Вільний форум міста Калушa

Різне => Політика, суспільство, держава => Юридична допомога => Тема розпочата: юрист від 08 Грудня 2008, 13:06:50

Назва: Повернення депозиту
Відправлено: юрист від 08 Грудня 2008, 13:06:50
Є можливість повернення депозиту. Так, була постанова, яку відмінили, хоча суть заборони зняття грошей залишилась. Незважаючи на все є шанс!!! Вкладникам можу дати поради.
Назва: Повернення депозиту
Відправлено: syddia від 08 Грудня 2008, 13:23:02
Вкладникам можу дати поради.
  Ми всі в увазі. :) Готові слухати, пардон - читати, ці поради. ;)
Назва: Повернення депозиту
Відправлено: юрист від 10 Грудня 2008, 14:00:27
пардон - читати, ці поради.
1. Надати нарочно заяву у відповідний банк про повернення депозиту.
2. Подати в суд позовну заяву.
Відповідь від: 09 Грудня 2008, 17:05:04
Подати в суд позовну заяву
Приховано: Показати
До калуського міськрайонного суду
77300,м.Калуш, Івано-Франківської обл.
вул. Молодіжна, 10
Позивача:       ________________________________
прож. 77300, м.Калуш, Івано-Франківської обл
вул.______, буд.__кв __.паспорт серія ___,
вид. Калуським МВ УМВС України в Івано-
Франківській обл. __р


            
Відповідач:     "_________________________"
77300, м.Калуш, Івано-Франківської обл.
Калуське Центральне відділення: ____, _
Тел.: ____________________________
Головне управління:
________, Україна, м. Київ, вул. ________
            
                           ціна позову: __________ грн.



ПОЗОВНА ЗАЯВА
про вимогу повернення грошових коштів з депозитного (накопичувального)
рахунку в банку
(категорія:про захист прав споживачів – не обкладається держмитом)

"___"__________ 200_р. між Позивачем та Відповідачем в особі Начальника Калуського відділення «______________» _____________. укладено Договір №____ про депозитний вклад "_______________" (надалі Договір.)
На виконання умов договору, _____дата___ , а саме п. ___ договору, я передав готівкою Відповідачу грошові суми у розмірі____________ грн або дол., що підтверджується квитанцією №___ від ________.
    Пунктами ___, ____ Договору передбачено можливість дострокового розірвання договору за ініціативою вкладника.
На підставі вищезазначених умов Договору я _______2008р. звернувся до банку з письмовою заявою про повернення вкладу у сумі_________________ грн або дол. (на примірнику даної заяви міститься примітка банку про її отримання).  _____2008. мною отримана (нарочно) відповідь № ______ Відповідача про відмову в поверненні мені власних коштів опираючись на Постанову НБУ №319 від 11.10.2008р.
"__" _____ 2008р. я вдруге звернувся до Відповідача з вимогою про повернення мені коштів для сплати першого внеску кредиту на придбання автомобіля, однак відповіддю №______від ___________ Відповідач повторно надав відмову.
 
1. Згідно ст.526 Цивільного кодексу України: «зобов’язання повинно виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог Цивільного кодексу, інших актів цивільного законодавства».
Всупереч зазначеної норми закону відповідач не виконав зобов’язання за договором, так як він в порушення п.п. 10, 16 договору банківського вкладу та п.2, п.3 ст.1060 ЦК України не видав вклад та належні проценти на першу вимогу вкладника. Слід підкреслити, що п.2 ст.1060 ЦК України встановлює, що за договором банківського вкладу незалежно від його виду банк зобов’язаний видати вклад на першу вимогу вкладника.
Відповідно до ст.610 ЦК України: невиконання зобов’язання є порушенням зобов’язання.
Статтею 612 ЦК України надається визначення прострочення боржника: «боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов’язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом».
Таким чином, «_______» порушив зобов’язання за договором та прострочив його виконання.
За порушення грошового зобов’язання ст.625 ЦК України передбачає відповідальність боржника. Так, боржник, який прострочив виконання грошового зобов’язання, на вимогу кредитора зобов’язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми. (Слід зазначити, що у даній нормі ЦК України також йдеться про те, що боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов’язання.)
Виходячи з вищевикладеного, боржник «__________»зобов’язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми (розрахунок заборгованості додається – Додаток №1).

До того ж, відповідно до ч.2 ст.1058 Цивільного кодексу України договір банківського вкладу, в якому вкладником є фізична особа, є публічним договором. Стаття 633 цього кодексу дає визначення поняттю публічний договір: публічним є договір, в якому одна сторона - підприємець взяла на себе обов'язок здійснювати продаж товарів, виконання робіт або надання послуг кожному, хто до неї звернеться (роздрібна торгівля, перевезення транспортом загального користування, послуги зв'язку, медичне, готельне, банківське обслуговування тощо). Умови публічного договору встановлюються однаковими для всіх споживачів, крім тих, кому за законом надані відповідні пільги. 
Виходячи з вищезазначеного, вкладник за договором банківського вкладу є споживачем банківських послуг. Відповідно захист його прав як споживача регламентовано Законом України №1023 від 12.05.91р. «Про захист прав споживачів». та відповідними нормами Цивільного кодексу України.
Згідно ст.12 Закону України «Про захист прав споживачів» споживач має право вимагати від виконавця, щоб якість наданої послуги відповідала вимогам нормативно-правових актів та нормативних документів, умовам договорів. Як вже було зазначено вище якість банківської послуги за договором №1 від 18.02.2005р. не відповідає умовам п.п. 10, 16 цього договору та п.2 ст.1060 ЦК України.
Відповідно до ст.1209 Цивільного кодексу України виконавець послуг зобов’язаний відшкодувати шкоду, завдану фізичній особі внаслідок недоліків послуг, при цьому відшкодування шкоди не залежить від вини виконавця.

2. Крім того, згідно ст.611 ЦК України одним з правових наслідків порушення зобов’язання є відшкодування моральної шкоди. У ст.23 ЦК України також зазначено, що «особа має право на відшкодування моральної шкоди, завданої внаслідок порушення її прав». Відшкодування моральної шкоди передбачено також й ст.3 Закону України «Про захист прав споживачів».
Моральна шкода полягає в моральних переживаннях у зв'язку з порушенням права власності, у порушенні нормальних життєвих зв'язків через неможливість продовження активного громадського життя, порушенні стосунків з оточуючими людьми.

…..
3. Окрім того, Відповідач у своїй відповіді посилається на Постанову НБУ №319 від 11.10.2008р., з чим я не погоджуюсь в зв'язку з тим, що
-  Речення в постанові "Проводити з метою недопущення дострокового зняття коштiв роз'яснювальну роботу зi своїми клiєнтами" не має заборонного характеру по суті зняття коштів з депозиту, має характер пропозиції, а роз'яснювальна робота має полягати в повідомленні банком клієнту про економічно фінансову кризу з пропозицією залишити кошти в банку;
- Постанова не зареєстрована в Мінюсті, хоча згідно ст.56 ЗУ "Про Нацiональний банк України" : Нормативно-правовi акти Нацiонального банку пiдлягають обов'язковiй державний реєстрації в Мiнiстерствi юстицiї України та набирають чинностi вiдповiдно до законодавства України. Таким чином, Постанова НБУ №319 від 11.10.2008р. не набрала чинності та не може бути підставою для відмови в задоволені моїх вимог.
4. З огляду на злісне ухилення Відповідача від виконання своїх зобов’язань за договорами, вбачаючи в намірах Відповідача навмисне продовження порушення умов договорів, а також, враховуючи економічно фінансову кризу в країні, можливу неплатоспроможність Відповідача або настання такої неплатоспроможності найближчим часом, згідно із п.1 ч.1 ст. 152 ЦПК України, прошу забезпечити цей позов, шляхом арешту усіх рахунків Відповідача, де знаходяться відповідні кошти Позивача.
5. З огляду на вищезазначене, Позивач вважає, що дії Відповідача є незаконними та порушують норми цивільного законодавства і зобов’язання Відповідача за Договором та Договором депозиту. Позивач вважає, що має право на повернення всієї суми вкладу та нарахованих на неї процентів, за весь час (а саме за ____місяці користування банком коштами Позивача у розмірі ____________________ грн. дол. євро за один місяць).


6. Як вже зазначалося, даний позов відноситься до категорії позовів про захист прав споживачів. Згідно п.10 ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито» від 21.01.93р. №7-93 та ст. 24 Закону України «Про захист прав споживачів» споживачі звільняються від сплати державного мита за позовами, що пов'язані з порушенням їх прав.

Керуючись ч.7 ст.110 ЦПК України позови, що виникають з діяльності філії або представництва юридичної особи, можуть пред'являтися також за їх місцезнаходженням, то позов подається до Центрального  відділення _____,77300, м. Калуш, Івано-Франківської обл., вул._____, оскільки Договір було підписано саме з даним відділенням.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст.22, ст.23, ст.610, ст.612, ст.625, ч.1 та ч.2 ст.633, ч.3 ст.1068, ст.1073, ч.1 ст.1172,  ч.1 ст.1209 ЦК України, ст.152, ЦПК України п.2 ч.1 ст.4, 22 Закону України «Про захист прав споживачів» від 12.05.1991р. №1023, Постановою Пленуму Верховного Суду України «Про практику розгляду судами цивільних справ за позовами про захист прав споживачів» від 12.04.1996р. №5, п.10 ст.4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито» від 21.01.93р. №7-93,

Прошу:

1.   Забезпечити позов шляхом накладання арешту на майно, грошові кошти, що належать відповідачу і знаходяться у нього або в інших осіб.
2.    Стягнути з відповідача суму боргу …. грн. на користь позивача.
3.   Стягнути з відповідача суму інфляційних витрат … на користь позивача.
4.   Стягнути з відповідача 3% річних (згідно ст.625 Цивільного кодексу України) у розмірі … грн. на користь позивача 
5.   Стягнути з відповідача суму збитків … з урахуванням інфляційних витрат та 3% річних на користь позивача.
6.   Стягнути з відповідача на користь позивача грошову компенсацію завданої моральної шкоди у розмірі … грн.
7.   Судові витрати покласти на відповідача.
[/cut]
Назва: Повернення депозиту
Відправлено: юрист від 16 Грудня 2008, 15:30:08
Перша позовна заява вже пішла в рух. Чекаємо, яке рішення прийме наш гуманный суд.
Назва: Повернення депозиту
Відправлено: yurko від 16 Грудня 2008, 17:23:14
Наскільки я розумію як не юрист, то є проблемка.
Хоч у нас суд і найгуманніший, але у нас не прецидентне право, і навіть якщо той чоловік виграє справу, то ще не факт, що я виграю точно таку ж. Багато буде залежати від суб'єктивної гуманності судді  ;)
А друге питаннячко полягає у тому, чи стане банк виконувати рішення суду.
Назва: Повернення депозиту
Відправлено: syddia від 16 Грудня 2008, 23:24:00
А друге питаннячко полягає у тому, чи стане банк виконувати рішення суду.
  Якшо банк буде мати гарних юристів, то подадуть ті апеляцію і це якшо не спасе, то затягне вступ в силу рішення суду першої інстанції.  :=)
Назва: Повернення депозиту
Відправлено: юрист від 17 Грудня 2008, 14:54:45
але у нас не прецидентне право, і навіть якщо той чоловік виграє справу, то ще не факт, що я виграю точно таку ж
Ст.8ЦК України (аналогія закону або аналогія права).
Відповідь від: 17 Грудня 2008, 14:34:23
чи стане банк виконувати рішення суду
(ЦПК України)За кожним судовим рiшенням, яке набрало законної сили, за заявою осiб, на користь яких воно ухвалено, видається один виконавчий лист.(ЗУ "Про виконавче провадження")Державний виконавець зобов'язаний провести виконавчi дiї по виконанню рiшення протягом шести мiсяцiв з дня винесення постанови про вiдкриття виконавчого провадження, а по виконанню рiшення немайнового характеру - у двомiсячний строк.
Назва: Повернення депозиту
Відправлено: юрист від 25 Грудня 2008, 09:29:33
Вчора відбулося попереднє зесідання суду. Банк пообіцяв до пятниці виплатити кошти. В пятницю слідуюче засідання. Чекаємо.
Назва: Повернення депозиту
Відправлено: юрист від 26 Грудня 2008, 12:05:36
Можете поздоровити. Банк виплатив всі кошти. Правда попросив відмовитись від моральної шкоди, що ми і зробили. Ура. :bayan :drink
Назва: Повернення депозиту
Відправлено: yurko від 26 Грудня 2008, 12:10:29
А який то був банк? Якшо можна
Назва: Повернення депозиту
Відправлено: Bob від 26 Грудня 2008, 12:53:06
На мою думку, на жаль в нашій країні дешевше буде почекати, поки закінчиться срок депозиту і забрати його, чим подавати до суду...
Назва: Повернення депозиту
Відправлено: yurko від 26 Грудня 2008, 13:59:39
Дякую.
Залежить від суми депозиту і ймовірності банкрутства банку.
(Не вірю я, що всім повернуть, хоча казали мені, що у такому випадку повернуть навіть більше)
Назва: Повернення депозиту
Відправлено: Bob від 26 Грудня 2008, 14:01:11
Ну, можливо я не в курсі, але поки немає натяків щодо банкрутства банків... Хоча все можливо...
Назва: Повернення депозиту
Відправлено: юрист від 27 Грудня 2008, 00:55:04
На мою думку, на жаль в нашій країні дешевше буде почекати, поки закінчиться срок депозиту і забрати його, чим подавати до суду...
Людина яка подала до суду залишилась у вийгриші. державне мито не сплачується. Платити треба тількі 30 гривень за інформаційно-технічне забезпечення процесу та 8,50 державного мита якщо хочете ще відшкодування моральної шкоди. Дали банку нараховуються окрім процентів штрафні санкції, інфляція та три проценти річних. Скажу чесно, це не маленькі суми та вони виплачуються. А якщо ще задіяти втрачену вигоду, то суми взагалі дуже дуже гарні.
Окрім того, витрачені вами суми "30 гривень за інформаційно-технічне забезпечення процесу та 8,50дм" повертаються вам, тобто стягуються із відповідача. Там ще є багато цікавих нюансів, але вибачте, про все не роскажеш бо дуже довго.
Назва: Повернення депозиту
Відправлено: syddia від 02 Січня 2009, 13:55:26
Можете поздоровити. Банк виплатив всі кошти. Правда попросив відмовитись від моральної шкоди, що ми і зробили.
Тобто була мирова угода?
Назва: Повернення депозиту
Відправлено: юрист від 05 Січня 2009, 00:23:04
Тобто була мирова угода?
ні, мирової не було. Банк заплатив всі нараховані кошти...... окрім моральної, позивач відмовився від позовної.
Назва: Повернення депозиту
Відправлено: doktor-maks від 28 Січня 2009, 15:18:16
Подати в суд позовну заяву
Приховано: Показати
До калуського міськрайонного суду
77300,м.Калуш, Івано-Франківської обл.
вул. Молодіжна, 10
Позивача:       ________________________________
прож. 77300, м.Калуш, Івано-Франківської обл
вул.______, буд.__кв __.паспорт серія ___,
вид. Калуським МВ УМВС України в Івано-
Франківській обл. __р


            
Відповідач:     "_________________________"
77300, м.Калуш, Івано-Франківської обл.
Калуське Центральне відділення: ____, _
Тел.: ____________________________
Головне управління:
________, Україна, м. Київ, вул. ________
            
                           ціна позову: __________ грн.



ПОЗОВНА ЗАЯВА
про вимогу повернення грошових коштів з депозитного (накопичувального)
рахунку в банку
(категорія:про захист прав споживачів – не обкладається держмитом)

"___"__________ 200_р. між Позивачем та Відповідачем в особі Начальника Калуського відділення «______________» _____________. укладено Договір №____ про депозитний вклад "_______________" (надалі Договір.)
На виконання умов договору, _____дата___ , а саме п. ___ договору, я передав готівкою Відповідачу грошові суми у розмірі____________ грн або дол., що підтверджується квитанцією №___ від ________.
    Пунктами ___, ____ Договору передбачено можливість дострокового розірвання договору за ініціативою вкладника.
На підставі вищезазначених умов Договору я _______2008р. звернувся до банку з письмовою заявою про повернення вкладу у сумі_________________ грн або дол. (на примірнику даної заяви міститься примітка банку про її отримання).  _____2008. мною отримана (нарочно) відповідь № ______ Відповідача про відмову в поверненні мені власних коштів опираючись на Постанову НБУ №319 від 11.10.2008р.
"__" _____ 2008р. я вдруге звернувся до Відповідача з вимогою про повернення мені коштів для сплати першого внеску кредиту на придбання автомобіля, однак відповіддю №______від ___________ Відповідач повторно надав відмову.
 
1. Згідно ст.526 Цивільного кодексу України: «зобов’язання повинно виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог Цивільного кодексу, інших актів цивільного законодавства».
Всупереч зазначеної норми закону відповідач не виконав зобов’язання за договором, так як він в порушення п.п. 10, 16 договору банківського вкладу та п.2, п.3 ст.1060 ЦК України не видав вклад та належні проценти на першу вимогу вкладника. Слід підкреслити, що п.2 ст.1060 ЦК України встановлює, що за договором банківського вкладу незалежно від його виду банк зобов’язаний видати вклад на першу вимогу вкладника.
Відповідно до ст.610 ЦК України: невиконання зобов’язання є порушенням зобов’язання.
Статтею 612 ЦК України надається визначення прострочення боржника: «боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов’язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом».
Таким чином, «_______» порушив зобов’язання за договором та прострочив його виконання.
За порушення грошового зобов’язання ст.625 ЦК України передбачає відповідальність боржника. Так, боржник, який прострочив виконання грошового зобов’язання, на вимогу кредитора зобов’язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми. (Слід зазначити, що у даній нормі ЦК України також йдеться про те, що боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов’язання.)
Виходячи з вищевикладеного, боржник «__________»зобов’язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми (розрахунок заборгованості додається – Додаток №1).

До того ж, відповідно до ч.2 ст.1058 Цивільного кодексу України договір банківського вкладу, в якому вкладником є фізична особа, є публічним договором. Стаття 633 цього кодексу дає визначення поняттю публічний договір: публічним є договір, в якому одна сторона - підприємець взяла на себе обов'язок здійснювати продаж товарів, виконання робіт або надання послуг кожному, хто до неї звернеться (роздрібна торгівля, перевезення транспортом загального користування, послуги зв'язку, медичне, готельне, банківське обслуговування тощо). Умови публічного договору встановлюються однаковими для всіх споживачів, крім тих, кому за законом надані відповідні пільги. 
Виходячи з вищезазначеного, вкладник за договором банківського вкладу є споживачем банківських послуг. Відповідно захист його прав як споживача регламентовано Законом України №1023 від 12.05.91р. «Про захист прав споживачів». та відповідними нормами Цивільного кодексу України.
Згідно ст.12 Закону України «Про захист прав споживачів» споживач має право вимагати від виконавця, щоб якість наданої послуги відповідала вимогам нормативно-правових актів та нормативних документів, умовам договорів. Як вже було зазначено вище якість банківської послуги за договором №1 від 18.02.2005р. не відповідає умовам п.п. 10, 16 цього договору та п.2 ст.1060 ЦК України.
Відповідно до ст.1209 Цивільного кодексу України виконавець послуг зобов’язаний відшкодувати шкоду, завдану фізичній особі внаслідок недоліків послуг, при цьому відшкодування шкоди не залежить від вини виконавця.

2. Крім того, згідно ст.611 ЦК України одним з правових наслідків порушення зобов’язання є відшкодування моральної шкоди. У ст.23 ЦК України також зазначено, що «особа має право на відшкодування моральної шкоди, завданої внаслідок порушення її прав». Відшкодування моральної шкоди передбачено також й ст.3 Закону України «Про захист прав споживачів».
Моральна шкода полягає в моральних переживаннях у зв'язку з порушенням права власності, у порушенні нормальних життєвих зв'язків через неможливість продовження активного громадського життя, порушенні стосунків з оточуючими людьми.

…..
3. Окрім того, Відповідач у своїй відповіді посилається на Постанову НБУ №319 від 11.10.2008р., з чим я не погоджуюсь в зв'язку з тим, що
-  Речення в постанові "Проводити з метою недопущення дострокового зняття коштiв роз'яснювальну роботу зi своїми клiєнтами" не має заборонного характеру по суті зняття коштів з депозиту, має характер пропозиції, а роз'яснювальна робота має полягати в повідомленні банком клієнту про економічно фінансову кризу з пропозицією залишити кошти в банку;
- Постанова не зареєстрована в Мінюсті, хоча згідно ст.56 ЗУ "Про Нацiональний банк України" : Нормативно-правовi акти Нацiонального банку пiдлягають обов'язковiй державний реєстрації в Мiнiстерствi юстицiї України та набирають чинностi вiдповiдно до законодавства України. Таким чином, Постанова НБУ №319 від 11.10.2008р. не набрала чинності та не може бути підставою для відмови в задоволені моїх вимог.
4. З огляду на злісне ухилення Відповідача від виконання своїх зобов’язань за договорами, вбачаючи в намірах Відповідача навмисне продовження порушення умов договорів, а також, враховуючи економічно фінансову кризу в країні, можливу неплатоспроможність Відповідача або настання такої неплатоспроможності найближчим часом, згідно із п.1 ч.1 ст. 152 ЦПК України, прошу забезпечити цей позов, шляхом арешту усіх рахунків Відповідача, де знаходяться відповідні кошти Позивача.
5. З огляду на вищезазначене, Позивач вважає, що дії Відповідача є незаконними та порушують норми цивільного законодавства і зобов’язання Відповідача за Договором та Договором депозиту. Позивач вважає, що має право на повернення всієї суми вкладу та нарахованих на неї процентів, за весь час (а саме за ____місяці користування банком коштами Позивача у розмірі ____________________ грн. дол. євро за один місяць).


6. Як вже зазначалося, даний позов відноситься до категорії позовів про захист прав споживачів. Згідно п.10 ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито» від 21.01.93р. №7-93 та ст. 24 Закону України «Про захист прав споживачів» споживачі звільняються від сплати державного мита за позовами, що пов'язані з порушенням їх прав.

Керуючись ч.7 ст.110 ЦПК України позови, що виникають з діяльності філії або представництва юридичної особи, можуть пред'являтися також за їх місцезнаходженням, то позов подається до Центрального  відділення _____,77300, м. Калуш, Івано-Франківської обл., вул._____, оскільки Договір було підписано саме з даним відділенням.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст.22, ст.23, ст.610, ст.612, ст.625, ч.1 та ч.2 ст.633, ч.3 ст.1068, ст.1073, ч.1 ст.1172,  ч.1 ст.1209 ЦК України, ст.152, ЦПК України п.2 ч.1 ст.4, 22 Закону України «Про захист прав споживачів» від 12.05.1991р. №1023, Постановою Пленуму Верховного Суду України «Про практику розгляду судами цивільних справ за позовами про захист прав споживачів» від 12.04.1996р. №5, п.10 ст.4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито» від 21.01.93р. №7-93,

Прошу:

1.   Забезпечити позов шляхом накладання арешту на майно, грошові кошти, що належать відповідачу і знаходяться у нього або в інших осіб.
2.    Стягнути з відповідача суму боргу …. грн. на користь позивача.
3.   Стягнути з відповідача суму інфляційних витрат … на користь позивача.
4.   Стягнути з відповідача 3% річних (згідно ст.625 Цивільного кодексу України) у розмірі … грн. на користь позивача 
5.   Стягнути з відповідача суму збитків … з урахуванням інфляційних витрат та 3% річних на користь позивача.
6.   Стягнути з відповідача на користь позивача грошову компенсацію завданої моральної шкоди у розмірі … грн.
7.   Судові витрати покласти на відповідача.
[/cut]

Шановна юрист, я відчуваю, що в мене починаються проблеми з банком стосовно навіть не депозиту - я не можу зняти гроші з поточного рахунку. Кажуть - немає готівки в Євро (рахунок в Євро). Зараз біжу в інше відділення, як там відмовлять, тоді в центральне.
Чи не могли би Ви викласти шаблон позовної заяви про вимогу повернення грошових коштів з поточного рахунку. Або хоча би щось порадити.
Назва: Повернення депозиту
Відправлено: юрист від 29 Січня 2009, 16:51:19
я не можу зняти гроші з поточного рахунку.
Взагалі-то можна прочитати тут, але мене цікавлять умови договору, якщо можете засканувати(можна затерти призвище) та надіслати, то поясню більше
Приховано: Показати
Глава 72
Банкiвський рахунок
Стаття 1066. Договiр банкiвського рахунка
1. За договором банкiвського рахунка банк зобов'язується приймати i зараховувати на рахунок, вiдкритий клiєнтовi (володiльцевi рахунка), грошовi кошти, що йому надходять, виконувати розпорядження клiєнта про перерахування i видачу вiдповiдних сум з рахунка та проведення iнших операцiй за рахунком.
2. Банк має право використовувати грошовi кошти на рахунку клiєнта, гарантуючи його право безперешкодно розпоряджатися цими коштами.
3. Банк не має права визначати та контролювати напрями використання грошових коштiв клiєнта та встановлювати iншi, не передбаченi договором або законом, обмеження його права розпоряджатися грошовими коштами на власний розсуд.
4. Положення цiєї глави застосовуються до iнших фiнансових установ при укладеннi ними договору банкiвського рахунка вiдповiдно до наданої лiцензiї, а також застосовуються до кореспондентських рахункiв та iнших рахункiв банкiв, якщо iнше не встановлено законом.
Стаття 1067. Укладення договору банкiвського рахунка
1. Договiр банкiвського рахунка укладається для вiдкриття клiєнтовi або визначенiй ним особi рахунка у банку на умовах, погоджених сторонами.
2. Банк зобов'язаний укласти договiр банкiвського рахунка з клiєнтом, який звернувся з пропозицiєю вiдкрити рахунок на оголошених банком умовах, що вiдповiдають закону та банкiвським правилам.
Банк не має права вiдмовити у вiдкриттi рахунка, вчинення вiдповiдних операцiй за яким передбачено законом, установчими документами банку та наданою йому лiцензiєю, крiм випадкiв, коли банк не має можливостi прийняти на банкiвське обслуговування або якщо така вiдмова допускається законом або банкiвськими правилами.
У разi необґрунтованого ухилення банку вiд укладення договору банкiвського рахунка клiєнт має право на захист вiдповiдно до цього Кодексу.
Стаття 1068. Операцiї за рахунком, що виконуються банком
1. Банк зобов'язаний вчиняти для клiєнта операцiї, якi передбаченi для рахункiв даного виду законом, банкiвськими правилами та звичаями дiлового обороту, якщо iнше не встановлено договором банкiвського рахунка.
2. Банк зобов'язаний зарахувати грошовi кошти, що надiйшли на рахунок клiєнта, в день надходження до банку вiдповiдного розрахункового документа, якщо iнший строк не встановлений договором банкiвського рахунка або законом.
3. Банк зобов'язаний за розпорядженням клiєнта видати або перерахувати з його рахунка грошовi кошти в день надходження до банку вiдповiдного розрахункового документа, якщо iнший строк не передбачений договором банкiвського рахунка або законом.
4. Клiєнт зобов'язаний сплатити плату за виконання банком операцiй за рахунком клiєнта, якщо це встановлено договором.
Стаття 1069. Кредитування рахунка
1. Якщо вiдповiдно до договору банкiвського рахунка банк здiйснює платежi з рахунка клiєнта, незважаючи на вiдсутнiсть на ньому грошових коштiв (кредитування рахунка), банк вважається таким, що надав клiєнтовi кредит на вiдповiдну суму вiд дня здiйснення цього платежу.
2. Права та обов'язки сторiн, пов'язанi з кредитуванням рахунка, визначаються положеннями про позику та кредит (параграфи 1 i 2 глави 71 цього Кодексу), якщо iнше не встановлено договором або законом.
Стаття 1070. Проценти за користування коштами,
що знаходяться на рахунку
1. За користування грошовими коштами, що знаходяться на рахунку клiєнта, банк сплачує проценти, сума яких зараховується на рахунок, якщо iнше не встановлено договором банкiвського рахунка або законом.
Сума процентiв зараховується на рахунок клiєнта у строки, встановленi договором, а якщо такi строки не встановленi договором, - зi спливом кожного кварталу.
2. Проценти, передбаченi частиною першою цiєї статтi, сплачуються банком у розмiрi, встановленому договором, а якщо вiдповiднi умови не встановленi договором, - у розмiрi, що звичайно сплачується банком за вкладом на вимогу.
Стаття 1071. Пiдстави списання грошових коштiв з рахунка
1. Банк може списати грошовi кошти з рахунка клiєнта на пiдставi його розпорядження.
2. Грошовi кошти можуть бути списанi з рахунка клiєнта без його розпорядження на пiдставi рiшення суду, а також у випадках, встановлених договором мiж банком i клiєнтом.
Стаття 1072. Черговiсть списання грошових коштiв з рахунка
1. Банк виконує розрахунковi документи вiдповiдно до черговостi їх надходження та виключно в межах залишку грошових коштiв на рахунку клiєнта, якщо iнше не встановлено договором мiж банком i клiєнтом.
2. У разi одночасного надходження до банку кiлькох розрахункових документiв, на пiдставi яких здiйснюється списання грошових коштiв, банк списує кошти з рахунку клiєнта у такiй черговостi:
1) у першу чергу списуються грошовi кошти на пiдставi рiшення суду для задоволення вимог про вiдшкодування шкоди, завданої калiцтвом, iншим ушкодженням здоров'я або смертю, а також вимог про стягнення алiментiв;
2) у другу чергу списуються грошовi кошти на пiдставi рiшення суду для розрахункiв щодо виплати вихiдної допомоги та оплати працi особам, якi працюють за трудовим договором (контрактом), а також виплати за авторським договором;
3) у третю чергу списуються грошовi кошти на пiдставi iнших рiшень суду;
4) у четверту чергу списуються грошовi кошти за розрахунковими документами, що передбачають платежi до бюджету;
5) у п'яту чергу списуються грошовi кошти за iншими розрахунковими документами в порядку їх послiдовного надходження.
3. У разi вiдсутностi (недостатностi) грошових коштiв на рахунку клiєнта банк не веде облiку розрахункових документiв, якщо iнше не встановлено договором мiж банком i клiєнтом.
Стаття 1073. Правовi наслiдки неналежного виконання банком
операцiй за рахунком клiєнта
1. У разi несвоєчасного зарахування на рахунок грошових коштiв, що надiйшли клiєнтовi, їх безпiдставного списання банком з рахунка клiєнта або порушення банком розпорядження клiєнта про перерахування грошових коштiв з його рахунка банк повинен негайно пiсля виявлення порушення зарахувати вiдповiдну суму на рахунок клiєнта або належного отримувача, сплатити проценти та вiдшкодувати завданi збитки, якщо iнше не встановлено законом.
Стаття 1074. Обмеження права розпоряджання рахунком
1. Обмеження прав клiєнта щодо розпоряджання грошовими коштами, що знаходяться на його рахунку, не допускається, крiм випадкiв обмеження права розпоряджання рахунком за рiшенням суду у випадках, встановлених законом.
Стаття 1075. Розiрвання договору банкiвського рахунка
1. Договiр банкiвського рахунка розривається за заявою клiєнта у будь-який час.
2. Банк має право вимагати розiрвання договору банкiвського рахунка:
1) якщо сума грошових коштiв, що зберiгаються на рахунку клiєнта, залишилася меншою вiд мiнiмального розмiру, передбаченого банкiвськими правилами або договором, якщо така сума не буде вiдновлена протягом мiсяця вiд дня попередження банком про це;
2) у разi вiдсутностi операцiй за цим рахунком протягом року, якщо iнше не встановлено договором;
3) в iнших випадках, встановлених договором або законом.
3. Залишок грошових коштiв на рахунку видається клiєнтовi або за його вказiвкою перераховується на iнший рахунок в строки i в порядку, встановленi банкiвськими правилами.
4. Банк може вiдмовитися вiд договору банкiвського рахунка та закрити рахунок клiєнта у разi вiдсутностi операцiй за рахунком клiєнта протягом трьох рокiв пiдряд та вiдсутностi залишку грошових коштiв на цьому рахунку.
Стаття 1076. Банкiвська таємниця
1. Банк гарантує таємницю банкiвського рахунка, операцiй за рахунком i вiдомостей про клiєнта.
Вiдомостi про операцiї та рахунки можуть бути наданi тiльки самим клiєнтам або їхнiм представникам. Iншим особам, у тому числi органам державної влади, їхнiм посадовим i службовим особам, такi вiдомостi можуть бути наданi виключно у випадках та в порядку, встановлених законом про банки i банкiвську дiяльнiсть.
2. У разi розголошення банком вiдомостей, що становлять банкiвську таємницю, клiєнт має право вимагати вiд банку вiдшкодування завданих збиткiв та моральної шкоди

Назва: Повернення депозиту
Відправлено: NetomaN від 29 Січня 2009, 20:35:16
Я чув що тепер депозити не повертають навіть після завершення строку договору, це правда?  :unknow
Назва: Повернення депозиту
Відправлено: doktor-maks від 30 Січня 2009, 03:43:43
Взагалі-то можна прочитати тут, але мене цікавлять умови договору, якщо можете засканувати(можна затерти призвище) та надіслати, то поясню більше
Вельми дякую. Треба розібратись. Гроші пропонують зняти по частинах (еквівалент 1000 грн. в день). З моєї точки зору, це є порушенням угоди, оскільки за вимогою клієнта має бути видана вся необхідна сума. Оскільки в мене обмежений термін перебування в Україні (відпустка) мені доведеться доручити знімати решта коштів іншій довіреній особі. Залишати гроші в тому банку ненадійно.
Назва: Повернення депозиту
Відправлено: юрист від 30 Січня 2009, 11:50:35
Я чув що тепер депозити не повертають навіть після завершення строку договору, це правда?
Я теж таке чула, але це неправильно.Нещодавно теж закінчився такий долларовий договір, але керуючий банку запропонував залишити під більший процент з чим ми не погодились и гроші віддали.
Відповідь від: 30 Січня 2009, 11:45:58
Вельми дякую. Треба розібратись. Гроші пропонують зняти по частинах (еквівалент 1000 грн. в день). З моєї точки зору, це є порушенням угоди, оскільки за вимогою клієнта має бути видана вся необхідна сума. Оскільки в мене обмежений термін перебування в Україні (відпустка) мені доведеться доручити знімати решта коштів іншій довіреній особі. Залишати гроші в тому банку ненадійно.
В такому випадку, якщо Ви погоджуєтесь із запропонованими умовами банку, то таке доручення оформляється беспосередньо в банку. Окрім того, я б на Вашому місці, окрім такого-банківського доручення, зробила доручення на якусь особу для представлення інтересів в суді, тим більше, якщо вони дізнались про Ваш виїзд-Вони можуть затягувати, я якщо буде доручення, то ним можна скористатись в суді коли Вас тут не буде.
Назва: Повернення депозиту
Відправлено: doktor-maks від 01 Лютого 2009, 11:26:25
"___"__________ 200_р. між Позивачем та Відповідачем в особі Начальника Калуського відділення «______________» _____________. укладено Договір №____ про депозитний вклад "_______________" (надалі Договір.)
Я отримав тільки виписку-повідомлення до Договору. Треба було бути уважнішим  :( . Тепер на мою вимогу мені можуть надати Договір, але відредагований.

На виконання умов договору, _____дата___ , а саме п. ___ договору, я передав готівкою Відповідачу грошові суми у розмірі____________ грн або дол., що підтверджується квитанцією №___ від ________.
В моєму випадку це виглядає так -
На виконання умов договору, мій поточний рахунок №___________ _____дата був поповнений безготівковим переказом на суму _____ (________) євро, що підтверджується поточним звітом за операціями по поточному рахунку з _____дата по _____дата.

Але справа в тім, що для позову і розгляду справи я повинен мати завірений банком роздрукований звіт. Так? В мене на руках незавірений звіт. Питання: має завірити начальник відділення?
Відповідь від: 31 Січня 2009, 22:10:30
Цитувати (вибране)
"__" _____ 2008р. я вдруге звернувся до Відповідача з вимогою про повернення мені коштів для сплати кредиту на придбання _________ , однак відповіддю №______від ___________ Відповідач повторно надав відмову.
Для позову необхідно отримати дві відмови чи достатньо одної?
Відмови мають бути отримані з того відділення, яке вказане як Відповідач?
Відповідачем має бути тільки те відділення банку, де був укладений Договір?
Назва: Повернення депозиту
Відправлено: sawog від 01 Лютого 2009, 21:32:06
NetomaN
Я чув що тепер депозити не повертають навіть після завершення строку договору, це правда?
Це нажаль правда, але це стосується не всіх банків.Проблеми(дуже серйозні) зараз у"Надра" і "УКРПРОМБАНК"
Назва: Повернення депозиту
Відправлено: yurko від 01 Лютого 2009, 22:22:13
Якщо то вже 2 банки значить то не поодинокий випадок і тут вже не йде мова про ажіотажні звернення про дострокове повернення депозиту, а отже БАРДАК жахливий.
Назва: Повернення депозиту
Відправлено: NetomaN від 01 Лютого 2009, 23:05:38
Якраз у Надра банку відмовились видавати гроші після закінчення депозиту, зсилаючись на те що немає готівки і чемно попросили зачекати і сказали що зателефонують, якщо є можливість скиньте мені шаблон позову до суду по вищесказаній ситуації  :(
Назва: Повернення депозиту
Відправлено: syddia від 02 Лютого 2009, 09:49:06
Якраз у Надра банку відмовились видавати гроші після закінчення депозиту, зсилаючись на те що немає готівки і чемно попросили зачекати і сказали що зателефонують...
  У мого батька була аналогічна ситуація із Надра банком. Правда, після кількох наполегливих розмов і погроз у правовому полі, йому таки повернули депозит, але повертали частками протягом кількох тижнів. :evil

якщо є можливість скиньте мені шаблон позову до суду по вищесказаній ситуації
  Шановні NetomaN і інші, хто хоче самостійно подавати позов, раджу все таки скористатись кваліфікованою допомогою адвоката. Такого роду справи мають багато ньюансів і загальнопоширеного шаблону позову може бути замало для відстоювання всоїх інтересів у суді (про це можна судити навіть із додаткових запитань doktor-maksа). Якщо суддя не буде вашим родичем, а представником банку буде кваліфікований юрист, то ніхто вам не підкаже як саме діяти під час судового розгляду, коли виникатимуть певні заминки.
  Хіба можна розраховувати на психологічний ефект поданого позову і що банк поверне вам депозит до початку судового розгляду. ;)
Назва: Повернення депозиту
Відправлено: юрист від 02 Лютого 2009, 10:36:47
Для позову необхідно отримати дві відмови чи достатньо одної?
Відмови мають бути отримані з того відділення, яке вказане як Відповідач?
Відповідачем має бути тільки те відділення банку, де був укладений Договір?
Однієї відповіді достатньо.
Так, відмова має бути отримана з того відділення, яке Ви вказуєте відповідачем, або головного офісу (безпосередньо юр особа).
Ні, відповідачем зазначаєте юридичну особу, а потім відділення або філію.

Відповідь від: 02 Лютого 2009, 10:22:51
Шановні NetomaN і інші, хто хоче самостійно подавати позов, раджу все таки скористатись кваліфікованою допомогою адвоката. Такого роду справи мають багато ньюансів і загальнопоширеного шаблону позову може бути замало для відстоювання всоїх інтересів у суді (про це можна судити навіть із додаткових запитань doktor-maksа).
Я з Вами абсолютно погоджуюсь. Нюансів дійсно дуже багато. Тому я пропоную всім в кого виникають таки питання направляти електронною поштою скановані документи (можна затерти прізвища), я обов"язково допоможу в написанні позовної заяви.Це буде абсолютно безкоштовно. Якщо виникнуть надалі питання саме в суді, то можна проконсультуватись навіть по телефону.
Відповідь від: 02 Лютого 2009, 10:29:22
Якраз у Надра банку відмовились видавати гроші після закінчення депозиту, зсилаючись на те що немає готівки і чемно попросили зачекати і сказали що зателефонують, якщо є можливість скиньте мені шаблон позову до суду по вищесказаній ситуації
Шановний NetomaN , шаблон такої позовної заяви є в цій темі, але Вам для початку потрібно отримати в Банку письмовий документ (доказ), що підтверджує Ваши підстави для звернення. В інакшому випадку, можуть відмовити у розгляді.
Відповідь від: 02 Лютого 2009, 10:33:12
Якщо то вже 2 банки значить то не поодинокий випадок і тут вже не йде мова про ажіотажні звернення про дострокове повернення депозиту, а отже БАРДАК жахливий.
Згідна  з Вами, на даний момент я веду чотири справи в судах з цього приводу, окрім того наближається справа по збільшенню відсотків (річних) в односторонньому порядку по кредитному договору. На жаль, Позичальникам тепер попіднімали ставки, але безпідставно. Там є таки "лазейки" згідно яких можна все виправити. Звертайтесь. Я тому і тут, що по можливості надавати консультації. Всім дякую за +. Це мене дуже тішить.
Назва: Повернення депозиту
Відправлено: doktor-maks від 02 Лютого 2009, 14:49:02
Якраз у Надра банку відмовились видавати гроші після закінчення депозиту, зсилаючись на те що немає готівки і чемно попросили зачекати і сказали що зателефонують, якщо є можливість скиньте мені шаблон позову до суду по вищесказаній ситуації  :(
НАДРАти їм дупу за це!  :)
(прости, Господи!)
Видають з поточного рахунку по 200 грн., якщо зарплата 1000 грн.
Будучи в Києві, зняв сьогодні 200 грн. Касирка не хотіла видавати, казала, щоб я йшов у відділення, де відкривав рахунок. Я чемно відповів, що це за 600 км. І спитав на якій підставі мене посилають. Після цього ситуйовина почала розрулюватись.
В іншому відділенні гроші закінчились прямо передо мною. І всюди черги.
Помітив одного солідного вуйка на БМВ, що їздить з відділення до відділення. Якщо ще раз побачу, попрошу його, щоб ми їздили вдвох, щоб я дурно не ходив  :)
Назва: Повернення депозиту
Відправлено: Boris S від 02 Лютого 2009, 16:01:51
Доброго дня. Можливо буду повторюватись але хочу все ж таки запитату у шановного Юриста. Термін  дії строкового банківського вкладу (депозиту) закінчився. В день закінчення подав відповідну заяву до відділення банку Надра " ... прошу повернути мені депозит в звязку з закінченням терміну договору" (заяву у відділені прийняли та зареестрували ) однак вклад, який був зроблений у евро запропонували повернути в гривня по заниженому курсу. В свому пості ви посилаєтися на те, що потрібно "Вам для початку потрібно отримати в Банку письмовий документ (доказ), що підтверджує Ваши підстави для звернення. В інакшому випадку, можуть відмовити у розгляді." Банк відповіді не надає. Чи потрібно зараз звернутися з вимогою на підставі ст.530 ЦКУ про повернення коштів, та чи відсутність відповіді від банку та відмова повертати кошти  у валюті в якій було зроблено вклад (депозит) є підставою для звернення до суду. За відповідь буду дуже вдячни.
Назва: Повернення депозиту
Відправлено: doktor-maks від 03 Лютого 2009, 09:06:31
Видають з поточного рахунку по 200 грн.
В той день зняв ще 800 грн. Інформація про 200 грн. була невірна. Якщо клієнт захоче зняти більше 1000 грн. в день, це блокується на електронному рівні. Для клієнтів банку НАДРА

Поради юриста про доручення для представлення інтересів в суді та судді про адвоката приймаються до уваги
Назва: Повернення депозиту
Відправлено: юрист від 03 Лютого 2009, 09:07:06
Доброго дня. Можливо буду повторюватись але хочу все ж таки запитату у шановного Юриста. Термін  дії строкового банківського вкладу (депозиту) закінчився. В день закінчення подав відповідну заяву до відділення банку Надра " ... прошу повернути мені депозит в звязку з закінченням терміну договору" (заяву у відділені прийняли та зареестрували ) однак вклад, який був зроблений у евро запропонували повернути в гривня по заниженому курсу. В свому пості ви посилаєтися на те, що потрібно "Вам для початку потрібно отримати в Банку письмовий документ (доказ), що підтверджує Ваши підстави для звернення. В інакшому випадку, можуть відмовити у розгляді." Банк відповіді не надає. Чи потрібно зараз звернутися з вимогою на підставі ст.530 ЦКУ про повернення коштів, та чи відсутність відповіді від банку та відмова повертати кошти  у валюті в якій було зроблено вклад (депозит) є підставою для звернення до суду. За відповідь буду дуже вдячни.

От бачите як получається коли не оглядаєш документи. Частіше за все в таких договора працівники банку зазначають, що в разі зняття депозиту має бути така вимога (лист, звернення). Написання такого документа потрібно для того, щоб банк не сказав: "а він до нас не звертався", а тоді ті штрафні санкції які ми їм рахуємо та моральну шкоду судд  ігнорує. Окрім того: якщо вкладник не вимагає повернення суми строкового вкладу зі спливом строку, .... договір вважається продовженим на умовах вкладу на вимогу...
Окрім того, у Вашому договорі в обов"язковому порядку написано, що " ...., а друга сторона (бАНК) зобов"язується повернути такуж суму...."  Таким чином валюту зобов"язання визначили в договорі. В інакшому випадку (заміни валюти) це буде трактуватись, як змінаумов договору в односторонньому порядку, окрім того, вразі надання цього вкладу в гривнях, то банк проводить операції з обміну валюти на платіжці який Ви будете підписуватись, а це означає Вашу згоду і не тількі згоду а і Ваше розпорядження своїми коштами.
Назва: Повернення депозиту
Відправлено: Boris S від 05 Лютого 2009, 14:21:00
Дуже дякую за відповідь. Не хочу здатися нудним але ще одне питання, я хочу подати позовну заяву але не знаю як  нарахувати штрафні санкції адже вклад зроблено у валюті. ЦК України каже, що потрібно усі розрахунки робити у національній валюті. Якщо Вам не важко будь ласка поясніть мені як потрібно рахувати 3% річних та індекс інфляції (чи потрібно суму переводити у гривні, нараховувати штрафні санкціїї а потім переводити у іноземну валюту.). І ще одне підскажіть про сплату мита по даній справі. Заздалегіть вдячний.
Назва: Повернення депозиту
Відправлено: юрист від 07 Лютого 2009, 09:52:08
не знаю як  нарахувати штрафні санкції адже вклад зроблено у валюті. ЦК України каже, що потрібно усі розрахунки робити у національній валюті.

штрафні санкції на що? До чого будете робити привязку? До договору чи до законодавства?
Відповідь від: 07 Лютого 2009, 09:09:03
3% річних та індекс інфляції (чи потрібно суму переводити у гривні, нараховувати штрафні санкціїї а потім переводити у іноземну валюту.).
такі санкції рахуються в гривнях
Відповідь від: 07 Лютого 2009, 09:11:28
підскажіть про сплату мита по даній справі.
Мито рахується по Декрету КМУ "Про державне мито"
Відповідь від: 07 Лютого 2009, 09:12:39
Дуже дякую за відповідь. Не хочу здатися нудним але ще одне питання, я хочу подати позовну заяву але не знаю як  нарахувати штрафні санкції адже вклад зроблено у валюті. ЦК України каже, що потрібно усі розрахунки робити у національній валюті. Якщо Вам не важко будь ласка поясніть мені як потрібно рахувати 3% річних та індекс інфляції (чи потрібно суму переводити у гривні, нараховувати штрафні санкціїї а потім переводити у іноземну валюту.). І ще одне підскажіть про сплату мита по даній справі. Заздалегіть вдячний.
Шановний Boris, як я бачу з Ваших запитань Ви не дуже розумієтесь в даній справі (вибачте за відвертість), але збираєтесь складати позовну заяву. Моя порада, якщо Ви юрист та бажаєте випробувати себе в такому виді справ, то раджу все-таки після складання позовної скинути мені її на імейл з усіма розрахунками ( с засканованим договором). Повірьте, гірше від того не буде.
Відповідь від: 07 Лютого 2009, 09:19:07
про сплату мита по даній справі

Якщо Ви читали опубліковану мною позовну заяву, то там написано: державним митом не обкладається. Це якщо Ви подаєте як споживач.
Потрібно враховувати такі моменти:
1. В якій суд подавати.
2. Ціна позовної заяви.
3. Державне мито.
4. Оплата за інформаційно-технічне обслуговування процесу.
5. Розрахунок штрафних санкцій (пеня, інфляція, штраф, річні, моральна шкода, неодержана вигода, проценти........)- Робиться переважно в ексельовському фаілі де видно розрахунок з вказанням дат, сума від якої іде нарахування за кожний день, порядок нарахувань(вставляються формули....)
6. Звільнення від сплати д/м або ні.
7. Підстави для нарахувань (з яких положень виникають зобовязання)
8. Правові підстави длязверення до суду.
9. Обгрунтування позовної заяви.
10. Докази по справі.......
Назва: Повернення депозиту
Відправлено: Boris S від 12 Лютого 2009, 15:40:26
Шановний Boris, як я бачу з Ваших запитань Ви не дуже розумієтесь в даній справі (вибачте за відвертість), але збираєтесь складати позовну заяву. Моя порада, якщо Ви юрист та бажаєте випробувати себе в такому виді справ, то раджу все-таки після складання позовної скинути мені її на імейл з усіма розрахунками ( с засканованим договором). Повірьте, гірше від того не буде.
Відповідь від: 07 Лютого 2009, 09:19:07
Доброго дня. Юрист особисто дякую за усі відповіді. Я на справді не юрист - економіст. Проаналізувавши перспективи позову вирішив його не подавати. З керівником філії домовились, що будуть повертати гривнями (краще синиця в руках чим журавель в небі). Щерез дякую за усі відповіді.
Назва: Повернення депозиту
Відправлено: Алла від 15 Лютого 2009, 11:46:14
Юрист, дякую за позовну заяву. Але, я так зрозуміла, що зараз немає сенсу її подавати, так як тимчасова адміністрація. А підскажіть після зняття тимчасової адміністрації позовні вимоги тіж самі можуть бути?
Ще раз велике дякую.
Назва: Повернення депозиту
Відправлено: doktor-maks від 15 Лютого 2009, 11:50:03
так як тимчасова адміністрація
Наскільки я розумію, юрист нічого не говорила про Надра Банк
Назва: Повернення депозиту
Відправлено: юрист від 16 Лютого 2009, 09:35:33
А підскажіть після зняття тимчасової адміністрації позовні вимоги тіж самі можуть бути?
Можуть, але підрахунки зміняться.
Назва: Повернення депозиту
Відправлено: sawog від 20 Лютого 2009, 19:45:05
Юрист, дякую за позовну заяву. Але, я так зрозуміла, що зараз немає сенсу її подавати, так як тимчасова адміністрація.
я правильно зрозумів,що з введенням тимчасової адміністрації в банк не має сенсу подавати позовну заяву,бо банк не віддасть кошти по депозиту?? чи всеж таки є сенс в подачі заяви??
Назва: Повернення депозиту
Відправлено: юрист від 20 Лютого 2009, 20:57:12
я правильно зрозумів,що з введенням тимчасової адміністрації в банк не має сенсу подавати позовну заяву,бо банк не віддасть кошти по депозиту?? чи всеж таки є сенс в подачі заяви??

З сайта Банку Надра:
Приховано: Показати
Первые шаги временной администрации НБУ в НАДРА БАНКЕ

Дата: 13 февраля 2009

На сегодняшний день временная администрация НБУ, которая была введена в НАДРА БАНК 10 февраля текущего года, начала разрабатывать детальный план финансового оздоровления НАДРА и ревизию активов и пассивов финансового учреждения.

На этой неделе результатом работы временной администрации стало сокращение расходов банка, в том числе общих административных расходов, оптимизация структуры и численности работников банка, осуществление платежей по заработной плате, пенсий, за коммунальные услуги и других социальных выплат. Был разработан план по урегулированию вопросов обеспечения стабильной работы банкоматов, выдачи наличности (в том числе валюты) через кассы банка для своевременной выплаты зарплат, пенсий, социальных выплат и т. д. Проведено ряд встреч с корпоративными клиентами НАДРА для возобновления работы по обороту текущих счетов и с представителями международных платежных систем VISA и MasterCard по гарантированию бесперебойной работы платежных карт банка как в Украине, так и за рубежом.

Временный администратор НБУ Валентина Жуковская отметила: «Наша первоочередная задача — понять общую картину ситуации, которая сложилась в НАДРА, и соответственно, разработать правильную стратегию дальнейшего финансового оздоровления банка. С целью создания благоприятных условий для возобновления финансовой деятельности НАДРА введен мораторий на удовлетворение требований кредиторов сроком на 6 месяцев».


Тепер щодо мораторію:
Приховано: Показати
Стаття 85. Мораторій
З метою створення сприятливих умов для відновлення фінансового стану банку, який відповідав би встановленим цим Законом та нормативно-правовими актами Національного банку України вимогам, Національний банк України має право введення мораторію на задоволення вимог кредиторів під час здійснення тимчасової адміністрації, але на строк не більше шести місяців.
Мораторій на задоволення вимог кредиторів поширюється на зобов'язання, строки виконання яких настали до призначення тимчасової адміністрації.
Протягом дії мораторію:
1) забороняється стягнення на підставі виконавчих документів та інших документів, за якими здійснюється стягнення відповідно до законодавства України;
2) не нараховуються неустойка (штраф, пеня), інші фінансові (економічні) санкції за невиконання чи неналежне виконання грошових зобов'язань і зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів).
Мораторій не поширюється на обслуговування поточних операцій, здійснюваних тимчасовим адміністратором, на вимоги щодо виплати заробітної плати, аліментів, відшкодування шкоди, заподіяної здоров'ю та життю громадян, авторської винагороди, а також на задоволення вимог кредиторів, що виникли у зв'язку із зобов'язаннями банку під час здійснення тимчасової адміністрації банку.
Після закінчення дії мораторію неустойка (штраф, пеня), а також суми завданих збитків, які банк був зобов'язаний сплатити кредиторам за грошовими зобов'язаннями та зобов'язаннями щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), можуть бути заявлені до сплати в розмірах, які існували на дату введення мораторію, якщо інше не передбачено цим Законом
Назва: Повернення депозиту
Відправлено: Mata_Hari від 25 Лютого 2009, 15:19:08
Шановний, Юрист! Підкажіть, будь-ласка, як художник художнику: які можуть бути підстави для оскарження підняття відсоткової ставки за кредитом у гривні, яке відбулося до набрання чинності змін до ЦК та ЗУ "Про банки та...."  про заборону підняття відсоткової ставки? У своєму листі банк торочить про Державну іпотечну установу та пільговий кредит, про що у кредитному договорі і мови не йдеться.
Назва: Повернення депозиту
Відправлено: юрист від 26 Лютого 2009, 10:49:54
підстави для оскарження підняття відсоткової ставки за кредитом у гривні, яке відбулося до набрання чинності змін до ЦК та ЗУ "Про банки та...."  про заборону підняття відсоткової ставки
Юридичні підстави для заперечення дій банків щодо збільшення в односторонньому порядку розмірів процентних ставок за кредитними договорами
Приховано: Показати
1. Споживач повинен бути повідомлений особисто

Банк зобов’язаний направити письмове повідомлення про збільшення розміру процентної ставки за користування кредитом споживачеві на адресу, яка вказана в кредитному договорі. Так, згідно п. 4 ст. 11 Закону України «Про захист прав споживачів» № 1023-ХІІ від 12.05.1991 року (з наступними змінами і доповненнями) [...] Про зміну відсоткової ставки за споживчим кредитом споживач повідомляється кредитодавцем письмово протягом семи календарних днів з дати її зміни. Без такого повідомлення будь-яка зміна відсоткової ставки є недійсною. Тобто, споживач повинен бути повідомлений про збільшення розміру процентної ставки за користування кредитом, особисто. Якщо споживач особисто не одержував повідомлення від банку, не розписувався про його отримання, ця обставина може бути використана в суді. Як правило, банки направляють так звані «рекомендовані листи», які не містять опису вкладення (інформації про зміст листа, найменування та адреси відправника і одержувача), на відмінну від «цінних листів». Тому, навіть коли споживач особисто розписався за одержання рекомендованого листа, в суді це не може бути достатнім доказом того, що в одержаному споживачем листі знаходилося саме повідомлення про збільшення розміру процентної ставки за користування кредитом, а не, наприклад, пусті аркуші паперу чи лист сторонньому споживачеві. Іншими словами, повідомлення про вручення підтверджує лише одержання споживачем конверту, а не самого повідомлення банку про збільшення розміру процентної ставки. Адвокати дуже часто використовують вказаний прийом з метою захисту інтересів своїх клієнтів по іншим категоріям судових справ. Тому, якщо споживач не вчинить дій, які будуть підтверджувати отримання ним письмового повідомлення від банку (направлення письмової відповіді тощо), адвокатам останнього буде дуже складно довести протилежне.

 

2. Банк міг ініціювати зміни до кредитного договору на протязі 7 календарних днів після зміни облікової ставки Національного банку України

Відповідно до п. 4 ст. 11 Закону України «Про захист прав споживачів» № 1023-ХІІ від 12.05.1991 року (з наступними змінами і доповненнями) [...] Про зміну відсоткової ставки за споживчим кредитом споживач повідомляється кредитодавцем письмово протягом семи календарних днів з дати її зміни. [...]. Закон здійснює прив’язку не до зміни облікової ставки Національним банком України, а до прийняття комерційним банком рішення про зміну відсоткової ставки за користування кредитом. Тобто, по за увагою законодавства залишилося питання визначення строків, на протязі яких банки мають можливість ініціювати зміни до кредитних договорів. Зазначене питання не врегульоване і в наданому адвокатам кредитному договорі. Не дивлячись на це, наші адвокати вважають, що позиція по цьому питанню може бути зведена до того, що вказане питання є істотною умовою договору, а тому між сторонами кредитного договору відносно нього повинно бути досягнуто згоди. Вказане питання повинно бути врегульоване шляхом укладення правочину.  Згідно ст. 638 Цивільного кодексу України [...] Істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди. [...]. Тобто, для визнання вказаної умови істотною потрібна заява сторони кредитного договору. В нашому випадку це усна чи письмова заява споживача. Очевидно, що така заява повинна була бути зроблена до укладення кредитного договору. Тому, для обґрунтування позиції споживач може посилатися на те, що на момент укладення кредитного договору він виходив з того, що банк міг ініціювати зміну відсоткової ставки за кредитом лише на протязі 7 календарних днів після виникнення відповідної підстави - зміни облікової ставки Національним банком України. Правовою підставою для цього є положення ст. 8 Цивільного кодексу України відповідно до якої: «Якщо цивільні відносини не врегульовані цим кодексом, іншими актами цивільного законодавства або договором, вони регулюються тими правовими нормами цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, що регулюють подібні за змістом цивільні відносини (аналогія закону) [...]. Найбільш подібною за змістом нормою законодавства очевидно є п. 4 ст. 11 Закону України «Про захист прав споживачів» № 1023-ХІІ від 12.05.1991 року (з наступними змінами і доповненнями). Нагадаємо, що ця норма передбачає обов’язок банку повідомити споживача про зміну розміру відсоткової ставки на протязі 7 календарних днів після прийняття банком відповідного рішення. За аналогією повинно вирішуватися і питання про строки ініціювання банком таких змін. Тобто, банк може порушити питання про зміну відсоткової ставки за кредитним договором на протязі 7 календарних днів після зміни розміру облікової ставки Національного банку України. Потрібно відмітити і те, що згідно ст. 18 Закону України «Про захист прав споживачів» № 1023-ХІІ від 12.05.1991 року (з наступними змінами і доповненнями) [...] Нечіткі або двозначні положення договорів із споживачами тлумачаться на користь споживача. [...]. На наше переконання, можливість використання цієї підстави для захисту буде залежати від досвіду та кваліфікації адвоката. Наслідком доведення того, що сторони кредитного договору не досягли згоди з усіх істотних умов є визнання його неукладеним, тобто таким що не породжує для сторін жодних правових наслідків.

 

3. Направлення листа на адресу споживача не тотожне повідомленню Споживача

Наданий нам кредитний договір передбачає, що банк зобов’язаний надсилати споживачеві лише письмове повідомлення про зміну відсоткової ставки за користування кредитом. На думку адвокатів, з метою захисту прав споживача, позиція останнього повинна ґрунтуватися на тому що банк у визначений законом строк зобов’язаний не тільки направити письмове повідомлення про зміну умов кредитного договору, але і повідомити про це особисто споживача. В житті можуть виникнути різні ситуації. Наприклад, лист не дійшов до адресата або лист був втрачений працівниками пошти. Крім того, повинен минути певний проміжок часу з моменту відправлення повідомлення до моменту його вручення адресату. Тобто, відправлення листа не є і не може вважатися повідомленням споживача про зміну умов кредитного договору. При цьому, реалізація обох етапів повинна бути здійснена з дотриманням 7 денного строку передбаченого п. 4 ст. 11 Закону України «Про захист прав споживачів». Аналогічна позиція міститься і в листі Національного банку України № 40-110/2429-7199 від 16.07.2007 року, де вказано що [...] банк має право змінювати процентну ставку за кредитом з дотриманням строку повідомлення споживачів в сім днів.[...]. В нашому випадку початком перебігу вказаного строку є дата, яка вказана в листі банку. Оскільки лист був підписаний головою правління банку. У разі якщо, лист підписаний особою повноваження якої є незрозумілими для споживача, потрібно встановити інформацію про те чи приймалося банком рішення про зміну умов кредитного договору, коли було прийнято таке рішення, яким органом банку воно приймалося, прийняте рішення стосується усіх кредитних договорів банку чи лише договору кладеного зі споживачем, чи мав орган банку повноваження на прийняття такого рішення? Якщо між датою прийняття банком рішення і датою вручення повідомлення споживачеві минуло більше ніж 7 днів, здійсненні банком дії можуть бути визнані судом недійсними.

 

4. Письмова форма договору передбачає обмін документами

Згідно ст. 654 Цивільного кодексу України, зміна або розірвання договору вчиняється у тій самій формі, що й договір, що змінюється або розривається, якщо інше не встановлено договором або законом чи не випливає із звичаїв ділового обороту. Правочини вчиняються усно або в письмовій формі (ч. 1 ст. 205 Цивільного кодексу України). Так, відповідно до ч. 1 ст. 207 Цивільного кодексу України, правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо його зміст зафіксований в одному або кількох документах, листах, телеграмах, якими обмінялися сторони. При цьому, норма закону носить імперативний характер і не робить виключень до порядку зміни умов договору в односторонньому порядку. Іншими словами, обмін листами є обов’язковим. Якщо обмін листами не відбувся «формально» правочин не може вважатися вчиненим у письмовій формі. Наслідки недодержання письмової форми договору передбачені ч. 2 ст. 1055 Цивільного кодексу України, відповідно до якої «кредитний договір, укладений з недодержанням письмової форми, є нікчемним». При цьому, необхідно відмітити що згадані норми закону вступають в колізію з нормами Цивільного кодексу України, які передбачають можливість односторонньої зміни договорів. Остаточну позицію по цьому питанню повинні виробити суди. На думку наших адвокатів, зазначене питання повинно бути вирішене користь споживачів. Оскільки ст. 18 Закону України «Про захист прав споживачів» № 1023-ХІІ від 12.05.1991 року (з наступними змінами і доповненнями) прямо передбачено що [...] Нечіткі або двозначні положення договорів із споживачами тлумачаться на користь споживача [...].

 

5. Лист повинен містити підпис уповноваженої особи та відтиск мокрої печатки

Письмове повідомлення Банку про зміну умов кредитного договору повинно містити підпис уповноваженої особи та печатку банку. Згідно ч. 2 ст. 207 Цивільного кодексу України, передбачено що [...] Правочин, який вчиняє юридична особа, підписується особами, уповноваженими на це її установчими документами, довіреністю, законом або іншими актами цивільного законодавства, та скріплюється печаткою. Враховуючи те, що Банк має тисячі клієнтів яким у стислі строки були надіслані аналогічні повідомлення, є достатні підстави вважати що усі ці листи, в тому числі повідомлення адресоване споживачеві, було підписано особисто головою правління банку. На підставі цього, споживач під час судового розгляду справи може вимагати проведення почеркознавчої експертизи з метою підтвердження факту підписання листа належною особою. В разі якщо суд задовольнить клопотання споживача, провести таку експертизу буде вкрай важко. Відповідно до ст. 146 Цивільного процесуального кодексу України, в разі ухилення особи, яка бере участь у справі від участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу не можливо, суд залежно від того хто з осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з’ясування якого експертиза була призначена. Крім того, письмове повідомлення банку повинно обов’язково містити відтиск мокрої печатки банку. В іншому разі, споживач позбавляється можливості для ідентифікації відправника повідомлення, а отже і прийняття нових умов за кредитом.

 

6. Підвищення відсоткової ставки повинно бути обґрунтоване

В нашому випадку банк у якості обґрунтування підвищення відсоткової ставки за користування кредитом навів два фактори: перший - подорожчання грошових  ресурсів на світовому та українському фінансових ринках; другий - підвищення рівня облікової ставки Національного банку України з 8,5% до 12%. Що стосується першого фактору, то згідно умов наданого нашим адвокатам кредитного договору, то в ньому взагалі не було передбачено такої підстави як «подорожчання грошових  ресурсів на світовому та українському фінансових ринках». Щодо другої підстави, банк з метою одержання незаконного прибутку навів у своєму письмовому повідомленні недостовірну інформацію. Так, кредитний договір був укладений в лютому 2008 року під 12% річних. На момент підписання кредитного договору діяла Постанова Національного Банку України № 492 від 29.12.2007 року згідно якої розмір облікової ставки становив 10%. Після підписання кредитного договору розмір облікової ставки Національного банку України збільшився лише на 2%. Положеннями кредитного договору передбачено, що збільшення процентної ставки можлива в границях кількості пунктів, на яке збільшилася ставка Національного банку України. З цього випливає, що банк міг ініціювати збільшення відсоткової ставки за кредитом лише до 14% річних. Таким чином, дії банку щодо ініціювання збільшення відсоткової ставки за користування кредитом до 15,12% річних порушують умови кредитного договору. Порушення банком взятих на себе зобов’язань дає правові підстави для порушення адвокатами питання розірвання кредитного договору.

 

7. Позиції Національного банку України

Потрібно також згадати, що відповідно до пункту 2.2. Постанови Національного банку України № 319 від 11.10.2008 року «Про додаткові заходи щодо діяльності банків» (зі змінами, внесеними Постановою правління НБУ № 328 від 16.102008 року) банки повинні враховувати, що рефінансування простроченої заборгованості шляхом видачі нових кредитів, необґрунтована пролонгація кредитів, ненадання позичальникам інформації про сукупну вартість кредиту, внесення до кредитного договору змін щодо вартості кредиту, що не відповідає змінам облікової ставки Національного банку України, кваліфікуватиметься як порушення вимог статті 49 Закону України «Про банки і банківську діяльність» із неухильним застосуванням адекватних заходів впливу». Крім того, Національний банк України у своєму листі № 18-311/3496-14715 від 28.10.2008 року зазначив, що дія підпункту 2.2. Постанови Національного банку України № 319 від 11.10.2008 року, стосується кредитних договорів як в національній так і в іноземній валюті і поширюється на правовідносини, що виникають після набуття чинності цією постановою, тобто з 13.10.2008 року. З огляду на це, при розгляді питання стосовно можливості внесення змін до діючого кредитного договору в частині вартості кредиту, банки повинні брати до уваги лише ті зміни облікової ставки, які можуть відбутися після 13.10.2008 року. Зміни облікової ставки, які відбулися до ухвалення Постанови № 319 від 11.10.2008 року, з моменту набуття нею чинності не можуть розглядатися як підстава для зміни вартості кредиту за діючими кредитними договорами. Зазначене стосується також тих випадків, коли ініціювання банками внесення змін до діючих кредитних договорів відбулося до набуття Постановою № 319 від 11.10.2008 року чинності, але відповідні зміни за станом на 13.10.2008 року з будь яких причин не були оформлені в установленому законом порядку (шляхом укладення додаткової угоди або в інший передбачений законодавством спосіб). При цьому, зміна процентної ставки за кредитом має бути адекватною тим подіям (у тому числі і зміні облікової ставки Національного банку України), які мали безпосередній вплив на вартість кредитних ресурсів банку.

4 грудня 2008 року визнано такою, що втратила чинність, постанова Правління Національного банку України від 11.10.2008 № 319 «Про додаткові заходи щодо діяльності банків». Пункт 3 постанови Національного банку України № 413 від 04.12.2008 року, рекомендує банкам переглянути в бік зменшення процентні ставки за кредитами, наданими в іноземній валюті, з урахуванням якості стану обслуговування позичальниками заборгованості за основним боргом та відсотками/комісіями за ним, а також стану дохідності банку, з метою зниження ризиків невиконання позичальниками своїх зобов’язань за такими кредитами. По-перше, в цій частині постанова носить рекомендаційний характер. По-друге, стосується лише кредитів виданих в іноземній валюті. Питання «гривневих кредитів» залишилося без уваги. Враховуючи попередній досвід банків, в частині «дотримання прав своїх клієнтів», вірогідність того, що вони погодяться на пропозиції Національного банку України, є мінімальною. З урахуванням викладеного наші адвокати вважають, що крапку в цьому питанні повинна поставити Верховна Рада України. Нагадаємо, що згідно статті 58 Конституції України, закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність особи.

 

8. Позиція Верховної Ради України

12 грудня 2008 року Верховна Рада України прийняла Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо заборони банкам змінювати умови договору банківського вкладу та кредитного договору в односторонньому порядку)». Вказаний закон передбачає доповнення Цивільного кодексу України статтею 1056-1 такого змісту: «Стаття 1056-1. Проценти за кредитним договором - Розмір процентів та порядок їх сплати за договором встановлюється банком і визначається в договорі в залежності від кредитного ризику, наданого забезпечення, попиту і пропозицій, які склалися на кредитному ринку, строку користування кредитом, розміру облікової ставки та інших факторів. Встановлений договором розмір процентів не може бути збільшений банком в односторонньому порядку. Умова договору щодо права банку змінювати розмір процентів в односторонньому порядку є нікчемною». Під час голосування вказаного закону було вилучено положення про те, що «до договорів банківського вкладу та кредитних договорів, що були укладені до набрання чинності цим Законом, застосовуються правила цього Закону щодо нікчемності умов, які передбачають можливість зміни процентної ставки в односторонньому порядку».

Відповідь від: 26 Лютого 2009, 10:47:18
як художник художнику
Така відповідь Вас влаштовує?
Назва: Повернення депозиту
Відправлено: alexukr від 18 Травня 2009, 22:33:55
Доброго дня. Вибачте мене, будьласка, але я так і не зрозумів, чи є сенс подавати позовну заяву на повернення депозиту, якщо там введена тимчасова адміністрація? З банку пропонують заключити новий договір з "новими" відсотками, але я відмовляюся. Чи можуть вони мене заставить укласти новий договір?
Назва: Повернення депозиту
Відправлено: yurko від 19 Травня 2009, 11:15:31
Заставити укласти новий не можуть однозначно. А ще мені менеджер Надра банку сам сказав, що якщо є крайня потреба, то можу подати у суд і оді віддадуть.
Назва: Повернення депозиту
Відправлено: юрист від 19 Червня 2009, 15:19:32
Чи можуть вони мене заставить укласти новий договір?
ні
Назва: Повернення депозиту
Відправлено: WikTor від 21 Липня 2009, 13:24:17
Звернулась до мене жінка стосовно неповернення депозиту банк Надра. Відсотки сплачували а от основну суму вкладу після закінчення терміну діїі договору не повертають! Та й ще жіночка загубила платіжний документ який підтверджуе перерахування коштів та укладення договору. Мораторій закінчується 10 серпня, ....... чекаємо! квитанція це справа така вже, копію можуть надати але це лишні непотрібні дії!
Назва: Повернення депозиту
Відправлено: WikTor від 21 Липня 2009, 15:23:02
Юрист підкажіть будь-ласка, тут у нас виникло спірне питання відносно сплати держмита по даній позовній заяві. Чи сплачували ви держмито та інф-тех. забезпечення! я вважаю що не потрібно, але виникли ще і інші думки, що це не послуги і привязки до закону про захист прав споживачів не є актуальним! Дякую!
Назва: Повернення депозиту
Відправлено: юрист від 18 Серпня 2009, 09:57:12
Я подавала по лінії захисту прав споживачів. Пройшло. Позов задоволили.
Назва: Повернення депозиту
Відправлено: WikTor від 31 Серпня 2009, 16:44:02
Я на цю тему посварився! ЛадноО! ;) мені не вірять! За деякій час уже буде практика! документи піли в рух!
Назва: Повернення депозиту
Відправлено: syddia від 01 Вересня 2009, 10:01:07
Кажуть шо в Надрабанку збільшили ліміт при безготівкових розрахунках. Так от моя співробітниця, яка має на карточці більше 3 тис. грн. вже замахалась знімати по 100 грн. кожного дня і шукає серед знайомих хто би розрахувався у магазині її карточкою, а їй би віддав готівку. :) а шо тоже варіант...
Назва: Повернення депозиту
Відправлено: syddia від 01 Вересня 2009, 12:40:30
Юрист підкажіть будь-ласка, тут у нас виникло спірне питання відносно сплати держмита по даній позовній заяві. Чи сплачували ви держмито та інф-тех. забезпечення! я вважаю що не потрібно, але виникли ще і інші думки, що це не послуги і привязки до закону про захист прав споживачів не є актуальним!
Маю достовірну інформацію, що держмита по такого роду позовах сплачувати не треба на підставі Закону "Про захист прав споживачів". А от ІТЗ (прибл 30 грн.) таки сплатити доведеться. ;)