Вільний форум міста Калушa

Калуш => Екологія => Тема розпочата: ДДК від 06 Лютого 2013, 14:10:04

Назва: Сланцева смерть
Відправлено: ДДК від 06 Лютого 2013, 14:10:04
Видобуток сланцевого газу в Україні це такий захід, який призводить до смерті всього довкілля. У зону щасливих смертників попадають Харьківська і Івано-Франківська область. Зони смертники у нашій області - то наші близькі сусіди Тлумацький та Рогатинський райони.
Цитувати (вибране)
На Украине разговоры о сланцевом газе ведут политиканы, не имеющие никакого представления о реальностях добычи оного. А обсуждают дилетанты (многих именуют экспертами), профессионально зарабатывающие на неквалифицированных псевдоаналитических статьях заказного характера.
Точка зрения обывателя проста и понятна - газ он и есть газ. Качают его уже век триллионами кубометров. Какая разница, сланцевый он или нет. А разница есть. Принципиальная.
Люди-не хіміки просто не знають, що таким чином ми матимемо ще одну екологічну катастрофу. По всьому світу від його видобування відмовляються уже давно. І лише Україна гордо підбирає до себе всяке Г... та отруту. :(
Ось тут можна прочитати про технологію видобування http://mikle1.livejournal.com/2981673.html
Приховано: Показати
- Глобальное надувательство. Дело в том, что в состав сланцевого газа может входить сероводород, что делает его невозможным транспортировку и сжигание без очистки. Казалось бы мелочь, но на самом деле это критично. /4/

- Более 80 процентов извлекаемых  запасов СГ из любой скважины добывается в течение первого года. Поэтому скважин требуются многие сотни на каждом  месторождении. Для добычи тонны сланцевого газа нужно закачать в пласт две тонны воды и 100 килограммов песка. Средняя операция гидроразрыва требует 30–40 единиц мощной насосной техники, 200 тонн песка для закрепления трещин в пласте и 4 тысячи тонн воды с добавкой химических реагентов. И это для каждой скважины. /5/

- Первым свойством, снижающим полезность сланцевого газа, является его низкая теплотворная способность. У него она равна 0,57, а у природного газа, с которым сланцевый газ вроде бы собирается конкурировать, теплотворная способность в два раза выше - 1,17. То есть, говоря проще, для того, чтобы сварить яйцо, требуется сначала доставить, а потом и сжечь, в два раза больше газа.  /6/

- В результате минусы добычи «нетрадиционного» газа пока перевешивают плюсы /7/

Table 1: Barnett Shale Gas Composition
Well C1 C2 C3 CO2 N2
1 -  80.3 8.1 2.3 1.4 7.9
2 -  81.2 11.8 5.2 0.3 1.5
3 -  91.8 4.4 0.4 2.3 1.1
4 -  93.7 2.6 0.0 2.7 1.0

Здесь приведено, например, по первому фрагменту, метан -80, пропан и бутан+азот. Проценты вы видите
А вообще - формула любого неразработанного сланцевого месторождения -тема запрещенная. Так как там может быть и радон и сероводород (исключающий возможность транспортировки ),  и многое другое.

Как показывает практика, сланцевый газ - это бред (говорю как химик-самоучка с большой прикладной практикой).

Дело в том, что выделить из газа сероводород легко только в лабораторных условиях. В промышленных масштабах это неимоверно сложно. Проще построить нефтеперерабатывающий завод и дешевле раза в три-четыре.

Дело в том, что сероводород это яд (вонючий до жути - фу какая гадость!), к тому же повышенной взрывоопасности. Но он еще и горит. Причем склонен к самовоспламенению.  Так что  может рвануть в любой момент. Потому его ни по трубам гонять, ни в цистерне возить. А ведь, для того чтобы его на газоочистительный завод доставить (газ с содержанием H2S) надо его по трубам-то туда доставлять!  /9/

Поэтому все и секретят состав своих месторождений и разрабатываются они там, где эта гадость отсутствует. Или где ее небольшой процент. Выше  состав газа, добываемый в США (Олбани). Состав хороший. Но польский и особенно хохляцкий (а хохляцкий -100%!!! -рядом Черное море, где ниже 200 м -один H2S, переходящий плавно в H2SО4 -серная кислота) явно содержат эту дрянь, а возможно и радон.

Вот и представьте себе, сколько воды надо потратить, сколько химии вкачать в землю, сколько потом возиться с очисткой (если это вообще возможно) и в какие деньги это выльется. Не секрет, что себестоимость газа в США 150-200 долларов и только государственная поддержка позволяет удерживать низкие цены для потребителей. Причем добыча ведется в малонаселенных штатах (в Нью-Джерси и Нбю-Йорке она вообще запрещена).

При операциях гидроразрыва между скважинами циркулирует множество грузовиков-цистерн, ведь для вытеснения газа требуются огромные объемы воды с примесью химикатов. Поднимающийся из скважины загрязненный обратный приток надо очищать. И это из каждой скважины. Кто будет строить тысячи очистных на Украине?

Есть и еще одна тонкость - в США огромное количество б/у бурового оборудования. А именно оно в огромных количествах необходимо в дополнение к развитой шоссейной и трубопроводной инфраструктуре. На Украине ничего этого попросту нет. Как и денег на создание с ноля всего необходимого.

Но что самое дикое - Украине всё это просто не нужно. Потому что ежегодно добывается около 20 млрд. кубометров обычного газа. Которым отапливается атмосфера. Повсеместно фонтанирует горячая вода, светятся в тепловом диапазоне нетеплоизолированные стены домов, бездумно сжигается на устаревших заводах и просто банально разворовывается.

Да-да, разворовывается. Потому что всё, что потребляется Украиной, закупается в России. А всё, добываемое в стране, тихо перепродается за границу.

Ну и последнее. Внутри ТС цена на газ в 2013 году составляет 164 доллара. Вместо 434 для в союз не входящих. И что мешает сэкономить 11 миллиардов долларов в год - треть убыточного украинского госбюджета?

P.S. Регион Ардеш. Поразительный по красоте пейзаж, где леса прорезаются каньонами и доисторическими гротами… Настоящий рай для туристов, альпинистов и натуралистов. Французские компании намеревались начать разработку сланцевого газа и здесь, но их остановил Кристоф Турр основатель  организации  “Коллектив 07: нет сланцевому газу”:

“Какой бы ни была технология гидравлического разрыва, – говорит он, – невозможно избежать прорыва геологического яруса, который мы называем Тоарским, где и залегает сланцевый газ. Ученые называют этот ярус помойным – там можно найти разного рода токсичные материалы наподобие радиоактивных материалов или тяжелых металлов. И прорыв этого яруса неизбежно приведет к контакту этих токсинов с грунтовыми водами, которые расположены выше”.

“Для гидроразрыва используются более 700 разнообразных химикатов, половина из них – канцерогенные”.

 Жан-Франсуа Лальфер: “Уже отмечены случаи развития рака или отравления токсинами – в США, Канаде, Германии, Польше, повсюду, где из коренной породы извлекают сланцевый газ или прочие углеводороды. Ущерб здоровью приобретает систематический характер. Стоит ли множить скважины, если в обмен мы получаем больное население?”
Но есть и другая проблема: сланцевый газ – это преимущественно метан,  это парниковый газ, более сильный в этом отношении, чем углекислый. В люблинском Университете Марии Склодовской-Кюри исследователи работают над способами нейтрализации последствий возможных утечек для экологии.
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: Alexander від 06 Лютого 2013, 14:22:52
ДДК :) я так розумію, шо ти на газпром працюєш
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: Сонечко+ від 06 Лютого 2013, 14:40:21
А я так розумію, що у тебе є схованка за межами України. І тому її доля тобі не болить так сильно.
( :o - то від ДДК з мого профілю. Але, хай уже буде)
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: Alexander від 06 Лютого 2013, 15:05:25
а чому Сонечко ти думаєш шо то буде екологічна катастрофа.
десь його вже добувають, треба почитати, вияснити :)
Єнакієво, екологічна катастрофа без сланцевого газу
(http://s48.radikal.ru/i120/1302/6d/92b5a8b210ea.jpg)
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: klaus_frank від 06 Лютого 2013, 15:48:55
Статтю в ЖЖ навіть "заказухою" назвати важко, на стільки все поверхнево і некваліфіковано.
Так, маніпуляція поверхневими числами.
Не розумію на яку аудиторію вона розрахована?
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: TRITONOS від 06 Лютого 2013, 16:00:47
Не розумію на яку аудиторію вона розрахована?
Розрахована вона на ше живих комуняк, які зараз бастують хоча навіть не знають проти чого бастують  :duvno Видобуток українського сланцевого газу дуже сильно повпливає на рузкій Газпром бо це їм тупо не вигідно ось і саботують хто як може.
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: klaus_frank від 06 Лютого 2013, 16:11:36
Не розумію на яку аудиторію вона розрахована?
Розрахована вона на ше живих комуняк, які зараз бастують хоча навіть не знають проти чого бастують  :duvno Видобуток українського сланцевого газу дуже сильно повпливає на рузкій Газпром бо це їм тупо не вигідно ось і саботують хто як може.
Ну про сланцевий газ і його видобуток не все так однозначно і красиво, але добувати потрібно. А от адептам Вєлікага Газпрома на завадило б витрачати трошки більше коштів на агітацію заборони розробки СГ. А то пишуть якісь самоучки, щей в своїх "творах" дають посилання на самих же себе  =))
Цирк.
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: Сонечко+ від 06 Лютого 2013, 17:21:22
То ДДК написав з мого профілю.
Але я також думаю, що то шкідливо, бо перечитала про цю технологію на кілька десятків різних сайтах. Не дарма від неї відмовились всі розвинуті країни.
Невже те, що в Єнакієво тебе влаштувало б у рідному місті, в якому проживає твоя сім"я? Я розумію, що люди скрізь живуть і ідеальних умов у нас майже немає. Але я рідну землю хочу бачити іншою. Хоча б не гіршою ніж вона є зараз.
Я не думаю, що катастрофа буде. Але таке дуже можливо у світлі тих досліджень і практик видобування, які проводились. Тим більше, що практика показала, що і без катастрофи наслідки досить сумні, в тих районах поутворювались мертві зони, водні артеріїї отруєні ще на більш широкій території. Тому і позгортали це виробництво у багатьох країнах. У США є такі відчужені території, тому вони собі це ще можуть дозволити.
З одного боку - Україна зацікавлена у видобуванні газу, з іншого - треба, щоб наше керівництво приділило особливу увагу екологічному питанню при цьому, а не так як завжди (ми ставимо ультиматум, а підприємства його спокійно ігнорують і продовжують працювати і без очисних і без належних захисних споруд).
Цитувати (вибране)
“Какой бы ни была технология гидравлического разрыва, – говорит он, – невозможно избежать прорыва геологического яруса, который мы называем Тоарским, где и залегает сланцевый газ. Ученые называют этот ярус помойным – там можно найти разного рода токсичные материалы наподобие радиоактивных материалов или тяжелых металлов. И прорыв этого яруса неизбежно приведет к контакту этих токсинов с грунтовыми водами, которые расположены выше”.
“Для гидроразрыва используются более 700 разнообразных химикатов, половина из них – канцерогенные”.
Тобто, в результаті видобування ми в любому випадку отримуємо отруєні грунтові води. І ніяка криничка на Височанці чи у Підгірках уже не буде такою, з якої можна пити воду без кип"ятіння і очищення від речовин, що викликають рак та інші шкідливі наслідки здоров"ю.
 klaus_frank і хто кому заказав :=)? Напевно ті, що не хочуть, щоб їх відсиляли з зони видобування газу, а на місці їхньої батьківщини утворилась випалена пустеля? Чи ті, які підрахували користь і витрати\шкоду? А може - то Ви - американський шпійон? Точно :help :)
Це уже інші джерела - кваліфіковані і те ж саме:
Цитувати (вибране)
Данная технология заключается во впрыскивании в сланцевые пласты под большим давлением воды, смешанной с песком и химикатами, что приводит к загрязнению грунтовых вод и даже вызывает землетрясения.
Нашим хвостосховищам та озерам тільки землетрусу не вистачає, щоб перетворити Калуш на красиве отруйне болото. Та, може Ви і праві - поки грім не гримне мужик не перехреститься. А коли він гримне - не відомо, а може після нашої смерті уже, чого ж тоді хвилюватись - нехай наші діти розсьорбують наші каші. :duvno Та й запасів питної води у нас напевно таки забагато? Набагато більше ніш газу...
Звичайно, що в політичному плані це добре для України, але як сказав Жан-Франсуа Лальфер: “Уже отмечены случаи развития рака или отравления токсинами – в США, Канаде, Германии, Польше, повсюду, где из коренной породы извлекают сланцевый газ или прочие углеводороды. Ущерб здоровью приобретает систематический характер. Стоит ли множить скважины, если в обмен мы получаем больное население?”
Клаус...Судячи з імені все зрозуміло - якраз клауси і зацікавлені у тому, щоб нищити чужі землі, українські. А не ті, де живуть франки.  ;) (вибачте, не можу втриматись, щоб не парирувати іронічно на фразу, у якій Вам скрізь бачаться комуністи) :-[
Ось, що розповідають про цей метод наші українські некомуняцькі  :=) незалежні вчені:http://www.etar.com.ua/history-arch38.html Вони не критикують метод, але водночас відверто вказують на такі наче деталі:
Цитувати (вибране)
Для добування сланцевого газу на території в 1 квадратний кілометр необхідно від 3780 до 12180 тонн хімічних речовин. (За оцінками дослідження, для видобування 9 мільярдів сланцевого газу на рік протягом 20 років необхідно від 2600 до 3000 свердловин, які можуть займати площу від 123 до 396 кілометрів квадратних).
Під час виконання багатостадійних гідравлічних розривів лише однієї свердловини використовується від 9000-29000 метрів кубічних води. Велика частина води (1300- 23000 метрів кубічних води з однієї свердловини) потім повертається на поверхню. Ця вода містить хімічні речовини зі сланцевих порід та різноманітні забруднюючі речовини, включаючи токсичні органічні речовини, важкі метали чи природні радіоактивні матеріали. Приблизно така ж кількість води зі схожими характеристиками залишається під землею та є фактором ризику для забруднення підземних вод та поверхневих екосистем. Вода, що повертається на поверхню, може використовуватися повторно для сусідніх свердловин, однак рівень такого використання залежить від ефективності та технологічної культури системи збору та накопичення зворотних вод.
За запасами місцевих водних ресурсів (1 тис. м3 на 1 мешканця) Україна вважається однією з найменш забезпечених у Європі країн (згідно класифікації Європейської Економічної Комісії ООН), а до середньо забезпечених за міжнародною класифікацією регіонів (6,19 тис. м3 на 1 мешканця) належить лише Закарпатська область. У Чернігівській, Житомирській, Волинській та Івано-Франківській областях цей показник низький (2-2,6 тис. м3 на 1 мешканця), а у решти – дуже низький і надзвичайно низький (0,11–1,95 тис. м3 на 1 мешканця). За даними Державного комітету з водного господарства, загальний водозабір в Україні за рік сягає 15 млрд. м3. Якщо додати на санітарні витрати та випаровування – 29,8 млрд. м3, то отримаємо 44,8 млрд. м3. Ця величина дорівнює стоку у вкрай маловодний рік.
Цитувати (вибране)
Разом з тим, добування сланцевого газу пов’язане із значними екологічними ризиками. Британська дослідницька організація Tyndall Centre for Climate Change Research нещодавно оприлюднила результати дослідження про вплив на довкілля добування сланцевого газу, у висновках якого рекомендує уряду своєї країни призупинити розвиток технології до більш детального вивчення екологічних ризиків.
Цитувати (вибране)
який передбачає закачування під землю під великим тиском суміші води і хімічних речовин, унаслідок чого зі сланцю виділяється метан з спричиненням, через деякий час, місцевих малопотужних землетрусів.
Хоча, я розумію зашореним розумом, що нашим дітям більше потрібен газ(саме сланцевий?), а серце чомусь вважає, що їм потрібно здорове довкілля, природні запаси, а не привозні\закуплені питної води, родючі, а не випалені вонючі території, землетруси (звісно що мінімальні),...
Ось погляд на видобування сланцевогогазу українських (не російських і не американських) екологів. Вони як розвінчують деякі побоювання так і підтверджують інші. Наприклад,Олексій Василюк, заступник голови Національного екологічного центру України:
Цитувати (вибране)
Саме в цьому бачать одну з головних загроз видобутку сланцевого газу всі, хто називає його екологічним лихом. Поки свердловина дістанеться до газоносної породи, розміщеної на великій глибині, вона може перетнути не один водоносний горизонт. Жодної гарантії, що токсичний розчин не потрапить у ґрунтові води, нема. А це значитиме, що ґрунтові води на всю площу кожного забрудненого водоносного горизонту стануть токсичними і вже ніколи не зможуть бути використаними в побуті.

Раніше вважалось, що саме артезіанська вода, видобута з великої глибини, є найчистішою і придатною для пиття, проте тепер вона може стати смертельною небезпекою.
Все та ж сама інформація. А-я-яй і ці комуняки, бо їх також підкупили.
Тут ще й відео можна подивитись: http://life.pravda.com.ua/columns/2012/08/20/110597/
Цитувати (вибране)
Професор Джон Бонайн, президент МБО "Екологія-Право-Людина" (ЕПЛ), поставив численні запитання, які залишаються відкритими щодо планів в Україні, незважаючи на занепокоєння, висловлені в США та інших країнах на основі досвіду застосування там методу розривів.

- Які хімічні речовини будуть застосовуватися у цьому процесі? Які існують гарантії, що вони не забруднюватимуть сільськогосподарські землі та не шкодитимуть здоров’ю українських громадян? Які об’єми води забиратимуться з річок та підземних джерел води?

- Що робитимуть міжнародні компанії з відпрацьованими забрудненими водами? Чи вони будуть утилізувати їх на поверхні? Яким чином вони будуть запобігати негативному впливу солей з підземних вод у сланцевих формаціях на сільськогосподарські землі?

- Якщо відпрацьовані води будуть повторно закачуватися під землю, чи спричинить це землетруси, як це було у Великобританії та Сполучених Штатах? Чи ці землетруси спричинять зараження питної води у водоносних шарах?

- Наскільки сильним буде негативний вплив на якість повітря у Карпатському регіоні летких органічних сполук та інших забруднювачів повітря? Наскільки ще погіршиться екологічний стан у вже забруднених східних регіонах України?

- Скільки вантажівок проходитиме через міста і села щогодини, перевозячи матеріали, необхідні для технологічного процесу? Хто платитиме за пошкодження доріг? Яке забруднення спричинятимуть ці вантажівки?

- Якщо не діятиме екологічне законодавство, чи існуватиме ризик для національних парків, природно-заповідних зон та дикої природи?

- Яку суму коштів уряд вимагатиме від міжнародних компаній як "заставу" для гарантування компенсації за завдану шкоду і оплату за закриття свердловин після того, як увесь газ буде викачаний?"

На ці питання представники кампаній виявились не готовими відповісти. Враження більшості учасників зустрічі говорять, що представники "Шелл" і "Шеврон", мабуть, чекали що громадські організації їх хвалитимуть, як це робить керівництво Мінприроди.
Та, якщо ми зможемо прийняти відповідні захисні дії (бо це не наша екологічно чиста Даноша), а не ссилатись на те, що в Єнакієво не краща ситуація (а Ви б хотіли там жити?), позитивно відповісти на хвилюючі екологічні питання - тоді гадаю варто цьому порадіти і сказати: "Україна вперед".
Відповідь від: 06 Лютого 2013, 17:19:26
Розрахована вона на ше живих комуняк, які зараз бастують
Назвіть мені їх імена. Я поки що читала висновки безпартійних :) чи тих, хто підтримував опозицію. :prapor:
Посерфінгуйте по українським сайтам. На деякі я дала посилання, інші - шукайте самі.
Поки що - перший позитив, який я від цього бачу - що таки ми почнемо проводити дослідження у цьому напрямку. За американські кошти. І те, що екологи б"ють  тривогу також добре - може буде накінець у нас контроль за технікою безпеки, ну хоча б звернуть на це увагу наші виконавці.
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: yurko від 06 Лютого 2013, 17:31:00
Хоча, я розумію розумом, що нашим дітям більше потрібен газ(саме сланцевий)
То не нашим дітям потрібно в дітям олігархів  :=)
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: Сонечко+ від 06 Лютого 2013, 18:07:50
Ось Вам погляд "Свободівських" екологів Львівщини (Про перспективи видобутку сланцевого газу у нашій області та пов’язані з цим ризики розповіла голова фракції ВО «Свобода» у Львівській облраді, голова комісії екології, природних ресурсів та рекреації Ірина Сех, яка взяла участь у семінарі):http://vgolos.com.ua/economic/195.html
Відповідь від: 06 Лютого 2013, 18:06:50
То не нашим дітям потрібно в дітям олігархів
Саме так і є.
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: ДДК від 06 Лютого 2013, 18:28:38
А чому ви усі так переживаєте за Газпром? Він своє отримає, обов'язково! Причому за допомогою ваших же "фірташів" та їм подібних. І взагалі, Газпром має сотні контрактів крім України. Газпром далеко, а ви вже маєте гексахлорбензол та все що є до нього супутним. Невже вам цього мало? Хтось "рубе" мільярди собі в кишені, а ви... згоджуєтесь на геноцид (правильно ВІН тоді сказав!). А те що вам кажуть деякі люди за екологічну та іншу безпеку, просто не витримує ніякої критики! Може їм за це непогано проплатили?! "За два последних года наибольшее количество разрешений на разработку нефтегазовых месторождений получили “Укргаздобыча”, которая контролируется Дмитрием Фирташем, и несколько компаний действующего министра экологии." (докладніше http://wlna.infonwww.wlna.info/world/36042-mestorozhdeniya-nikolaya-zlochevskogo.html )
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: klaus_frank від 06 Лютого 2013, 18:48:53
Сонечко, я не хочу і не буду з вами дискутувати. Ви не геолог, не експерт з питаннь буріння та розробки газових родовищ.  :-[ Але вашу точку зору я розумію і поважаю.
Ви хочете жити в екологічно-чистому середовищу, про те всі забувають що саме Калуш стоїть на вирві. Шість горизонтів розробок калійної солі під нашими ногами. Сонечко, якщо так звані камери почнуть валитись то на місці височанки буде яма завглибжки 200-250 м. Це вас чомусь не турбує.
За те всі вмить стали спеціалістами по сланцевому газу і знають на 100% про наслідки.
Сонечко, яб вам порадив поспілкуватись з професурою Івано-Франківського інституту нафти і газу. Повірте, там є дійсно справжні експерти, а не слухати маячню (переважно) псевдозахисників природи, різноманітних одноденних досліднецьких еко організацій, та просто проплачений хлам.
ПС Про комуністів я нічого не казав.  :unknow
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: Сонечко+ від 06 Лютого 2013, 19:21:32
Сонечко, якщо так звані камери почнуть валитись то на місці височанки буде яма завглибжки 200-250 м. Це вас чомусь не турбує.
Неправда, ще як турбує. І це не єдина проблема Калуша. А Височанка і так на жаль "сповзає"
про те всі забувають що саме Калуш стоїть на вирві.
Думаєте про це можна забути? Тому особливо гостро переживається,що під час виробітки такого газу будуть струси, які можуть остаточно поховати наше місто.
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: ДДК від 06 Лютого 2013, 19:26:54
Цитувати (вибране)
Ви не геолог, не експерт з питаннь буріння та розробки газових родовищ.
А тепер скажіть мені, будь-ласка, як спеціаліст - чи багато таких місць де добувають сланцевий газ у Швейцарських Альпах (я думаю, Ви зрозуміли, чому саме за це місце я питаю)? То чому ж Ви стоїте горою за те, щоб такий унікальний природний й курортний край як Прикарпаття перетворити на смітник заради мільярдів у чужих кишенях? Газову проблему можна і потрібно вирішувати інакше. Для цього у нас є все необхідне.
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: klaus_frank від 06 Лютого 2013, 19:53:58
Цитувати (вибране)
Ви не геолог, не експерт з питаннь буріння та розробки газових родовищ.
А тепер скажіть мені, будь-ласка, як спеціаліст - чи багато таких місць де добувають сланцевий газ у Швейцарських Альпах (я думаю, Ви зрозуміли, чому саме за це місце я питаю)? То чому ж Ви стоїте горою за те, щоб такий унікальний природний й курортний край як Прикарпаття перетворити на смітник заради мільярдів у чужих кишенях? Газову проблему можна і потрібно вирішувати інакше. Для цього у нас є все необхідне.
Відповім як простий обиватель - я не стою горою за розробки сланцевих родовищ, тим паче у нас в Прикарпатті. Це у вас хибне враження, я також не у захваті від роботи Лукора, не вселяє оптимізму плани щодо магнієвого заводу... Але якщо є доцільність видобутку газу то дослідивши всі за і проти потрібно або добувати або ні. Але рішення повинні базуватись на експертних оцінках професіоналів.
Далі : в Альпах сланцеві пласти не мають промислового нагромадження і добувати там газ не рентабельно. В свою чергу Польща досить успішно працює в сланцевій сфері.
ПС ви мені нагадуєте зелених Німеччини. Зараз вони протестують проти вітрової енергетики. Вітряк, буцімто, вбиває аж двох птахів за 25 років  =)) =)) Ви теж проти вітроенергетики?  :-D
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: scorpy від 06 Лютого 2013, 22:48:44
Я Вас усіх дуже прошу подивитися на Ютубі документальний фільм Джош Фокс "ГазЛенд (Земля Газу)" про наслідки від видобутку сланцевого газу в Америці. Ось посилання http://www.youtube.com/watch?v=9eoS0wWGOHk  Думаю, що у палких прихильників цієї ідеї нарешті відкриються очі на справжнє обличчя диявольських компаній Шелл та Шеврон, а також уряду Америки. Я, після перегляду цього фільму довго не міг отямитися як таке може відбуватися у "цивілізованій" Америці. Бідні нещасні американці. Екологія Америки, можна сказати,  вже знищена на століття. І тепер ці дияволи заявилися до нас. Якщо в "демократичній" Америці таке відбувається під прикриттям уряду США, то що чекає нас з таким президентом та владою. А наші недалекі (м'яко сказано) співвітчизники рвуться у США на ПМЖ і просто не знають, що на них там чекає.  Дякуючи, поки-що , незалежному Інтернету, можна бути в курсі подій.
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: ДДК від 07 Лютого 2013, 00:23:46
в Альпах сланцеві пласти не мають промислового нагромадження і добувати там газ не рентабельно
Альпи багатіші за Карпати на більшість родовищ, у тому числі і сланці. Але Швейцарські та Австрійські Альпи - це край найбагатіших людей, які впливають майже на все у світі. Тому там ніхто ніколи не дасть нічого видобувати. Це все рівно, що почати видобування у Кончі-Заспі чи Межигір'ї. Незважаючи ні на які обставини вони купляють російський газ. Америка, Франція, Болгарія,... спробували та відчули на собі всі "красоти" такого видобування газу. Тому їм вистачило розуму від нього відмовитись. А Польща та Україна напевно хочуть навчатися на власних помилках. Хоча і Польща уже знаходиться у стадії відмови.
Україна повинна знайти альтернативні джерела енергії. А сланцевого газу краще взагалі не торкатися, бо потім це може призвести до омертвіння територій та катастрофічних наслідків для людей.
з професурою Івано-Франківського інституту нафти і газу.
А професура не хоче розповісти про ті наслідки, які спричиняє хоча б одна нафтовишкка? Навіть там усе залито і засмерджено. А поверхневими водами небезпечно користуватися...Я згоджусь з шановними професорами, коли вони згодяться самі жити біля вишок та місць виробітку сланцевого газу разом з членами сімей уряду, який схвалює такі рішення.
Якби таке виробництво газу лише починалось і не були б УЖЕ відомі його наслідки, то можна було б іще посперечатись і попитати професорів-теоретиків. Але це уже пройдений етап багатьма країнами НА ВЛАСНІЙ ПРАКТИЦІ(ШКУРІ). Чому ж вони усі відмовились чи збираються це зробити?
Голандська компанія Шелл, яка буде брати участь у розробці родовищ газу займається цим виключно за межами Голландії у так званих країнах Східної Європи.
ви мені нагадуєте зелених Німеччини. Зараз вони протестують проти вітрової енергетики.
Нам до зелених Німеччини задалеко. Наївшись гексахлорбензольних грибочків присмачених важкими металами нам усе певно здається тепер рожевим :=)
а не слухати маячню (переважно) псевдозахисників природи, різноманітних одноденних досліднецьких еко організацій, та просто проплачений хлам.
Причому слухати - країни ЦИМ ЗАЙМАЛИСЯ, а не розводили дебати. Саме тому, що практика виявила таку небезпеку і підіймається зараз таке питання. Демагогію розводити наші професори уміють. Інакше Калуш не став би червоною крапкою на карті України. Чи це люди також вигадали про екологічну ситуацію Калуша та підвищену онкозахворюваність мешканців міста?
Ви теж проти вітроенергетики?
А це уже відомий у соціальній політиці хід - красиве відведення у бік від основного питання і висміювання своїх же припущень. Ви часом не засланий казачок? Манери у Вас політичного шоудіяча.
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: yaro my від 07 Лютого 2013, 02:06:41
Цитата: klaus_frank від Вчора в 19:53:58
Ви теж проти вітроенергетики?
А це уже відомий у соціальній політиці хід - красиве відведення у бік від основного питання і висміювання своїх же припущень. Ви часом не засланий казачок? Манери у Вас політичного шоудіяча.
"Зришь в корень", ДДК. Тепер чекайте одкровень від klaus_frank про вашу інфантильність, ваше сімейне становище, вашу відтопирену нижню губу.

Відповідь від: 07 Лютого 2013, 01:49:47
Проти видобутку сланцевого газу виступають діаметрально протилежні політичні сили України:
Цитувати (вибране)
Как только Виктор Медведчук, бывший глава Администрации президента и товарищ Путина, слышит словосочетание “сланцевый газ”, он тут же вываливается в информационное пространство, чтобы отговорить земляков от затеи добывать этот вид топлива.

Его видеообращение висит на портале YouTube, а письменный манифест вывешен на личном блоге сайта korrespondent.net. Его опасения разделяют множество экологов и экспертов. Они и сформировали уникальное единство противоположностей в украинском парламенте. Правая партия Свобода и левые, КПУ, оказывают посильное сопротивление добыче нетрадиционного газа в Украине. И тех и других пугает технология гидроразрыва пород.
Михаил Делягин, директор российского Института проблем глобализации, еще год назад агитировал за сланцевый газ, но теперь он категорически против, о чем сообщил миру в обращении через YouTube.http://delyagin.ru/citation/45672.html
.
Таке спостереження: ті, хто на форумі постійно Януковича поминав "не злим тихим словом" в випадку з підписанням договору по видобутку сланцевого газу хвалять його. Невже Янукович зробив щось корисне для України?
Приховано: Показати
(http://ic.pics.livejournal.com/delyagin/9517885/246499/246499_600.jpg)
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: klaus_frank від 07 Лютого 2013, 06:46:10
в Альпах сланцеві пласти не мають промислового нагромадження і добувати там газ не рентабельно
Альпи багатіші за Карпати на більшість родовищ, у тому числі і сланці. Але Швейцарські та Австрійські Альпи - це край найбагатіших людей, які впливають майже на все у світі. Тому там ніхто ніколи не дасть нічого видобувати. Це все рівно, що почати видобування у Кончі-Заспі чи Межигір'ї. Незважаючи ні на які обставини вони купляють російський газ. Америка, Франція, Болгарія,... спробували та відчули на собі всі "красоти" такого видобування газу. Тому їм вистачило розуму від нього відмовитись. А Польща та Україна напевно хочуть навчатися на власних помилках. Хоча і Польща уже знаходиться у стадії відмови.
Україна повинна знайти альтернативні джерела енергії. А сланцевого газу краще взагалі не торкатися, бо потім це може призвести до омертвіння територій та катастрофічних наслідків для людей.
з професурою Івано-Франківського інституту нафти і газу.
А професура не хоче розповісти про ті наслідки, які спричиняє хоча б одна нафтовишкка? Навіть там усе залито і засмерджено. А поверхневими водами небезпечно користуватися...Я згоджусь з шановними професорами, коли вони згодяться самі жити біля вишок та місць виробітку сланцевого газу разом з членами сімей уряду, який схвалює такі рішення.
Якби таке виробництво газу лише починалось і не були б УЖЕ відомі його наслідки, то можна було б іще посперечатись і попитати професорів-теоретиків. Але це уже пройдений етап багатьма країнами НА ВЛАСНІЙ ПРАКТИЦІ(ШКУРІ). Чому ж вони усі відмовились чи збираються це зробити?
Голандська компанія Шелл, яка буде брати участь у розробці родовищ газу займається цим виключно за межами Голландії у так званих країнах Східної Європи.
ви мені нагадуєте зелених Німеччини. Зараз вони протестують проти вітрової енергетики.
Нам до зелених Німеччини задалеко. Наївшись гексахлорбензольних грибочків присмачених важкими металами нам усе певно здається тепер рожевим :=)
а не слухати маячню (переважно) псевдозахисників природи, різноманітних одноденних досліднецьких еко організацій, та просто проплачений хлам.
Причому слухати - країни ЦИМ ЗАЙМАЛИСЯ, а не розводили дебати. Саме тому, що практика виявила таку небезпеку і підіймається зараз таке питання. Демагогію розводити наші професори уміють. Інакше Калуш не став би червоною крапкою на карті України. Чи це люди також вигадали про екологічну ситуацію Калуша та підвищену онкозахворюваність мешканців міста?
Ви теж проти вітроенергетики?
А це уже відомий у соціальній політиці хід - красиве відведення у бік від основного питання і висміювання своїх же припущень. Ви часом не засланий казачок? Манери у Вас політичного шоудіяча.
ДДК, ще раз вам повторюю - я не сторонник розробки сланцевого газу, і ваша з Сонечком мета мені зрозуміла, от тільки засоби у вас не вірні. Ви опираєтесь на дилетанські або проплачені джерела інформації, домисли і слухи.
Про Альпи - дурниці, сланці там розробляти не можливо, так само як і в любих гірських масивах. Це пластові поклади а в горах пласти мають природні розриви. В Австрії я буваю щороку і скажу вам що газ там не дуже потрібний. Там все на електроенергії.
Чому ви говорите про СГ в минулому часі? "Польща уже знаходиться у стадії відмови", "країни ЦИМ ЗАЙМАЛИСЯ", "Чому ж вони усі відмовились чи збираються це зробити" - я вам відкрию СТРАШЕННУ таємницю - ніхто ні від чого не відмовлявся, всі продовжують добувати і розробляти родовища. Америка нарощує видобуток і тільки не говоріть про те що американцям наплювати на СВОЮ екологію  :D
І по вашому випаду в сторону "політичного діяча"  Це не правда. Політикою я не займаюсь а от ви складаєте враження провокатора-дилетанта   :P який, окрім, гексахлорбензолу нічого не знає і тулить його в кожному пості.
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: yurko від 07 Лютого 2013, 09:40:02
Оскільки ГХБ нерозчинний у воді - в грибочки йому потрапити вкрай важко. Правда за останніми результатами відбору проб (якщо вони спраді правдиві) там (у кар'єрі) дійсно вистачає солей важких металів і ртуті. Так що грибочки я б там таки збирати не радив.
Хоча знаю людей, що постійно там маслючків збирають і самі їх їдять.
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: ulgur від 07 Лютого 2013, 11:18:18
Так що грибочки я б там таки збирати не радив.
Такі гриби вигідно на базар нести - важать більше ніж звичайні, з лісу
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: Alexander від 07 Лютого 2013, 11:47:48
Невже те, що в Єнакієво тебе влаштувало б у рідному місті, в якому проживає твоя сім"я?
Сонечко :) про Єнакієво я написав тому, що в нас все  можна перетворити в екологічну катастрофу
(в Єнакієво користуются газом з труби)
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: Отаман від 07 Лютого 2013, 14:31:40
е...яник потравить своїх виборців .подякує жителям даунбасса
 http://www.youtube.com/watch?v=dZe1AeH0Qz8
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: Alexander від 07 Лютого 2013, 15:12:54
1 лютого в Донецьку пройшов мітинг проти видобутку сланцевого газу.
представники медведчуківського "​​Українського вибору" і МММ перетворили цей мітинг на проплачений фарс.
Нагадаю шо Медведчук є кумом Путіна :)

(http://s47.radikal.ru/i115/1302/ae/45bd483e9724.jpg)
Відповідь від: 07 Лютого 2013, 15:01:30
6 лютого біля будівлі Донецької ОДА відбувся мітинг комуністів проти видобутку сланцевого газу.
Над натовпом  зарево червоних прапорів, з динаміків лунав комуністичний хардкор. :=)
(http://s45.radikal.ru/i107/1302/b1/5f52974dd71b.jpg)
щоб два рази не приходити, протестували відразу проти всього :)
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: ДДК від 07 Лютого 2013, 15:24:35
Америка нарощує видобуток і тільки не говоріть про те що американцям наплювати на СВОЮ екологію
Не вся Америка. А лише у певних (незаселених чи малозаселених) місцях. У нас таких пустель та незаселених районів немає, як у певних штатах США. Але сенс не в тому.
Австрія має альтернативу газу. А ми чим гірші?
Про Альпи я писав саме у тому сенсі, що газ чи інші корисні родовища там ніхто не дозволить розробляти. А землі України можна перетворювати на смітник та обмінювати на чиїсь надприбутки. В Україні щільність населення така, що будь-які підземні розробки є екологічно шкідливими. Які не були б модернізовані сучасні методи добування сланцевого газу, вони в будь-якому випадку призводять до забруднення, порушення екологічної рівноваги.
Якщо уже бути зовсім відвертим, то я проти енергетики, яка базується на нафті, на газі, на атомних джерелах. Бо це все рано чи пізно призводить до екологічної катастрофи. Це сьогодні не є секретом. У 21 віці треба і можливо шукати альтернативні методи енергетичного забезпечення. І вони існують. Але їх душать саме ті, хто нахабно висмоктує мільярди з руйнування природи та людського здоров'я. Вони ж і стараються вселити в голови нам думки про фарс і некомпетентність незадоволених і перетворити волю народу на наче проплачений захід.
Невже ми так не любимо своєї ЗЕМЛІ, яку БЕРЕГЛИ і захищали, передавали у спадок наші предки?
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: klaus_frank від 07 Лютого 2013, 15:46:12

Якщо уже бути зовсім відвертим, то я проти енергетики, яка базується на нафті, на газі, на атомних джерелах. Бо це все рано чи пізно призводить до екологічної катастрофи. Це сьогодні не є секретом. У 21 віці треба і можливо шукати альтернативні методи енергетичного забезпечення. І вони існують.
Абсолютно згідний, щодо шкідливості вуглеводневої енергетики, але чи є у нас реальна альтернатива???
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: scorpy від 07 Лютого 2013, 17:05:14
Я ще раз Вас усіх дуже прошу уважно подивитися на Youtube документальний фільм Джоша Фокса "ГазЛенд (Земля Газу)" про наслідки від видобутку сланцевого газу в Америці. Ось посилання http://www.youtube.com/watch?v=9eoS0wWGOHk  Думаю, що у палких прихильників цієї ідеї нарешті відкриються очі на справжнє обличчя диявольських компаній Шелл та Шеврон, а також уряду Америки. Я, після перегляду цього фільму довго не міг отямитися як таке може відбуватися у "цивілізованій" Америці. Бідні нещасні американці. Екологія Америки, можна сказати,  вже знищена на століття. І тепер ці дияволи заявилися до нас. Якщо в "демократичній" Америці таке відбувається під прикриттям уряду США, то що чекає нас з таким президентом та владою. А наші недалекі (м'яко сказано) співвітчизники рвуться у США на ПМЖ і просто не знають, що на них там чекає.  Дякуючи, поки-що , незалежному Інтернету, можна бути в курсі подій.
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: TRITONOS від 07 Лютого 2013, 17:33:37
Дякуючи, поки-що , незалежному Інтернету
Ще не довго! Як взяли ПідаРасти у повну владу Українську Біржу створивши якись лівий розрахунковий комітет якій ліцензує всі угоди трейдерів і відбирає найбільш забезпечених інвесторів для подальшого розкручування на лаве то про який незалежний інтернет може бути річ?! Я взагалі дивуюсь як ще його не приватизували  :ganba Можливо і шкідливий цей ваш газ але коли там люди повилазили за пару копійок в годину (роботи в багатьох нема а якщо точніше то зарплати) і почали бастувати проти всіх і вся то ви мене вибачте. Чого вартує плакатік у тої бабіти в червоному  :=) Таким народом легше керувати але серед тої біомаси є прихильники того преславутого Мутного союзу який вкінці як не розвалить сувернітет України то приведе до громадянської війни! Захід проти Сходу!! Братовбивча війна! Буде повторення подій початку минулого століття! Ехххх....Жду виборів президента...Ще недовго!!!
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: klaus_frank від 07 Лютого 2013, 18:15:10
Я ще раз Вас усіх дуже прошу уважно подивитися на Youtube документальний фільм Джоша Фокса "ГазЛенд (Земля Газу)" про наслідки від видобутку сланцевого газу в Америці. Ось посилання http://www.youtube.com/watch?v=9eoS0wWGOHk  Думаю, що у палких прихильників цієї ідеї нарешті відкриються очі на справжнє обличчя диявольських компаній Шелл та Шеврон, а також уряду Америки. Я, після перегляду цього фільму довго не міг отямитися як таке може відбуватися у "цивілізованій" Америці. Бідні нещасні американці. Екологія Америки, можна сказати,  вже знищена на століття. І тепер ці дияволи заявилися до нас. Якщо в "демократичній" Америці таке відбувається під прикриттям уряду США, то що чекає нас з таким президентом та владою. А наші недалекі (м'яко сказано) співвітчизники рвуться у США на ПМЖ і просто не знають, що на них там чекає.  Дякуючи, поки-що , незалежному Інтернету, можна бути в курсі подій.

Слухай, бот, досить тролити. Задовбав уже.
Іди про інтернет казино троль
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: scorpy від 07 Лютого 2013, 22:19:13
Сам ти бот і троль. А ще й делікатно буде сказано "не дуже обтяжений інтелектом". Тому, що не розумієш та не хочеш бачити очевидних речей. Але люди розумні мене зрозуміють.
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: ДДК від 07 Лютого 2013, 22:48:22
але чи є у нас реальна альтернатива???
Щоб довго не розповідати про різні види альтернативної енергетики, даю посилання на сайт, де про неї можна почитати: http://www.medem.kiev.ua/page.php?pid=642
А ще однією з розумних альтернатив буде зробити так, щоб Карпатський регіон перетворився на "швейцарські Альпи". Забрати звідти будь-які промслові підприємства, а тим більше видобичу всіх корисних копалин, почистити від сміття і робити ставку на екологію, туризм, курорти, лікування та оздоровлення людей. І стати багатішими за Швейцарію та Австрію, щоб дозволити собі купляти готову електроенергію у будь-якого продавця. Це можливо. Просто треба не дозволяти розкрадати національні багатства заради власної наживи. Якщо позбутись паразитичних пиявок, така ситуація стане можливою. Тим більше, що Карпатський регіон досить унікальний в природному відношенні.
Відповідь від: 07 Лютого 2013, 22:39:11
Братовбивча війна! Буде повторення подій початку минулого століття! Ехххх....Жду виборів президента
Братовбивча війна - то бійка жебраків. І веде до неї не Митний Союз, а сьогоднішня влада.
Виборів наступного президента можете не сильно чекати - ним буде Віктор Янукович! І українці його самі оберуть.
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: klaus_frank від 08 Лютого 2013, 07:16:33
Сам ти бот і троль. А ще й делікатно буде сказано "не дуже обтяжений інтелектом". Тому, що не розумієш та не хочеш бачити очевидних речей. Але люди розумні мене зрозуміють.
Слухай, переобтяжений інтелектом, напруж свою одну звивину спробуй подумати. Якщо хтось в одній темі копіпастить два абсолютно однакові пости, щей має в активі загалом 3!!! пости на цьому форумі то він або БОТ або ДЯТЕЛ. Тобі вибирати.
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: scorpy від 08 Лютого 2013, 21:17:21
Ти певно троль, бот і дятел в одній особі!!! :kulturno :kulturno :kulturno
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: Отаман від 08 Лютого 2013, 21:49:08
відео було цікавим.
 хто що хоче-то пише.не прикопуйтесь один до одного.
 за образи бан ніхто не відміняв
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: klaus_frank від 09 Лютого 2013, 06:03:19
але чи є у нас реальна альтернатива???
Щоб довго не розповідати про різні види альтернативної енергетики, даю посилання на сайт, де про неї можна почитати: http://www.medem.kiev.ua/page.php?pid=642
А ще однією з розумних альтернатив буде зробити так, щоб Карпатський регіон перетворився на "швейцарські Альпи". Забрати звідти будь-які промслові підприємства, а тим більше видобичу всіх корисних копалин, почистити від сміття і робити ставку на екологію, туризм, курорти, лікування та оздоровлення людей. І стати багатішими за Швейцарію та Австрію, щоб дозволити собі купляти готову електроенергію у будь-якого продавця. Це можливо. Просто треба не дозволяти розкрадати національні багатства заради власної наживи. Якщо позбутись паразитичних пиявок, така ситуація стане можливою. Тим більше, що Карпатський регіон досить унікальний в природному відношенні.
Відповідь від: 07 Лютого 2013, 22:39:11
Братовбивча війна! Буде повторення подій початку минулого століття! Ехххх....Жду виборів президента
Братовбивча війна - то бійка жебраків. І веде до неї не Митний Союз, а сьогоднішня влада.
Виборів наступного президента можете не сильно чекати - ним буде Віктор Янукович! І українці його самі оберуть.
ДДК, ви наївний мрійник  :D щей в полоні власних ілюзій.
Чомусь більшість хто говорить за Швейцарію або Австрію уявляють собі блакитне небо, білосніжні вершини Альп, там живуть Ульріх який робить годинники, його син Уве що пасе фіолетову корівку Мілку на альпійських лугах, дружина Ульріха, Інгрідт яка робить сир і шоколад.  Ульріх і Уве одягають тірольські шорти і всі дружно співають тірольські йодлі. Така собі ідилія  :-D Але чомусь ви забуваєте що наприклад Швейцарія в силу відсутності корисних копалин змушена закупати сировину для своїх металургійних та хімічних комбінатів. Так-так вони там є і димлять в голубе небо не меньше наших)) Або електроенергія - близько половини електроенергіїї Швейцарія виробляє на АЕС. Так-так і атомні електростанції там є. Який сором! А ви знаєте що Австрія забезпечує себе нафтою на 20% а газом на 40%? Це означає що ці копалини там добуваються так само як і графіти, боксити, вольфрам та ін.
Я досить часто буваю в Австрії. Так, там красиво і чисто але не стирильно як у ваших мріях. Промисловість там працює і не заважає розвитку туристичного бізнесу а той в свою чергу не заважає промисловості.
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: yaro my від 09 Лютого 2013, 13:30:12
"І тут Остапа понесло".
але не стирильно як у ваших мріях
- от жеж грамотєй, а ще береться вчити інших чистоті мови. :dopovid
"стирильно" - то від дієслова "стИрили", напевно. І кому перед "як", "що", "котрий" згідно правил пунктуації треба ставити.

копалини там добуваються так само як і графіти, боксити, вольфрам
Герр "грамотєй" відхиляється від теми: багато букофф, але жодної про сланцевий газ, як же в Австрії і Швейцарії з розробкою сланцевих пластів?
Відповідь від: 09 Лютого 2013, 13:26:13
подивитися на Youtube документальний фільм Джоша Фокса "ГазЛенд (Земля Газу)" про наслідки від видобутку сланцевого газу в Америці
Вражає, коли з крана разом з водою газ виходить і його можна запалити.
у "цивілізованій" Америці.
В лапках - то правильно.
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: Сонечко+ від 09 Лютого 2013, 15:12:45
Така собі ідилія 
Добре, що більшість українців думає інакше. Пригадую розповідь про поселення різних народів в Сибірі. Там відразу було видно де яка національність живе у певних секторах - росіян по запущеним хатам і городам у бур"яні, українців - по побіленим будиночкам і рівненьким засаджненим грядочкам. І чомусь ніхто не казав, а навіщо нам порядок і краса - он у росіян також не має ідилії. Ідилію ми створюємо самі. Хтось заробляє на землі, віддавши її під помийні стоки і звалище, а хтось - на тій землі робить туристичний чи курортний центр. Кому чим приємніше займатись.
Чомусь Ви мені нагадуєте про передачу "Моя хата скраю". Там більшість наче проти певної ситуації, але напрочуд рідко, коли хтось щось робить, щоб її змінити, допомогти чи захистити.
а газом на 40%?
Який сором - чому не сланцевим?Тільки не кажіть, що там немає промислових покладів - усе там є. Наприклад у Швейцарії(кантон Фрібур). Просто тим країнам дійсно  - то "на сором".
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: yaro my від 09 Лютого 2013, 15:17:53
що там немає промислових покладів - усе там є.
Просто там немає так багато жидів, як у нас.
 Задля прибутку вони і маму рідну готові продати, а далі, "хоч трава не рости".
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: ДДК від 09 Лютого 2013, 15:28:28
Чомусь більшість хто говорить за Швейцарію або Австрію уявляють собі блакитне небо, білосніжні вершини Альп,
Ви умієте читати думки і уяви інших? Про стирильність тієї країни не йшла мова. А про чистоту Альп та екологічних районів - так. Чи багато у нас залишилось заповідних чи екологічних зон? Напевно, ні однієї - там або щось добувають, або хтось привласнив їх.
ви наївний мрійник
Якщо Ви про альтернативні методи...Колись Жюль Верна та тих, хто розповідав про політ на небо, а тим більше у космос також називали мрійниками (навіть гірше). Та на сьогодні усе те виконано і перевиконано. Так що у мене не самі погані "мрії", тим більше, що вони обгрунтовані науково і в лабораторних умовах  працюють уже давно.
Так-так і атомні електростанції там є. Який сором!  
Ну, перекручено розуміти сенс сказаного думаю усі уміють.
А ви знаєте що Австрія
Знаю. Читайте вище.
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: Сонечко+ від 10 Лютого 2013, 01:33:09
Оцінки запасів сланцевого газу у світі: http://www.wz.lviv.ua
У Вікнах за 08.02 можна почитати статтю про небезпеки такого видобутку(в принципі - все те ж саме). Але мені найбільше болить саме цей 5ий пункт -
Цитувати (вибране)
5. Межі Олеської та Юзівської площ накладаються на об’єкти природно-заповідного фонду, де виявлено рідкісні види флори і фауни, занесені не лише до Червоної книги України, а й Європейських списків. Цінні рекреаційні території мають потужний оздоровчий потенціал, тут є також родовища цілющих мінеральних вод.
Слід наголосити, що на територіях, запланованих для розробки сланцевого газу, густота населених пунктів є надзвичайно високою. На Юзівській площі проживає майже 2,9 млн осіб, безпосередньо на газодобувних територіях – понад 714 тис. осіб. Населеність Олеської площі перевищує 2,3 млн осіб, безпосередньо у зоні видобування проживають близько 750 тис. осіб.[…]
За останні місяці відбулися події, які демонструють силові підходи урядових структур щодо інформування громадян України про плановане видобування та залучення громадськості до прийняття екологічно важливих рішень. У серпні 2012 року Міністр екології та природних ресурсів України незаконно ліквідував Громадську раду всеукраїнських природоохоронних організацій, яка висловила своє негативне ставлення до видобування сланцевого газу в Україні. Дуже швидко за наказом Міністра була створена інша «конструктивна до Міністерства» Громадська рада, яка слухняно вирішила підтримати дії Уряду та Мінприроди щодо збільшення видобутку нетрадиційного газу та укладання угод про розподіл продукції.
Що таке справді якісь 750 000 осіб, які будували хати, ростили там діток, бігали босоніж по траві, рятували пораненого голуба, підгодовували собаку, яка врятувала життя хлопчику, обробляли землю, вирощували там сади, обіймаючи кожне деревце, любили та леліяли кожен мм своєї батьківської колиски...Подумаєш - переселять, подумаєш щось знищать, подумаєш вимруть рідкісні тварини, подумаєш ще лишніх 2,5 мільйонів українців повимирає від раку. "Ліс рублять - щепки летять" правда? Ну, що ж тут такого? Зате на отримані кошти виросте не одне Межигір"я. Тільки уже навряд чи у Карпатах. :(
Невже українцям саме це потрібно? Що про нас скажуть наші кволі онкохворі діти та онуки? Гроші, гроші, гроші...Ось головне. А здоров"я, краса, екологія, рідна земля, гармонія з природою - ілюзія. А для кого такий важливий той сланцевий газ? Думаєте, прості українці відчують якесь покращення у своєму житті від "збільшення газу"?
Таке враження, що ми ладні знехтувати здоров"ям та здоровим глуздом, гробити здоров"я і якість життя ВЛАСНИХ ДІТЕЙ зі страху отримувати щось від "Газпрому" :unknow Напевно справді саме він розорює наші національні надбання, переселяє тисячі українців з їх осель і земель, забудовує наші заповідники та не пускає у них простих українців, отруює наші ріки та підземні води....З таким підходом, українцям прийдеться залишати свою Батьківщину уже не лише для тимчасових заробітків.
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: yurko від 11 Лютого 2013, 09:55:21
http://kalush.info/page/predstavnik-shevrona-piter-klark-mi-zalishimo-vam-dorogi-v-krashhomu-stani-nizh-oce-pobachili
Відповідь від: 11 Лютого 2013, 09:53:32
http://kalush.info/page/na-rozrobku-oleskoyi-diljanki-slancevogo-gazu-kaluskih-rozsoliv-vistachilo-b-na-11-12-rokiv
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: TRITONOS від 25 Лютого 2013, 14:43:10
Трошки затравки для ненависників сланцевого газу  :dopovid
Коротко про масову думку і можливе маніпулювання нею на прикладі Болгарії:

У світі ХХІ століття має місце енергетичне протистояння між глобальними гравцями, де зброєю одних є енергоресурси та трубопроводи, а інших — глобальні компанії, технології й інвестиції. І Болгарія вже кілька років залишається одним із театрів європейської енергетичної гри, де актори завдають превентивних ударів і отримують удари у відповідь.

У червні 2011-го уряд Болгарії видав ліцензію «Шеврону» на розвідку покладів нетрадиційного газу. 1:0 на користь янкі — так це сприйняли у Москві і в той же момент організували справжню підпільну війну на чужій території у вигляді "антисланцевої кампанії".

На Варшавському саміті з питань видобутку нетрадиційного газу та нафти наприкінці березня цього року експерти детально розглянули болгарський прецедент. Раптовість, швидкоплинність і скоординованість антисланцевої кампанії впадають в око. Не встигло, образно кажучи, чорнило висохнути під ліцензією уряду Болгарії американській компанії «Шеврон» на розвідку родовища в районі містечка Нові Пазар 16 червня 2011 року, як уже через сім місяців компанію її позбавили внаслідок рішення парламенту, викликаного «масовими протестами», перший з яких мав місце вже 2 липня.

Так звані масові акції, на думку болгарських експертів, мали замовний і щедро проплачений характер. За легендою, спонтанні протести зародились у соціальних мережах, а потім вирвалися з віртуального у реальний простір. Протести виглядали масовими завдяки телевізійній картинці, хоча насправді такими не були. Усього було зафіксовано 26 акцій. Кількість учасників найбільших із них дещо перевищувала 300 осіб. Таких акцій було лише чотири. П’ять акцій віднесено до середніх — кількість учасників коливалася від близько 100 до понад 300 осіб. Основними були дрібні акції з числом учасників не більш як сто — їх було 17. Якщо поглянути на час проведення заходів, то акції відбулися двома хвилями. Після одиночних нечисленних виступів у липні та серпні перша хвиля з дев’яти акцій пройшла по всій Болгарії 1 вересня, а другу, з 13 акцій, було проведено 14 січня 2012 року в 13 містах країни в один і той же час — об 11-й за три дні до розгляду у парламенті питання про сланцевий газ.

18 січня парламент Болгарії 166 голосами «за» при шести «проти» і трьох, що утрималися, наклав безстрокову заборону на розвідку та розробку покладів нетрадиційного газу.

«Газпром» отримав подвійний подарунок: Болгарія не розроблятиме покладів сланцевого газу, а замість цього буде збудовано теплову електростанцію, що працюватиме на газі, який, як розраховують, буде газпромівським.

Показово, що навіть деякі російські аналітики зауважили, що Болгарія обійшла всі європейські країни за кількістю необґрунтованих протестів проти сланцевого газу. Окремі болгарські оглядачі відразу назвали «спонтанні протести» діями російської «енергетично-кагебістської мафії».
(http://cs7002.userapi.com/c7007/v7007861/af5/h2RdEgvBFwk.jpg)
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: Сонечко+ від 25 Лютого 2013, 19:01:01
Трошки затравки для ненависників сланцевого газу
Та країна, яка політику ставить вище за економіку, добробут і екологію приречена на таке керівництво яке має - криміналістичне і загарбницьке. Ми завжди будемо свої землі віддавати чи під президентські маєтки чи під сміттєзвалища. Щоб потім мати привід понити як "ххх керівництво", обране з-поміж нас до такого призвело. Ми любимо плакати ПОТІМ, а не відстоювати СВОЮ ЗЕМЛЮ. Бо ЗЕМЛЮ ми не звикли цінувати. Лише гроші і політичні ігри. Тому наша така багата країна бідна. І сланцевий газ нас також не спасе, як тут дехто вважає...Час покаже яка буде "вдячність" наших дітей за це і які наслідки.
Ця стаття також замовна. Одні статті проплачує Росія, напевно, інші - Америка. Ми боїмося за дупу, а голову пхаємо у Г...Жаль, але думаю, ми,українці, справді заслужили на те, щоб перетворити родючі і заповідні землі на розробки...Недарма, стільки українців виїжджає звідси і НЕ ПОВЕРТАЄТЬСЯ.
Цікаво як заспівають мешканці Вістової, коли у їхньому селі знайдуть поклади цього газу і саме там почнуть розробку його? Поки півень не клюне, людина не відчує болю.
І треба почати розрізняти поняття "ненависники газу" і "ті, у кого болить душа за РІДНУ ЗЕМЛЮ і МАЙБУТНЄ\ЗДОРОВ"Я СВОЇХ ДІТЕЙ". Ніякі гроші і родовища, кошти за які все-одно осядуть не у кишенях простих українців, не варті рідного перетоптаного подвір"я, на якому повзають  приречені дітки-інваліди і винищення заповідників.
Читаючи таких українців-"патріотів" (я чомусь впевнена, що коли він власноруч зведе хату, власноруч виростить сад і народить дитину - він думатиме і матиме інші цінності) хочеться проголосувати за розробку газу на Прикарпатті і відразу почати пакувати валізи до "проангажованої" Болгарії. Жаль, що ми не уміємо все-таки цінувати те, що маємо. І берегти ці природні багатства. Істинні багатства воліємо розтоптати заради ілюзорних паперових багатств.
як розраховують, буде газпромівським.
що навіть деякі російські аналітики
Окремі болгарські
Дуже обгрунтована і конкретизована стаття :=)!Ні одного факту і ні одного імені чи доказу. Трітонус, скільки отримуєш за пропаганду ;)? Шукай сильніші статті, а не дитячий лепіт. Їх, думаю, можна нарити на благо батьківщини. Тільки чиєї? За що ти так ненавидиш місце свого проживання і його красу та святість?
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: TRITONOS від 25 Лютого 2013, 20:06:30
Трітонус, скільки отримуєш за пропаганду
Чесно - ні копійки не отримав :) Статтю стягнув з "Ми-патріоти України"(колишня "За ЕХ.ЮА")
Я дедалі більше і більше розчаровуюсь у владі а ще більше - в людях. Влада не зацікавлена в майбутньому рядового інженера чи то науковця,чиновники роблять вигляд що працюють (а вони дійсно працюють (!) тільки в зворотню сторону від народу), бізнесмена душать, олігархи з бандитськими корнями процвітають,вільні ніші для бізнесу зайняті а якщо і зявляється "вискочка" то діло доходить до сильного саботажу з подальшим злиттям до контори постарше,гівняна економіка від якої зарубіжний інвестор шарахається як чорт від ладана і не прагне ризикувати життям і грошима і так далі по списку. А люди. Молодь особливо добиває. На шкідливі звички я вже навіть не дивлюсь (сам палю і буває випиваю, хоч і зарано). Мене більше добиває духовна сторона. Мало читають (якщо читають), багацько наріду видів які писати навіть не вміють, деякі індивіди в свої 18 читають по складах (переважно з гір і їх я не виню). Мені з начитаною людиною приємно поспілкуватись (таких зі всього кола спілкування можу виділити чоловік 10, не більше). Всі решта тупо слухають коли я щось розповідаю а мені не охота монологами займатись. Мені вцілому тут по легки надоїдає жити але коли в Афінах жив то мало не молився на українські землі щоб повернутись. Мав мрію займатись реставрацією старовинних будинків. Правда кому то треба. Я певне як закінчу коледж то прямо з дипломом піду реєструватись безробітним (на яку задницю комусь здався диспетчер на АТП) або виробляти карту поляка і дути туди на заробітки ну і зрештою залишатись там. Багацько моїх знайомих хлопчаків які ще в школі вчаться говорили що як закінчать школу тут то махнуть в Європу жити а я їх все переконував мовляв "Буде ще добре на цій землі" але відчуваю що патріот в мені помалу помирає і хочеться спокійного життя і не боятись що вечерком пару відморозків проламають голову. Мені вже стає якось пофігу що тут буде і як. В статті просто описано як маніпулюють громадською думкою. Я хотів стати щирим патріотом але щось не виходить....
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: yaro my від 25 Лютого 2013, 22:03:30
не охота монологами займатись
Воно і видно ;)

економіка від якої зарубіжний інвестор шарахається
Молодий чоловіче, Ви собі уявляєте якогось ідеального зарубіжного інвестора, який не може ні їсти ні спати, а лише думає, як інвестувати гроші в закордонну колонію. Причому, "не корысти ради, а токмо" для процвітання України чи іншої бананової республіки. Це утопія, таких нема.
В статті просто описано як маніпулюють громадською думкою
- лишнє закреслено, імхо. Ви і не замітили, як стали жертвою маніпуляції.
хочеться спокійного життя і не боятись що вечерком пару відморозків проламають голову.
А були такі часи, правда давно, в чєтирнадцатом вєкє, до "пєрєстройки", коли пізно ввечері було не страшно вийти на вулицю. Ну, хто старший, і кому не промили мозги, може пригадати.
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: TRITONOS від 26 Лютого 2013, 22:49:41
Я це залишу тут
http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D1%86%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D0%B9_%D0%B3%D0%B0%D0%B7
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: bornslippy від 27 Лютого 2013, 12:18:32
вже всьо. підписали з шевроном угоду. я чесно признаюсь теж більше схильний оцінювати істерію проти сланцевого газу, як пропаганду гебешників. бо до того як з'явились конкретні домовленості, про той газ ніхто погано не говорив, були лиш розмови чому досі не розробляємо?! моя думка розробляти потрібно, з кількох причин, незалежність від москви, робочі місця, і зрештою якщо якісь шкідливі умови і є , то в процесі розробки потрібно лиш тиснути на розробника, і напрягати на удосконалення. адже я не вірю що розробка сланцю не має не шкідливих варіантів. все залежить від волі влади та розробника. і тут починаються проблеми, владі розробка потрібна лиш для того аби мати козир проти москви, і якщо москва поступиться то і розробку завершать. з іншого боку владі накласти на екологію, а розробнику тим паче. варіанти? розробляти! так чи інакше розробка це не день не тиждень і не місяць, можливо за час поки готуватимуть видобуток, щось зміниться. а інвестиції нам потрібні так чи інакше.
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: ДДК від 28 Лютого 2013, 01:26:00
Ви напевно маєте куди втікти, коли тут стане нестерпно. А можливо, справді не розумієте всю трагедію того що коїться. Шкода...
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: bornslippy від 28 Лютого 2013, 09:25:15
я тікати не збираюсь. але переконливих доказів того що це погано, мало. і кажу чомусь наявні докази з'явились акурат після того як почались перемовини з шевроном. хіба не підозріло? і я вважаю що москва якраз здатна на дезу такого рівня. повторюю розробляти потрібно але під контролем екологів. чуть шо бити по руках. головне аби було бажання. у всіх видів альтернативної енергії є аргументи проти, але життя ставить такі умови. я взагалі за то аби розвивали напрямок альтернативних джерел енергії. та наші зеки звикли красти і руйнувати а не створювати.
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: yurko від 28 Лютого 2013, 10:12:26
А як на вашу думку, чому саме Свобода так розпинається проти?
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: TRITONOS від 28 Лютого 2013, 11:57:18
А як на вашу думку, чому саме Свобода так розпинається проти?
Комуністи "Рускій вибор" і регіони проплачують акції проти сланцевого газу ібо це невигідно Расеі а якщо точніше то Газпрому.
http://blogs.pravda.com.ua/authors/voznyak/4f38f0a297e49/
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: yurko від 28 Лютого 2013, 13:03:47
Ото ж бо.
Якщо ще згадати сплановану провокацію на 9-те травня у Львові, то виглядає те ж саме шило  ;)
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: scorpy від 28 Лютого 2013, 18:30:11
При чому тут Росія та ФСБ. Он корінний американець Джош Фокс зняв документальний фільм "Газленд" про наслідки видобування сланцевого газу в Америці. А в Америці сланцевий газ видобувають вже досить довго. В тих районах, де його видобувають - екологія повністю зруйнована на століття. Просто Америка має величезні малозаселені території, де від екології вже нічого не залишилось, а ми не маємо. І шукаємо завжди якийсь слід Москви і т. д. Правильно, Москва зацікавлена, щоб ми у неї купляли газ, а не розробляли власні родовища. Але наш народ як завжди щось десь шукає якісь "сліди", "руки", а не бачить очевидного - видобування сланцевого газу в густонаселеній Україні це страшний злочин проти природи та людства. Я не думаю, що Джош Фокс є агентом Москви, просто він є ПАТРІОТОМ своєї Батьківщини! На відміну від нас (зазомбованих телебаченням)!!!
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: klaus_frank від 28 Лютого 2013, 19:41:48
А були такі часи, правда давно, в чєтирнадцатом вєкє, до "пєрєстройки", коли пізно ввечері було не страшно вийти на вулицю. Ну, хто старший, і кому не промили мозги, може пригадати.

Так-так. Згадала баба як дівкою була. Саме в ті часи комуністичним мудакам було весело і вони бадьоро ходили по вулицям вечорами. Цим скотам не промивали мозок, це вони промивали іншим. А люди з совісттю милувались довгими полярними ночами, безкрайніми просторами сибіру, витонченими вирубками і заготівльою деревини.
Щоправда зараз цей совковокомуністичний непотріб безмірно банує за тими часами і всіма силами намагається, при будьякій можливості, вислужитись перед московськими бонзами, навіть інкогніто.  :D
Відповідь від: 28 Лютого 2013, 19:37:02
При чому тут Росія та ФСБ. Он корінний американець Джош Фокс зняв документальний фільм "Газленд" про наслідки видобування сланцевого газу в Америці. А в Америці сланцевий газ видобувають вже досить довго. В тих районах, де його видобувають - екологія повністю зруйнована на століття. Просто Америка має величезні малозаселені території, де від екології вже нічого не залишилось, а ми не маємо. І шукаємо завжди якийсь слід Москви і т. д. Правильно, Москва зацікавлена, щоб ми у неї купляли газ, а не розробляли власні родовища. Але наш народ як завжди щось десь шукає якісь "сліди", "руки", а не бачить очевидного - видобування сланцевого газу в густонаселеній Україні це страшний злочин проти природи та людства. Я не думаю, що Джош Фокс є агентом Москви, просто він є ПАТРІОТОМ своєї Батьківщини! На відміну від нас (зазомбованих телебаченням)!!!

Скорп, а я от думаю що Джош Фокс є агентом Москви  ;)
І ще я впевнений що він НЕ ПАТРІОТ своєї батьківщини.   
Ваше слово проти мого  :P
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: ДДК від 28 Лютого 2013, 22:16:22
Я сьогодні пройшовся по магазинам. Ходив по продукти. Ціни, які я побачив, це просто жахіття якесь, бо на 35-50% більше за ті що були лише минулого тижня! Це теж "рука Москви"? Панове, ніякий газ не виправить ситуацію, бо гроші підуть! Невже ви ще й досі цього не розумієте? А Газпрому "по барабану" чи будуть тут щось видобувати. Газпром "відмиває" свої брудні гроші через український криміналітет. І не лише український!
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: yurko від 01 Березня 2013, 08:35:16
в густонаселеній Україні
:o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o
Відповідь від: 01 Березня 2013, 08:28:23
У густозагадженій - згідний, але густонаселеній...
Відповідь від: 01 Березня 2013, 08:29:03
А Газпрому "по барабану" чи будуть тут щось видобувати.

Неправда!

Не мішайте мухи з котлетами.

Те, що то брудна технологія - факт.
Але як вже тут писали, будь яка бурова вишка теж чистотою не блистить.
Не вірите - поїдьте гляньте.

Питання друге. Чи варто його добувати, якщо і так розкрадуть?
Ну але якщо так, то взагалі треба брати вузлика і манджеляти на захід!

Питання трете. Чи видобуток сланцевого газу хоча б щось здешевить для простого українця?
Ага-вже!  Навіть не розкочуйте губу!


Так що не варто напружуватися і нагнітати. Буде так як буде. Приїдуть америкоси, пробурять, побачать що там фігня того газу є насправді (або лише так заявлять) і помаленьку видобуватимуть його далі.
Нічого не зміниться.
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: bornslippy від 01 Березня 2013, 14:21:22
100% так і буде :good
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: ДДК від 02 Березня 2013, 02:06:58
Ще раз звертаю увагу: Газпрому байдуже Україна. Вона цікавить лише у якості кримінального посередника! Вся Європа, половина Азії, Китай, Японія (!) - це все зони інтересів Газпрома! Просто смішно - маленька Україна робить погоду (чи негоду?) у газовій бійці. Вся газова проблема - це є брудна спекуляція корумпованих кіл з їх боротьби за неймовірні прибутки, більш нічого! А тепер для довідки: ви всі даремно сварите "руку Москви" разом з Путіним, бо я добре знаю що майже вся Східна Україна готова аж бігом перейти "під Путіна", а так звана автономна республіка Крим відверто про це торочить вже давно! 
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: yurko від 02 Березня 2013, 13:21:09
Та хай під нього йдуть так, на пряму, без переходу. Кожен охочий поодинці  :drink
Відповідь від: 02 Березня 2013, 13:04:44
Хочете ви чи не хочете, якщо підтвердяться великі поклади того газу - їх розроблятимуть!
Росія тут направду ніяк не допоможе і не завадить. Звісно Газпромові то не вигідно. Але то ситуація у якій наркоман знайшов у себе в дома мішок зілля, а його дилер пробує проводити виховні лекції про шкоду героїну  :=)
БЕЗПОЛЄЗНО!
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: TRITONOS від 03 Березня 2013, 22:35:54
Народна творчість! Ще хотів дізнатися чи це той самий "Газленд".
(http://cs416527.vk.me/v416527892/331b/PyqPod7mpNY.jpg)
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: yaro my від 04 Березня 2013, 01:46:24
Не дивився фільм, бо інакше б не перепитував. Посилання на фільм вже два рази в темі подавали, дивись вище.
Однозначно проти видобутку газу виступили комуністи. А "Свобода ніби проти, але з оговорками, ну, це нагадує анекдот про крокодилів, які таки літають.
 А форумні тірольці сказали своє "вагоме" слово, що автор того фільму - агент кегебе. Нє, ну їм, з австрійських Альп видніще.
Відповідь від: 04 Березня 2013, 01:20:41
100% так і буде
"Як скажуть - так і буде", - часто так казав Олександр Мороз.
Але винною все одно буде підступна і загребуща "рука Москви", так само, як було з заводом "Поліетилен" (http://forum.kalush.info/index.php/topic,670.msg87855.html#msg87855),  бо хто ж іще (сарказм), тірольські "знатоки" вже неодноразово на цьому наголошували, а вони знамениті знавці цих справ. 
Відповідь від: 04 Березня 2013, 01:32:23
але переконливих доказів того що це погано, мало. і кажу чомусь наявні докази з'явились акурат після того як почались перемовини з шевроном. хіба не підозріло? і я вважаю що москва якраз здатна на дезу такого рівня
Так це дуже підозріло. Виходить, Москва здатна навіть послати свого агента в минуле на "Машині Часу", аби зняти в США компроментуючий фільм про наслідки видобутку сланцевого газу. :russin

Відповідь від: 04 Березня 2013, 01:36:52
Вся Європа, половина Азії, Китай, Японія (!) - це все зони інтересів Газпрома
Сфера інтересів ТНК не обмежується планетою Земля. Вони, якби могли, то і на Місяці сланцевий газ добували. - "Nothing personal. Just business."

Відповідь від: 04 Березня 2013, 01:43:09
будь яка бурова вишка теж чистотою не блистить
Масштаби забруднень навколишнього середовища дещо різняться.
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: Сонечко+ від 04 Березня 2013, 01:52:47
Ще хотів дізнатися чи це той самий "Газленд".
В останньому випуску "Високого Замку" під заголовком "Росія - не той партнер, з яким треба рахуватись" подана така інформація:
Цитувати (вибране)
Міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький заявив, що Україна вже має технічний потенціал для придбання в Європі 30 млрд. кубів газу на рік. Це дозволить повністю відмовитись від імпорту газу з Росії. За словами міністра, йдеться про реверсні поставки зі Словаччини, Угорщини і Польщі.
Так що ДДК, Юрко і Яро Май праві - тут все крутять наші місцеві грошомани. Їм хочеться додаткового грошовколювання і вони підуть на все заради цього і "вени" поріжуть, і землю скромсають... Не московські, не американські, а саме, як і завжди, українські верховні крадії.
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: Отаман від 04 Березня 2013, 02:08:55
а як же те що завжди лижуть зад росії і он,не раз мова йшла що готові повиплачувати будь-які кредити,штрафи.і самі їх шукають.суди спецом програють.
 я не вірю що не будуть купляти газ в раші.якби хотіли -підписали б нову угоду.
 вони люблять башляти рашці і цього в них не відбереш.
 принаймні доки будуть проросійські едараси при владі.
так що ніякої енергонезалежності.нафта ,газ.навіть на світло уран з раші возять.може точніше використаний на переробку.
нафтопереробний проданий кацапам і стоїть.продали за безцінь як завжди.
Немцов на свободі в Шустрого так і сказав що буде будуватись невигідний південний потік і все аби лиш накапостити аби ходили по кабінетах з простягнутою рукою до них.
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: Сонечко+ від 04 Березня 2013, 02:39:43
вони люблять башляти рашці і цього в них не відбереш
:(
продали за безцінь як завжди.
Так, згідна. Любить наша держава лизати і красти...А, якби хотіли - то мали б своє і без СГ.  Але клептоманія і клепкоманія у нас невиліковні. Замість того, щоб розвивати - продаєм, засираєм і розтягуєм.
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: yaro my від 04 Березня 2013, 03:14:31
Немцов на свободі в Шустрого так і сказав
Ви ще не чули, що Новодворская сказала.
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: TRITONOS від 07 Березня 2013, 01:02:43
Трошки не в ту тєму але викладу
Гідророзрив пласта або Пес Дець по-рожнятівськи. Добування Чорного золота.
http://www.youtube.com/watch?v=DdT2SZD-XEU
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: yurko від 07 Березня 2013, 07:26:31
не бачу де там жахіття?  :duvno
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: bornslippy від 10 Березня 2013, 16:14:32
то сарказм мабуть. :)
Відповідь від: 10 Березня 2013, 16:11:59

Так це дуже підозріло. Виходить, Москва здатна навіть послати свого агента в минуле на "Машині Часу", аби зняти в США компроментуючий фільм про наслідки видобутку сланцевого газу.
колись вважали що земля плоска. :duvno і ми говоримо не про те що колись знялось в штатах. а про те що в Україні інфа з'явилась в акурат з початком перемовин про розробку? чим не дивний збіг?
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: yaro my від 10 Березня 2013, 16:36:37
Тут нічого дивного.
В Африці в Малі давно іде кровопролитна війна, але ніякі інформагенства про неї не повідомляють. І ми нічого не хочемо знати про те, бо воно нас ніби й не стосується.
 Те саме з інфою про "сланцеву смерть". Вона була давно, але нам була "да лампачкі". Ми про неї взнали лише тоді, коли вона зачепила нас. А сталось це після того, як наші "пакращувачі" надали привілегії і звільнили на 99 процентів від податків ТНК Shell, Chevron и ExxonMobil, які "попросились" видобувати в нас сланцевий газ.
Про суму "відкатів" можна лише здогадуватись.
Приховано: Показати
"Крупнейшие мировые добытчики нефти Shell, Chevron и ExxonMobil существенно сэкономят на оплате госразрешений на разработку недр на Украине. Так, украинское правительство сообщило о снижении на 99% платы за предоставление спецразрешений на разработку месторождений", - пишет сегодня, 23 января, газета "Коммерсантъ-Украина".

В материале говорится, что это было принципиальным требованием компании Shell, которая в противном случае отказывалась от работы на Юзовской площади. В Минприроды Украины признают, что это приведет к потерям бюджета в размере до 620 млн гривен (чуть меньше $80 млн) в год, однако без упрощения налогообложения Украина не сможет добиться газовой независимости от России. "Компаниям Shell и Chevron передают разрешения на значительные площади, аналогов которым еще не было, и сумма платежей должна была быть весьма значительной. Однако в результате переговоров с Shell правительство пошло навстречу добытчику http://www.warandpeace.ru/ru/news/view/76515/.
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: bornslippy від 10 Березня 2013, 17:07:59
про сланцевий газ в Україні чув більше 10 років тому. тоді розробка не розглядалась бо не вигідно. потім одні з покращувачів підписали кабальну для нас угоду на російський газ. чому ви про це не говорите. давайте починати з того що наші сусідобрати обдирають нас як липку. і жодні штати тут не винні. і те що сланцевий газ почали розглядати як альтернативу теж природно, а те що негативна інфа з'явилась так "вчасно" це не природно. бо про сланцевий газ в Україні відомо давно. просто про конкретну розробку не йшлось і до цього ніхто не говорив  про шкідливість. те що америкосів звільнили від податків природно, адже ми не вкладаємо в розробку вкладає шеврон. зрештою ніхто з нас не знає угоди. чи краще до розробки запросили б китайців чи корейців як з деу? це все не аргументи. потрібно розробляти, але під контролем.
Відповідь від: 10 Березня 2013, 17:06:18
В Минприроды Украины признают, что это приведет к потерям бюджета в размере до 620 млн гривен (чуть меньше $80 млн) в год, однако без упрощения налогообложения Украина не сможет добиться газовой независимости от России.
втратять те чого не мають. якщо шеврон відмовиться від розробки то не надійде взагалі нічого. як можна рахувати збитки від нічого?
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: yaro my від 10 Березня 2013, 17:18:36
ми не вкладаємо в розробку вкладає шеврон
"Хто дєвушку ужинаєт, тот єйо і танцуєт"
Може статись так, як в африканських бананових республіках, наприклад в Нігерії з нафтою: місце видобутку буде огороджене і під охороною, а сировина по трубі закачується в танкер. Нігерійські маріонеточні урядовці отримують відкати, а нафта упливає за океан.
Газ забере Шелл, нам частину втри-дорого продасть, по тій же ціні, що продає Росія, тільки в даному випадку нам ще залишаться екологічні проблеми.

зрештою ніхто з нас не знає угоди
Там все "по-чесному" і по понятіям міжнародного колоніального права.
 Як у Буратіно з Алісою і Базіліо.
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: bornslippy від 10 Березня 2013, 17:21:37
фантазії
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: TRITONOS від 13 Березня 2013, 01:56:06
Я по суті не палкий ненависник добування сланцевого газу але ось поводження з технічною водою мене напрягає.
"Дайош чисту технічну воду!"
Подібний ультиматум потрібно ставити Шеврону від калуської громади і не відступатись від ні на крок.
На сайті "Екологія Право Людина"
http://epl.org.ua/ekologija/slancevii-gaz/korisni-materiali/vpliv-dijalnosti-po-vidobutku-gazu-i-nafti-iz-slanciv-na-dovkillja-i-zdorovja-ljudei/
надибав такі недопрацювання законопроектів по питанню гідророзривів:
У зв’язку із роздрібненістю законодавчих актів, особливі ризики, пов’язані із гідророзривами, не належно покриті. Виявлено 9 основних прогалин:
Відсутність рамкової директиви, що регулює видобувну діяльність.
Неналежність порогової величини для оцінки впливу на навколишнє середовище для видобутку природного газу.
Відсутність обов’язку декларувати шкідливі речовини та матеріали.
Не вимагається погодження хімічних речовин, які залишаються у землі.
Відсутній обов’язок щодо використання найкращої доступної технології для діяльності, пов’язаної із гідророзривами.
Вимоги до очищення відпрацьованих вод є недостатньо чітко сформульовані, а спроможності об’єктів із очистки відпрацьованих вод будуть недостатніми, якщо буде прийнята заборона закачування і захоронення відпрацьованих вод під землею.
Недостатня участь громадськості у процесі прийняття рішень на регіональному рівні;
Недостатня ефективність  рамкової директиви щодо водного регулювання.
Проведення оцінки життєвого циклу не є обов’язковим.
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: TRITONOS від 21 Березня 2013, 21:25:10
Зупинімо пенсильванізацію! Ми за екотехнології!
(http://cs406424.vk.me/v406424498/9251/ntpzSoanro0.jpg)
Чуть не пропустив----------------------------------------------------------------^
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: scorpy від 29 Березня 2013, 22:22:26
Будь-ласка, прочитайте http://perevodika.ru/articles/22731.html
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: Сонечко+ від 30 Березня 2013, 00:31:13
Зупинімо пенсильванізацію!
У нас такої Пенсільванії НІКОЛИ не було і не буде. Ми швидше перегриземо собі руку, ніж дамо нею кошти не собі у кишеню, а на екологію.
Ох, і густо ж населена зона видобутку, не зрівняти з Донбасом чи іншими областями України  :=)
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: yaro my від 01 Квітня 2013, 02:30:58
Місця видобутку сланцевого газу в США(http://s6.hostingkartinok.com/uploads/images/2013/03/3fa0de0d9db912fcc2a825196be66832.jpg)

Перші свердловини в Донбасі (фото) (http://pauluskp.livejournal.com/353936.html)
         
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: TRITONOS від 21 Травня 2013, 23:01:58
 :good Опічатка однако*: 50 млрд куб метрів газу
http://www.youtube.com/watch?v=Tx72i3yb1Ag
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: yurko від 22 Травня 2013, 07:41:05
Ти правий  ;) таки мільярди
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: TRITONOS від 22 Травня 2013, 11:11:31
Місця видобутку сланцевого газу в США
Мене мучить 1 дивне припущення: в тих америкосів дороги які підходять до свердловин будуть краще виглядати ніж наші дороги обласного значення  :(
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: DVania від 28 Травня 2013, 21:39:24
Мешканці Прикарпаття погодилися на видобуток сланцевого газу
28.05.2013 18:56
Місцеві громади Тлумацького і Городенківського районів Прикарпаття погодилися на видобуток сланцевого газу, який планує здійснювати на їх території американська компанія Chevron.
Про це повідомив голова Івано-Франківської обласної ради Василь Скрипничук передає Укрінформ .
«У нас питання видобутку сланцевого газу погоджено з місцевими громадами в Тлумацькому районі. Жодного звернення з протестами людей з цього району ми не отримували. Погодження готовий дати і Городенківський район», - зазначив Скрипничук.
За його словами, схвально на пропозицію видобутку сланцевого газу відгукнулись і прикарпатські науковці та народні депутати. Єдине, що турбує останніх - це гарантії екологічної безпеки та преференції, які б мали отримувати місцеві громади «для тих людей, під будинками яких планують видобувати сланцевий газ». Відповідне звернення, зауважив Скрипничук, прикарпатські обранці направили у профільний парламентський комітет.
Нагадаємо, в Івано-Франківській області сланцевий газ планують видобувати у Городенківському, Рогатинському, Галицькому та Тлумацькому районах.
Івано-Франківська обласна рада планує розглянути питання видобутку сланцевого газу на Прикарпатті на сесії 21 червня. Очікується, що участь в обговоренні цього питання візьмуть і представники компанії Chevron.
Експрес онлайн
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: ББА від 29 Травня 2013, 11:21:59
Мешканці Прикарпаття погодилися на видобуток сланцевого газу
28.05.2013 18:56
Місцеві громади Тлумацького і Городенківського районів Прикарпаття погодилися на видобуток сланцевого газу, який планує здійснювати на їх території американська компанія Chevron.
Про це повідомив голова Івано-Франківської обласної ради Василь Скрипничук передає Укрінформ .
«У нас питання видобутку сланцевого газу погоджено з місцевими громадами в Тлумацькому районі. Жодного звернення з протестами людей з цього району ми не отримували. Погодження готовий дати і Городенківський район», - зазначив Скрипничук.
За його словами, схвально на пропозицію видобутку сланцевого газу відгукнулись і прикарпатські науковці та народні депутати. Єдине, що турбує останніх - це гарантії екологічної безпеки та преференції, які б мали отримувати місцеві громади «для тих людей, під будинками яких планують видобувати сланцевий газ». Відповідне звернення, зауважив Скрипничук, прикарпатські обранці направили у профільний парламентський комітет.
Нагадаємо, в Івано-Франківській області сланцевий газ планують видобувати у Городенківському, Рогатинському, Галицькому та Тлумацькому районах.
Івано-Франківська обласна рада планує розглянути питання видобутку сланцевого газу на Прикарпатті на сесії 21 червня. Очікується, що участь в обговоренні цього питання візьмуть і представники компанії Chevron.
Експрес онлайн

та вони що - РОГУЛІ чи тупі ? як можна під цю заразу погодитись ? чи вигляд сотні гривнів уже всі мозги відбило ?
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: Сонечко+ від 29 Травня 2013, 18:58:59
Тому що прикарпатці (і калушани в тому числі) вважають це корисним і безпечним. А свою землю і заповідники - чимось, що має давати промисловий прибуток і "волю від Москви" хоч і в іноземних кандалах при цьому. А здоров"я, екологія, природа і земля - кому вони потрібні, якщо вони не шурхотять так як доляри і євро? Та й завжди можна при бажанні звалити до родичів за кордон...Зате ціни на нерухомість різко впадуть для тих, хто тут залишиться.
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: TRITONOS від 29 Травня 2013, 22:53:24
Всі хто розуміє польську присвячується  :-D  Юрко має дати грунтовний коментар  :=)
http://www.youtube.com/watch?v=r-3BZthbwk4
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: yurko від 30 Травня 2013, 09:40:09
У першій частині йдеться про дозволи на буріння свердловин для видобутку газу. Ведуча питає, чи то правда, що більшість дозволів взяли Російські фірми, з єдиною метою заблокувати видобуток  :=)
Гость студії каже, що то неправда.
Далі гість демонструє, що речовину яка використовується для закачування у свердловини можна пити. Це робиться для того, щоб заперечити шкідливість (ядовитість) тієї речовини.
Відповідь від: 30 Травня 2013, 09:33:12
Крім того міністр говорить, що та речовина не має як з глибини 3000 метрів потрапити у грунтові води ,які зазвичай залягають до глибини 500 м.
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: ББА від 31 Травня 2013, 15:35:54
я за те щоб поляки спочатку попробували на собі . мені взагалі абсолютно однаково яку воду чи гі.но вони будуть пити . лише не треба цю заразу на прикарпаття пхати !!!
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: TRITONOS від 01 Червня 2013, 13:04:05
я за те щоб поляки спочатку попробували на собі . мені взагалі абсолютно однаково яку воду чи гі.но вони будуть пити . лише не треба цю заразу на прикарпаття пхати !!!
Вуйку ЛьонДон кажіт хай згниє той Шеврон і Ексомобіль чи як його там. Бис та нечисть діточок їхніх убивала! ХАЙ СІ НЕ ПХАЮТ К!УРВИ БУРЖУЙСЬКІй!!
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: yaro my від 02 Червня 2013, 12:33:21
міністр говорить, що та речовина не має як з глибини 3000 метрів потрапити у грунтові води ,які зазвичай залягають до глибини 500 м
Коли сам міністр говорить, то хто б сумнівався.
 А подивитись той документальний фільм про наслідки видобутку,  що на початку теми згадували - міністр не має часу. А може і бачив, але ж гешефт і відкати очі застлали.
Ось посилання http://www.youtube.com/watch?v=9eoS0wWGOHk SaveFrom.net  Думаю, що у палких прихильників цієї ідеї нарешті відкриються очі на справжнє обличчя диявольських компаній Шелл та Шеврон, а також уряду Америки.

В тім фільмі ясно показано, як газ змішується з підземними водами в результаті гідророзриву пластів.
 Там не теорії і пусті балачки міністрів.
 Показані конкретні наслідки в конкретних місцях.

Відповідь від: 01 Червня 2013, 13:10:28
Івано-Франківська обласна рада планує розглянути питання видобутку сланцевого газу на Прикарпатті на сесії 21 червня.
Нє, ну там же сидять патріоти, вони ж не допустять, напевно. Хоча "меня терзают смутные сомненья".
Бо щось не видно реакції з боку опозиції трьохголової. 
Табу наклали їм на це, маріонетки їздять з гастролями і влаштовують по Україні шоу з прапорами. Відвертають увагу народу від реальних проблем.

Відповідь від: 01 Червня 2013, 13:19:35
Франция, Болгария - законами запретили разведку и добычу сланцевого газа. (http://aljansas.livejournal.com/12195.html)
Відеопосилання, запропоноване scorpy уже заблоковане.
Поки що можна подивитись цей фільм по новому адресу, але і тут можуть заблокувати:
http://www.youtube.com/watch?v=ejqKBqFJxMs
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: Мілана від 04 Червня 2013, 14:02:26
Ще один погляд на сланцевий газ. http://inpress.ua/ru/economics/10468-slantsevyy-gaz-bez-isterik-i-prikras (http://inpress.ua/ru/economics/10468-slantsevyy-gaz-bez-isterik-i-prikras)
 Цілком можливо, що американці, та навіть поляки, видобувають сланцевий газ досить екологічно та безпечно. Але я не вірю, що у нас буде робитись так само. У нас держава не вимагає нічого крім відкатів. Про екологію ніхто навіть говорити не буде. І якщо видобуток почнеться, то закінчиться він тільки тоді, коли видобуток стане нерентабельним, не раніше. І ніяких заходів по рекультивації землі, очищенню води у нас не буде. Сподіватись на це можуть тільки цілком наївні, відірвані від реальності люди.
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: yurko від 04 Червня 2013, 14:06:18
Повністю згідний. Але додам ще, що і так видобуватимуть, як би хто не протестував.
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: Сонечко+ від 05 Червня 2013, 03:09:41
І ніяких заходів по рекультивації землі, очищенню води у нас не буде. Сподіватись на це можуть тільки цілком наївні, відірвані від реальності люди.
Підтримую. Я думаю, люди і не сподіваються. Просто українцями екологія і здоров"я цінується набагато нижче за політику і продажність. :(
Дуже шкода, якщо таки його у нас добуватимуть. Та ще й з нашої ейфоричної подачі\підтримки. Нам вигідніше вірити у "пенсельванію" ніж тверезо дивитись, що і як відбувається в реалі в нашій країні.
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: klaus_frank від 05 Червня 2013, 07:03:49
Почитав - посміявся.
Декому тут бачиться єдиним правильним - краще ніц не робити, шоб ніц не сталось. :-D
Нам краще москалям за газ платити в 20 раз більше ніж він коштує ніж підняти дупу і щось зробити.
Поляки до 2016 року зняли всі податки з газовидобувниз компаній, американці вже відмовились повністю від імпорту газу взагалі, а ми сидимо на сланцевому родовищу і продовжуємо мантри з явно заказною кіношкою про газленд.
Шановні Сонечко та Яроми - усвідомте нарешті, від вас нічого не залежить, так само як і від мене. Хочемо ми чи ні, газ добувати всерівно будуть. І це, я вважаю, добре.
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: Мілана від 05 Червня 2013, 09:18:34
Декому тут бачиться єдиним правильним - краще ніц не робити, шоб ніц не сталось.
Краще не робити завідомо поганих речей, коли їх можна не робити.
Нам краще москалям за газ платити в 20 раз більше ніж він коштує ніж підняти дупу і щось зробити.
Ні нашому керівництву краще нічого не робити в сфері ЖКХ, в енергозбереженні, в розвитку альтернативної електроенергетики з поновлюваних джерел. Навіщо? Можна ж віддати за безцінь залишки свого газу за кордон (бо ніхто його за низькими цінами тут продавати не буде) і отримати "покращення" в своїх кишенях вже сьогодні. Ви ж не будете стверджувати, що відміна всіх податків і ліцензування для компаній з видобутку сланцевого газу в Україні зроблена з метою покращення бізнес-клімату і сприяння підприємництву, а не через відкати? А що буде потім із землею - нікого не цікавить. Зато москалям менше платити будемо.
Поляки до 2016 року зняли всі податки з газовидобувниз компаній, американці вже відмовились повністю від імпорту газу взагалі, а ми сидимо на сланцевому родовищу і продовжуємо мантри з явно заказною кіношкою про газленд.
Вже писали, що ми не в Америці і не в Польші. У нас інша дійсність.
усвідомте нарешті, від вас нічого не залежить, так само як і від мене. Хочемо ми чи ні, газ добувати всерівно будуть. І це, я вважаю, добре.
Звертались не до мене, але відповім. Я все добре усвідомлюю і мені дуже не подобається, і те, що від нас нічого не залежить, і те, що видобувати все одно будуть. Я вважаю, що це погано.
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: Yana від 05 Червня 2013, 13:58:09
Ні нашому керівництву краще нічого не робити в сфері ЖКХ, в енергозбереженні, в розвитку альтернативної електроенергетики з поновлюваних джерел
:good :good :good
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: Сонечко+ від 05 Червня 2013, 19:34:15
Декому тут бачиться єдиним правильним - краще ніц не робити, шоб ніц не сталось.
Тут уже подавались альтернативні методи енергозабезпечення. Повністю підтримую Мілану. Ми ладні робити що не-будь і за відомо шкідливе і те, що знищуватиме нашу землю і відповідно і нашу "націю"\народ лиш би не сказали, ми ми ніц не робимо і далі все робимо, щоб народ нічого не мав, а керівництво і іноземці збагачувались. Недарма, ще в рік незалежності України іноземні аналітики сказали, що у нас нічого не вийде путнього - народ працьовитий, але з рабським менталітетом. :(
Почитав - посміявся.
От ми і сміємось уже 20 років незалежності від Росії і повної залежності від своїх власних гнобителів і свого покірного смішного менталітету. А мені чомусь зовсім не смішно, як і іншим, хто ще вміє свідомо бачити ситуацію і цінує свою землю, мову, народ і майбутнє дітей.
І це, я вважаю, добре.
В цьому і вся суть наша- добре, бо дає гроші, на які на жаль не повезеш онкохворих лікувати в Ізраїль, бо на них зводитимуться нові "міжигір"я".
Краще не робити завідомо поганих речей, коли їх можна не робити.
100% :good
Можна ж віддати за безцінь залишки свого газу за кордон (бо ніхто його за низькими цінами тут продавати не буде) і отримати "покращення" в своїх кишенях вже сьогодні
Саме смішне, що наче всі це розуміють, але вперто вірять в святість д"явола. Бо він дає "незалежність", тоді як незалежність - у інших методах, просто на них не вкрадеш - вони дають дуже дешеву для народу енерго-продкукцію.
А що буде потім із землею - нікого не цікавить. Зато москалям менше платити будемо.
На цей гачок і зловили "свідомих українців". Я ж кажу - що таке якась українська земля, залишки заповідників і флори, якщо на кону політика. А що залишаємо дітям - "за нами хоч потоп"? "І це добре" українцям. Що ж ми за нація така? Справді - нації не має. І навряд чи буде з таким підходом до життя.
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: klaus_frank від 05 Червня 2013, 20:15:46
Ну хто вам сказав що добування сланцевого газу це погано? (газ-ленд не пропонувати  :) )
Звичайно якась шкода ймовірна але є межа доцільності. З вашї логікі потрібно ВСЕ зупинити і нічого не робити, тому що ЛЮБА діальність так чи інакше несе шкоду довкіллю.
Зрештою, з жінками сперечатись марна справа))
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: Сонечко+ від 05 Червня 2013, 20:31:57
Є різна шкода. І не ЛЮБА діяльність, а саме видобуток сланцевого газу на родючих густонаселених землях.
Причому тут жінки  - тут як мінімум 4 чоловіків писали свої негативні відгуки з цього приводу.
Ви вперто робите неправильні логічні висновки чомусь  :unknow і відкидаєте ту альтернативу, яка ІСНУЄ тому, що не дасть Україні\українцям такого прибутку, щоб перекрити шкоду.
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: yaro my від 05 Червня 2013, 20:34:16
Наш ответ Чемберлену:
Цитувати (вибране)
"Самое простое для обращения с природой — представить себя на месте дерева, рыбы, дождевого червя, свиньи". За такие речи австрийского фермера Зеппа Хольцера можно было бы запросто посчитать сумасшедшим, если бы не несколько но. У герра Хольцера тысячи последователей по всему миру (среди которых значатся и особы королевских кровей), а все потому, что фермер неоднократно проделывал фокус с превращением безжизненной пустыни в плодородный оазис. Самому Хольцеру принадлежит 50 га горной Австрийской Сибири со среднегодовой температурой 4,5°С. Здесь вперемежку растут лимоны, кактусы, персики, виноград, киви, клубника, и т.д., и т.п. Урожайность всего этого эдема в 18 раз превышает среднемировую
http://blog.i.ua/user/3613990/722684/
В Австрії є мудрі місцеві жителі. Добрий приклад того, що можна робити з користю і собі і природі.
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: klaus_frank від 05 Червня 2013, 20:37:36
Є різна шкода. І не ЛЮБА діяльність, а саме видобуток сланцевого газу на родючих густонаселених землях.
Причому тут жінки  - тут як мінімум 4 чоловіків писали свої негативні відгуки з цього приводу.

Люба діяльність несе шкоду і добування СГ в тому числі.
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: Сонечко+ від 05 Червня 2013, 21:25:17
Ще раз напишу - "шкода буває різною по силі".
М-дя. Добре поясню грубіше і природніше.
Приховано: Показати
Можна покакати під дерево - це його удобрить. А можна накласти у вас під дверима чи на сходовому майданчику. Це буде неприємно, і трішки шкідливо, якщо не прибрати вчасно, але не смертельно. А от - можна взірвати перший поверх, бо десь там забетоновано кілька золотих монет. І при цьому не турбуватися долею тих, хто живе вище. Бо все, що для тих людей потрібно - просто відселити кудись в чуже їм місце - і всіх ділов, правда? І яка різниця, що той будинок - історична пам"ятка - головне користь - кілька золотих монет будуть надіслані власнику. Правда, відселеним з того  - користі нуль.
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: klaus_frank від 06 Червня 2013, 06:20:25
Сонечко, це все демагогія і домисли.
Ще ніхто не довів що від розробки сланцю шкоди буде більше ніж від будівництва будинку, в який згодом стане історичною памяткою  :dopovid
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: DVania від 06 Червня 2013, 15:55:03
Ось на  такий ролик сьогодні натрапив.
    http://www.youtube.com/watch?v=Tx72i3yb1Ag
p.s.Я особисто поки що ні за ні проти.Хотів би зрозуміти хто все таки правий. :unknow
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: TRITONOS від 06 Червня 2013, 19:42:17
Ось на  такий ролик сьогодні натрапив.
    http://www.youtube.com/watch?v=Tx72i3yb1Ag
p.s.Я особисто поки що ні за ні проти.Хотів би зрозуміти хто все таки правий. :unknow
Дядь Ваня я цей ролик виклав в цій же темі тільки на 4 сторінці  ;)
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: DVania від 06 Червня 2013, 20:13:00
 :) Може якби я читав тему спочатку то б побачив.А може просто я з телефона заходив як ти викладав. А з телефона чомусь в мене тепер відео не йде.
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: yurko від 06 Червня 2013, 21:44:06
Чесно кажучи, мене дивує ажіотаж навколо цієї теми.
Не переймайтеся так!
Всьо уже украдена да нас!

Так засвинять. А хіба досі всюди чисто?

Рядові громадяни наносять не меншу шкоду середовищу викидуючи щодня тонни пластикового сміття!

Хочете щось змінити?

Агітуйте за скляну і паперову тару. Не купляйте поліетиленових пакетів. Проводьте маніфестації! Навчайте молодь.

А то якось дивно виходить. Жуйку  в траву не мож, бо пташка сі вдавит. А за кілька тон пластику на березі річки то нам рибка дякую пробулькає???

Якщо вже бути переконаним екологом то треба ним бути послідовно і в усьому.

Суспільство несвідомо нищить найцінніші скарби природи але я особисто не готовий пробувати комусь щось доводити, бо маю яскраві приклади недієвості тих доводів.
Один з них - спроба завстидати чоловіка, який лузаючи насіння плює лушпиння на асфальт. Я зробив йому зауваження. Він сказав що то слушно, навіть застидався і почав плювати в кулак. Це було десь тиждень-півтори тому.
А сьогодні я знову його зустрів, вже в іншому місці. І він далі робив те ж саме!  :censore
Правда цього разу пославшись на важкі матеріальні умови та недобір вітамінів сказав, що "мусить" так робити.

Який висновок?
Я забив і на нього і на таких як він.

Більшість людей так живуть, бо їм так до вподоби. Їх реально більшість. Хочете змусити їх жити так як їм не подобається?
Я вже ні.

Хай собі добувають той газ. Гірше не буде.
Ми щодня ходимо повз гірську річку, яка мала б бути джерелом чистої води. Ми ходимо і вернемо носи від неї. Бо ми у неї безперестанно гадимо. То лайно пливе собі доки не осяде десь на дні. А те, що не осіло - пливе у море.
Думаєте можна суттєво погіршити ситуацію вибуривши біля тієї річки свердловину?
Нєа.
Там і так уже лайно пливе.
І нам байдуже. Роками!
Так буде і з газом.
Звісно не витримуватимуться норми і технології.
Звісно будуть зловживання на всіх рівнях.
І так само звісно всі звикнуться і ніхто не помічатиме.
Кілька собак будуть брехати, а караван їхатиме далі.

Зберігайте спокій. Так собі дешевше  ;)
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: klaus_frank від 06 Червня 2013, 22:00:50
Чесно кажучи, мене дивує ажіотаж навколо цієї теми.
Не переймайтеся так!
Всьо уже украдена да нас!

Так засвинять. А хіба досі всюди чисто?

Рядові громадяни наносять не меншу шкоду середовищу викидуючи щодня тонни пластикового сміття!

Хочете щось змінити?

Агітуйте за скляну і паперову тару. Не купляйте поліетиленових пакетів. Проводьте маніфестації! Навчайте молодь.

А то якось дивно виходить. Жуйку  в траву не мож, бо пташка сі вдавит. А за кілька тон пластику на березі річки то нам рибка дякую пробулькає???

Якщо вже бути переконаним екологом то треба ним бути послідовно і в усьому.

Суспільство несвідомо нищить найцінніші скарби природи але я особисто не готовий пробувати комусь щось доводити, бо маю яскраві приклади недієвості тих доводів.
Один з них - спроба завстидати чоловіка, який лузаючи насіння плює лушпиння на асфальт. Я зробив йому зауваження. Він сказав що то слушно, навіть застидався і почав плювати в кулак. Це було десь тиждень-півтори тому.
А сьогодні я знову його зустрів, вже в іншому місці. І він далі робив те ж саме!  :censore
Правда цього разу пославшись на важкі матеріальні умови та недобір вітамінів сказав, що "мусить" так робити.

Який висновок?
Я забив і на нього і на таких як він.

Більшість людей так живуть, бо їм так до вподоби. Їх реально більшість. Хочете змусити їх жити так як їм не подобається?
Я вже ні.

Хай собі добувають той газ. Гірше не буде.
Ми щодня ходимо повз гірську річку, яка мала б бути джерелом чистої води. Ми ходимо і вернемо носи від неї. Бо ми у неї безперестанно гадимо. То лайно пливе собі доки не осяде десь на дні. А те, що не осіло - пливе у море.
Думаєте можна суттєво погіршити ситуацію вибуривши біля тієї річки свердловину?
Нєа.
Там і так уже лайно пливе.
І нам байдуже. Роками!
Так буде і з газом.
Звісно не витримуватимуться норми і технології.
Звісно будуть зловживання на всіх рівнях.
І так само звісно всі звикнуться і ніхто не помічатиме.
Кілька собак будуть брехати, а караван їхатиме далі.

Зберігайте спокій. Так собі дешевше  ;)
Щодо проблеми з пластиковими пляшками то все вже давно придумано. В німеччині ви не знайдете жодної склянної чи пластикової пляшки на вулиці чи в лісі. І не тоу що німці такі файні і охайні)) і навіть не тому що зе це можуть впаяти штраф 200-400 євро а просто тому що пляшки пластикові здають в магазин за 25 центів а від кокаколи за 32. І все, питання вирішено.
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: yaro my від 06 Червня 2013, 22:45:50
Оппозиция предлагает законом запретить добычу сланцевого газа: "Риски загрязнения огромны" (http://censor.net.ua/news/232008/oppozitsiya_predlagaet_zakonom_zapretit_dobychu_slantsevogo_gaza_riski_zagryazneniya_ogromny):
Цитувати (вибране)
Народные депутаты Украины Николай Томенко, Арсен Аваков и Андрей Кожемякин зарегистрировали в Верховной Раде законопроект «О введении временного запрета (моратория) на поиск, разведку и добычу нетрадиционных углеводородов» (рег. № 2147)...
«Специалисты-экологи доказывают, что любая деятельность по добыче нетрадиционного газа методом гидравлического разрыва пластов приведет к неотвратимым экологическим последствиям. Риски загрязнения огромны. Именно из-за них, например, Франция, Ирландия и Болгария запретили добычу сланцевого газа на своих территориях, а, например, в Великобритании, Канаде и США действуют серьезные ограничения относительно такой добычи», - отметил один из авторов законопроекта Николай Томенко.

Відповідь від: 06 Червня 2013, 22:41:45
Хай собі добувають той газ.
:o

Відповідь від: 06 Червня 2013, 22:43:37
А коли після гідророзриву газ супутні рідини підуть в джерела і ріки, почне здихати риба у вас під носом, а потім із крану з водою ще й газ піде, то
Зберігайте спокій. Так собі дешевше
І так само звісно всі звикнуться і ніхто не помічатиме.
:=)
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: yurko від 07 Червня 2013, 14:06:02
І не тоу що німці такі файні і охайні)) і навіть не тому що зе це можуть впаяти штраф 200-400 євро а просто тому що пляшки пластикові здають в магазин за 25 центів а від кокаколи за 32. І все, питання вирішено.
Це не зовсім правда.

Дійсно там приймають пластикові пляшки. Але не всюди і не всі!
А не смітять якраз тому, що
німці такі файні і охайні)) і тому що за це можуть впаяти штраф 200-400 євро
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: klaus_frank від 07 Червня 2013, 20:04:42
І не тоу що німці такі файні і охайні)) і навіть не тому що зе це можуть впаяти штраф 200-400 євро а просто тому що пляшки пластикові здають в магазин за 25 центів а від кокаколи за 32. І все, питання вирішено.
Це не зовсім правда.

Дійсно там приймають пластикові пляшки. Але не всюди і не всі!
А не смітять якраз тому, що
німці такі файні і охайні)) і тому що за це можуть впаяти штраф 200-400 євро

Усі супермаркети, гетрінкемаркети приймають УСІ пластикові пляшки (німецького виробництва) склянні пляшки, пластикові ящики від пляшок без обмежень. Щоправда не завжди за реальні гроші. Частіше cуму зданих пляшок зараховують як плату за куплений товар в магазині.
А на рахунок "німці не смітять" то ой мамочко!!!  :o щей як смітять. Але прибирають  :dopovid
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: yurko від 08 Червня 2013, 07:22:43
Я був у Баварії. У маленькому містечку. Там всі всіх знають і ніхто не смітить. Великих супермаркетів там нема, тому пляшки не завжди було куди здати. Там де приймали - приймали лише ті, на яких був спеціальний значок.

Тим не менше у них там у кожній другій хаті є піч на дровах. Але вони не палять у ній ті пляшки. Не палять поліетиленові пакети.
А коли йдуть до супермаркету - купляють все у паперовій тарі. Замість пакетів купляють шматяні сумки. Ми вже і забули, що такі бувають.
Звісно не всі аж на стільки свідомі але їх і змушують такими бути. Якщо викинути у смітник щось не те - оштрафують, як тільки зловлять!
Бачив правда один раз, як якийсь лунь викинув на дорогу порожню коробку від сигарет. Так переважно робить або молодь або хтось з емігрантів.
Ніхто особо не прибирає у тих маленьких містечках і селах. Там діє місцеве самоврядування  загальні закони та штрафи.
Особисто бачив, як одного "газду" оштрафували за те, що на подвір'ї було багато хламу. У приписі було написано, що за місяць приїдуть і перевірять ще раз і тоді штраф буде в рази вищим.

То нема про що розказувати.
Наші люди не хочуть жити у такій Європі де не можна гадити де хош...
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: cocren від 10 Червня 2013, 23:48:39
В мене складається враження, шо нас дратує не сам процес забруднення середовища, а його прояви - пляшки, пакетики всілякі, насіння і т.д. ну і звісно ті, хто це робить. Не думаю, що країни ЄС, де може бути чисто на вулиці, на фабриці чи заводі є меншими забруднювачами. Логічно, менше забруднюють ті країни, де слабе виробництво.  Україна з деградуючою промисловістю в т.ч. Нам мали б за це платити. Yurko правий в тому, що почати треба з себе. Звісно завжди буде меншість, яка житиме на "вершках суспільства", буде "свинити", руйнувати, споживати. Але вплив на середовище може створювати лише більшість. За радянської влади працювала пропаганда. Чому цим не скористатись зараз. Чому опозиція не працює над цим, навіть коли вони не при владі. Якщо антиреклама неможлива по ТБ через приватну власність, то можна організувати флешмоби на тему шкідливість алкоголю, газованих напоїв, чи просто зомбування з метою отримати пот. споживача. Я маю на увазі те, що валова доля забруднення середовища формується саме через безмірне споживання. Я ще хочу додати, що в Європі покупки роблять рідше, оптово, що економить пакувальну тару. Тому сміття зосереджується біля дому, де його утилізують. Гадаю, в нас гадять через малу зайнятість населення. Згадаймо хворобу "заїдання проблем", Можна і "запивання". Ми спонтанно хочемо їсти, пити, хтось хоче шоколаду через стрес. Коли ми працюємо на улюбленій роботі, то і харчуємось режимно і смітимо на роб. місці. Гадаю, можна почати з малого. Часто бачив в амер. фільмах, як діти виймають з рюків бутерброди і собі десь обідають. Для цього є спец. тари і термоси. Досить дітей привчати "шастати кіосками " в пошуках нової смаконаркоти (моджо-кола-живчик-люкс). Ми ніколи не непереконаємо їх, що це суррогат, адже вони полюють на смак. Треба кишенькові гроші замінити на домашню їжу. Рішень є багато. Було б непогано створити тему, де б викладались  тематичні плакати (можна і самому створювати). Можна показати м.Калуш в фотографіях з гіршої сторони ( може це вплине не "гадити"). В наших предків завжди були герої і кумири, якими гордились. Викладайте свої героїчні вчинки :=), навіть якщо це напад на "вуличного семечкогризуна".
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: TRITONOS від 10 Червня 2013, 23:59:09
Шановне панство! Леді і джентельмени! Хлопчики і дівчатка! Сери і сиріхи! Агооооов! Ви обговорюєте питання не в тій темі. Прошу перенести декілька постів вище. Дякую за увагу.
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: yurko від 12 Червня 2013, 14:28:32
Ги.
А мо і місцеві жителі троха свого урвут ?!  ;)
(http://photoshtab.ru/wp-content/content/everyday/299.jpg)
Цитувати (вибране)
На фото: Женщина несет шестиметровый полиэтиленовый пакет с природным газом, провинция Шаньдун, Китай. Местные жители перекачивают природный газ из соседнего месторождения в свои самодельные пластиковые пакеты, чтобы потом использовать на кухне. По словам местных жителей “мешка” газа хватает на пять дней.(Rex /Fotodom)
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: yaro my від 12 Червня 2013, 23:12:07
Ще й як урвут, ще про китайців, яким перепадає від хім. комбінатів:
(http://altfast.ru/uploads/posts/2010-09/1285741337_luguang02.jpg)
Китайське пекло. (http://trasyy.livejournal.com/298945.html#cutid1)
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: Сонечко+ від 13 Червня 2013, 23:45:45
Жах. Я думала китайці і японці більше дбають про своє здоров"я.
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: yaro my від 31 Серпня 2013, 22:57:19
 Новий герб України скоро стане таким? (http://communitarian.ru/novosti/sng-i-sssr/ukraina_peredaet_svoyu_samostiynost_chevron_24082013/)
(http://communitarian.ru/upload/resize_cache/iblock/8df/300_300_1/8dfb96e2c2affa56a5af6d7474c20225.JPG)
Юрій РОМАНЮК, депутат Івано-франківської обласної ради, автор короткого юридично-правового аналітичного звіту щодо Угоди про СРП із Шеврон:
Цитувати (вибране)
По-перше, площа Івано-франківської області 13,9 тисяч квадратних кілометрів. Це — майже територія Ізраїлю (14 тисяч квадратних кілометрів). Так от відповідно до тексту угоди, 45,49% від території області, а це — 6, 234 тисячі квадратних кілометри, відходить інвестору як «договірна ділянка». Тобто, Шеврон отримує половину області як територію для розробки сланцевих родовищ.

По-друге, усіх нас переконали, що це — угода про видобуток сланцевого газу. А насправді це угода, яка передбачає видобуток усього, в тому числі сланцевого газу, які інвестор знайде на отриманій у використання території на глибині від 0 до 10 кілометрів. Іншими словами, 50% надр Івано-франківської області відходить одному інвестору.

По-третє, для технічних потреб інвестор має право видобувати в потрібних об’ємах на будь-якій ділянці шутр, гравій, глини, крейди, вапна, піску і найголовніше — води. Крім того, в угоді написано, що якщо інвестору потрібно видобувати воду за межами договірної ділянки, то держава Україна зобов’язана забезпечити йому на це вільне право.

По-четверте,
Приховано: Показати
на цю «договірну ділянку» уряд надає «гірничий відвід» та ліцензію. З цього моменту жодний інший суб’єкт підприємницької діяльності, який хотів би зайти і бурити нафти чи газ традиційного способу видобування, не зможе зробити цього, бо Шеврон володітиме ліцензію та гірничим відводом на територію упродовж мінімум 50 років. З’явилась мега-монополія одного інвестора.

По-п’яте, пункт 18.1. (J) прямо передбачає силовий та збройний захист інвестора від можливих гіпотетичних протестів та акцій непокори місцевого населення області: «Забезпечення збереження громадського порядку в межах і за межами Договірної ділянки у разі необхідності, відповідно до законодавства України».

По-шосте, нас переконують, що видобутий Шевроном газ стане одним із пунктів поліпшення енергонезалежності України, бо дасть нам свій дешевий газ. Це — маячня. Бо встановлено п.28.1., та 30.3. проекту Угоди право інвестора без квот продавати за кордон видобуті вуглеводні, що належать як Інвестору, так і Державі. В п.28.2. існує механізм подачі письмової заявки на право отримання своєї частки не коштами, а вуглеводнями, лише через 180 днів. Тобто фактично у нас цей газ спокійно може скупити «Газпром», запропонувавши на 10 доларів вищу ціну.

І нарешті, найцікавіший пункт 39 Угоди: «Відмова від імунітету держави». Цитата — «Держава відмовляється від імунітету виключно для цілей цієї Угоди. Така відмова поширюється на всі судові рішення, рішення міжнародних комерційних арбітражів, рішення у провадженнях щодо попереднього забезпечення позову, а також виконання рішень судових та арбітражних органів». (стор. 123
http://www.day.kiev.ua/uk/article/ekonomika/po-slanceviy-revolyuciyi-zavdaie-udaru-chevron
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: bornslippy від 02 Вересня 2013, 11:10:24
чув трохи іншу версію. що угода ще не підписана і є багато зауважень та рекомендацій.
насправді місцеві дупутати та члени комісії по розробці покладів просто чекаю коли  з штатів привезуть катлєту. аргументація у них примітивна і не пов'язана з екологією. америкоси хочуть 10% від видобутку, і "наші" дадуть після того як їм кинуть кістку. ніхто не думає про екологію чи добробут людей. все вирішують гроші. а ну ще для якубовичів стало важливим попустити пуціна. тому сланцевий газ розробляти будуть тільки питання коли.
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: yurko від 02 Вересня 2013, 11:48:53
америкоси хочуть 10% від видобутку

Де ти таке взяв???

Вони менш як за 50% навіть у носі колупати не почнуть!
Відповідь від: 02 Вересня 2013, 11:44:22

 “Шеврон” отримує 50%.
http://vikna.if.ua/news/category/ecology/2013/08/05/13952/view
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: bornslippy від 02 Вересня 2013, 12:39:46
можливо помиляюсь. адже йде інформаційна війна, аби показати америкосам, що без "допомоги" політиків питання не вирішиться. тому тре все добре підмазати. але питання по видобутку не стоїть, навіть в статті написано що це приведе до зменшення впливу пуціна на газовому ринку. тому видобувати будуть.
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: yurko від 02 Вересня 2013, 13:45:59
Ой, ну який Путін???
Я тя прошу.
От просто вже нема що дерибанити.
А! О!
Ще надра є! Давайте роздерибанимо!

І пофіг, що нащадкам треба буде віддавати борги МВФ. Ті борги не зменшаться від сланцевого газу. А Шеврону ми вже винні, хоч ще нічого не робив.
І пофіг та екологічна складова. Ми і без Шеврону Карпати вирубаємо, а повені селян замучають. А газ який був дорогий - такий залишиться, просто ті, хто біля труби - наб'ють кишені папірцями.
Простий хлоп платитиме за газ рівно стільки або більше ніж платить зараз, а купка олігархів зможуть на 15-20 років отримувати прибуток від продажу продукції своїх безнадійно застарілих підприємств, не вкладаючи гроші у модернізацію. От і вся любов. Тому то дехто проти. А дехто й справді лише через те, що котлеткою не поділилися. А він то пуп землі гроші на вибори потратив! А котлет не дають...
Відповідь від: 02 Вересня 2013, 12:43:50
Качаю текст проекту нової угоди з Шевроном. 17 Мбайт качає вже пів години.
http://www.orada.if.ua/fileadmin/documents/Ugoda_Shevron_new.pdf
Відповідь від: 02 Вересня 2013, 12:52:53
Я не полінувався і знайшов у більш як 200 сторінковому документі (нової редакції), те, що нас цікавило.
Як я і казав, ні про які 10 процентів і близько мова не йде.
У залежності від розміру прибутку отриманого Шевроном по даній угоді за попередній квартал, а також від об'ємів добутих вуглеводнів
 процентні частки держави і інвесторів міняються від 17%-83%
до 40% на 60%

стор.61-62.
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: bornslippy від 02 Вересня 2013, 16:33:56
Ой, ну який Путін???
Росія монополіст на газовому ринку. тому треба зменшити вплив пуціна.
І пофіг
звичайно що пофіг, головне гроші сьогодні, вже!!! і не будуть питати ні тебе ні мене.
Юра кинь сцилку на угоду. Признаюсь мені дивно що така угода у вільному доступі. Адже у газовій сфері відкритих угод нема.
І цікаво для чого Україні Шеврон? Хіба своїх розробників не вистачає?
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: yurko від 02 Вересня 2013, 20:22:31
Так є ж у попередньому пості
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: bornslippy від 03 Вересня 2013, 00:25:51
туплю :-[
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: yaro my від 01 Листопада 2013, 14:53:35

«Специалисты-экологи доказывают, что любая деятельность по добыче нетрадиционного газа методом гидравлического разрыва пластов приведет к неотвратимым экологическим последствиям. Риски загрязнения огромны. Именно из-за них, например, Франция, Ирландия и Болгария запретили добычу сланцевого газа на своих территориях, а, например, в Великобритании, Канаде и США действуют серьезные ограничения относительно такой добычи», - отметил один из авторов законопроекта Николай Томенко.

Відповідь від: 06 Червня 2013, 22:41:45
Хай собі добувають той газ.
:o

Відповідь від: 06 Червня 2013, 22:43:37
А коли після гідророзриву газ супутні рідини підуть в джерела і ріки, почне здихати риба у вас під носом, а потім із крану з водою ще й газ піде, то
Зберігайте спокій. Так собі дешевше
І так само звісно всі звикнуться і ніхто не помічатиме.
:=)

[/quote]
А може коли і повітря перекрити, то всі звикнуться?
Укурені і грантоїди може і звикнуться, але є ще небайдужі до природи люди:
Цитувати (вибране)
Волонтеры североамериканского офиса Стрингерского Бюро Международных Расследований проехали по нескольким штатам США и своими глазами увидели, как районы добычи сланцевого газа превращаются в очаги экологической катастрофы.

Теория большого гидроразрыва

Пенсильвания, Луизина и Техас – сегодня эти три названия олицетворяют в США экологическую катастрофу, ставшую следствием жадности корпораций и беспринципности правительства. В этих штатах сосредоточены крупнейшие разрабатываемые месторождения сланцевого газа, превращающие бескрайние фермерские угодья в зловонную отравленную пустыню. Закачанные в скважины химикаты вместе с добываемым газом попадают в водоносные пласты и делают воду непригодной для использования.

Для добычи сланцевого газа используется технология гидроразрыва: в скважину под давлением закачиваются до 20 миллионов литров разрывающей жидкости, которая образует трещины в сланцевой породе.
http://nnm.me/blogs/scheissenman46/yadovitye-itogi-slancevoy-revolyucii/#cut
(http://img15.nnm.me/3/0/1/c/6/dfd39ff0575fae5eadbbe0d2558.jpg)
Цитувати (вибране)
Для поступления газа в скважину нужно произвести гидроразрыв пласта, чтобы образовались трещины. Но вода быстро эти трещины заполняет, потому американцы стали вгонять в трещины песок и специальный гель, который отличается крайне высокой токсичностью. Это экологическое преступление. Как и то, что они не консервируют отработанные скважины. У нас каждую ликвидируемую скважину заливают на всю глубину цементирующим раствором. Американцы этим не занимаются, чтобы снизить издержки. Иначе бы их добытчики уже разорились. Сланцевая скважина работает всего года четыре, она как бутылка с шипучкой, пшик – и весь газ вышел. Каждую консервировать никаких денег не хватит. Поэтому они оставят после себя не просто пустыню, а мёртвую, как после химической войны, землю, где невозможно будет жить.http://nvspb.ru/tops/pugayut-rossiyu-slancevym-gazom-flag-v-ruki-52502
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: Richi від 01 Листопада 2013, 15:08:40
Щось мене жує жюрба що два наведені джерела є російськими. А шляхи впливу на Україну ми бачимо, починаючи від заборони експорту сирів і закінчуючи відвертим шантажем щодо асоціації з ЄС.
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: yaro my від 01 Листопада 2013, 19:48:18
Цитувати (вибране)
Чтобы вы понимали, из чего состоит закачиваемая в землю отрава, мы публикуем официальный документ, который передала нам группа американских экологов
(http://img15.nnm.me/d/8/4/e/1/ca58b27f11e82decdb8a108d1e1_prev.jpg)
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: yurko від 01 Листопада 2013, 20:14:00
Щось мене жує жюрба що два наведені джерела є російськими

Ну так бабки треба відпрацьовувати  ;)
Відповідь від: 01 Листопада 2013, 20:13:03
А у чому-чому, а в лінивстві yaro myя не звинуватиш  :bouquet:
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: yaro my від 01 Листопада 2013, 20:51:21
Цитувати (вибране)
слід пам'ятати, що крім цілком суб'єктивних проявів тролінг взято на озброєння бійцями інформаційних воєн. У цьому випадку мета застосування тролінгу — це, зокрема, відвернення уваги від гострих тем
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: ББА від 07 Листопада 2013, 07:32:40
ось відео про те , що відбувається при добуванні газу

http://www.youtube.com/watch?v=NeVi7ArnJLs
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: ББА від 07 Листопада 2013, 08:51:37
Сечас в западных СМИ много пишут про "сланцевый газ" и что он, якобы, решит энергетические проблемы Запада без этих противных русских с их "Газпромом".

Вы даже будете смеяться, но "внезапно выяснилось" (рояль в кустах заиграл "Полонез" Огинского), что давно и глубоко сидящие на игле импорта энергоносителей США в кризисном 2009-м году вдруг оказались "крупнейшим в мире производителем газа", подвинув Россию на второе место.

Особо восторженным журноламерам даже стало казаться, что США могут начать экспортировать газ и наконец-то поставят заносчивых русских на колени.

На самом деле журноламеры просто были не в курсе темы. В самом "сланцевом газе" нет ничего нового - первая коммерческая газовая скважина в сланцевых пластах была пробурена как раз в США в штате Нью-Йорк еще в лохматом 1821 году Вильямом Хартом.

Относительной новинкой для добычи такого газа является бурение так называемых "горизонтальных" скважин (что позволяет увеличить площадь отбора газа с одной буровой вышки). Но поскольку первую такую скважину в США пробурили лишь в 2002 году - долговечность такого решения находится под большим вопросом.

Ну то есть специалистам понятно, что горизонтальная скважина имеет стойкость гораздо ниже, чем вертикальная - но пока не совсем понятно, насколько ниже. Единичные и очень молодые горизонтальные скважины позволили газовым компаниям США бодренько подставить в расчеты окупаемости типичную цифру длительности жизни и кривую падения дебета от обычных, вертикальных, скважин - и так получить привлекательные цифры себестоимости килокубометра газа.

К 2010 году добыча сланцевого газа в США (на бумаге) достигла 51 млрд кубометров в год. И хотя это, в общем-то, довольно смешная цифра - не дотягивающая и до 8% добычи "Газпрома" - но фанфары в СМИ играли на полную катушку, а крупнейшие мировые компании потратили около 21 млрд долларов на активы, связанные со столь перспективной добычей сланцевого газа.

А потом случилось то, что в изолгавшихся насквозь США случается всегда. Очередной биржевой пузырь лопнул. Оказалось, что газовые компании США приписывали объемы добычи, разведанные запасы газа, и занижали себестоимость добычи - чтобы поднять котировки своих акций на бирже. Минэнерго США пришлось это признать, и было объявлено, что показатели добычи задним числом скорректируют в сторону уменьшения.

Вы поняли, да? Газовые компании втулили лохам на 21 миллиард долларов "сланцевых" активов, попутно государство США развело иностранных поставщиков газа на снижение цен - а теперь задним числом это все объявлено блефом.

Правда же очень проста. Добыча сланцевого газа экономически бессмысленна. И этому есть целая куча причин.

Начнем с того, что журноламеры, поющие песни про сланец и "сланцевый газ", просто не знают, что такое "сланец". Я же вам сейчас это объясню.

Вот наши динозавры сдохли и сгнили. Из них получилась нефть и газ. Однако чтобы эти нефть и газ накопились, нужна порода-коллектор. "Собиратель" то бишь. Идеальным коллектором является песчаник. Но песчаник, как промежуточная фаза измельчения твердой породы, встречается редко - гораздо чаще порода измельчается еще сильнее, до состояния пыли. Такая каменная "пыль", смоченная водой - это глина. А окаменевшая глина - это и есть то, что геологи называют сланец (claystone или shalestone).

У месторождения углеводородов в сланцах недостатков просто море. Во-первых, сланец куда твёрже песчаника, бурить тяжелее. Во-вторых, малый объём пор – это значит, что накапливается мало полезного продукта на единицу объема породы. В-третьих, у этих пор очень плохая связность пор – то есть по этой породе-коллектору продукт течет к стволу скважины совсем плохонько. Так называемая "округа дренирования" у скважины очень малая.

Понимаете, да? Продукта в сланце и так мало, так он еще и течет недалеко.

В случае с нефтью это приводит к тому, что практически отобрать нефть из сланца нереально. Ну разве что немного и очень недолго - а потом скважина пустеет. Газ же поступает несколько дольше - плохо поступает, медленно, без напора - но сочится понемногу какое-то время.

То есть в принципе газ из сланца отобрать можно - что и показал в 1821 году старина Хартон. Да, мало и медленно. Скважины получаются убогие, и при наличии альтернатив никто бы на них не смотрел. И - не смотрели, реально.

Ну то есть на самом деле сланец хорош только тем, что его везде дофига. И тем, что он совершенно не рисковый - практически любая скважина, тупо пробуренная в сланец, какую-то выдачу газа покажет. Недолго и небольшую - но выхлоп будет почти в 100% случаев. Поэтому и начали бурить скважины в сланцы на газ чуть ли не на 30 лет раньше, чем нефтяные.

Другой вопрос, что даже стоимость бурения скважин в сланец при совеременном уровне развития техники добытым газом обычно не окупалась.

Однако, как ни странно - помог мировой кризис и рост цен на углеводороды. Причем не только в том, что дороже стал газ.

Тут вот какой прикол - с ростом рентабельности газо- и нефтедобычи выросли цены на оборудование для этой добычи, и множество фирм кинулось производить различного качества буры, колонки, насосы и всякое прочее, что для скважин нужно. Это само по себе породило переизбыток такого оборудования на рынке - а тут еще началось сворачиваение старых скважин в США, сократился объем бурения, и на рынок поступило множество б-у оборудования по совсем бросовым ценам.

Таким образом, в США возник специфический бизнес: группа предприимчивых шарлатанов регистрировала очередную фирму по добыче газа из сланцевых пластов, покупала бросовый участок какой-нибудь свалки или старого карьера, и начинала б-ушным оборудованием крутить скважины в сланец. Как я уже говорил - сланца везде дофига, и скважина с вероятностью, близкой к 100%, даст газ - а уж было ли там горизонтальное бурение, сколько этого газа, и как долго скважина проживет - никого не волновало. На бумаге рисовались радужные цифры расширения добычи - после чего фирма быстренько размещала акции, лохи их покупали, и дальше уже сами эти лохи были заинтересованы в поддержании видимости преуспеяния фирмы.

Кроме того, шарлатанам помогли новые технологии - это то самое "горизонтальное" бурение, и еще модный теперь гидроразрыв пласта. Эти технологии сильно - раз в 30-50, иногда даже больше - увеличивают площадь контакта скважины с породой. То есть газ начинает переть весьма бодренько - поначалу. Долго это не продлится - малая пористость породы и низкая огруга дренирования никуда не делись, скважина сдохнет через несколько месяцев, редко когда кое-как проживет до года (для сравнения - в Уренгое скважины дают газ по 10-15 лет), но ведь чтобы развести лохов, большего и не надо.

Скважина фактически бурится на сезон, причем в месте, к которому уже есть дороги и т.д. Благодаря этому шарлатаны обходятся весьма малыми капитальными расходами, и могут серьезно надувать "бумажную эффективность" своих "месторождений" в отчетах.

Этот пузырь, конечно, реально оказалось возможно надуть только в Штатах - благодаря крайне либеральному законодательству о недрах и большому количеству когда-то освоенных, но сейчас заброшенных, территорий. Ну и благодаря избытку никому не нужного бурильного оборудования.

В Европе эта тема не прокатит. Там нет свободных участков, чтобы бурить всё новые и новые "одноразовые" скважины. Там не так легко надуть бумажные объемы добычи. Да там просто зеленые всех с дерьмом съедят, если начнется массвое бурение - а добыча газа из сланцев только такое бурение и предполагает.

Кроме того, даже в США сланцевый газ недешев. По мнению экспертов, реальные затраты на получение сланцевого газа составляют 212—283 долларов США за 1 тысячу кубометров - для сравнения, этот же килокуб обходится Газпрому в 19 долларов.

То есть, с экономической точки зрения такая добыча не имеет смысла. Это сугубо внеэкономический способ быстро получить газ, почти не вкладываясь в разведку, обустройство инфраструктуры месторождений и транспортировку газа.

Спору нет - для США это может быть интересно. Даже не столько тем, чтобы добыть газ - сколько тем, чтобы чем-то занять болтающееся без работы население. "Сланцевый газ" мне лично напоминает идею заменить один большой грузовик кучей ручных тележек с рабами при каждой - оно и технически проще, и люди при деле.

Ну а пока что подразделение Министерства энергетики США, ответственное за статистику, как бы случайно обнаружило "фундаментальные проблемы в методике подсчета добычи газа".

А крупнейшая в США независимая газодобывающая компания Chesapeake Energy - та самая, что столь весело росла на "сланцевом газе" и увеличила свою капитализацию в прошлом году ВДВОЕ - сейчас вся в долгах и, по сути, уже банкрот. Фокус был в том, что шарлатаны набрали кредитов под свои скважины - а лоховатые банкиры типа были не в курсе, что сланцевые скважины дохнут за несколько месяцев.

Вот и вся бизнес-модель. Пузырь дот-комов, как видим, никого ничему не научил.
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: yaro my від 12 Листопада 2013, 18:21:04



                                     
Газовий геноцид (http://ru.fbii.org/documentary-channel/960.html)
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: Richi від 12 Листопада 2013, 18:33:53
Ох невгамовний.....

Цитувати (вибране)
Стрингерское Бюро Международных Расследований объединяет независимых интеллектуалов, политологов, журналистов – всех, кто хочет донести до людей правду о самой могущественной и самой тёмной империи на Земле – Соединённых Штатах Америки.
http://ru.fbii.org/about/
До речі, СССР теє нехіло потруїла свої ж землі починаючи від підзвемних підривів атомних бомб і закінчуючи аральським морем....
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: yaro my від 13 Листопада 2013, 00:37:11
Подякуємо ББА за знайомство з цим Бюро: http://forum.kalush.info/index.php/topic,130.msg157307.html#msg157307

Коли в CРСР екологія була "до лампочки"  - то це однозначно погано, бо то була Імперія Зла,
 а коли в США ТНК хочуть переплюнути Китай в нищенні природи - то це файно, бо то ж Імперія Добра. :o

До речі, СРСР вже давно нема, бо демократизатори зруйнували 22 роки тому.
І ще до речі, в Івано-Франківській області незважаючи на видобуток нафти і хім. комбінат - була курортна зона, куди їхали оздоровлюватись люди з інших республік.
А якщо Шеврон почне освоювати сланці ГРП, то привабливість Карпат для туризму стане чуть меншою, чим ніяка.
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: gaar від 13 Листопада 2013, 05:48:44

незважаючи на видобуток нафти і хім. комбінат - була курортна зона, куди їхали оздоровлюватись люди з інших республік.
ага так і було, курортне управління з  готелем було на вулиці тихого, а безплатні інгаляціі мали усі жителі куррорту Калуша і особливо села Верхні.
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: yaro my від 13 Листопада 2013, 19:29:15
Ніяк не доходить до того, в чиєму лексиконі слово "тупість" прописане на чільному місці, що Україна з 1991-го року незалежна і самостійна. Ніби.
 А проблем з кожним роком більше, хоча "кляті москалі" вже не хочуть їсти наше сало. :unknow
Новий герб України скоро стане таким? (http://communitarian.ru/novosti/sng-i-sssr/ukraina_peredaet_svoyu_samostiynost_chevron_24082013/)
(http://communitarian.ru/upload/resize_cache/iblock/8df/300_300_1/8dfb96e2c2affa56a5af6d7474c20225.JPG)
Юрій РОМАНЮК, депутат Івано-франківської обласної ради, автор короткого юридично-правового аналітичного звіту щодо Угоди про СРП із Шеврон:
Цитувати (вибране)
По-перше, площа Івано-франківської області 13,9 тисяч квадратних кілометрів. Це — майже територія Ізраїлю (14 тисяч квадратних кілометрів). Так от відповідно до тексту угоди, 45,49% від території області, а це — 6, 234 тисячі квадратних кілометри, відходить інвестору як «договірна ділянка». Тобто, Шеврон отримує половину області як територію для розробки сланцевих родовищ.

По-друге, усіх нас переконали, що це — угода про видобуток сланцевого газу. А насправді це угода, яка передбачає видобуток усього, в тому числі сланцевого газу, які інвестор знайде на отриманій у використання території на глибині від 0 до 10 кілометрів. Іншими словами, 50% надр Івано-франківської області відходить одному інвестору.
Приховано: Показати


По-третє, для технічних потреб інвестор має право видобувати в потрібних об’ємах на будь-якій ділянці шутр, гравій, глини, крейди, вапна, піску і найголовніше — води. Крім того, в угоді написано, що якщо інвестору потрібно видобувати воду за межами договірної ділянки, то держава Україна зобов’язана забезпечити йому на це вільне право.

По-четверте,на цю «договірну ділянку» уряд надає «гірничий відвід» та ліцензію. З цього моменту жодний інший суб’єкт підприємницької діяльності, який хотів би зайти і бурити нафти чи газ традиційного способу видобування, не зможе зробити цього, бо Шеврон володітиме ліцензію та гірничим відводом на територію упродовж мінімум 50 років. З’явилась мега-монополія одного інвестора.

По-п’яте, пункт 18.1. (J) прямо передбачає силовий та збройний захист інвестора від можливих гіпотетичних протестів та акцій непокори місцевого населення області: «Забезпечення збереження громадського порядку в межах і за межами Договірної ділянки у разі необхідності, відповідно до законодавства України».

По-шосте, нас переконують, що видобутий Шевроном газ стане одним із пунктів поліпшення енергонезалежності України, бо дасть нам свій дешевий газ. Це — маячня. Бо встановлено п.28.1., та 30.3. проекту Угоди право інвестора без квот продавати за кордон видобуті вуглеводні, що належать як Інвестору, так і Державі. В п.28.2. існує механізм подачі письмової заявки на право отримання своєї частки не коштами, а вуглеводнями, лише через 180 днів. Тобто фактично у нас цей газ спокійно може скупити «Газпром», запропонувавши на 10 доларів вищу ціну.

І нарешті, найцікавіший пункт 39 Угоди: «Відмова від імунітету держави». Цитата — «Держава відмовляється від імунітету виключно для цілей цієї Угоди. Така відмова поширюється на всі судові рішення, рішення міжнародних комерційних арбітражів, рішення у провадженнях щодо попереднього забезпечення позову, а також виконання рішень судових та арбітражних органів». (стор. 123
http://www.day.kiev.ua/uk/article/ekonomika/po-slanceviy-revolyuciyi-zavdaie-udaru-chevron
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: Сонечко+ від 13 Листопада 2013, 20:55:44
Так. Але це треба бути думаючими і люблячими свою землю і область як "господарі", а не як "продажні торгівці". Ми радо розпродуєм свої території, бо це вигідно. Кому? Нам - простим українцям? А не вигідніше мати екологічно чисту територію і отримувати дохід і в якості екологічного відпочинку самим, і в якості туризму? Продали не знати під що заповідні і населені землі і зараз переводимо стрілки на те, що на 1-2% сама виробітка менш шкідлива ніж є насправді і що "важливіше" - є ще більш шкідливі речі. Он в чому річ - значить поки існують ще більш шкідливі виробництва - ми маємо повне моральне право нищити себе і свої території "менш шкідливими". А, ну тоді і справді - про що мова? Все чьотко - адже є щось більш небезпечне. Ура! Ми свою безгосподарність і продажність маємо чим виправдати. А те, що вода чомусь у людей отруйна і мруть частіше - то всі ми помремо рано чи пізно. Про що мова, народ, це ж так вигідно!? Треба дозволяти рвачам уривати більше і лобіювати всіх, хто писав на російській мові про наслідки і справжню проблему такої угоди показану практикою якимись нещасними селюхами.
Крім того, що шкода уже доведена практикою сусідніх областей, наші території ще й не наші  по суті уже і земля під шумок не заповідно-родюча стає (((. Але кому то розповідати? Кому потрібна земля з галичан, особливо тих, хто не має змоги жити в гірській сільській місцевості? Все вірно. Маємо те, на що заслуговуємо. Шкода лише, що наші діти таки мали б мати право на іншу свою землю.
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: yaro my від 13 Листопада 2013, 22:09:14
не як "продажні торгівці"
«нет такой низости и такого преступления, на которое
не пошел бы капитал за прибыль в 300 процентов»
К. Маркс 

Назва: Сланцева смерть
Відправлено: Леля від 25 Березня 2014, 22:18:02

Донецкий губернатор просит "Shell" как можно раньше начать добычу сланцевого газа
http://novosti.dn.ua/details/221036/
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: TRITONOS від 06 Жовтня 2014, 13:26:03
Сланцева революція не за горами: Україна має намір затвердити угоду з Chevron на видобуток сланцевого газу

Україна на поточному тижні має намір затвердити кінцевий варіант операційної угоди на видобуток сланцевого газу з американською компанією Chevron, яка займається розробкою Олеської площі (Львівська та Івано-Франківська обл.). Про це повідомив глава правління компанії “Надра України” Ярослав Климович.

За його словами, зараз над кінцевим варіантом операційної угоди в оперативному режимі працюють державні фахівці, а також залучена юридична компанія. Вони спільно відпрацьовують всі зауваження Chevron, оскільки угода має бути складена відповідно до англійської права.

“На поточному тижні відбудеться делегація, яка поїде в Лондон в центральний офіс Chevron з пропозицією кінцевого варіанту операційної угоди … Якщо досягнемо компромісу, тобто угода буде відповідати інтересам держави та інтересам компанії, тоді, відповідно, ми і будемо її підписувати”, – заявив Климович.

За його словами, українська делегація складатиметься з представників компанії “Надра України”, “Надра Олеська” і представників Кабінету міністрів України.
У той же час він повідомив, що навіть після підписання операційної угоди України необхідно виконати зобов’язання, передбачені в угоді про розподіл продукції (УРП). Це стосується прийняття законопроектів, підзаконних і нормативних актів, що є вимогою Chevron для реалізації проекту з видобутку сланцевого газу.

Нагадаємо, в листопаді 2013 року, Україна підписала угоду про розділ продукції з американською нафтогазовою компанією Chevron, яка має намір вкласти близько 10 млрд дол. У видобуток вуглеводнів в західних регіонах країни. Вона займається розробкою Олеської площі, де планує вести видобуток сланцевого газу. Угода була підписана з компанією “Надра Олеська”, 90% якої належить держпідприємству “Надра України”.

Національна акціонерна компанія “Надра України” створена відповідно до указу президента України від 14 червня 2000 року “Про заходи щодо підвищення ефективності управління підприємствами в галузі геології” з метою поліпшення забезпечення потреб України в корисних копалинах, збереження і нарощування потенціалу геологічних підприємств. До складу компанії входять 13 геологорозвідувальних і спеціалізованих підприємств.

(https://pp.vk.me/c540103/c540101/v540101040/1c661/2fS2tMk8_sg.jpg)

Хай Сонечко щось тут напише
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: ББА від 06 Жовтня 2014, 14:02:51
Хтось може перекласти на нормальну мову цей вираз

На поточному тижні відбудеться делегація, яка поїде в Лондон в центральний офіс Chevron з пропозицією кінцевого варіанту операційної угоди … Якщо досягнемо компромісу, тобто угода буде відповідати інтересам держави та інтересам компанії, тоді, відповідно, ми і будемо її підписувати”, – заявив Климович.

я не бачу проблем коли тут нашвидкоруч щось кляцається і на форум попадає , але ж дядько климович напевне отримує якісь пару гриваків , щоб сказати все по людськи
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: yurko від 06 Жовтня 2014, 14:21:04
Ну то цитата, значить чоловік так і говорив  :=)
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: vover від 06 Жовтня 2014, 15:05:04
Цитувати (вибране)
Ну то цитата, значить чоловік так і говорив
може так переклали ;)
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: TRITONOS від 06 Жовтня 2014, 15:47:25
Хтось може перекласти на нормальну мову цей вираз

На поточному тижні відбудеться делегація, яка поїде в Лондон в центральний офіс Chevron з пропозицією кінцевого варіанту операційної угоди … Якщо досягнемо компромісу, тобто угода буде відповідати інтересам держави та інтересам компанії, тоді, відповідно, ми і будемо її підписувати”, – заявив Климович.


Туй буде купа люду шо їхатиме в Льондон на рандеву з фірмов Чеврон з балачков про варіянту договору по газу. Якшо ідов буде злагода   поміж купи люду і фірмов то ми ся барити не будемо а різонько підписи повіставліємо. А як нє до бис їх кровю заллєло, жидів немитих - мовив вуй Климович
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: vover від 06 Жовтня 2014, 16:34:20
Цитувати (вибране)
Туй буде купа люду шо їхатиме в Льондон на рандеву з фірмов Чеврон з балачков про варіянту договору по газу. Якшо ідов буде злагода   поміж купи люду і фірмов то ми ся барити не будемо а різонько підписи повіставліємо. А як нє до бис їх кровю заллєло, жидів немитих - мовив вуй Климович
:D :D :D
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: yurko від 09 Жовтня 2014, 11:55:04
От за що нам потрібно було братися в першу чергу!
А вже розробку власних копалин здійснювати поступово і обдумано
Приховано: Показати
http://www.segodnya.ua/economics/enews/litva-mozhet-polnostyu-otkazatsya-ot-rossiyskogo-gaza-559139.html
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: DVania від 15 Грудня 2014, 15:38:55
АПУ підтвердила намір Chevron відмовитися від видобутку сланцевого газу в Україні
http://tyzhden.ua/News/125812
Назва: Сланцева смерть
Відправлено: yurko від 15 Грудня 2014, 16:02:09
Ну і хрін з ними!  То і так було передчасно. Спершу порядок навести треба, а то все б лише розікрали.