Вільний форум міста Калушa

Різне => Розмови про все => Готуємо їсти => Тема розпочата: Speranza від 19 Січня 2012, 23:11:13

Назва: Пісні страви
Відправлено: Speranza від 19 Січня 2012, 23:11:13
А що готували на Святий вечір?
Мене цікавлять рецепти стародавніх місцевих страв.
Поділіться чимось цікавим.
Хочу наступного року приготувати щось цікаве, але використовуючи традиційні українські продукти.
Назва: Готуємо їсти
Відправлено: KATRIN від 19 Січня 2012, 23:22:13

 В окремих регіонах України і нашого краю готують таку страву:грибна підлива,варена квасоля,оселедець різаний кубиками.Я сьогодні вперше попробувала.Так нічого,їсти можна,риби не чути.У моїх батьків в селі пекли на свята НАЧИНКУ.Випікали спеціальні коржі,потім їх різали на кубики,вимішували з вареними різаними нутрощами птиці чи свинини,додавали яйця ,викладали у хлібну форму і випікали.Моя мама таке вміє готувати .Я-ні.Ця страва смачна,можна їсти як холодну закуску,так і теплу.А ще мене пригощали юшкою грибною.Ну це так газди називають.Для мене це була підлива.Я не могла їсти.А ті гості ладували,аж за вухами тріщало :)
Назва: Готуємо їсти
Відправлено: Speranza від 19 Січня 2012, 23:47:43
На Святий вечір готую звичних 12 страв: кутя, пісний борщик з грибами, вушка, вареники з квашеної капусти та з картоплі, грибна підливка, тушена капуста з грибами, смажена риба, оселедець, бурячки з хріном, пампушки з маком чи повидлом, узвар. Але хотіла б додати щось нове.
Назва: Готуємо їсти
Відправлено: advokat від 20 Лютого 2012, 11:04:49
Ось тут різні варіанти приготування коронних страв останнього тижня перед Великодним постом

http://www.good-cook.ru/knop/maslen.shtml
Відповідь від: 20 Лютого 2012, 10:58:21
Особисто я готую млинці за класичним рецептом: 3 склянки молока, 3 яйця, 2 склянки борошна. Спочатку змішуємо яйця з борошном та 1,5 склянки молока, розмішуємо до однорідності і додаємо решту молока. Якщо молоко жирне, додаю, окрім зазначеної кількості ще півсклянки водички, тоді млинці виходять тоненькі "кружевные".
Назва: Пісні страви
Відправлено: advokat від 02 Березня 2012, 17:06:07
Колись вже обговорювали на форумі дане блюдо. Якраз для тих, хто дотримується посту :) Я частенько його готую, дуже люблю
Рататуй

http://www.say7.info/cook/recipe/730-Ratatuy.html
Назва: Пісні страви
Відправлено: advokat від 03 Квітня 2012, 17:27:08
Актуальна тема для тих, хто дотримується посту, а на пісні дні у нас припадає близько 200 днів на рік.
Особисто я стараюсь дотримуватись передпасхального посту, в меню переважають страви з овочів, фруктів та різні варіанти рецептів каш. Знаю, що є багато цікавих варіантів пісних страв.
Особливо люблю десертну напівпісну страву - вареники з чорницями. Напівпісною вона є в силу того, що в приготуванні використовується цукор та яйця. Але я вже аж так сильно не знущаюсь над своїм організмом, щоб відмовитись від усього, що не бажано споживати в ці дні :)
Рецепт тіста елементарний. Тут головне добре його вимісити.
На приблизно 500 гр. муки (Вінницьке борошно та Богумила вже в чорному списку) я додаю 1 яйце, щепотку солі та водичку холодну (з тістом працюю часто, тому кількість води оприділяю "на око"). Тісто не повинно бути рідким звісно ж. Добре його вимішую. В ідеалі при розрізі в тісті спостерігаємо бульбашки повітря :). Розкатуємо частину тіста тоненько та вирізаємо (я використовую бокал для шампанського невеликого діаметру, люблю акуратні маленькі варенички) кружечки.
Для начинки використовуємо звичайно ж чорниці посипані цукром (на смак). Я чорниці розморожую в дуршлагу, там і цукром посипаю, щоб стекла зайва рідина. Ліпимо гарненькі вареники і варимо близько 5 хвилин. Готові посипаємо цукром і насолоджуємось :) Ті, в кого тісто чомусь получилось грубим, а не таким тоненьким, як в мене, час приготування на вогні може складати більше, ніж 5 хв. Ще головнt дотриматись золотої середини, бо надто тонке тісто роздійдеться (ягідна начинка цьому допоможе))), а надто грубе зіпсує суттєва смакові якості страви.

P.S.Охоту ліпити вареники з чорницями я вже відбила в усіх, хто хотів спробувати? ))))))
Назва: Пісні страви
Відправлено: ksenya від 03 Квітня 2012, 17:30:59
Та де там! навпаки-нагнала апетиту :) Варенички з ягодами, фруктами - смакота (для мене з вишнями-ідеальні)! Їх можна медом полити замість цукру
Назва: Пісні страви
Відправлено: advokat від 03 Квітня 2012, 17:47:48
Можна і медом :) Я мед не дуже. Єдиний з акації люблю.
Назва: Пісні страви
Відправлено: KATRIN від 04 Квітня 2012, 11:49:44

 Коли будете готувати наступного разу вареники,спробуйте не давати яйце,сіль-натомість влийте трохи олії.Так-так,олії.Звісно не багато.В такому випадку,тісто отримаєте ніжне на дотик,і навіть коли воно вийде трохе рідке,не так буде липнути.Муку і воду даю так само,як Адвокат ;) А вареники готую щонеділі :) і з олією уже давно експериментую ;) І ще , я не витискаю стаканчиком-розкачую тісто "ковбаскою" і тоді ріжу на палянички.Так швидше йде процес.У мене на все займає годину часу :-[приблизно на сто штук вареників :) Ще люблю галушки ( у кожного своя назва :)) З відвареної картоплі готую тісто,так само ріжу як і на вареники,і всередину даю сир домашній.Роблю великі.Заправляю підсмаженою  цибулькою з сметаною ;) СМАЧНОГО!
Назва: Пісні страви
Відправлено: ksenya від 04 Квітня 2012, 12:08:22
то в нашій сімї такі називають ліниві вареники :) Моя мама галушки робить такі різані. Ну тобто тісто з картоплі скатує в ковбаски і ріже на шматочки. Тоді варить. Смакота! В неї ще є інший вид галушок - кульки. Але ще уточню яка там "система"  :-[
Назва: Пісні страви
Відправлено: KATRIN від 04 Квітня 2012, 12:14:33

 Ці ліниві вареники називають ще палюшки.А галушки,наскільки я знаю-з начинкою. :)
Назва: Пісні страви
Відправлено: ksenya від 04 Квітня 2012, 12:15:37
Ще люблю галушки ( у кожного своя назва
:-[ ;)
П.С. У нас галушки без начинки ;)
Але суть не в тому ... А в смаку ;)
П.С.2. А щодо назви то треба погуглити  :-[
Назва: Пісні страви
Відправлено: advokat від 04 Квітня 2012, 12:19:49
Я, коли розкатую з ковбаски вареники, то вони в мене якісь різнокаліберні виходять  :-D
Ще добре тісто на молоці замість води получається. Дуже ніжне.
Назва: Пісні страви
Відправлено: ksenya від 04 Квітня 2012, 12:20:40
Погуглила  :-[
Галу́шки (укр. галушки́, словацк. halušky) — блюдо восточноевропейской кухни (Венгрия, Словакия, Чехия, Польша, Украина), представляющее собой отваренные в кипящей воде кусочки теста. На Украине галушки подают как отдельное блюдо (с маслом или со сметаной) или варят суп с галушками.
Также существует их разновидность (как отдельное блюдо) под названием «ленивые вареники» — подаются обычно со сладкой подливой (сгущённое молоко с растопленным маслом, или подобное).http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D0%B0%D0%BB%D1%83%D1%88%D0%BA%D0%B8
Галушки́ — страва з вареного тіста у вигляді квадратиків або кульок. На відміну від вареників не мають начинки. Готують як окрему страву або варять суп з галушками. Колись були дуже популярною українською стравою, зрідка готують їх і зараз.
Галушки виробляють в різноманітному асортименті — з борошна (звичайно з пшеничного або з гречаного, або їх сумішей), а також з манної крупи, і із поєднань борошна з картоплею, домашнім сиром; води, солі, цукру, сирих яєць. Для галушок тісто розкачують завтовшки 1,5 см і нарізують у формі квадратів. Нарізані галушки кидають у підсолений окріп (або в бульйон, молоко)і варять до готовності, тобто закінчують варіння тоді, коли галушки спливуть на поверхню.
Після відціджування води заправляють розтопленим вершковим маслом, шкварками, підсмаженою на олії цибулею http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D0%B0%D0%BB%D1%83%D1%88%D0%BA%D0%B8

Кни́длі, Кне́длик (рос. Кнедли, Клёцки, нім. Kloß) — страва української, чеської польської та загалом європейської кухні з борошна (тіста), схожа на розпарений білий хліб; щось середнє між галушками та варениками, як правило, з додаванням сиру, картоплі та яєць. Зазвичай додаються в суп або подаються до нього.Книдлі поширені в австрійській, чеській (чеські книдлі отримали світову відомість), єврейській кухнях. В тих чи інших варіаціях книдлі також присутні в канадській, норвежській та словенській кухнях.Поширені в білоруській кухні книдлі робляться з протертої картоплі з м'ясом.Книдлі готують так: натирають сиру картоплю, юшку зливають, картопляну масу споліскують, перемішують у співвідношенні 50х50 з пшеничним борошном, і з цього тіста виробляють варенички, начинивши кожного однією сливою (або цілою, або без кісточки). Далі ці варенички зі сливами варять у окропі. Зварені книдлі мастять маслом або олією.http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%BD%D0%B8%D0%B4%D0%BB%D1%96
Назва: Пісні страви
Відправлено: advokat від 04 Квітня 2012, 12:25:49
Ліниві вареники, то ліниві вареники, вони з творогу робляться. Масса схожа, як на сирники, але вариться, а не смажиться. А палюшки роблять з відвареної потовченої картоплі, яйця, муки.
Ще знаю вушка, Іх часто в грибну юшку дають чи в борщик. начинка або мясна, або грибна, або з оселедцю.
Галушки, то такі, як Катрін написала :)
Відповідь від: 04 Квітня 2012, 12:24:12
Ксеня нас просвітила трошки :)

Відповідь від: 04 Квітня 2012, 12:24:59
Заплутатись можна з тими картопляно-сирно-мучними стравами))))
Назва: Пісні страви
Відправлено: ksenya від 04 Квітня 2012, 12:30:54
Та не кажи! ;) Головне рецепт  :)
Назва: Пісні страви
Відправлено: Speranza від 04 Квітня 2012, 15:08:19
Варенички на вареники не розтачую, а роблю в наступний спосіб: відщипую тіста, роблю кругленьку кульочку, чуть посипаю мукою, потім по дві- три кульочки легенько притискаю до столу, а тоді пальчиками по колу з кожної приплесканої кульки роблю вареничку. Все дуже швидко і не потребує багато місця.

В мене в  дома називалися
- кнедлі- варені вироби прямокутної форми без начинки з тертої та вареної (мало) картоплі та борошна
- палюшки - майже те саме, але без тертої картоплі і відповідно трохи мягші
- ліниві вареники - замість картоплі дають в тісто домашній сир і яйця, але без начинки. Тому і називаються лінивими, бо господиня полінувалась робити справжні вареники, а додала все в тісто (моя інтерпретація назви).

А ще колись моя бабця варила затирку- перетираємо борошно з сіллю і яйцями (замість яєць, можна використати чуть води або олії). Отримуємо тісто крупинками і варимо на молоці. Можна їсти підсоленим або підсолодженим.
Назва: Пісні страви
Відправлено: ksenya від 09 Квітня 2012, 09:52:33
Ну тобто тісто з картоплі скатує в ковбаски і ріже на шматочки. Тоді варить. Смакота! В неї ще є інший вид галушок - кульки. Але ще уточню яка там "система"
Вже уточнила  :-[ Все виявилось так, як я і думала... :-[ У першому випадку картопля повинна бути варена, а в другому-сира (терта на терці малій). Мммм, смакота! Вже таке хочу (http://s16.rimg.info/b2a40f8c9534b0b024c51766c1b00c76.gif) (http://smayliki.ru/smilie-944221671.html) Іду "замовляти"... ;)
Назва: Пісні страви
Відправлено: advokat від 09 Квітня 2012, 12:32:13
Вчора готувала пісний "фальшивий" плов :)
Довгий рис добре промила, висушила на дошці потім обсмажила (сирий) в оливковій олії (перед тим ароматизувала дану олію часничком, дольки часнику роздушила трошки ножем та обсмажила в олії, потім повикидувала звідти) до рум'яного кольору. Окремо в іншій сковороді обсмажила дрібно порізану цибульку та натерту на крупній терці моркву. Перед тим, як залити рис водою, з'єдную з рисом моркву та цибулю обсмажені. Води налити з розрахунку, щоб рис накрила на 1 см вище. Посолила, додала приправи і накрила кришкою. Тушиться близько 20 -30 хв. Якщо рис за це час ще не завсім готовий, можна додати водички і ще протушити. На стадії напівготовності додаю дольки часнику  (потім їх також викидую)). Готовий пісний плов накриваю рушником, щоб настоявся хвилин 10. Люблю приправити соєвим соусом, вже в себе в тарілці, це після того як в Тенді так попробувала :)
Назва: Пісні страви
Відправлено: ksenya від 09 Квітня 2012, 14:27:01
До такого рису можна додавати і морожені суміші овочів :)
Назва: Пісні страви
Відправлено: advokat від 09 Квітня 2012, 14:32:42
можна звичайно. Получиться практично різотто :)
Назва: Пісні страви
Відправлено: Сонечко+ від 09 Квітня 2012, 20:31:10
3 склянки молока, 3 яйця, 2 склянки борошна.
Але ж молоко, яйця,... не є пісними :(. Треба буде хіба придумати їм аналогічну заміну. МОЖЕ ХТОСЬ ПІДКАЖЕ ЧИМ МОЖНА ЗАМІНИТИ ЦІ ПРОДУКТИ?
Назва: Пісні страви
Відправлено: advokat від 09 Квітня 2012, 22:08:53
та я ж кажу, що то не зовсім пісне)))
Для мене все пісне, що не м'ясо)))
Назва: Пісні страви
Відправлено: Сонечко+ від 26 Грудня 2012, 09:22:13
Я собою можу гордитися - уже другий тиждень пощу по-справжньому (якщо не враховувати свою емоційність, з якою усе ще на стадіїї боротьби) :-[
І щодень у мене новий рецептик...Але хочу поділитись перловкою для лінивих.
Недавно купляла перловку в "Барвінку", так ДДК ледь на коліна не падав, умовляючи мене цього не робити. І не дивно - перловка - то така каша, яку, напевно, не люблять УСІ.
Так от відварила я її як звичайну кашу. А потім підсмажила на сковорідці куплену заморожену овочеву суміш (купляла ту, що без капусти - горох, зелена фасолька, корінь селери, морковка, кукурудза) і вкинула туди частину каші. Так протушил(навіть підсмажила, можна сказати) хвилин 5. А потім покришила туди частину консерви скумбрії у маслі.І за хвилину виключила. З приправ я зовсім трішечки використовую "10 овочів"... Пішла каша аж бігом :). Ще й на наступний раз попросили таку ж.
Відповідь від: 26 Грудня 2012, 09:21:25
А ще збираюсь зробити пісний "Наполеон" ;)
Назва: Пісні страви
Відправлено: Сонечко+ від 01 Січня 2013, 21:49:59
Змія також може бути пісною ;)
[smg id=3779]
Назва: Пісні страви
Відправлено: DVania від 01 Січня 2013, 23:35:38
Цікаве поєднання,пісна страва і змія.Розумієте про що я? ;)
Назва: Пісні страви
Відправлено: Сонечко+ від 02 Січня 2013, 15:25:38
пісна страва і змія.
ну, вона ж не жирна ;). (До інформації тих, хто постить - оббігала весь Калуш і лише у "Гостинному домі" на Б.Хмельницького знайшла пісний майонез).

А ось вам пісний тортик "Наполеончик"
[smg id=3780]
З тістом, якщо чесно, не люблю возитися. Тому ще раніше запаслася готовим(магазинним замороженим) пісним слоєним тістом.
Крем:
0,5 л горіхового молока (у рецепті написано - соєве молоко, але у Калуші такого не знайшла на жаль. Є соєвий соус, але то не те)
1/2 стакани рисового борошна (чи яке маєте)
1/2 стакани води
1 пачечку ванільного цукру
1/2 стакани цукру
За бажанням можна додати ароматизатор (наприклад, шоколадний).

Спосіб приготування:

Тісто розморозити. Коржі випікати згідно інструкції на упаковці.
Для крему  змішати звичайний та ванільний цукор, горіхове (соєве) молоко. Поставити на вогонь і довести до кипіння. Окремо у воді розвести борошно і тоненькою цівочкою влити в молоко. Перемішати і варити до загустіння на малесенькому вогні іще хвилин 2-5.
А потім формуємо торт.
 
Легко, скоромно і солодко :).