Тут сам апостол Яків говорить про таких як він, учителів слова, наставників. А раз він визнає, що багато грішить, сам Апостол Господній, то хто є без гріха. Всі помирають в гріхах.
Цитувати (вибране)
9 И когда Он снял пятую печать, я увидел под жертвенником души убиенных за слово Божие и за свидетельство, которое они имели.
10 И возопили они громким голосом, говоря: доколе, Владыка Святый и Истинный, не судишь и не мстишь живущим на земле за кровь нашу?
(Откр.6:9,10) - люди, яких вбили за віру в Христа, запитують, чому Бог не судить живих, які це зробили. Бог відповідає, що суд на них обов`язково прийде. Це не молитва за померлих!
Тут померлі праведники моляться благають Господа про справедливий Суд Божий до тих, що їх мучили, в основному йдеться за язичників та іудеїв котрі переслідували християн. 
Тут молитва померших за живих бо у Бога всі живі.
Цитувати (вибране)
32 если кто скажет слово на Сына Человеческого, простится ему; если же кто скажет на Духа Святаго, не простится ему ни в сем веке, ни в будущем.
(Матф.12:32) - тут не сказано, що потрібно молитися щоб випросити прощення в майбутньому віці. Чітко сказано НЕ ПРОСТИТЬСЯ! Досить однозначно звучить, що в майбутньому віці неможливо зміти відношення до Бога.
Не так. Бо хула на Духа Святого не прощається ні в цьому житті ні в іншому. Звідси, значить, що інші гріхи можуть бути відпущені в іншому житті. Бо безпідставно було би казати, що не проститься ні в цьому ні в майбутньому віці, якщо би, в майбутньому не відпускалося ніякого гріха. Це схоже на те якщо би хтось просто так собі сказав : я не буду женитися ні в цьому житті ні в майбутньому, коли ж в майбутньому взагалі не женяться.  :) Тут логіка схожа до першого вірша про десятину.
Цитувати (вибране)
(http://forum.kalush.info/index.php/topic,803.msg14702.html#msg14702) не відповідає змісту Біблії.
А я вам кажу, що ваше сектантське тлумачення не відповідає правильному тлумаченню Біблії. Я ще раз впевневся, що протестанти поверхнево і корисливо тлумачать Святе Письмо.
Дуже дивно, чого ви не прокоментували решту віршів із статті цього посилання, які просто неможливо перекрутити як ви це робите.
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: Juli від 07 Травня 2008, 10:30:20
Залізна логіка!!! :-D Скажіть, життя скількох людей змінилося від того, що ви особисто так правильно тлумачите Біблію? Якщо ви все правильно розумієте, то чому тоді так мало плодів маєте в своєму житті? :unknow Ви помиляєтеся відносно протестантів. "Прит.25:2 Слава Божия - облекать тайною дело, а слава царей - исследывать дело." Кожне відкриття покрите таємницею до певного часу. Якщо не молитися про нові відкриття і не шукати Бога щоденно, не досліджувати постійно, то залишишся в минулому. "Слава царей - исследовать дело"! Якщо ти в процесі постійно - ти цар, ти в славі!!! Якщо ж ні - релігійний фанатик!!! який схожий на пофарбовану труну - зверху красиво, а всередині смрад від розкладених кісток.
Звичайно, величезна заслуга православних, католиків, бо вони постраждали за Христа і за це їм величезне дякую!. Та те, що сьогодні роблять протестанти також варте уваги і поваги: вони провідують в тюрмах, займаються безпризорними дітьми (самі беруть їх на всиновлення або знаходять їм батьків), реабілітують алко та наркозалежних, годують бомжів, піднімають бізнесменів, політиків, які б переживали за країну, цілодобово моляться за народ, за країну, створюють міцні сім`ї. Вони відповідають на потреби суспільства! Саме тому ці церкви переповнені радісними і щасливими людьми, долі яких докорінно змінилися, бо вони пізнали Бога Живого! Неварто зневажати те, що поважає Бог.
 
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: newroman від 07 Травня 2008, 18:04:22
Цитувати (вибране)
Залізна логіка!!!  Скажіть, життя скількох людей змінилося від того, що ви особисто так правильно тлумачите Біблію?
То не я тлумачу, а Церква так тлумачить. Ці тлумачення базуються на Православній Тлумачній Біблії.
Цитувати (вибране)
Якщо ви все правильно розумієте, то чому тоді так мало плодів маєте в своєму житті?
Наші плоди постануть перед нами на суді Божому, тоді будете рахувати їх. Ніхто сам собі плодів не рахує, це може привести до гордості та, по рос. прєлєсти.
Цитувати (вибране)
Та те, що сьогодні роблять протестанти також варте уваги і поваги

Може і варте.  Та вище йшлося про тлумачення Біблії.
Цитувати (вибране)
вони провідують в тюрмах, займаються безпризорними дітьми (самі беруть їх на всиновлення або знаходять їм батьків), реабілітують алко та наркозалежних, годують бомжів, піднімають бізнесменів, політиків, які б переживали за країну, цілодобово моляться за народ, за країну, створюють міцні сім`ї. Вони відповідають на потреби суспільства
Добрі діла, чудово. Та на мою думку, що під цими добрими справами криється корисливі цілі. Наприклад, сплата пожертви у вигляді десятини, вербування вірних.
Я вас не зневажаю, мені жаль людей, що відійшли від Церкви.
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: newroman від 07 Травня 2008, 23:19:06
От вам приклад. Вітчим моєї дружини працював грузчиком у протестантів в Калуші. Вони там тримають звязки з Бельгією і до них приходить допомога малозабезпеченим, дітям-сиротам і т.д. Так от, ставлення до нього було як до якогось нижчого, навіть не знаю як сказати, недостойного чи, що. Вони навіть не хотіли дати йому помитися після важкої роботи, хоча в них там є і душ і все необхідне. Раз він хотів зайти до них там де вони моляться, але вони просто його непустили туди. Платня також була в скупою. І він, зрештою, довго там не пропрацював, хоча хлоп з села, працьовитий, сам релігійний і серйозний, простий і прямий.
Ну які висновки я з цього можу зробити про протестантів. Ви добрі і лагідні, тільки для тих хто для вас є корисним. А решта вас не цікавить.
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: Juli від 08 Травня 2008, 13:11:36
Мій тато працював у протестантів, коли мені було років 12. Це був час, коли він найбільше в своєму житті вірив у Бога і довіряв пасторам. Для мене цей час запам`ятався світлим і добрим, мій тато в цей період був особливо уважний до нас з мамою (думаю це не випадково). Моє позитевне відношення до протестантів зросло в той час ще більше. Пам`ятаю, як тато повіз був всю нашу родину (маму, бабцю, сестру, брата...) на конференцію до протестантів, приїздили тоді якісь амереканці - ціла делігація. Вони молилися за нас, мені сподобалося, але на проповіді ніхто залишатися не хотів, крім мене, але я була мала і мене ніхто не слухав. Тоді я вперше в житті побачила вживу африканця, який проповідував по телебаченню (7 канал). Це був мій улюблений проповідник! я часто малою дивилася його проповіді по телебаченню.
З рештою, у кожного свої погляди.
Я знаю безліч протестантів, які відкривають власні бізнеси з ціллю допомагати на вилучені кошти іншим. Наприклад, дві жінки з Франківська відкрили власну справу, зареєстрували благодійний фонд і опікуються 89 дітьми з неблагополучних сімей. А таких людей безліч по Україні. Просто вони роблять свою роботу не за для слави, тому їх не знають, але приходить час, коли діла почнуть говорити за себе і Церква стане вище всіх гір!!! Протестанти - найбільша частина суспільства (на Україні точно), яка безкорисно займається соціальною роботою. Просто вони зрозуміли серце Бога і вболівають за людей.
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: doktor-maks від 10 Травня 2008, 13:41:28
Молитись за померлих - це також водительство Святого Духа. Бо краще молитись, нехай навіть за померлих, ніж не молитись взагалі. Якщо Господь відповідає і відчуваєш мир і радість в серці, чому ні? Або почуття світлого суму і досконалого жалю...
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: newroman від 10 Травня 2008, 23:09:57
Молитва за всякого померлого

Помяни, Господи, Боже наш, у вірі й
надії на життя вічне спочилого раба Твого,
брата (сестру) нашого (імя) як Милосердний
і Чоловіколюбний, відпускаючи гріхи та
згладжуючи неправди, полегши, даруй і
прости всі його провини вільні й невільні,
визволи його від вічної муки та вогню геєн-
ського і дай йому вічні Твої блага, наготовані
для тих, що люблять Тебе. Коли ж і згрішив він,
та не відступив від Тебе і безсумнівно в Отця, і
Сина, і Святого Духа, Бога, Тебе, в Тройці сла-
вимого, вірував і Одиницю в Тройці і Тройцю в
Одининці православно аж до останнього свого
подиху визнавав. Будь милостивим до нього і
віру в Тебе замість діл прийми і з святими
Твоїми, як Щедрий упокой: нема чоловіка, що
жив би і не згрішив. Ти один тільки без усякого
гріха, і правда Твоя - правда вічна, і Ти один Бог
милости і щедрот, і чоловіколюбства, і Тобі славу
возсилаємо, Отцю, і Сину, і Святому Духові, нині,
й повсякчас, і на віки віків. Амінь.
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: A.L.V від 11 Травня 2008, 01:21:52
Ну які висновки я з цього можу зробити про протестантів. Ви добрі і лагідні, тільки для тих хто для вас є корисним. А решта вас не цікавить.
2newroman
 1  Також не судіть, щоб не суджено й вас; і не осуджуйте, щоб і вас не осуджено; прощайте, то простять і вам.
(Лук.6:37)
 2 41 Чого ж в оці брата свого ти заскалку бачиш, колоди ж у власному оці не чуєш?
42 Як ти можеш сказати до брата свого: Давай, брате, я заскалку вийму із ока твого, сам колоди, що в оці твоїм, не вбачаючи? Лицеміре, вийми перше колоду із власного ока, а потім побачиш, як вийняти заскалку з ока брата твого!
 (Лук.6:41-42)
Добра людина із доброї скарбниці серця добре виносить, а лиха із лихої виносить лихе. Бо чим серце наповнене, те говорять уста його!
(Лук.6:45)
 Ви маєте на увазі,якщо я протестант (або не православний) то я вже поганий??? І тобто ВСІ українці гарні а ВСІ москалі погані ? (якщо протестанти погані вони не українці =)) =)) =)) ) ?
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: newroman від 11 Травня 2008, 22:18:30
Судити і робити висновки чи розсуждати це різні речі. Я вже писав, що мені жаль людей, які відійшли від Церкви.
А висновок я зробив із живого прикладу близької людини, а не зі слухів чи пліток.
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: Juli від 12 Травня 2008, 09:49:18
В любій конфесії чи деномінації, серед будь-якого народу є "козли" і "вівці". Церква (будь-яка) створена для всіх людей! Тому логічно, що приходять туди люди з різним вихованням, різними характерами і стереотипами. Всі в процесі вдосконалення, але у кожного свій рівень пізнання Бога. Порівнювати людину (будь-якої конфесії) можна лише з нею самою в минулому і в майбутньому. Іншими словами: ким була, ким стала, ким має стати - це єдине правильне судження про людину. Головне побачити чи знаходиться дана особа в процесі вдосконалення. Якщо так, можна передбачити її, щоб потім не розчаровуватися в ній. Часто люди поспішно роблять висновки щодо віруючих і, взагалі, людей.
Колись мені задали запитання: "Є щось, що дратує вас у людях?" Я відповіла: "Мене нічого не дратує в людях, я люблю людей і можу поставити себе на їх місце. Я розумію, що всі були виховані по-різному, когось любили, когось били чи гвалтували, комусь все дозволяли і виховували егоїстом...Але кожна людина - це особистість, з якою можна порозумітися."
 
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: Juli від 23 Травня 2008, 14:41:10
Продолжаем по теме:

Наслоение языческих традиций столетиями формировало антихристианский образ мышления славянского народа, которое идет в разрез Священному Писанию. Религиозные обряды мумифицировали живое Тело Христово, превратив его в музей средневековых костей. Библия столетиями была недоступна для широких масс, в сознание которых под маской христианства было внедрено множество выгодных культов.

Традиционно через неделю после Пасхи православные христиане совершают особые поминальные дни, так называемые родительские субботы. Так же широко распространено поминовение родственников, годовщины их смерти.

Можем ли мы, живые, хоть как-то помочь нашим умершим близким обрести спасение и лучшее устройство в загробной жизни? За ответом, в первую очередь, необходимо обратиться к Слову Божьему.

Иисус Христос рассказывает в Евангелии от Луки историю о богаче и нищем, которые умерли и оказались в разных измерениях загробного мира. Богач попал в ад, а нищий был отнесен ангелами в рай, на «лоно Авраамово». В аду, будучи в муках, богач поднял глаза свои, увидел вдали Авраама и Лазаря на лоне его и возопил: отче Аврааме! Умилосердись надо мною и пошли Лазаря, чтобы омочил конец перста своего в воде и прохладил язык мой, ибо я мучаюсь в пламени. Но Авраам сказал: чадо! Вспомни, что ты получил уже доброе твое в жизни твоей, а Лазарь – злое, ныне же он здесь утешается, а ты страдаешь, и сверх того между нами и вами утверждена великая пропасть, так что хотящие перейти отсюда к вам не могут, так же и оттуда к нам не переходят» (Лук.16:19-26).

Слово Божье обращается к живым, призывает всех к покаянию, изменению образа жизни здесь, на земле. И после сей жизни нет никакой возможности для покаяния. Поэтому молиться необходимо не за мертвых, а за живых.

Умершие родственники находятся в недосягаемом для нас, живых, измерении, и любой контакт с ними порицаем Богом, потому что вводит нас в спиритизм – общение с бесами, выступающими под масками знакомых нам людей. Библия категорична в этом вопросе – место колдунов, чародеев и чревовещателей в «озере огненном» вместе с сатаной.

Уход за могилой - наш сыновний долг и акт почтения, но душа умерших близких уже не в нашей власти, поэтому даже приветствовать их, приходя на могилу – мерзость перед Богом. Тем более устраивать поминальные пиршества на этом месте. Смерть – удел дьявола, поэтому на кладбищах полно его агентов, ищущих чистую обитель живой души. Не подвергайте себя вторжению дьявола, участвуя в подобных ритуальных оккультных действах. Писание предупреждает нас: «Не давайте места дьяволу», не пейте с ним «на брудершафт» - дорого обойдется, ведь у него не бывает друзей.

Нужно наслаждайться Господней победой, открывшейся в нас потоком воды живой, радоваться жизни! Смерть - не удел для христиан.

Поминальные 9-ый, 20-ый и 40-ой день после смерти традиционно связывают с учениями о «мытарствах» и о «чистилище», но что это такое?

Католическая церковь придерживается этого лжеучения, корни которого уходят в глубины древности: его знала еще Шумеро-Вавилонская цивилизация. Древние египтяне в своей «Книге мертвых» пишут о том же. Принцип этого лжеучения чрезвычайно прост - откуп от грехов добрыми делами, которыми человек «зарабатывает» рай. В христианстве до Х столетия ничего не знали о «мытарствах», но в 940 году была написана книга, открывшая дорогу в официальную Православно-Католическую Церковь Византийской империи для древних мистических ересей. Это бестселлер «преподобного» Василия Нового - «Мытарства блаженной Феодоры». Книга повествует, что, якобы, «у преп. Василия была послушница Феодора, которая много служила ему; приняв иноческий чин, она отошла ко Господу. Одному из учеников преподобного, Григорию, захотелось узнать, где находится по своем преставлении Феодора, сподобилась ли она от Господа милости и отрады за свое служение…»

Любопытство подтолкнуло несчастного монаха на контакт с духом нечистым, который, явившись под видом умершей, поведал доверчивому Григорию новое учение, которое с тех пор известно как “учение о мытарствах”.

“Феодора” рассказала, что, якобы, покупала себе спасение своими добрыми делами и молитвами за нее старца Василия. Вот, к примеру, рассказ о прохождении первого из двадцати мытарств: “...сначала нас встретили воздушные духи первого мытарства, на котором испытываются грехи празднословия. Здесь мы остановились. Нам вынесли множество свитков, где были записаны все слова, какие я только говорила от юности моей, все, что было сказано мною необдуманного и, тем более, срамного... Глядя на эти свитки, я молчала будто лишенная дара речи, потому что мне нечего было им отвечать: все, что было у них записано, была правда... Но святые Ангелы, водившие меня, положили конец моему испытанию на первом мытарстве: они покрыли грехи мои, указав лукавым на некоторые из бывших моих добрых дел, а чего не доставало из них на покрытие моих грехов, добавили из добродетелей отца моего преподобного Василия...» 

Но в Библии, являющейся источником Истины для каждого христианина, мы видим совершенно другой план нашего спасения. Не путем откупа добрыми делами и молитвами за отпущение чужих грехов. Вечность наша зависит не от того, чья же чаша весов перевесит, наша или бесовская. Вечность зависит от нашей веры в Бога, "потому что делами закона не оправдается пред Ним никакая плоть; ибо законом познается грех.(Рим.3:20)"

Апостол Павел предупреждает нас: «если бы даже мы или Ангел с неба стал благовествовать вам не то, что мы благовествовали вам, да будет анафема» (Гал. 1:8,9).

Спасение - это Божий дар, Его святой подарок и благодать безвозмездная! Мы получаем "оправдание даром, по благодати Его, искуплением во Христе Иисусе,которого Бог предложил в жертву умилостивления в Крови Его через веру, для показания правды Его в прощении грехов, соделанных прежде, (Рим.3:24,25)"  

Сказано также: “Бог, богатый милостью, по Своей великой любви, которою возлюбил нас, и нас, мертвых по преступлениям, оживотворил со Христом... Ибо благодатью вы спасены через веру, и сие не от вас, Божий дар: не от дел, чтобы никто не хвалился” (Еф.2:4-9).

Если человек рожденный свыше христианин, то ему не надо из кожи лезть вон для того, чтобы зарабатывать Рай. Он имеет его уже сегодня!
Відповідь від: 23 Травня 2008, 14:39:18
Никогда еще не писала таких длинных постов. Но тема очень обширная... так что, читайте и делайте выводы, господа!!!
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: newroman від 23 Травня 2008, 22:29:15
Цитувати (вибране)
так что, читайте и делайте выводы, господа!!!
ггг... попробуем  ;)
Цитувати (вибране)
Можем ли мы, живые, хоть как-то помочь нашим умершим близким обрести спасение и лучшее устройство в загробной жизни? За ответом, в первую очередь, необходимо обратиться к Слову Божьему.

Иисус Христос рассказывает в Евангелии от Луки историю о богаче и нищем, которые умерли и оказались в разных измерениях загробного мира. Богач попал в ад, а нищий был отнесен ангелами в рай, на «лоно Авраамово». В аду, будучи в муках, богач поднял глаза свои, увидел вдали Авраама и Лазаря на лоне его и возопил: отче Аврааме! Умилосердись надо мною и пошли Лазаря, чтобы омочил конец перста своего в воде и прохладил язык мой, ибо я мучаюсь в пламени. Но Авраам сказал: чадо! Вспомни, что ты получил уже доброе твое в жизни твоей, а Лазарь – злое, ныне же он здесь утешается, а ты страдаешь, и сверх того между нами и вами утверждена великая пропасть, так что хотящие перейти отсюда к вам не могут, так же и оттуда к нам не переходят» (Лук.16:19-26
Уважаемая джули. Ви ж добре знаєте, що тлумачення цього вірша не відповідає істинному значенню цих слів. Навіщо ж, повторюю, НАВІЩО, ви вводите в оману нашу калуську молодь ???
Ну ми ж уже говорили про цей вірш. І про те, що це  Старий Завіт, а це означало, що тоді, дійсно всі ішли до пекла. Але і в Старому Завіті є місця де навіть пророки моляться за померлих.
Цитувати (вибране)
Умершие родственники находятся в недосягаемом для нас, живых, измерении, и любой контакт с ними порицаем Богом, потому что вводит нас в спиритизм – общение с бесами, выступающими под масками знакомых нам людей. Библия категорична в этом вопросе – место колдунов, чародеев и чревовещателей в «озере огненном» вместе с сатаной.
Цілком згідний. Амінь.
А до чого тут це. Що молитва це спіритичний сеанс. Ми молимося Богу за помилування і полегшення страждань померших, а не входимо з ними в контакт.
Цитувати (вибране)
Уход за могилой - наш сыновний долг и акт почтения, но душа умерших близких уже не в нашей власти, поэтому даже приветствовать их, приходя на могилу – мерзость перед Богом.
А це взагалі брєд якийсь.
Ви що за книжецію на росейськом языке начитались.  :)

Назва: Молимось за померлих
Відправлено: doktor-maks від 23 Травня 2008, 23:04:59
Ви що за книжецію на росейськом языке начитались.  :)
Проблєма русского язика в Украінє  ;)  =))
Відповідь від: 23 Травня 2008, 22:54:39
Традиционно через неделю после Пасхи православные христиане совершают особые поминальные дни, так называемые родительские субботы
Так називаємиє гробкі
Відповідь від: 23 Травня 2008, 22:58:33
Умершие родственники находятся в недосягаемом для нас, живых, измерении
Невже?
Відповідь від: 23 Травня 2008, 23:00:57
любой контакт с ними порицаем Богом, потому что вводит нас в спиритизм – общение с бесами, выступающими под масками знакомых нам людей.
Молитва, на Вашу думку, контакт чи медитація?
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: newroman від 23 Травня 2008, 23:05:59
Цитувати (вибране)
Это бестселлер «преподобного» Василия Нового - «Мытарства блаженной Феодоры».
Ну чьо вы, уважаемая. Этот, как вы, написали, бестселлер, написал вовсе не Василий, а его ученик Григорий.
Цитувати (вибране)
Любопытство подтолкнуло несчастного монаха на контакт с духом нечистым, который, явившись под видом умершей, поведал доверчивому Григорию новое учение, которое с тех пор известно как “учение о мытарствах”.
Если внимательно читали книгу, то вспомните, что Григорий сразу после сна был у Василия и тот подтвердил его рассказ.Поклонившись преподобной Феодоре, Григорий вернулся домой, и в это самое мгновение, проснулся и стал размышлять, где он был и что было всё то, что он слышал и видел. Он боялся, не бесовское ли это наваждение, и пришел к учителю. Тогда преподобный Василий сам рассказал то, что видел Григорий, и просил его записать всё виденное и слышанное на пользу ближних.
Про життя і митарства блаженної Феодори.http://days.pravoslavie.ru/Life/life3203.htm
Цитувати (вибране)
Молитва, на Вашу думку, контакт чи медитація?
Молитва - це звертання,розмова наша з Богом. Отже це контакт з Богом.
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: doktor-maks від 23 Травня 2008, 23:08:45
Уход за могилой - наш сыновний долг и акт почтения, но душа умерших близких уже не в нашей власти
На цьому треба було поставити крапку, бо далі
поэтому даже приветствовать их, приходя на могилу – мерзость перед Богом
дійсно маячня
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: newroman від 23 Травня 2008, 23:16:57
Цитувати (вибране)
9-ый, 20-ый и 40-ой

Ооо, цікаво. А до чого тут 20-й день. Може поясните.
На 9-й відбувається друге поклоніння Богові.
Сороковий день, є днем визначення участі душі в загробному житті.
Цитувати (вибране)
Смерть - не удел для христиан.
Бог не створював смерті. Вона прийшла у світ через гріх людини.
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: doktor-maks від 23 Травня 2008, 23:23:42
Никогда еще не писала таких длинных постов
То лі єсчо будєт?  ;)
http://www.godembassy.org/ru/news/news_publ.php?showdetail=2830

Відповідь від: 23 Травня 2008, 23:21:44
Автора в студію!  :D
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: Juli від 26 Травня 2008, 14:18:28
Точно, але там автор не підписався. :-D
Відповідь від: 26 Травня 2008, 14:15:00
Ви що за книжецію на росейськом языке начитались.
Макс дав зсилку, даного тексту - я погоджуюсь з автором.
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: NetomaN від 27 Травня 2008, 21:53:14
“Моліться один за одного”. (Як. 5:16)
“У Бога всі живі”. (Лк. 20:38)

Ще в Старому Завіті молились за померлих. Так, наприклад, Варух молився за померлих ізраїльтян (3:4-5). Юда Маккавей — за полеглих воїнів (12:43). Молитви, як засоби, що полегшують загробне життя, поєднувались з благодіяннями. Подача милостині за померлих існувала при Мойсеєві (Втор. 26:14).

Також є вказівка на існування благодіянь за померлих і в послідуючі часи старозавітньої історії. Так, праведний Товит в передсмертному заповіті говорить свойому синові Товії: “роздавай хліб при гробі праведних…” (4:17). А пророк Єремія називає тих, після смерті яких не буває благодіянь, відкинутими від Бога (17:7). Значить, блаженні ті, після смерті яких бувають благотворіння, що спонукають інших людей до молитов за померлих.

Премудрий Ісус син Сіраха пише “Померлого не позбавляй милостині” (17:36). А яку милостиню може виявити померлому той, хто живе, окрім молитви? В часи апостолів також було звичаєм поминати померлих наставників (Євр. 13:7). “Моліться один за одного”, “за всіх людей” (1Тим. 2:1) і “у всякий час” (Єф. 6:18-19), — пише св. ап. Павло. Значить, ми зобов’язані молитися і за живих і за померлих. “Чи живемо, чи вмираємо, — завжди Господні” . “У Бога всі живі” (Лк. 20:38). До померлих ми зобов’язані постійно возгрівати любов, “яка ніколи не перестає” . Вони моляться за нас (Об. 6:9-10), і ми повинні молитися за них, тим більше, що помираємо всі з гріхами (Як. 3:2).

Відпущення гріхів можливе не тільки в цьому, але і в загробному житті. Це видно зі слів Самого Спасителя: “Якщо хто скаже на Духа Святого, не проститься йому, ні в цьому віці, ні в майбутньому” (Мф. 12:32). В цьому віці гріхи прощаються через покаяння, а в майбутньому — через молитви і приношення безкровної жертви.

Ап. Павло молився за те, щоб Онисифор отримав милість Божу на суді після смерті (2Тим. 1:16,18). Якщо апостол молився, щоб Онисифор отримав милість Божу після смерті, то і всі християни, наслідуючи його (Фил. 3:17), можуть і повинні молитися за своїх ближніх, щоб вони отримали після смерті помилування від Бога.

Ісус Христос перед хресною смертю молився за учнів, яких Він залишив, і за блага для них в загробному житті, тобто про те, що складає предмет молитви за померлих. “Отче! — говорив Він, — хочу, щоб там, де Я, і вони були зі Мною, щоб бачили славу Мою.” (Ів. 17:24).

“Христос панує над мертвими” (Рим. 14:9) — говорить ап. Павло. До Нього ми звертаємось зі своїми молитвами за померлих. Він має ключі від пекла і смерті (Об. 1:18), отже може полегшити участь тих, що знаходяться в місці мук, бо Царство Небесне не обмежується тими, що живуть на землі, а простягається і до області тих, що померли з вірою в Його викупні заслуги (Рим. 14:9). “Йому дана всяка влада на небі і на землі” (Мф. 28:18). Христос обіцяв: “коли чого попросите в ім’я Моє, Я те зроблю” (Ів. 14:14). Ми твердо віримо, що наші молитви не надаремні й не безплідні, тим паче, що вся Церква Христова молиться за своїх спочилих дітей. А Церква є Тіло Самого Христа “повнота Того, хто наповнює все у всьому” (Єф. 1:23). Чи її Господь не послухає? Ап. Іван запевняє нас: “Ось яке дерзання ми маємо до Нього, що коли попросимо чого згідно волі Його, Він слухає нас” (1Ів. 5:14).

Поки нема ще остаточного суду над померлими, після чого наступить смерть друга (Об. 20:14), ми й молимо Бога позбавити наших померлих цієї другої смерті, просимо упокоїти їх зі святими, де немає ні хвороби, ні печалі, ні зітхання, але життя вічне.
Крім молитв за померлих, найбільш дієвий засіб для надбання їм милості Божої — це принесення за них безкровної жертви. В Православній Церкві часточки, які вийнято з просфори в пам’ять померлих, після причастя живих віруючих, опускаються в св. Чашу з молитвою: “Омий, Господи, гріхи тих, що тут поминалися, Кров’ю Твоєю Дорогоцінною, молитвами святих Твоїх”.

Не намарно, — вчить св. Іван Золотоуст, — узаконено апостолами творити перед страшними тайнами поминання спочилих: вони знали, що велика буває від цього користь для спочилих; не даремні моління, не даремні милостині: все це встановив Дух Святий, бажаючи, щоб ми отримували користь один через одного”.

Християни всіх часів і народів завжди молилися за своїх померлих. Про це ясно свідчать древні Літургії. Так, наприклад, в Літургії св. ап. Якова є молитви за померлих, які перейшли і в Літургії св. Івана Золотоуста і св. Василія Великого. Ці Літургії схвалені VI-м Вселенським Собором.

Загробна участь грішників полегшується і милостинями убогим. Подачею милостині збільшується число людей, що моляться за спасіння душі спочилого і разом з тим виконують слова Ісуса Христа: “Тому що ви зробили це (милостиню) одному з цих братів Моїх менших, то зробили Мені” (Мф. 25:40).
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: Juli від 02 Червня 2008, 17:21:01
Якщо ви вже все зробили, всім знедоленим живим допомогли і більше для вас роботи немає, моліться, брати, за померлих. :-D
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: doktor-maks від 14 Листопада 2008, 00:06:07
Роль молитви за померлих у житті Православної Церкви, каже священик Свято-Феодосіївської церкви, що в Луцьку, протоієрей Богдан Гринів, – це велика рятівна сила для людини, яка померла, для її душі, яка відійшла у вічність. Тому що за гробом людина не може каятися. Бо ще псалмоспівець Давид говорив, що після смерті немає каяття. Православна Церква вчить, що через молитву Господь воскрешав і оздоровлював людей. І тому бере своє вчення зі Святого Письма, щоб за молитвами інших люди ставали здоровими, закликає своїх вірних молитися за померлих, щоб їх душі були очищені від гріхів.

Поки людство в очікуванні Другого Пришестя Христа, всі душі, які після свого земного шляху перебувають далеко від Бога, ще можуть сподіватись на спасіння, якщо в цьому світі є хоч одна людина, яка здатна палко молитися за їх спасіння. Самі ж ті, хто відійшли в інший світ, не здатні молитись за себе. Лише святі можуть просити в Бога потурбуватися про інших.

– Святі угодники Божі, найперше, моляться не тільки за живих, але вони моляться і за померлих, – продовжує отець, – тому що в Об’явленні Йоана Богослова читаємо, що біля Престолу Божого стояли старці, які день і ніч підносили свій голос, – значить, вони підносили молитву за всіх, як живих, так і померлих, тому що молитва єднає Церкву Небесну і земну.

– Але ж вони теж свого часу були померлими?

– Але Сам Господь сказав: «Де Я, там буде слуга Мій», який у своєму житті наслідував життя Ісуса Христа і йшов Його дорогою. Навіть апостоли задавали питання Ісусові Христу про те, що вони покинули свої домівки й пішли за Ним. Ісус Христос сказав: «Ви посядете на престолах колін 12-ти Ізраїлевих, і будете там, де Я».

Тому так важливо, аби батьки змалку привчали своїх дітей до Церкви, до віри як майбутніх молитовників за них після смерті. Однак така ситуація, згідно з ученням Церкви, зберігатиметься лише до Страшного Суду, допоки місце перебування душ визначене тимчасово. Після нього доля кожної душі вирішиться назавжди. І не солодко буде тій, яка потрапить у пекло. Тоді вже станеться остаточна духовна загибель людини. Але душа житиме, бо нестиме довічні покарання за скоєні гріхи. Якби вона померла, то марне було б Воскресіння Христове. І рівноправними були б ті, хто чинили добро, і ті, хто чинили зло. Але це неможливо. Господь хоче спасіння кожного, але до Його обителі не можуть потрапити нерозкаяні.

Повний текст http://www.pravoslavja.lutsk.ua/vev/stattja?newsid=216
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: yurko від 20 Квітня 2009, 23:20:00
  Наведена Джулі притча, на мій погляд, аж ніяк не говорить про те, що молитви живих не можуть допомогти душам померлих. Там лише сказано, що не можна з пекла перейти у Рай і навпаки. Але це якщо сприймати буквально. А якщо до тієї цитати додати "...І в друге прийде зі славою, судити живих і мертвих...". А для чого судити мертвих, якщо вони вже і так на віки у пеклі.

А друге питання ще цікавіше. намічається неувязка, бо Джулі наводить вірші з 19 по 26 -й, а якраз перед тим у віршах з 13 по 18 наводяться слова Ісуса про те, що не можна одночасно служити і богові і мамоні. А на насмішки фарисеїв відповідає "Ви себе видаєте за праведних перед людьми, але ваші серця знає Бог. Що бо високе у людей, те перед Богом гидота".
Та й навіть Авраам говорить багачеві, що той вже мав розкоші за життя, то й досить з нього.
Дивним виглядає те, що Ісус не говорить тут про те, чи був багач побожним і чи був побожним бідний, але якраз протиставляє багатство можливості мати життя вічне у раю. І там же далі у 18-й главі йдеться про багатого юнака і "верблюда, що має пройти крізь вушко голки".

Чому Ісус не говорить, що лише будучи багатими і успішними ми можемо піти за ним, але навпаки стверджує, що матеріальні блага віддаляють нас від Нього? Адже Він жодного слова на просто так не вимовив!

Та простий приклад. Я був у Німеччині і там у одному селі жили поряд люди направду багаті, мільйонери і прості , а навіть бідні люди. Я бував у гостях і у одних і у других. І  от якось один чоловік з тих що ледво кінці з кінцями зводив запитав мене чим мене Антон (так звали місцевого багатія) пригощав, а я відповів, що нічим, але пропонував, а я ввічливо відмовлявся. А він і каже, а от бачиш, а ми бідно живемо, але завжди поділимося тим що маємо.
І хоч він не був надто доброю і щирою людиною, але сказав дуже мудру річ. Справжні меценати і добродійники то не багатії, а бідняки бо віддають не крихту з барського столу, а частку із власної неповної тарілки.
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: romashkin від 21 Квітня 2009, 17:41:17
Адже Він жодного слова на просто так не вимовив!
прошу пояснити, не конче Юрка.
http://www.sscn.com/bible/chapter.cgi?2761021+ukrbible
Цитувати (вибране)
34Не думайте, що Я прийшов, щоб мир на землю принести, Я не мир принести прийшов, а меча.
35 Я ж прийшов порізнити чоловіка з батьком його, дочку з її матір'ю, і невістку з свекрухою її.
36 І: вороги чоловікові домашні його!
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: Juli від 21 Квітня 2009, 21:24:30
і мертвих...
Мається на увазі мертві духовно. Людина, яка не народилася від Духа Божого - мертва духовно.
Є ще таке місце: "Но Иисус сказал ему: иди за Мною, и предоставь мертвым погребать своих мертвецов."
(Матф.8:22) Як мертві можуть ховати мертвих?
Біблія пише, що Христос ожив нас, які були мертві. "Бог, богатый милостью, по Своей великой любви, которою возлюбил нас,
и нас, мертвых по преступлениям, оживотворил со Христом, - благодатью вы спасены, - и воскресил с Ним, и посадил на небесах во Христе Иисусе..."(Еф.2:4-6)

не можна одночасно служити і богові і мамоні
Служіння мамоні - це гроші заради грошей. Коли гроші стають самоціллю, вони оволодівають серцем людини. Так, багатому важче увійти в Царство Боже, бо він робить своє багатсьво опорою, але Ісус не сказав, що це не можливо. Можливо, але прийдеться себе ламати, змінювати себе, своє відношення. Як часто люди озираються назад, і кажуть: "Як добре було жити при комунізмі..." Ці люди були багаті, тобто, було в їхньому житті щось цінне. А Ісус говорить, що такі люди ненадійні для Царства Божого. Отже, кожен, незалежно від матеріального статку, може мати свій "скарб", щось дуже цінне, що важко лишити, щоб слідувати за Христом. Є велика різниця в тому, як служать Богу ті, кому нічого було втрачати, і ті, хто вважав себе достатньо порядною людиною. Щоб іти за Христом, все має врешті решт втрати цінність, щоб справжнім скарбом став Христос. "Но что для меня было преимуществом, то ради Христа я почел тщетою."(Фил.3:7) От саме цим "преимуществом", "скарбом", яке є в житті кожного знас, і варто знехтувати, щоб слідувати за Христом.
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: yurko від 21 Квітня 2009, 21:38:01
рошу пояснити, не конче Юрка.
http://www.sscn.com/bible/chapter.cgi?2761021+ukrbible

Вибач, але не знаю що саме тебе у тих словах здивувало, тим більше, що ти, на відміну від тих кому то говорилося, добре знаєш історію гонінь перших християн.

А на рахунок того, що родичі твої вороги, теж просто пояснити. От уяви, що все що вчить православна (наприклад) церква - дійсно правда, уяви жахи вічності у пеклі. А вся твоя сім'я - служителі ПБ і вони з тебе сміються і стараються навернути у свою "правильну" віру. Ти ж не в змозі врятувати їх душі, то хіба треба згубити свою, за компанію?
Відповідь від: 21 Квітня 2009, 21:33:27
До Джулі. Питання. Чому ви постійно робите наступне: коли вам вигідно трактувати Біблію буквально - трактуєте буквально. Коли ж вам щось не підходить під вашу доктрину, ви просто говорите людям, що насправді малося на увазі зовсім інше.

Дійсно вираз хай мерці самі ховають своїх мертвих не є буквальним. Навіть у сучасному світі часто так говориться. Наприклад коли люди у Хіросімі хоронили рідних.
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: romashkin від 21 Квітня 2009, 22:45:48
Як що здивувало. почнемо по порядку.
Не думайте, що Я прийшов, щоб мир на землю принести, Я не мир принести прийшов, а меча.
І до чого тут гоніння? Вчення Христа - це любов, чи не так? Може хтось більш аргументовано пояснить?
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: newroman від 21 Квітня 2009, 22:57:14
Юра правильно написав про гоніння. Саме це і мається на увазі у цих цитатах.
Якщо один з членів сімї приймав християнство, а інший залишався язичником, чи був мир у цій сімї ? І заради миру в родині істиний християнин ніколи не відречеться Христа, а буде зі всіх сил схиляти інших в сімї до Христа. От і роздори в сімї. А сімя як відомо це модель держави. Що в сімях те в державі твориться. Від меча багато загинуло в перші століття за Христа, за віру. І батьки видавали дітей і діти батьків на старату, через християнство.
До прикладу історія мученицької смерті великомучениці Варвари, батько котрої, Діоскор, власноруч мучив її, і відсік голову за те що вона таємно прийняла християнство і відреклася язичництва. До речі мощі її зараз покояться у Києві у Володимирському соборі.
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: romashkin від 21 Квітня 2009, 23:00:21
тобто ви погоджуєтесь з тим, що Христос прийшов не для миру, а для меча?  :duvno
це ж перекреслює все вчення Нового Завіту
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: newroman від 21 Квітня 2009, 23:14:40
Христос прийшов щоб відкрити здатність людині до сприйняття Царства Божого. Щоб знищити смерть і владу гріха над людиною. Щоб показати шлях до спасіння, яким Він і є.
Христос прийшов одним на спасіння - для тих хто прийняв його вчення і самого Його як Бога, Месію, а іншим на спокусу, хто не прийняв його.
Звісно ж що його наука це любов і мир. Хіба через це його розіпяли іудеї? Через те що він "будучи людиною, робить себе Богом". А язичники були багатобожні, і поклонялися декільком богам. А тут християни кажуть що їх Бог є істинним Богом.
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: romashkin від 22 Квітня 2009, 08:32:10
гарний спіч, але нічого по питанні.
Зауважте, дивний захист від гонінь. Чомусь мечем, а не щитом. А меч - це кров.  :!!
Власне в тих цитатах вся суть християнства. Тут явне проповідуванння міжрелігійних і міжконфесійних ворожнеч. За чим ми можемо спостерігати на протязі усього періоду існування християнства (Христові походи, інквізиція). Але, як кажуть, з пісні слів не викинеш.  ;)
Навіть у нас на форумі можна спостерігати дивну поведінку деяких християн, які вже дуже буквально і щиро сприймають все що написано в Слові Божому. Я все ж дотримуюсь позиції, що книги писані людьми і для людей, але не сучасних. Тому і трапляються подібні ляпи. Що колись вважалось чеснотою, тепер засуджується суспільством.
Це звичайно моя особиста думка. Але сучасне суспільство переросло тогочасне християнство. Ми бачимо, на які уступки іде церква для утримання хоч якоїсь ваги. З роками може і появиться ще новіший Завіт. але то вже лірика...  ;)
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: DVania від 22 Квітня 2009, 08:39:56
Книги написані для людей,але чому не для сучасних?Візьміть десять заповідей,що там не підходить сучасній людині.
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: yurko від 22 Квітня 2009, 08:43:59
Згідний лише з тим У Ромашкіна, що якщо сприймати все буквально то можна наламати дров.
Так багато змінилося, але наприклад 10 заповідей хоч іще Старо Завітні а не втратили актуальності.
Як вже хтось писав, у Біблії, та ще й у Старому Заповіті багатезно насильства і дій, які на перший погляд не в'яжуться із "добрим" Богом.
Давайте  все ж у цій темі повернемося до головного її питання, чи треба і чому або чи не можна і чому молитися за померлих.

А про слова Ісуса продовжимо у сусідній темі"Релігія - Вічна суперечка"
Відповідь від: 22 Квітня 2009, 08:43:27
Ади як ми одночасно то саме написали  ;)
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: Juli від 22 Квітня 2009, 10:11:34
34Не думайте, що Я прийшов, щоб мир на землю принести, Я не мир принести прийшов, а меча.
35 Я ж прийшов порізнити чоловіка з батьком його, дочку з її матір'ю, і невістку з свекрухою її.
36 І: вороги чоловікові домашні його!

Тут мова йде якраз про розділення через віру. Коли я покаялася всі мої подружки, сказали, що я збожеволіла, перестали приходити до мене. Мама сказала збирай свої речі і йди в свою церкву. Це для мене був шок! Але я точно знала, що Бог Живий. І відмовитися від церкви для мене означало зрадити Христа, бо Він відкрився мені Сам і не в церкві. Тепер я розумію, що це було для мене випробуванням. Я була дуже радикальна в своїй вірі  і сказала, якщо мене виженуть з дому, я не задумуючись піду. Хоча насправді мені було дуже неприємно і страшно, я люблю своїх батьків, але я вже пізнала Бога і зрозуміла, що Йому належить все. Та вже на наступний день атмосфера змінилася. Сьогодні всі родичі погоджуються, що церква позитивно вплинула на мене. З подружками я теж спілкуюся, маю нормальні стосунки. Але бувають і інші ситуації, коли віруючій людині так і не вдається дійти консенсусу з ближніми. "Предаст же брат брата на смерть, и отец - сына; и восстанут дети на родителей, и умертвят их;и будете ненавидимы всеми за имя Мое; претерпевший же до конца спасется." (Матф.10:21,22) Так у апостола Перта розпалася сім`я, вони відмовилися слідувати за ним, а він був покликаний Самим Богом. То кого він мав вибрати? Це те, про що йшлося трохи вище. Є моменти, коли потрібно бути готовим лишити все, щоб слідувати за Христом, навіть найдорожче. Та не варто думати, що Бог такий злий. Йому потрібно бачити серце людини. Коли Бог сказав Аврааму покласти на жертовник свого єдиного сина... Ви лиш уявіть стан того Авраама і того сина - це серйозний стрес. Але Бог мав бачити серце Авраама, його готовність віддати найдороже (читаємо Буття 22). Наша віра буде випробувана обов`язково.

А на рахунок меча і миру: Ісус дав своїм учням Своє Слово - це меч.
Для сего приимите всеоружие Божие, дабы вы могли противостать в день злый и, все преодолев, устоять.
Итак станьте, препоясав чресла ваши истиною и облекшись в броню праведности,
и обув ноги в готовность благовествовать мир;
а паче всего возьмите щит веры, которым возможете угасить все раскаленные стрелы лукавого;
и шлем спасения возьмите, и меч духовный, который есть Слово Божие.
(Еф.6:13-17)

Слово Боже розділяє праведне і неправедне. Воно і судить. "Ибо слово Божие живо и действенно и острее всякого меча обоюдоострого: оно проникает до разделения души и духа, составов и мозгов, и судит помышления и намерения сердечные."(Евр.4:12) Ісус Сам став Словом, яке стало плотью. І це Слово було сповнене благодаті і істини (Иоанна1). Іншими словами, Слово Боже, Його істина розділить людей: одні будуть праведні, а інші грішні, згідно цього Слова. Слово Боже не зліплює до купи грішне й праведне, мовляв, наважливо звідки і що походить, ми підмажемо, підкрасимо і буде виглядати ніби християнство. Слово Боже розділяє праведне і неправедне. Але метою Ісуса було не принести конфлікти, які можуть виникнути через різне ставлення до істини, а принести істину. Саме тому, протестанти, роблять акцент на Слові Божому, Біблії. Багато може бути традицій, звичок, бажань, але істина одна - це Слово Боже. І на ньому потрібно будувати своє життя.
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: yurko від 22 Квітня 2009, 10:25:41
А ще аргументів що за душі померлих молитися не треба, пліззз.

І як ПБ ставиться до існування чистилища?
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: Juli від 22 Квітня 2009, 10:46:50
Ось людина молиться до Бога, що він припинив всі біди в її житті:
Я сравнялся с нисходящими в могилу; я стал, как человек без силы,
между мертвыми брошенный, - как убитые, лежащие во гробе, о которых Ты уже не вспоминаешь и которые от руки Твоей отринуты.
Разве над мертвыми Ты сотворишь чудо? Разве мертвые встанут и будут славить Тебя?
или во гробе будет возвещаема милость Твоя, и истина Твоя - в месте тления?
разве во мраке познают чудеса Твои, и в земле забвения - правду Твою?
(Пс.87: 5,6,11-13)

Як бачимо тут чітко говориться, що  Бог вже не згадає про тих, хто лежить у гробі. «о которых Ты уже не вспоминаешь и которые от руки Твоей отринуты».

Такого поняття, як "чистилище" в Біблії немає. Вчення Церкви "Посольство Боже" побудоване виключно на Слові Божому, все решта: життя праведників, передання, свідчення - це спадщина, яку ми поважаємо, але яка не може стати основою і законом, а лише прикладом.
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: yurko від 22 Квітня 2009, 11:29:46
Матея (12, 32) Ісус Христос говорить: "І коли хтось скаже слово проти Сина Чоловічого, йому проститься. Коли ж хтось скаже проти Святого Духа, йому не проститься ні в цьому світі, ні на тому"

Згідно з вченням Західної церкви, існування чистилища підтверджується Писанием (Друга книга Маккавейская 12:43-46). Оскільки можливо приносити за померлих умілостівітельную жертву, це має означати, що їх душі не перебувають ні в пеклі, ні в раю, так як досягли порятунку не мають потреби в молитвах живих, а засудженим на вічне прокляття такі молитви не допоможуть. Таким чином, вважається, що душі померлих перебувають в такому місці, де молитви ще можуть їм допомогти «разрешіться від гріха»

Відповідь від: 22 Квітня 2009, 11:23:48
Православ'я заперечує існування чістіліща. Згідно з вченням Східної церкви стан душ померлих людей - тимчасове очікування вічної радості або вічних мук. При цьому православні вважають, що Всемилостивий Бог, все-таки, може значно полегшити вічне участь грішників, і навіть зробив їх сонаследнікамі Царства Небесного, якщо за цих грішників будуть ретельно молитися що залишилися ще в живих на землі (їх родичі або благочестиві знайомі). Саме тому в православних храмах моляться за померлих, поминають їх і беруть записки з іменами спочилих - Про упокій їхніх душ.
Відповідь від: 22 Квітня 2009, 11:24:45
Тут перераховано догмати на яких сьогодні тримається католицька і православна церкви
* Осквернення святого дня Суботи, проголошене  Елвірським Собором (300 р. н.е.) та указом Костянтина в 321 р. н.е.

* Вчення про Трійцю та про недільне воскресіння, іншими словами – про День Христа, затверджене Нікейським Собором в 325 р. н.е. Домовленості  було досягнуто завдяки Костянтинові, що з допомогою римських загонів здійснив військовий похід та взяв в полон Теоная Мармарікського, другого з Птолемеїв (з купою інших єпископів). Ці єпископи разом з Арієм були ув´язнені в Ілайрікумі аж до 327/328 років н.е., коли вони були повернені та реабілітовані.

* Благоговіння перед апостолами та померлими святими (375 р. н.е.).                                     * Поклоніння святим та реліквіям, встановлене Константинопольським Собором в 381р. На цьому соборі було сформульовано два елементи Триєдності та віддано владу католицькій церкві.

* Поклоніння Марії (або Богоматері) та використання назви Божа Матір, затверджене Ефеським Собором в 431 р. н.е.

* Остаточне доповнення Трійці третім елементом – Святим Духом – на Халкедонському Соборі (451 р. н.е.).

* Вчення про Чистилище, затверджене Папою Григорієм Великим в 593 р. н.е
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: doktor-maks від 22 Квітня 2009, 13:24:11
Як що здивувало. почнемо по порядку.
Не думайте, що Я прийшов, щоб мир на землю принести, Я не мир принести прийшов, а меча.
І до чого тут гоніння? Вчення Христа - це любов, чи не так? Може хтось більш аргументовано пояснить?
Найкраще, на мій погляд, пояснення

Приховано: Показати

Миссионерские письма

святитель Николай Сербский

Письмо 9
Кузнецу К., о значении слов Христовых: "не мир пришел Я принести, но меч" [1]

Неужели такой праведный и милостивый человек не понимает глубинного значения этих слов? Думаю, что ты понимаешь его, только ищешь подтверждения. Праведным и милостивым Господь Сам открывает тайны Свои. Если бы ты был единственным кузнецом в Иерусалиме, когда евреи распинали Господа, некому было бы выковать для них гвозди.

Не думайте, что Я пришел принести мир на землю; не мир пришел Я принести, но меч. Так сказал Господь. Читай это так: "Не для того Я пришел, чтобы помирить истину и ложь, мудрость и глупость, добро и зло, правду и насилие, нравственность и скотство, целомудрие и разврат, Бога и маммону; нет, Я принес меч, чтобы отсечь и отделить одно от другого, чтобы не было смешения".

Чем же отсечешь, Господи? Мечом истины. Или мечом слова Божия, так как это одно. Апостол Павел советует нам: возьмите меч духовный, который есть Слово Божие [2]. Святой Иоанн Богослов в Откровении видел Сына Человеческого, сидящего посреди семи светильников, а из уст Его выходил острый с обеих сторон меч [3]. Меч, исходящий из уст, что иное, как не слово Божие, слово истины? Этот меч и принес Иисус Христос на землю, принес ради спасения мира, но не ради мира добра со злом. И ныне, и присно, и во веки веков.

Правильность этого толкования подтверждают дальнейшие слова Христа: ибо Я пришел разделить человека с отцом его, и дочь с матерью ее, и невестку со свекровью ее [4], и, если сын пойдет за Христом, а отец останется во тьме лжи, меч истины Христовой разделит их. Истина не дороже ли отца? И если дочь пойдет за Христом, а мать будет упорствовать в отрицании Христа, что общего может быть у них? Христос не слаще ли матери?.. То же самое между невесткой и свекровью ее.

Но не пойми это так, что тот, кто познает и возлюбит Христа, должен сейчас же телесно отделиться от своих родных. Это неправильно. Об этом не говорится. Достаточно отделиться душою и не принимать в нее помыслов и дел неверующих. Ибо, если верующие немедленно отделились бы от неверующих, в мире образовалось бы два враждебных лагеря. Кто бы тогда учил и исправлял неверующих? Сам Господь три года терпел рядом с Собой неверного Иуду. Мудрый апостол Павел пишет: неверующий муж освящается женою верующею, и жена неверующая освящается мужем верующим [5].

В заключение приведу тебе духовное толкование этих слов Христа Феофилактом Охридским [V]: "Под отцом, матерью и свекровью подразумевай все ветхое, а под сыном и дочерью – все новое. Господь же хочет, чтобы Его новые Божественные заповеди победили наши старые греховные привычки и обычаи".

Таким образом, слова о мече, принесенном на землю, вполне соответствуют Христу Миротворцу и Миродавцу. Он дает Свой небесный елей всем, кто искренне верует в Него. Но Он пришел не для того, чтобы примирить сынов света с сынами тьмы.

Поклон тебе и детям. Мир вам и Божие благословение.

Мф. 10, 34.— Ред. ^
Еф. 6, 17.— Ред. ^
См.: Откр. 1, 12–16.— Ред. ^
Мф. 10, 35.— Ред. ^
1 Кор. 7, 14.— Ред. ^
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: yurko від 22 Квітня 2009, 13:40:55
Гарно. А крім того, що гарно то ще й гарний приклад тогого, як можна розтлумачити будь-що. Бо якщо так можна довести правду, так самісінько можна доводити завідому брехню. Тому завжди потрібно думати. А от слухати бездумно того, хто назвав себе пастором і лише чекає того кому треба "розтлумачити" категорично не варто.
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: Juli від 22 Квітня 2009, 15:27:28
Друга книга Маккавейская 12:43-46

Що це за книга така в Писанні, Маккавейская?
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: yurko від 22 Квітня 2009, 15:42:28
Загалом є 3 книги Маккавейські
вони йдуть після Книги пророка Захарии  і перед третьою книгою Ездри.

Приховано: Показати
39 На другой день бывшие с Иудою пошли, как требовал долг, перенести тела павших и положить их вместе со сродниками в отеческих гробницах.
40 И нашли они у каждого из умерших под хитонами посвященные Иамнийским идолам вещи, что закон запрещал Иудеям: и сделалось всем явно, по какой причине они пали.
41 Итак, все прославили праведного Судию Господа, открывающего сокровенное,
42 и обратились к молитве, прося, да будет совершенно изглажен содеянный грех; а доблестный Иуда увещевал народ хранить себя от грехов, видя своими глазами, что случилось по вине падших.
43 Сделав же сбор по числу мужей до двух тысяч драхм серебра, он послал в Иерусалим, чтобы принести жертву за грех, и поступил весьма хорошо и благочестно, помышляя о воскресении;
44 ибо, если бы он не надеялся, что павшие в сражении воскреснут, то излишне и напрасно было бы молиться о мертвых.
45 Но он помышлял, что скончавшимся в благочестии уготована превосходная награда, - какая святая и благочестивая мысль! Посему принес за умерших умилостивительную жертву, да разрешатся от греха.

Відповідь від: 22 Квітня 2009, 15:35:32
Крім канонічних, православні і католицькі видання Біблії включають твори Старого заповіту, які не увійшли до закону. Ось їх назви: 2 і 3 Ездри, Товит, Юдіф, Пре­мудрість Соломона, Премудрість їсуса, сина Сирахова, Послання Єремії, Варух, 1—2 Маковейські.
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: Juli від 22 Квітня 2009, 15:53:05
Я використовую лише канонічні.
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: yurko від 23 Квітня 2009, 10:11:23
Ще в Старому Завіті приносили жертви за душі померлих (2 Мак. 12:46). Дар милосердя подай усякому живому, а й мертвому не відмов твоєї ласки (Сир. 7:33). Сам Ісус Христос каже, що є гріхи, які не прощаються ні на цьому світі, ні на тому (Мт. 12:32). Отже, на тамтому світі праведники в раю не потребують прощення, а проклятим в пеклі вже ніщо не поможе. Значить існує чистилище, де ще є можливість доступити прощення гріхів. Ап. Павло каже, що ті душі спасуться, наче крізь вогонь (1 Кр. 3:15). Вогонь чистилища є страшніший над всі муки цього світу (Св. Августин, V ст.). Згідно передання першу Сл. Божу зложив ап. Яків від 70-ти і там вже є молитва за померлих.
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: newroman від 23 Квітня 2009, 23:22:28
Цитувати (вибране)
Я використовую лише канонічні.
Затверджені древньою Цервою на Восьми Вселенських Соборах.
Але на них були затверджені і неканонічні книги,  які є корисними для читання.
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: DVania від 24 Квітня 2009, 10:59:59
Вибачаюсь якщо це трохи вбік від теми,але з іншого боку може і ні.Я ось тут http://bible.at.ua/load/1-1-0-16  знайшов,що можна скачати собі на телефон Біблію повністю,або частинами,можна завжди мати при собі,є можливість робити закладки,що дуже доречно при зустрічі з Свідками :)). Може комусь пригодиться.
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: yurko від 24 Квітня 2009, 11:08:52
А що Д-Ваня думає про доцільність молитов за померлих?
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: DVania від 24 Квітня 2009, 11:22:53
А що Д-Ваня думає про доцільність молитов за померлих?
Не можу на жаль дати однозначної відповіді.Думаю...
Відповідь від: 24 Квітня 2009, 11:14:33
Хоча молюся,молюся і за живих і за померлих кожен день і не тільки рідні.Інколи десь почую,або тєлєку побачу якусь катастрофу і шкода людей і за них молюся.Але все ж схиляюсь до думки,що не треба надіятись що хтось твій гріх відмолить.Сам згрішив-сам кайся. А от різні ритуали на цвинтарі,типу залишати 100 грам на могилі і таке інше не підтримую і навіть вважаю небезпечним.
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: doktor-maks від 24 Квітня 2009, 19:43:57
А от різні ритуали на цвинтарі,типу залишати 100 грам на могилі і таке інше не підтримую і навіть вважаю небезпечним.
Дядь Вань, Ви юдей? Ті, хто здалека приїхали, не можуть перекусити на кладовищі?
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: yurko від 24 Квітня 2009, 19:50:33
Він не юдей. А їсти на цвинтарі це по меншій мірі не етично. Якщо хочеться зробити щось для душі померлого, то замовте службу, а ще самі помоліться. Думаю що навіть члени ПБ не скажуть, що молитва до Господа може бути зайвою.
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: DVania від 24 Квітня 2009, 20:27:50
А от різні ритуали на цвинтарі,типу залишати 100 грам на могилі і таке інше не підтримую і навіть вважаю небезпечним.
Дядь Вань, Ви юдей? Ті, хто здалека приїхали, не можуть перекусити на кладовищі?

А чого Вас цікавить чи я не юдей,Ви що своїх шукаєте?:)))Ні не юдей.А якщо серйозно то для того щоб перекусити є більш підходящі місця.А коли залишають стопку горілки накриту хлібом,то напевно мають на увазі що це для покійного.А я в цьому нічого християнського не бачу.
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: newroman від 20 Травня 2009, 21:52:59
Со святыми упокой
Для любящего человека умерший подобен уехавшему в далёкую и длительную командировку. Ты не видишь его, но ведь сердце не обманешь. Оно чувствует, что любимый тобою жив. Оно зовёт тебя молиться.

Мне всегда жутко думать о том, что миллионы людей, верующих во Христа, не молятся об усопших. Это протестанты. Они оправдывают свою позицию тем, что в Евангелии нет прямых повелений для такой молитвы. Как будто Христос имел целью строго регламентировать нашу жизнь. Как будто Он принёс нам не дух свободы, а новые законные требования, тысячу новых «можно» и «нельзя». Неужели Он Сам не сказал, что Бог наш не есть Бог мёртвых, но Бог живых. Ибо все живы у Бога (Мф. 22, 32)? А если так, то разве есть запрет на молитву о живых?

Приховано: Показати
Граница между живущими здесь и ушедшими «туда» протестантам представляется непреодолимой каменной стеной. Дескать, человек прожил свою жизнь, и теперь невозможно повлиять на его участь, бесполезно Богу о нём молиться.

На самом деле граница между нами и ими весьма прозрачна. Сквозь неё видно всё, что делается по обе стороны, если духовное зрение обладает достаточной остротой. Неумирающее чувство любви к усопшим заставляет молиться Богу, Который и Сам есть Любовь, о милости к закончившему земную жизнь человеку.

В духовном мире, кроме Христа и Богоматери, ещё нет целых людей. Там есть только людские души. Душа без тела — это не человек, но лишь душа человека. И тело без души — всего лишь тело человека. Смерть разрывает нас на части, и снова целыми мы станем не раньше, чем начнётся Страшный Суд. Ещё никто не выслушал из уст Христовых окончательное слово. Никто не отослан в ад. Никто вполне не блаженствует. Только после воскресения тел вечность вступит в свои права, и одних людей обнимет огонь, а других встретит торжествующий голос ангельских хвалений.

До этого часа души предчувствуют будущее и предвкушают, одни — радость, другие — муку. Молитва в это время нужна как никогда.

В Апокалипсисе Христос назван, кроме прочего, имеющим ключ Давидов. Если Он затворит, то никто не отворит. И наоборот, отворённое Им никто не может затворить. Протестанты спешат затворить для усопших двери Божьего милосердия, хотя чаша долготерпения ещё не полна, времена благодати продолжаются, и Сам Христос ещё не сказал последнего слова о конкретном человеке.

Ладно бы речь шла о людях, не молящихся вообще. Их много таких, не могущих разлепить уста, чтобы сказать: «Господи, помилуй». Но в случае с протестантами речь идёт о людях верующих. Они читают Писание, призывают Отца, стараются исполнять волю Сына.

Исключить же из своих молитв братьев и сестёр, умерших раньше нас — всё равно, что выколоть себе глаз или отрезать руку. Тогда нужно перестать молиться о ком бы то ни было. Пусть каждый в полной мере отвечает за себя. Болеет человек — пусть болеет. Такова воля Божия, пусть страданием искупает грехи. Но ведь мы так не делаем. Мы научены носить тяготы друг друга и так исполнить закон Христов. Мы научены вступаться друг за друга, и лучшим способом помочь, защитить, вмешаться всегда была молитва.

Церковь — это Тело. Живые и усопшие не видят один другого, как и волосы на голове не видят кожу на подошвах ног. Но всё тело, от темени до пят, питается одной и той же кровью. Церковь — это Лоза. Не все ягоды прикасаются друг к другу, но все питаются одним и тем же соком. Усопшие христиане — члены того же Тела Христова. Лишать их молитвы — то же, что отбирать хлеб у детей. Они и беспомощны, как дети. Их глаза, во много раз превосходящие количество звёзд, сияющих на небе, из духовного мира с мольбой и ожиданием смотрят на нас.

Конечно, почившие люди потеряли возможность деятельного изменения. Для них прошло время трудов. Но их души не лишились способности впитывать благодать, и для них ещё не настало время воздаяния.

До чего ты красива, кроткая и простая, не любящая много говорить, знающая толк в вещах самых главных, Святая Церковь Православная. Благодаря тебе на Страшном Суде мы услышим благодарность от всех тех, о ком с любовью молились. Мы и сами по смерти надеемся утешаться молитвами тех, кто нас любит и верит в Бога.

Впрочем, главная наша надежда на Иисуса Христа — Праведника, на Его Крест и Воскресение. А всё остальное — десерт на Его трапезе. Зато какой вкусный десерт, и до чего слепы те, кто не хочет есть сладкое из рук Великого Господина, приготовившего великий пир.


православний молодіжний часопис "Отрок"
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: Juli від 24 Травня 2009, 17:09:35
Мне всегда жутко думать о том, что миллионы людей, верующих во Христа, не молятся об усопших. Это протестанты.

 =)) =)) =))  ...про ще провідувати в православній церкві, як не про протестантів...?????!!!!   =)) =)) =))
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: doktor-maks від 23 Грудня 2009, 00:22:08
Протестанты обычно считают, что церковные молитвы за усопших несовместимы с необходимостью обрести спасение в первую очередь в этой жизни: "Если ты можешь быть спасен Церковью после смерти, тогда зачем утруждать себя борьбой или искать веру в этой жизни? Будем есть, пить и веселиться"... Конечно, никто из придерживающихся таких взглядов никогда не достигал спасения по церковным молитвам, и очевидно, что такой аргумент является весьма поверхностным и даже лицемерным. Молитва Церкви не может спасти того, кто не хочет спасения или кто никогда сам при жизни не приложил для этого никаких усилий. В известном смысле можно сказать, что молитва Церкви или отдельных христиан об усопшем есть еще один результат жизни этого человека: о нем бы не молились, если бы за свою жизнь он не сделал ничего такого, что могло бы вдохновить такую молитву после его смерти.
Душа после смерти. Иеромонах Серафим (Роуз)
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: Gorec від 23 Грудня 2009, 00:44:00
doktor-maks
о нем бы не молились, если бы за свою жизнь он не сделал ничего такого, что могло бы вдохновить такую молитву после его смерти.
Душа после смерти. Иеромонах Серафим (Роуз)
Класно сказано. Тобто якість і кількість молитви за усобшого прямо пропорційна тим християнським здобуткам усобшого при житті.
Я ще десь чув такий вислів - якість прожитого життя людини прямо пропорційна довжинні похоронної процесії на її похоронах.
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: DVania від 23 Грудня 2009, 08:35:16
За Сталіном ішли тисячі,і за "ворами в законе"теж сотні,ото вже якість життя,супер християни.,
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: doktor-maks від 24 Грудня 2009, 15:46:27
За Сталіном ішли тисячі,і за "ворами в законе"теж сотні,ото вже якість життя,супер християни.,
Тема про молитовне заступництво перед Богом, а не про довжину похоронної процесії
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: DVania від 24 Грудня 2009, 16:06:00
Цитата: Gorec link=topic=[/quote
Класно сказано. Тобто якість і кількість молитви за усобшого прямо пропорційна тим християнським здобуткам усобшого при житті.
Я ще десь чув такий вислів - якість прожитого життя людини прямо пропорційна довжинні похоронної процесії на її похоронах.

Назва: Молимось за померлих
Відправлено: yurko від 24 Грудня 2009, 17:01:56
Фсьо нармально, всі в темі. Діти наші то то що ми насправді по собі залишаємо. То найголовніша і найдовша процесія!
Може прийти на похорон двоє, але яких! А можуть позганяти тисячі, а завтра чи за пів години забули...
Думаю то був кусочок твору чи фрази ієромонаха. Впевнений, що коли душа безсмертна, то де б вона не була їй принаймні приємно коли за неї помоляться, навіть якщо вона у пеклі і вже нічого її звідти не витягне. навіть вода змінює свій стан коли над нею помолитися і коли посваритися.
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: ABCDEF від 11 Серпня 2010, 02:03:58
Навіщо тоді Церква молиться за упокій померших, панахиди, Дмитрівська помнальна субота і т.д.
Кожну суботу відправляються по храмах літургії за померлих з парастасом
       
Як це навіщо треба ж якось священникам з живих за мертвих бабло збивати :D =)) от і вигадали собі. Може давайте я скину сюди номер своєї картки ви будете мені бабки скидувати а я за вас молитися буду! Мені здається ,що з цього більше набагато користі буде =)) .
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: Люся від 11 Серпня 2010, 22:29:16
ABCDEF, мова йде про молитву щиру, яку складають за спасіння душі людини. В тому світі ніяка наша валюта не ходить і ціни не має.
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: Victor від 13 Травня 2011, 22:27:55
ніякі молитви за померлих не допоможуть їм у небесах. Моліться за них поки вони ще живі на землі, тому що у смерті нема памятання. І не тіште себе думкою про чистилеще, вони існує тут на землі, для того щоб очищати себе вже сьогодні. Але не через відвідування чито пана Бігуна чи Мороза чи ще когось чи щось, а прийняти Ісуса в своє серце, та жити згідно його заповідей, а не обманчивих передань про чистилище, чи молитви про померлих. Це безглуздя та вигадки формального християнства. Покайтеся тай живіть.
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: Кітка_Проня від 13 Травня 2011, 22:52:26
 :=) пан особисто перевіряв?)
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: Lana від 13 Травня 2011, 23:21:54
ніякі молитви за померлих не допоможуть їм у небесах.
Можливо ці молитви допоможуть НАМ, від цього МИ станемо кращими...те , що не пошкодять - це точно....
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: chuck від 13 Травня 2011, 23:24:20
ніякі молитви за померлих не допоможуть їм у небесах.
Можливо, хто потрапить на Небеса той сам кому завгодно допоможе.
А от, тому, хто лиш на шляху (в тому числі й тим, хто вважає себе живим) молитва, дійсно, не зашкодить.
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: Lana від 13 Травня 2011, 23:35:21
Можливо, хто потрапить на Небеса той сам кому завгодно допоможе.
навряд...А у того , хто на шляху, є найдорожче - є  ще час, поки що....щоб щось змінити.
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: chuck від 14 Травня 2011, 02:54:31
навряд...
Чому?
Може я занадто примітивно мислю, але я вважав, що усі святі на чолі з Христом і Богом знаходяться на небесах.
Звідти ж сходить і Святий Дух.
Хіба вони вам не допомагають?

Мені допомагають.
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: Сонечко+ від 29 Травня 2016, 00:56:21
Справді спірне питання про чистилище. Біблія наче нічого про це не говорить, лише про пекло і рай та Царство Небесне. А от традиційні церкви навчають вірити у чистилище. А ще чомусь деякі церкви (у Калуші напевно всі) встановлюють суми за служби по померлим. Хоча наче у Біблії дається поняття того хто скільки може стільки і дає.
Приховано: Показати
По причині служб\причастя у Володимира у зручний для мене час почала відвідувати греко-католицьку церкву. І все наче було чудово поки на сповіді священник не вияснив, що батько давно був сповіданий і не причащався цього року. Тому по ньому потрібно замовити Григорянку. Вияснив, що не працюю бо була по догляду за престарілим і що не маю чоловіка і назвав поблажливу суму у 2000-3000грн з поясненням, що може треба буде позичити гроші, щоб спасти батькову душу. Навіть у Львові вона не вартує більше тисячі гривень. Так от тут я відчула наскільки ближчі до Біблії і Бога нетрадиційні церкви (баптисти, євангелісти,...). Там беруть у місяць з людини десятину як у Біблії сказано і не чула, щоб вимагали більшого ніж хтось має. А у католицьку церкву за григорянку я мала б дати 300% свого місячного доходу. Тобто влізти у борги не для того, щоб вистачило на їду дитині і мені, а для того, щоб священнику оплатити його працю (знову ж у Біблії про це чітко сказано - щоб вистачало на харч і одяг, а не для надлишку брати з віруючих і ніде не читала що на подаяння церкві\за служби треба зичити). От так відбувається у деяких наших церквах - щоб помогти іншій душі я маю стати на паперті з табличкою "подайте на григорянку для мого новопреставленого батька" чи задуматись над тим де ж насправді Бог і спасіння душам - у традиційних ритуалах, що давно стали бізнесом чи у щирих молитвах "нетрадиційних", які малозабезпеченим стараються ще й допомогти, а не те, що ввести для спасіння у борги :(. Звісно, що відмолюю його душу сама, бо чомусь не вірю у щирість молитви за великі гроші і звісно, що замовлятиму служби у православному храмі на відповідні дати(у них нема григорянки) і далі (бо батько був православним)...і знову замислююсь над тим який же тип церкви є "вузькими воротами"...хоча розумію, що церква тут майже не причому - Бога-то в душі своїй шукати треба, а думки траурні, бо період такий і ситуація "дивна" для мене(((
....і все ж цікаво - а де ж душі очікують на суд Божий? Може про це десь є у тих Євангеліях, що люди визнали неканонічними?
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: yurko від 29 Травня 2016, 07:43:20
Православні чистилища не визнають, лише католики і греко-католики.
Особисто я не визнаю такого, що якимось спеціальним обрядом, після смерті можна щось змінити в плані того, що людина перед смертю не була сповідана і не причащалася.
Розумію Твої думки і відчуття, але радив би пошукати іншого отця з любої іншої церкви чи парафії, який то зробить за менші гроші - і будеш спокійна.
Загалом же категорично не згідний, що скажімо свідки з тебе менше здирають!
Там ти регулярно віддаєш десятину, а у традиційних того ннема, тому стараються здерти "при оказії".
На одне виходить  :=)
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: Tad від 23 Серпня 2016, 11:20:39
Менi подобaеться сайт "Репортер" , особливо iсторичнi роздiли . А тут натрапив на таке http://report.if.ua/gazeta/omega/legendy-stanyslavova-netypovyj-pohoron/ , що мене обурило .
Такi похороннi процесii були по всiм мiстам , я особисто ще помятаю в серединi 60-х i катафалки i оркестри i завжди купа народу . То була повага до померлого . Кожен то видiв i задумувався над своiм бренним життям . А вже в середини 70х процесii заборонили i почали всiх возити на автобусах . Тепер три автобуса i лопатою по срацi . Я до того що автор цiеi статтi - http://lib.if.ua/litprem/1338466173.html , мало того що написав нiсенiтницю , так ще поскакав на памятi людини , що померла понад 60 рокiв тому . :!!
"Це пояснюється тим, що покійник мав особливі заслуги перед режимом. Пельвецький був призначений адміністратором Станіславської єпархії після арешту єпископа Хомишина та активно виступав за об’єднання із православною церквою. 19 лютого 1946 року був висвячений на єпископа, а через чотири дні перейшов у православ’я, брав активну участь у сумнозвісному Львівському псевдособорі, на якому «ліквідували» українську греко-католицьку церкву. Ось тому і почесті, і катафалк, і міліційний ескорт." Можна подумати , що тi всi люди на фото прийшли порадуватись , що той священник помер  :facepalm:
Одним словом юний недоумок , який думае що за такi опуси йому буде цукерка   :ganba
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: yurko від 23 Серпня 2016, 12:40:49
Так. Були такі традиції.
http://kalush.info/pictures/picture_old_kalush_5f59d18869ce_jpg/starij-kalush
На фото Твоя хата  ;)
Ховають мого прадіда.
І він не був аж якимось діячем. Правда то 52-й вроді рік (не шістдесяті).
Але як казала сестра моєї бабці, яка застала його як вчителя:
- То був ІНТИЛІҐЄНТ! То просто відчувалося у всьому.
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: Tad від 23 Серпня 2016, 15:12:55
На фото Твоя хата 
а в тому вікні , що на фото я 5-6 річний проводив більший час , тому такі події як похорон дуже запамятовувались . В Калуші були і катафалк і коні , і на бортових машинах возили , але завжди було купа людей , всі виходили на вулицю , стояли вздовж вулиці , щоб провести померлого в останній путь , і знайомі і не знайомі , то було така шана до памяті про людину . А зараз що твориться , мало того що про похорон взнаємо через місяць , так ще всілякі писаки пишуть різну нісенітницю .
Людина давно померла , як вона прожила своє життя , то не наша справа і засуджувати цю людину це не правильно . Ми з вами не знаємо в яких скрутних умовах людина знаходилась і як ми б тоді поступили на її місці . Легко ляпати язиком , звинувачуючи інших  :!!
Назва: Молимось за померлих
Відправлено: yurko від 22 Червня 2019, 21:54:11
http://www.youtube.com/watch?v=Ng8RdDqyvtg