Вода буде по графіку до того моменту, поки сам мер не дасть вказівку директору "ВТС" робити інакше. Це його повноваження і більше нічиї. Варіанти позовів до суду щодо невиконання умов угоди між КП "ВТС" і конкретним абонентом юристи оцінюють скептично з наст. причин: що будемо вимагати у позовній заяві? виконання умов угоди? чи є в угоді умова цілодобового постачання? скільки часу займе судовий розгляд? Більш реальними є позови громадян щодо оприлюднення інформації про них - ст.32 Конституції і ст. 182 ККУ.
Наразі немає чіткої координації дій в цій ситуації. В діях міського голови непросто знайти якусь крамолу, адже формально він правий - за послуги треба платити. Наразі крамола лиш у стравлюванні людей.
Крім того повідомлю, що почала роботу депутатська комісія, до якої входжу і я як член виконкому. Позавчора ми працювали безпосередньо на "ВТС", звіт буде найближчим часом. А поки що кілька свіжих цифр, отриманих офіційно:
1.Підйом води з водозаборів - 27-28 тис.м.куб. в місяць, нарахування абонентам - 11-12 тис.м.куб. Норма втрат, які можуть включатися дл тарифу - максимум 13,28%. Робимо висновки.
2.Нарахування населенню (без юр.осіб) в місяць 550-600 тис.грн. Лише споживання електроенергії "ВТС" в місяць - 600-650 тис.грн. Робимо висновки далі.
3.Заборгованість населення на 01.05.2009р. приблизно 9 млн.грн. По юр.особах борги не суттєві, бо там працює схема з відключенням. Це - майже вся дебіторка. А тепер, увага, кредиторка! ТЕЦ ~ 18 млн.грн. ДК "Нафтогаз" ~ 4 млн.грн. Це без боргів по РЕМ, по стокам, заборгованій зарплаті і інших... Загальна цифра може сягнути 40 млн.грн.
Беремо калькулятори в руки і рахуємо, чи дасть 100% погашення боргу населенням можливість повернути воду в цілодобовий режим?