Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

16 років 8 місяців 27 днів

Автор Тема: У Калуші оголошено загальну мобілізацію: пам’ятнику Шухевичу — бути!  (Прочитано 52373 раз)

0 Користувачів і 2 Гостей дивляться цю тему.

Tandylight

  • Глобальний модератор
  • *
  • Карма +1051/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3130
  • Останні відвідини:
    08 Травня 2019, 21:01:31

    Звідки: Київ

Не зважаючи на численні заклики, досі вдалося зібрати тільки 10 тисяч гривень.
Тому громадські активісти відтепер будуть іти з хати у хату, від одного чиновницького кабінету до іншого, від депутата-опозиціонера до депутата владної команди — разом ми побудуємо пам’ятник нашому Героєві!

Акція проходить за інформаційного сприяння газети «Вікна», Калуш ФМ та сайтів vikna.if.uakalush.info!

Ми озвучимо прізвище кожного жертводавця!

Реквізити рахунку:

Калуська місьрайонна станиця братства вояків УПА
Код 20551274, МФО 380805
АТ «Райффайзен Банк Аваль», рахунок № 26001338199
Благодійні внески на проектування і спорудження в м. Калуші пам’ятника Р.Шухевичу.


Пам’ятнику Шухевичу у Калуші — бути!
« Останнє редагування: 09 Листопада 2011, 14:01:17 від Tandylight »
Записаний

Гикач

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +137/-14
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 629
  • Найвеселіший форумець 2013
  • Останні відвідини:
    19 Листопада 2017, 10:45:33

    Звідки: Мальдіви

Може каще ніж ставити різні памятники віддати ті гроші на благодійність ?
Записаний

Tandylight

  • Глобальний модератор
  • *
  • Карма +1051/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3130
  • Останні відвідини:
    08 Травня 2019, 21:01:31

    Звідки: Київ

Ось тут коротко про те що вже зроблено і зібрано  :bouquet:






Двометрова бронзова скульптура стоятиме на двометровому гранітному постаменті.







Відповідь від: 09 Листопада 2011, 13:52:49
Може каще ніж ставити різні памятники віддати ті гроші на благодійність ?
Можете віддати і на благодійність :) У нас є розділ не будь те байдужими, там усі реквізити ;)
Записаний

Гикач

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +137/-14
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 629
  • Найвеселіший форумець 2013
  • Останні відвідини:
    19 Листопада 2017, 10:45:33

    Звідки: Мальдіви

о , дійсно
Записаний

Ігорко

  • Початківець
  • *
  • Карма +19/-0
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 46
  • Останні відвідини:
    08 Квітня 2015, 07:13:34


Ви свої кошти хочете віддати на благодійність чи ті, що ще не назбирані на пам"ятник? :)
Записаний

Tandylight

  • Глобальний модератор
  • *
  • Карма +1051/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3130
  • Останні відвідини:
    08 Травня 2019, 21:01:31

    Звідки: Київ

Інформацію поширено на ресурсі Українська варта
http://www.ukrvarta.org.ua/?&showItem=7
Записаний

Гикач

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +137/-14
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 629
  • Найвеселіший форумець 2013
  • Останні відвідини:
    19 Листопада 2017, 10:45:33

    Звідки: Мальдіви

Ви свої кошти хочете віддати на благодійність чи ті, що ще не назбирані на пам"ятник?
Не люблю хизуватися благлдійністю , вона має бути не показовою. Яка користь від памятників різних ? вважаю їх встановлення кому б то не було марнотрацтвом. Шухевич ясно що герой , сумніваюсь що його забудуть незалежно від наявності памятника
Записаний

Ігорко

  • Початківець
  • *
  • Карма +19/-0
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 46
  • Останні відвідини:
    08 Квітня 2015, 07:13:34


http://gazeta.ua/articles/politics/_u-kalushi-zaradi-pam-yatnika-shuhevichu-pidut-z-shapkoyu-po-hatah/408993

У Калуші заради пам'ятника Шухевичу підуть з шапкою по хатах
Записаний

Довбуш

  • Початківець
  • *
  • Карма +11/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 34
  • Той, хто в обороні Вітчизни меч піднімає, святе ді
  • Останні відвідини:
    18 Січня 2017, 19:09:16

    Звідки: Шептицького

 :dopovid

УВАГА! ІНФОРМАЦІЯ З ПЕРШИХ УСТ

Шановні колеги та учасники групи!
Сьогодні я і Віктор Павлів мали 2 важливі зустрічі: з головним архітектором міста Калуша Петром Пострильоним та членом оргкомітету зі спорудження пам’ятника Романові Шухевичу — ініціатором встановлення Романом Королем.
1) Станом на сьогодні на рахунку є 1896 гривень. Готівкою акумульовано близько 13 000 гривень.
2) Вартість виготовлення пам’ятника із бронзи — 266 870,20 грн. Кошторис склало і буде виготовляти пам’ятник ПП «Скульптура» Львівської фабрики мистецтв. Це — ждине підприємство такого профілю на Західній Україні.
У кошторис включено вартість бронзи — 1100 кг — 70 395,60 грн. (у т. ч. ПДВ).
Згідно з угодою, для початку робіт необхідно оплатити аванс — 30% вартості або 80 061,06 грн.
За наявності коштів, пам’ятник обіцяють виготовити за 2 тижні.
Важливо: пам’ятник не є всуціль бронзовим. Шар бронзи — 3-5 см (недоліки, так би мовити, технології, складають з окремих фрагментів, скручують і т.д.).
3) Навколо пам’ятника мають бути встанволені гранітні плити — площа 5х5 м. Сам пам’ятник також має височіти на масиві (монолітному шматку) граніту висотою 2,2 м.
Вартість матеріалу та монтажу — 87 045 грн.
4) Станом на нині виготовлено скульптуру з гіпсу (автор — Ігор Семак), яка готова для транспортування у Львів. Саме з неї мають вилити пам’ятник із бронзи. Вартість роботи скульптора — 25 000 грн.
5) відділ архітектури вже виготовив офіційний проект, який наступного тижня, додавши калькуляцію, можна вважати вивершеним.
Записаний

Sunny

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +181/-0
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 583
  • Останні відвідини:
    31 Травня 2019, 13:52:21


Вітаю! У фейсбуку точиться дискусія навколо пам"ятника - підключайтеся!

Станіслав Власов Нічого нового...
Оксана Гузинець-Мудрик то що сподобалося?
Віталій Вишнюк Важливо щоб ініціатори споруждення систематично повідомляли новини. Супер
Оксана Гузинець-Мудрик Вважаю, що нового багато. 1) чітко зрозуміло, на що потрібно гроші і скільки саме на пам"ятник. 2) пам"ятник не суцільно бронзовий, як тив чора казав, а під товстим шаром бронзи. тобто, тут здешевити не вдасться "уп"ятеро". 3) призначена зустріч і будемо працювати. мало нового? до речі, скульптор знизив ціну на 5 тисяч
Оксана Гузинець-Мудрик щодо новин - я якраз цього буду домагатися. і звітності. щодня, щотижня.
Станіслав Власов Зрозуміло, для обсягу памятника, це і є "суцільний", адже завжди лишається порожнеча від лиття. Ну то таке. Добре. У мене є запитання, на яке ніхто не дав відповіді - втім воно нікому не буде цікаве і ні нащо не вплине, як зазвичай - ЧОМУ обрали саме цей - не найкращий, на думку доброї половини опитуваних, ескіз? Ясно, Семака, як калуського, "виручити". А гроші збирають в усій Україні? Чому не було ШИРОКОГО обговорення? Чому купка осіб бере на себе відповідальність за образ великого звитяжця?
Станіслав Власов Оксано, тобі самій подобається, скажи чесно? Ти таким уявляєш собі Шухевича? Тут уявляти навіть не треба - цей образ цілком протилежний "оригіналу", яким був командир!
Станіслав Власов Я за ідею встановлення, але проти шельмування. Я за памятник правдивий, а не викривлений, під соусом "художнього" смислу, який відомий тільки одному скульптору.
Оксана Гузинець-Мудрик мені здається. що дискутувати треба було раніше. чому ти досі не піднімав цієї теми? не піднімав громаду? була перезентація 14 жовтня - з того часу можна було багато зробити
Оксана Гузинець-Мудрик Стас, я гарно до тебе відношуся. але люблю, коли вчинками доводять парвоту. бо кричати у ФБ...
Станіслав Власов А хто мене туди запрошував? Чому у нас за всіх щось, десь вирішують? Я взагалі про памятник останнім дізнався. Ну хто я в Калуші? Заволока (як уже кажуть на мене)! У нас же всі там такі аборигени зарозумілі, що айяйяй!
Оксана Гузинець-Мудрик крім того, Ігор Семак - дуже душевна людина, яка вміє слухати. його майстерня - у міст...
Оксана Гузинець-Мудрик у неділю зустрінемося!
Станіслав Власов Я не кажу що хтось душевний, а хтось недушевний. Втім, я утримаюсь... Я ж казав, що це буде голос вопіющего... Нафіг нікому не потрібний.
Станіслав Власов А щодо "кричання" у ФБ, то здається, я ще на 1 міліметр, але щось таки роблю.
Оксана Гузинець-Мудрик та потрібен твій голос! мене теж ніхто не питав, але я цього і не намагалася робити...
Станіслав Власов Наступного разу у відповідь "пропіарити" "встановлення памятника" ще там кому, я скажу тверде "ні".
Оксана Гузинець-Мудрик це до мене?
Оксана Гузинець-Мудрик давай конкретні пропозиції станом на нині. змінювати проект пам"ятника? проводити конкурс?
Станіслав Власов Це напевно неможливо, судячи з усього! Семаку вже проплатили за роботу.
Оксана Гузинець-Мудрик йому ще ніхто нічого не платив. але велика робота зроблена. був макет із глини, тепер - із гіпсу
Оксана Гузинець-Мудрик все готово для Львова
Станіслав Власов Ну то й що? Краще скинутись ще, але зробити по-українськи, а не по-жидівськи, як були зроблені т.зв. памятники "з прихованим смислом"! Чули? Володимир на Володимирівській гірці у Києві, Богдан біля Софії Київської тощо. Я не певний, що там хтось не штовхає цілеспрямовано СВІЙ ескіз, аби на роки-віка пропхати бомбу сповільненої дії на підсвідомість наступних поколінь. Ми навіть імені його можемо не знати, як не знає й той, хто там активно все лобіює. Ви прочитайте уважно допис Сивака десь вище. Це ж очевидно! Я не хочу, аби мої діти і внуки бачили це збочення, яке потім ласкаво назвуть "Генералом Шухевичем". Не треба, я не рогуль і не бидло, аби мене взували нахабно, а я слова не сказав!

Станіслав Власов Хай ставлять собі. Краще хай добрий Пушкін, ніж поганий Шухевич!

Станіслав Власов Я є націоналіст і у мене є чітка думка і знаття про те, яким насправді був і є (у наших думках і серцях) Шухевич. Чим керуються особи, які "понюхали" націоналізму і вважають, що мають право на себе брати право керувати символами нашого Духу - я не знаю.

Станіслав Власов Я - за повний РЕСТАРТ Проекту, інакше я не беру у ньому участі.

Оксана Гузинець-Мудрик я хочу почути думки учасників нашої групи

Станіслав Власов Я - за перегляд ідеї (ескізу),а кошторис можна лишити той самий. Ну внести доповнення чи ще щось.
Відповідь від: 11 Листопада 2011, 09:00:30
ця словесна перепалка сталася пілся моєї новини, яку тут раніше оприлюднив Довбуш.

http://www.facebook.com/groups/200840946645933/
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:26:16

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського

Якщо проаналізувати історію встановлення монументів Шевченку у Львові, Бандері і Чорноволу в Івано-Франківську та ще дуже багатьох інших, то виходить, що наші перипетії з Шухевичем точно все то повторюють. Завжди ідея виникає з народу, потім губиться, потім хтось її підіймає наново, з боку то виглядає і обговорюється "певно то комусь дуже вигідно", далі виявляється, що не вистачає виділених коштів, оголошуються збори і т.д. А в кінці у кращому випадку стоїть пам'ятник, який звісно не всім подобається, ну бо просто так і не буває, а у гіршому пам'ятник або не стоїть, або стоїть монумент "невідомому солдату", під яким написано "В.Я. Чорновіл" (як у Франківську) і без отого напису, думаю мало хто з тих, хто бачили Чорновола за життя особисто, здогадається, що то саме його бюст встановили.

Щодо нашого Шухевича.

Не скажу, що мені подобається те, що виліпив Семак. Але і не скажу, що дуже не подобається. На мій погляд лице у нього не відображає рішучої впевненості борця (і я трохи згідний з ЯЯ щодо самої композиції), але попитавши кілька людей, я дійшов до висновку, що претензії у всіх дуже різні, а інколи навіть протилежні. Нема такого, щоб усім не подобалося. Що головніше - нема такого, щоб всім не подобалося щось одне конкретне.
Тому думаю, щоб не втрачати залишки галицького "лиця", пропоную згуртуватися довкола того, щоб таки доробити цей проект, довести його до втілення у камені і бронзі.
Вже помалу набридають оті збори грошей, походами з простягнутою рукою. Вважаю, що це доцільно і правильно робити лише у випадку збору коштів на рятування людського життя і здоров'я, І ВСЕ!
Береться МР за зведення монумента - хай зі своєї ЗП скидаються, але покажуть гонор і дороблять до кінця.
Каже мер, що особисто виділить гроші на будь який пам'ятник (проти якого не заперечує громада) - вперед! Прапор в руки!
А дозріє нарешті та наша міська громада, якої наразі просто не існує (будемо чесними самі з собою) до того, щоб за власний кошт щось споруджувати чи відновлювати у місті - от тоді і збирати гроші всім миром.
Тоді можливо і доглядатимуть люди за ним і вандалам по руках дадуть, за намальовані сатанинські символи і т.п. А поки, маємо те, що маємо. Дбаємо спільно з міським головою про здоров'я калушан, самі про свій шлунок, аби порожній не був, а до історії, культури і їх пам'яток, нам діла ще довго не буде.  :(
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


DVania

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +963/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4231
  • Останні відвідини:
    14 Вересня 2016, 23:52:58


Вже помалу набридають оті збори грошей, походами з простягнутою рукою. Вважаю, що це доцільно і правильно робити лише у випадку збору коштів на рятування людського життя і здоров'я, І ВСЕ!
Береться МР за зведення монумента - хай зі своєї ЗП скидаються, але покажуть гонор і дороблять до кінця.
Каже мер, що особисто виділить гроші на будь який пам'ятник (проти якого не заперечує громада) - вперед! Прапор в руки!
А дозріє нарешті та наша міська громада, якої наразі просто не існує (будемо чесними самі з собою) до того, щоб за власний кошт щось споруджувати чи відновлювати у місті - от тоді і збирати гроші всім миром.
Правильно.
Записаний

Sunny

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +181/-0
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 583
  • Останні відвідини:
    31 Травня 2019, 13:52:21


З такою позицією, хлопці, тієї оміряної громади у нас ніколи не буде. Скажіть краще, що працювати не всім хочеться, бо збір коштів - це дуже велика праця...
Не хочу нікого образити, але штовхати у дупу треба і владу, і партії, і калушан. бо коли ПРОТИ Пушкіна - всі згуртувалися і сказали "фе". а от коли ЗА Шухевича - починаємо чубитися і виголошувати промови на кшталт: нехай хтось зробить, пора вже, громади немає... хіба не соромно?
Записаний

DVania

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +963/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4231
  • Останні відвідини:
    14 Вересня 2016, 23:52:58


Вчора жінка що йшла попереду впала і чуть руки собі не поломала,бо від тротуару одна назва от тут дійсно має бути соромно.А війна пам'ятників я думаю реально мало кого цікавить.Хочуть москалі тут пам'ятник Пушкіну,а ми давай бігом Шухевичу,чи Мазепі.Не треба ніяких пушкіних у Калуші,але і тринькати гроші на інші пам'ятники також не час.Треба боротися за те за що той же Шухевич боровся,за Україну бо і дотепер її такою як її бачили ті герої ,нема.
Записаний

Sunny

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +181/-0
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 583
  • Останні відвідини:
    31 Травня 2019, 13:52:21


а що тринькати? коли ще ніхто нічого не зібрав? повністю не погоджуюся з Вашою позицію. чому от такий важливий Пушкін для Чмихалова? він поудмав про це, запропонував. вочевидь, йому, як грмоадянину РФ, це дуже важливо і дуже потрібно. а нам аби ковбаса з хлібом? на слуханням по Пушкіну майже була відсутня молодь. думаю, формування споживацького суспільства, як мінімум, - неправильний шлях.
Записаний

DVania

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +963/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4231
  • Останні відвідини:
    14 Вересня 2016, 23:52:58


Все ця затія з пам'ятниками на мій погляд є чимось на подобі змагання,от москалі Сталіну,а ми Бандері,вони Пушкіну,а ми Шухевичу,що з того толку?напевно молодь як тільки поставлять пам'ятники зразу зміниться і громада зразу згромадиться?Ви в це вірите?Не з того треба починати,от якби громада боролася за свої права,права різні починаючи від права достойно жити і закінчуючи правом на власну духовність то я таке б підтримав,а пам'ятник поставлять і будуть біля нього стояти такі ж самі як і стоять і пити пиво і матюкатися по маскальськи,що зміниться?
Відповідь від: 11 Листопада 2011, 14:24:58
А ще хотів спитати,пам'ятника Пушкіну в Калуші не буде?
Записаний

Sunny

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +181/-0
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 583
  • Останні відвідини:
    31 Травня 2019, 13:52:21


щодо Пушкіна — сесія міської ради 17 листопада. почуємо:)
щодо іншого... критикувати - теж мій коник, як і Ваш. і, погодьтеся, це не атк складно. як щось пропонувати.
От, на Ваш погляд, що КОНКРЕТНО треба зробити у Калуші? для духовності. тільки не словами - ділом
Записаний

DVania

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +963/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4231
  • Останні відвідини:
    14 Вересня 2016, 23:52:58


Табачник і Азаров хочуть повернути російську мову у дитсадки? http://www.unian.net/ukr/news/news-467790.html ну от бачите як антиукраїнська влада на практиці робить все щоби знищувати все українське ,на такі і інші подібні речі повинна громада звертати увагу.
Відповідь від: 11 Листопада 2011, 14:37:32
Я не знаю як,але треба б зробити так ,щоб хоча би в Калуші нічого не робилося без відома і дозволу жителів,громади.Бо скинутися по 10 гр на пам’ятник  це не є то саме ,що проявити громадську свідомість
Записаний

Sunny

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +181/-0
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 583
  • Останні відвідини:
    31 Травня 2019, 13:52:21


А я дякую за чесну відповідь!
Відповідь від: 11 Листопада 2011, 14:42:32
Насправді, дуже важливі слова Ви сказали. Хоч і прості. "без відома громади".
Хай малесенькі, але кроки є. от Закон зобов"язав владу друкувати проекти рішень міської ради на офіційному сайті. і тільки так ми дізналися про проект рішення по Пушкіну. і люди прийшли на слухання, на які ніколи не ходили! навтіь тоді, коли їм казали: прийдіть, людоньки, бо ми вам тарифи піднімемо! ніхто не йшов.
слухання по Пушкіну засвідчили: калушанам, на щастя, духовний бік життя є поки що важливішим, ніж матеріальний. це була позиція. позиція громади.
Записаний

DVania

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +963/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4231
  • Останні відвідини:
    14 Вересня 2016, 23:52:58


Я от тільки що подумав,може краще ніж пам'ятники ставити взяти і зробити якийсь навчальний заклад,школу імені Шухевича,тоді принаймі ті хто там вчаться знали б хто це,і коштів напевно треба було б менше.А ще думаю треба тим хто володіє змі,більше йти в народ робити опитування,голосування і таке інше,правда це вже робиться,але ж немає межі досконалості :)
Записаний